Mode Kamerlid De Kadt sprak voor NV V-kader over Suezkwestie Officiële opening vernieuwd badhuis in Haarlem-Noord Dictator Nasser zal moeten verdwijnen, zo niet goedschiks dan kwaadschiks TWEEDJASSEN Kort en bondig DONDERDAG 4 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 Burgerlijke Stand van Haarlem Burgerlijke Stand van Heemstede Raad van Arbeid helpt bij invullen formulieren In HeemstedeHoofddorp en A alsmeer Kremer's koffiehandel geassocieerd Vijftig jaar bij „Het Klaverblad" Overleg van Centrale van Rijkspersoneel Burgerlijke Stand van Bloemendaal SFEER EN COMFORT Mengkraan garandeert elke gewenste temperatuur V oor zitterswisseling bij Volksuniversiteit Bijna 2500 belangstellenden voor lezingen en cursussen BENNEBROEK Pastoor Kok wordt feestelijk ingehaald ZANDVOORT Contactcommissie maakt Vergaderkalender bekend Zwitser vertelt over zijn land radio R-U-l-M-T-E-L-1 J-K HOREN LISSE Plannen voor dempen van de haven „Het Nut"-programma Gespaard bij spaarbank Voor de reclassering Scheepvaart De heer J. de Kadt, lid van de Tweede Kamer vanwege de Partij van de Arbeid, heeft een uitgesproken, mening over een oplossing van het geschil over het Suez- kanaal, die nogal wat vragen opriep bij de kaderleden op de eerste cursusavond, welke de bestuurdersbond Haarlem van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen gisteravond in het wijkgebouw van de Nederlands Hervormde Gemeente aan de Gedempte Oude Gracht had belegd. De toehoorders begrepen getuige enkele dei- vragen dat de spreker niet afkerig zou zijn geweest van een preventieve oorlog, als de mogelijkheid daartoe thans niet ver keken was. Nu vindt de heer De Kadt een volledige economische boycot, vooropge steld dat de Verenigde Staten meedoen mogelijk na de presidentsverkiezingen de enige verstandige politiek. Tevens moe ten, naar zijn mening, Groot-Brittanniö, en ook Frankrijk, hun traditionele pro-Ara bische politiek laten varen en alle moge lijke hulp bieden aan Israel, dat hij be schouwt als een eiland van democratie te midden van ondemocratisch geregeerde vijandige Arabische landen. De heer De Kadt heeft geen goed woord voor de Amerikaanse buitenlandse politiek en nog minder voor de uitvoerder van dat beleid, minister Dulles. Evenmin kan het Brits-Franse beroep op de UNO genade vinden in zijn ogen. Hij is van oordeel dat Washington, door de toegezegde hulp bij de bouw van de Assoeandam in te trek ken en Londen en Parijs te bewegen het zelfde te doen, de naasting van de Suez- maatschappij en het kanaal heeft uitgelokt. Groot-Brittannië en Frankrijk werden ge troffen door de boemerang uit de Verenig de Staten, die thans hun handen in on schuld wassen om het vredesblazoen van de Republikeinse regeringspartij in de ver kiezingscampagne niet te bezoedelen. De UNO kan volgens de heer De Kadt niets uitrichten, evenmin als onderhande lingen tot iets goeds kunnen leidden, om dat men te maken heeft met een dictator en zijn vrienden. De opvatting dat eerst een beroep op de UNO moet worden gedaan, alvorens handelend kan worden opgetre den, is volgens spreker alleen maar gevaar lijk en draagt niet bij tot een werkelijke oplossing. Hij ziet het geschil als een onderdeel van de grote strijd tussen de democratieën en de dictaturen en in dat conflict acht hij juridische vragen, of en in hoevere Egypte enig recht kan doen gelden, van ondergeschikt belang. Waar het om gaat, zo zei hij, is of de westelijke machtsposi tie wordt aangetast door iemand, die deze machtspositie wil overnemen met het doel het Westen naar believen te kunnen chan teren. In zijn betoog past geen bewonde ring voor de zogenaamde neutralistische landen, met name India en de andere Ban- dung-staten, die hij verdenkt van commu nistische gezindheid. Hulp aan achterge bleven gebieden wil hij dan ook alleen ver strekken aan staten waar, naar westelijke overtuiging, een democratische regerings vorm de waarborg geeft dat de westelijke ADVERTENTIE vanaf ƒ68. GEN. CRONIéSTRAAT 1 a—1 b HAARLEM. 3 oktober 1956 ONDERTROUWD: 3 okt., P. Hoogland en H. Gerrits; H. J. Aartsen en P. Quist; B. J. van der Velden en H. A. M. Moolenaar; J. G. Knijnenburg en G. J. W. Koster; A. J. Spee en E. C. M. van Hazebroek; J. P. van der Lans en E. W. Jansen; H. J. W. Doets en C. Ch. M. van Oosten; W. de Vries en C. M. Jaspersen; J. de Jong en A. van Deelen; J. A. Forrer en A. de Jager; Th. C. N. Vogel en W. G Kooien; L. Broek en F. G. Jansen; L. H. de Pre en M. Th. Brocke; P. J. de Bie en M. H. J. Smit; J. Noordhoek en D. Veenendaal; K. J. IJlstra en G. Langenberg; G. L. Picavet en A. M. Oud; A. Bierling en L. E. Molenkamp; Th. Burggraaf én L. Meijer; F. Wernik en A. H. van Dorp; J. A. C. Belt en J. W. F. Erdtsieck. GEHUWD: 3 okt., P. M. de Ruijter en C. J. J. van der Wielen; H. W. M. Stolvoert en C. W. M. Pollé; C. Hobo en M. L. C. de Loor; J. A. van Nobelen en W. J. Vissers; H. W. Verel en B. de Goede; F. P. A. van Duiven- Boden en C. M. Krukkert; P. Koning en M. Chr. Mooij; J. N. Joop en E. G. Wereldsma; W. F. Smit en P. Warmerdam; M. F. Peters en E. Schoonhoven; E. Dijkstra en W. E. Verdam. BEVALLEN van een zoon: 1 okt., G. J. C. Springintveld—Winters; 2 okt., M. R. DiJ- ven voordenDekker. BEVALLEN van een dochter: 2 okt., G. Dekker—Medendorp: E. Drijver—de Vries; L. J. VettewinkelKruijt; 3 Okt., P. C. Budding—Peute. OVERLEDEN: 1 okt., J. H. M. de Waard, 68 j., van Kinsbergenstraat; Th. F. W. Mat- taar, 72 j., Ramplaan; 2 okt., J. C. Salverda, 65 j., Hazepaterslaan; E. Kinket, 71 j., Archi pelstraat; A. Spaargaren—Wessels, 28 j., Hazepaterslaan; J. E. Keus—Hobo, 47 j., Hazepaterslaan; A. WijfjesRijs, 79 j„ Ti- morstraat; C. G. H. MuliéNieuwenhuysen, 95 j., Boekenrodestraat. ONDERTROUWD: B. M. J. A. van Vlij men en J. E. M. Grapperhaus; J. T. Stoel en G. Kluen; J. J. Draijer en J. W. Stolwijk. GETROUWD: A. van Bakel en M. E. Böhm; M. Westerveld en M. Schluter; F. A. J. van den Kolk en M. Koorn; J. F. M. Otte en A. C. Hoekman. GEBOREN: Jozef Petrus Johannes, z. v. P. Th. van der Velden en W. G. Leuven; Maartje Theodora, d. v. J. G. Huurman en G C. Broekhof; Gabrielle Catharina Maria, d. v. H. J. van Sambeek en H. A. M. Gehé- niau; Machteld, d. v. R. C. Ledeboer en E. van Leyden. OVERLEDEN: Wed. H. J. E. Pateer— Van der Kloet, 81 jaar; Mejuffrouw E. C. W. Sarlet, 73 jaar; C. H. Visser, 69 jaar; Wed. E. M. TuinmanMeyboom. 88 jaar; J. H. Mennes, 61 jaar. verrichtingen niet te eniger tijd tegen het Westen zullen worden gebruikt. Afgezien van alle juridische, politieke, economische en sociale verwikkelinggn, is hij van oordeel dat Nasser moet verdwij nen, zo niet goedschiks, dan kwaadschiks, want er is geen plaats in de democratische wereld voor dictators, die hun gegeven woord bx-eken. Welbeschouwd huldigt de heer De Kadt het standpunt dat macht boven recht gaat in de internationale politiek en dat het be ginsel „oog om oog, tand om tand" nog steeds opgeld doet. Hij verwerpt de opvat ting dat men tegelijkertijd kan onderhan delen en hulp bieden en wijst, ter staving van zijn redenering, bij herhaling op het voorbeeld van de opkomst van Hitier. Hij erkent dat met de verdwijning van Nasser niet alle problemen zullen zijn opgelost, ook niet voor het opnieuw bedrogen Egyp tische volk. Hij gelooft dat Rusland zal te rugdeinzen voor een vastberaden houding van een eensgezind Westen, omdat de Sov jet-Unie de middelen ontbeert om Egypte op lange termijn van een bankroet te redden. De heer De Kadt meent dat de West- eui-opese arbeiders offei-s moeten brengen, desnoods het offer van hun leven, om de dictator ten val te brengen, Egypte te de mocratiseren en sociaal en economisch te verheffen. Laat men de dictator ongestraft dan zal hij volgens de heer De Kadt uit eindelijk verworvenheden van de West- europese arbeiders verloren doen gaan en dat moet tot elke prijs desnoods die van oorlog voorkomen worden. Merkwaardig genoeg kon men in zijn uiteenzetting over „De spanningen in het Midden-Oosten" geen spoor van heimwee vernemen naar eenheid in de internatio nale socialistische gelederen, toen hij zon der verontwaardiging wees op de verschil len van inzicht tussen de Franse en de Britse socialisten over het gebruik van ge weld in het Suezconflict. De heer De Kadt, die werd ingeleid en bedankt door de waarnemende voorzitter, de heer J. Elskamp, had een aandachtig en critisch gehoor, dat het zaaltje geheel vulde. Alsem ene ouderdomswet Met het ook op de invoering van de Al gemene Ouderdomswet per 1 jannari 1957 zal door de Raad van Arbeid in Haarlem voor de ingezetenen van de gemeente Heemstede, Aalsmeer en Haarlemmermeer een zitting worden gehouden teneinde ge gadigden die nog geen aanvraag hebben ingediend behulpzaam te zijn met het in vullen van het, daartoe bestemde formu lier en hen alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Deze zittingen zulen worden gehouden in Heemstede in het Gemeentelijk Ge zondheidshuis, Lieven de Keylaan 7, op dinsdag 9 oktober 1956 des voormiddags van 9 tot 12 uur en in Hoofddorp en Aals meer op donderdag 11 oktober 's morgens tussen 9 en 12 uur op de afdeling Sociale Zakèn van het raadhuis in Hoofddorp en 's middags van 2 tot 4 uur in gebouw „De oude veiling", Marktstraat 19 te Alsmeer. Belangstellenden wordt dringend aange raden van deze gelegenheid gebruik te ma ken, teneinde er van verzekerd te zijn, dat zij met januari in het genot zullen komen van hun pensioen. Een der oudste Haarlemse grootbedrij ven, de sedert 1792 in Haarlem gevestigde Kremer's koffie- en theehandel, heeft zich geassocieerd met een eveneens eeuwen oud thee- en koffiebedrijf, de n.v. voor heer P. E. Thueré's thee- en koffiehandel te Amsterdam. Het geassocieerde bedrijf zal in Haarlem gevestigd blijven. De direc teur, de heer W. van Zijverden, zal niet naar de vernieuwde vennootschap over gaan; hem is op verzoek eervol ontslag ver leend. Koninklijke onderscheiding Vandaag hebben de directie en het per soneel van de zeepfabriek „Het Klaver blad" te Haarlem, de heer J. Post, die vijf tig jaar wei-kzaam is als zeepdroger, in intieme kring gehuldigd. In enkele warme bewoordingen prezen de directieleden D. J. E. Swens en D. K. Taconis, de trouw en plichtsbetrachting van de jubilaris. „De heer Post heeft zich gedurende de vijftig jaren, dat hij bij onze fabriek werkzaam was steeds aangepast bij de veranderende ar beidsomstandigheden. Hij is een pilaar, waar de fabriek op steunt; één van de oude garde, waar de jongere generatie een voorbeeld aan kan nemen" zo zei de heer D. K. Taconis, die de jubilaris vervolgens de legpenning voor handel en nijverheid in goud overhandigde. Wethouder D. J. A. Geluk was ook aanwezig. Namens de Ko ningin reikte hij de heer Post de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau uit. De wethouder richtte zich in een korte toespraak tot de jubilai-is. De directie bood de echtgenote van de heer Post een boeket bloemen aan. Namens het voltallige personeel werden tot besluit van de huldiging enige enveloppen met in houd aan het echtpaar Post ter hand ge steld. Op woensdag 10 oktober wordt onder auspiciën van de afdeling Haarlem van de centrale van Rijkspersoneel 'n vergadering gehouden in het Gemeentelijk Concertge bouw in Haarlem. De heer mr. B. Plomp, secretaris van het ambtenarencentrum en lid van de centrale commissie voor geor ganiseerd overleg zal daarbij antwoord ge ven op de vraag: „Heeft het georganiseerd overleg waarde voor de ambtenaar?" De heer G. Kenemans, lid van het dagelijks bestuur van de Centrale voor Rijksperso neel zal spreken over „Salarissen en pen sioenen" en de heer J. H. van der Meer zal het hebben over „Het salai-ispeil en het indexcijfer". GEBOREN: J. Linnekamp-Smit, d.; C. W. M. Eldering-van Pampus, zn. ONDERTROUWD: G. H. Delissen en N. M. de Visser; H. R. Schmidt en E. J. M. van der Meij; F. Th. Everard en M. J. Widdershoven; H. H. J. Meijer en M. Lan genberg. OVERLEDEN: mej. S. A. Kolar, 51 jr; mevr. C. M. A. Wijkhuijzen-Fortgens, 53 jr; mej. A. Schaft, 76 jr; G. van der Veldt, 88 jr. (Shows, snufjes en alles wat verder in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) Hoe belangrijk de keuze van materiaal voor een avondjapon, een deux-pièces of ex cocktailjapon is, heeft „Nouveauté", de HaaiTemse stoffenspeciaalzaak, woensdag middag tijdens een zeer verzorgde show nog eens geaccentueerd. Mooie, warme en toch steeds soepel vallende stoffen in fraaie herfsttinten en zeer gedistingeerde kleurencombinaties trokken aan het oog voorbij. De modellen waren van Italiaanse, Franse, Zwitserse en Duitse modehuizen. Na de pauze zagen wij een drietal bijzon der geslaagde creaties van de bekende Nederlandse couturier Max Heijmans, die de daarbij gedragen hoedjes ook zelf heeft ontworpen. Alle overige hoeden, die deze avond gedragen werden, wai'en van de fir ma Hartje uit HaaiTem en pasten zich uit stekend aan door materiaal, kleur en ont werp. De accessoires, tassen en bijoux, van de firma Comtesse, getuigden van goede smaak. Hoogtepunt van deze show voi'mde wel „Arabesque", een mousseline-de-laine imprivé, een fraaie in Italië bedrukte stof, die in het komende seizoen voor blouses, japonnen en rokken mode zal zijn. Wij za gen er enige zeer geslaagde voorbeelden van. Ruiten stoffen in vaak gedurfde, maar toch steeds smaakvolle kleui-encombinaties zijn zeer in trek en bij de herfst- en wintermode zullen de bedi'ukte wol-mous seline, fluweel en bouclé-tweeds een be langrijke plaats gaan innemen. Het zijn speciaal de modellen van Italiaanse mode huizen, die zich kenmei-ken door een bij zondere charme en distinctie en een zeer jeugdig, typisch vrouwelijk cachet. en een automatische oliestookinrichting. Bovendien heeft men een thermostatische mengkraan aangebracht, waarmee aan het water elke gewenste temperatuur kan worden gegeven. Het door de stookinrich ting verwarmde water wordt vergaai-d in twee grote boilers, die ieder tweeduizend liter water kunnen bevatten. Via de meng- kraan, waar koud water wordt toegevoegd totdat de gewenste temperatuur is bereikt, wordt het water naar de douchecellen ge stuwd. Deze mengkraan biedt een aanzien lijk aantal voordelen; de baders kunnen immers niet meer naar willekeur de tem- Woensdag heeft dr. W. C. Kors, afgevaar digde van de Haarlemse gezondheidsdienst, het vernieuwde badhuis aan de Schotersin gel te Haarlem officieel geopend. Onder de aanwezigen bevonden zich onder meer de heren J. J. Eckhardt en H. J. Kolkman, na mens het bestuur van de afdeling Haarlem van het Witte. Kruis, mr. W. Glastra, na mens de kruisraad en het Oranje Groene Kruis, afgevaardigden van Openbare Wer ken en verscheidene badmeesters. Dr. J.peratuur opvoeren door warm water naar J. Eckhardt, voorzitter van het Witte believen toe te voegen. Kleine kinderen Kruis, hield een korte toespraak, waarin hij zich onder meer dankbaar toonde over de medewerking van de zijde der overheid en het prachtige werk van ir. H. A. Breun- ning prees, dat zoveel heeft bijgedragen aan de vernieuwing van het badhuis. „Hij heeft de troosteloosheid verdreven en daarvoor in de plaats een sfeer geschapen, die deze inrichting tot een parel onder de badhuizen maakt", aldus spreker. Dr. Kors wees op het belang van het badhuis, dat de hygiëne zal bevorderen. Nadat vele aanwezigen het hunne hadden gezegd, stelde ir. H. A. Breunning de installatie in werking. Thermostatische mengkraan De oude verwarmingsinstallatie, bestaan de uit een lagedruk stoomketel is vervan gen door twee centrale verwai-mingsketels kunnen zich nu ook niet meer aan het hete water branden, wat voor de vernieuwing herhaaldelijk is voorgekomen. Bovendien biedt het gebruik van de mengkraan een economisch voordeel, omdat brandstof be spaard wordt. In het badhuis is een „hea ter" aangebracht, die de vochtige lucht wegzuigt en warme lucht inblaast. Op deze manier wordt de dampvorming tot een mi nimum beperkt. Er is tevens een pompje m het systeem opgenomen, dat het koude water, dat in de leidingen achterblijft, kan wegpompen. Hiermee wordt bereikt, dat de temperatuur van het water in elke douchecel gelijk is. Ook aan de verlichting is veel zorg besteed. Het hele gebouw is voorzien van TL-buizen. Een nieuw laagje verf verhoogt de aantrekkelijkheid van het interieur. Woensdag hield de volksuniversiteit haar algemene ledenvergadering in de stads bibliotheek te Haarlem. De secretaresse, mevrouw A B. Eigeman-Roos, bracht ver slag uit over het jaar 1955 en door de wijziging in het verenigingsjaar in de sta tuten ook over het eerste half jaar van 1956. Hieruit bleek, dat de volksuniversi teit gedurende deze periode weer met suc ces heeft mogen werken. Het jaar 1955 werd besloten met achttienhonderdachten zestig leden. Het ledental bedroeg einde juni 1956 achttienhonderdzesenveertig le den. Tweeduizendvierhonderdvierendertig personen gaven blijk van hun belangstel ling op de gehouden avonden. De belang stelling voor deze instelling blijkt nu ech ter weer stijgende te zijn. Aan de instan ties werd dank betuigd voor de verleende subsidies. Ook was men zeer te spreken over de medewerking van de directie van het Frans Halsmuseum, voor de wijze waarop zij de belangen van de volksuni versiteit heeft behartigd. Het bestuur memoreerde in enkele war me bewoordingen het verlies, dat zij leden door het ovexTijden van de heer H. Dissel koen, die als wethouder van Heemstede steeds pleitte voor de belangen van de Volksuniversiteit. Hierna ging men over tot de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden en niet herkiesbaar waren de dames T. Kerkhoff-Pet, W. M. H. Went- holt-Koler en de heer F. S. Noordhoff. In het bestuur hadden nogal wat muta ties plaats. De belangrijkste daairvan is ongetwijfeld het aanstaande vertrek van de voorzitter, de heer P. V. de Wit, die na zijn pensionering als directeur van de Stadsbibliotheek, Haarlem gaat vex-laten. Tot zolang zal de heer De Wit deel uit maken van het algemeen bestuur. In een waarschijnlijk op 15 november te houden vergadering van het algemeen bestuur van de Volksuniversiteit zal de nieuwe voor zitter worden gekozen. Dr. L. M. van Dis, rector van het Cooxmhertlyceum, is daartoe kandidaat gesteld. De heer Van Dis is al eens eerder vooi-zitter van de Volksuni- vex-siteït geweest. Als viee-voorzitter is dr. A. Meesters gekozen. Ook de heer R. Holt huis heeft het dagelijks bestuur van de Volksuniversiteit verlaten. In de twee opengekomen plaatsen zijn benoemd drs. C. H. C. J. Hermans en de heer F. van Egmond. Uit het algemeen bestuur zijn getreden de dames T. Kerkhoff-Pet, W. M. M. Wentholt-Köler en de heer F. S. Noord hoff. In het algemeen bestuur zullen thans zitting nemen de dames J. van Nispen-Van Wely en A. Verlooy-van der Stam en de heren dr. F. E. Posthumus Meyjes, dr. J. R. H. de Smidt, J. G. M. van Walsum en mr. A. Wensing. Vrijdagavond te half zeven zal de nieu we herder van de parochie St. Jozef te Ben- nebroek, pastoor A .M. Kok feestelijk wor den ingehaald. Aan de grens Benneboek— Heemstede zal het kerkbestuur hem verwel komen, vandaar zal hij naar de kerk worden geleid waar pastoor Kok een plechtig lof zal opdragen. Zondagochtend om negen uur zal pastoor Kok tijdens de plechtige hoogmis worden geïnstalleerd door de deken van Haarlem, 's Middags om drie uur zal de nieuwe her der in het r.k. verenigingsgebouw gelegen heid geven met hem kennis te komen ma ken. Verzocht is vrijdagavond de vlag uit te steken. De contactcommissie „Culturele belan gen" te Zandvoort heeft de vergaderkalen der van de vex-enigingen bekend gemaakt voor de maanden oktober en november. Deze luidt als volgt: 5 en 6 oktober: bazar Zandvoortse operet- tevex-eniging. 6 en 13 oktober: Bridgedrive bx-idgeclub. 13 oktober: Propaganda-feestavond pad vinders „The. Buffalo's". 15 oktober: Lezing Zandvoortse vrouwen contactcommissie. 16 oktober: Lezing Gemeenschap Zandvoort Humanistisch Verbond. 15 oktober: Filmavond Nedexdandse reis- vereniging, consulaat Zandvoort. 18 oktober: Cabaretvoorstelling ,,'t Helm". 19 oktober: Commissie bijzonder kerke- werk der Ned. Herv. Gemeente, film avond en lezing. 20 oktober: Concex-t en feestavond Zand voortse accox'deonvereniging. 25 oktober: Contactavond Gereformeerde Kex-k. 25 oktober: Ned. Christen Vrouwenbond afd. Zandvoort, lezing. 27 oktober: Feestavond klaverjasclub „Bluijs". 3 en 10 november: Uitvoeringen toneelver eniging „Sandevoerde". 5, 6, 7 en 8 november: Bazar Ned. Her vormde Kerk. 6 november: Vrouwenmiddag „Vrouwen- hulp", Ned. Protestantenbond. 6 november: Lezing Gemeenschap Zand- voort Humanistisch Verbond. 16 november: Commissie bijzonder kerke- werk van de Hervoi-mde Gemeente, le zing met lichtbeelden. 16 november: Propaganda-avond Chr. be sturenbond Zandvoort (C.N.V.). 17 novembex-, Feestavond motorclub Zand voort. 19 november: Kunst en filmavond Ned. blindenbond. 24 november: Feestavond Coi-odex pei'so- neelsvei'eniging. 29 november: Culturele kring ,,'t Helm", avond van Spaanse danskunst. Ledenvergadering Protestantenbond De heer A. Meier, een Zwitser, zal vrij dagmiddag komen vertellen over zijn ge boorteland. op d< sociëteit van de Zand voortse bejaarden in restaurant Zomer 'ust. Met fraaie k'eurendia's za" het pro tramma worden toegelicht. Voor zover nodig zal het gesprokene worden ver taald door de directeur van Sociale Zaken de heer B. F. Bersma. Donderdagavond spreekt de heer Meier voor de „Herencomtactkring" der Her vormde Kei'k in de nieuwe consistorie over het onderwerp: „Mijn reis door Grieken land, Egypte en Mai'okko". ADVERTENTIE Imp. N.V. Thabur Den Haag Het gemeentebestuur van Lisse heeft plannen om de haven te gaan dempen. Het investeringsplan 1961 is met een post van f 200.000 voor dit doel aangevuld. Zes jaar geleden is de demping van de haven ook in de raad ter sprake geweest wegens de aanleg van de Randweg-Oost. Men stond toen namelijk voor de vraag: „wat moeten we doen: of een brug over de haven maken of het water dempen?" Men besloot tot het bouwen van een brug, die meer dan f 100.000 heeft gekost. Een van de bezwaren was, dat door demping een stukje oud-Lisse zou moeten verdwijnen, terwijl enkele aan de haven gevestigde be drijven, die op vervoer en aanvoer te water waren aangewezen, natuurlijk niet zonder meer voor het feit gesteld konden worden, dat men de haven ging dempen. Deze be drijven zouden op kosten van de gemeente verplaatst moeten worden. Het blijkt dat het huidige college van B. en W. de haven wil dempen omdat het parkeerprobleem nabij de bollenveilingen steeds nijpender wordt. Het parkeerpi-obleem is ook in de tijd van de bloei april en mei alles behalve gering. Op de dag van het bloe- mencorso bijvoorbeeld zou een groot par keerterrein middenin het dorp zeer wel kom zijn en men zou dan tevens een ter rein krijgen, waarop men een weekmarkt zou kunnen houden. Het departement Lisse van „Het Nut van het Algemeen" heeft het programma voor het winterseizoen bekend gemaakt. Op 8 oktober spreekt Anton Coolen over: „De romanschrijver en zijn figuren". Deze avond wordt voorbereid in samenwerking met plaatselijke boekhandelaren. Op 27 novem ber zal een film over de Esso worden ge draaid en op 10 januari komt er weer een bekend schrijver naar Lisse. A. den Doolaard spreekt over zijn nieuwe roman „Het land achter Gods rug". Op 1 februari houdt de heer J. J. A. Jongenelen een lezing over Rembrandt en het pi-ogramma wordt op 12 maart gesloten met een lezing van de heer J. v. d. Wallen over de Nederlandse An tillen. Aan de Rijkspostspaarbank in Lisse werd in september ingelegd f54.012,19 en uitbe taald f40.980,12. Zaterdag 6 oktober zal in Lisse de col lecte worden gehouden voor de Reclassering. Aldabi, 2 te llheos. Amstelmeer. 2 v. Marseille n. Golf v. Mexico. Attls, 2 v. Houston n. New Orleans. Alphard, 3 te Rotterdam. Argos, 2 v. Rotterdam n. Malta. Algenib. 3 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Abbekerk, 3 v. Hongkong n. Shanghai. Alcyone, 3 v. Emden n. St. Vincent. Almkerk, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Andijk, 4 te Antwerpen verw. Antonia, 4 te Port Dickson. Astrid Naess, 2 v. Port Said n. Gothenburg. Arendskerk. 4 t.h.v. Brisbane verw n. Sydney. Ariadne. 2 v. Alexandrië n. Beyrouth. Akkrumdijk, 3 te Paranagua Alwaki, 3 te Beira. Amerskerk, 3 te Bugo. Aagtekerk, 3 te Heira v. Lorenco Marques. Arendsdijk, 3 500 m. z.o. Bermuda n. Antwerpen. Angolakust, 7 te Rotterdam verw. Algenib, 3 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Amsteldijk. 3 te Rotterdam. Aalsum, 3 te Bandarshapur. Alblasserdijk. 3 v. New Orleans n. Le Havre. Arnedijk, pass. 3 Vlissingen n. Houston. Bussum. 3 v. Rotterdam n. Gibraltar. Billiton, 3 v. Suez n. Djibouti. Banka. 3 v. Tj. Priok n. Tj. Pandjang. Bonaire. 3 te Trinidad. Britsum, 2 440 m. n.o. Flores Az. n. Key West. Bintang, 3 te Suez. Bali, 3 v. Barcelona n. Bilbao. Billiton, 3 v. Suez n. Djibouti. Boskoop, 4 v. Curasao n. Antwerpen. Bloemfontein, 3 v. Amsterdam n. Bremen. Boissevain, 4 v. Pulukukom n. Hongkong. Bonaire, 3 v. Trinidad n. Paramaribo. Castor, 2 v. St. Kitts n. Jacksonville. Cottica, 2 tc Amsterdam. Cradle of Liberty, pass. 3 Malta n. Philadelphia. Caltex Delft, 4 te Bahrein v. Schiedam. Camerounkust, 3 te Dakar. Cradle of Liberty, pass. 3 Malta n. Philadelphia. Caltex Leiden, 3 te Suez verw. Coryda, 4 te Hongkong. Cinulia, 4 te Curacao verw. Castor, 2 v. St. Kitts na Jacksonville. Celebes, 4 te Amsterdam. Congokust, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Daphnis, 3 te Georgetown. Duivendrecht. pass. 2 Key West n. Hamburg. Delft, 3 te Rotterdam. Dorestad, 5 te Colombo verw. Dongedijk, 3 te Tacoma. Delfland, 3 76 m. w. Oporto n. Amstedam. Eos, 3 te Tunis. Esso Den Haag, 3 v. Port Said n. Antwerpen. Eendracht, 3 70 m. n. Kp. Bon n. Gibraltar. Esso Den Haag, 3 v. Port Said n. Antwerpen. Elizabeth B. 3 te Osaka. Etrema, 3 v. Gothenburg n. Invergordon. Friesland SSM, 2 v. Gdansk n. Leith. Gooiland. 2 te Paranagua. Guineekust, 3 v. Antwerpen n. Hamburg. Garoet, 3 te Balikpapan. Gooiland. 3 te Paranagua v. Itajai. Grootekerk. 3 te Brisbane. Gouwe, 4 te Rotterdam Groote Beer, pass. 3 Anticosti eil. n. Rotterdam. Houtman, 2 v. Kobe n. Hongkong. Hydra. 2 420 m. z.z.o. Hatteras n. Morrisville. Heemskerk, 3 te East-London. Hestia. 3 te Antwerpen. Hera. 3 te Port of Spain. Hilversum, 5 te Pt. Said verw. n. Mena Al Ahm. Hestia, 3 te Antwerpen v. Hamburg. Haulerwijk, 4 te Hampton Roads. Heelsum, pass. 3 Key West n. Mobile. Hos. 2 v. Lissabon n. Amsterdam. Ivoorkust. 3 te Accra v. Lagos. Japara KPM, 3 v. Mauritius, 17 te Penang verw. Jason. 3 te New York v. Philadelphia. Joseph Frering, 3 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Katelysia, 3 te Port Said. Kopionella, pass. 2 Miami n. Texascity. Kota Gede, 3 te Boston Mass. Kieldreeht, 3 te Rotterdam. Kota Agoeng, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Kryptos, 3 te Rotterdam. Koningswaard, pass. 3 n. Billiton n. Balikpapan. Kryptos, 3 te Rotterdam verw. Khasiella, 3 te Abadan. Kertosono, 4 te Colon verw. Kinderdijk, 3 te Newportnews. Kenia, 3 te La Plata. Kalydon, pass. 3 Key >Vest n. Londen. Ktizerswaard, 4 te Rotterdam. Katelysia, 4 v. Port Said n. Mena Al Ahmadi. Lutterkerk, pass 3 Gibraltar n. Antwerpen. Leuvekerk, 2 te Rotterdam. Leopoldskerk. pass 2 Kp Finlsterre n. Mars-''"- Lieve Vrouwekerk. 2 v. Aden n Karachi Laertes, pass. 3 Gibraltar n Le Havre. Limburg, 3 v. Singapore n. TJ. Priok. Loenerkerk, 3 te Karachi. Lombok, 3 te Durban. Lekhaven, pass. 3 Dover n. Galveston. Lutterkerk, pass. 3 Gibraltar n. Antwerpen. Liberty Bell, 4 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Linge, 4 te Roytta. Leersum, 4 v. Le Havre, 5 te Antwerpen verw. Marisa. 3 te Berre. Meerkerk, pass. 3 Gibraltar n. Rotterdam. Meliskerk, 4 te Casablanca. Myonia, 3 te Cochin. HAARLEM EN OMGEVING Galerij. Vandaag zijn in de Schiphol- galerij in de Hannie Schaftstraat in Haar lem-Oost opnieuw twee zaken geopend waardoor thans de gehele galerij, bestaande uit dertien winkels, gereed is gekomen. Been gebroken. Een zesenvijftigjarige dame, die woensdagavond een bezoek wilde brengen aan het Lido-theater aan het Hout plein te Haarlem, is van de eerste trede van een trap gevallen; zij brak haar linkerbeen en is naar de Mariastichting overgebracht. Wijziging spreekuur. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers te Haai-lem zal ip plaats van vrijdag zaterdagmorgen spreek uur houden. Mataram, 3 300 m. o. Socotra n. Suez. Maaskerk. 2 v. Cochin n. Aden. Maashaven, pass. 3 St. Paulsrock n. L. Palmas. Nieuw Amsterdam, 3 te Rotterdam. Nanusa, 3 te Cochin v. Colombo. Nieuw Holland. 4 te Sydney verw. Nias, 3 te Cochin. Nestor, 3 v. Caripito n. Mobile. Oldekerk, 3 v. Bremen n. Antwerpen Oranjestad, 3 v. Madeira n. Trinidad. Ouwerkerk, 3 v. Shanghai n. Kobe. Oranjefontein, 2 v. Kaapstad n. Las Palmas. Osiris, 2 800 m. n.o. Barbados n. Emden. Oberon. pass. 3 Azoren n. Amsterdam. Polyphemus. 2 v. Port Said n. Algiers. Purfina Nederland, pass. 3 Gibraltar n. Portland. Pendrecht, pass. 3 Lissabon n. Nynashamn. Pr. Johan Willem Friso, 3 v. Hamb. n. Montreal. Phrontis, 3 te Manilla. Poseidon. 3 te Aux Cayes. Prins Willem II, 3 te Amsterdam v. Rotterdam. Purfina Nederland, 3 50 m. o. Gibr. n. Portland. Pr. Philips Willem, pass. 3 Lizardhead n. R'dam. Prins Willem III, 4 te Cleveland. Prins Willem George Frederik. 3 te Rotterdam. Peperkust. 4 v. Freetown n. Monrovia. Prins Willem V, 4 te Montreal. Riouw, 3 v. Aden n. Penang. Roepat, 4 te Beyrouth. Rijnland, 3 te Montevideo. Stad Arnhem, 3 te Rotterdam. Sarangan, 3 v. Belawan n. Aden. Schouten, 3 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Stad Breda. pass. 3 Dakar n. Monrovia. Sirrah, 3 te Palembang. Stanvac Selo, 3 te Palembang. Straat Mozambique, 3 te Penang. Stad Leiden, 3 te Mtwara. Statue of Liberty, 3 v. Port Said n. Philadelphia. Solon, 3 te Curagao. Stad Vlaardingen, 3 v. Rotterdam n. Narvik. Trompenberg, 2 te Antwerpen. Titus, 3 te Amsterdam. Trajanus, 2 v. Rotterdam n. Barbados. Talisse, 3 te Amsterdam. Tiberius, 2 330 m. z.w. Flores n. Santiago de Cuba. Tjisondari, 2 v. Mombasa n. Penang. Triton. 4 te Aruba verw. v. New York. Tero, 4 te Buenos Aires. Tara, 3 te Rotterdam. Waterman, 3 te Rotterdam. Waal, 3 te Algiers. Willem Barendsz, 4 te Le Havre verw. Weltevreden,3 v. Suez n. Belawan. Woensdrecht, 3 200 m.z.o. Ras Al Hadd n. Singap. Westertoren, 3 v. Bahrein n. Kaapstad Wonogirl, 4 te Abadan. Willem Ruys, 4 te Priok. Zuiderzee, 2 150 m. o.n.o. Massaua n. Ceuta. Zijpenberg, pass. 4 Kp. Vincent n. IJmuiden. KLEINE VAART Albatros 3 v. Amal te Amsterdam verw. Algarve, verm. 2 v. Delfzijl n. Shoreham. Ambiorix, 2 v. La Pallice te Amsterdam verw Anna Hcnny, pass. 2 Texel na Raunia. Argus, 30 v. Amsterdam te Harlirigén. Arienoldus G. 2 v. Stansgate n. Blyth. Arnoudspolder, pass. 2 Wight, 3 te Antw. verw. Atlantic, pass. 2 Dungeness n. Guernsey. Att S, 2 v. Amsterdam te Antwerpen. Aardenburgh, pass. 2 Kielerkanaal n. Rotterdam. Actinia, pass. 2 Startpoint 3 te Rouaan verw. Alberta. 2 v. Omskoldsvik te Dordrecht. Anna B. 2 40 m. w. Bornholm n. Kotka. Anne S. 3 v. Rotterdam n. Randers Arcturus, pass. 2 Borkum n. Southampton. Arienoldus G, 2 op de Theems n. Blyth. Aries, pass. 8 Oland n. Sundsvall. Audacia, 2 v. Duinkerken n. Londonderry. Bab T, pass. 2 Borkum, 3 te Zaandam verw. Beta, 1 v. Huil te Ternenzen. Betty Anne S. 2 v. Swansea n. Rotterdam. Borculo, 30 v. Sete n. Genua. Brinda, 2 v. Rotterdam te Belfast. Brouwersgracht pass. 2 Kiel Holtënau n. Helsinki. Bruiser. 2 v. Rotterdam n. Esbjerg. Baltic, 2 v. Swansea te St. Malo. Beekbergen, pass. 2 Lissabon n. Malta. Biesbosch, pass. 2 Eddystone n. Amsterdam. Borneo, 2 v. Rotterdam n. Londen. Caland, pass. 2 Landsend n. Garston. Colette, pass. 2 Kp. Vilano n. Casablanca. Concepcion, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Coolhaven, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Daje Böhmer, pass. 2 Kp. Finisterre n. Lissabon. Diana, 2 v. Rotterdam op pi-oeftocht. Dinkel, 1 v. Harlingen n. Londen. Doni, 30 v. Leerdam te Harlingen. Dubhe, 30 v. Hengelo te Harlingen. Diligentia, 2 v. Rotterdam n. Kirckaldy. Dya, 2 v. Paisley n. Whitehaven. Eyo S, pass. 2 Dover n. Poole. Erasmus, 2 50 m. z. Landsend n. Cardiff. Eemsborg, 2 v. Amsterdam n. Stocka. Eemshoorn, 2 v. Liverpool op rede Dieppe. Erkalin, pass. 2 Beachyhead n. Amsterdam. Export II, 2 v. Rotterdam n. Londen. Fiat, pass. 2 Oland n. Mariehamn. Frans van Seumeren, 5 v. Filias te Rotterdam Geestdijk, 2 v. Maassluis n. Boston. Geeststroom, 3 v. Boston te Maassluis. Grutto, 2 v. Rotterdam n. Londen. Gefle, pass. 2 Kp. D. Antifer.Höz puKuLaN3ork Gefle, 4 in Kielerkanaal verw. n. Stockholm. Heron. 2 v Amsterdam n. Bremen. Hoc Vinces, 2 v. Rotterdam n. Grimsby. FTenrica. 2 v. Leixoes n. Bristol. Henrica B. pass. 2 Oland n. Amsterdam. Insp. Mellema, 2 40 m. n. Landsend n. Rostock. Jans. 2 v. Ipswich te Rotterdam Johannes, 2 v. Swansea n. Amsterdam. Jupiter, pass. 2 Gotland n. Hamina. Johanna te Velde, pass. 2 Brunsbiittel n. Leiden. Koningin Emma, 2 te Hoek van Holland. Koningin Juliana. 3 te Grangemouth verw. Keyser, pass. 2 Norderney n. Karlsborg. Koh I Noor. 2 v. Leningrad te Amsterdam verw. Kora, pass. 2 Dover n. Jersey. Kroonborg, 2 175 m. o. Wick n. Liverpool. Leemans, 2 v. Kemi te Zaandam verw. Liinbaansgracht, 1 v. Abo n. Helsinki. Martha, pass 2 Dover n. Rotterdam. Megrez N, 340 m. z.w. St. Vincent n. Sao Fran- cisbo do Sul. Muphrid N. pass. 2 Schiermonnikoog n Newross. Manto, pass. 2 Kp. Palos n. Barcelona. Marianne, 3 v. Rotterdam n Gothenburg. Marjan, 2 v. Zeebrugge te Rotterdam. Martha. 2 v Port Talbot te Rotterdam. Mecklenburg, 2 v. Hoek v. Holland n. Harwich. Medea. 2 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Midsland. pass. 3 Gt. Yarmouth n. Leith. Moby Dick. 2 v. Rotterdam n. Rouaan. Nomadisch, pass. 2 Scheveningen n Gothenburg. Noorderhaven. 2 v. Raumo te Rotterdam verw. Nan, 2 v. Kristinehamn via Delfzijl te R'dam Necton,, 2 v. Gent te Amsterdam. Netta, pass. 2 Algiers n. Limasol. Noorderhaven. 3 v. Rauma te Rotterdam. Olwe, 30 te Harlingen. Pionier, 2 te Delfzijl. Ponza, 2 v. Zaandam te Amsterdam. Poortvliet, 2 v. Norrtelje te Dordrecht. Quo Vadis, 2 v. Antwerpen n. Londen. Repeto, pass. 2 Gotland n. Boston. Rijnhaven, pass. 2 Kp. Finisterre n. Pt. Lyautey. Santa Lucia, 2 v. Esbjerg te Hull. Stella Maris, pass 2 Sohiermoniknoog n Horsens. Schinpersgracht. 2 v. Rotterdam n Helsinki. Sonsboek. 2 v. Rotterdam te Rromen. Ton S. 2 v. P'vmouth n. Swansea. Taurus. 2 v Dover te Rotterdam. Timo, 2 v. Dordrecht n Londen. Trianca, pass. 2 Gotland n. Londen Trompenburh, 2 v. Rotterdam n. Kmgslynn. Unitas, pass 2 Dover n. Appledore. Vesta, 1 v. IJmuiden te Rouaan. Veenenburgh, 3 v. Middlesboro te Rotterdam Virgo, pass. 2 Terschelling n. Southampton. Velente, 2 v. Londen te Dordrecht. Westkust, pass. 2 z. Trelleborg n Stangate. Wuta, 30 v. Leerdam te Harlingen. TT SLEEPVAAK i Hudson, 2 v. Port Said n. Haiphong.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15