TAMMER ^fèrieven aan de redactie Raadslid heeft schoolbestuur niet van chantage beticht Wellicht een Groningse molen naar de Keukenhof Gemeenteraad Haarlemmerliede en Spaarnwoude Voorwalt-foto Heropening Kort en bondig 13 ZANDVOORT Waarderende woorden voor scheidende ambtenaar Hulde aan jubilaris BENNEBROEK De raad vergadert Pastoor Janssen Schmidt neemt afscheid Burgerlijke Stand van Bennebroek FILM 8 en ló'mm Overveen, tel. 16012 HILLEGOM Brandweer en e.h.b.o. oefenden Bloedtransfusiedienst weer actief Benoeming jeugdouderling Collecte ten bate van reclassering Burgerlijke Stand van Haarlemmerliede F. H. Geursen verlaat het Instituut „Oranje-Nassau" Populieren gedoemd te verdwijnen Voorlichtingsavond over rattenbestrijding Vijftig jaar getrouwd Ir. E. J. Wijers jubileert bij Scheepsbouwmaatschappij „Atxnodes" in Amsterdam HARRIS TWEED COLBERTS ƒ69.— J. J. Vertregt 25 jaar bij nijverheidsonderwijs Burgerlijke Stand van Haarlem van Heemstede van Bloemendaal DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de raadsvergadering: van Haarlem merliede en Spaarnwoude, woensdagavond op het raadhuis te Halfweg gehouden is de burgemeester, drs. J. J. M. Visser, terugge komen op de correspondentie, die tussen het gemeentebestuur en de besturen van de gereformeerde kerk en de christelijke school werd gevoerd. De heer Van E ss e n (VVD) meende thans enige feiten te ver nemen, waarvan de raad bij de behande ling van de grondaankoop in de vergade ring van 17 juli onkundig was geweest; Hij betreurde daarom de onjuiste voorlich ting door B. en W. Voor de heer Streefkerk (AR) was het laatste woord hierover nog niet ge sproken. Hij was op deze vergade ring niet aanwezig geweest, maar had zich bij lezing van het raadeverslag. geërgerd aan de woorden van de heer Van Essen, die kerk- en schoolbestuur van chantage zou hebben beschuldigd. Tevens betreurde spreker het dat de voorzitter hierop had nagelaten te reageren,, zodat hij de heer Van Essen thans verzocht de uitdrukking terug te nemen,. De voorzitter vestigde er de aan dacht op, dat het betreffende krantenver slag de woorden van de heer Van Essen "absoluut onjuist heeft weergegeven. Deze had immers verklaard dat de eisen van het kerk- en schoolbestuur zodanig waren omkleed, dat men deze haast chantage zou kunnen noemen, ofschoon hij hieraan di rect heeft toegevoegd dit woord stellig niet te willen gebruiken. Daarom ontging de voorzitter voor de heer Van Essen vol komen de noodzaak zijn excuses aan te bieden en wees hij er nogmaals op, dat het aangehaalde raadsverslag aan deze discus sie een uitdrukking heeft gegeven, die hier in werkelijkheid niet te beluisteren viel. De heer Van Essen toonde niet de minste bereidwilligheid één woord terug (e nemen van hetgeen hij toen had gezegd. De heer Streefkerk (AR) bleef ech ter bij zijn overtuiging dat het woord „chantage" gevallen was; hetgeen hij een ongelukkige uitdrukking noemde. Wethouder Bokma (AR) liet zich nog even uit in dezelfde geest, maar op het moment, dat ook de heer D o e v e n (KVP) zich in het debat wilde mengen, achtte de voorzitter de tijd gekomen aan deze on vruchtbare discussie een einde te maken. Na deze pittige inzet kon de agenda in behandeling worden genomen,, waarvan de achttien punten voor het grootste gedeelte als hamerstukken konden passeren. Nadat de aftredende leden van de com missie Woonruimtewet de heren F. van Baren, H. van, Beijeren, P. Gorter, P. Kor- tenoever en W. Mientjes allen met al gemene stemmen waren herbenoemd, be sloot de raad nog vier percelen in de ge meente op het provinciaal waterleiding net te laten aansluiten. De voorzitter voegde hieraan toe, dat nog steeds vijf woningen niet op dit net zijn aangesloten. Maar in de doop van het volgend jaar zul len ook deze laatste percelen van water leiding worden voorzien. Bij de voorgestelde verkoop van drie- Afscheid heer Van der Mije Woensdagmiddag hebben in de Zand- voortse raadzaal het gemeentebestuur en de ambtenaren van de secretarie afscheid genomen van een gewaardeerd medewer ker, de heer P. van der Mije, chef van de afdeling bevolking die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de ge meentedienst per 1 oktober verlaat. Er was voor deze bijeenkomst veel belangstelling: de burgemeester met de beide wethouders en de gemeentesecretaris gaven van hun aanwezigheid blijk, alsmede ds R. II. Ol- deman en een drietal leden van de kerke- raad namens de Hervormde gemeente. Allereerst richtte de burgemeester zich in de versierde raadzaal tot de scheidende functionaris. Hij memoreerde het zeer vele, dat de heer Van der Mije voor de Zand- voortse gemeenschap heeft gedaan, ook in tal van nevenfuncties. Het was de burge meester opgevallen, dat de activiteiten van de heer Van der Mije steeds gericht waren op het welzijn van de mens. „U hebt per soonlijke functies gekozen", zei mr. Van Fe- nema: „redden, verplegen en zorgen. Het geen u deed, was in alle opzichten goed". Zich daarna richtend tot mevrouw Van der Mije, bracht spreker haar alle lof en hulde voor de trouw en liefde, waarmede zij haar man bij het vervullen van al zijn functies bijstond. „Nooit had uw man dit alles kunnen volbrengen", zei spreker, „wanneer u niet volkomen achter hem had gestaan". Namens het gemeentebestuur bood spreker mevrouw Van der Mije een fraai boeket bloemen aan in de Zandvoortse kleuren en aan de heer Van der Mije over handigde mr. Van Fenema een polshorloge. Namens de collega's voerde de gemeente secretaris, de heer W. M. B. Bosman het woord. Spreker verklaarde, dat er iets van weemoed is onder de ambtenaren, nu er afscheid moet worden genomen van een vertrouwde figuur en een sterke persoon lijkheid. Afscheid van een man, die zéér verdienstelijk werk dee£, in de Zandvoortse gemeenschap een bijzonder spel heeft ge speeld en een grote populariteit verwierf op alle teimein. „Moge de vriendschap, die wij u allen toedragen, nog vele jaren be stendigd blijven", eindigde spreker, waarna de heer Bosman de heer Van der Mije na mens de collega's een fraaie reiswekker aanbood. Bewogen dankte de heer Van der Mije voor de hem gebrachte hulde en zei, dat hij bij zijn werkzaamheden steeds werd ge steund door zijn echtgenote. Het een per soonlijk woord richtte spreker zich tot zijn collega's, die altijd zijn vrienden waren. Tenslotte roemde spreker de prettige sa menwerking met de gemeentesecretaris. Er bestond daarna gelegenheid persoon lijk afscheid te nemen van de scheidende ambtenaar, waarbij de heer Van der Mije onder meer nog een schilderwerk ontving van zijn oud-collega op de afdeling bevol king, ihans als zodanig werkzaam in Apel doorn, de heer A. Weber. Na vijf uur kwamen de overige ambte naren der gemeente en hoofden van takken van dienst, alsmede verscheidene particu lieren, afscheid nemen, waarbij onder meer pastoor P. van Diepen en het r.-k. kerkbe stuur van hun aanwezigheid blijk gaven. Verscheidene geschenken werden nog aan geboden. honderd vierkante meter grond aan de Ju- lianastraat, meende de heer D o e v e n (KVP) zich te herinneren, dat hier in het uitbreidingsplan een blok van drie wonin gen was geprojecteerd, zodat dit voorstel toch eigenlijk met dit plan in strijd zou zijn. De voorzitter stelde hem gerust met de mededeling dat hierin zal worden voorzien, door het blok iets naar het zui den te verschuiven. Hij noemde het zelfs nog een winstpunt, omdat de komende ach tertuin de aanblik straks nog vriendelijker zou maken. De raad ging dan ook met het voorstel akkoord, op voorwaarde dat B. en W. met de adspirant-koper nog nader in overleg zullen treden, ten einde in de over eenkomst de prijs van de vierkante meter op f 52 vast te stellen. Even vlot werden de kredieten verleend voor het vervangen van de vrachtauto met kip-installatie en de aankoop van brand weermateriaal, f 7000,voor een lichte transportabele brandbluseenheid. Nadat zonder enige discussie besloten was het salaris van het gemeentepersoneel met ingang van 1 juli 1956 met zes per cent te verhogen, deelde de voorzitter nog mede, dat de gemeentebegroting voor het jaar 1957 inmiddels gereed gekomen is. De leden zullen dit stuk binnenkort ontvan gen, tegelijk met een rapport over de fi nanciële toestand der gemeente. De datum van de begrotingsvergadering is vastgesteld op donderdag 8 november. Hierop vooruitlopende gaf de burgemees ter nu reeds uitdrukking aan de vrees, dat ten einde tot een verhoging van de inkom sten te geraken, men zich zal moeten bera den op de invoering van reinigingsrechten en herziening va>n de gastarieven. Na deze mededeling ging de raad over tot een be sloten zitting. Aan het begin van de vergadering ves tigde de burgemeester er de aandacht op, dat de heer M. A. C. Roovers binnenkort een kwart eeuw in dienst van de gemeen te zal zijn. Hij werd in oktober 1931 aan gesteld als laagste ambtenaar ter secreta rie, waarna de aanstaande jubilaris zich in de loop van deze tijd wist op te werken tot eerste ambtenaar en waarnemend ge meente-secretaris. Daarnaast is de heer Roovers ook reeds gedurende zestien jaar ambtenaar van de Burgerlijke Stand. In overleg met de betrokken jubilaris heeft men afgezien van een huldiging in het openbaar, doch dit verhinderde de bur gemeester allerminst enige woorden aan dit heuglijke feit te wijden. De heer Roo vers heeft zich steeds een plichtsgetrouw functionaris getoond, die met hart en ziel de belangen van de gemeente en haar in woners die hij bijna allen met name kent behartigt. Daarom achtte spreker een hartelijk woord van gelukwens in de raad volkomen op zijn plaats om hieraan de mededeling toe te voegen, dat de heer Roovers des morgens door het college van B. en W. ontvangen was. Als blijk van me deleven had de burgemeester hem namens de gemeente een polshorloge aangeboden. De raad van de gemeente Bennebroek komt vrijdagavond te acht uur in openbare zitting op het raadhuis bijeen. De agenda vermeldt, behalve de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer J. Broers, ook de verkiezing van een wethouder ter voor ziening in de sinds enige maanden bestaan de vacature. Voorts komen enige financiële aangelegenheden aan de orde. Zondag zal pastoor L. J. M. Janssen Schmidt te Bennebroek onder alle heilige missen een afscheidswoord spreken tot zijn parochianen, in verband met zijn heengaan op 1 oktober. 's Middags van half drie tot half vier zal een officiële receptie worden gehouden in het r.k. verenigingsgebouw en daarna bestaat voor ieder gelegenheid, de schei dende herder de hand te drukken. 's Avonds krijgt dit afscheid een opge wekt tintje door de gezellige avond, die in het r.k. verenigingsgebouw wordt gehou den en waaraan de r.k. toneelvereniging „Bennebroek" medewerkt. GEBOREN: Albertus Cornelis, zoon van A. C. de Snoo en F. Kunst; Alida Maria, dochter van M. L. de Vries en A. Olijer- hoek. ADVERTENTIE V Fotografeer herfsttinten met GEELFILTER Een dezer dagen heeft de brandweer te Hillegom in samenwerking met de EHBO een oefening gehouden. Bij de Draka- fabrieken had men een grote hoeveelheid afval in brand gestoken. Ruim vier mi nuten na het alarm was de brandweer ter plaatse en kon met de blussingswerkzaam- heden worden aangevangen. Een grote me nigte had zich verzameld om de verrich tingen van brandweer en EHBO gade te slaan. De oefening werd bijgewoond door wethouder Van Dam. De bloedtransfusiedienst van de afdeling Haarlemmermeer van het Nederlandse Ro de Kruis is gestart met de eerste van een serie afname-avonden, die in het komende seizoen in alle onderafdelingen zullen worden gehouden. Dinsdagavond om zeven uur was de afnameploeg van het centraal laboratorium uit Amsterdam aanwezig, in gebouw „Samuel" aan de Kruisweg om de bloedgevers te ontvangen. Geassisteerd door helpsters en helpers van het Rode Kruis Korps Haarlemmermeer werd tussen zeven uur en half elf van eenennegentig personen bloed afgenomen. De volgende avonden worden gehouden op drie en vier oktober. Des avonds om zeven uur zal bloed worden afgenomen in de Juliana- school aan de Wilgenlaan te Zwanenburg. Tijdens de jeugddienst in de Hervormde Kerk te Hillegom zal de plaatselijke predi kant, ds. Knottnerus, de nieuwbenoemde jeugdouderling, de heer A. van der Kooy, installeren. Deze dienst is tevens bedoeld als een aanvang van het winterwerk onder de jeugd. In de komende week zal er in Hillegom een collecte gehouden worden voor het werk der reclassering. In het comité van aanbeveling hebben behalve de burge meester, vertegenwoordigers van onder scheiden kerkgenootschappen 'zitting ge nomen. Het werkcomité bestaat uit de heer R. J. J. Heirman en de dames Troost, Van Maris, Valkenburg en Verbeek. Collectan ten kunnen zich opgeven bij mevrouw Ver beek-Stoel, Hoofdstraat 166. GEBOREN: Hanna Maria, d van P. A. Schouw en G. J. M. van den Brink; Joost, z. van D. Rooks en N. Pieters; Hendrik, z. van A. de Groot en A. Louwsma; Anna Hen- drika. d. van H. B. Kersten en G. A. Hoo- gendijk. ONDERTROUWD: J. C. Th. Dijkzeul en M. C. Engele. GETROUWD: J. L. H. Lefeber en G. M. Kloes. OVERLEDEN: C. A. Nelis, 73 j., weduwe van N. C. Vink. Met ingang van 1 oktober is de heer F. H. Geursen, hoofd van het Instituut „Oranjt-Nassau" aan de Krocht te Haar lem, benoemd tot leraar aan een nieuwe school voor uitgebreid lager onderwijs in Amsterdam-West en tot zijn opvolger te Haarlem de heer J. Warnaar, plaatsver- vangend-hoofd van het Instituut Brandsma te Bussum. De leerlingen zullen zaterdagochtend af scheid nemen van de heer Geursen en voor het bestuur en ouders wordt een bij eenkomst voorbereid op vrijdagavond 5 ok tober in hotel „De Leeuwerik". De gemeente Bloemendaal is van plan om in het komende winterseizoen eenen twintig Italiaanse populieren aan de Spie- gelenburghlaan te Aerdenhout te laten rooien. De bomen zijn in enkele jaren tijds tot forse bomen uitgegroeid. In 1951 wer den er treurwilgen tussen deze populieren geplant, die inmiddels zo groot zijn gewor den, dat zjj de popels kunnen vervangen. De plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen zal binnenkort, op verzoek van het Bloemendaalse gemeentebestuur, een voorlichtingsavond houden over de ratten bestrijding, voor het personeel, dat hierbij betrokken is. De avond is gratis toeganke lijk voor belangstellenden. Datum en plaats waar de voordracht zal worden gehouden, zullen nog nader worden bekend gemaakt. Op 4 oktober zal het echtpaar T. Meyer- Mast, wonende te Heemstede de dag herdenken, waarop het voor een halve eeuw in het huwelijk trad. De drie kin deren, die uit dit huwelijk werden ge boren, zijn allen nog in leven en zowel de bruid als de bruidegom mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Het echtpaar zal op de feestdag zelf niet aanwezig zijn, doch het houdt op zaterdag 29 september in de Willinckstichting te Bennebroek, waarvan de bruidegom be stuurslid is, van drie tot vijf uur een receptie. ADVERTENTIE Op vrijdag 28 september 1956 om 3 uur n.m., heropenen wij onze geheel gemoderniseerde en vergrote zaak. Tevens viert ons bedrijf dan zijn 25-jarig bestaan. Een bezoek van u zouden wij zeer op prijs stellen. In onze grote showroom vindt ude nieuwste RADIO- en TELEVISIETOESTELLEN 1956-'57 Elektro-Technisch-, Radio en Televisie-bureau KLEVERLAAN 176-178 TELEFOON 14753 - HAARLEM Op maandag 1 oktober is het veertig jaar geleden dat ir. E. J. Wijers s.i. te Bloemen daal als jong ingenieur bij de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, toentertijd nog de Nederlandse Scheepsbouw Maatschappij geheten, in dienst trad. Ir. Wijers werd in Nijmegen geboren en slaagde in 1916 als scheepsbouwkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Op 1 oktober 1916 kwam hij bij de Dok- en Scheepsbouw Maatschappij in dienst, toen nog gevestigd in de Tsaar Peterstraat, thans aan de C. Douwesweg 1 in Amsterdam-Noord. Later werd hij sous chef en thans is hij sedert vele jaren chef van het constructiebureau Nieuw bouw. Ter gelegenheid van zijn jubileum zal ir. Wijers maandagochtend door directie en personeel worden gehuldigd. Des mid dags recipieert hij van vijf tot zes uur op de werf in Amsterdam. De heer Wijers is gedurende enige jaren voorzitter van de gecommitteerden bi] de eindexamens van de MTS te Haarlem. Concert op Linnaeushof Zondagmiddag van drie tot vijf uur zal het orkest „De Alpenjagers" een gevarieerd concert geven op de Linnaeushof te Benne broek. Voor de pauze treedt het orkest op als Tyrolerkapel en na de pauze als de boerenkapel „De Hooischelf". Het vaartuig, dat hier zo nietig lijkt onder een helikopter van de Amerikaanse marine, is de „Thesis Bay", het eerste „helikopter-moederschip" ter wereld, op weg naar de thuishaven Long Beach in de Amerikaanse staat Californië. Het ombouwen van het schip voor zijn nieuwe taak kostte de Amerikaanse regering niet minder dan acht miljoen dollar. BINNENLAND Belgen onderscheiden. De Nederland se ambassadeur te Brussel mr. B. Ph. baron van Harixma Thoe Slooten, heeft in de ambassade te Brussel een tweetal onder scheidingen uitgereikt. De heer J. van den Abeele, administrateur-generaal van kolo niën bij het Belgische ministerie van Ko loniën, werd groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer P. J. Stauer, koninklijk inspecteur van Kolonie bij het ministerie van Koloniën, werd comman deur in de orde van Oranje Nassau. Toneel. Op vrijdag 5 oktober geeft het Rotterdams Toneel in de Rotterdamse schouwburg de première van „De Kalktuin" (The chalk garden) van Enid Bagnold. Volksuniversiteit. Op woensdag 3 okto ber houdt de volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken om half negen in de direc teurskamer van de Stadsbibliotheek een algemene ledenvergadering. HAARLEM EN OMGEVING Contactavond Lutherse kerk. Op don derdag 4 oktober zal de Evangelisch Lu therse kerk, (wijk 3 Zandvoort) een con tactavond houden in het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Brugstraat. Ds. G. Kroes zal dan een lezing houden over het onderwerp: „Het Joodse leven van de wieg tot het graf". Zijn lezing zal worden toegelicht met filmstrips en gebruiksvoorwerpen, afkomstig uit het Bij bels museum van de evangelisch lutherse kerk te Haarlem. Op de regionale estafettewedstrijden, welke woendagavond in Amsterdam wer den gehouden, kwam de Haarlemse dames atletiekvereniging „Atmodes" goed voor de dag. De 4 x 80 m meisjesploeg werd derde in 42.7 sec. achter Sagitta en ADA, terwijl de tweede ploeg de 6e plaats in de finale bezette. De damesploeg 4 x 100 m werd vierde in 52.9 sec.; de rally leverde even eens de vierde plaats op (59.2). ADVERTENTIE Gen. Cronjéstraat la - lb - Haarlem (Verkort weergegeven) Illusie Een ongeval als j.l. zaterdag te Eindhoven is geschied, stelt ons als volk en deel van de mensheid wederom voor de vraag of onze huidige beschermingspogingen wel juist zijn. Immers, militaire oefeningen en de daar bij behorende volksopofferingen beogen de veiligheid en vrijheid te doen behouden. Om dit doel te bereiken wordt èn door monstei-s als straaljagers èn door oefenin gen met atoomwapens de veiligheid steeds meer een illusie. Voorts wordt de vrijheid verdedigd door diezelfde vrijheid aan hon derdduizenden jonge mannen in hun be langrijke levensfaze te ontnemen! Wanneer wij hiertegenover dan beden- De in 1892 gebouwde watermolen in de Rozenburgpolder te Scharmer gemeente Slochteren) wordt wellicht door de Holland-Amerikalijn aangekocht en aan de Keukenhof te Lisse aangeboden. Wanneer de onderhandelingen, die gaande zijn, met succes worden bekroond en de betrokken autoriteiten hun toestem ming geven zal de molen worden af ge broken en in Lisse herbouwd, ivaarbij nieuwe wieken zullen worden aange bracht. Een foto van de molen in zijn huidige omgeving. ken dat door het verlaten van de huidige weg ons volk in een paar jaar van de wo ningnoodellende verlost kan worden, daar bij meer kan doen voor andere in nood zijnde volken, dan is dit toch wel een heel wat effectiever en gezonder manier ter be strijding van allerlei extreme stromingen! Natuurlijk is hier een risico aan ver bonden, hoewel dit wel eens minder groot kan blijken te zijn dan dat van de tot heden gevolgde weg. Hoe gevaarlijk een grote militaire macht voor de veiligheid kan zijn blijkt ook thans weer uit de Suezkwestie. Feitelijk is het hele geval terug te brengen tot een finan ciële aangelegenheid, die echter wordt op geschroefd tot een wereldprobleem. Wan neer men de gelden, nu reeds besteed aan de Suez-dreiging, aan Egypte had gegeven, hadden zij de Nijldam kunnen maken en was er geen SuezkwestieEchter, even min als men van slagers kan verwachten, dat zij het vegetarisme heilzaam achten, kan men van militaire machthebbers ver wachten dat zij hun methoden onjuist en pacifisme 'juist achten. Het zal de volkswil, geuit in de volksvertegenwoordiging moe ten zijn die deze militaire gezaghebbers en hun aanhang positieve opdrachten zal ge ven, hetgeen dus wil zeggen dat wij allen aan deze vertegenwoordigers duidelijk moe ten maken dat de huidige geweldsweg ver laten dient te worden. Gezien de publikaties van vele geleerden over de toenemende onveiligheid der aarde, veroorzaakt juist door hen die zeggen (en het ongetwijfeld menen) de veiligheid te verdedigen ,is er geen tijd te verliezen. Juist als klein volk kunnen wij zo prach tig het grote voorbeeld geven om het te wagen zonder militaire „bescherming", om dat we innerlijk overtuigd zijn dat de zachte krachten het zijn die zeker uitein delijk zullen winnen, maar ook omdat we bereid zijn als het zou moeten, onrecht te dragen, zonder het zelf te doen. Tenslotte praktisch gesproken: ieder die het in principe met het bovenstaande eens is, propagere zijn gedachten in eigen partij, kerk of groepering. dN. Ramp Eindhoven Inzenders van brie ven, waarin geprotesteerd werd tegen het vliegen van straaljagers boven bebouwde kommen en tegen voortgang van bewape ning in het algemeen, en tevens adhaesie- betuigingen bevatten met reeds gepubli ceerde uitlatingen en beschouwingen, ver melden wij hierbij „en masse". Opneming van ontboezemingen over dit onderwerp is niet mogelijk. De heer J. J. Vertregt, sedert 1954 leraar en voordien assistent in de scheepsbouw- kunde aan de Middelbare Technische School te Haarlem, hoopt maandag 1 okto ber de dag te herdenken, waarop hij vijf entwintig jaar geleden bij het nijverheids onderwijs kwam. De jubilaris, Dordtenaar van geboorte, werd op 28 september 1901 geboren. In 1924 behaalde hij zijn diploma scheeps- bouwkunde aan de MTS te Dordrecht. Tot 1926 was hij werkzaam op de werf Burger hout te Rotterdam en vervolgens tot 1939 bij de NSM, tegenwoordig de NDSM te Amsterdam voor de scheepsberekeningen. Op 1 oktobr 1931 volgde tevens zijn be noeming tot leraar scheepsbouwkunde aan de avondschool van de maatschappij voor de werkende stand te Amsterdam aan het Timorplein. Dit was dus het begin van zijn loopbaan bij het nijverheidsonderwijs. Sinds 1 september 1939 is hij assistent in de scheepsbouwkunde en baggermaterieel aan de MTS te Haarlem en heeft hij de technische bibliotheek van deze school 'on der zijn beheer. In 1954 volgde zijn aan stelling als leraar in genoemde vakken. De bibliotheek van de MTS, aan de zorgen van de heer Vertregt toevertrouwd, is gaandeweg een vraagbaak voor vele an dere bibliotheken en particulieren gewor den. Een systematische indeling was er aanvankelijk niet en kwam onder zijn leiding tot stand. Sedert 1 oktober 1939 is de heer Ver tregt ook leraar aan de Hendrick de Key- serschool te Amsterdam, tegenwoordig de avond-UTS geheten. De omzetting van vak- tekenschool tot UTS heeft hij daar meege maakt. Dépendance Christelijk Lyceum 4 oktober in gebruik Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat de dépendance van het Eerste Christelijk Lyceum te Haarlem op donder dag 4 oktober met enige feestelijkheid in gebruik zal worden genomen. De dépendance is gevestigd in een nood gebouw van acht lokalen aan de Koediefs- laan in Heemstede. Zeven lokalen worden als normale klasselokalen gebruikt, in het achtste lo kaal wordt afwisselend les gegeven in bio logie en tekenen. Ongeveer tweehonderd leerlingen zullen van deze dépendance pro fiteren. De opening daarvan betekent te vens het einde van het „tweeploegen- stelsel" op het Eerste Christelijk Lyceum, waar men door ruimtegebrek het school jaar met lessen van 35 minuten is moe.ten beginnen. HAARLEM, 26 september 1956 ONDERTROUWD: 26 sept. P. H. Meinen en T. Mulder; R. van Wooning en A. J. de Bie; Th. C. Claassen en A. Captijn; W. Za- remba en J. P. Veldhuis; E. H. Joosten en M. M. Beemsterboer, H. Onverzaagt en H. Honsbeek; J. Oldenhuis en H. C. Dijt; A. J. Nater en A. Harwijne; F. van Kuijk en C. H. van Ingen; L. Koedam en S. D. van Everdingen; J. Venings en A. E. Smal; F. F. Boes en J. M. van Dam; W. van der Ham en F. Kuijpers; H. G. Schnielers en E. W. van Herwaarde; E. W. Roose en J. Möhringer; J. van der Vliet en J. Druif; F. de Kruif en A. M. Martens; P. Broekhuis en G. van der Goes. GEHUWD: 26 sept., A. W. Giesen en A. Bottelier; J. C. A. van Haaster en C. M. van der Peet; C. H- Jansen en M. A. van Schie; J. Chr. W. Visser en W. van Dijk; P. C. Kersteman en J. C. van Heinsbergen; G. J. H. Brok en P. Th. M. van Dijk; P. J. Amelink en M. Polderman; B. C. Smits en C. G. Baars; C. A. Staleman en H. C. Eickholt; S. A. A. Piek en G. A. Kuiper; A. W. C. van Domburg en Chr. H. Lut. BEVALLEN van een zoon: 25 sept., N. BijsterBruins; 26 sept., J. M. Murk—van Leeuwen; E. de Vlugtvan der Meulen. BEVALLEN van een dochter: 23 sept., H. C. VosBusé; 25 sept., C. J. KromEg- gers; S. ManoehoetoeSleebos; A. Adema Rinsma; 26 sept., C. A. W. de Winter— Bodden. OVERLEDEN: 24 sept., E. A. C. Hartsuij- ker, 85 j„ Hazepaterslaan; G. Klootwijk Schutte, 72 j., Indischestraat; 25 sept., J. E. van der Vlietvan Sonselaar, 64 j., Hoos- veldstraat; A. van DrunenSchuil, 72 j., Heussensstraat. ONDERTROUWD: J. H. N. Duiven en E. Swagerman; J. F. M. Otte en A. C. Hoek man. GETROUWD: H. A. Klaver en A. C. Snoeks; W. C. van Oei en N. Hoeijenbos; C. H. Kroon en M. C. van Rooijen; P. Souwer en C. C. van Rooijen; J. Tanis en M. Zonnevelt. GEBOREN: Gerardus Antonius Maria, z. van L. N. Kooijman en G. Kokkelkoren; Patrice Jeannette Lucia Maria, d. van W. P. A. J. M. Mutsaerts en H. A. M. Janssens; Jeannette Catherina, d. van A. Drooger en C. Speur; Fredrika Antonia, d. van F. A. van Kempen en A. de Graaf; Anja Gusta, d. van P. N. Olthoff en C. A. A. Doorman. OVERLEDEN: J. Gerritsen. 60 j.; Th. C. WarmerdamGielen, 45 j.; Weda H. C. Prins de Kok, 74 j.; M. J. M. Schumacher, (m.), 22 maanden; Mej. A. C. H. van Riet, 69 j. GEBOORTEN: G. Joustravan der Vliet, z., G. van den Bergvan Genderen, z.; C. E. Kooper—Hoogeveen, z.; S. M. de Graaf— Cassee. d.; H. Sanders—Godijk, z.; I. Molen dijkPetersherger, z. ONDERTROUWD: A. H. Melis en I. Mehrengs; J. S. Uitendaal en A. H. van Haaster; W. J. Segers en C. M. Kneib. OVERLEDEN: L. J. Lelyveld, 83 j.; Mevr. H. M. Bersee—Bruinink, 68 j.; Wed. H. M. Posthumus—Monsma, 78 j.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15