Raad Heemstede heeft vertrouwen in beleid over toewijzing woonruimte Debat van tweeënhalf uur in besloten zitting Dit zou ook iets voor U zijn Schaakwedstrijd lezers Haarlems Dagblad/OHC-Schaakclub Haarlem Trekkerskamp „De Branding' heeft goed seizoen achter de rug Duitsers weer in de meerderheid Amsterdamse Beurs 11 Christen Vrouwenbond te Bloemendaal Hervormde vrouwendienst houdt moedercursus Verkoop van huizen Openingsavond Bijzonder Kerkewerk in Heemstede T elevisie-uitzending uit de kathedraal Bennebroekse toren herrijst uit as Storm geselt Engeland Onderzoek naar dood van Masaryk in Praag gemeld Zwitserland bezorgd over radioactiviteit in de Rijn Koning Hoessein sterkt Jordaans zelfvertrouwen Streekplan Zuid-Kennemer- land ter visie Orders in Nederland voor Egyptisch Suezorgaan Surprise G. oppermachtig bij harddraverijen VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „DE RAAD DER GEMEENTE HEEMSTEDE, het door het college van burge meester en wethouders gevoerde beleid ten aanzien van de toewijzing van woon ruimte nader in beschouwing te hebben genomen, kennis genomen van de door het college verstrekte inlichtingen, overtuigd van het feit dat de gestelde regelen vol ledig in acht zijn genomen en overtuigd van de bereidheid van B. en W. om steeds gevraagde inlichtingen te blijven verstrekken, spreekt zijn vertrouwen uit in het college en gaat over tot de orde van de dag." Deze motie, door de heer Reijnders tijdens de donderdagmiddag gehouden vergadering van de Heemsteedse gemeente raad ingediend als nestor en lid van de fractie welke niet in het college van B. en W. vertegenwoordigd is, werd met algemene stemmen aangenomen en was het resultaat van de debatten over het woonruimtebeleid in Heemstede, waarvan het verloop in deze gemeente ongetwijfeld met een zekere spanning tegemoet is gezien. Dit beleid werd de laatste dagen door de hongerstaker voor het raadhuis weer eens in het middelpunt der algemene belangstelling geplaatst en hij die in Heemstede gedurende die dagen de publieke opinie mocht beluisteren, kon hieruit dikwijls een lang niet malse critiek aan het adres van het huisvestingsbureau vernemen. Hetzij terecht of ten onrechte. Tijdens een besloten zitting van ruim tweeëneenhalf uur was het onderwerp reeds besproken. Het komt ons echter voor, dat de publieke opinie weinig is gebaat met een geheime vergadering, waarop de critiek mogelijk ontzenuwd is, doch waar bij deze bewuste reserve slechts nieuwe veronderstellingen van de zijde van het publiek kan inhouden. Een gevoel van be vrediging en geruststelling is door deze besloten zitting dan ook stellig niet op gewekt. Hierop was trouwens reeds aan het be gin van de vergadering zowel door de burgemeester, als door mevrouw V a n d e r Meulen-Houwer (Arbeid) de aan dacht gevestigd. Alvorens met de behande ling van de agenda te beginnen deelde de voorzitter, mr. A. G. A. ridder van Rap- pard mede, dat er van acht leden een schriftelijk verzoek was binnengekomen, de kwesties over het huisvestingsbeleid met gesloten deuren te behandelen. De voorzitter liet echter niet na op te merken, dat het allerminst aanbeveling verdiende dit punt in het geheim te bespreken. Het tegendeel zou zeer goed mogelijk zijn, wan neer de verschillende sprekers slechts de persoonlijke aspecten in hun betoog zou den willen vermijden. Mr. Zeelenberg (VVD) achtte een nog grotere openbaarheid dan tot nu toe gewenst over een onderwerp, dat de ge moederen in Heemstede zo sterk blijft bezighouden. Misschien dat men in het openbaar zou kunnen beginnen om pas tot een besloten zitting over te gaan, wanneer de kwesties te persodnlijk en te delikaat zouden worden. Ofschoon hij de praktische uitvoerbaarheid hiervan toch zelf enigs zins betwijfelde. Mr. Van Bruggen (Prot. Chr.) was eveneens van mening dat een publieke zaak in het publiek behandeld dient te worden; vooral nu er over de huisvesting reeds zoveel onrust is verwekt. Ook de raadsleden zijn „geladen",' zodat spreker suggereerde eerst in een besloten zitting even „stoom af te blazen" en de vergade ring dan later in het openbaar voort te zetten. sters bij het kleuteronderwijs. Zij noemde dit met een dergelijk overschot een ver ontrustende schrielheid, vooral nu het hier toch een zaak van algemeen volksbelang betrof. De voorzitter verzoekt dit onderwerp te laten rusten tot de begro tingsvergadering. Wellicht mede in ver band met het vergevorderde uur, meldde zich voor de rondvraag ditmaal geen enkele spreker. Bij het begin van deze vergadering werd wethouder Van Houten, die voor het eerst na zijn ziekte aan een raadszitting deel nam, door burgemeester Van Rappard wel kom geheten. Op zijn beurt betuigde de wethouder zijn grote erkentelijkheid voor de vele bewijzen van belangstelling, tijdens zijn gedwongen afwezigheid van de zijde van de raad en het college ondervonden. In het bijzonder bracht hij daarbij zijn grote waardering onder woorden voor de manier, waarop zijn fractiegenote mevrouw Van Nispen-Van Wely hem tijdens deze periode als wethouder heeft vervangen. Voor de eerste bijeenkomst van de afde ling Bloemendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, die donderdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan is ge houden, bestond zeer veel belangstelling. De heer J. J. G. Boot, burgemeester van Hilver sum, hield een lezing over Amerika en Ca nada, waarbij de komische noot niet ontbrak. Voor de pauze vertelde de heer Boot o.a. over zijn ervaringen in New York en Washington, daarna gaf hij zijn indrukken weer van diverse Canadese steden. Naar zijn overtuiging zijn de emigranten daar hard werkende mensen, voor wie, indien zij goed geschoold zijn, wel een toekomst is wegge legd. De bijeenkomst werd gepresideerd door mevrouw A. van der Vlugt—Kruyt. De vol gende bijeenkomst is vastgesteld op don derdag 25 oktober, waar de film over „Meer en Bos" zal worden gedraaid. ADVERTENTIE Van der Wal-prijs. In Hilversum is ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf voor de eerste keer de ir. J. J. van der Wal-prijs voor bijzondere verdiensten op dit gebied uit gereikt aan de heer B. Brilman, directeur van de ambachtsschool te Leiden. ADVERTENTIE De hervormde vrouwendienst organiseert een moedercursus van zeven avonden in de consistoriekamer van de Vredenhofkapel aan de Johan van Oldebarneveldtlaan te Haarlem-Zuid. De aanvang dezer avonden is bepaald -p acht uur. Het programma luidt: 28 sept. '56 mver. H. G. Huibregtse—Meye- rink kinderarts te Haarlem. Zorg voor de gezondheid. Ziekte van het kind. 12 okt. '56 ds. A. Oskamp, predikant te Heemstede. Kind en God in de eerste levensjaren. 26 okt. '56 mevr .M. A. ter HaarCraan- dijk Psychologe te Heemstede. Ons kind en het andere. 30 nov. '56 mej. A. M. Bos, Prov. maatsch. werkster der Herv. Gem. te Haarlem. Feest en gedenkdagen in het gezinsleven. Moeder in het gezin. Vader in het gezin. 14 dec. '56 mevr. Dr. A. C. Thomee Me disch medewerkster van het Medisch op voedkundig bureau te Haarlem. Het kind in zijn wereld. Hoe moeten wij het kind begrijpen. 11 jan. '57 ds. L. D. van Dijl, predikant te Heemstede. Doop en doopbelofte. 25 jan. '57 mej. L. C. van Gelder, hoofd Chr. kleuterschool te Heemstede. Bijbel, spel en lied. Vertellen. Waarde van het sprookje. De uitslag van de donderdagverkoping in het Notarishuis te Haarlem gehouden luidt: Nassaulaan 66, 68 zw., 68 a, en 68 b, f 19.300, P. H. Borghouts. KI. Houtstraat 19 zw. en rd. f 6200, B. W. Lasschuit. Meer en Boschlaan 28, Heemstede, f 13.200, T. de De heer Verhoeven (KVP) achtte de materie in haar geheel absoluut ongeschikt I voor een openlijke bespreking; zulks in tegenstelling tot mevrouw Van d e r j Meulen-Houwer (Arbeid), die juist sterk op een openbare behandeling aan drong, omdat men anders de verdacht makingen slechts in de hand zou werken. De voorzitter bracht het ingekomen verzoek daarop in stemming, met als re sultaat dat alleen de fractie van de PvdA met de wethouders Van Lent (KVP) en Van Wijk (Prot. Chr.) zich tegen een be sloten zitting verklaarden. Hierop nam de geheime vergadering een aanvang, die niet minder dan tweeëneen half uur in beslag genomen heeft. Bij de heropening volstond de heer Reijnders (Arbeid) met het voorlezen van zijn motie. Zonder dicussie werd zij met algemene stemmen aangenomen. Kennelijk had de raad daarbij tevens de kwestie over de door sommige leden aanbevolen dubbel tallen voor de her te benoemen „vorde ringscommissie" op een bevredigende wijze ongelost, want toen deze herbenoeming aan de orde werd gesteld, ging men zonder enige discussie tot de stemming over. Deze commissie werd in zijn geheel herbenoemd met het volgend aantal stemmen: H. M. van Unen (14), A. J. J. Verspoor (13), N. J. van der Linden (13), J. Schippers (15) en J. A. A. M. van der Weiden (15 stemmen). Hierbij werden drie stemmen van onwaar de uitgebracht; de heer P. J. van Kesteren behaalde 1 stem. Na deze tijdrovende besloten zitting volgde de afwikkeling van de overige agendapunten in een vlot tempo. Alleen de voorgestelde uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over het tijdvak 1 juli 1956 tot 1 januari 1957, maakte de tongen nog even los. De heer Verspoor (Arbeid) noemde de laatste alinea van toelichting hoogst bevreemdend, omdat de meerderheid van het college het standpunt inneemt, „dat bij aanvaarding van het voorstel met de uit betaling van het voorschot op de uitkering ineens dient te woirden gewacht, tot het bericht van geen bezwaar van de hogere autoriteiten is ontvangen". Spreker ver klaarde door dit voorbehoud enigszins kriegel geworden te zijn; want wat ver staat men tenslotte onder deze „hogere autoriteiten"! Zou deze alinea misschien kunnen inhouden, dat de voorgestelde uit kering nog gevaar loopt schipbreuk te lijden? De heer Zegwaart (KVP) bracht de zelfde mening onder woorden, waarin hij werd bijgevallen door Zeelen berg (VVD) en Van Bruggen (Prot. Chr.). Zij allen bepleitten het laten ver vallen van dit voorbehoud, waarna de heer Reijnders (Arbeid) et een grote onbil lijkheid tegenover de gemeenteambtenaren noemde, indien zij deze uitkering niet zou den ontvangen. In vergelijking met andere plaatsen zou Heemstede in dit geval een eiland in Noordholland vormen. De sprekers werden echter zowel door de burgemeester als door wethouder Van W ij k (Prot. Chrgerust gesteld. De eerste verklaarde dat het college zeker bereid zal zijn de gewraakte alinea te laten ver vallen, indien het. voorstel wordt aange nomen, waaraan door de wethouder werd toegevoegd, dat men nu eenmaal A heeft gezegd en dus voor B niet meer zal terug schrikken. Het voorstel werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Nadat wethouder Van Lent (KVP) op een desbetreffende vraag van de heer Verspoor (Arbeid) nog had toegezegd, dat met de bouw van de zeven woningen aan de Molenwerfslaan de grootst moge lijke spoed zal worden betracht, verklaar de mevrouw Van der Meulen-Hou wer (Arbeid) bij de twaalfde wijziging van de begroting 1955 enigszins onaange naam getroffen te zijn door het feit, dat deze een overschot van zes ton vermeldde. In de vorige raadsvergadering waren be zwaren geopperd achtentwintigduizend gulden beschikbaar te stellen voor de help- Onder grote belangstelling had Donder dagavond in het Hervormd Jeugdhuis te Heemstede de opening plaats van het Bij zonder Kerkewerk der Nederlands Her vormde Gemeente in Heemstede. De voorzitter, ds. A. Oskamp, liet eerst Ps. 91 1 en 7 zingen en las daarna enige verzen voor uit de Bergrede. Hij gaf daar na een inleiding over de samenstelling van het programma voor het komende winter seizoen. Mevrouw Niemeijer-Van der Wal decla meerde daarna enige versjes van Annie Schmidt en vervolgens gaf dr. II. Visscher een omschrijving van de vier films die als onderdeel van het winterprogramma zul- Ru iter Zon n ebl'o ems tra at" 23f f 7250.' S. de 'en worden gedraaid. Voor de pauze werk jong qq. Wouwermanstraat 1 zw. en rd. f 8000, J. B. Kroon van Diest. KI. Hout straat 30, 32, 34. f 45.500, opgehouden. KL Houtstraat 28, f 13.000, opgehouden. Bouw terrein Heemstede aan de Const. Huygens- laan hoek P. C. Hooftkade, Heemstede f 15600, H. Fonkert. Thomsonlaan 34 en 36, f 13650, H. Fibbe qq. Zaanenlaan 76 f 11.600 J. A. Schouten qq. Perseusstraat 59, f 13500 Th. Bijman qq. Eenhoornstraat 21, f 9800, S. L. Mok qq. Thomsonlaan 90, f 8300, W. Hartgers. Celebesstraat 7, f 5300, S. de Jong qq. 2e Vooruitgangstraat 16, niet geveild. A-sterL;rs 48, Aerdenhout, f 20200, F. Wil- iq Toylerstraat 60, niet geveild. te mevrouw Niemeijer haar deel van het programma af met enige zeer mooie ge dichten van Han G. Hoekstra. Na de pauze werd deze avond besloten met enkele schetsjes, opgevoerd door enige jongeren. Zondagmorgen 7 oktober zal de KRO een televisie-■•itzending verzorgen uit de kathe drale basiliek aan de Leidsevaart te Haar lem. Plebaan H. W. Agterof zal een hoogmis opdragen ter gelegenheid van het Patroo"-s- feest De uitzending begint om negen uur. Het door brand ont luisterde torentje van de schilderachtige Hervormde Kerk te Bennebroek is weer vrijwel in zijn oude toaardigheid hersteld: deze week is de spits er op geplaatst, die te zijner tijd weer gedekt zal worden door de grote pauw uit het familiewapen van het geslacht, van wier ambachtsheer lijkheid deze kerk eens deel uitmaakte. LONDEN (United Press) De eerste herfststormen beukten vandaag de scheep vaart in het Kanaal en stuwden het water van de rivieren in het westen van Enge land tot. gevaarlijke hoogte op. In de monding van de Theems werd een klein schip, de 138 ton metende Showford, op de oever geblazen. De bemanning werd door de reddingboot van Clacton van boord gehaald. Op London Airport werd een tweemoto- rige Dakota door een windstoot opgenomen. Door de grote regenval stijgt het water in de rivieren snel. Langs de Exe is de dijkwacht gealarmeerd. Deze rivier stijgt met een snelheid van een halve voet per uur. In Londen blies een gure wind. De lucht was grauw. WENEN (United Press) President Zapotocky van Tsjechoslowakije zou een onderzoek gelast hebben naar de dood van Jan Masaryk, de vroegere Tsjechische mi nister van Buitenlandse Zaken, die zich na de communistische staatsgreep van 1948 van het leven beroofd zou hebben door uit het raam te springen. Een Tsjechische ad vocaat. die onlangs in Wenen aangekomen is, beweert dat het onderzoek tot dusverre sterke aanwijzingen heeft opgeleverd dat Masaryk door de geheime politie uit het raam geworpen is. Op 10 maart 1948 maakte de Tsjechische communistische regering officieel bekend dat Masaryk dood gevonden was op het plaveisel van het binnenplein van het Czernin-paleis, waarin het ministerie van Buitenlandse Zaken gevestigd was. De ad vocaat, die verzocht zijn naam niet te noe men, zei dat uit het onderzoek gebleken is dat Masaryk vermoord is op instructie van Stalin. Kort na de dood van Masaryk gingen er geruchten dat hij was vermoord. Geen van Masaryks vrienden werd bij het lijk toege laten. Zijn eigen dokter mocht niet bij de lijkschouwing aanwezig zijn. Er werden geen bloedsporen gevonden op het lichaam. Wat ook bevreemding wekte was het feit dat Masaryk geen boodschap achtex-liet voor zijn zuster. c>ooooooocooccooc50ooooocoooooooooooocoocxx5ocoocococococcocc Contact met Nederland en Duitsland LöRRACH (DPA) De Zwitserse pro fessor Otto Jaag heeft op een congres van Westduitse waterbeschermingsdeskundigen in Lörraeh gewaarschuwd tegen de radio activiteit in de Rijn. E"j zei dat de over heid maatregelen moet nemen opdat radio actieve stoffen in het water vroegtijdig worden onderkend. Dezer dagen zal hij met een Westduitse en een Nederlandse deskundige over dit probleem van gedach ten wisselen. Voor GEHUWDE DAMES, bestaat dé mogelijkheid om van maandag tot en met vrijdag in de avonduren van 18.30 uur tot 21.30 uur op onze moderne en gezellige ateliers te werk te worden gesteld Wij kunnen ook gehuwde dames plaatsen voor halve dagen van 7.30 u. tot 12.00 u., of van 13.00 u. tot 17.15 uur. Aantrekkelijke loonregeling. In bepaalde gevallen komt inkomstenbelasting-aftrek. dit loon niet In aanmerking voor Wij geven u gaarne alle gewenste inlichtingen op onze Personeels afdeling, Zijlweg 138 Haarlem, van 9—12 u. en van 25 u. 's Maandagsavonds van 79 uur KOUSENF ABRIEKEN HIN N.V. ZIJLWEG 138-144 HAARLEM BEIROET/JERUZALEM (United Press) Koning Hoessein heeft verklaard dat zijn land aan Israel een les zal geven, wanneer de Joodse strijdkrachten hun „verwachte" volgende aanval doen. „Ons leger bevindt zich thans in de frontlinie, om bij de vol gende verwachte aanval terug te slaan. We zullen hen vernietigen en het leger van Israel een les geven", zo vertelde Hoes sein aan het dagblr i Al Jerida in Beiroet. Hij waarschuwde echter dat „Jordanië zich in een gevaarlijke situatie bevindt". Hoessein zei, dat hij op alle Arabische staten een beroep heeft gedaan hulp te bieden tegen de Israëlische agressie, maar dat hij Irak speciaal om militaire hulp gevraagd heeft. Hij zeide, dat Irak een strijdmacht heeft, die Jordanië doeltref fend beveiligen kan, speciaal daar Egypte de handen vol heeft aan de Suez-kwestie. En als Iorael met al zijn strijdkrachten zou aanvallen, verwacht Jordanië hulp van Syrië. Toen hem gevraagd werd hoe het stond met de onderhandelingen die onlangs tus sen Jordanië en Syrië gevoerd zijn over een fusie, antwoordde de koning: „Wanneer ik van gevoelens ben dat mijn kroon een struikelblok is voor Arabische eenheid, dan zal ik mijn kroon opgeven en er de voorkeur aan geven een burger van het verenigd Arabië te zijn in plaats van ko ning van Jordanië". Spanning Israel heeft donderdag een nieuwe klacht ingediend bij de UNO-bestandscommissie inzake een incident, waarb'" Jordaniërs vanuit hun stadsdeel van Jeruzalem zouden hebben geschoten. Dit zou woensdag zijn gebeurd van de Jordaanse zijde van de Mandelbaum-poort, het voornaamste kruis punt tussen het Israëlische en Jordaanse stadsdeel. Het Egyptische kabinet heeft vergaderd met het oog op de „Israëlische agressie" jegens Jordanië, zo meldde radio- Caïro. Het kabinet besloot Jordanië „alle nodige „teun" te verlenen. In Cairo heerst grote politieke activiteit, gezien de behandeling van de Israelisch- Arabische verhouding in de Veiligheids raad. De Jordaanse ambassadeur sprak met tal van ambtgenoten. De leider van het trekkerskamp „De Branding", de heer M. van Dijk, heeft bij burgemeester en wethouders in Zandvoort zijn rapport over het seizoen 1956, dat 15 september officieel eindigde ingediend, of schoon in het kamp ook nu nog enkele late gasten verblijven. ADVERTENTIE yxxxxx» v v rnooooocxx* oorooooooncouoooo REEDS BIJ TWEE gelegenheden heeft een groot aantal lezers van onze courant gereageerd op de uitdaging van de Schaakclub Haarlem tot het spelen van een massakamp. Beide keren werd het een groot succes. En wel vooral omdat bleek dat de zogenaamde huisschakers een niet geringe weer stand konden bieden aan schakers, die geregeld uitkomen in de competitie, en dus meer routine hebben. Er bestaat dan ook alle aanleiding om ook dit jaar aan het begin van de schaakcompetitie een massakamp te houden. En dit zal dan gebeuren op DONDERDAG 4 OKTOBER aanstaande in het gebouw Zang en Vriendschap, Jansstraat 70 in Haarlem. De aanvang is om acht uur. Alle abonné's kunnen meedoen: jong en oud, zwakke huisschakers, clubspelers, en geroutineerden. Het aantal is onbeperkt. De schaakclub Haarlem draagt er zorg voor dat iedere deelnemende abonné een tegenstander van gelijke sterkte tegenover zich krijgt. Uiteraard zijn er ook weer prijzen, onder andere voor de kortste winstpartij en voor de mooiste combinatie. De directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. stelde bovendien een plaquette beschikbaar voor de beste individuele prestatie. Aan de wedstrijd zijn voor de deelnemers geen kosten verbonden. Wat men te doen heeft om mee te kunnen doen? Men schrijft eenvoudig een brief of briefkaart aan: Sportredacteur Haarlems Dagblad/O.H.C., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Men wordt verzocht op de brief of briefkaart te vermelden SCHAAKONTMOETING en verder of men huisschaker is of competitie-speler. De inschrijving sluit woensdagochtend 3 oktober aanstaande om twaalf utir. SJCCCOD&CCOOOCOCOOOOCCOOOCGOOCOOOOCOOOOCCCCOGCCCOOCCCCOOXOCOCGOOOOCOOOCGCCCOOOCCGOCCCOCOCCK Hieruit blijkt, dat ondanks de ongunstige weersomstandigheden, de exploitatie in alle opzichten bevredigend was. In 1955 werd het kamp door 22.821 trekkers bezocht, in 1956 door 21.141, doch ondanks dit geringe nadelige verschil, waren de exploitatie-uit komsten financieel weer aanmerkelijk ho ger. In 1955 kwamen 2125 trekkers met auto's en 592 met motoren, in 1956 respectievelijk 2675 en 851. Door een aanzienlijke vei-ho- ging van de stallingsgelden steeg derhalve het bedrag der inkomsten. Bovendien kwa men in 1953 13.100 gezinnen met 6720 kin deren, in 1956 12.308 gezinnen met 5916 kinderen. Door deze gunstiger verdelings- cijfers, kwamen ook hogere kampgelden binnen. Het kleinere aantal bezoekers valt boven dien te wijten aan het feit, dat het kamp dit jaar kleiner werd dan in 1955, omdat voor de auto-trekkers diverse parkeerter- reintjes moesten worden aangelegd. Boven dien was het dit jaar door stengere bepa lingen onmogelijk, tijdens bijzondere druk te buiten het kamp te kamperen, hetgeen vorig jaar nog al eens het geval was. De kampleider heeft ook dit jaar ver lende malen wegens plaatsgebrek kam peerders moeten terugsturen, zodat uit breiding van het kamp in het komende sei zoen door hem als een der eerste wensen wordt genoemd. Uit het rapport blijkt tevens, dat het seizoen 1956 uitzonderlijk zwaar is geweest. Door het slechte weer en de vele stormen moest meerdere malen hulp worden ver leend, wanneer de kampeerders in moei lijkheden kwamen. Tenslotte volgt hieronder een vergelij kend overzicht van de nationaliteiten, die in dit en vorig jaar in het trekkerskamp verbleven, waaruit blijkt dat ook in 1956 de Duitsers weer verre in de meerderheid waren De burgemeesters der betrokken ge meenten maken bekend, dat gedurende twee maanden, te rekenen van 3 oktober 1956 af, het ontwerp van een streekplan voor Zuid-Kennemerland, vervat in een bestemmingsplan en voorschriften, alsmede het ontwerp van de daarbij behorende toe lichting ter inzage wordt neergelegd op de Provinciale Griffie van Noordholland te Haarlem, Dreef 3, alsmede op de secreta rieën der gemeenten Bennebroek, Bloe mendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heem stede, Velsen en Zandvoort. PORT SAID (AFP) Het Suezkanaal zal in de nabije toekomst door verbreding en verdieping geschikt worden gemaakt voor grote tankschepen, zo hebben de Egyptische kanaalautoriteiten bekend ge maakt -De uitvoering van dit omvangrijke werk, dat in zekere zin de voltooiing zal vormen van het verleden jaar door de Suezkanaalmaatschappij begonnen achtste ontwikkelingsprogramma, zal in de loop van de volgende maand beginnen. Zowel Egyptische als buitenlandse maat schappijen hebben ingeschreven voor de uitvoering van de werken, die ruim 20 mil joen Engelse ponden zal kosten. De minis ter van Financiën heeft de monetaire auto riteiten verzocht de eerste kredieten te openen voor de aankoop van materieel in Europa. Het materieel zal hoofdzakelijk in Zwitserland en Nederland worden gekocht. Ver voor het slót van de kortebaandraverij te Lisse was de spanning er al uit. Surprise G had met zo veel vertoon van macht en meesterschap de concurrentie verslagen, dat haar slechts door een wonder de eerste prijs kon ontgaan. Surprise G wón dan ook de grote prijs van de bollenstreek en haar eigenaar kon na afloop van de laatste rit een verse sigaar opsteken in de prettige we tenschap, dat hij deze middag f 1000 rijker was geworden. Duizenden paardensportliefhebbers om zoomden de korte baan achter de „Witte Zwaan", toen de voorzitter der „Harddraverij vereniging Lisse en omstreken" de feestelijk heden opende. Hij wenste, nadat hij Lisse's burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf had verwelkomd, allen een prettige middag met veel spanning toe. Doordat de baan in prima conditie ver keerde, werden er zeer snelle tijden gemaakt. En het duurde niet lang of Surprise G had haar uitstekende vorm al bewezen. De be faamde Olga Pluto, die op de lange baan in Zweden in een sterk bezet veld een zeer eervolle vierde prijs veroverde, kwam er nu niet aan te pas. De 290 meter lange Lissese- baan bleek voor Olga Pluto te kort om haar volle krachten te kunnen ontplooien. Heeft zij voor haar eigenaar, de heer J. J. Tuinier Hofman, al f60.000 bij elkaar gedraafd, in Lisse behaalde het paard nauwelijks de sde prijs (f75). Om de tweede prijs werd meer strijd ge leverd. Thea Cornelia en Rita B H finishten in de tweede omloop "elijk, zodat een be slissende rit noodzakelijk was. Het was Rita B H, die nu zegevierend over de finish ging en de tweede prijs (f450) veroverde. De derde prijs was dus voor Thea Cornelia, die haar baas Gebrs. Knijnenberg f350 rijker maakte. Quelle Veine, eigenaar J. de Vries, moest zich met een vierde plaats (f250) te vreden stellen; Torero (J. B. de Jong) met de vijfde en, zoals reeds gezegd, Olga Pluto kwam niet verder dan de zesde prijs. 's Avonds had in de „Witte Zwaan" de prijsuitreiking plaats. In een korte speech bedankte de heer Jac. Th. de Vroomen allen, die aan het welslagen van deze draverijen hadden meegewerkt. 1955 1956 Nederlander1: 6.869 7.513 Duitsers 10.099 10.164 Zwitsers 957 509 Zweden 1.257 1.386 Fransen 527 351 Luxemburgers 17 25 Amerikanen 147 124 Brits Indiërs 1 Italianen 56 38 Finnen 15 6 Engelsen 1.759 366 Belgen 272 26 Oostenrijkers 131 164 Noren 219 93 Denen 299 224 Australiërs 58 9 Canadezen 58 35 Zuid Afrikanen 42 2 West Indiërs 4 Spanjaarden 39 40 Schotten 49 Nieuw Zeelanders 12 Totaal 22,821 21.141 3-3 Nederl.'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol KonkA. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel Gene-al Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9P/18 93l/ie 2ol 34 i 2)9 330 400 326 VH') 170% 397 322 820% 807% 75% 202% 172% 338 100% 106% 241% 191 210% 217 81% 164 665/i8 46% 93% 38 Openings koersen 91% 931/» 251 347 219 332 400 327 282% 170% 403 322 818 806 76 201 171% 338 100% 106 241 190% 210 210% 80% 163% 65% 46% 92% 38%

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13