Piet Steenvoorden hoopt in Melbourne „goud" te behalen Die Raeckse versloeg met moeite fel spelend Velox Togido en HBC succesvol in hun thuiswedstrijden Volleybalcompetitie begonnen Jeugdige wieleramateur moet zich vele opofferingen getroosten Duitse dames verbeterden wereldrecord 4 x 100 meter Internationaal jeugdtoernooi weer volgens oude reglementen Honkbalclub verkocht voor 21 miljoen gulden Rapid komt uit tegen Rode Ster uit Belgrado DE TAFELTENNISCOMPETITIE Nederlandse atletiekploeg vertrekt op 28 oktober Zweedse Voetbalbond gaat stadions vergroten In badmintontoernooi Goede prestaties van Haarlemmers in Nijmegen Verenigde Staten staat met 4-1 voor tegen Italië NWB krijgt bondsbureau Morgen op Duindigt Olga Pluto met handicap van zestig meter Voetbalsters maakten ruzie in Haarlem Gewijzigd klassement van West-Nederlandrit Dertig spelers voor de training Belgisch elftal Najaarsvergadering van de Kennemer Turnkring DINSDAG 2 OKTOBER 1956 Piet Steenvoorden had er eerlijk gezegd niet meer op gerekend dat hij nog in aan merking zou komen voor de Olympische wielerploeg. Temeer omdat er na het be dankje van wereldkampioen Frans Mahn geruchten waren dat de renner Damen uit Lieshout voor uitzending naar Melbourne in aanmerking zou komen. Maar de 21- jarige Heemsteedse timmerman had deze nieuwe teleurstelling - hij ivas ook al ge passeerd voor het wereldkampioenschap in Kopenhagen - nauwelijks verwerkt of een telegrambesteller kwam met het ver rassende bericht in de Eikenlaan op num mer 46: „Mee naar Melbourne". Steenvoor den, die in de ogen van de jongens uit de bomenbuurt al een hele Piet is, keek even vreemd op. Maar heeft hij er in het recente wegseizoen per slot van rekening niet voor gefietst? Negen overwinningen vermeldt zijn ere-lijst voor het jaar 1956 en daar tussen prijkt de tweedaagse Ronde van Brabant, een zware wielerkoers over 416 kilometers, als de grootste triomf uit zijn wielerloopbaan. En dan te bedenken dat deze ronde in voorgaande jaren gewonnen werd door Wirn van Est, Wagtmans en Leo van der Pluym. Drie renners, die in de wielersport volkomen geslaagd zijn. Een overtuigend bewijs dat de Heemstedenaar over de spierkracht en adem beschikt om. ook in de zware Olympische wegwedstrijd een goed figuur te slaan. Niet als wielrenner, maar als voetballer is de jonge Steenvoorden zijn sportloop- baan begonnen. Twee seizoenen speelde hij als aspirant bij H.B.C., toen ruilde hij de voetbalschoen voor raceschoentjes en werd wielrenner. Dat was in het najaar van 1951. De toen zestien-jarige Piet ge tuigde meteen al van zijn aanleg voor de wielersport door op een verre van vol maakte racefiets de najaarscompetitie en het lange afstand- en sprintkampioenschap van de inmiddels opgeheven wielerclub „Excelsior" op zijn naam te brengen. Een jaar later ging hij over naar de nieuwe lingen en reed zich in de Ronde van Koog aan de Zaan naar zijn eerste overwinning in een straatronde. Een goed seizoen werd 1953 voor de nieuweling Steenvoorden: hij ging voor geen enkele tegenstander opzij en fietste zodoende negen fraaie overwin ningen bijeen. Naar amateurs Nadien ging Steenvoorden over naar de amateurs en hij deed in deze categorie al spoedig van zich spreken door in het voor jaar van 1954 de internationale Ronde van Duisburg met liefst drie minuten voor sprong in zijn voordeel te beslissen. Ook de Ronden van Goirle en Waalwijk bond hij aan .ijn zegekar. Tn '55 ging Steenvoor den op de ingeslagen weg voort en won in Ammerzoden en Hulst en behaalde een glansrijke overwinning in de „klassieke" Rnnde van Midden-Nederland. Toen' moest de wielrenner Steen voorden het soldatennak aantrekken en dit bete kende voor hem een onderbreking van de suoressenreeks. Want het werd voorjaar 1956 voordat hij weer eens als winnaar van pon wielerronde werd toegejuicht,. Het ging sindsdien weer crescendo. Acht overwin ningen volgden hierop en daarvan ziin de reeds genoemde Ronde van Brabant en de 25 kilometer lange ..klassieker" Am sterdam-Arnhem-Amsterdam de mooisten. Evenals trouwens zijn tweed® plaats in de uit twee' étappes bestaande Ronde om het IJselmeer. Uitverkoren En nu is Piet Steenvoorden na al deze successen uitverkoren zijn land te verte genwoordigen bij de Olympische wieler wedstrijden. Hij is echter niet de eerste Heemsteedse wielrenner, die deze eer te beurt valt: twintig jaar geleden werd zijn plaatsgenoot Gerrit van Wees in de Olym pische achtervolgingsploeg opgenomen. De Spelen werden toen in Berlijn gehouden, maar erg succesvol waren de vier Neder landse achtervolgers niet. want de ploeg werd in zijn rit tegen de Amerikanen toen zij in winnende positie lag, door een val- Tijdens atletiekwedstrijden in Leipzig heeft een Duitse estafetteploeg, bestaande uit Erika Fisch (West-Duitsland), ista Stubnick. Gisela Koehler en Barbara Mayer fallen Oost-Duitsland) het wereldrecord 4 x 100 meter voor dames verbeterd en ge bracht op 45.1 sec. Het officiële wereld record stond op naam van de Russische loopsters Vera Kaleshnikova, Zineida Sa- fronova, Nadesha Dvalisjvili en Tuverova met een tijd van 45,6 sec. op 20 september 1953 in Boedapest gemaakt. Tijdens de landenwedstrijd Hongarije— Groot Brittannië liep de Engelse dames esta fetteploeg de 4 x 100 meter zaterdag in de tijd van 45,2 sec. De Britse ploeg bestond uit Ann Pashley. June Paul, Joan Scrivens en Sheila Hoskins. Zelfs bij het dagelijkse onderzoek van zijn fiets heeft Piet Steenvoorden een potje honing - een onontbeerlijke voe ding bij zijn training - bij de hand. partij voor verdere deelneming uitgescha keld. Piet Steenvoorden hoopt het er beter af te brengen. Hij houdt zich stipt aan de voorschriften die door de Olympische dok ter en trainer L. Didier worden uitgevaar digd. Het pad van een Olympisch wieier- kandidaat gaat beslist niet over rozen. Vitaminen Hij moet zich vele opofferingen getroos ten om in de best mogelijke conditie in Melbourne aan de start te verschijnen, 's Avonds vroeg naar bed, geen alcohol houdende drank, niet roken en niet zwem men zijn slechts enkele voorschriften die noodzakelijk zijn om de conditie van een wielrenner op peil te houden. Ook de voe ding speelt een belangrijke rol. Behalve de voorgeschreven vitaminepillen (een ta blet B per dag en tweemaal daags een tablet vitamine-C) moet de Olympische wielrenner ook honing, biefstuk, suiker, door de zon gerijpt fruit en andere vita- minenrijke voedingsmiddelen gebruiken. En wat of Piet Steenvoorden in de Olympische wegwedstrijd (190 km) zal verorberen? Dat valt alles mee. Een paar uur vóór de start eet hij acht sneden brood met hartigheid en natuurlijk een flinke biefstuk. Als hij eenmaal op de fiets zit eet hij nog eens vier sinaasap pelen, twee bananen, vier „plakken" ont bijtkoek met dik boter en een half pond suikerklontjes. Voor de dorst heeft hij dan 1 kruik thee en 1 kruik vloeibare druivensuiker bij zich. Met dit voor een wielrenner overigens bescheiden menu hoopt Piet Steenvoorden de „gouden plak" te veroveren. Maar voordat het zover is moet er nog heel wat gebeuren. Training en plannen Er moet - ook alweer voor de conditie - veel getraind worden: tweemaal in de week op de baan in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor de achtervolging en de overige dagen op de weg. Daar tussendoor nog enkele wedstrijden en het vervullen van de benodigde formaliteiten. Voorts zijn er plannen in voorbereiding om enkele achtervolgingswedstrijden te rijden tegen de Olympische ploegen van België en Duitsland. En na de Spelen willen Steenvoorden en zijn makkers Rol. Captein, Buis en Nies ten nog enige tijd in Australië bliiven om daar te overwinteren en aan verschillende baan- en wegwedstrijden deel te nemen. Maar daarvoor moeten het N.O.C. en de K.N.W.U. nog hun goedkeuring geven. Omdat hij door ziin deelname aan de Olympische Snelen tot 1 januari 1958 ama teur moet blijven, gaat Steenvoorden na zijn terugkomst in het vade?-land alle „klassieke" wegwedstrijden meerijden en wil hij zich ook meer gaan toeleggen op de baanwedstri.iden. Maar dit zijn allemaal nog plannen, die momenteel overheerst worden door de greep naar het Olympisch goud en in mindere mate zilver en brons. De Europese Voetbal Unie zal voortaan het internationale jeugdtoernooi organise ren, dat in voorgaande jaren ressorteerde onder de FIFA en dat jaarlijks omstreeks Pasen werd gehouden. Een daarvoor be noemde commissie heeft besloten het toer nooi in 1957 weer volgens de oude regle menten te houden. Sedert 1955 werden de deelnemende landen wel in groepen inge deeld, doch poule-winnaars kwamen niet meer tegen elkaar uit, teneinde incidenten, die voort zouden kunnen komen uit een overdreven en betreurenswaardig nationa lisme, te vermijden. De Europese Voetbal Unie staat op het standpunt dat het toernooi zijn waarde verliest, wanneer niet een eindwinnaar wordt verkregen. De Unie heeft begrip voor de argumenten van de FIFA maar is van mening dat het altijd mogelijk is zo nodig sancties te nemen. In 1957 zullen derhalve de deelnemende landen weer in poules worden onderge bracht. De best geplaatsten van de poules komen in de halve finales, de winnaars hier van gaan over naar de finale. Tot 1 novem ber kunnen de landen inschrijven. In de ploegen mogen alleen spelers worden opge steld, die tenminste vijftien en ten hoogste achttien jaar zijn. Op 18 november zal de commissie in Brussel bepalen in welk land het toernooi in 1957 wordt gehouden. Op het ogenblik zijn hiervoor drie gegadigden, te weten Spanje, Oost-Duitsland en Polen. Officieel is bekend gemaakt dat de honk balclub uit Detroit, de „Tigers", die uit komt in de Amerikaanse Liga voor vijfen- half miljoen dollar (meer dan 21 miljoen gulden), een record-bedrag, is verkocht aan een groep van elf personen. Eén van deze elf mensen is de zanger en filmacteur Bing Crosby, die reeds lang zeer veel be langstelling voor deze sport toont. De „Tigers" behoorden sedert 1920 aan de familie Briggs. De manager van de club, Stanley „Buckey", heeft ontslag gekregen. De verkoop was in de zomer reeds een feit geworden, maar ze werd pas aange kondigd nadat de nieuwe eigenaren 4.200.000 dollar hadden betaald. Contant.. Hoop De Heemsteedse sportliefhebbers en zijn vele supporters - door zijn strijdlustige manier van rijden heeft Steenvoorden ook in andere plaatsen veel aanhangers - ho pen dat hij de prestatie van zijn clubgenoot uit „De Kampioen", Gerrit Voorting, die in 1948 in Londen de zilveren medaille ver overde, nog zal overtreffen. De mogelijk heid daartoe is aanwezig als de biefstuk, snijkoek en suikerklontjes daar in het verre Australië dezelfde uitwerking op zijn rennersgesteldheid hebben als hier in ons land. Loting Europese beker Onder voorzitterschap van de Deen Ebbe Schwarz is het organisatie-comité van het toernooi om de Europese voetbalbeker in Parijs bijeen geweest voor de loting voor de achtste finales van het toernooi. Deze loting gaf het volgende resultaat: Manchester United (Engeland)Borussia Dortmund (Duitsland); Glasgow Rangers (Schotland)Nice (Frankrijk); Honved (Hongarije)Atletic Bilbao (Spanje); Sofia (Bulgarije)Dynamo Boekarest (Roemenië) of Galatasaray Instanbul (Turkije); Fioren- tina (Italië)—Norrfköping (Zweden); Rapid Wenen (Oostenrijk)Real Madrid (Spanje); Grashoppers (Zwitserland)Slovan Bratis lava (Tsjechoslowakije); Rode Ster Belgra do (Joegoslavië)Rapid (Nederland). De clubs moeten tweemaal tegen elkaar spelen. Beide wedstrijden moeten vóór 30 november van dit jaar zijn gespeeld. ALBANI. Het kampioenschap van Italië op de weg voor profs is gewonnen, door Giorgio Albani Het eerste treffen van de Haarlemse over gangsklassen in de tafeltenniscompetitie heeft niet op grote krachtsverschillen ge wezen. De thuisploegen Togido en HBC won nen beide met zes-vier, respectievelijk van TOG en GTTC. Opvallend was dat in beide wedstrijden een debutant in de overgangs klasse een uitstekende indruk maakte. Kees Schoof won voor Togido drie maal, terwijl Guus Pliester voor HBC twee keurige over winningen boekte. Jammer was het dat Heemstede in zijn eerste wedstrijd ver on der de maat bleef en in Amsterdam met acht-twee van de Povac-reserves verloor. Togido-TOG stond zeker niet op bijzonder hoog peil, maar desondanks was het toch een aantrekkelijke en spannende wedstrijd, waarin van begin tot eind om elke punt hard gevochten is. De beste indruk maakte Kees Schoof, die zoals gezegd ongeslagen bleef. Met flink verschil won hij van Bert Duits, klopte ook Dick Kuipers zonder al te veel moeite, maar had drie uitputtende games nodig om ook Piet Klabou op de knieën te dwingen. In de eerste game leverde Schoof een in drukwekkende prestatie door ondanks een 15-2 achterstand toch nog met 21-18 te win nen. Een voorzichtige tweede game bracht Klabou met 21-16 winst, waarna deze TOG'er ook in de derde game regelmatig voorstond Bij de stand 17-13 trok Schoof fel ten aanval en slaagde er zodoende in zijn achterstand weg te werken en nog met 21 19 te winnen. Ondanks zijn nederlaag tegen Schoof was Bert Duits toch bij TOG duidelijk de beste. Vooral in zijn wedstrijd .tegen Rob Voogt bleek hij over een uitstekend moreel te be schikken. Na een gewonnen eerste game leek Voogt ook in de tweede game de beste pa pieren te hebben. Toch kwam Duits terug, wist een grote achterstand weg te werken en won met 22-20. In de laatste game kwam Voogt niet verder dan vier tegenpunten, waarvan de helft nog van fout-serves van Duits afkomstig was. Bert van Eijk won van Dick Kuipers en Rob Voogt van Piet Klabou, zodat het dubbel de beslissing moest brengen. Het dubbel Duits-Klabou won de eerste game rnet 31-29, waarna Voogt-v. Eijk met twee maal 21-15 de zege veilig stelde. Bij HBC-GTTC eenzelfde beeld, ook hier spanning en een niet te hoog spelpeil. Hier was Jan v. d. Dries oppermachtig en hij had met drie overwinningen een belangrijk aan deel in de zege. In het bijzonder zijn zege op Theo Blom mocht met ere genoemd worden. In de derde game wist hij een 20-13 achter stand in 22-20 winst om te zetten. Guus Pliester debuteerde uitstekénd met Enthousiast zijn de volleyballers gister avond in het Krelagehuis in Haarlem ge start; niet alleen om het feit dat men na een lange rustperiode weer tussen de lijnen kon verschijnen, maar ook over de vloer waardoor 't vallen en rollen dat bij modern volleybal uiteraard schering en inslag is, nu met zoveel minder risico op deze mooie egale vloer kan geschieden. Het is jammer dat de lijnen van de volleybalvelden, in oranje-achtige kleur, zeer moeilijk te on derscheiden zijn. Het is zaak hier spoedig verbetering in te brengen. Er is gisteren al direct fel om de punten gespeeld, vooral in de heren eerste klasse, waarin Velox Die Raeckse maar bijzonder weinig toegaf en ook de reserves van Die Raeckse met Santpoort een buitengewoon spannende partij speelden. Die Raeckse ging tegen Velox goed van start en had al spoedig een ruime 8-1 voor sprong. Velox kwam echter fel terug en presteerde het om de achterstand om te zetten in een 11-8 voorsprong. Jammer voor de Blauw-Witten, die de eerste game- zege wel verdienden, ging deze voorsprong weer teniet en via 12-12 won Die Raeckse met 15-12. In de tweede set was het scoreverloop ten gunste van Velox. Via 3-1, 3-3, 6-3 en 7-6 liep Velox tot 11-6 uit. De afwerking van de vaak goed aangegeven ballen van de gebroeders De Graaf, die ook verdedi gend weer uitstekend werk verrichtten, was bijzonder slecht. Niettemin kon Die Raeckse na een schitterende rally waarbij de bal enkele malen tussen het publiek uit werd gespeeld op 12-12 ge lijk komen. Maar Velox stond de set niet af en onder leiding van de uitstekend spe lende Gé Verheem werd met 15-12 de ba lans weer in evenwicht gebracht. In de derde game kon Velox na 4-4 weer een kleine voorsprong nemen, maar even later was de score weer in evenwicht: 9-9. Velox bleek nu zijn kruit verschoten te hebben en met 15-9 nam Die Raeckse de leiding. In de laatste set kwam Velox nog even vinnig terug (5-2 voor), maar Die Raeckse bewees nu over de langste adem te beschik ken, want in de slotfase werd Velox kans loos geklopt: 15-9. Het was een aantrekke lijke en spannende strijd, die veel goeds voor de komende maanden voorspelt. Ook de strijd tussen de reserves van Die Raeckse en het gepromoveerde Santpoort was spannend en boeiend. Santpoort ging stroef van start met het gevolg dat Die Raeckse de eerste twee sets zij het met het kleinst mogelijke verschil won (tweemaal 15-13). In de twee laatste sets kregen de groen- witten loon naar werken en konden zij met 15-7 en 15-11 het eerste punt in de wacht slepen (2-2). Rapiditas heeft tegen Eclecta slecht ge speeld en al 'speelde Eclecta zeker niet groots, Boukes en zijn mannen behaalden een gemakkelijke zege: 15-13, 15-7 en 15-10. Dames MHBS heeft, een overigens lang niet ge makkelijke, overwinning op de reserves van Die Raeckse behaald. Mede door goed ser veren en een stroeve start van MHBS kon Die Raeckse de eerste set met 15-7 winnen. De overige sets kwamen met 15-9, 15-9 en 15-13 op het debet van MBHS, dat in Jose v. Calmthout en Jettie Bender goede krach ten bezat. Rapiditas verscheen tegen HBC met drie invalsters, zodat een gelijkspel zeker geen ongunstig resultaat voor de Rap.-dames ge noemd mag worden. Setstanden (Rap.- HBC) 10-15, 15-7, 0-15 en 15-10. AVC startte uitstekend en versloeg HVS kansloos met 9-15, 15-6, 15-7 en 15-8. Uitslagen Dames: MHBS-Die Raeckse 2 3-1, Rap.- HBC 2-2, HVS-AVC 13, DSS-Eclecta 4 2-2, Eclecta-Die Raeckse 4 3-1, Spaamestad- WSH 2-2, HVS 2-Santpoort 1-3, AVC- Boru 4-0, PSVH-OSS 3-1, Die Raeckse 5- Sizo 2 2-2, HBC 2-GIOS 2 3-0. Heren: Die Raeckse-Velox 3-1, Santpoort- Die Raeckse 2 2-2, Rap.-Eclecta 0-3, Boru- Sizo 0-4, Santpoort 2-Velox 2 3-0, SSO- Wik 0-3, PWN-Rap. 2 3-0, CIOS 2-OVRA 0-4, OVRA 3-HPS en SV 1-3. Programma Het programma voor morgenavond ver meldt onder andere de hoofdklasse wed strijd tussen de Haarlemse afdelings-kam- pioen HVS en het sterke SMH uit Amster dam, Aanvang 20.00 uur. Het programs luidt verder: lieren: le klas: CIOS-HVS 2 (19.00 uur), HBC-PSVH (21.00 uur), 2e en 3e klas: CIOS 3-Die Raeckse 3, Eclecta 3-Blinkert 2, Ready-WSH, PSCB-Eclecta 2, Gios-De Blinkert, HVS 3-PSVH 2. Dames: le klas: Vesmia-OVRA (19.00 uur), De Blinkert-O.G. (20.00 uur), Die Raeckse-Velox (21.00 uur), 2e en 3e klas: Velox 2-SSO, AW-Die Raeckse 3, MHBS 2- Eclecta 2, PSVH 2-PWN, Eclecta 3-OVRA 2, Sizo-HBC 3, Die Raeckse 6-SSO 2, Gios 3- O.G. 2. Naar wij van de zijde van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie vernemen is besloten, op voorstel van het Nederlandsch Olympisch Comité, om de atletiekploeg, die ons land op de Olympische Spelen in Melbourne zal vertegenwoordigen, reeds op 28 Oktober van Schiphol te laten ver trekken. De KNAU is met dit besluit van het NOC zeer ingenomen, omdat de atleten daardoor een langere periode hebben om in Australië te acclimatiseren. De Zweedse regering heeft besloten een krediet van 27 miljoen kronen (ongeveer 21 miljoen gulden) aan de Zweedse Voetbal bond te verlenen voor de uitbreiding van stadions waar in 1959 de wedstrijden van de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal zullen worden gespeeld. De bond had met ernstige financiële moeilijkheden te kampen aangezien in Zweden slechts één stadion is dat 50.000 toeschouwers kan her bergen, n.l. het Rasundastadion in Stock holm. De gelden zullen onder meer worden gebruikt voor de vergroting van de tribunes van het stadion te Goetenborg. Het aantal plaatsen zal daar van 35.000 worden gebracht op 50.000. twee goede overwinningen op Piet Sleper en Ad Spee. Slechts in Theo Blom moest hij zijn meerdere erkennen en dit nog met zeer eervolle cijfers. Frans Smit sloeg voor de gecombineerden een niet zo best figuur, want niet eenmaal kon hij winnen. Theo Blom was bij de groen-witten goed voor twee punten, maar Ad Spee en Piet Sle per moesten ieder tevreden zijn met een punt. Een uitstekend dubbel bracht HBC tenslotte met 21-17, 18-21 en 21-13 de winst Heemstede was veel te zwak voor Povac 2 en leed een fikse acht-twee nederlaag. Piet van Eijk en Piet Roubos zorgden elk voor een put door winst op Kreike. De overige uitslagen in groep E van de overgangsklasse waren: AVGA 2-AMVJ 5-5, VVGA-Disnie 4-6. In Nijmegen werd een groot internatio naal badmintontoernooi gehouden, waar voor niet alleen van de zijde der sterkste spelers (sters) grote belangstelling bestond, doch ook de publieke belangstelling voor deze zeer interessante wedstrijden was enorm. Gezien de sterkte van de deelne mende Duitse spelers (sters), waren de prestaties van de Nederlandse dames en heren bijzonder goed. In het gemengd dubbel slaagden de Ne derlandse kampioenen mevrouw A. Koch (Den Haag) en B. Loo (Haarlem) er in de finale te bereiken, waarin zij echter de meerderheid moesten erkennen van het Duitse dubbel Schramm/Seelbach (156; 15—10). Ook het Duinwijck dubbel Loo/Verhoef heeft een goede prestatie verricht tegen deze sterke internationale tegenstanders. Loo/Verhoef eindigde als poulewinnaar, doch moest in The Sie Poo/Tjap Jang Beng de meerdere erkennen (158; 159), waarna ook tegen Sonneville/Berendse met een nederlaag genoegen moest wor den genomen. De verrassing in het herendubbel was zonder twijfel de overwinning van het dub bel The Sie Poo/Tjap Jang Beng tegen Sonneville Berendse, waarin de Chan- delleleden als overwinnaar te voorschijn kwamen, ofschoon Sonneville/Berendse twee keer de kans op een overwinning voorbij liet gaan (1512; 1718; 1418). De Haagse speelster Annie Koch, kam pioene van Nederland, bereikte in het enkelspel de halve finale, waarin zij ech ter overtuigend door de Duitse speelster El- lerman werd geklopt (114; 114). De finale werd een Duitse aangelegen heid, waarin Fraulein Schmidt een ver diende zege behaalde tegen haar landge note Ellerman. In het heren enkelspel kwam Sonneville allereerst binnen de lij nen tegen de Duitse jeugdkampioen Schramm, welke jeugdige speler het on danks de grote nederlaag uitstekend deed (15—0; 15—2). Tjap Jang Beng overwon de Duitser Koch na een zwak begin met ruim verschil (1718: 1512; 151), waarna het pu bliek eens goed ging zitten voor de finale tussen Sonneville en Tjap Jang Beng. Kampioen Sonneville liet echter geen twij fel bestaan over zijn uitzonderlijke kwali teiten, want nadat de eerste game door hem was gewonnen, dankzij de keiharde smashes (150), kon Tjap Jang Beng in de tweede game slechts een iets eervoller ne derlaag bewerkstelligen (153). Het derde enkelspel van de interzone-ont- moeting van het Davis Cup-toernooi tussen de Ver. Staten en Italië is gewonnen door de Italiaan Nicola Pietrangeli. Hij versloeg de Amerikaan Mike Green met 3—6, 64, 63 6—3. Amerika heeft zich reeds geplaatst voor de interzone finale tegen India, de winnaar van de Aziatische zone. Het laatste enkelspel tussen de Amerikaan Sam Giammalva en de Italiaan Orlondo Sirola. leverde de vierde Amerikaanse over winning op. Giammalva won met 1210 6—3, 6—2. De eindstand van de interzone-ontmoeting Ver. StatenItalië is 41. In de interzone- finale komt Amerika uit tegen India, de winnaar van de Aziatische zone. Op de buitengewone algemene vergadering van de Nederlandse Wandelsport Bond, za terdag in Utrecht gehouden, kreeg het hoofdbestuur van de NWB van de leden de machtiging een officieel bondsbureau op te richten. Naar de mening van de voorzitter mr. W. J. Kom uit Maastricht is het leden aantal de laatste jaren dermate gestegen en de administratie zo uitgebreid dat het secre tariaatswerk niet meer alleen in de vrije tijd kan gebeuren. Waar dit bondsbureau zal worden gevestigd, is nog niet bepaald. De nieuwe concept-statuten van de NWB konden niet worden goedgekeurd. Voorlopig zullen de oude statuten worden gehandhaafd en zal het concept in studie worden genomen Het Olympische zwemstadion te Melbour ne, waaraan twee jaar is gewerkt en dat bijna vijf miljoen gulden heeft gekost, is onlangs gereed gekomen. De bijna drie miljoen liter speciaal gefiltreerd en gechloord water wordt op een tempe ratuur van 74 graden Fahrenheit gehou den. Tegen de glazen achterwand ziet men het silhouet van de springtoren. De woensdagmiddag meeting op Duindigt brengt een uitgebreid programma met een zestal uitstekende drafnummers, die grote velden in de baan brengen. Het internatio nale nummer brengt bij hoge uitzondering op weekdagen zelfs een elite-veld op de been met als grote trekpleister Olga Pluto. De Nederlandse kampioene zal al haar voor gaande prestaties moeten overtreffen om te kunnen winnen, daar zij haar handicap van zestig meter op Ria Olivier en Our Bonni niet zal kunnen inlopen. O Nelly Zora is de derde kandidaat voor de plaats. Bij de tweejarigen zijn weer verscheidene debutanten, doch indien zij niet iets bijzon ders in de benen hebben zullen zij het toch niet kunnen houden tegen Violetta D, Victor Emanuël en Volante Hollandia. In de Fan fare-prijs zijn Uranus, Star Volo en Simone weinig verschillend. Daar echter Simone haar entree vierde met een goede overwin ning mag opnieuw worden verondersteld, dat zij de baas over Uranus en Star Volo zal blijven. In de 2500 meter lange Gonny D-prijs is de driejarige Uncle Sam het vraagteken. In zijn vroege voorjaarsvorm zal hij de zekere win naar zijn, doch zijn lange afwezigheid pleit niet voor een regelmatige vorm. Deze de monstreert Sinjeur Hanover wel, evenals Siera Hanover. In gezelschap van Robert G zullen zij de eindstrijd wel uitmaken, waarbij de keuze valt op Sinjeur Hanover. Een tweede overwinning ligt in Mottel- man's bereik met Seigneur Baxom, welke deze bekwame rijder op zijn zo bekende wijze de leiding zal laten nemen om dan rus tig alle aanvallen te pareren. Slechts Rosa Hollandia en Rosamunde zullen bij een uiter mate gunstige start deze favoriet kunnen kloppen. De sluitingshandicap voor leerlingen brengt voor de tweede keer Qui est-ce qui als de fa voriet aan de start en indien deze keer toe vertrouwd aan een betere rijder, zal hij het vertrouwen ook niet beschamen. Rebecca, Rita du Maire en O Mc Gregor zijn de overige kandidaten in dit zeer open nummer. In de ren profiteert de vroegere Duitse crack Makarit wel zeer bijzonder van de gunstige condities. Indien zijn nieuwe trainer hem ook maar even in vorm heeft moet het voor deze vroegere grootheid een wandeling zijn, vóór Kaliban en Beltima. Tijdens de jaarvergadering van de Ne derlandse Damesvoetbalbond (NDVB) is het debat over een ondergeschikt punt van het jaarverslag van de penningmeesteresse zo hoog opgelopen, dat deze besloot af te treden, een voorbeeld dat door de overige bondsbestuursleden werd gevolgd. Zij deel den de vergadering mede dat haar vereni gingen, t.w. DCO (Haarlem), Herbido (Utrecht) en De Zeemeeuwen (IJmuiden) uit de NDVB traden, daar zij niet langer konden samenwerken met de niet in het bestuur vertegenwoordigde overige 4 ver enigingen, Agido (Den Haag), Full Speed (IJmuiden), Hilviams (Amersfoort) en VVV (Rotterdam). Hierop verlieten zij de vergadering ge volgd door haar clubbestuurderen. De vier laatstgenoemde verenigingen hebben de vergadering voortgezet en hebben een voorlopig bestuur gevormd. Als voorzitstèr van het voorlopige bestuur werd gekozen mej. J. van Wingerden uit Den Haag. Secretaresse werd mej. N. Otte uit IJmui den, penningmeesteresse mevr. W. van Baal uit Amersfoort. Het bestuur hoopt binnen twee weken de datum van een nieuwe bondsvergadering te kunnen vaststellen. De centrale sportcommissie van de RAC- West heeft besloten een tweetal controles van de 8e West-Nederland rit, die vrijdag en zaterdag is gehouden, vervallen te ver klaren. Hierdoor komt in de voorlopige stand van deze rit, voor wat de A-klasse betreft, een wijziging. De stand luidt thans: 1. Pronk—Reymes (Arnhem) met Ford, 0, 10 sec.; 2. Heidendahl —Van der Hoorn (Loosdrecht, Breda) met Peugeot, 0, 1 min. 30 sec.; 3. Van Beers Jansen (Amsterdam) met Peugeot, 0, 1 min. 55 sec.; 4. Van Dun—Quant (Delft/Amster dam) met Fiat 1100, 0, 4 min. 30 sec.; 5. Leer damZwolle (Den Haag) met Volkswagen, 0, 10 min. 5 sec.; 6. Van Nieuwenhuyzen Verlaan (Den Haag) Peugeot, 0 11 min. 20 sec.; 7. JettenJetten (Boxmeer) met Vaux- hall Cresta, 0, 14 min. 15 sec.; 8. Valk Moggre (Den Haag) met Volkswagen 5; 9. De Lint—mevr. De Lint (Rotterdam) met Peugeot) 7; 10. SeegersLeenheer (Den Haag/Utrecht) met Volvo 10. De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft dertig spelers uitgenodigd om op woensdag 3 oktober in het Heyselstadion in Brussel de training te volgen voor de inter landwedstrijd BelgiëNederland, die op zon dag 14 oktober in Antwerpen zal worden ge speeld. De namen van deze dertig spelers zijn Dignef (Tongeren), Gernaey (Oostende), Leysen (Berchem), Van der Stappen (Olym pic), Culot (Anderlecht), Diricx (Union St. Gilloise) Dries (Berchem), R®jé (Brugge), Thellin (Standard Luik), Van Brandt (Lier- se), Carré (Luik), Dodet (Luik), Hanon (Anderlecht), Mees (Antwerp), Storme (Gantoise), Van Herpe (Gantoise), Van Kerkhoven (Daring), Vets (Berchem), Ber- tels (Antwerp), De Wael (Anderlecht), Gij- bels (Beeringen), Houf (Standard Luik), Jurion (Anderlecht), Orlans (Gantoise), Pi ters (Standard Luik), Sanders (Oostende), Van der Eist (Eendracht, Aalst), Van der Wilt (Anderlecht), Van de Weyer (Union St. Gilloise) en Willemsen (Gantoise). Zaterdagavond houdt de Kennemer Turnkring in café-restaurant Brinkmann in Haarlem zijn najaarsvergadering, waar voor de agenda behalve de gebruikelijke, een paar zeer belangrijke punten bevat. Zo zal de Kringvoorzitter verslag uit brengen van de vergadering van de Bonds raad, welke Bondsraadvergadering is be legd om uitvoerige discussies tijdens de ko mende Bondsvergadering over minder be langrijke punten, te voorkomen. Tijdens deze Bondsraadvergadering heeft het Bondsbestuur voorstellen gedaan over ingrijpende wijzigingen in de bondsveror- dening, de samenstelling van de kringbe- sturen en kring technische commissies be treffende, alsmede een voorstel tot ver hoging van de Bondscontributie met als „tegenprestatie" het beschikbaar stellen 1 van het „Turnblad" aan alle Bondsleden. i

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9