Wielerploeg Wille br or cl" wederom clubkampioen van Nederland De Kampioenuit Haarlem finishte als goede tweede Amerikaanse kunstzwemkampioenen komen in Nederland demonstreren Haarlems basketbalteam verloor met ruim verschil van Polen „Kennemerland" sloeg verkeerde weg in HET IDEALE KABINET.... Versterking van Arrows- spelers kwam zeer goed van pas DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1956 Strijd om de badminton- titels weer in Haarlem Tafeltenms-competitie gaat beginnen AHet veel veranderingen in Haarlemse ploegen Centrale training van B-groep in Boxtel Manchester United won met 10-0 van Anderlecht Zatopek moest training andermaal staken Koersen in Hilversum Rosa Hollandia snelste in Toekan-prijs Protest van Berlijnse Hockevbond tegen de beslissing van N.O.K. Russische dammers voor wereldkampioenschap Joop de Mos in Londen Naia-judotoernooi Kennemerland Het sterke „Willcbrord Wil Vooruit" uit St. Willebrord is voor de tweede achter eenvolgende maal clubkampioen van Nederland op de weg geworden. En verdiend! In dit kampioenschap, dat woensdagmiddag by Wijk bij Duurstede werd gehouden, fietsten Wim van Est, Piet Maas en Kees van der Borst de 140 kilometers in liefst vier minuten en negentien seconden sneller dan het toch heus niet zwakke „De Kam pioen" uit Haarlem. De renners uit Haarlem, halverwege de race nog op reikwijdte van Van Est c.s., moesten in de slotfase, toen Gerrit Voorting, Arend van 't Hof en Tonny Peters waren overgebleven, nog drie minuten op het Brabantse team prijs geven. Een opmerkelijke prestatie leverden de amateurs van het Beverwijkse „Kcn- nemerland", die na aanvankelijk een verkeerde weg opgestuurd te zyn, toch nog als vierde finishten. Zij kwamen door deze minder prettige verwikkeling 23 seconden tekort op het Leidse „Swift" om van de derde plaats, die hen zeker ten deel zou zijn gevallen, verzekerd te zyn. Om twaalf uur precies vertrok als eerste der 48 deelnemende clubs het Amsterdam se „Le Champion", waarna met tussen pozen van twee minuten de andere ver enigingen van start gingen. Vooral „Maas tricht" en „Willebrord" vertrokken in een hoog tempo en noteerden bij de post in Scherpenzeel, na 35 kilometer, de snelste tijden. Beide clubs bleven onder de 47 mi- nutengrens. Zij werden op nog geen minuut, gevolgd door Ulysses", dat geleid werd door Gerrit Schulte, „Kennemerland", „Olympia" en ,,De Kampioen". Het zag er toen al naar uit dat de strijd voornamelijk tussen deze zes teams gevoérd zou worden. Maar bij de Rhenense bossen, toen zij al zo'n zestig kilometer gefietst hadden, kre gen de kansen van de verrassend goed rijdende Beverwijkers 'n gevoelige knauw. Verkeerd Daar werd de ploeg van „Kennemer land", die de voor haar vertrokken ploe gen van „De Pedaalridders", „Gerrit Schulte" en „De Gazelle" reeds ingelopen en gepasseerd was, door officieel aange stelde controleurs een verkeerde weg op gestuurd. Voordat de „rood-blauwen" weer op het goede pad waren, zagen zij de door hen ingelopen clubs ver voor zich uitryden. Ook het twee minuten na hen vertrokken team van „Theo Middelkamp" was hen toen benaderd. Zij kwamen bij de doorkomst in Wijk bij Duurstede dan ook niet meer onder de eer ste tien voor en de „Kennemerlanders" schenen voorgoed voor een ereplaats uit geschakeld te zijn. Maar in de tweede ron de herstelden zij zich op een wijze die vriend en vijand verraste. Tweede ronde I Bij het ingaan van de tweede ronde had „Willebrord", dat het toen al zonder Van Glerum en v. d. Broek moest stellen, zich trots aan d'e leiding gesteld. Maar ook „De Kampioen", dat hen op 1 min. 19 sec. volg de, en „Maastricht" op 1 min. 35 sec. waren nog lang niet kansloos. De strijd scheen verder tussen dit drie tal beslist te worden. Maar het pakte an ders uit, want toen van „De Kampioen" eerst Adrie Voorting en vervolgens Gerard Peters en Piet Steenvoorden afvielen en het „Maastricht" al niet beter verging doordat Lahaye, Van der Borgh en Stevens hun makkers moesten laten gaan, kon „Willebrord" zijn voorsprong opvoeren. En deze steeg nog aanmerkelijk toen Tonny Peters van „De Kampioen" in de laatste kilometers met een zware inzinking wor stelde en Gerrit Voorting en Arend van 't Hof om beurten het zware konwerk De winnende ploeg van „Willebrord- Wil Vooruit". V.l.n.r.: C. v. d. Borst, W. van Est, G. van Est en P. Maas. De wedstrijden om de internationale bad mintonkampioenschappen var Nederland, die jaarlijks door de Nederlandse Badminton Bond worden georganiseerd, zullen op 5 en 6 januari 1957 in Haarlem worden gehouden. De nationale kampioenschappen zijn vast gesteld op 23 en 24 februari 1957. Ook deze wedstrijden worden in Haarlem gespeeld. moesten doen. Onbedreigd beslisten de Willebrorders dit kampioenschap voor de tweede maal in het voordeel van hun club en weer werd „De Kampioen" eervol tweede. Felle strijd Kilometers lang heeft „Kennemerland" in de tweede ronde gestreden om zich van het sterke „Theo Middelkamp" te kunnen ont doen. Toen de Beverwijkers, die Jan Bruin en Chris de Nijs al waren verspeeld, eindelijk in hun opzet slaagden was de Zeeuwse club zwaar aangeslagen. Van Wij ehen, De Poorter en Van Overveld waren in deze felle strijd bezweken. Hoewel ook Dik d'e Ruiter, die een belangrijk aandeel had geleverd in dit succesje, met een zware inzinking kreeg te kampen, vormde dit voor Coen Niesten, Ap Geldermans en Chris Jong geen beletsel meer om zich naar de fraaie vierde plaats te fietsen. Ook het Leidse „Swift", na de eerste ronde op de elfde plaats, heeft een formi dabele prestatie geleverd. De jarige Arie van Wetten en zijn broer Jan van Wetten rukten samen met Arie van Houwelingen op naar de derde plaats in de eindrang schikking. Voorts heeft ook de onafhanke lijke Jaap Bruggenkamp uit IJmuiden, lid van het Zaanse D.T.S., van zich doen spre ken: met de nieuweling Tel en de amateur Van Ooven bezorgde hij zijn club nog een dertiende plaats. De uitslag luidde: 1. en kampioen: Wille brord Wil Vooruit, de 140 kilometer in 3 uur 15 min. en 24 sec.: 2. De Kampioen in 3.19.43; 3. Swift in 3.24.50; 4. Kennemer land in 3.25.13; 5. Maastricht in 3.26.29; 6. Theo Middelkamp (Heinkenszand) in 3.26.46; 7. Olympia in 3.27.20; 8. Ulysses in .3.27.25; 9. Het Zuiden (Eindhoven) in 3.28.4; 10. De Spartaan (Den Haag) in 3.28.59. Voorwedstrijden Als voorwedstrijden van het clubkam pioenschap werden gistermorgen bij Wijk bij Duurstede de traditionele veteranen- wedstrijd om de „Erebeker" en een natio nale nieuwelingenwedstrijd gehouden. Nu de Haarlemmer Ben van Dijk, die viermaal de wedstrijd om de Erebeker" won dit maal ontbrak, omdat hij enige tijd terug een ernstige val heeft gemaakt en sinds dien niet meer fietst, werd de race der oud jes gewonnen door Heus uit Maarssen. Bij de nieuwelingen zegevierde Sluis uit Bad hoevedorp. Doordat zich aan de rand van Wijk bij Duurstede een valpartij voordeed kon Sluis bij de nieuwelingen een kleine voor sprong veroveren en stond deze niet meer af. Voordien waren er versthillende uit looppogingen, waarbij de Haarlemmer Rutte zich uiterst actief betoond had, door het hoge tempo mislukt. Nieuwelingen: 1. Sluis (Badhoevedorp), de 54 kilometer in 1 uur 15 min. en 42 sec.; 2. Hartman (Amsterdam); 3. Visser (Sant poort): 4. Koger (Haarlem); 5. Braspen ning (Zaandam); 6. Rozie (Oss); 7. Boom (Markelo); 8. Rutte (Haarlem); 9. Van Smirren (Amsterdam); 10. Hoopman (Zaandam). Veteranen: 1. Heus (Maarssen), de 54 kilometer in 1 uur 27 min. en 32 sec.; 2. Nagel; 3. Sliphorst (beiden Amsterdam). „De Kampioen". V.l.n.r.: G. Voorting, A. Peeters, A. van 't Hof, G. Peters, P. Steenvoorden en A. Voorting. ADVERTENTIE op stevige basis. Kunsten en Wetenschappen onder Abe Linkstra. Spoten Vrolijk heid onder Toon Kan. Verder afschaffing belastingen, verhoogd staatspensioen voor alle meerderjarigen en vrij roken: Lexington van America's Best Tobaccos. De Haarlemse basketballers zijn de com petitie 1956/1957 gisteravond uitstekend begonnen, want ondanks de grote 9156 nederlaag tegen het Poolse basketbalteam Polonia uit Warschau, waren de prestaties van de Haarlemse vertegenwoordigers goed. De steun van de Rotterdamse The Arrows-spelers Koemans en Van der Ree was in deze ontmoeting groot. Vooral in ternational Koemans liet in deze wedstrijd enige uitstekende taaltjes basketbal be wonderen, waarmede hij niet alleen de bewondering van het talrijke publiek, doch ook van zijn tegenstanders afdwong. Het bleek overigens in deze internatio nale ontmoeting op het uitstekend verlich te buitenveld van de Stadsdoelen reeds direct dat de Haarlemse basketbalploeg het zwaar te verduren zou krijgen, want hoewel de Haarlemse verdediging Koe mans en Van der Ree telde, werd reeds de eerste aanval van de gasten omgezet in een uitstekend doelpunt. Ondanks deze teleurstelling bleven de Haarlemmers goed volhouden, en zelfs na tien minuten spelen was de achterstand nog niet bijzonder groot (1629). Het grote verschil was echter toen reeds de uitstekende speltechniek van de Poolse gasten en een veel grotere dosis uithou dingsvermogen, waartegenover de Haar lemmers slechts een grote mate enthousias me konden plaatsen. Vooral door het produktieve spel van Hans van Elk slaagden de Haarlemmers er nog in voor de rust de stand aardig in evenwicht te houden en de ruststand 4226 in het voordeel van de Polen was een alleszins redelijk resultaat. Juniorenploeg Na de hervatting brachten de gasten hun juniorenploeg binnen de lijnen, hetgeen deed verwachten dat de achterstand thans wel spoedig ingelopen zou worden. Niets was echter minder waar, want deze Poolse jeugd buitte de kansen uitstekend uit en ofschoon ook de Haarlemmers vele sco ringskansen kregen werd hiervan onvol doende geprofiteerd. Het aanstaande weekeinde zullen de eerste competitiewedstrijden van de overgangs klasse van de Nederlandse Tafeltennis Bond worden gespeeld. Uiteraard gaat de belangstelling hierby vooral uit naar de prestaties die de diverse Haarlemse teams zullen leveren. De protesten, het vorig jaar ingediend naar aanleiding van de zeer on bevredigende indeling van de Haarlemse teams, hebben tot gevolg gehad, dat men nu niet minder dan tien wedstrijden zal moeten spelen. Ongetwijfeld zal dit de spe lers meer voldoening schenken. Wanneer wij de samenstelling van de Haarlemse overgangsklasse teams onder de loupe nemen, blijkt dat er geen grote wij zigingen zijn. H3C komt met een zeer nut tig experiment, namelijk het vervangen van Jan Leuven door Guus Pliester, een goed speler, die met de nodige training zeker in deze voor hem nieuwe omgeving geen slecht figuur zal slaan. Togido stelde voorts Kees Schoof op in plaats van Gijs Boers, en ook dit kan een aanzienlijke ver sterking betekenen. De opstelling van de diverse teams luidt dan als volgt: GTTC: Piet Sleper, Ad Spee, Theo Blom. HBC: Jan v. d. Dries, Frans Smit, Guus Pliester. Heemstede: Piet Roubos, Piet van Eijk, derde man nog niet bekend. TOG: Bert Duits, Piet Klabou, Theo Kuiper. Togido: Bert van Eijk, Rob Voogd en Kees Schoof. De indeling van dit seizoen is ongetwij feld, ook wat de te ondernemen reizen be treft, verre van ongunstig. Behalve de vijf Haarlemse teams zijn in groep E onderge bracht vijf Amsterdamse teams, te weter AVGA 2, AMVJ, VVGA, Sparta 4 en Pova< 2 en voorts Disnie uit Hoorn. De eerste Haarlemse derby wordt ge speeld op zaterdag 29 september tussen Togido en TOG in Het Tafeltennishuis Guus Wolters aan de Jansstraat, 's avonds om acht uur. Een groep van elf Amerikaanse kunst zwemkampioenen, aangevuld met drie lei ders en twee sclioonspringers, zal in de tweede helft van oktober op een wereld tournee, die in New York begint en in San Francisco eindigt, een bezoek brengen aan Nederland. De bezoeksters en bezoekers zullen hier ongeveer een week blijven en in totaal acht demonstraties, proeflessen en cursussen geven, respectievelijk in Am sterdam, Rotterdam, Groningen, Den Haag en Arnhem. Hun optreden in Nederland is voorbereid door de Commissie Kunstzwem- men van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Tot de groep van zestien behoren acht beroemde dames, die tezame^ het Ameri kaanse nationale kampioensteam van de Athens Athletic Club te Oakland in de Amerikaanse staat Californië vormen. Deze kunstzwemploeg van de AAC is niet alleen sinds 1951, toen zij voor het eerst in wed strijden uitkwam, elk jaar kampioen van de Verenigde Staten geworden, maar zij heeft in het recente verleden ook het kam pioenschap van de Pan-Ainerikaanse Spe len en kampioenschappen in Canada en Mexico behaald. Het kunstzwemteam staat onder leiding van mrs. Norma J. Olsen, de moeder van de Olympische schoonspring- kampioene Zoe Ann Olsen. Het Amerikaanse „synchronized swim- ming"-team zal, naar men verwacht, in de ochtend van 3 oktober op Schiphol uit New York arriveren. Nog geen drie uur latei- zal het evenwel doorvliegen naar Denemar ken, waar het drie dagen zal vertoeven; daarna gaat men naar Zweden (voor een week) en naar Engeland voor een verblijf van drie dagen en komt dan in de late avond van 16 oktober opnieuw op Schip hol. Op 17 oktober, woensdag, zal overdag vermoedelijk in het Sportfondsenbad Oost in de Fronemanstraat in Amsterdam een openbare les in kunstzwemmen worden ge- Het kampioensteam van de Athens Athletic Club (AAC), dat binnenkort het kunstzwemmen in Nederland zal komen demonstreren, in actie. Men ziet hier: Jo Ann Brobst Jackie Broum Janet Anthony June Schiele Joanne Berthelsen Evelyn Oremus Lynn Pawson Loretta Barrious geven; 's avonds zal in hetzelfde bad een gala-optreden plaats hebben. Donderdag 18 oktober volgt de tweede demonstratie en wel in het oostelijk Zwembad in de Vre- denoordlaan in Rotterdam. Voor de volgen de avond, vrijdag 19 oktober, is in hetzelf de Rotterdamse bad een proefles geprojec teerd. In het Noorderbad in Groningen zal in de avond van zaterdag 20 oktober een demonstratie plaats hebben en zondagoch tend, eveneens te Groningen, zal ter gele genheid van het bezoek van de kunstzwem sters een korte cursus over het onderwerp kunstzwemmen worden gehouden. Zondag avond 21 oktober demonstreert het team in „De Regentes", Weimarstraat, Den Haag. De laatste demonstratie zal op maandag avond 22 oktober in het Sportfondsenbad in Arnhem worden gegeven. In de ochtepd van de 23e oktober ver trekt het team weer van Schiphol voor een vierdaags bezoek aan Zwitserland, dan voLgt een verblijf, van vijf dagen in Egypte, één van ruim een week in Pakistan, van vier dagen in India, enige dagen in Birma en drie weken in Australië en Nieuw- Zeeland. Via Honoloeloe op Hawaii keert men half december naar de Verenigde Sta ten (San Francisco) terug. Kunstzwemmen is een betrekkelijk jonge sport, die ook hier te lande snel aan po pulariteit wint. Afgezien van de verschil len in temperatuur van het water, in de bij voorkeur gebruikte kleding en op en kele andere punten, kan de kunstzwem- sport het best worden vergeleken met het kunstrijden op de schaats. Ook bij het kunstzwemmen onderscheidt men verplich te en vrije figuren en bedient men zich van een nauwkeurige puntentelling bij de be oordeling van stijl en samenspel. In de tegenstelling tussen de sportieve inzet enerzijds de snelste tijd, bij zwemmen tegen het horloge en hardrijden op de schaats, en aan de andere kant de schoonste prestatie, zoals bij kunstzwemmen en kunstrijden schuilt evenwel de belangrijkste overeen komst tussen de zwem- en schaatssport in het algemeen. Deskundigen zijn van me ning dat het veelzijdige kunstzwemmen in zijn waarde voor de lichameijke opvoe ding zeker niet behoeft onder te doen voor de klassieke zwemwedstrijdsport, waarbij het er op aan komt binnen een klein tijds bestek een vaak uitputtende topprestatie te leveren. Het is niet onmogelijk, dat het kunst zwemmen binnenkort, in navolging van het kunstrijden op de schaats, als Olympisch nummer zal worden erkend. Eindelijk bleek na een time-out ook bij de gasten een zwak punt in de verdediging te bestaan, want deze junioren bleken hun man-tegen-man systeem niet volledig on der de knie te hebben, waarvan de Haar lemmers danig profiteerden. Vooral de Rotterdammer Koemans scoorde in deze periode op dikwijls weergaloze wijze en mede door uitstekend verdedigen van Knol en Argeloo werd de achterstand terug ge bracht tot redelijker cijfers (4965), waar na de Poolse coach een time-out aanvroeg en zijn geduchte A-team met de internatio nals weer binnen de lijnen bracht. Toch bleken de Haarlemmers thans beter het oog te hebben op de zeer geraffineerde aanvallen van de gasten, waarin vooral de spectaculaire Karbownicki (14) een grote rol speelde. Met nog slechts drie minuten te spelen gaf het scoreformulier een stand aan van 5673 in het voordeel van de Polen en alles wees er nog op dat dit fraaie resul taat het einde zou betekenen. De Polen dachten hierover echter geheel anders want in deze laatste minuten werd het tempo nog eens extra opgevoerd en mede door een inzinking in de Haarlemse verde diging slaagden de gasten er toch nog in de stand op te voeren tot een grote 9156 eindstand, welke stand evenwel geenszins geflatteerd genoemd kon worden. Genot Het talrijke publiek heeft van deze wed strijd aan het begin van de nieuwe compe titie zonder twijfel volop genoten, aange zien het spel van deze Polen van „grote klasse" was en slechts de Nederlandse in ternational, de beste man in de Haarlemse ploeg, kon het spel van deze Polen even aren. Hans van Elk was in de eerste helft goed op dreef, terwijl ook Knol en Argeloo op een uitstekende wedstrijd konden terug zien. Woensdagavond zijn de B-spelers van de Nederlands elftalclub voor de tweede maal onder leiding van de trainer van Vitesse, de Oostenrijker Joseph Gruber, op het ODC-terrein in Boxtel bijeen geweest om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen Dennemarken B, die op 1 november in Utrecht zal worden gespeeld. Er waren verscheidene bekende gezich ten bij. Odenthal (Enschedé), Van Melis (Rapid), Clavan (ADO), Pieters Graafland (Ajax), Walhout (NOAD), Schinkel (De Volewijckers) en Van der Linden (DOS) gaven onder meer acte de présence. Van der Hoek (Feyenoord) maakte voor het eerst sedert lange tijd weer deel uit van de B-groep; Kruyer (RCH) was de enige nieuweling in dit gezelschap. De heer L. Steinvoorte, die de technische commissie vertegenwoordigde, verklaarde dat het best mogelijk is dat uit de B-groep nog spelers naar voren zullen komen voor de op 14 oktober te Antwerpen te spelen interlandwedstrijd tegen België. Het is lang niet zeker dat het Oranje-team tegen België in dezelfde opstelling in het veld zal komen als enkele weken geleden in Lausanne. Trainer Gruber besteedde deze avond vooral aandacht aan het samenspel. Europese voetbalbeker De tweede ontmoeting tussen Manches ter United (Eng.) en Anderlecht (Belg.) voor het toernooi-om de Europese voetbal beker is met 10—0 door Manchester Uni ted gewonnen. De ruststand was 50. Ook de eerste wedstrijd levex-de een Engelse zege op (20). Manchester komt door deze resultaten in de tweede ï'onde. De tweede wedstrijd tussen Atletico de Bilbao (Sp.) en FC Porto (Portugal) is ge ëindigd in een 32 zege voor de thuis club. Met rust leidde FC Porto met 21. De eerste ontmoeting tussen beide teams werd eveneens door Atletico gewonnen (21), zodat deze club zich heeft geplaatst voor de tweede ronde. Emil Zatopek. die de atletiektraining heeft hervat, zal zijn activiteiten moeten staken, aangezien hij weer last kreeg van een hernia, waarvoor hij kort geleden is geopereei-d. Er zal waarschijnlijk een tweede operatie noc 1- zakelijk zijn. De Tsjechische loper kan in dit verband niet uitkomen op de wedstrijden, die zaterdag 6 oktober worden gehouden en waarvoor hij op de marathon had ingeschre ven. Ook de deelneming van Zatopek aan de Olympische Spelen in Melbourne is hierdoor twijfelachtig geworden. De uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Kakatoe-prijs (1960 m.): 1. Unworthy, 1.29.5; 2. Uitloper 1.29.5; 3. Siegfried 1.29.9. W. f2,—, PI. f 1,30, f 1,80, f 1,80, Gek. f5,90, Cov. f5,40. Toekan-prijs (1900 m.). Eerste serie: 1. Ralph Erebus 1.26.5; 2. Sir Kerrigan 1.27.9; 3. Rosa Hollandia 1.27. W. f 10.20, PI. f3,10, f 1,90, Gek. f33,40, Cov. f 2,80. Tweede serie: 1. Rio Rita 1.27.4; 2. Quick Bongershof 1.27.5; 3. Ruth Buffington 1.27.6. W. f5,70, PI. f2,40, f3,30, Gek. f 19, Cov. f5,40. Parkiet-prijs: (2360 m.): 1. Sylvia Hanover 1.29.8; 2. Red Star 1.29.6; 3. Sijtje Osso 1.30.8. W. f 6.80, PI. f 4,30, f 2,80, Gek. f 17,90, Cov. f 3,20. Kanarie-prys (2820 m.): 1. Our Volann 1.25.6; 2. Prinses Zora 1.26; 3. Padua 1.25.5. W. f 5,10, PI. f 1,60, f 1,40, f 2,40, Gek. f9,40, Cov. f 5,—. Nachtegaal-prijs (196" m.): 1. Tiende van Zora 1.25.1; 2. Rosa Gregor 1.26.2; 3. Sorento 1.24.7. W. f 9,20, PI. f 3,30, f 3,50, f 2,60, Gek. f 14,20, Cov. f 7,60. Finale Toekan-prljs: 1. Rosa Hollandia 1.25.3; 2. Untrepid 1.27.1; 3. Quick Bongers hof 1.27.4. W. f 3,10, PI. f 1,40, f 2,50, f 2,60, Gek. f 10,— Cov. f 6.390. Totalisator omzet: f 77.104,50. De beslissing opi Duitsland niet te laten deelnemen aan het Olympisch hockeytoer- nooi is voor de Berlijnse Hockeybond aan leiding geweest om een open brief te zenden aan het nationaal Olympisch comité (NOK) van West-Duitsland. De Berlynse Bond geeft daarin zijn venvonderlng te kennen dat de Duitse hockeysport niet van die klas se zou ziin als voor deelneming aan het Olympisch toernooi vereist is. Voorts wordt er in de brief op gewezen dat Duitsland tot de leidende hockey-landen van Europa behoort en dat er nog tijd ge noeg was om 'n team samen te stellen, waar van enig succes verwacht mocht worden. De Berlijners verwijten het NOK tenslotte dat in de beslissende zitting van het NOK de verschillende bonden niet geraadpleegd zijn. De Russische Damhond heeft de spelers Kuperman. Shavel, Kogan en Kovrizhkin ingeschreven voor het toernooi om het we reldkampioenschap dammen 195fi, dat van 3 november tot en met 2 december in Neder land zal worden gehouden. Het is de eerste maal dat Rusland deel neemt aan de wedstrijden voor het wereld kampioenschap. Oorspronkelpk was be paald dat Rusland in de wedstrijden om het kampioenschap met 3 spelers zou mogen uitkomen. Het organiastie-comité zal dezer dagen beslissen of ook een vierde Russische speler is toegestaan. In de eerste ronde van de internationale tenniskampioenschapnen voor profs op over dekte banen in Londen versloeg onze land genoot Joop de Mos de Zweed Kalle Schroe- der met 6—0, 61. In de eerste ronde dubbe'snel zegevierden Mottram en Cawthorn (G.B./Aust.) over Nusselem en Moss (Zwits./G.B.) met 63, 8—6, Joop de Mos, die met de Zweed Schroe- der een paar vormde, verloor in de eerste ronde van het dubbelspel met 61. 60 van Segura en Worthington (Ecuador/Austr.). In de St. Aloysius-school in Alkmaar werd gisteravond de eerste ronde van het ama teur-toernooi der Judo-clubs van Kennemer land gehouden. De uitslagen waren: HAJIME (Alkmaar) KEN-AM-JU (H'lem) Schirman 0 De Lannoy 1 Korver 0 Versterre 1 Groot 1 v. Looy 0 Hilker 0 Kruisman 0 Th. Dekker 1 Willemsen 1 2 3 HONG-TSUI (H'lem) -EE-KA-JU (H'lem) Postma 0 De Graaf 0 Seveleynse 1 Bakker 0 N. Bakker 1 G. v. Leuven 0 Braspenning 1 L. v. Leuven 0 v. Soest 0 Breed 1 3 1 Het toernooi wordt telkens in een verschil lende Dojo georganiseerd; de volgende keer in oktober vind hot plaats in de personeels- kantine van de Grafische inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zn. (Johez-huis) in Haar lem, waar dan de HONG-TSU als gastvrouwe optreedt.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3