COMMANDEUR KOOPJESDAC I Kantoorbediende biedt zich aan Adverteert in dit blad P. Houtgraaf neemt afscheid van Bloemendaalse brandweer Muziekweek Haarlem besloten met briljante blaasmuziek W. FORTGENS Charlotte Kohier ,Het Bal" in Flinke jongen vakbekw. strijksters enige strijksters SCHOOL MAANDAG 1 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bevestiging van nieuwe zendingspredikant Ds. A. F. van Herwaarden in Wilhelminakerk Heemstede BurgerHike Stand var» Honrlem E.H.B.O.-diploma's voor aantal Heemstedenaren Veertig jaar trouw aan „Meer en Bosch" Grote optocht van de dierenbescherming op 6 oktober Scheepvaart Reclame aanbieding NETTE BEZORGER gevraagd een BEKWAME PERSER een STRIJKSTER een VOORPERSER(STER) N.V. HAAK WASVERZORGERS MANLIJKE KRACHT DAME OF HEER FLINKE ACCURATE AANK. BEDIENDE GEVRAAGD 11 Een bekende en zeer geziene figuur bij de Bloemendaalse vrijwillige brandweer gaat dit korps verlaten. Wegens zijn ver gevorderde leeftijd is namelijk aan on der-commandant P. lïoutgraaf op eigen verzoek eervol onslag als zodanig ver leend. Hij is van mening dat de tijd thans gekomen is, deze taak aan jongeren over Ie laten. Door ziekte van de heer Hout graaf moest het officiële afscheid echter «•orden uitgesteld tot dinsdag 9 oktober. De heer Houtgraaf, in de wandeling „Baas Piet" genoemd, is Bloemendaler van geboorte en zag op 1 februari 1893 het levenslicht. Sedert de oprichting van 21 mei 1924 af is hij nu al lid van de vrijwil lige brandweer in Bloemendaal en jaren lang is hij een stuwende kracht geweest van dit korps. Zevenentwintig jaar maakte hij onafgebroken deel uit van het bestuur, waarvan hij nu al tien jaar voorzitter is. Op 20 juni 1925 werd hij aangesteld als straalgeleidor, waarna op 18 oktober 1933 zijn benoeming volgde tot brandmeester van het rayon Bloemendaal. In april 1941 werd hij ondercommandant en in de jaren 19451946 was hij waarnemend comman dant tot de heer IJ. E. Dijkstra als zodanig werd benoemd. Het is vooral in deze func tie dat hij in de moeilijke na-oorlogse ja- ven uitstekend werk heeft verricht. De heer Houtgraaf roemde de goede teamgeest in het korps. Onder de beide commandanten, de heren Johan Meeuwig en IJ. E. Dijkstra was het altijd plezierig werken, ondanks de zo noodzakelijke stren ge discipline. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij de brandweer kreeg hij het zilveren kruis van brandweerver- dienste. De scheidende ondercommandant vertelde ook dat de, brandweer in de loop der jaren een ander karakter heeft ge kregen. Het korps legt zich nu veel meer toe op voorkoming van brand. Sedert de oprichting werd het korps steeds uitge- Alvorens binnenkort naar Hollandia op Nieuw-Guinea te vertrekken om daar voor de zending met zijn arbeid als predikant een aanvang te maken werd ds. A. F. Her waarden zondagochtend in de Hervormde Kerk aan het Wilhelminaplein te Heem stede door ds. Adr. Oskamp als zodanig bevestigd. De dienst werd geopend met het zingen van psalm 87 en de geloofsbelijde nis - de laatste als beurtzang"-, waarna ds. Oskamp voorging met schriftlezing en gebed. Vervolgens stelde ds. Oskamp de te bevestigen predikant de gebruikelijke vragen, waarop door hem met een duidelijk „Ja" geantwoord werd. Voor zijn bevestigingspredikatie had ds. Van Herwaarden de gelijkenissen van de Zaaier en het mosterdzaadje als uitgangs punt genomen; waarbij de eerste van het zaad getuigt dat rijke vruchten draagt, of als onkruid door de vogelen des hemels wordt verdelgd. Zo is ook het koninkrijk Gods iri de wereld uitgezaaid, waarbij het zich talrijke vijanden verwierf. En on danks het feit, dat bij ieder mens van tijd tot tijd de oude vogelnatuur de kop weer opsteekt, groeit God's zaad toch tegen alle tegenstand in. Zelfs levert het een mach tig geboomte op, waarvan de takken Zijn vijanden liefde, schaduw en beschutting geven. Diezelfde bescherming wordt ook aan de heidenen geboden en ofschoon onder de eerste zendelingen meer slachtoffers wer den geteld dan zij bekeerlingen konden maken, wordt toch over zeventien dagen in Hollandia op Nieuw-Guinea de eerste Hervormde Synode gehouden. Hierdoor is de tweede gelijkenis bevestigd welke leert, dat God ondanks alles op een wonderlijke wijze voortgaat. Daarnaast wekt de tekst ons op tot nederigheid, want ten slotte zijn wij niet van nature christenen; evenmin als de heidenen daarginds. In dit verband wees ds. Van Herwaarden op het politiek bestel van de laatste drie maanden en de controverse tussen vrijzin nig en rechtzinnig, waardoor de oude vo gelnatuur zelfs in de eigen kerk valt waar te nemen. Doch er is geen tegenstand zo groot, of hij kan door Hem worden over wonnen. Ds. Van Herwaarden besloot zijn predikatie met de conclusie, dat ook de heidenen het lied van grote nederigheid gaan zingen, zij het dan met andere stem men en een ander geluid. Hierna sprak ds. J. Brink namens de classis Haarlem, die er in de eerste plaats even aan herinnerde dat de kerk pas sinds betrekkelijk korte tijd de taak der zen dingsverenigingen heeft overgenomen. Dit bewijst het bestaan van een diepere'bin ding, dan bij een formele band mogelijk 7-ou ziin. Vandaar dat spreker hoopte op een blijvend contact tussen hier en ds. Van Herwaarden en zijn uitgestrekte arbeids terrein; zodat de verschillende gemeenten via de kerkelijke organen op de hoogte blijven van zijn werk. Aan de andere kant zegde ds. Brink hem alle hulp toe, die maar met mogelijkheid geboden kan wor den. Na ds. Van Herwaarden ten slotte met zijn gezin een goede reis en een behouden aankomst te hebben toegewenst, verzeker de ds. Brink de vertrekkende zendingspre- werd deze bevestigingsdienst besloten met dikant dat hij in aller gebed blijvend aan God zou worden opgedragen. Na de zegen het gezamenlijk zingen van gezang 120. Haarlem, 29 sentember 1956 ONDERTROUWD: 29 sept., N. C. J. Kau- Hng on A M. Roest, GEHUWD: 29 sept.. A. M. J. Renne en R. M. Th. Hollink; J. Hagen en M. C. J. de Korte; C. Loonen en J. Neurnan; J. W. de Oroot en A. van Deelen; J. J. Vos en M. G. Maas; R. Dost en J. Fruitema; C. A. H. Ne ven en C. M. den Hond. BEVALLEN van een zoon: 27 sept., J. M. Booms—Paffen: 28 sept., E. F. de Jong— Wakker; M. S. Lagerweij—Bloemen; G. SmakmanHoeben; I. M. M. J. Th. Ettema bouman; 29 sept., M. Janse—Fijlstra. BEVALLEN van een dochter: 27 sept., C. 0. Ruskampvan Baak; 28 sept., I. Folmer —Jolles: J. E. M. van der Pol—Niemeier; S. O. Claudius—de Boer; 29 sept., J. van der KlaauwStouten; P. J. KnijnenburgFlip- sen; H ZuyderduinBakker; P. M. A. van den BroekRhee. OVERLEDEN: 27 sept., P. A. Th. Koenen, H j., Bantamstraat; 28 sept., E. C. Drogtrop —van de Weegh, 79 j., Ripperdapark; W. P. M. C. Bijvoet—Bijvoet. breid en het telt nu ruim zestig man. Meermalen kwam 't voor dat Bloemendaal se families zich van vader op zoon aan getrokken voelden tot de brandbestrijding, in sommige gevallen al in de derde genera tie van één geslacht. Onder commandant Meeuwig maakte de heer Houtgraaf in 1924 de grote brand mede bij Van Willi- genburg. Uitslaande branden tijdens zijn dienstverband waren verdei- o.a. de brand bij wasserij Bijvoet aan de Korte Klever laan, bij een lampekappenfabriek aan de Kinheimweg en een dubbele villa aan de Houtvaartkade te Aerdenhout. Dat ook zijn superieuren grote waarde ring hebben voor het vele belangrijke werk door deze ondercommandant in het be lang van de gemeente Bloemendaal verzet, moge blijken uit de wens van de burge meester, dr. D. I-I. Peereboom Voller, die in de jaarvergadering van 9 oktober aan staande, die in café-restaurant „Roozen- daal" te Overveen gehouden zal worden, persoonlijk afscheid van „Baas Piet" wil komen nemen. Onder vrij grote belangstelling heeft zater dagavond in hotel „Het Wapen van Heem stede" aan het Wilhelminaplein de uitreiking plaats gehad van de eenheidsdiploma's, die door de geslaagde deelnemers van de cursus 1955-'56 voor EHBO werden behaald. Deze cursus was georganiseerd door de afdeling Heemstede van de Koninklijke Nederlandse vereniging voor eerste hulp bij ongelukken. De Heemsteedse arts A. G. Degenaar sprak als voorzitter het gebruikelijke openings woord, waarbij zijn welkom in het bijzonder was gericht tot de afgevaardigden van de r.k. EHBO, waarmee voortdurend op de meest aangename en doeltreffende wijze wordt samengewerkt. Alvorens verder over te gaan tot het uitreiken der diploma's, her innerde spreker eraan dat de heer C. Gal- jaard enige maanden geleden het diploma „Inspecteur EHBO" verworven heeft. Hij prees hem voor de uitstekende assistentie die hij bij iedere cursus opnieuw verleent en als bewijs van grote erkentelijkheid daarvoor en mede omdat de heer Galjaard voortdurend blijk geeft zoveel belangtelling voor het werk van de arts te hebben, overhandigde dr. De genaar hem het boekje „Zeg eens A". Verder merkte de voorzitter op, dat een avond van EHBO-diploma-uitreiking altijd van zulk een groot belang is, omdat er dan steeds weer nieuw bloed in de vereniging komt. Gelukkig worden altijd nog mensen gegrepen door het ideaal: hulp te bieden, waar dit noodzakelijk is. Maar daarnaast is de vereniging tevens een BB-organisatie, welke moet optreden in oorlogstijd. Ook hiervoor is intensief oefenen meer dan nood zakelijk, want wanneer onverhoopt een oor logstoestand mocht intreden, zal men zoveel en zo snel mogelijk hulp moeten bieden met de primitiefste middelen. Vervolgens wenste spreker de diverse ge slaagden met het behaalde diploma van harte geluk, omdat zij nu in staat zijn mensen te helpen die door een ongeval zijn getroffen. Hij vestigde echter tevens de aandacht op de noodzaak van regelmatig oefenen; niet al leen omdat snelle en kundige hulp een even tueel slachtoffer voor veel lijden zal kunnen behoeden, maar ook omdat een dergelijk be kwaam optreden een prachtige propaganda betekent voor het mooie, menslievende en onbaatzuchtige werk van de EHBO. Daarna reikte dr. Degenaar met enige vriendelijke woorden de diploma's uit aan de dames C. A. Braun-Willekes uit Aerden hout en R. Schuurman en C. J. van Veen- Roest; alsmede aan de heren C. J. van Daa- len, A. van Tinteren jr., G. Verhagen, P. L. Verhoef en J. C. Willemse. Nadat de heer Degenaar als dank van de cursisten nog een fraaie bloeiende plant in ontvangst had mo gen nemen, werd deze avond met 'n gezellig samenzijn besloten. Met pleinmuziek op de Grote Markt, uit gevoerd door het Kennemer Kopersextet onder leiding van Sas Bunge en door de stadsbeiaardier Arie Peters, werd zater dagavond de laatste demonstratie van de Muziekweek Haarlem 1956 ingeluid. Men hoorde dit keer composities voor klokken spel en voor koperblazers, die in onze eeuw ontstaan zijn en waarvan enkele gloednieuw bleken te zijn. Dr. Johan Wa- gqnaar was op het programma vertegen woordigd met twee van zijn feestfanfares en Paul Gilson, de Belgische grootmeester van de fanfaremuziek, met een Antante en Scherzo voor koperkwartet, dat met bril jante virtuositeit werd yertolkt. Een voor treffelijke indruk kregen wij van „Drie stukken" voor koperensemble van Ludwig Otten, maar een pas voltooide compositie van Bob van Marken bleek al te „inteFes- tant" te willen doen om als positieve aan winst in aanmerking te kunnen komen, wat jammer mag heten van de goede opzet en het bruikbare themamateriaal. Volko men geslaagd echter klonken de drie Fran se volksliederen die Sas Bunge voor koper ensemble bewerkte. In een voortreffelijke uitvoering verrasten deze stukjes om hun gezonde en nobele klank. Beiaardier Peters toonde zijn gewaar deerde vaardigheid in de vertolking van werk 'van Boedijn, Jef van Hoof, Leen 't Hart, Henk Badings en van hem zelf. De suite van Badings op Hollandse boeredan- sen kon ons van dit alles het meest beko ren, omdat wij de beiaard bij voorkeur als instrument voor volksmuziek waarde ren. In de Vleeshal musiceerde het Haags Blaaskwintet, bestaande uit Jan Prins, fluit, Jaap Stotijn, hobo, Jolle Huckriede, klarinet, Louis Stotijn, fagot en Piet Schijf, hoorn. Men kreeg een programma te be luisteren van hedendaagse muziek, name lijk drie werken van Nederlandse en drie van Franse componisten. Dit maakt, dat de tweede helft van de avond een minder ge wichtig karakter had dan het eerste, waar in Willem Pijper, Henk Badings en Jaap Geraedts aan bod kwamen. Deze vaststelling houdt voorkeur noch afkeur in Zij accentueert alleen het feit dat de Hollander zwaartillender en bedachtzamer is dan de Fransman, die zich argelozer aan het avontuur waagt en eer uitgaat van een poëtische of ten minste van een pittoreske conceptie, dan af te wachten wat de uit komsten zullen zijn van het hanteren van een bepaalde techniek. Wat Willem Pijper in zijn Kwintet uit 1929 met polyritmische en polytonale schrijfwijze bereikte, mag vaak een cere braal bedenksel lijken, te midden van deze ingewikkelde materie werkt toch steeds een dichterlijke geest, die zijn suggesties op dringt. 't Is alleen doorgaans moeilijk bij het beluisteren de interessante technische spelregels te vergeten voor het zuiver muzikale resultaat, dat tenslotte het doel van een compositie is. Henk Badings maakt het met zijn Kwintet no. 2 de toehoorder minder moeilijk, door een contrapuntiek aan te wenden die vertrouwder klinkt. En Jaap Geraedts maakt zich in zijn Diverti mento no. 2 voor hobo, klarinet en fagot met fris élan nog losser van de probleem stellingen. Wat er van zij, Pijper, Badings (oud-leerling van Pijper) en Geraedts (dis cipel van Badings) vormen tezamen een trits van Nederlandse componisten, die de kamermuziek voor blazers met voortreffe lijke werken verrijkt heeft. De „Drie korte stukken" van Jacques Ibert kwamen met hun lichtere geest en spirituele inslag het publiek opvrolijken. Daarna ondergingen wij de charme van een zevendelig stuk van Darius Milhaud, dat hij de naam „La cheminée du Roi René" gaf. naar een zogenoemde wandel weg in de omstreken van Aix-en-proven- ce, waar in de vijftiende eeuw koning René van Provence graag vertoefde, in welke buurt de componist een landhuis bezit. Milhaud heeft in dit ongemene ge geven de stof gevonden voor een reeks korte muzikale taferelen, die in wezen eer romantisch dan modern zijn, maar die ex pressieve mogelijkheden aan vijf blaasin- sturmenten aan alle kanten op verrassen de wijze uitbuiten en aldus een aangename verpozing bieden. Tenslotte .mochten wij luisteren naar het Kwintet van Jean Fran- gaix, wiens werk op een virtuoze speel- techniek ingesteld is en die steeds met goed humeur, desnoods met weerbarstig themamateriaal werkend, de musiceergeest levendig houdt. Plet Haags Blaaskwintet heeft met dit veeleisend programma de grootste bewon dering weten te wekken door zijn briljante speeltechniek, zijn geraffineerde muzikali teit en zijn uithoudingsvermogen. Het publiek was opgetogen en dwong nog een toegift af, de finale van het stuk van Jac ques Ibert. In zijn hoedanigheid van voorzitter van het werkcomité van 'de Muziekweek dank te de heer George Robert de vertolkers van deze sluitingsavond voor hun prach tige prestaties en het publiek, waaronder ook een afvaardiging van het hoofdbe stuur der Koninklijke Nederlandse Toon kunstenaarsvereniging, voor zijn tegen woordigheid. JOS. DE KLERK. Vandaag hebben de zusters en dokters van „Meer en Bosch" te Heemstede mejuffrouw H. de Wit gehuldigd voor het feit, dat zij reeds veertig jaar op de naaikamer werkt. Na het zingen van psalm 146 vers een: „Prijs de Heer met blijde galmen", roemde dominee J. A. de Klerk haar werk in enige warme bewoordingen. Dokter W. Kramer, waarnemend geneesheer-directeur, vertelde vervolgens het sprookje van Grimm: „De drie spinsters" waarmee hij aantoonde, dat ook de eenvoudigstemits nijvere, arbeid andere mensen gelukkig kan maken. De be sturende zuster, zuster Van Antel en mr. C. C. van Helsdingen hielden ook nog een kor te toespraak, waarin zij onder meer tot uiting brachten, dat de macht van het kleine ligt in de trouw tot het kleine. Mejuffrouw H. de Wit kreeg vele cadeaus, waaronder een polshorloge, een tafelkleed en enige enve loppen met inhoud, Ook de tweelingzuster van mejuffrouw De Wit werd niet vergeten, want ook zij kreeg vele cadeaus. Immers ook zij werkt, samen met haar zuster, al geduren de vele jaren op de naaikamer tot nut van geheel „Meer en Bosch". Het nieuwe bestuur van de vereniging tegen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken heeft het plan op gevat om op zaterdag 6 oktober een grote optocht door de stad te laten trekken met aan het slot een dierenkeuring op de Dreef. De optocht zal gevormd worden door de harmonie „Crescendo" en het harmonie orkest „Haarlem", die een grote versierde praalwagen vooraf zullen gaan. Op deze wagen, welke ontworpen is door mevrouw J. van Kamp-Van der Brink van het Aer- denhouts Kindertoneel, is de beschermhei lige van de dieren, Franciscus, gezeten, waarin velen de voorzitter van de R.K. Re derijkerskamer „Alberdinck Thijm" zul len ontdekken. De wagen wordt tijdens de tocht door de stad omgeven door dertig kinderen, een aantal padvinders en padvindsters en een ruitervereniging uit Aalsmeer. De route door de stad luidt als volgt: Vertrek om twee uur bij het Ripperdapark, vervolgens via Nieuwe Gracht en Wilhel- minastraat naar de Dreef, waar om drie uur de Haarlemse kinderen met hun die ren uitgenodigd worden. Dan begint na melijk een dierenkeuring waarbij niet op ras of soort gelet zal worden maar uitslui tend op de verzorging. Overigens zit de dierenbescherming ook op de dierendag zelf donderdag 4 ok tober niet stil, want dan staat op de Botermarkt weer de bekende stand van de vereniging tegen het mishandelen van die ren. Er zal voorts, zoals wij reeds eerder meldden, op 6 oktober een collecte gehou den worden voor de dierenbescherming in Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Ben- nebroek waarvoor de Haarlemse collec tanten zich nog kunnen opgeven bij het kantoor van de dierenbescherming, Rid derstraat 11 te Haarlem. De nimmer aflatende slijtage-slag, waar aan artistieke werken ten prooi zijn, heeft ook de litteraire glorie van de vóór de oorlog bekende Franse romanschx-ijfster Irène Némirovsky aangetast. Ten onrechte, want de novelle „Het bal", door Charlotte Kohier zaterdagavond voor een goed be zette Haarlemse Stadsschouwburg in een prijzenswaardige vertaling van J. W. F. Werumeus Buning voorgedragen, boeit ook nu nog, omdat de anekdote slechts aanlei ding is voor een proeve van fijne psycho logische ontleedkunde, gewikkeld in een omhulsel van krachtige, trefzekere taal beheersing. Irène Némirovsky schreef dit korte ver haal omstreeks 1930, ter afwisseling van het werk aan haar meest bekende roman „David Golder" en gaf vijf jaar later aan hetzelfde thema een uitgebreidere vorm in de roman „Le vin de la solitude". Haar boeken worden gekenmerkt door een ge spannen verhouding tussen de belangrijk ste figuren. Haat en wedijver bepalen dan ook de relatie tussen mevrouw Rosine Kampf, de echtgenote van een door specu laties plotseling rijk geworden bankbe diende, en haar dochter Antoinette. Het meisje, voortdurend afgesnauwd door haar eerzuchtige moeder, doemt in een vlaag van woede en wanhoop, waarin zij twee honderd uitnodigingen in plaats van in de brievenbus in de Seine werpt, de eerste grote partij welke haar ouders zullen geven tot mislukking. In de uitgestorven zaal, te midden van de nutteloze versieringen en lekkernijen, beleeft Antoinette haar wrange triomf over haar door de onder vonden teleurstellingen deemoedig en be klagenswaardig geworden moeder. In we zen gaat het echter om de tegenstelling tussen de vrouw die niets meer van het leven heeft te verwachten en het meisje, dat „op de drempel vol geheim" staat. Charlotte Kohier heeft „Het bal" voor gedragen met alle uitbeeldingskracht waar over zij beschikt en men weet zo lang zamerhand wel, dat dat heel wat is. De aard van deze tekst brengt met zich mee, dat de vertelster een grote zelfbeheersing aan de dag moet leggen om niet „het in gekeerde leven" te laten overwoekeren door de komische en anekdotische elemen ten. Aan de andere kant heeft zij de laat ste echter nodig om de aandacht van haar gehoor vast te houden. Beide bestanddelen van het verhaal de lachwekkende conversaties van de Kampfs en de trieste sfeer van hun be staan versmolten in de weergeving van Charlotte Kohier tot de eenheid, welke de schrijfster heeft bedoeld. Uiteraard geeft „Het bal" heel wat minder aanleiding tot spectaculair spel dan „Frasquita" of de legendarisch geworden „Marathondans", desondanks kon men een paar kostelijke momenten van „éénvrouwstoneel" genieten, waarvan de passage van de Barcarolle uit „Hoffmanns vertellingen" en „Aases dood" docerende pianoleraren, terecht bijval uit lokte, evenals de monologen van de En gelse gouvernante. Overigens paste de kunstenares het gebarenspel aan bij de tweestrijd van de beide hoofdfiguren. Des ondanks of wellicht juist daardoor kon de slotscène haar climax vinden in de uiterlijk nauwelijks waarneembare over winning van het meisje op haar moeder en kon deze toch, alle schijn ten spijt, ons mededogen verwerven. J. H. B- Abbekerk, 30 te Hongkong verw. Amstelland, 28 te Amsterdam. Abbedijk, 2/10 te New Orleans verw. Angolakust, 28 v. Dakar n. Amsterdam. Arendsdijk, 28 v. Cristobal n. Antwerpen. Attis, 28 v. Mobile n. Houston. Adonis, pass. 29 Landsend n. Curagao. Akkrumdijk, 29 v. Buenos Aires n. Paranagua. Alderamin, 30 v. Bremen n. Antwerpen. Alphacca, 28 v. Norfolk n. New York. Alpherat, 30 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 1 10 te Manilla. Amstelbrug, 30 v. Kaapstad n. Dakar. Amstelpark, 30 v. Fremantle n. Bombay. Amstelslot, 1/10 te Montreal. Anistelvaart, 29 v. Le Havre n. New Orleans. Arnedijk, 29 v. Rotterdam, 30 te Antwerpen. Astrid Naess, 1 10 te Suez Averdijk, 30 v. Brownsville n. Le Havre. Aalsdijk, 29 te Djakarta v. Sungeigerong. Amstelstad, 29 795 m. w. Tarifa Point naar Phi ladelphia. Aldabi, 3'10 te Buenos Aires verw v. Rotterdam. Alnati, verm. 11/10 v. Rotterdam n. Buen. Aires. Aalsum, 29 op rede Basrah. Arkeldijk, 29 v. Norfolk n. Philadelphia. Abbekerk, 30 te Hongkong. Amor, 29 te Rotterdam. Argos, 1/10 te Rotterdam. Baarn, 28 v. Trinidad n. Rotterdam. Batjan, 30 'v. Rotterdam te Hamburg. Boissevain, 30 te Belawan. Blitar, 29 te Singapore v. Priok. Baumasepe, 29 te Makassar v. Surabaja. Britsum, 28 35 m. w.n.w. Casquets n. Key West. Bonaire, 5/10 te Paramaribo verw. Boskoou, 3/10 te Curacao. 5/10 te Barbad. verw. Beninkust, 29 te Lobito v. Novoredondo. Banka, 30 te Tj. Priok. Bloemfontein, 29 te Amsterdam. Bali, 1/10 te Marseille. Bengalen. 1/10 v. Tjimani n. Singapore. Billiton, 110 te Port Said. Bussum. 29 te Rotterdam. Celebes. 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Crania, pass. 28 Sombrero eil. n. Stanlow. Caltex Utrecht, 30 130 m. o. Gibraltar n. Curagao. Charis, 30 te Houston. Clavella, 110 te Mombasa. Cradle of Liberty, 30 v. Pt. Said n. Philadelphia. Clavella, 110 te Mombasa. Caltex Nederland, 29 te Curagao. Castor, 29 v. Roseau n. Portsmouth. Callisto, 29 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Cottica, 1/10 v. Plymouth n. Amsterdam. Daphnis, 29 te Aruba. Dalerdijk, 30 te San Francisco. Delfland, 30 v. Las Palmas n. Amsterdam. Dorestad. 28 580 m. w.n.w. Sharksbaai n. Colombo. Drente, 29 te Singapore n. Surabaja. Delfsliaven, 29 te Narvik v. Bremen. Doris, 29 te Philadelphia. Delft, 310 te Rotterdam verw. Eendracht, 29 v. Stratoni n. Gibraltar. Eos, pass. 29 Gibraltar n. Tunis. Erinna, 1/10 te Rangoon. Esso Rotterdam, pass. 30 Aden n. Rastanura. Etrema, 30 te Gothenburg. Esso Amsterdam, 30 v. Rastanura n. Antwerpen. Enggano. 29 v. Amsterdam n. Port Said. Felipes, 29 te Singapore v. Telokansón. Gabonkust, 30 v. Antwerpen n. Dakar. Groote Beer, 30 te Montreal. Garoet, 29 v. Surabaja n. Makassar. Ganymedes, 29 te Punta Arenas. Graveland, 29 te Amsterdam. Guineekust, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Helicon. 29 te Rotterdam. Hydra, 28 280 m. z.z.o. v. P. Rico n. Morrisville. Holland, 29 te Quelimane v. Moebase. Hecuba, 29 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Hilversum, pass. 29 Gibraltar n. Méria. Hector, 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Ivoorkust, 29 te Takokadi. Jason, 28 te Philadelphia. Jagersfontein, 8/10 te Kaapstad verw. Johan van Oldenbarnevelt, 16/10 te A'dam verw. Jupiter, 3/10 te Rotterdam verw. Kabylia, 1/10 te Kawasaki. Kermia, 30 v. Rotterdam n. Nordenham. Kota Gede, 1/10 te Halifax. Kreb'sia, 30 v. Le Havre n. Curagao. Kryptos, 30 v. Gefle n. Rotterdam. Kara, 29 150 m. z. Brisbane n. Balikpapan. Khasiella, pass. 29 Socotra n. Abadan.. Kalinga, 30 te Rotterdam. Laagkerk, 30 te Khorramshar. Laertes, pass. 30 Malta n. Le Havre. Lekkerkerk, 1/10 te Port Sudan. Lemsterkerk, 1/10 te Antwerpen. Leuvekerk, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Limburg, 30 te Singapore. Lissekerk, 30 v. Bremen n. Londen. Loosdreeht. pass. 30 Perim n. Bahrein. Lutterkerk, 30 v. Marseille n. Antwerpen. Linge, pass. 29 Brunsbüttel n. Toppila. Larenberg, 29 v. New Orleans n. Antwerpen. Laurenskerk, 29 v. R'dam n. Hamb. en Bombay. Leopoldskerk, 29 v. Amsterdam n. Marseille. Maasdam. 30 v. Rotterdam n. Le Havre. Muiderkerk, 1/10 te Suez. Moordrecht, pass. 29 Str. Ormoes n. Kwinana. Mariso, 29 te Malta Modjokerto. 29 te Boston. Maaskerk, 29 te Cochin. Malvina, 30 te Yokohama v. Miri. Madoera, 29 te Amsterdam. Nieuw Amsterdam. 3/10 Ve Rotterdam verw. Noordam, 8/10 te Rotterdam verw. Oranje, 29 te Amsterdam. Ootmarsum. 29 v. Antwerpen n. Hamilton Berm. Orestes, pass. 30 Flores Az. n. Ciudad Trujuillo. Oranje, 29 te Amsterdam. Oranjefontein,, 2 10 te Kaapstad n. Amsterdam. Oranjestad, 11/10 te Trinidad verw v. A'dam. Poelau Laut, 29 te Kopenhagen. Prins Maurits, 28 te Detroit. Purfina Hellas, 28 te Antwerpen. P. G. Thulin. 29 te Philadelphia. Parkhaven, 29 t,h,v, Rio Grande Do Sul naar Buenos Aires. Polydorus, 29 v. Aden, 8/10 te Belawan verw. Prins Johan Willem Friso, 30 v. R'dam te Hamb. Prins Willem III, 30 te Toronto. Prins Willem IV, 30 te Chicago. Prins Willem v. Oranje, 29 v. Montreal n. R'dam. Plancius, 29 te Surabaja v. Priok. Prins Willem II, 30 te Rotterdam. Perna, 2 10 te Singapore verw. Raki, 30 te Belawan. Ridderkerk, 1/10 te Las Palmas. Roggeveen, 1 10 te Melbourne. Rotti, 1/10 te Bombay. Rijndam, 1/10 te New York. Rempang, 29 te Fremantle v. Aden. Scherpendrccht, 23 v. Aruba n. Rotterdam. Solon, 28 v. New Orleans n. Curagao. Stad Alkmaar, 28 v. Melilla n. Emden. Sumatra, 28 v. New Orleans n. Baltimore. Senegalkust, 30 te Lagos verw. Schelpwijk, 28 v. Rotterdam n. Banias. Schiedijk, 29 te Antwerpen. Sibajak, 29 v. Kaapstad n. Fremantle. Soestdijk. 1/10 te Norfolk. Stad Rotterdam, 30 te Birkenhead. Sunetta, 29 te Abadan. Sanana, 29 te Singapore n. Penang. Seven Seas, 29 te R'dam, 30 te Bremerhav. verw. Sibajak, 29 v. Kaapstad, 13/10 te Fremantle verw. Schiedijk, 29 te Antwerpen. Senegalkust, 30 te Lagos. Stad Dordrecht, 29 v. Melilla n. R'dam of Vlaard- Sloterdijk, 29 te Antwerpen. Stad Schiedam, 30 v. Gibraltar n. Rotterdam. Sarpedon, 29 te Rotterdam. Seven Seas. 29 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sliedrecht, 29 te Schiedam. Stad Vlaardingen, 1/10 te Rotterdam. Talisse, pass. 30 Kp. Flnisterre n. Amsterdam. Tegelberg, 29 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Telamon, 29 te Antwerpen. Tabian, 29 te Penang v. Port Swettenham. Teuccr, 29 te Penang. Telamon, 29 te Antwerpen. Themisto. 3 10 te Rotterdam verw. Tjisondari, 27 te Zanzibar. Trajanus, 30 te Rotterdam verw. Tomocyclus. 30 te Rotterdam. Trajanus, 30 te Rotterdam. Van Neck, 29 v. Surabaja n. Shanghai. Van Riebeek, 29 te Djakarta. W. Alton Jones, 29 v. Mena Al Abmadi n. Suez. Willem Ruys, 28 v. Colombo n. Belawan. v. Waerwijck, 30 v. Singap.. 10/10 te Mahe verw. Weltevreden, 110 te Port Said. Willem Barendsz, pass. 30 Gibraltar n. Le Havre. Wonorato, 28 v. San Francisco n. Portland. Waterman, 3/10 te Rotterdam verw. v. N. York. Westerdam, 29 v. Rotterdam n. New York. Will. Ruys, 1/10 te Belawan, 4/10 te Priok verw. Willemstad, 30 te Barbados, 12/10 te Plymouth of Dover verw. Witmarsum, 1/10 t, Le Havre verw. Waal, 29 v. Kalamata n. Tunis. W. Alton Jones, 29 v. Mena n. Suez. Waterland, pass. 1/10 Oviessant n. St. Vincent. Zuiderkruis, 7/10 te W'stad, 8/10 te Colon verw. Zuiderzee, 30 te Aden. SLEEPVAART Hudson, 29 100 m. z.w. Kreta n. Haiphong. Loire, 29 60 m. n.w. Bona n. Bluff. Noordzee, 29 v. Stralsund te Port Said. Oceaan, 29 v. Jacksonville n. Maraeaibo. Poolzee, pass. 28 Pantellaria n. Mersin Zeeland, 28 450 m. w. Azoren n. New Orleans. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST IIERHALINGSOEFEININGEN Ten behoeve van de militairen, die op 2 oktober 1956 voor herhalingsoefeningen onder -de wapenen komen, wordt een extra treir. ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze trein gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, da' zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze trein, moeten inge"olge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. Bedoelde trein loopt van Amsterdam CS v. 9.15, Amsterdam MP v. 9.22, Amsterdam Am- stel v. 9.35, Utrecht CS v. 10.01, Geldermal- sen v 10.22, 's-Hertogenbosch v. 10.44, Vught v. 10.50, Boxtel v. 10.59, Eindhoven v. 11.17, Weert a 11.37. Dinsdag en woensdag 3 pak Oké Margarine 88 Blik 200 gr. Kalfsgehakt 59 100 gr. fijnste Achterham 65 3 pak Z.B. Lucifers 55 Gr. bus Nootmuskaat 65 2 tubes Kachelglans 44 1/1 blik Doperwten 79 500 gr. Rozijnen 68 2 pak Anijsblokjes 39 250 gr. Ijswafels 45 200 gr. Maria Biscuits 19 150 gr. Menagerie 49 200 gr. gevuld Fruit 35 150 gr. prima Bonbons 59 Zelfbediening GED. OUDE GRACHT 19 Fabrieksparfij 2 pers bed- stellen van f 120 voor f 89 met 15 jaar garantie. Huiskamers, Slaapkamers en Bankstellen. Meubeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Tel. 18840 Wie heeft voor mij te koop ZONNEWIJZER voor de tuin. Br. no. 3698 gezocht, die wil gaan varen op internationale binnen vaart. Zondags vrij. Brieven onder letters ASR aan Nijgh en van Ditmar, Advertentie bureau, Rotterdam. MACH. NAAISTERS gevraagd. op klein atelier voor le klas meisjesjurken en -blouses. Geen band- of deelwerk. Voor afgestudeerden van vakscholen goede gelegen heid om praktijd op te doen. Bijdrage in reiskosten buiten de stad. Voor gehuwden af wijkende werktijden mo gelijk. KLAASEN-BRINXMAN Nieuwendijk 100, A'dam-C. (5 min. v. Centr. Stat.) 35 j. dipl. Mulo, boekh.. han- delsavondsch. Reeds 17 jaar zelfst. op ass. k. werkzaam (corresp. en boekh.) Brieven no. 3694. VEUEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen vooi hoge prijzen Tel 14637. Plaats een Groentje Te koop gevr. tegen goede -ijs enige BEELDJES of GROEPJE van gekleurd porselein. Brie. ven no. 3699. voor enkele uren 's middags. HEEMSTEEDSE APOTHEEK. Binnenweg 98, Tel. 38197. ROKKENATELIER WINDSOR vraagt Prettige werkkring - Hoog loon. Aanm. van 85.30 uur Koningstraat 39, tel. 11205; na 6 uur tel. 34800 en 23932. GEVRAAGD voor onze chemische afdeling. Ook worden nog in die afdeling gevraagd voor maandag-, woensdag en vrijdagavond van 6—10 uur. - Hoog loon. (CHEMISCHE AFDELING), Mr. Cornelisstraat 33-35, naast Ambachtsschool. ROKKENATELIER WINDSOR vraagt enigszins technisch onderlegd, voor het onderhoud van het machinepark en diverse werkzaamheden. Voor degene die van aanpakken weet behoorlijk gesala- lieerde prettige werkkring. Aanm. van 85.30 uur Koningstraat 39, tel. 11205; na 6 uur tel. 34800 en 23932. Fabriek van Electro- en Foto-medische apparaten MEDIFO N.V. vraagt voor het medewerken aan de bouw van nieuwe apparaten een JONGE FIJNBANKWERKER of INSTRUMENTMAKER leeftijd tot 18 jaar, diploma Lagere Technische School of gelijkwaardige bedrijfsschool belist vereist. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties aan ons bedrijf, Korte Margaretha- straat 5—7, Haarlem. Voor leiding afd. Mach.schr. v. handelsonderwijsinr. gezocht 3 of 4 av. p. wk. Soli, met leeft, en dipl. onder no. 3696. Op klein kantoor Brieven onder no. 3697 aan het bureau van dit blad. DANS Gr. Houtstr. 176 Telefoon 15150 CORRECT DANSEN - KENMERK VAN BESCHAVING Aanvang dinsdag 2 okt. a.s. Beginners 7.30, Gevorderden 9 uur korting op wollefi, zijden en katoenen coupons

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3