Begrafenis ds. J. C. Salverda op kerkhof te Hoofddorp Intrede ds. G. Rang als predikant der Gereformeerde Kerk Vijfhuizen BELASTINGZAKEN EXPEDITIERUIMTE B. SCHAAP ROGGEVEEN 3 3 3 3 3 Zwetsloot's Super Market t E WERKSPOOR Plaats een Groentje i 1 Pastoor Kok geïnstalleerd MEDEWERKSTER ANAIYSTE 11 Duursma spuit alles! 3 3 •4 3 •4 ■4 4 BENNEBROEK ZANDVOORT De woningbouw vordert Toneelavond „Op hoop van zegen" „Zandvoortmeeuwen" houdt jaarvergadering Tweede lustrum bridgeclub luisterrijk gevierd LISSE „Trou moet blijcken" naar concours te Antwerpen HILLEGOM Bestemming percelen aan Jacobij nestraat Scheepvaart Spaarpot van schooljeugd leeggehaald KEI NAAIMACÜINEHUIS DINSDAG en WOENSDAG zijn extra koopjesdagen DE VOLKSKRANT N.V. MONTAGEWERKERS CONSTR. en MACH. BANKWERKERS ELEKTR. en AUTOG. LASSERS PIJPFITTERS 1 AANKOMEND MAANDAG 8 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Velen hebben zaterdagmiddag op Hoofd- dorp's algemene begraafplaats, niet ver van de Hervormde kerk, waar hij zovaak is voorgegaan en vlak bij de pastorie, waar liij zevenentwintig jaar gewoond heeft, de baar gevolgd van ds. J. C. Salverda, pre dikant van de Hervormde gemeente van Hoofddorp (waaronder ook Vijfhuizen ressorteert), die dezer dagen in de ouder dom van vijfenzestig jaar is overleden. Over enkele maanden zou hij met emeri taat gaan- Onder de honderden aanwezigen waren de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, de oud-burge meester van deze gemeente, mr. F. J. Jan- sonius, Heiwormde predikanten uit de om geving, collega's van andere kerkgenoot schappen, een afvaardiging uit Heilo, waar ds. Salverda vroeger predikant is geweest, afgevaardigden van organisaties, waarvan de overledene bestuurslid is geweest en alle leden van de kerkeraad. In de Hervormde kerk is een rouwdienst «ehouden, waarin vicaris L. C. Baljé voor ging. Na votum en groet zong' de gemeente van Psalm 121 de verzen 1 en 2 ,,'k Sla de ogen naar 't gebergte heen" en na het lezen van de geloofsbelijdenis werd van Gezang 159 vers 8 gezongen: „Dit geloof geeft moed en krachten". De heer Baljé ging in gebed voor en las vervolgens Lu-kas 2, verzen 25 tot 32 en Openbaringen 21, verzen 1 en 2. De gemeente zong Psalm 130, verzen 3 en 4, waarna de voorganger een predikatie hield naar aanleiding van Lukas 2, verzen 29 en 30: „Nu laat Gij, Here, Uw dienst knecht gaan in vrede, naar Uw woord; want mijn ogen hebben Uw zaligheid ge zien". In zijn inleiding zeide vicaris Baljé, dat na het vernemen van het verscheiden van ds. Salverda bij hem de Goddelijke open baring, aan Simeon gedaan door de heilige geest, in de gedachten kwam. Dominee Sal verda heeft immers vele middelen gebruikt van de heilige geest bij zijn arbeid, zowel in de kerken, waarin hij als voorganger het woord bediende, als aan ziekbedden, waar hij velen tot troost is geweest, maar Spreekuur Bouw- en Woningtoezicht Met ingang van dinsdag zal de ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht te Renne- broek uitsluitend op dinsdagen tussen 10 en 12 uur in het raadhuis spreekuur houden. Onder zeer grote belangstelling is zon dagmorgen in de St. Jozefkerk te Benne- hroèk pastoor A. M. Kok, de nieuwe herder van de parochie, als opvolger van pastoor L. M. Janssen Schmidt plechtig geïnstal leerd. Deken W. N. Zijlstra uit Haarlem die de plechtigheid verrichtte, geleidde pastoer Kok naar het hoofdaltaar, waar de sleutels van de kerk, de priesterlijke gewaden, het missaal en de kelk aanwezig waren en las in tegenwoordiheid van twee getuigen en de aanwezige parochianen de benoemings brief voor. Pastoor Kok legde vervolgens de voorgeschreven eed af, waarin hij ge hoorzaamheid, eex-bied en eerbetoon aan het kerkelijk gezag beloofde. Daarna werd de niéuwe herder in het bezit gesteld van de sleutels van de kerk, kelk, missaal en misgewaden en hem de macht gegeven om van de preekstoel af het Evangelie te ver kondigen. Pastoor Kok droeg een plechtige hoog mis op, onder welke deken Zijlstra de pre dikatie hield, waarin hij uit naam van de bisschop van Haarlem de nieuwe herder zowel als de parochie gelukwenste met de benoeming. In de kerk neemt de nieuwe herder als helper van de bisschop, dieeen opvolger is van de apostelen, een zeer bijzondere plaats in, want dit is zijn werk: het ver kondigen van Gods woord. Deken Zijlstra drong bij de parochianen aan op volgzaamheid en samenwerking en eindigde met de wens dat het pastoraat van pastoor Kok de parochie tot zegen zou strekken. Na de plechtige hoogmis kwam de bur gemeester van Bennebroek de heer D. van der Hoop van Slochteren in de pastorie de nieuwe herder verwelkomen. Hij was daarbij vergezeld van de wethouders J. F. van Lierop en C. Elgersma, alsmede van de gemeente-secretaris, de heer Schutte. 's Middags recipieerde pastoor Kok in het verenigingsgebouw en velen kwamen hier met hem kennis maken, onder meer notaris Voors uit Heemstede, ds. en mevrouw Klapwijk, ds. H. S. J. Kalf, alsmede dr. en mevrouw P. van Aalst. Op 1 oktober waren in Zandvoort in aan bouw 250 woningen. Op 1 september bedroeg dit aantal 217. In de loop van laatstgenoemde maand kwamen 6 woningen gereed en werd met de bouw van 39 huizen begonnen. De Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" zal in november haar nieuwe toneelseizoen openen met opvoeringen van bet toneelspel: ,De grote stilte" (The deep blue sea) door Terence Rattigan in een ver taling van Gerard Rekers. Tevens zal met dit stuk worden deelgenomen aan de door stichting „Haarlem's Bloei" uitgeschreven wedstrend ter gelegenheid van de Pieter Langedijk-herdenking. Het bestuur heeft een uitnodiging aan vaard van de toneelvereniging „Nut en ge noegen" te Schagerbrug om aldaar op 8 de cember een opvoering te komen geven van het blijspel: .Kleine kinderen worden groot" door Noel Langley, met welk stuk men in het voorgaande seizoen een eerste prens be haalde in de Natu-toneelwedstrijd. De Zandvoortse voetbalclub „Zandvoort meeuwen" houdt vrijdag 12 oktober haar jaarvergadering in hotel Keur. De agenda vermeldt het uitbrengen van jaarverslagen van secretaris en penningmeester en verkie zing van bestuursleden. Periodiek treden af de heren H. Bos A. Koning, E. Doos, P Paap en L. v d. Werff die zich herkiesbaar- stel len. In de vacature, ontstaan door hei over lijden van de heer M. Weber. moet worden voorzien Het bestuur heeft niervoor als kandidaat gesteld de heer Fr. Burrie. Het bestuur zal mededelingen verstrekken over de onlangs ingestelde voetbalpool. Raadsvergadering De eerstvolgende openbare vergadering van de raad der gemeente Zandvoort is vast gesteld op dinsdagavond 23 oktober. ook in de catechisatiekamer en in bijeen komsten of gesprekken met de jeugd. Ds. Salverda heeft bij de viering van zijn zilveren jubileum gezegd, dat zijn le ven gestaan heeft onder de glimlach van God. In Zijn naam werkte de thans over leden predikant, die bijna achtendertig jaar Gods dienstknecht is geweest in de paar gemeenten, die hij gediend heeft. In Haar lemmermeer heeft hij het langst gewerkt als herder van Gods kudde. Deze gemeente kon dankbaar zijn voor de arbeid van de predikant. Na de predikatie werd gezongen de Lof zang van Simeon: „Zo laat Gij, heer, Uw knecht, naar 't woord hem toegezegd, thans henengaan in vrede" en na dankgebed Ge zang 282, 3, 4 en 5. Herdenkingstoespraken Wegens het slechte weer werd aan de groeve niet gesproken, maar wel in het kerkgebouw. Namens de kerkeraad der Hei-vormde gemeente Hoofddorp herinner de ouderling N. Haspels er aan, dat dominee Salverda zevenentwintig jaar zijn talenten gegeven heeft aan het werk in Haarlemmermeer. Met velen heeft hij het werk vericht steeds wisselde de staf, maar de predikant bleef en arbeidde, dank zij de kracht en gaven die God hem schonk, voort. Hij was voor allen een vriend en leidsman en streed voor de opbouw van het Koninkrijk van God. Als men met moeilijkheden tot hem kwam dan was ds. Salverda bereid te helpen. Speciaal de jeugd zal hem dankbaar zijn voor hetgeen hij voor haar gedaan heeft. Met woorden van troost tot de nabestaanden eindigde de heer Haspels zijn toespraak. Vriend en collega Ds. M. Ros, Gereformeerd predikant te Hoofddorp, sprak naar aanleiding van „Houdt uw voorganger in gedachtenis". Hij noemde het een roeping van dankbaarheid aan de baar het woord te kunnen voeren. Velen hebben iets van de thans overledene ontvangen, hetgeen zij niet licht zullen vergeten. Ds. Ros schetste ds. Salverda als collega en vriend en bracht daarbij in her innering de samenwerking tussen beiden in de afgelopen zeveneneenhalf jaar. Daarbij had ds. Ros ervaren, dat ds. Salverda een wijde, menselijke blik bezat en een ruim en warm hart. In de oorlog werkten de Gereformeerde Kerk en de Hei-vormde ge meente van Hoofddorp samen en die sa menwerking is daarna gebleven tijdens ge meenschappelijke diensten. Het samengaan van hervormden en gereformeerden kwam ook tot uiting in het bestuur van de chris telijke school en in het bestuur van de afdeling Hoofddorp van het Nederlandse Bijbelgenootschap. Ds Ros roemde ds. Sal verda als leider van vergaderingen, als be zoeker van zieken en als prediker. Als vriend en collega zal spreker hem terdege missen. Hierna werd de baar grafwaarts gedra gen. Langs de weg tussen de kerk en de begraafplaats hadden zich leden der Her vormde gemeente Hoofddorp en belang stellenden in eerbied opgesteld. Aan de groeve sprak ds. Ros, waarna de oudste zoon, ds. F. P. Salverda, predikant te Djakarta, woorden van dank sprak. Op luisterrijke wijze heeft de Zandvoortse bridgeclub de viering van het tienjarig be staan ingezet. Ter inleiding ervan had zaterdagavond in hotel Keur een onderlinge bridgedrive plaats, waaraan 84 leden deel namen. De avond werd geopend met een welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. G. Bisenberger, die onder andere mede deelde. dat van het oud-lid Jack Springer, die emigreerde naar Australië, een wissel beker was ontvangen. Het bestuur besloot deze beker beschikbaar te stellen voor het beste resultaat van het koppel in de jaarlijks te organiseren onderlinge bridgedrive. Vervolgens huldigde de voorzitter wed-, strijdleider Joh. Fabel en overhandigde hem voor zijn voortreffelijke leiding gedurende negen jaar. een vulpenhouder. Daarna heeft de voorzitter van de feest commissie, de heer G. N. Th. J. Sneiders de grote verdienste geroemd, die de voor zitter, de heer J. G. Bisenberger, aan de ver eniging heeft bewezen, sinds hij in januari 1948 tot voorzitter werd benoemd. Als dank voor het belangrijke werk, voor de vereni ging verricht, schonk spreker hem namens de leden een fraai fototoestel in etui. Aan mevrouw Schutte—Kuipers werd een leuke attentie aangeboden voor het vele door haar verrichte werk voor de feestcommissie. Ten slotte werden veertien leden die in de eerste vier maanden na de oprichting lid werden, onder grote bijval gedecoreerd met een speciaal draag-insigne, bestaande uit een blauw-geel lint, waaraan een blikje was be vestigd waarin het cijfer 10 was geponst. Nadat dit officiële gedeelte was afgedaan, werd met bridgen begonnen, waarbij een geanimeerde stemming heerste. Laat op de avond werd de uitslag bekend gemaakt, die als volgt luidde: A lijn: 1. Van der WijdenSpiers 65 pun ten; 2, mevrouw Spoelder—heer Jongbloed 63 punten. B lijn: 1. (na loting) dames Zurcher— Plugge 42Yi p.; 2. heer en mevrouw Vallo 42Vj p. C lijn: 1. dames Vader—Hagen 50 j.; 2. dames Dröse—Penaat 47 p. D lijn: 1. mevrouw Crok—heer Heuft 5IVs p.; 2. heer en mevrouw Van Dartelen 51 p. E lijn: 1. heren DumpelSjouwerman 57 p.; 2. dames SneidersStor 51 p. De winnaars kregen zeer fraaie prijzen. De „Jack Springer wisselbeker" werd toe gekend aan het koppel DumpelSjouwer man, de poedelprijs ging naar het dames koppel Baarda—Lansdorp, dat 28 punten be haalde. Zondagavond verzamelden leden en geno digden zich in hotel Bouwes voor een diner dansant. Onder groot enthousiasme werd door de chef-kok van het hotel een prachuge taart met een diameter van een halve meter voorzien van tien brandende kaarsen, bin nengedragen, welke taart de leden aan het bestuur aanboden. Tijdens het uitgebreide diner voerde de voorzitter, de heer J. G. Bisenberger nog het woord, die zijn dank uitsprak voor het in het bestuur gestelde vertrouwen, en een kort overzicht van het wel en wee der ver eniging in de afgelopen tien jaar gaf. Namens de Nederlandse bridgebond feli citeerde het lid van het bondsbestuur, de heer Prins de Zandvoortse afdeling, waar na de spreker een geestige verhandeling gal over het bridgespel. Namens de feestcommissie deelde de heer Brossois nog mede, dat zaterdag 13 oktober in hotel Ke- r de officiële feestbridgedrive zal worden gehouden ter afsluiting van de feestviering, voor welke drive onder andere talrijke besturen van bridgeclubs uit Zuid- Kennemerland werden uitgenodigd. De avond werd daarna in gezellig onder ling samenzijn doorgebracht, waarbij de directie van het hotel voor een internatio naal cabaret en variétéprogramma had ge zorgd en het orkest van Tom Boot op voor treffelijke wijze de muziek verzorgde. De Lissese harmonie „Trou moet Bly- cken" heeft een uitnodiging ontvangen deel te nemen aan een concours, dat over enige tijd in Antwerpen zal worden gehouden. Het Lissese gezelschap heeft deze uitnodi ging te danken aan het feit, dat het dit voorjaar in het Belgische plaatsje Lommei zo'n goed figuur heeft geslagen. lsraelavond Woensdagavond om acht uur zal een in terkerkelijke Israël-filmavond worden ge houden in het jeugdhuis Weltevreden te Hillegom. Als sprekers zullen optreden Daniël Gutter, zendeling in Israël en Frits Slagter, Joods evangelist. Bijeenkomst C.J.M.V. en C.J.V.F. De ring Sassenheim van de C.J.M.V. en C.J.V.F. zal het winterwerk beginnen met een bijeenkomst op 11 oktober in gebouw tehoboth te Lisse. De d.c.'s mejuffrouw De Bruin en de heer Koerschman zullen hun medewerking verlenen. Geslaagd De heer L. M. van Leeuwen te Hillegom slaagde aan de Handelshogeschool te Rotter dam voor het profexamen economische wetenschappen. De gemeenteraad van Haarlem heeft in het begin van dit jaar besloten tot aankoop van de percelen Jacobijnestraat 19 en 21. Teneinde deze percelen voor hun bestem ming in te richten, achten B. en W. het nood zakelijk enige voorzieningen te treffen. Het pand Jacobijnestraat 19 zal worden gebruikt als dependance van het stadhuis. Hierin zul len de sociaal werkster en twee taak-ana- listen worden gehuisvest. Voor het treffen van voorzieningen is een bedrag van 11.600 nodig. In Jacobijnestraat 21 zal de binderij van de stadsbibliotheek worden onderge bracht. De kosten voor de voorzieningen worden geraamd op 14.100. B. en W. stellen de raad voor een bedrag van 25.700 beschik baar te stellen. St. Luciaschool bestaat vijftig jaar De Haarlemse St. Luciaschool waarbij inbegrepen de St. Elisabeth- en St. Francis- cusschool viert deze maand het vijftig jarig bestaan. De feestelijkheden zullen zon dag 28 oktober worden ingezet met een plechtige hoogmis in de parochiekerk van de h.h. Elisabeth en Barbara aan de Paul Kru- gerstraat. De mis wordt opgedragen door een oud-leerling, daarbij door twee oud-leer lingen geassisteerd. Een oucj-leerling zal eveneens de feestpredikatie houden. In de middaguren zal een feestelijke receptie wor den gehouden, tijdens welke de oud-leer lingen een huldeblijk zullen aanbieden. Woensdagavond 31 oktober wordt in de ge meentelijke concertzaal door leerlingen een revue onder leiding van de heer B. Jansen opgevoerd. Ds. G. Rang, die beroepen is in de plaats van dr. G. E. Meuleman wegens diens ver trek naar Frankrijk, is zondagmorgen be vestigd als predikant der Gereformeerde Kerk te Vijfhuizen en heeft in de avond dienst zijn intrede-predikatie gehouden. Hierdoor is de kerk van Vijfhuizen slechts zeer kort vacant geweest. Ds. Rang was de eerste predikant op wie een beroep werd uitgebracht en hoewel nog acht andere plaatsen hem als predikant beroepen hadden werd na korte tijd het bericht ontvangen, dat hij naar Vijfhuizen kwam. Bevestiging In de ochtenddienst werd ds. Rang be vestigd door ds. M. Wilschut uit Amster dam-West. Deze hield een predikatie over Openbaringen 1 vers 20 „Het geheimenis der zeven sterren, die gij gezien hebt in mijn rechterhand en de zeven kandelaren: de zeven sterren zijn de engelen der zeven gemeenten en de kandelaren zijn de zeven gemeenten." Ds. Wilschut besprak dit bijbelvers in twee gedeelten: de verheerlijkte Christus tus sen de kandelaren en de zeven sterren in Zijn hand. Deze kandelaren zijn niet alleen de kerken uit de tijd, toen het Openbarin- genboek werd geschreven, maar ook die van thans. Christus schenkt deze kerken Zijn licht, dat zij moeten uitdragen en laten schijnen in de wereld. De sterren in Gods hand zijn de voorgangers, de predikanten, die als sterren in de duisternis het licht van het evangelie op de levensweg laten schijnen. Hierna werd het bevestigingsformulier gelezen, waarna de bevestiging geschiedde door handoplegging. De gemeente zong de zegenbede uit psalm 119 vers 9. Avonddienst De avonddienst werd bijgewoond door burgemeester mr. G. E. van der Willigen, dr. H. W. Wierda uit Haarlem (die van 1938 tot 1941 predikant te Vijfhuizen was), ds. M. Wilschut en ds. C. van der Tas uit Amsterdam, vicaris L. C. Baljé van de Ned. Hervormde gemeente te Vijfhuizen, ds. M. Ros en ds. D. Hoornstra uit Hoofd dorp, ds. L. Berger uit Halfweg, ds. J. de Lange uit Haarlemmermeer-Oostzijde, ds. IJ. van der Zee uit Nieuw Vennep en dele gaties van verschillende andere kerken. Na samenzang en het lezen van de ge loofsbelijdenis las ds. Rang Openbaringen 1, waarna hij sprak over het zeventiende vers uit dit hoofdstuk, Ds. Rang zeide, dat bij de intrede van een predikant alles nog vreemd is. Vele gevoelens overheersen: spanning, verwach ting, blijdschap en vrees. Deze gevoelens mogen echter niet in de weg staan om tot God te gaan. Daar zullen alle gevoelens hun oplossing vinden. Dit bracht ds. Rang tot het thema van zijn predikatie over „Hoe God Zijn diensknechten in de roeping ont moet", waarbij hij sprak over de roeping, die gepaard gaat met schrik en met bemoe diging. Bij vele verschillen, aldus ds. Rang, is er ook een overeenkomst tussen deze in trede en de roeping van Johannes in het hoofdstuk van Openbaringen: de opdracht, die van God uit de hemel neerdaalt op een zondig mens. Hier past daarom geen ambts verheerlijking, maar vrees, huivering en ontzetting, omdat het ambt zo heilig is. Hier spreekt God ook: „Vreest niet, want Ik ben de eerste en de laatste." Hiermede is het centrum verlegd naar God, om wie het ook in deze dienst gaat. God staat aan het begin en het einde van ons leven en beheerst ook de tussenliggende tijd. In deze overtuiging wijkt alle vrees. Na de prediking heette burgemeester mr. Van der Willigen ds. Rang welkom in de gemeente Haarlemmermeer. Namens de Classis Hoofddorp der Gere formeerde Kerken sprak ds. L. Berger uit Halfweg. Uit naam van Hervormd Vijf huizen voerde vicaris L. C. Baljé het woord, die ds. Rang een welkom toeriep namens de Vijfhuizense afdeling van de Hervormde Gemeente in Haarlemmermeer, die over vier dagen de Ned. Herv. Kerk in Vijfhuizen zal zijn. Als laatste sprak namens de kerkeraad en de gemeente de heer H. M. C. Vissers, waarna de gemeente de zegenbede uit psalm 134 zong. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft iemand zich toegang verschaft tot de Chris- tiaan Huygensschool aan de Ohmstraat te Haarlem. De dief heeft zich niet ontzien, de schoolkas van de leerlingen, bestemd voor het schoolreisje, te ledigen. De buit bestond uit vijfenveertig gulden en wat snoepgoed L. G. BODE FRED. HENDRIKLAAN 40 Haarlem. Tel. 34108 Ook textielstof. ANTHONIESTRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Met spoed gevraagd: uitsluitend voor de vroege ochtenduren, geschikt voor sorteren en uitdelen van kranten aan bezorgers. Ver trek moet gelegen zijn in on middellijke omgeving van station. Uitvoerige brieven gaarne aan DE VOLKS KRANT N.V. Prinsen Bol. werk 1, Haarlem. ▲▲▲▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA RRUISSTRAAI 25 Haarlem Tel 12921 GED GRAOH1 26 Zaandam Tel 4537 BREESTRAAI 35 Beverwijk Tel 4193 Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfeotie Gordijnen Lakens Slopen enz. enz. GED OUDE GRACH1 81 HAARLEM TEL 11152 •4 ■4 ■4 •4 <4 •4 •4 •4 <4 3 <4 <4 ■4 •4 3 Woensdag de gehele dag geopend -AFD. SLAGERIJ PRIMA GEHAKT half om half per 500 gram van 125 ct. nu 119 ct. DOORR. VARKENSLAPPEN per 500 gram van 160 ct. voor 140 ct. VARKENSCARBONADE per 500 gram van 180 ct. voor 165 ct. AFD. KRUIDENIERSWAREN WITTE SUIKER per kilo van 78 nu MARGARINE per pakje van 32 nu CHOCOHAGEL 200 gr. van 29 nu voor RECLAMEKOFFIE 250 gr. van 109 voor RECLAMETHEE 100 gr. van 59 voor GESORT. BISKWÏE 500 gr. van 58 voor TARWEGRIESMEEL 200 gr. v. 29 voor LUCIFERS2 pak van 38 nu voor VERSE BESCHUIT 2 rol van 39 voor Grote fles SLA-OLIE van 149 nu voor 129 ct. BRUINE BONEN 500 gram 59 ct. CAPUCIJNERS500 gram WITTE BONEN500 gram AFD. GROENTE EN FRUIT ANDIJVIE p*. kg APPELEN p. kg PEREN p. kg RODE en GROENE KOOLp. kg AARDAPPELEN p. 254 kg DRUIVEN p. 500 gram 72 ct. 29 ct. 25 ct. 99 ct. 49 ct. 49 ct. 19 ct. 32 ct. 35 ct. 59 ct. 49 ct. GEN. CRONJéSTRAAT 130-132 - VRIJ ENTREE Voor spoedige indiensttreding gevraagd bij groot landelijk dagblad voor verspreiding in Haarlem. Zich dagelijks te melden tussen 9 en 5 uur ten kantore van Prinsen Bolwerk 1. Haarlem. vraagt voor haar montagewerk te Velsen (werk Hoogovens) BEKWAME Voor het verkrijgen van nadere Inlichtingen kan men zich elke WOENSDAGAVOND om 19 UUR vervoegen op het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU aid. metaal te HAARLEM ▼▼TTTTVTTTTTTTTVVVTTTTTTVVTTVTVTTVVTT DE N.V. NEDERLANDSE RAFFINADERIJ VAN PETROLEUMPRODUCTEN te Haarlem vraagt: A. voor haar Export-Afdeling: die belast zal worden met de zelfstandige behandeling van de documenten en andere bescheiden. Hierbij is enige talenkennis noodzakelijk. Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. B. voor haar Research-Laboratorium: Voor deze functie komen zij in aanmerking die momenteel een opleiding volgen voor net analysten-diplom? deel I. Leeftijd tot pl.m. 18 jaar. Gelegenheid tot persoonlijke bespreking: Dinsdag avond. 9 oktober a.s. van 7.309.00 uur bij het Psy chologisch Instituut der Bijzondere Faculteit, Ge dempte Oude Grarht 90. Haarlem. Eventuele schrif telijke sollicitaties vóór 13 oktober, onder no. 1482, aan bovengenoemd Instituut 0 I Amstelkroon, 6 v. Amsterdam n. de St. Laurens. Alamak, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. Aludra, 5 te Rangoon. Amstelslot, pass. 5 Quebec n. Europa. Attis, 5 v. New Orleans n. Maracaibo. Aalsdijk, 7 te Surabaja. Aegis, 6 v. Willemstad n. Mobile. Ameland, 7 te Lorcnco Marques. Amerskerk, 8 te Tabago. Amstelkade, pass. 7 Barcelona n. Kaapstad. Ampenan, 8 te Alexandrië. Annenkerk, pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Antonia, 7 v. Telokanson n. Pladju. Arkeldijk, 6 v. New York n. Port Said. Abbedijk, 6 te New Orleans Akkrumdijk, 6 v. Rio de Janeiro n. N.-Amerika. Alphacca, 6 te Willemstad. Alnati, verm. 11 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aldabi, pass. 7 Fernando Noronha n. L. Palmas. Alphard. 8 v. Rotterdam te Hamburg. Amsteldijk, 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Andijk. 7 v. Antwerpen te Rotterdam. Angolakust, 7 te Rotterdam. Amstelland, 7 v. Amsterdam ri. Hamburg. Breda, 6 te Pisco. Baarn, 10 te Rotterdam ver\v. Bali, 7 te Bilbao. Banda, 7 te Tj. Priok. Banka, 8 te Surabaja. Beninkust, 7 v. Pointenoire n. Abidjan. Bennekom, 8 te San Juan. Billiton, 6 v. Djibouti n. Singapore. Blitar, 8 te Port Swettenham. Boissevain, 8 te Hongkong. Breda, 6 te Pisco v. Antofagasta. Bloemfontein, 18 v. Amsterdam n. Durban. Boskoop. 22 te Antwerpen verw. v. Chili. Blijdendijk, pass. 7 Vlissingen n. New York. Bonaire, 8 te Georgetown. Baarn, pass. 8 Scillys n. Rotterdam. Batjan, 8 te Amsterdam. Caltex Delft, 5 te Bahrein. Castor, 7 te Jacksonville. Cinulia, 6 v. Curagao n. Rotterdam. Cradle of Liberty, pass. 5 Gibralt. n. Philadelphia. Cottica, 12 v. Amsterdam n. Georgetown. Caltex Rotterdam. 7 v. Rotterdam n. Sidon. Calamares. 8 te Rotterdam. Cirrus, 8 te Rotterdam. Dons, 5 v. New York n. Port Au Prince. Delft. 7 v. Rotterdam te Bremen. Drente, 7 te Belawan. Delfshaven, 6 te Rotterdam. Delfland, 7 te Amsterdam. Esso Rotterdam, 5 v. Rastanura n. Suez. Eenhoorn, 6 v. Antwerpen n. Bilbao. Eendracht, 7 v. Gibraltar n. Wismar. Etrema, 7 v. Invergordon n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 7 Algiers n. Antwerpen. Eos, 8 te Piraeus. Elizabeth B, 6 te Tokio. Eemdijk, 6 te Galveston v. New Orleans. Felipes, 7 v. Padang n. Pladju. Friesland SSM, 6 rede Leith verw. Ganymedes, 6 te Lalibertad. Graveland. 6 v. Amsterdam te Bremen. Gaasterland, 7 te Rio de Janeiro. Gooiland, 6 te Santos v. Paranagua Groote Beer. 12 v. Montreal te Rotterdam verw. Gabonkust, 8 te Dakar. Ganymedes, 8 te San Jose Guatemala. Gaasterkerk, 6 v. Rotterdam n. Kobe. Giessenkerk, 6 te Rotterdam. Gouwe. 7 v. Rotterdam n. Port Gentll. Guineekust. 8 te Amsterdam. Helder, 5 te Balboa. Hera, 6 te Paramaribo. Hector, 8 te Tunis. Hecuba, 6 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Heemskerk, 7 te Durban. Hilversum, 6 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Houtman, 7 te Hongkong. Hydra, 8 te Baltimore. Haarlem, 6 v. Kingston n. Londen. Heelsum, 8 te Houston. Helder, 7 v. Cristobal n. Curagao. Hestia. 7 v. Amsterdam n. West-Indië. Hispania, 8 te Rotterdam. Isis, 5 te St. Marc. Ittersum, 8 te Newcastle. Iberia, 7 te Rotterdam. Jagersfontein, 8 te Kaapstad. Johan van Oldenbarnevelt, 16 v. Tj. Priok Amsterdam verw. Jupiter, 8 te Amsterdam. Kara, 8 te Balikpapan. Karimata, 8 v. Belawan n. Port Said. Katelysia, pass. 7 Perim n. Mena Al Ahmadi. Kermia, 7 v. Hamburg te Rouaan. Kota Inten, 6 te Makassar verw. Kinderdijk, 7 te Baltimore. Kota Agoeng, 7 v. Hamburg n. Londen. Khasiella. pass. 6 Str. Ormoes n. Lor. Marques. Kenia, pass. 7 Montevideo n. Curagao. Kieldrecht. 8 v. Rotterdam te Hamburg. Kota Baroe, 8 te Houston. Kryptos, 8 v. Kiel n. Sundsvall. Korenia, 6 te Rotterdam. Keizersvvaard, 7 te Amsterdam. Korovina, 8 te Rotterdam. Kalinga, 7 v. Rotterdam n. Gibraltar. Laagkerk, 5 te Bahrein. Lawak, 5 v. San Francisco n. Portland. Lekkerkerk, 7 v. Port Said n. Genua. Lieve Vrouwekerk. 8 te Karachi. Langkoeas. 6 te Surabaja. Loenerkerk, 6 v. Karachi n. Aden. Loosdrecht, 8 te Bahrein. Lindekerk, 8 te Antwerpen verw. Luna, 6 te Famagusta. Laurenskerk, 6 te Bremen. Lissekerk, 6 te Amsterdam. Laertes, 7 v. Le Havre n. Liverpool. Leersum, 7 v. Antwerpen n. Bremen. Lindekerk. 8 te Antwerpen. Muiderkerk, 6 te Genua. Mylady, pass. 5 Lizardhead n. Portland. Maaskerk, 7 te Aden. Malea, 7 te Saigon. Marisa, 6 v. Pt. De Bouc n. Istanbul. Maureen, 8 te New York. Meliskerk, pass. 7 Kp. Finistcrre n. Antwerpen. Modjokerto. 6 v. Quinsy n. Beyrouth. Myonia, pass. 7 Colombo n. Calcutta. Minjak, 6 te Palopon verw. Maasdam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Maaskerk. 8 v. Aden n. Suez. Merwede, 7 v. Accra n. Cotonu. Maas Lloyd. 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Meerkerk. 7 te Rotterdam. Nanusa, 6 v. Cochin n. Kholarmufatta. Nias, 7 te Tuticorin. Nieuw Amsterdam, 6 te Southampton. Notos, 5 te Bari. Noordam. 8 te Southampton. Oberon, pass. 7 Wight n. Amsterdam. Ouwerkerk, 8 te Nagoya. Ovula, 6 te Singapore v. Pladju. Oranje. 10 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein, 14 te Las Palmas verw. n. A'dam. Oranjestad, 11 te Trinidad verw n. Pto. Limon. Oostkerk, 7 te Rotterdam. Oldekerk, 7 te Amsterdam. P. G. Thulin, 5 v Seven Islands n. Philadelphia. Prins Willem II, 6 te Bremen. Perna, 8 te Singapore. Phrontis, 7 te Suriago. Prins Alexander, pass. 7 Belle Isle n Rotterdam. Prins Casimir, 6 v. Montreal n. Le Havre. Prins Frederik Willem, 7 te Le Havre. Prins Willem III, 7 te Sarnia. Prins Maurits, 6 v. Chicago n. Milwaukee. Prins Willem van Oranje. 6 te Rotterdam verw. Peperkust, 5 te Grand Bassa. Parkhaven, 8 te Rosario. Pendrecht, pass. 8 Brunsbüttel n. Nynashamn. Polyphemus, pass. 7 Gibraltar n. Halifax Poseidon. 7 v. St. Marc n. Pt. de Paix. Prins Willem George Frederik, 8 v. Rotterdam te Le Havre. Prins Willem v. Oranje. 7 te Rotterdam. Poelau Laut, 6 te Amsterdam. Radja, 7 te Geelong verw. Ruys, 6 v. Penang n. Mauritius. Rijnland, 5 v. Montevideo n. Ilheos. Rijnkerk, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Raki. 7 te Belawan. Rempang, 7 te Melbourne. Ridderkerk. 6 te Le Havre. Rijndam, 13 te Rotterdam verw v. New York. Radja. 7 te Geelong v. Fremantle. Salatiga, 6 te Singapore. Solon, 5 v. Curagao n. Pto. Cabello. Samarinda. 5 v. Kaapstad n. St. Vincent. Seven Seas, 5 v. R'dam n. Quebec en Montreal. Stentor, 6 te Amsterdam. Straat Banka, 6 v. Melbourne n. Adelaide. Schelpwijk, 8 te Banias. Schie, 8 te Kalyvia. Schouten, 6 v. Zanzibar n. d. Seychellen. Sirrah, 8 te Sungeigerong. Stad Amsterdam, 7 te Glasgow. Stad Rotterdam, pass. 7 Landsend n. Melilla. Straat Cook. 6 te Port Said. Soestdljk, 4 v. Nyk n. Antwerpen. Stanvac Pendopo, 7 te Surabaja v. Sungeigerong. Senegalkust, 6 te Abidjan. Stad Leiden, 6 te Dar Es Salaam. Salatiga. 6 te Singapore v. Pt. Swettenham. Sibajak, 13 te Fremantle verw. n. Sydney. Sunetta, 6 te Karachi v. Abadan. Stad Arnhem, pass. 7 Kiel n. Lulea. Straat Bali. 8 te Durban. Sarpedon, 7 te Hamburg. Sloterdijk, 7 v. Rotterdam te Hamburg. Stad Dordrecht, 6 te Rotterdam. Stad Schiedam. 6 te Rotterdam. Statue of Liberty, pass. 7 Gibralt. n. Philadelphia. Tabinta, 6 v. Aden n. Djeddah. Tarakan, 8 te Belawan. Theobaldius, 7 te Port Said. Tjibadak, 6 te Belawan. Tjisondari, 5 280 m. n.n.w. Mahe n. Penang. Teiresias, 6 v. Adelaide n. Fremantle. Telamon, 6 v. Amsterdam n. West-Indië. Themisto, 8 v. Rotterdam n. Montreal. Van Neck, 7 te Shanghai. Van Noort, 7 v. Hongkong n. Singapore. Van Riemsdijk, 6 te Belawan. Westertoren, pass. 6 Ras Madraka n. Kaapstad. Woensdrecht. 6 300 m. w. Colombo n. Singapore. Will. Barendsz, 6 v. Le Havre n. R'dam of A'dam. Waterman, 25 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 10 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Willemstad, 15 te Amsterdam verw. v. P. Limon. Wonorato, 6 te Seattle v. Astoria. Waal. pass. 7 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Westland, pass. 7 Finisterre n. Amsterdam. Wonogiri, 7 te Khorramshar. Wonosobo. 8 te Manilla. W. Alton Jones, 8 v. Port Said n. Philadelphia. Waterland. 8 te St. Vincent. Weltevreden, pass. 7 Kp. Guardafui n. Belawan. Willem Barendsz, 7 te Amsterdam. IJssel, 7 te Izmir. Zuiderzee. 6 te Suez. Zijpenberg, pass. 7 Ouessant n. IJmuiden. Zuiderkruis, 8 te Willemstad. KLEINE VAART Ahoy, pass. 6 Egmond n. Domsjo. Alpha, 6 te Harlingen verw. Arak, 6 160 m. z.w. Ouessant n. Londen. Aurora, 5 20 m. w. Startpoint n. Westonpoint. Binnenhaven, 6 v. Rouaan te Casablanca verw. Casablanca. 6 200 m. z.w. Ouessant n. Londen. Dinkel, 5 v. Londen n. Leeuwarden. Ella, pass. 6 Portland B. n. Port Talbot. Ferocia, 5 40 m. n. Burlings n. Casablanca. Frema, 4 v. Gothenburg te Gruvon. Grunl, 6 v. Londen te Amsterdam verw. Haaksbergen, pass. 6 Burlings n. La Pallice. Hast, V. 4 v. Boness te Burntisland. John M, pass. 6 Kp. Bougaroni n. Antwerpen. Janon, pass. 5 Vevle n. Hull. Julia Anna, 5 50 m. z. Uto n. Galway. Lukas M, pass. 6 Brunsbüttel n. Londen. Mariscal Lopez, 5 380 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Medea, 5 20 m. z.w. Ouessant n. Melilla. Meeuw, pass. 6 Kielerkanaal n. Faaborg. Megrez H, pass. 5 Fernando Noronha naar Sao Francisco do Sul. Merak, 4 v. Poole. Meteoor, 4 v. Sundsvall. Mira, pass. 6 Brunsbüttel n. Rotterdam. Missouri, pass. 6 Tuskarrock n. Cork. Nomadisch, 5 v. Antwerpen te Gothenburg. Oranjeborg, 6 40 m. z.w. Finisterre n. Genua. Ponza, pass. 5 Oland n. Amsterdam. Santa Lucia, 6 v. Hull te Amsterdam verw. Trianca, pass. 5 Brunsbüttel n. Londen. Truus. 5 v. Hamburg te Nykoping. Uranus, pass. 5 Brunsbüttel n. Stettin. Volharding, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Wickenburg, 6 120 m. n.o. Vilano n. Duinkerken. Wubbiena, 5 Ballinabaai ten anker. Wuta, pass. 5 Kielerkanaal n. Malmö. SLEEPVAART Cycloop, 5 v. Charlston n. St. Nazaire. Humber, 5 te Tivat. Maas, 5 te Hoek van Holland. te <1 3 NETTE BEZORGERS WAGON. EN BRUGGENFABRIEK TE UTRECHT

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3