Mevrouw M. Braun overleden MHBS met ruim verschil verslagen door AVC'ers S/OLiVO ,opkwant®it Protesttelegram over de kwestie Steenvoorden aan NOC verzonden Tal van zwemsters bereikten onder haar leiding internationaal peil f 38.75 Vanochtend pas ontving Steenvoorden bericht van sportcommissie KNWU De volleybalcompetitie Winst voor Velox, CIOS en HBC 7 jMONTY COATS GRETHA DE BRUIJN Nieuwe startmethode bij draverijen op de Nederlandse banen Suriname's beste spil komt naar Nederland Predikant legde contact De Coster spil in Belgisch elftal Tapscott op schot Wereldkampioenschap voor wielrenners De New York Yankees wonnen World Series Aljechin-schaaktoernooi W ereldkampioenschap bridge in New York jeugdtoernooi „Roland" Van Steenbergen-Severijns eerste in Brussel Hongaarse atleten in Londen verslagen Olga Pluto in Hilversum verslagen Aanbiedingen voor Piet van Klaveren en Van Kempen Sport in *t kort Nederlands jeugdelftal tegen de Belgen RCH'er Brouwer reserve Nederlandse journalisten tegen Belgische collega's VW legde Klaassens boete van 100,- op Nina Ponomareva gaat naar Olympische Spelen De vogeltrek In de mist Alle Noorse zeelui gezamenlijk verzekerd pONDERDAG 11 OKTOBER 1956 Op 74-jarige leeftijd is in Rotterdam na een ernstige ziekte overleden mevrouw M. BraunVoorwinde, zwemtrainster van in ternationale bekendheid. Met de Olympi sche Spelen van Melbourne in zicht heeft mevrouw Braun in de zwemwereld al gemeen bekend als „Ma Braun" haar grote liefde het opleiden en trainen van zwemsters waaraan zij zich sedert de twin tiger jaren, met tussenpozen, heeft gewijd moeten opgeven. Enkele maanden gele den trof het noodlot de toen nog zeer vitale 74-jarige vrouw. Zij werd ernstig ziek. Dit betekende een einde van haar loopbaan als trainster van de Rotterdamse Dames Zwem- club (R.D.Z.), waaraan zij na de oorlog was verbonden. Haar „kinderen", die zij trainde voor een eventuele uitzending naar Melbourne, zo als o.a. Joke de Korte, Jopie van Alphen en Doortje de Leeuw, waren onder de hoede gesteld van de K.N.Z.B.-bondstrainer Dries Peute. Ongetwijfeld zal men de steeds bedrijvig langs het perron van het. zwembad lopende Ma Braun, die haar pupillen tijdens het baantjes trekken in de vroege morgenuren (meestal was mevrouw Braun om zeven uur al in het bad aanwezig) van raad diende, zeer missen, evenals haar aanmoedigings- kreten bij wedstrijden, die niet onderdeden voor die van de jeugd. Mevrouw Braun, lid van verdienste van ce Koninklijke Nederlandse Zwembond en draagster van het Bonds-ereteken, was 19 jaarlang (van 1912 tot 1931) directrice van de gemeentelijke zweminrichting afdeling dames te Rotterdam. Op 1 mei 1922 richtte zij de Onderlinge Dames Zwemclub (O.D. Z.) op waarvan zij sedert 1929 ere-presi- dente is. Vroeger nam zij ook de training in deze club waar, die zij in 1937 beëindig de. In dat jaar ontving zij de „Moeder Trie- ADVERTENTIE i zware kwaliteit duffel voor dames, heren en 4 kinderen v.a 8PORTM AG AZIJN 4 4 4 4 4 4 Twjjnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 100 °/o SERVICE Het is thans zeker dat tijdens de tweede 'andenwedstrijd voor dravers Nederland- België-Duitsland, die op zondag 14 okto ber op Duindigt wordt gehouden, voor de eerste maal in Nederland bij de start ge bruik zal worden gemaakt van een start auto, die voor deze gelegenheid ter be schikking wordt gesteld door de West- deutscher Traber Zucht- und Rennverein Op deze auto, waarvan de achterruimte is omgebouwd, is plaats voor de starter. De wagen heeft, twee vleugels van elk acht meter lang. Deze auto wordt 200 me ter voor de start met uitgeklapte vleugels neergezet, waarachter zich de paarden formeren. Het tempo van de auto wordt gedurende deze 200 meter voor de start langzaam maar zeker opgevoerd zodat wanneer de startlijn is bereikt zowel auto als paarden hun topsnelheid hebben bereikt. De vleugels van de auto worden dan dichtgeklapt; het voertuig, dat dan een hogere snelheid zal moeten hebben dan de paarden, verlaat dan de baan. Dit startsysteem, dat thans voor de eer ste maal in Nederland wordt toegepast is reeds een tiental jaren bij de Amerika nen in gebruik. Op de renbanen van Mi laan werd een dergelijke startauto voor bet eerst in Europa gebruikt en wel in 1948; Daarna volgden Denemarken en Duitsland het voorbeeld. Bij de stichting Nederlandse Draf- en Rensport bestaan plannen, die reeds in een vergevorderd stadium verkeren, in de toekomst eveneens met een dergelijke startauto te gaan werken bij wedstrijden. Mevrouw Braun, zoals zij enige jaren geleden aanwijzingen gaf aan Joris Tjebbes tijdens zw ems electiewedstrij den in Stoops bad in Overveen. belsbeker", die jaarlijks uitgereikt wordt aan hen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de zwemsport. Tot haar meest bekende „kinderen" behoorden toen onder meer haar dochter „zus" Braun, verder Marie Baron en later Rie Masten broek, die öf wereldrecords op hun naam brachten öf Olympische medailles mee naar huis namen. Gedurende diverse perioden was mevrouw Braun bondstrainster van de K.N.Z.B., welke functie zij ook in 1948 be kleedde tot na de Spelen van Londen. Vanaf 1950 stelde zij zich beschikbaar voor adviezen aan diverse verenigingen en als zodanig heeft zij ook de training van de R.D.Z. op zich genomen. Zij nam onder meer Irma Schuhmacher en Ria van der Horst onder haar vfëugtlS,: die het töt Europees kampioen brachten., 'In de laatste jaren #hren: het o.m. Joke de Korte, Jopie van Alphen| Doortje de Leeuw, Lotte Heniger en Els Steehouwer, die haar successen dankten aan de uitste kende training van deze, de zwemsport zo'n goed hart toedragende vrouw. De grote kennis van zaken, waarmee zij haar pupillen onder handen nam, is niet alleen in Nederland zeer geapprecieerd, maar ook in het buitenland. Zo heeft zij onder meer twee weken de meisjes van de Antwerpse club „Olympic" onder handen genomen en toen verleden jaar in novem ber een Nederlandse damesploeg voor wed strijden naar Moskou werd uitgenodigd, was ook mevrouw Braun van de partij, voor wier trainingsmethode in het bijzon der de Russische zwemexperts grote be langstelling aan de dag legden. Weliswaar sprak mevrouw Braun geen woord Rus sisch, maar de Russen zullen uit haar le vendige gebarentaal genoeg hebben be grepen. De naam van mevrouw Braun als train ster van vele Nederlandse topzwemsters zal zijn glans bewaren en menigeen zal haar deskundige lessen node missen. De teraardebestelling is vastgesteld op vrijdag 12 uur op de Hervormde begraafplaats te Hillegersberg. Humphrey Mijnals, de beste spil, die ln de laatste jaren op de Surinaamse voetbal velden is verschenen, vertrekt op 17 okto ber per boot naar Nederland, waar hij voor het Utrechtse Elinkwijk zal gaan spelen. De lange Mijnals, die in december 26 jaar oud wordt, is aanvoerder van de Suri naamse kampioensclub Robin Hood. Het vorige jaar is hij gedurende zes maanden voor de Braziliaanse club „Amprica" in Belem uitgekomen. Een langdurig contract, dat hem door verscheidene Braziliaanse clubs werd aangeboden, heeft hij ge weigerd. Het contact tussen Elinkwijk en Mijnals werd gelegd door de predikant ds. Graaf land, die onlangs naar Nederland terug keerde, na zich in Suriname met jeugd werk te hebben bezig gehouden. In het dagelijks leven is Mijnals monteur. Het ligt in de bedoeling, dat hij .ook in Neder land dit beroep zal blijven uitoefenen. Er is een wijziging gekomen in het Belgi sche voetbalelftal, dat zondag in Antwer pen tegen Nederland uitkomt. Stopper Van Kerckhoven, die zelf vindt, dat hij niet in de beste conditie verkeert, heeft de keuze-commissie verzocht, hem te ver vangen. De Belgische k.c. heeft thans De Coster van La Gantoise aangewezen. De jaarlijkse voetbalwedstrijd tussen Racingclub de Paris en het Londense Arse nal, voor de 25e maal te Parijs gespeeld, is geëindigd in een 43 overwinning voor de Engelsen. Bij de rust leidde Arsenal met 30. De rechtsbinnen van de „Gunners" Derek Tapscott scoorde alle doelpunten voor zijn club. Naar aanleiding van het geval Steenvoor den, die zoals we in onze editie van gisteren reeds berichtten zijn plaats in de Olympi sche wielerploeg heeft moeten afstaan aan wereldkampioen Mahn, heeft het bestuur van de Haarlemse wielerclub HSV „De Kampioen" woensdagmiddag een protest telegram verzonden aan het Nederlands Olympisch Comité. De inhoud van het betreffende protest telegram luidt: „De Haarlemse Sport Ver eniging „De Kampioen" protesteert met klem tegen de behandeling het lid Steenvoorden aangedaan. Verzoekt alsnog tot een oplossing te komen om zijn uitzending te verzekeren". Hedenochtend ontving Piet Steenvoorden officieel bericht van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie dat hij plaats had moeten maken als lid van de Olympische wielerploeg voor de Am sterdammer Frans Mahn, die oudere rechten had. De sportcommissie betuigde haar spijt, doch raadde Steenvoorden wel aan de trai ning van de Olympische, wielrenners in het stadion in Amsterdam normaal te blijven volgen en tot de datum van vertrek als reserve, gereed te blijven voor uitzending. Voor de wereldkampioenschappen wiel rennen, die in 1957 door de Belgische Wie lerbond worden georganiseerd, zijn de vol gende data bekend gemaakt: 10, 11, 13 en 15 augustus op de baan Rocour, zowel voor professionals als amateurs. 17 augustus: wereldkampioenschap op de weg voor amateurs te Waeregem en 18 augustus, eveneens te Waeregem, het we reldkampioenschap op de weg voor beroeps renners. Gisteravond werden voor de volleybal competitie in het Krelageliuis in Haarlem zes eerste klasse wedstrijden gespeeld. Ver rassend waren de nederlagen van MHBS (dames) en Eclecta (heren) tegen respec tievelijk AVC en HBC. Hoewel MHBS in de sets steeds de leiding: nam, kon AVC vooral door sterk serveren, de voorsprong steeds teniet doen, zodat MHBS geen en kele set won. Het was vooral Anta Haver kamp die met haar „Tsjechische" serves de „witten" steeds weer in moeilijkheden bracht. v VJ"' HBC speelde de eerste games uitstekend en alleen de derde set ging door een inzin king in de HBC-gelederen naar Eclecta. Slechts de laatste set gaf een afspiegeling van de verwachtte krachtsverhouding en deze werd dan ook na veel spanning moei zaam door de Heemstedenaren gewonnen. De strijd tussen AVC en MHBS was ze-, ker het aankijken waard, Er werd beweeg lijk gespeeld en de aanvallen vaak goed opgebouwd. Toch misten de dames nog veel een juist inzicht. Zo werd vooral bij MHBS de bal te veel, hoewel goed aan gegeven door het achterveld, door de set- upper direct over het net gespeeld zonder het minste effect te resulteren. In de eerste set kon MHBS lange tijd een overwicht demonstreren. Dit resulteerde in een 9—5 en een 12—5 voorsprong. De AVC- coach onderbrak het spel met een time-out en dit betekende een ommekeer, want MHBS scoorde niet meer en de AVC'ers, gesteund door een goede opslag, maakten er 1512 van. AVC, aangemoedigd door dit resultaat, kwam er steeds beter in en nam vooral in de aanval het initiatief volkomen over. De achterstand in het begin van de set werd weggewerkt en met 158 werd een 20 voorsprong genomen. ADVERTENTIE 'n tip, rijdt hoofd-agent Xlrayon Haarlem OVERVEEN Tol. K 2500 f 18997 - 25455 - 11125 De New York Yankees hebben de World Baseball Series gewonnen door een 9-0 zege over de Brooklyn Dodgers in de zevende en beslissende wedstrijd. Vier wedstrijden eindigden in het voordeel van de Yankees: de derde, vierde, vijfde en zevende. De eindstand werd 4-3. Dit laatste treffen was een anti-climax na de spannende strijd van maandag, toen Don Larsen, de pitcher van de Yankees, bijkans perfect spel demonstreerde, en de ontmoeting van eergisteren, toen de teams na negen innings gelijk stonden en de Dodgers in de tiende de zege behaalden. In de tweede ronde van de schaakkam pioenschappen ter herdenking van de Rus sische grootmeester Aljechin heeft de West- Duitser Unzicker zijn partij tegen de Argen tijnse grootmeester Najdorf na 41 zetten moeten afbreken. De kansen voor Unzicker zijn niet zo best. Naidorf moet nog een partij tegen de Hongaar Szabo uitspelen. Andere uitslagen zijn: Gligoric, Joegosla vië (zwart) won van de Roemeen Ciokiltia na 30 zetten. De Rus Taimanov (zwart) won van Pedevsky, Polen, na 32 zetten. De partij tussen Szabo Hongarije (wit) en Keres, Rus land, werd afgebroken na 41 zetten. De Tsjech Pachman speelde na 56 zetten remise tegen de Zweed Stahlberg. Bronstein, Rus land (wit) won van Sliwa, Polen, na 28 zet ten. De partij tussen de Brit Golombek en Uhlaman, Oost-Duitsland, eindigde na 21 zetten, in remise. De wedstrijd om het wereldkampioen schap bridge tussen de Verenigde Staten en Italië zal aanvangen op zaterdag 5 januari in New York. Er zullen 224 spellen worden gespeeld. De wereldtitel is momenteel in handen van Frankrijk dat begin van dit jaar in Parijs van Amerika won. Daar de Fransen echter niet als eersten in de Euro pese kampioenschapstrijd (Stockholm 1956) eindigden, zullen zij hun titel niet kunnen verdedigen. De American Contract Bridge League is van plan van dit evenement een groot televisie-gebeuren te maken. De uitslagen in de eerste ronde van het jeugdtoernooi van „Rolland" luiden: W. SpaargarenB. Hylkema 01 (w.n.o.), E. J. PetersmaR. v. d. Kastele 01, M. P. van OverbeekeW. Mazée 0 -1, D. de JonghG. v. Langelaar afgebr., H. W. v. DisR. Gi- solf o—l, W. F. PetersmaP. E, Rabé 1—0, W. J. Buis—E. de Jongh 1—0, H. v. d. Brink H. Bosscher 0—1, D. G. Vonk—P. de Weerd 1—0, F. van Maanen—W. Mijnssen V< MOSS. De Britse coureur Stirling Moss, die van plan is in 1957 voor het Engelse merk „Vanwall" te rijden, maakt op het ogenblik een aantal proefritten met deze wa gen, alvorens een beslissing te nemen. Woensdagavond heeft hij het circuit van Silverstone in 1 min. 41,5 sec. afgelegd, waarmede hij het ronderecord met een seconde verbeterde In de derde set scheen MHBS het zelf vertrouwen herwonnen te hebben. Jose Calmthout sloeg enkele malen goed op en via 51 liep MHBS uit tot 92. Maar toen nam Anta Haverkamp het woord; met uit stekende opslagen, gesteund door haar medespeelsters voor het net bracht zij de stand op 1211 in het voordeel van haar team. MHBS trachtte door een time-out op 118 haar concentratie te breken maar dit lukte niet. Het was toen nog maar een klei.ne moeite voor de groen-witten, die op een goede strijd kunnen terugzien, om de score op 1511 te brengen. De laatste set (158) was toen van geen belang meer. VESMIA won Het gepromoveerde Vesmia versloeg Velox met 15—12, 15—11 en 15—12. Die Raeckse gaf HBC een minder prettig lesje en won met gedecideerde setstanden: 155, 154, 159 en 152. Het wordt nu toch heus tijd dat na de herenploegen van HVS en Die Raeckse, nu ook voor de dames van Die Raeckse een plaats beschikbaar komt in een klasse buiten afdelingsverband. Wij vernamen dat de afdeling Den Haag, die uiteraard ook met enkele te sterke afde- lingsploegen zit, het voornemen heeft een proefhoofdklasse te organiseren, waarbij dan alle grote afdelingen in het westen betrokken worden. HEREN PSVH moest tegen CIOS aantreden zon der Cor Neuteboom, aanvoerder en een der steunpilaren van het team. De Haar lemse politiemannen waren hierdoor zo danig verzwakt dat slechts de eerste game door overmoedig spelen van de ClOS-club gewonnen kon worden; 159. De overige sets werden onder luide aanmoedigingen van het ClOS-legioen door de toekomstige sportleiders gewonnen. Ook de goede opslagen van Jan Bruist (PSVH) konden dit niet beletten. Setstan den: 9—15, 15—10, 15—2 en 15—11. Het gepromoveerde Santpoort heeft zich tegen Velox kranig geweerd en de over winning van Verheem c.s. is nog lange tijd onzeker geweest. Velox won de eerste sets met 1510 ein 158. De derde set ging na de stand 1313 naar ae groenwitten. Ook de laatste set kreeg een spannend verloop: 99, 119 en 139 voor Velox, eindstand 15—12. HBC won de eerste sets met 157 en 1513, de derde set kwam voor rekening van de roodwitten met 157. De laatste set werd na een bijzonder spannend slot: 1312 voor Eclecta, 1313, 1413 voor HBC 14—14 door HBC met 16—14 ge wonnen. HVSDie Raeckse Indien de komende week voor de hoofd klasse nog geen programma wordt vastge steld, zullen Die Raeckse en HVS elkaar woensdagavond in een vriendschappelijke oefenwedstrijd ontmoeten. De uitslagen De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: Eclecta-HBC 1—3; PSVH- CIOS 13; Velox-Santpoort 31; WSH- Eclecta 3 2—2; Rap. 2-Velox 2 3—1; OVRA- Ready 3—1; PSVH 2-CIOS 3 3—1; Sant poort 2-CIOS 2 1—3; Blinkert2-PWN 3—0. Dames: Vesmia-Velox 30; HBC-Die Raeckse 0—4; AVC—MHBS 4—0; Gios 2- Eclecta 04; Santpoort-HBC 2 04; Raeckse 4-PSVH 04; VVSH-Raeckse 5 2—2; Eclecta 4—AVC 2 0—3; Siza 2—DSS 31; OSS-De Blinkert 2 40; Spaarne- stad-Boru 30. In het Brusselse sportpaleis heeft het Bel gische paar Van SteenbergenSeverijns woensdagavond de grote landenprijs gewon nen, een ploegomniumwedstrijd in 5 man ches waaraan zes koppels deelnamen: AnquetilDarrigade (Frankrijk), Schulte P. Post (Nederland). GaignardBrankart (Frankrijk-België), SeverijnsVan Steen bergen (België) en Plattner—Pfenninger (Zwitserland). Schulte—Post werden tweede in het eindklassement, met 1 punt verschil. Men verzocht Steenvoorden tevens de nog resterende inentingen te blijven nemen en ook zijn Olympisch costuum verder te laten afmaken. Men verzekerde de Heemstedenaar dat men in 1957 niets onbeproefd zou laten om de teleurstelling aangaande het niet doorgaan van de reis na-r Melbourne goed te maken. Het lijkt ons zo toe dat er behalve het versturen van een telegram door de Haar lemse Sportvereniging „De Kampioen" aan het N.O.C. en de brief van de sportcommis sie van de KNWU aan Steenvoorden, nog meer werk aan de winkel is. En wel voor het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Het lijkt ons niet meer dan normaal dat de KNWU met even veel toe wijding en spoed als waarmede men het NOC verzocht Frans Mahn alsnog in de Olympische wielerploeg op te nemen, voor de Heemstedenaar Steenvoorden een voor dracht opmaakt om de wielerploeg van vijf op zes man te brengen en dus Steenvoorden alsnog in de gelegenheid te stellen naar Melbourne te gaan. De atletiekontmoeting tussen Londen en Boedapest, die woensdagavond in Londen is gehouden, is zowel bij de dames als bij de heren in een overwinning voor de En gelsen geëindigd. Bij de heren versloeg Londen met 98-90 punten Boedapest, de Engelse dames zegevierden met 48-35 pun ten over de Hongaarse dames. Een goede prestatie leverde de Brit Cole man. Hij noteerde voor de 10 km snelwan delen 44 min. 07 sec., wat een nieuw En gels record betekende. De Londenaar Pal mer zegevierde op het nummer kogelstoten met een worp van 16.916 meter, eveneens een nieuw Brits record. Een dubbele overwinning behaalden de Engelsen Parker en Hildreth op de 110 meter horden in respectievelijk 14,5 sec. en 14.6 sec. De Hongaarse cracks, Tabori, Iharos, Roszavolgyi en Szentgali konden geen overwinning boeken. Op het nummer 1500 meter hardlopen noteerden de Londenaar Derek Ibbotson en Laszlo Tabori dezelfde tijd, 3 min. 49.2 sec., doch de eindsprint van Ibbotson bleek iets sterker. Iharos kwam niet verder dan tot de derde plaats. Derek Johnson (Londen) versloeg de wereldrecordhouder op de 1500 meter Ist- vahn Roszavolgyi en diens landgenoot Szentgali op de 800 meter in 1 min. 49.2 sec. Roszavolgyi bleef ongeveer twee meter achter zijn Engelse rivaal. Bij de dames won June Paul (Londen) zowel de 100 als de 200 meter in de goede tijden van respectievelijk 11.9 sec. en 24.1 sec. Een nieuwigheid was de met buskruit bespoten kogel bij het kogelslingeren die, lichtend als gevolg van de wrijving met de lucht, als een meteoor door het duister vloog. De uitslagen van de te Hilversum gehou den draverijen luiden: VW-prijs (1480 m.): 1. Victory Queen 1.35.2; 2. Violetta D 1.36.5; 3. Valencia 1.38.8. W. f2,80, PI. f 1,20, f 1,90, f 1,30, Cov. f6,80, Gek. f 13,40. Studio-prijs (1960 m.): 1. Uiltje S 1.35.4; 2. Unicum Hanover 1.37.2; 3. Sandra 1.34.4. W. f2.—. PI. f 1,50, f5,10, Cov. f9,40, Gek. f 12.20. Architectuur-prijs (1960 m.): 1. Uranus Koff 1.32.3: 2. Toekan S 1.29.6; 3. Sylvia Hanover 1.29.7. W. f2,40, PI. f 1,20, f 1,10, f 1,20, Cov. f4,30, Gek. f7,— Plantsoenen-prys (2360 m.): 1. Promotor O 1.28.3: 2. Truely Hollandia 1.28.1; 3. Raffles 1.29.4. W. f 13,20, PI. f6,—, f2,70, f8,80, Cov. f5,70, Gek. f6,—. Raadhuisprys (2360 nr.-): 1. Tizian 1.27.1; 2. Rosamunde 1.27.9; 3. Oddity 1.25.7. W. f3,30, PI. f 1,40, f 1,70, f 1,80, Cov. f7,10, Gek. f3,30. Jachthaven-prijs (1960 m.): 1. Our Volann 1.23.3; 2, Olga Pluto 1.21.1; 3. Nelson 1.23.7. W. f3,390, PI. f 1,40, fl,10. f2,10, Cov. f3,40, Gek. f7.30. Sportparkprijs (1940 m.): 1. Rio Rita 1.28.1; 2. Reyland 1.27.1; 3. Regina Spencer 1.28.6. W. f4.20, PI. f 1,70, f 1,30, f 1,50, Cov. f3,10, Gek. f5,90. Totalisator-omzet f 74.238. Promotor Theo Huizenaar heeft opnieuw een aanbieding gekregen voor de Neder landse lichtgewichtkampioen Piet van Kla veren om te boksen tegen Willie Toweel, kampioen van het Britse rijk. De wedstrijd zou gehouden moeten worden op 8 decem ber te Johannesburg in Zuid-Afrika. Er is een goede kans, dat men voor dit gevecht tot een overeenstemming zal komen. Voor Frits van Kempen, weltergewicht- kampioen van Nederland, kwam een aanbie ding binnen om op 29 oktober in Middles brough (Engeland) te boksen tegen Frank Johnson. Aangezien Van Kempen 22 oktober in Rotterdam moet boksen tegen de Belg Adrien Verburgh e»1 hij op 12 november zijn titel zal verdedigen tegen Nick Moos, is het helaas niet mogelijk, de Engelse wedstrijd te accepteren. Huizen aar heeft evenwel ver zocht, deze ontmoeting na 12 november te doen plaats vinden. ENGELSE LEAGUE. De voor de twee de divisie van de Engelse league gespeelde wedstrijd tussen Stoke City en Port Vale is geëindigd in een 3—1 overwinning voor Stoke City. HONGAREN. Het Hongaarse voetbal elftal heeft in Bern een oefenwedstrijd tegen Young Boys gewonnen met 62. Bij de rust stonden de Hongaren met 3—1 voor. FRIESLAND—GRONINGEN. Voor 6000 toeschouwers is in het Oosterpark in Groningen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende elftallen van Friesland en Groningen. De ontmoeting is geëigend in een gelijk spel 33. De rust stand was 21 in het voordeel van de gast heren. KNVB-BEKER. De wedstrijd RBC RAC, voor de tweede ronde van het toer nooi om de KNVB-beker, is geëindigd in een 10 zege voor RBC. URUGUAY—ARGENTINIë. De landen- voetbalwedstrijd Uruguay—Argentinië, in Montevideo gespeeld, is geëindigd in een 21 zege van de gasten. Voor de voetbalwedstrijd tussen de jeugd- ploegen van België en Nederland, die zater dag 13 oktober te Turnhout wordt gehouden, is het Nederlandse team als volgt samen gesteld: Doel: Bals (Zeist). Achter: Kraay (DOS) en Los (DFC). Midden: Kruyver (KFC), Schilder (Volen- dam) en een nog nader aan te wijzen speler. Voor: Kick (Amsterdam), De Vries (Sparta), Sleven (VW), Dekker (SHS) en Janssen (Enschedé). Reserves: Hogeman (Ajr.x), Bruys (Wil lem II), De Jong (DOS), Meuken (GVAV) en Brouwer (RCH). Als onderdeel van het programma, samen gesteld ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de Antwerpse Sportpers, zal het Nederlands journalisteneKtal zondag een voetbalwedstrijd spelen tegen het Belgische journalistenteam. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd te spelen als voorwedstrijd van de interland-voetbalmatch België—Ne derland in het Deurne-stadion. De opstelling van het Nederlandse journalistenteam is als volgt: Van Donk (Deventer); De Troye (Hilversum) en Van Bovene (Nijmegen); Dinkelberg (Apeldoorn), Koning (Haarlem) en Van der Polder (Rotterdam); Van der Heijden (Amsterdam), Bersch (Den Haag), Bruynestein (Amsterdam), Kuiphof (Den Haag) en Pattijn (Rotterdam). De international en WV-speler Klaassens heeft van zijn clubbestuur een boete gekre gen van honderd gulden, omdat hij onwel voeglijke taal had-gebezigd tegen de pen ningmeester. Dat gebeurde zondag jongstleden tijdens de rust van de wedstrijd VW—Elinkwijk in Venlo. De vader van Klaassens was onte vreden over de plaats, die hij voor de over dekte tribune had toegewezen gekregen. In de rust haalde hij zijn zoon erbij, die zich zo kwaad maakte over de gang van zaken dat hij meende zeer onvriendelijke woorden te moeten roepen naar de penningmeester van zijn club. Voor deze houding besloot het bestuur Klaassens jr. een boete van honderd gulden op te leggen. Klaassens sr. werd voor onbepaalde tijd de toegang tot het terrein van VW ontzegd. Sobolev. de Russische Olympische attaché, heeft in Melbourne aan United Press ver klaard dat de discuswerpster Nina Ponoma reva zal deelnemen aan de Olympische Spe len. Zij is de beste discuswerpster ter wereld. Wij kunnen geen reden bedenken waarom zij niet naar Melbourne zou komen, aldus Sobolev. Nina moet nog steeds voor het Londense gerecht verschijnen wegens de diefstal van hoedjes uit een ware-huis. Volgens de Britse politie bevindt Nina zich nog steeds in de Russische ambassade te Londen, waar zij wacht op een gunstige gelegenheid om het land ongemerkt te verlaten. Na negen uur ging de trek gisteren nog onverminderd door. Het waren geen grote troepen, die over vlogen. Alle vogels vlo gen boven de dertig tot veertig meter, vaak op zestig of tachtig of honderd meter hoogte. Daardoor moest men veelal op het gehoor werken. Behalve vinken en gras piepers noteerde men tot kwart voor tien een holenduif, vier grote sterns, zestien pimpelmezen, vijf boomleeuweriken, twintig ringtmussen, vijf blauwe reigers, twee boerenzwaluwen, een zanglijster en een kramsvogel. Van half elf tot half twaalf is ook nog waargenomen, maar toen is niet op de zeer hoge trek gelet. Men noteerde dertig spreeuwen, tweehonderd veertig vinken, zestien veldleeuweriken, honderdveertien graspiepers, vijf koper wieken, zesenveer tig bonte kraaien, enkele kauwtjes, een roodstaart, enkele kneutjes, ringmussen, pim pel- en koolme zen, goudhaantjes, twee boerenzwa luwen en men hoorde een zwarte ruiter. Enkele troepjes vinken en een troep veldleeuweriken vlogen westwaarts de zee over en enkele andere troepen veld leeuweriken en twee lijsters kwamen uit zee. Twee bonte kraaien vlogen ook de zee over, weifelden, en vlogen daarna naar het zuidwesten af. Na half twaalf verminderde de trek, de graspiepers bier ven nog wel in kleiner aantal langs ko men tot in de middag. Terwijl dus zwakke oostelijke wind gunstig was voor de trek was de dichte mist die waarschijnlijk over het hele land hing vanmorgen wel een belemmering voor de vogels. Er was maar gering trek. Naar boven toe was de mist niet dik maar zeer hoge trek werd niet geconstateerd. De vogels, die passeerden, vlogen meest op normale hoogte. Enkele op zestig meter. De waarnemers op de post aan de Zeeweg telden vanmorgen vijfhonderd spreeuwen, die traag langs vlogen, tweehonderddertig vinken, negen veldleeuweriken, vijfenvijftig graspiepers, drie zanglijsters, twee witte kwikstaarten en twee sperwers. Regelmatig trekken nog enkele Vlaamse gaaien over het duin. Het is mogelijk, dat bij het optrekken van de mist, de trek nog wat doorgaat. In het Kennemerduin werden gisteren elf zwar te mezen gezien en één in een tuin in Haarlem. Een verzekering voor een totaal bedrag van 225 miljoen Noorse kronen de groot ste in de Noorse levensverzekering werd in Oslo afgesloten. Het betrof namelijk een collectieve verzekering voor alle 45.000 zeelieden aan boord van Noorse schepen over de gehele wereld, een overeenkomst die werd gesloten door de organisatie van Noorse scheepsreders en elf Noorse verze keringsmaatschappijen. De overeenkomst behelst een levensver zekering van 5000 kronen voor iedere zee man aan boord van de Noorse handelsvloot. Ook 500 Nederlandse zeelieden op Noorse schepen zijn, evenals 6500 andere buiten landers, bij deze verzekering betrokken.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3