GROENTJE 0 machinist VERTEGENWOORDIGERS televisie KENNEMER DANS- EN BALLETSTUDIO enkele gehuwde vrouwen flinke corsetverkoopster Vijftien Suezkanaal-gebruikers richten een vereniging op Bevan penningmeester van de Britse socialistische partij OCCASION Japan, Ethiopië en Pakistan wachten en zenden waarnemers af Labour veroordeelt Suez-politiek en economisch beleid van de regering mannelijke kracht ih Mto km/<amt!- 0to&te'óCa"° en Chocolade- DINSDAG 2 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Schade door slechte zomer wordt geregistreerd Dönitz gaat zijn memoires te boek stellen Israëliërs met ruzie uit bestandscommissie Huidige stand van zaken in de Benelux Beroepsvervoer in de knel Schandalige verwaarlozing van kippen ontdekt Plaats een CHAUFFEUR-BESTELLER gevraagd KANTOORJUFFROUW gevraagd BEKWAAM WITWASSER op het lichaam geweven Voetbalpool van ADO in beslag genomen Scheepvaart KOOPT BIJ EEN VAKMAN DE MOOIJ EN ZOON AANVANG NIEUWE CURSUS 1 en 15 OKT. Moderne Dansen Ballet-Bewegingskunst A. EEN EMPLOYé B. EEN VROUWELIJKE KRACHT KORSTJENS (Van onze correspondent in Londen) In Lancaster House, waar ook de beide vorige conferenties over de Suez-kwestie zijn gehouden, is gisteren officieel het aan zien gegeven aan de vereniging van gebrui kers van het Suezkanaal (SCUA). Van de achttien landen, die het plan Dulles voor internationaal beheer steunen hebben zich vijftien in beginsel met de oprichting van de SCUA akkoord verklaard. Deze landen vormen de raad der vereniging. De drie landen, die zich hun standpunt nog voor behouden Japan, Pakistan en Ethiopië zullen waarnemers naar de conferentie afvaardigen. De Nederlandse delegatie bestaat uit mr. D, U. Stikker, de ambassadeur in Londen mr. A. H. Hasselman, eerste secretaris der ambassade, mr. W. Riphagen, juridisch ad viseur van het departement van Buiten landse Zaken en scheepvaartdeskundige mr. J. Prins. De conferentie werd geopend door Sel- wyn Lloyd, de Britse minister van Buiten landse Zaken, die enkele uren later naar New York is vertrokken voor de bijeen komst van de Veiligheidsraad over de Suez-kwestie. De bijeenkomsten in Londen zullen waarschijnlijk de hele week in be slag nemen. Selwyn Lloyd verklaarde in zijn openingsrede, dat Groot-Brittannië meent bepaalde rechten aangaande het be heer en de functionering van het kanaal te bezitten en dat het van plan is die te handhaven. Hij legde er opnieuw de na druk op, dat Groot-Brittannië niet bereid is het kanaal in de macht te laten van een enkele mogendheid. Hij zei dat de gebrui kersvereniging een wezenlijke hulp zal be tekenen voor de handhaving van ieders Het landbouwschap heeft nagegaan op welke wijze aan de moeilijkheden zou kun nen worden tegemoetgekomen van land en tuinbouwbedrijven, die tengevolge van de grote regenval in de afgelopen zomer maanden de financiële middelen missen om de bedrijfsvoering voort te zetten. Het heeft zijn wensen aan de regering kenbaar ge maakt, waarbij het verzocht medewerking te verlenen tot het houden ven een regis tratie teneinde inzicht te krijgen in de schade, die op de zwaarst getroffen be drijven is geleden. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening deelt mee, dat thans is besloten dat de provinciale voedselcommis- sarissen deze registratie binnen enkele weken zullen uitvoeren. Aan het registre ren van de schade kan geen enkele aan spraak worden ontleend omtrent tegemoet koming in de geleden schade, noch eniger lei verwachting. Land- en tuinbouwers, die tengevolge van de regenval in de zomer van 1956 ern stige schade hebben geleden, kunnen zich bij de plaatselijke bureauhouders aanmel den voor registratie. Daarbij komt schade ontstaan door hagel, storm en soortgelijke oorzaken niet in aanmerking. De verliezen door oogstbederving of anderszins moeten dertig percent of meer van de normale op brengst van het bedrijf als geheel vormen. BERLIJN (Reuter-AFP) De voormalige Duitse groot-admiraal Karl Dönitz, die in de nacht van zondag op maandag uit de geallieerde gevangenis te Spandau bij Ber lijn is ontslagen na zijn gevangenisstraf van tien jaar uitgediend te hebben, zal in een ziekenhuis worden opgenomen voor een algeheel onderzoek naar zijn gezond heidstoestand. Hij is voornemens zijn me moires te schrijven. Hij heeft geen poli tieke plannen. rechten in het kanaal en verklaarde dat Groot-Brittannië streeft naar een vrede lievende oplossing van het conflict. De confei-entie is gesplitst in drie commis sies, die zich zullen bezighouden met de or ganisatie van de vereniging, de behande ling van het scheepvaartverkeer en de fi nanciën. Het gebruikersplan begint vaste vorm aan te nemen, al is het nog te vroeg om te zeggen, of de gebruikersvereniging een bruikbaar instrument zal zijn. Veel hangt af van hetgeen in New York zal ge beuren. Hoewel Nederland ten volle achter het plan staat, krijgt men de indruk, dat het zich in dit stadium in overeenstemming met zijn internationale positie zo veel mo gelijk op de achtergrond wenst te houden. Het is dan ook onwaarschijnlijk dat de zetel van de vereniging in Nederland zal komen, zoals sommigen hebben beweerd, of dat een landgenoot tot administrateur zal worden benoemd. Het bestuur zal waar schijnlijk uit zes of zeven leden bestaan. JERUZALEM (Reuter) De Israëliërs zijn maandag van een vergadering van de gemengde bestandscommissie weggelopen omdat zij van mening waren, dat de voor zitter, de Noor C. Moe, de verantwoorde lijkheid van Jordanië voor het beschieten van een gezelschap Israëlische archeologen trachtte te verkleinen. De voorzitter steunde de Jordaanse reso lutie, waarin gezegd wordt dat het incident veroorzaakt is door één Jordanier, die han delde in een vlaag van waanzin. Hij be toogde, dat niet het bewijs geleverd is, dat met meer dan één wapen is geschoten. Jordanië heeft aangeboden de verant woordelijke militair door de gemengde commissie te laten ondervragen, maar Is rael wil daar niet van weten. De V.S. en Israel Naar Reuter uit New York meldt, heeft Robert Wagner, de burgemeester van New York, op een vakverenigingsbijeenkomst te New York een pleidooi gehouden voor een Amerikaanse wapenzending aan Israel. Wagner, die een democratisch kandidaat is voor de functie van senator, zei: „Ik weet dat deze kleine strijdende republiek onze enige vriend in het Midden-Oosten is". Hij stelde voor geen betaling voor de wapens te vragen" omdat dat hun economie zou verlammen". BLACKPOOL (Reuter/A.F.P.) Aneu- en onderhandelingen te voeren over de rin Bevan, de leider van de linkervleugel in de Britse Labourpartij, is voor de be langrijke functie van penningmeester van de partij gekozen. Bevan trad in 1954 uit het partijbestuur uit protest tegen de steun van de Labourleiding aan de herbewape ning van West-Duitsland. Hij kreeg de stemmen van de vertegenwoordigers van 3.029.000 vakbondsleden. George A. Brown had de steun van 2.755.000 leden op het jaarlijkse partijcongres dat in Blakpool in Lancashire wordt gehouden. Het was de derde poging van Bevan om penningmeester te worden. In vorige jaren was hij in een felle strijd met de gematig den verslagen door Gaitskell, die sindsdien fractieleider in het Lagerhuis is geworden. Sinds hun nederlaag bij de algemene ver kiezingen zijn de socialisten bezig de een- Aneurin Bevan heid in hun gelederen te herstellen. Bevans verkiezing werd met geestdrift door de af gevaardigden begroet. Hugh Gaitskell, de leider der partij ver klaarde maandag, dat hij er niet erg aan twijfelt of kolonel Nasser zal akkoord gaan met een door overleg tot stand gekomen regeling van het Suezgeschil, mits de sfeer rond het geschil minder gespannen wordt. Hij stelde voor Egypte te belasten met de bedrijfsleiding van het kanaal. De gebrui kers van het kanaal zouden gezamenlijk een toezichthoudend orgaan vormen dat tot taak ou hebben de tolgelden te regelen ontwikkeling van het kanaal. Met slechts één stem tegen werd op het congres, waar op 1.300 afgevaardigden de 6.500.000 partij leden vertegenwoordigen een resolutie aan genomen waarin de „beklagenswaardige manier waarop de Britse regering het Suezgeschil behandeld heeft" veroordeeld wordt. Volgens de resolutie moet de rege ring zich houden aan geest en letter van het UNO-Handvest en trachten door vreed zame onderhandeling tot een oplossing van het geschil te komen. Tijdens het debat verklaarde de vroegere Labourminister voor gemenebestbetrekkingen, Walker, dat het recht van de Arabische landen om de oliebronnen en -installaties te nationali seren, erkend moet worden. Met algemene stemmen werd een reso lutie van de vakbond van mijnwerkers aangenomen, waarin de economische poli tiek van de regering veroordeeld wordt. Frank Cousins, de secretaris van de bond van transportarbeiders, verklaarde dat de meer dan een miljoen leden van zijn bond al drie jaar nauwelijks profiteren van de algemene welvaart. Volgens waarnemers wil Cousins de Labourpartij in een richting sturen, die meer overeenkomt met Bevans linkse politiek. Watson, een lid van het dagelijks bestuur van de martij, zei in het debat over de per soonlijke vrijheid, dat het bij een geleide economie niet- gemakkelij is alle vrijheden van het individu te beschermen. Wood- burri, een vroegere minister pleitte voor „een maximum aan persoonlijke vrijheid". Hij zei: „Velen vrezen dat socialisme be tekent ordening uitgevoerd door een groot aantal gedrilde sergeants die politieke eti ketten dragen. Er zijn veel mensen die lie ver arm zijn en vrij dan welvarend en ge bonden". Een resolutie waarin gewaarschuwd wordt voor de toenemende macht van de „geheime politie" en die er bij de regering op aandringt de vrijheid van gedachte, me ningsuiting en vergadering te beschermen, werd verworpen met 3.478.000 tegen 2.625.000 stemmen. De verklaring over het politieke beleid van de partij werd goedgekeurd. Mr. Spaendonck sprak over: Tijdens een lunchbijeenkomst te Rotter dam van het Nationaal hoofdbestuur van het comité Benelux, is dr. J. Kremer, am bassadeur in Nederland van het groother togdom Luxemburg, tot ore-lid gekozen. De vice-voorzitter van het comité, mr. B. J. Spaendonck uit Tilburg, gaf een over zicht van de stand van zaken van Bene lux. Hij sprak er zijn vertrouwen over uit dat 1957 eindelijk de ondertekening van het unieverdrag zal brengen. Dat reeds zoveel problemen zijn opge lost heeft een grote mate van vertrouwen geschapen. Er is echter nog steeds een aantal vraagstukken, dat om een oplos sing vraagt. Hiervoor zullen veel beleid en overleg nodig zijn. Onder andere is in de agrarische sector vrijwel nog geen voor uitgang geboekt. Bijzonder teleurstellend is wel de kwes tie van het beroepsvervoer langs de weg, aldus de spreker. Er is hier sprake van een toestand, die in flagrante strijd is met de Benelux-gedachte. Nog steeds zit men vast aan hetzelfde kwantum Belgische machtigingen als in 1945, ondanks dat de uitvoer thans een veelvoud is van die van genoemd jaar. Het gevolg is een handel in machtigin gen tegen exhorbitante prijzen. Kleine be drijven worden gedwongen eigen vervoer te gaan verrichten en moeten hiertoe op onrendabele wijze eigen vrachtwagens aan schaffen. Ook de kwesties der waterwegen en van de harmonisatie van de directe en indi recte belastingen zijn nog niet in een sta dium gekomen dat binnen afzienbare tijd een oplossing tegemoet kan worden ge zien. Ten behoeve van een diepgaande ver gelijking van de koopkracht der lonen in de drie Beneluxlanden, bepleitte mr. Van Spaendonck een onderzoek naar de huis- houdrekeningen. Ook moet worden ge streefd naar grotere synchronisatie in de sociale politiek der drie landen. De ontwik keling van de werktijdverkorting in België geeft aanleiding tot het stellen van de vraag of hier niet voorkomen moet wor den dat er nieuwe verschillen zouden ont staan. Dank zij ingrijpen van politie en justitie is in Lage Vuursche onder de gemeente Baarn een einde gemaakt aan een dieren verwaarlozing, waarvan naar schatting vijfhonderd kippen het slachtoffer zijn ge worden. Wekenlang heeft in de bossen rondom het kasteel Drakenstein de stank van grote hoeveelheden gestorven dieren gehangen. Niet alleen de politie, doch ook de officier van Justitie, de landelijk in specteur van de dierenbescherming en de veterinair inspecteur hebben zich met dit ernstige geval van dierenverwaarlozing bemoeid. Gebleken is dat mej. D. B. van D. in juli van dit jaar een kippenfarm was begonnen en .35.00 eendagskuikens had gekocht. Om dat er niet genoeg kippenhokken voorhan den waren, is een groot deel van de dier tjes in stallen en schuren opgesloten. Twee maai brak er brand uit in de oude op stallen, omdat de met butagas verwarmde kunstmoeders de laag zaagsel en houtkrul len, waarop de kuikens leefden, deden ont vlammen. De kuikens groeiden op tot jonge hennen, kregen te weinig water en zo nu en dan maar eens een mudzak voer toegeworpen. De mestlaag werd dikker, talrijke dieren stierven en dienden als voedsel voor de levende. Toen de politie ingreep, werden dozen met eendagskuikens ontdekt, die nog niet waren opengemaakt en waarin de diertjes waren gestorven. „Wij hebben nog nooit zo iets meegemaakt", zeiden de dierenexperts bij het onderzoek. £o*kf U —o bOOtje om te vissen? PHARMACHEMIE HAARLEM vraagt voor directe indiensttreding £voor haar afdeling GLASWERK leeftijd van 18 tot 24 jaar. Aanmelding van 94 uur NIJVERHEIDSWEG 50. N.V. DE TECHNISCHE UITGEVERIJ H. STAM, afd. Tijdschriften - Zijlweg 1 - Haarlem Op de Adresseerafdeling van onze Tijdschriften-admi nistratie is een vakature vakant voor een MANNELIJKE of VROUWELIJKE KRACHT, die na een inwerkperiode aan gesteld zal worden als CHEF van deze afdeling. Kennis van het adresseersysteem is niet noodzakelijk, doch er wordt wel verlangd dat de gegadigde akkuraat werkt en leiding kan geven. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met opgave van ver langd salaris worden gaarne ingewacht op bovengen, adres. In het bezit van rijbewijs D-E. Sollicitanten dienen goed bekend te zijn door het gehele land. Aanmeldingen: van 10—12 en van 3—5 uur uitgezonderd zaterdag. Het verdient aanbeveling eventuele getuigschrif ten mede te brengen. Fa. Gebrs. LOOTS, Mr. Cornelisstraat 24rd, Haarlem. per 15 oktober a.s., uit beschaafd milieu; op kantoor van le klas detailzaak. H.B.S. of daarmede gelijkstaande oplei ding. Goed kunnende typen en voor eenvoudig admi nistratief werk. Brieven onder no. 3710 bur. van dit blad. Met spoed gevraagd een op een AUTO DRAGLINE (geen leerling). Aanmelden: J. G. NELIS, Harmenjansweg 81, Haarlem, Telefoon 16565 - 20203. Bij de N.V. Cacao- en Chocoladefabriek UNION bestaat wederom gelegenheid om voor werk in de avonduren te plaatsen. Inlichtingen kan men dagelijks tussen 9 en 12 uur en 2 en 5 u. a. d. fabriek,.Paul Krugerkade 45, verkrijgen. WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt of iemand, die daarvoor wil worden opgeleid. Vooraanstaande CORSET-SPECIAALZAAK te Haarlem vraagt een bekend met het vak. Brieven onder no. 3707 aan het bureau v. d. blad. v Bekend merkartikelen-fabrikant vraagt voor spoedige indiensttreding ervaren en betrouwbare vertegenwoordigers pl.m. 30 jaar, voor Haarlem en omgeving. Moeten in deze stad ingevoerd zijn bij kruideniers, dro gisten en grossiers. Zonder aan laatstgenoemde eisen te voldoen onnodig te solliciteren. Wij bieden een levenspositie aan goede enthousiaste ver kopers. Vast salaris, gratificatie en onkostenvergoeding. Voll. soli, met pers. gegevens, opleiding, practijkervaring worden ingewacht onder no. 3709 aan het bureau v. d. blad. Cfcm& Een perfect passend corset kan uitsluitend een maatcorset zijn POOR IEDER FIGUUR HET JUISTE MODEL „OCT ER NO" -SALON, Houtplein h. Raamsingel - Tel. 14383 - HAARLEM Te AMSTERDAM Van Baerlestraat 154-156, Tel. 712054 De Haagse politie heeft by de pool- commissie van de voetbalvereniging ADO het geld en de bescheiden in beslag ge nomen. Aan geld werd een bedrag groot f 1184,meegenomen en verder legde de politie beslag op 1557 ingevulde formu lieren. Dit optreden' van de politie had ten grondslag de omstandigheid dat deze voet balpool niet meer een besloten karakter zou dragen, want sedert enkele weken konden ook niet-ADO-leden deelnemen aan de pool door bij een sigarenwinkelier (ADO-lid) formulieren in te vullen. De winkelier nam deze formulieren en het geld dan in ontvangst en bracht deze dan onder zijn eigen naam in de pool in. Dit systeem is reeds in het vorige sei zoen door DWS in Amsterdam toegepast zonder dat de justitie ingreep. Sedert enkele weken werkte de ADO-pool naar het voorbeeld van DWS. Amor, 29 te Rotterdam. Argos, 1 10 te Rotterdam. Alwaki, 1 te Mozambique. Angolakust, pass. 1 Las Palmas n. Amsterdam. Anrienkerk, 1 v. Genua n. Marseille. Astrid Naess, 1/10 te Suez n. Gothenburg. Amstelslot, 1/10 te Montreal. Alamak, pass. 30 Fern Noronba n. Rio de Janeiro. Alblasserdijk, 110 te New Orleans verw. Ameland, 1/10 310 m. n.o. Mogadiscio n. Lorenco Marques. Aagtekerk. 1 v. Lorenco Marques n. Belra. Abbedijk, 2 te New Orleans. Albireo, 1 v. Madras n. Rangoon. Alderamin, 1 te Antwerpen. Alphacca, 1 v. New York n. Curagao. Alpherat, 2 te Santos. Amstelveen, 1 v. Bombay n. Durban. Andi.jk. 1 te Le Havre. Arkeldijk, 1 v. Philadelphia n. New York. Bloemfontein, 29 te Amsterdam. Billiton, 1 10 te Port Said. Bussum. 29 te Rotterdam. Breda, 1' 10 te Caldera v. Talcahuano. Baud, 1/10 te Ambon v. Makassar. Britsum, 30 300 m. w.z.w. Ushant n. Key West. Bali, 1/10 te Marseille v. Genua. Bengalen, 1/10 v. Tandjung Mani n. Singapore. Bonaire, 1/10 te Barbados. Billiton, 1/10 te Port Said v. Amsterdam. Blntang, 2 v. Port Said n. Suez. Boissevain, 1 v. Belawan n. Singapore. Boskoop, 1 v. Cartagena Col. n. Curagao. Callisto, 29 v Rotterdam n. Hampton Roads. Castor, 29 v. Roseau n. Portsmouth. Camerounkust, 1/10 te Freetown v. Lagos. Clavella, 1/10 te Mombasa v. Abadan. Cradle of Liberty, 30 v. Pt. Said n. Philadelphia. Cottica, 30 v. Plymouth n. Amsterdam. Caltex Delft, pass. 1/10 Sukrabaai n. Bahrein. Ceronia, 30 v. Buenos Aires n. Curagao. Dorestad, 30 175 m. z.o. v. Cocos eil. n. Coiombo. Delft, 1/10 175 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Delfshaven, 1 v. Narvik n. Rotterdam. Duivendrecht, 1 v. New Orleans n. Hamburg. Enggano, 29 v. Amsterdam n. Port Said. Erinna, 1/10 te Rangoon v. Singapore. Esso Den Haag, 2 te Suez. Fairsea, 27 te Kaapstad. Graveland. 29 te Amsterdam, Gouwe, 1 te Amsterdam. Gadila, 1 v. Port Darwin n. Rabaul. Guineekust, 29 te Antwerpen. Gordias, 7/10 te Rotterdam verw. Gabonkust, pass. 30 Vlissingen n. Dakar. Gaasterland, 2 te Recife. Gaasterkerk, 2 te Rotterdam. Haarlem, 2/10 te Kingston v. Ciudad Trujlllo. Hera, 30 te Cumana. Hector, pass. 1 Ouessant n. Algiers. Hydra, 30 20 m. n.w. Pto. Rico n. Morriville. Hestia, 1 v. Hamburg n. Antwerpeh. Helicon, 2 te Amsterdam. Hilversum, pass. 2 Malta n. Mena A1 Ahmadl. Isis, 110 te Barranquilla. Java, 1 v. Semarang n. Surabaja. Jqpara, 2/10 te Mauritius verw. Jupiter, 2 te Rotterdam. Kab.vlia, 1/10 te Kawasaki v. Singapore. Ka'rimun, 1/10 te Calcutta. Kota Gede, 1/10 te Halifax v. Port Said. Kabylia, 1 10 te Kawasaki v. Singapore. Katelysia, 1/10 te Larnaca v. Piraeus. Karimata. 28 te Belawan. Kara, 1/10 250 m. z.o. Cairns n. Balikpapan. Kalinga, 30 te Rotterdam. Korenia, pass. 1 Azoren n. Rotterdam. Korovina, 1 te Thameshaven. Laurenskerk, 29 v. R'dam n. Hgrnb. en Bombay. Leopoldskerk, 29 v. Amsterdam n. Marseille. Leersum, 1 te Le Havre. Lieve Vrouwekerk, 2 te Aden. Loenerkerk, 1 v. Bombay n. Karachi. Lekkerkerk, 1 10 te Port Sudan v. Badarabbas. Lissekerk, 1/10 te Londen v. Bremen. Luna. 1/10 100 m. w. Cyprus n. Tel Aviv. Lemsterkerk, 2 te Rotterdam. Madoera, 29 te Amsterdam. Malea, 2 te Singapore. Molcnkerk, 1 v. Chittagong n. Calcutta. Murena, 210 te Pulosambu. Marisa, 1/10 v. Malta, 310 te Berre. Maasdam, 30 v. Le Havre n. Southampton. Mataram, pass. 1 10 Minikoy n. Suez. Meliskerk, 1 v. Marseille n. Casablanca. Maas, 1 te Amsterdam. Muiderkerk, 2 v. Port Said n. Genua. Notos, 28 te Trieste, Nieuw Amsterdam, 2 v. South.ton n. Le Havre. Nigerstroom, 2 v. Amsterdam n. Bordeaux. Ophir, 1/10 te Belawan. Oranjefontein, 30 te Kaapstad v. Pt. Elizabeth. Orion, 1 10 v. Cartagena n. Barranquilla. Osiris. 30 200 m. n. Barbados n. Emden. Ootmarsum, pass. 30 Vlissingen n. Hamilton. Prins Willem II, 30 te Rotterdam. Peperkust, 29 v. Dakar n. Conakry. Pendrecht, pass. 1 Algiers n. Nynashamn. Pr. Will. V, 1 10 200 m. o. Belle Isle n. Montreal. Perna, 1/10 te Singapore. P. G. Thulin, 1 v. Philadelphia n. Seven Islands. Prins Maurits, 1 v. Milwaukee n. Chicago. Reyniersz, 1/10 te Surabaja v. Tjeribon. Raki, 29 te Belawan v. Port Said. Roepat, 1/10 90 m. o. Algiers n. Beirouth. Rijndam, 110 te New York. Roggeveen, 1/10 te Melbourne v. Sydney. Ridderkerk, 1 v. Las Palmas n. Le Havre. Riouw, 2 te Aden. Sarpedon, 29 te Rotterdam. Sliedrecht, 29 te Schiedam. Stad Vlaardingen, 110 te Rotterdam. Salatiga, 2 te Penang. Stad Alkmaar, pass. 1 Finisterre n. Emden. Stad Dordrecht, pass. 1 Lissabon n. Rotterdam. Stad Schiedam, pass. 1 Kp. Vincent n. R'dam. Straat Cook, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Soestdijk. 1/10 te Norfolk v. Baltimore. Solon, 1 10 60 m. z. Cuba n. Willemstad. Statue of Liberty, 30 60 m. z.w. Djeddah naar Philadelphia. Slamat, 1/10 te Durban, v. Dover. Stanvac Djirak, 2 10 te Penang. Seven Seas, 30 te Bremerhaven. Sumatra, 2 te Norfolk. Schiedijk. 2 te Rotterdam. Sloterdijk, 1 te Rotterdam. Sunetta, 1 v. Abadan n. Karachi. Tomocyclus, 30 te Rotterdam. Trajanus, 30 te Rotterdam. Tiberius, 29 320 m. n.w. Flores Az. n. Santiago de Cuba. Tamo, 3 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Tiba, pass. 1/10 Ouessant n. Buenos Aires. Tjisondari, 28 v. Zanzibar n. Yokohama. Triton, 1/10 450 m. z.w. Bermuda n. Curagao. Telamon, 2 te Amsterdam. Van Riemsdijk, 1 10 te Tj. Priok. Waterland, pass. 1/10 Ouessant n. St. Vincent. Westertoren, 1 te Bahrein. Willemstad. 110 v. Barbados n. Plymouth/Dover. Waterman, 3 10 te Rotterdam verw. Waterland, pass. 1/10 Ouessant n. St. Vincent. Weltevreden, 1/10 te Port Said v. Rotterdam. Waal, 1 v. Tunis n. Algiers. Willem Ruys, 2 te Belawan. Witmarsum, 2 te Le Havre. Will Barendsz, pass. 2 Kp. Finisterre n. Le Havre. Willem Ruys, 2 te Singapore. Ambiorix, 28 v. Bordeaux n. La Palllce. Badzo, 29 v. Londen n. Rotterdam. Bernard John, verm. 29 v. Goole n. Rotterdam. Betty Anne S, 29 v. Rotterdam n. Swansea. Bill S, 29 v. Bremen n. Avonmoutr. Bruiser, verm. 29 v. Amsterdam n. Vlaardingen. Claes Compaen, 28 v. Ipswich n. Rouen. Dido, 29 v. Napels n. Amsterdam. Ellewoutsdijk, 29 v. Sa\ ona te Cagliari. Frans Böhmer, 3'10 v. Rouen te Marseille verw. Berry S, 29 v. Swansea n. Rotterdam. Henrica, 28 v. Lissabon n. Leixoes. Henrica B, verm. 29 v. Stallarholmen n. A'dam. Jaba. 29 v. Vlaardingen n. Londen. Lapaloma, verm. 2 10 v. Monsteras n. Zwijndr. Lotus, 3/10 v. Grimsby te Rouen verw. Manto, 28 te Gibraltar v. Lissabon. Marjan, 29 v. Norwich n. Zeebrugge. Maymere, 1/10 v. Londen te Antwerpen verw. Nan, 29 v. Kristinehamn te Rotterdam verw. Philetas, 28 v. Alicante te Malaga. Plato. 29 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Roelf, 29 v. Randers n. Amsterdam. Spurt, verm. 30 v. Amsterdam n. Duinkerken. Strabo, 29 v. Lissabon te Amsterdam. Ton S. 30 v. Middlesbro te Plymouth verw. Westerhorn, 27 v. Whitehaven n. Rotterdam. SLEEPVAART Humber, 30 55 m. n. Bougie n. Tivat. Noordzee, pass. 30 Suez n. Haiphong. Oostzee, 30 60 m. z. Oporto n. Karachi. Thames, pass. 30 Kp. De Gata n. Tripolis. Tyne, 29 te Colombo. Witte Zee, pass. 30 dw. Kp. Finisterre n. Takoradi. Deze waarborgt u de beste garantie en snelle service voor nu en later Dat voorkomt teleurstelling. Specialisten Kruisweg 64 - Tei. 19019 - Haarlem GLORIA en M. TSCHERNOFF - JAN LEO ZIELSTRA FOXTROT - TANGO - JIVE etc. SNELPRIVéLESSEN Volwassenen, Kinder- en Kleuterclubs Dagelijks vak- en amateurklassen BALLETLESSEN: óók in Stoop's Bad - Overveen en Jeugdhuis - Santpoort Inlichtingen en aanmelding dagelijks: Wagenweg 208, telef. 18888 fabrieken N.V. - Haarlem vraagt voor de afdeling BINNENLANDSE VERKOOP ter opleiding in de administratieve werkzaamheden en de behandeling van telefoongesprekken met de cliëntèle. Hij/zij dient tenminste in het bezit te zijn van het U.L.O.-diploma. Leeftijd 2025 jaar. voor de afdeling LOONADMINISTRATIE; U.L.O.- diploma zomede administratieve belangstelling en accuratesse vereist, enige ervaring strekt tot aanbe veling. Leeftijd 20—23 jaar. Gunstige salarissen en sociale voorzie ningen. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan de personeelsafdeling, Harmenjansstraat 2, Haarlem. PONTIAC *51 in staat van nieuw, radio, kachel, enz. 2750— D. v. Linden, Ruiter- weg 7, Hrl. tel. 16128. Kantoorboekhandel BARTEUORISSTRAAT 32 KALENDERS 1957 rijn er I Wij zorgen ook voor verzending overzee.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3