PANTÈNE Teleurstelling en ontstemming bij overheidspersoneel Afroza en haar Nationaal Danstheater van Pakistan Uitgesproken in adres aan regering over onbevredigend salarispeil Amsterdamse Beurs Uw haar... Uw grote zorg? 15 Vergadering afd. Haarlem Centrale Rijkspersoneel Wethouder Geluk ontvangt burgemeester Cremers Burgerlijke Stand van Haarlem bloemfnpam HEEMSTEDE Adres aan regering Einde verwarrende situatie circulatieplein Delftlaan Vertegenwoordiger droeg gelden niet af Acht maanden gevangenisstraf geëist HAARLEMMERMEER Nieuwe vuilnisemmers voor het nieuwe dorp BENNEBROEK K.V.P. Bennebroek heeft 160 leden Boerenkapel concerteert op Linnaeushof Glazenwasser aangereden Haarlemse Kunstgemeetischap Vraag Uw kapper om een Pantènefriction Het enige diepwerkende haarpreparaat Scheepvaart pONDERDAG 11 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De afdeling Haarlem van de Centrale van Rijkspersoneel hield woensdagavond in de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem een openbare ver gadering, tijdens welke op duidelijke wijze uiting is gegeven aan de grote teleurstel ling en ernstige ongerustheid, die er mo menteel in kringen van de rijks-, provincie- en gemeente-ambtenaren heersen over het salarispeil van dit overheidspersoneel. De bijeenkomst werd geopend door de afdelingsvoorzitter, de heer L. A. de Regt, die in het bijzonder de sprekers op deze avond welkom heette. Mr. B Plomp, secretaris van het Ambte- narencentrum en lid van de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg, die als eerste spreker het woord voerde, stelde ae vraag of het georganiseerd overleg waarde voor de ambtenaar heeft. Spreker bracht in herinnering hoe moeizaam in het verle den het overleg met de regering over de salaris- en pensioenpositie van het over heidspersoneel steeds is verlopen en hoe zelden tot overeenstemming werd geko men. Moest met het oog op deze negatieve resultaten het georganiseerd overleg als waardeloos worden aangemerkt? De heer plomp meende, dat er bij partijen toch wel steeds de gezindheid aanwezig was om tot overeenstemming te komen, hoewel hij toe gaf dat dit bij de lagere overheidsorganen duidelijker is gebleken dan bij het rijk. Voorts wees spreker erop, dat de vorm van het overleg in de overheidssector een an dere is dan die in het vrije bedrijfsleven Tegenover de voorstanders van een uit treding uit het georganiseerd overleg, zou de heer Plomp als araoiment willen stellen dat er geen behoorliik alternatief is. Mas sabetogingen en protestdemonstraties zul len volgens spreker in de tegenwoordige tjjd geen effect meer sorteren. Hoewel het georganiseerd overlee niet die vruchten heeft afgeworpen, welke men wel zou wen- 8 XCCCOCOOCOCC<XXX>DCCOOOOOOOOCCOCCOC Vandaag maakt de vereniging van 8 burgemeesters en secretarissen van ge- 5 meenten in Noordholland een excursie door Zuid-Kennemerland. Vanmorgen e bezoeken de heren de Hoogovens en na 0 ^de lunch bezichtigen zij de Grote Kerk i van Haarlem, waar hun tevens een 6 •i orgelbespeling wordt aangeboden. Om vijf uur heeft de officiële ont- y l vangst plaats in de ridderzaal van het o R Haarlemse Stadhuis, waar wethouder 8 5 D. J. A. Geluk in zijn kwaliteit van g j;loco-burgemeester het gezelschap, waar- 8 van Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, voorzitter is, zal toe- g 5 spreken. Uiteraard zal Haarlems ge- meentesecretaris, mr. H. E. Phaff, „zijn" o l werkplaats laten zien. Daarna vereni- g 5 gen de magistraten zich aan een maal- i tijd in de Renaissancezoo! van het 8 R Frans Halsmuseum. Namens de direc- ij leur, die wegens een dienstreis uitstedig. i is, zal mevrouw J. A. de Vries daarbij 0 aanzitten en belangstellenden rondlei- 8 den. Zij zal de enige vrouw van het g <5 gezelschap zijn. )KOXO:OCO^-.r>DOODOKXXXX>30C*:COCODCOOOO^CCOOOOOCOICOCCOC HAARLEM, 10 oktober 1956 ONDERTROUWD: 10 okt.. J. Kool en M. J. B. Stoelman; J. E. Joosten en M. E. G. Kwakman; L. Westerop en J. A. M. Wolters; J. N. A. Hoogeduin en J Vermeulen; W. H. Rodenburg en J. P. Weltevreden: J. J. van Baekel en C. J. Out; J. L. M Vessies en C. E. J. de Boer: J. Quist en A. Vermeulen; A. Zwart en E. M. van Boe'vel; W. H. Pot en B. Chr. Vennik; M. A. Konings en L. Ave- resch; J A. Sinnige en J. E. H. van Haaren; H. Boh en H. B. van der Sluis; R. Nachtweh en C. A. Honnebier; N. F. H. Emondt en E. C. Winnubst; F. M. Th. Fbbinkhuijzen en Th. E. Rooijers; J. Vaandering en A. C." Zee- man;-J. van Zutphen en J. L. A. Coevoet. GEHUWD: 10 okt., F. van Kuijk en C. H. van Ingen; H. G. Schnieders en E. W. van Herwaarde: A. Meijnckens en M. J. van der Meer; Th. Katerberg en J. M. M. Leuven; J. Gilein en A. G. E. Böhm; B. J. Lammens en A. Koster; F. F. Boes en J. M. van Dam; J. A. Hagen; P. Nielsen en M. de Lamotte; N. A. Wiggers en A. M. Willemse; Th. C. Claas- sen en A. Captijn; R. van Wooning en A. J. de Bie; H. Onverzaagt en H. Honsberk; F. de Kruif en A. M. Martens. BEVALLEN van een zoon: 8 okt., J. A. van beursen- -van der Werf; 9 okt., E. van Os—Jamin; W. van Lentvan Geijn; C. Eland-Klaver; E. A. Th. Weber—Holla; 10 okt., M. J. A. LeeuweNijhuis; R. J. Corne- lissen—van Elk; C. van der Meij—Heere mans. BEVALLEN van een doJ ter: 9 okt., J. C. Planting—Kees; M. G. Knijpers—Boogaards; H. VerezilbergBraak; 10 okt., H. M. Stuur man—Winkel. OVERLEDEN: 8 okt., W. A. J. Suijskens, 67 j., Velserstraat; 9 okt., R. MetselaarSuu- rendonk, 56 j., Blinkertlaan; Tj. Timmer— Woudstra, 66 j., Kerkstraat. GEBOORTEN: J. van der Bellen—van Grootheest, z.; J. M. A. ter BeestLimonard, zoon. ONDERTROUWD: J. Tigchelaar en J. Kooij; Chr. Vreugrienhil en A. C. Reede; F. G. Enklaar en E. Groen. OVERLEDEN: Wed. J. Lammens—Hoge- woning, 85 j.; Mevr. E. van der OordKerk- hoff, 77 jaar. ONDERTROUWD: J. M. Louter en M. H. C. Tesselaar; R. M. van der Meulen en J. H. Stefels; S. van Oorde en M. A. Julius. GETROUWD: W. J. Weijers en J. W. Snippe; J. M. A. Kol en M. J. de Vos; R. Gitz en R. H, Dumont; H. G. Bertels en W. Lenderink; J. P. Leuven en C. H. Breeuwer; J. H. N. Duiven en E. Swagerman. GEBOREN' Joanna Catharina Maria, d. van J. W. B. Verzijlbergen en J. S. Verhoe ven- Paulus Andreas, z. van J. Dekkers en M O. J. Soellaart; Maria Margaretha, d. van L A. M. Hageman en J. F. M. Langeveld; Henriëtte Josina, d. van H. A. Disselkoen en T. Mathot; Caspar Joseph Maria, z. van J. C. M. Boumans en H. M. Th. Pot; Maria Anna •losephina, d. van G. Th. Leuven en A. Th. J. de Kok. OVERLEDEN: G. C. F. Maaskant, 63 j.; Th. Brouwer, 93 j.; K. Valken, 66 j. sen, is er naar sprekers mening hier en daar toch wel iets positiefs bereikt. Spre ker noemde onder meer de algemene loons verhoging van 3 in 1954 en 1955, het op trekken van de oude pensioenen, de ver betering van de rechtspositie van de amb tenaar door herziening van het Rijksambte narenreglement, de verbeteringen ten aan zien van het vakantieverlof en de vakantie toeslag, de jubileumgratificaties en het reisbesluit. Verder beschouwde spreker als belangrijk uitvloeisel van het overleg de maandelijkse informele besprekingen tus sen de vijf centrales en de afdeling Amb telijke Zaken op het departement, alsmede de vertegenwoordiging in diverse commis sies. Wat betreft de rechtspositie en de secundaire arbeidsvoorwaarden werd veel bereikt, aldus spreker, ten aanzien van de salarissen ligt dit wat moeilijker omdat de regering nu eenmaal beducht is haar eigen loonpolitiek te doorkruisen, waarmede do zo gevreesde prijzenspiraal in werking zou treden met alle funeste gevolgen vandien. Zijn betoog samenvattend kwam de heer Plomp tot de conclusie, dat het georgani seerd overleg door het rechtstreekse con tact met de regering zeker waardevol is te noemen. Spreker gaf toe, dat er aan dit overleg ook fouten kleven, waarbij hij de zijns inziens te grote geheimhouding, welke bij vele zaken van ondergeschikte aard betracht wordt, noemde. Ondanks deze onvolkomenheden zou er volgens spreker zonder het georganiseerd overleg voor het overheidspersoneel minder tot stand zijn gebracht dan nu het geval is. De heer J. H. van der Meer, lid van het hoofdbestuur van de Centrale van Rijks personeel, sprak hierna over het salaris peil van de ambtenaar. Spreker toonde met cijfermateriaal aan, dat tegenover de aan merkelijke stijging van de kosten van levensonderhoud het indexcijfer van het salaris van de ambtenaar aanmerkelijk ten achter is gebleven. De heer Van der Meer achtte om deze reden een verhoging van het salaris van bijvoorbeeld een adjunct commies met 20 alleszins reëel, wAarbij nog niet eens rekening is gehouden met het meedelen van de ambtenaar in de nationale welvaart. Tijdens de discussie, welke hierna plaats vond, werd met algemene stemmen beslo ten een adres aan de regering te zenden, waarbij de diepe teleurstelling en ernstige ongerustheid uitgesproken werden over het herhaaldelijk uitblijven van overeenstem ming in het georganiseerd overleg tussen de regering en haar ambtenaren op het ge bied van de beloningen van het overheids personeel. De motie spreekt de stellige verwachting uit, dat ook het Rijksnersoneel de salaris verhoging over 1956 met ingang van 1 juni 1956 zal ontvangen, en verzoekt het bestuur van het Ambtenarencentrum alle geoor loofde middelen aan te "wenden wélke Kier-" toe kunnen leiden. r Voorts wordt grote ontstemming uitge sproken over het feit, dat hij de verhoging der salarissen van de hogere ambtenaren, dezen een extra salarisverhoging zullen ontvangen en verzoekt het bestuur van Let Ambtenarencentrum met alle geoorloofde middelen te streven naar een beloning van het gehele overheidspersoneel, die aange past is aan de sterk verhoogde en nog steeds hoger wordende kosten van levensonder houd. Als laatste spreker hield de heer G. Ke- nemans, lid van het dagelijks bestuur van de Centrale van Rijkspersoneel, een inlei ding over pensioenen. Aan de hand van grafieken gaf de heer Kenemans een uit eenzetting van de voor- en nadelen van de Algemene Ouderdomswet ten opzichte van de huidige pensioenregeling, neergelegd in de Pensioenwet. De verkeersroute DelfllaanKleverpark weg te Haarlem, die een onderdeel vormt van de verbinding voor het doorgaande ver keer VelsenHaarlemDen Haag, wordt aangeduid als een voorrangsweg, óók op het kruispunt DelftlaanKleverparkweg—Kle- v^rlaan, welk kruispunt is aangelegd als circulatieplein. Deze situatie werd door de Koninklijke Nederlan 1 ;e Toeristenbond A.N.W.B. als verwarrend gekenmerkt, om dat volgens de A.N.W.B. alle op een circu latieplein uitkomende wegen van gelijke rangorde moeten zijn. Met het oog hierop heeft de bond zich tot de gemeente Haarlem gewend met het ver zoek de voorrang van de Delftlaan en de Kleverparkweg nabij het circulatieplein op te heffen. De door de A.N.W.B. gewenste verandering is kort geleden door de ge meente Haarlem aangebracht, waarmee aan de verwarrende verkeerstechnische situatie op het circulatieplein een einde is gekomen. Haarlemse rechtbank Twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, vanmorgen tegen een vertegenwoordiger uit Rijk (Haarlemmermeer). De man heeft be kend verduisteringen in dienstbetrekking te hebben gepleegd. De man is als vertegenwoordiger een jaar in dienst geweest van een grote manufac- turenhandel in Rijk. Hij zou in die tijd be dragen, die door klanten aan hem waren be taald, niet hebben afgerekend. De man heeft toegegeven, dat het verduisterde bedrag ongeveer zevenhonderd gulden bedraagt, maar het juiste bedrag kon niet worden vastgesteld. De officier van Justitie zei, dat verdachte meer delicten had gepleegd dan hem werden ten laste gelegd. Hij zou artikelen als lakens en slopen hebben gestolen en ook valsheid in geschrifte hebben gepleegd. Het verduis terde bedrag moest volgens de officier groter dan duizend gulden zijn. „Deze man heeft zich jarenlang op het knoeierspad bewogen", aldus de officier. De advocaat, mr. J. H. van Wijk, schetste verdachte als een slachtoffer van zijn moei lijkheden. De man was als filiaalhouder in dienst geweest van een coöperatie en in de periode van zijn dienstverband waren te korten ontstaan tot een bedrag van vierdui zend gulden. Deze heeft de man afbetaald in het jaar, dat hij als vertegenwoordiger in dienst van de manufacturenhandel werk zaam was. De moeilijkheden in verband met het afbetalen van de tekorten zijn te groot geworden, waardoor verdachte tot de delic ten is gekomen. Mr. Van Wijk meende, dat de vertegenwoordiger met goede voornemens is bezieid en bepleitte de man, die zeker geen misdadigerstype is, voorwaardelijk te veroordelen. Uitspraak over veertien dagen. De gemeente Haarlemmermeer-streeft er naar, dat het fraaie aanzien van het gemo derniseerde Vijfhuizen straks door niets zal worden ontsierd. Men is van oordeel, dat aan de nieuwe straten en de tegeltrottoirs straks geen vuilnisvaten, -bakken, -kisten en -em mers van allerlei vorm en uiterlijk meer passen. Daarom verscheen woensdagmiddag de wagen van de gemeentelijke dienst van publieke werken in het dorp,' beladen met nieuwe vuilnisemmers van uniform model, Bij het uitreiken van de emmers aan de bur gerij werd echter medegedeeld, dat deze on gevraagde attentie niet geheel gratis ge schiedt. In het vervolg zullen de burgers van Vijfhuizen h> ervoor drie gulden per jaar moeten betalen. Opbrengst reclasseringscollecte De verleden week in Hoofddorp gehouden inzameling ten bate van de Reclassering, heeft f 678,10 opgebracht. Woensdagavond hield de afdeling Benne broek van de Katholieke Volkspartij haar jaarvergadering in het r.k. Verenigings gebouw, welke niet bepaald druk werd be zocht. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. J. v. d. Laan bleek dat het leden aantal met vijftig percent is toegenomen en thans bijna 160 bedraagt. De activiteit van het bestuur bleek uit de gevoerde propaganda voor de Tweede Kamer-ver kiezingen en het bezoeken van studiedagen, teneinde op de hoogte te blijven. Het voorstel van het bestuur om de contributie met vijftig cent per jaar te verhogen, werd na een uitvoerige toelich ting van de voorzitter met algemene stem men aangenomen. Uit deze toelichting bleek dat bij het partijbestuur plannen in een zeer vergevorderd stadium van voor bereiding verkeren om eens per twee maanden aan alle leden een blad toe te zenden, waarin de voornaamste politieke aangelegenheden zullen worden besproken. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het aftredend bestuur bij acclamatie werd herkozen. In de vacature van de heer Veen werd de heer G. v. d. Hoorn gekozen. De heer S. Vernooy werd herbenoemd als lid-afgevaardigde voor de kring- en de statenkringvergaderingen en als plaatsver vangend lid werd de heer G. Lips aange wezen. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de mogelijkheid van een tweede sportterrein en de aanwezige wethouder van openbare werken, de heer J. F. van Lierop, deelde mede, dat het zeer moeilijk zal zijn, hiervoor geschikt terrein te vinden. Wat betreft de bouw van arbeiders woningen werd medegedeeld dat deze wel in het laatste uitbreidingsplan zijn ge projecteerd, maar het is nog niet bekend, wanneer met de bouw kan worden be gonnen. Wel zijn de plannen voor de bouw van zes woningen voor bejaarden in een vergevorderd stadium en daardoor zullen er weer zes arbeiderswoningen leeg komen. Zondag zal de boerenkapel „De Hooischelf" in de grote showkas van de Linnaeushof te Bennebroek, die dan verwarmd zal zijn en voorzien van een geluidsinstallatie, een con cert geven met speciale attracties. Bij vol doende belangstelling ligt het in de bedoe ling, in de komende winter door te gaan met het geven van soortgelijke concerten en waarschijnlijk zullen ook andere evenemen ten volgen. Toen een glazenwasser uit Sassenheim van morgen om kwart voor acht vanachter zijn geparkeerde auto op de Heerenweg te Lisse vandaan kwam, werd hij aangereden door een personenauto, bestuurd door een Haar lemmer. Met een ernstige hoofdwonde werd de man overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Leiden. ADVERTENTIE Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 90»/io 90'3/m 3 Nedl. 1962/64 92% 92% A. K. U 252 249 Calvé Delft 346 347 Van Gelder Zonen 220% 222 K. N. Hoogovens 333 335 Nederl. Ford 402 405 N. Kabelfabriek 32414 325 gew.Philips Gloeil. 288 288?. pref.Philips Gloeil. 170 170 Unilever 403 404 Wilton Fijenoord 329iH 329 Dordtsche Petrol. 825 832 Konkl. Petroleum 817 821V. A'dam Rubber 75 75 Holl. Amer. Lijn 198 198 N. Scheepv. Unie 171 170' Phs. van Ommeren 339 339 ïf. V. A 99% 99 Verg. Deli Mijen 108?; Amsterd. Bank 236% 236% Ned. I-Iandel Mij 188 187 Rotterd. Bank 205% 205% Twentsche Bank. 209 209 Anaconda Copper 79% 80% Bethlehem Steel. 166 168 U. S. Steel 67% 69 General Motors 471,/i« 48% Shell Union 90% 82 ex. st. d Tidewater 37% 37% Onder auspiciën van de Haarlemse Kunstgemeenschap heeft het Nationaal Danstheater van Pakistan woensdagavond een voorstelling in de Stadsschouwburg gegeven, waarvoor een redelijk grote be langstelling bestond. Velen zullen zich de aangename sensatie hebben herinnerd, die de eerste kennismaking met dit gezelschap na een de dansliefhebbers teleurstellend Holland Festival in 1953 wekte. Het stond toen onder leiding van Bulbul Chowduroy, toen reeds gekweld door een ziekte, waar aan hij een jaar nadien overleed. Zijn levenswerk: het herstellen van een door vreemde overheersingen in vergetelheid gedrukte danskunst in de zelfstandig ge worden staat, wordt thans door zijn we duwe Afroza voortgezet. Naar de vorm zijn er wel enkele opval lende overeenkomsten met de hier te lande vrij goed bekende Plindoedansen, mede doordat de Bharat Natyam de basis voor de bewegingstechniek leverde. De „in houd" is echter geheel anders. De in Pakis tan algemeen beleden mohammedaanse godsdienst dwingt tot beperking tot louter aardse onderwerpen. Van de mythologische tempeldansen der Hindoecultuur is hier geen sprake. Geen godensagen dus, maar een verbeelding van onderwerpen uit de historie, met een merkbare voorkeur voor de jongste geschiedenis. Verder zijn er dan volksdansen en lyrische duetten, die ons de aard en de leefwijze van deze Moslim bevolking beter doen kennen. Uiteraard werd Bulbul door deze stand van zaken genoodzaakt een eigen stijl van expressie te ontwikkelen. In zoverre als hij deze heeft mogen vinden treft een merkwaar dige overeenkomst met het werk van Kurt Jooss uit de tijd van diens „Groene tafel" - waarbij wel opgemerkt moet worden dat hij dit Duitse voorbeeld in het geheel niet kende. Bij het weerzien is duidelijk gebleken hoe beperkt het bewegingsvocabulaire is en hoezeer Bulbuls sterke toneelpersoon- lijkheid wordt gemist. Het programma (vrijwel onveranderd gebleven!) is geheel gebouwd op zijn samenwerking met Afroza, die het thans met goedwillende, zeer be dreven, maar over veel minder evocatieve kracht beschikkende partners moet stellen. Het is een geweldige slag geweest, die de Pakistaanse danskunst met de dood van Bulbul heeft getroffen. Blijkbaar heeft hij ook als choreograaf nog geen opvolger ge kregen, hetgeen eigenlijk nauwelijks ver wondering kan baren. Gelukkig heeft Af roza het voornemen in Karatsji een school te stichten, waar de fundamenten voor een duurzame ontwikkeling kunnen worden gelegd. Op één punt winnen de Pakistanen het ruimschoots van Jooss en de zijnen: de grotere snelheid. De ritmische patronen werken fascinerend, waarbij de melodie doorgaans een voor westerse oren ver- ADVERTENTIE trouwd karakter heeft, ondanks de vreemdsoortige instrumenten die men ge bruikt. Een bezwaar is overigens het tel kens vervallen in herhalingen en een op den duur vermoeiende „breedsprakigheid". De in het programma voorkomende zin snede „dat de tijd in het oosten met andere minuten wordt gemeten dan bij ons" weer legt dit niet. Menigmaal immers zijn de beweegredenen niet boeiend en de bewe gingen zelf niet exact genoeg om deze in stelling in onze ogen te rechtvaardigen. Het van een grote sociale bewogenheid ge tuigende dansdrama „Opdat wij niet ver geten" over de hongersnood van 1943 in Bengalen zou met toepassing van strengere economie een veel beklemmender, aangrij pender indruk maken. Een bespreking van het thans vertoonde programma (waarbij zonder het publiek daarvan mededeling te doen de aangekon digde Boerendans door „De Slangenbe zweerder" werd vervangen) zou slechts een herhaling van het drie jaar geleden betoog de betekenen, met dien verstande dat alles - ook door verminderde discipline? - een slapoere prestatie leek. Hoogtepunt was wederom de solo „Chandsultana" van Afroza, een episode uit het leven vol strijd van de mohammedaanse Jeanne d'Arc, waarin zij met zeldzaam geraffineerde ex pressiviteit het gehele toneel als het ware bevolkt met aanhangers en tenslotte ver slagen vijanden, misschien de edelste com binatie van dans en mimiek die men ooit heeft gezien. Alleen al het zien van deze kleine, maar met een zeer groot talent be genadigde kunstenares in deze rol was een bezoek aan de schouwburg waard. De ..Anarkali" getitelde Romeo-en-Julia-ge- schiedenis verloor biina alle oorspronke lijke spanning door de nietszeggende cor rectheid van haar partner. ..Het ondeugen de prinsesje" (een eigen choreografie van Afroza) is te lang en eentonig om de aan vankelijke waardering voor enige aardige vonkten gaande te houden: „Chandsultana" bewees niet alleen welk een prachtige, begenadigde danseres Af roza is. maar ook welk een kundig choreo graaf Bulbul was. Zijn doorverbindingen en overgangen van armhoudingen en li chaamswendingen zijn vaak niet minder dan meesterlijk te noemen. Hoe buitenge woon mooi hij een lijnenspel in een groep kon laten doorwerken werd door het ope ningsnummer, een gestyleerde Bengaalse volksdans, voorbeeldig aangetoond. Over het algemeen overheerst in deze danskunst de pantomime, trouwens ook in de muziek, waarbij het. opvallend is hoe vaak de men selijke stem ter nadere vertolking van emoties te hulp wordt geroepen. Bij alle gemengde indrukken bleef toch de hoop op een herwinnen van artistieke levens kracht voor deze moedige Pakistanen be waard. David Koning Roos? Veel haren in Uw kam? Dat zijn ernstige waarschuwingen! Straks is Uw haar dun, brokkelig, levenloosstraks bent U het kwijt. Pas dus opBestrijd het kwaad - letter lijk - tot in de wortel. Alléén een be handeling die zó diep doordringt kan uitkomst brengen. Het beste, dat de wetenschap U thans biedt is panthénol het vitale bestand deel van het vitamine haarpreparaat Pantène. Dit panthénol wordt door' zijn bij zondere vorm makkelijk in de hoofd huid opgenomen en kan dus inderdaad in de haarwortels zijn heilzame werking beginnen. Alléén Pantène bevat panthénol, dal uitsluitend wordt vervaar digd door F. Hoffmann-La Roche Cie, Basel. Masseer er Uw hoofdhuid dagelijks mee - en houd het vol! PANTÈNE bestrijdt roos en haar-uitval, bevordert hernieuw de groei van gezond, mooi haar en houdt het fris en geurig. Vanaf f3.75 Grote flessen f 5.75 Voor WIT en GRIJS haar is er Pantène-BIeu ALLARD IMPORT DEN HAAG Ampenan, 10 te Suez. Alderamin, 9 v Rotterdam n. Calcutta. Abbekerk, 11 te Takubar. Annenkerk, 10 te Antwerpen. Arendskerk, 10 v. Sydney n. Melbourne. Altioth, pass. 10 Terneuzen n. Antwerpen. Amstelland, 10 te Hamburg v. Bremen. Alnati, 10 te Antwerpen v. Hamburg. Aalsdijk, pass. 9 Poelau Laut n. Masinloc. Amstelmeer, 9 880 m. w.z.w. Palma Kanar. eil. naar Curapao. Argos, 9 90 m. w. Algiers n. Malta. Astrid Naess, pass. 9 Lissabon n. Gothenburg. Antonia, 10 te Pladju v. Telokanson. Aagtekerk, 12 te Dar Es Salaam verw. Abbedijk, 11 te Tampa. Aegis, 11 te Mobile. Aludra, 11 v. Rangoon n. Colombo. Andijk, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Angolakust, 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Ampenan, 11 v. Suez n. Aden. Arendsdijk, 11 te Antwerpen verw. Baarn, 10 te Rotterdam. Batangrll te Port Swettenham. Bennekom, 11 te Curasao. Borneo, 11 te Tj. Priok. Britsum, 9 380 m. z.o. Bermuda n. Key West. Bintang. 9 530 m. w. Minikoy n. Belawan. Bandjermasin, 10 te Tj. Priok. Batoela, 11 te Singapore v. Benoa. Billiton, pass. 1 Minikoy n. Singapore. Bloemendael, 10 v. Trinidad n. Zweden. Cradle of Liberty, 13 te Philadelphia verw. Cranio, 10 te Stanlow. Castor, 9 v Jacksonville n. Charleston. Caltex Rotterdam, pass. 10 Gibraltar n. Pt. Said. Caltex Utrecht, 11 te Curaqao. Caltex Pernis, 10 v. Rotterdam n. Curacao. Camerounkust, pass. 11 Ouessant n. Amsterdam. Delfshaven, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Drente, 11 te Padang,- Delft, 13 te Rotterdam verW. Daphnis, 10 v. Paramaribo n. Amsterdam. Duivendrecht, 18 te Hamburg verw. Duivendiik, pass. 10 Wight n. Antwerpen. Doris, 10 te Port Au Prince n. New York. Drente, 11 te Padang v. Belawan. Dalerdijk, 11 te Port Aleberni. Diemerdijk, 11 te Cristobal. Delfland, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Elizabeth B, 10 v. Tokio n. Honolulu. Eendracht, pass. 10 Finisterre n. Rostock. Esso Den Haag, pass. 10 Finisterre n, Antwerpen. Enggano, 9 120 m. o. Malta n. Port Said. Eemland. 11 te Montevideo. Eenhoorn, 10 v. Bilbao n. Algiers. Ena, 11 te Bahia. Esso Amsterdam, 11 v. Pt. Said n. Antwerpen. Farmsum, 10 v. Jacksonville n. Le Havre. Friesland SSM, 10 v. Leith n. Gdansk. Gaasterkerk, 10 v. Gibraltar n. Port Said. Gaasterland. 10 te Gibraltar v. Rotterdam. Groote Beer, 10 te Rotterdam. Gordias 10 v. Rotterdam n. Hamburg. Helder. 10 te Curacao v. Cristobal. Haulerwijk, 10 v. Newportnews n. Bremen. Helena, pass. 10 Flores Azoren n. Amsterdam. Hermes, 10 v. Bremen n. Antwerpen. Hilversum, pass. 11 Aden n. Mena Al Ahmadi. Iberia, 10 v. Rotterdam n. Onton. Isis, 10 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Jagersfontein, 11 te Port Elizabeth. Jason, 10 te Curacao v. Aruba. Joh. v. Oldenbarnev., pass. 9 Kan. eil. n. A'dam. Japara KRL. 10 te Rotterdam. Jupiter, 11 v. Amsterdam n. Rotterdam. Kermia, 10 te Rotterdam. Kylix, 9 te Isle of Grain. Karimata. pass. 10 Minikoy n. Aden. Kieldrecht, 11 te Bremen verw. Kryptos, 10 te Sundsvall n. Rotterdam. Katelysia, 10 100 m. w.z.w. Khorya Morya naar Mena. Krebsia, 11 te Pto. La Cruz. Laurenskerk, 9 v. Bremen n. Marseille. Leopoldskerk, 9 v. Marseille n. Genua. Lindekerk, 10 te Amsterdam. Lissekerk, 10 te Rotterdam. Lohis Lants, pass. 9 Ouessant n. Las Palmas en Monrovia. Lombok, 10 te Lorenco Marques. Lekkerkerk, pass. 10 Str. Messina n Genua. Liberty Bell, 11 te Mena Al Ahmadi verw. Loosdrecht, 15 te Bushire verw. Limburg, 10 v. Tj. Priok n. Cheribon. Laagkerk, 10 v. Dubai n. Djibouti. Lawak, 10 te Vancouver. Loenerkerk, 11 te Aden. Maaslloyd, 9 v. Antwerpen n. Marseille. Meliskerk, 9 te Antwerpen. Mapia, 9 140 m. w. Landsend n. Rotterdam. Mirza, 9 130 m. z. Mindoro n. Manilla. Modjokerto, 9 360 m. z.o. Kp. Race n. Beyrouth. Maas, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Piraeus. Moordrecht, 13 te Kwinana verw. Mijdrecht. 18 te Rotterdam verw. Macoma, 10 v. Pladju n. Singapore. Markelo, 12 v. Sarpsborg te Londen verw. Malvina, 10 110 m. n.w. Manilla n. Mirl. Maashaven,10 te Las Palmas. Maureen, 10 te Philadelphia. Maasdam, 10 v. New York n. St. Thomas. Mataram, 10 v. Port Said n. Napels. Mitra. 11 te Curacao. Muiderkerk, 10 v. Marseille n. Antwerpen. 'Nestor, 10 te Mobile v. Carpito. Notos, 9 v. Ploce n. Amsterdam. Oberon, 10 te Rotterdam. Oldekerk, 10 te Rotterdam. Ouwerkévk, 10 v. Yokohama n. Hongkong. Oranjefontein, 9 150 m. z. Monrovia n. L. Palm. Osiris, 9 500 m. w.z.w. Landsend n. Emden. Ootmarsum, 11 te Bermuda eil. Oranjestad, 11 te Trinidad. Orion, 10 te New Orleans. Oostkerk, 10 v. Rotterdam n. Sydney. Oranje, 10 v. Amsterdam n. Southampton. Pendrecht, 9 te Nynashamn. P. G. Thulin, 9 v. Philadelphia n. Seven Islands. Prins Casimir, pass. 0 Belle Isle n. Le Havre. Prins Frederik Willem, 9 te Rotterdam. Prins Willem II, 10 te Rotterdam. Papendrecht, 21 te Gothenburg verw. Purfina Hellas, pass. 10 Algiers n. Port Said. Purfina Nederland, 10 500 m. z.o. Cape Race n. Portland Maine. Prins Maurits, 10 v. Cleveland n. Toronto. Raki, 10 v. Belawan n. Surabaja. Riouw, 11 te Belawan. Rotula, 10 te Belfast. Rijndam. 11 te Cobh Ierland. Ridderkerk, 10 te Antwerpen v. Le Havre. Rempang, 10 v. Melbourne n. Sydney. Rondo, 9 120 m. w. Algiers n. Port Said. Rempang, 12 te Sydney verw. Roebiah, 11 te Kaapstad Senegalkust, 10 te Freetown. Stentor. 10 v. Amsterdam n. West-Indië. Sarpedon. 10 v. Bremen n. Antwerpen. Schelpwijk, pass. 10 Kreta n. La Spezia. Sirrah, 11 te Singapore. Stal Alkmaar, 10 v. Emden n. Narvik. Stad Arnhem, 11 te Lulea. Scherpendrecht, 12 te Rotterdam verw. Statue of Liberty, 15 te Philadelphia verw. Stad Breda, pass. 10 Dakar n. Rotterdam. Sunetta, 11 te Port Okha. Sarpedon, 13 te Rotterdam verw. Stad Breda, 20 te Rotterdam verw. Stad Maassluis, 10 v. Narvik ft. Amsterdam. Senegalkust, 10 te Freetown v. Abidjan. Singkep, 10 te Hamburg. Soestdijk, 9 600 m. o. Cape Race n. Antwerpen. Sibajak, 9 1170 m. z.w. Fremantle n. Fremantle. Slamat, 15 te Belawan verw. v. Diego Garcia. Saidja, 10 te Pladju. Salatiga, 10 te Belawan v. Singapore. Stanvac Benakat, 10 te Sungeigerong v. Singap. Stanvac Djirak, 10 te Bangkok v. Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 11 te Sungeigerong. Stanvac Selo, 10 te Palembang v. Semarang. Stanvac Talangakar, 9 v. Singapore n. Hongkong. Stanvac Ogan. 9 v. Kuching n. Sungeigerong. Schie, 11 te Saloniki. Schouten, 10 v. d. Seychellen n. Tj. Priok. Stad Vlaardingen, 10 v. Narvik n. Rotterdam. Statue of Liberty, pass. 10 Azoren n. Ph.delphla. Tabinta, 9 v. Djeddah n. Suez. Tjimenteng, 8 v. Honolulu n. Japan. Talisse, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Teucer, 11 te Tj. Priok. Thelidomus, 11 te Le Havre. Titus, 10 te Rotterdam verw. Trompenberg, pass. 10 Vlissingen n. Houston. Tegelberg, 10 te Santos v. Rio de Janeiro. Trajanus, 9 40 m. w.z.w. Tercelra n. Barbados. Themisto, pass; 9 Startpoint n. Montreal. Tankhaven, 10 te Sungeigerong v. Singapore. Thelidomus, 11 te Le Havre verw. v. Aruba. Tero, 10 v. Buenos Aires h. Antwerpen. Utrecht, 10 v. Calcutta n. Tj. Priok. Van Cloon, pass. 9 Oost v. Formosa n. Shanghai. Wonosobo, 11 te Cebu. W. Alton Jones, 20 te Philadelphia verw. Wieldrecht, 13 te Formosa verw. Woensdrecht, 12 te Singapore verw. Westerdam, 10 te Norfolk v. New York. Wonprato, 10 te Vancouver v. Seattle. Waikelo, 11 te Surabaja verw. v. Makassar. Westerdam, 11 te New York. Westland, 10 te Amsterdam. IJssel, 11 v. Izmir n. Kreta (Iraklion). Zuiderkruis. 10 te Cristobal. Zuiderzee, 9 210 m. z.z.w. Rodos n. Ceuta. KLEINE VAART Aardenburgh, 9 dw. Ameland n. Karlshamn. Ancora, 9 dw. Hanstholm n. Munkedal. Annie G, 8 v. Harlingen n. Kampen. Arctic, 9 v. Londen n. Rotterdam. Ardeas, 9 40 m. z.w. Finisterre n. Tunis. Arienoldus G, 9 dw. Whitby n. Blyth. Bebox, 9 dw. Elbe n. Amsterdam. Daje Böhmer, 9 dw. San Sebastian n. Genua. Daniël, 9 dw. Elbe n. Galway. Diannel, 9 60 m. z.w. Texel n. Delfzijl. Dido, 9 dw. Casquets n. Amsterdam. Dija, 9 dw. Southrock n. Rochester. Erkalin, verm. 9 v. Londen n. Amsterdam. Flardinga, 9 v. Rotterdam te Huil. Flevo, 9 dw. Gibraltar n. Faro. Franka II, 9 dw. Terschelling n. Boston. Franse v. Seumeren, 9 200 m. w.z.w. Hanstholm n. Stockholm. Harold, 9 v. Turku te Rotterdam. Hasewint 9 proefvaart op Eems. Henrica B, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Hondsbosch, 9 v. Rotterdam n. Londen. Jaba, 9 v. Londen te Middlesbro verw. Julia Anna, 9 dw. Borkum n. Galway. Kemphaan, 9 v. Londen n. Hamburg. Koningin Juliana, 9 150 m. z. Amble n. R'dam. La Paloma, 10 v. Monsteras te Zwijndrecht verw. Manta, 9 v. Southampton te Rotterdam verw. Markab N, 9 100 m. z.w. Ouessant n. Shoreham. Merak, 9 dw. Wight n. Raumo. Midas, 9 80 m. z.w. Ouessant n. Ceuta. Myfem, 9 v. Rouen n. Parijs. Mynelis, 9 50 m. n.o. Vilano n. Tripolis. Noorderlicht, 9 v. Aalborg n. Gdynia. Noordkaap, 9 v. Londen n. Bordeaux. Oostzee, 9 v. Londen n. Antwerpen. Poortvliet, 9 v. Antwerpen n. Vaasa. Roelof de Winter, 9 90 m. v. IJmuiden n. Hamina. Santa Lucia, 9 dw. Dover n. Southampton. Santa Margherita, 9 dw. Casquets n. Rouen. Senang pass. 9 Weser n. Amsterdam. Senior, 9 25 m. z.w. Eiderrev n. Esbjerg. Spoorhaven, pass. 9 Ouessant n. Rouen. Teunika, 9 v. Gravelines te IJmuiden. Tilly, 9 v. Stocka te Zaandam. Ubbergen, 9 v. Lissabon te Swansea. Willem, 9 v. Malmö te Leiden. SLEEPVAART Hudson, 10 te Aden n. Haiphong. Humber, 9 v. Tivat te Piraeus. Noordholland, 9 v. Charleston n. St. Nazaire. Noordzee, 9 160 m. z.o. Kp. Guardaf. n. Haiphong. Oceaan, 9 v. Maracaibo n. Curasao. Oostzee. 9 90 m. z.o. Malta n. Karachi. Rode Zee, 9 v. Maassluis te Shoreham. Thames, pass. 9 z. v. Kreta n. Tripoli. OFFICIëLE PUBLICATIE EX BURGER GEÏNTERNEERDEN NED. INDIë Smartegeld ter beschikking gesteld door de Japanse Regering Aangezien het in het voornemen ligt, op of spoedig na 1 december a.s. het bedrag vast te stellen, dat aan elke ex-burger-geïnter neerde zal worden uitgekeerd uit de .'->or Japan daartoe beschikbaar gestelde fondsen, en met de uitbetaling daarvan zal worden begonnen, wordt een ieder, die meent voor deze uitkering in aanmerking té komen en zich daarvoor nog niet per briefkaart heeft aangemeld verzocht, zulks alsnog vóór die datum te doen bij de Directie Overgangs zaken Indonesië, Bureau Japanse Uitkerin gen, Hooftskade 1 te 's-Gravenhage. Zij, die in Indonesië woonachtig zijn, moe ten zich aanmelden bij de Tijdelijk Zaak gelastigde der Nederlanden te Djakarta, dan wel bij een der in Indonesië gevestigde Ne derlandse Consulaten. Aan het bovenstaande zal ook in de pers in Indonesië en de Over zeese Rijksdelen bekendheid worden ge geven. Zij, die op hun aanmelding tot dusverre nog geen vragenlijst ontvingen kunnen deze thans spoedig tegemoet zien. Met nadruk wordt verzocht van elke na de aanmelding plaats gevonden adreswijziging aan hoger vermeld bureau kennis te geven. Een ieder wordt verzocht aan hun bekende belanghebbenden in het buitenland van het bovenstaande zoveel mogelijk mededeling te doen. 's-Gravenhage, 11 oktober 1956.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11