Kerkdiensten Te koop gevraagd <^Brieven aan cie redactie Kort en bondig ZATERDAG 20 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Vragen over uitlating Hoge Commissariaat Apothekeres veroordeeld Kunstenaars van Florence in protest Bezoekers uit Virginia op paleis Soestdijk ontvangen Medische verzorging tijdens het weekeinde Scheepvaart „Losgeld", (Rembrandt). Een harde film over een van de afschuwelijkste mis drijven die herhaaldelijk in de Verenigde Staten voorkomt: kinderroof. Men wordt 0p een vaak aangrijpende manier gecon fronteerd met het onvoorstelbare leed van Kn ouderpaar, dat het slachtoffer wordt van kidnappers, maar ook met de speci fiek Amerikaanse politiemethoden om deze gewetenloze lieden op te sporen. En pas sant hekelt de film tevens op scherpe wijze de mentaliteit van dat deel van het Ame rikaanse publiek, dat, op sensatie belust, samenschoolt om het huis van de vertwij felde ouders en de tijd verdrijft met het éten van ijsjes en warme worstjes. Want de verkopers van deze lekkernijen zien in dergelijke diep-tragische voorvallen alleen maar „business". Glenn Ford geeft een in drukwekkende uitbeelding van de wanho pige vader, die na een telefoongesprek met de ontvoerders van zijn zoontje aanvanke lijk bereid is, het enorm hóge losgeld te betalen, maar dit naderhand weigert. Hij •s desnoods bereid zijn zoontje op te offe ren voor zijn standpunt, dat als iedereen zou weigeren in het vervolg losgeld te be talen, dit soort misdrijven niet meer zal voorkomen. Aangrijpend zijn vooral de scenes, waarin deze vader voor de televisie camera een hartstochtelijk beroep doet op de ontvoerders en hun mededeelt dat hij het losgeld beschikbaar stelt aTs prijs voor hun aanhouding. Een obsederende film met een ondanks alles toch „happy ending". S.K. „Geboren in gevangenschap" (Frans Hals) Gevoelens van schuld en zelf verwijt bij het Duitse volk met betrekking tot de laatste oorlog, kan men niet in iedere Duitse film van de laatste jaren verwachten. In het algemeen is dit ook zeker niet nodig en zelfs vaak ongewenst. Anders wordt het, wanneer een film direct met de oorlog te maken heeft gehad, /.oals dit met „Geboren in gevangenschap" het geval is. Het doet werkelijk soms enigszins onaangenaam aan om „goede" Duitsers op klagende toon te horen zeggen: „Het is alles de schuld van de oorlog" of „Weet je wat het zeggen wil in Siberië te hebben gezeten". Als men deze gemakkelijk op komende wrevel kan onderdrukken en bovendien de in Duitse films nu eenmaal onvermijdelijk schijnende sentimentaliteit op de koop toe wil nemen, dan kan „Ge boren in gevangenschap" misschien ont roeren. Het verhaal gaat om een vrouw, die na acht jaren uit Siberië bij haar man terug keert met een baby. De echtgenoot heeft veel moeite deze toestand te aanvaarden en het wordt nog erger, als de vader van het kind weer met de vrouw in aanraking komt. Aan het slot komt alles echter toch nog terecht en besluit de echtgenoot met zijn vrouw èn het kind een nieuw leven te beginnen. Een verhaal dus van twaalf in een dozijn, dat doqr de verfilming beslist niet aan kracht 'wint. F. D. „Frasquita" (Cinema Pal ace). Fris, fleurig en vol brio, deze Italiaanse film versie van Alarcóns schelmse romance van de Driekanten Steek, waarmee ten onzent Charlotte Kohier enkele jaren geleden, a's „Frasquita" zoveel lauweren oogstte. De Italianen hebben er een rolprent van ge maakt, die het kluchtige verhaal alle recht doet wedervaren. De zotte perikelen van de schone molenaarse (Sofia Loren) en de verliefde gouverneur (Vittorio de Sica) worden met zoveel fijne spot opgediend, dat zelfs de ietwat précaire slaapkamer scène niet in grofheid ontaardt. Een char mante klucht, met veel zin voor détail en sfeer verfilmd en met uitstekend spel van de Sica. Zelfs de mooie Sophia weet als de „deugdzame ondeugd" wel te overtui gen, Voortreffelijke bijrollen en verrassend fraaie Technicolor. H.C. „Het trottoir" (L i d o) Een film van de „zelfkant van het leven", die in de aan vang veel belooft, zodat men er eens goed voor gaat zitten, maar al spoedig regel recht koers zet naar het melodrama om zichzelf daarmee radicaal om hals te bren gen. Alles draait om een jong onschuldig meisje, dat door een sociaal werkster wordt ADVERTENTIE Oude mahonie tafels, stoelen, theestoven, leunstoelen, canape's, mog. beschadigd zijn. Ook wormgaatjes geen bezwaar. Brieven onder no. 3795, aan het bur. v. d. bl. bevrijd van de armoe, die haar bedreigt. Het kind wordt ondergebracht bij de wel gestelde ouders der sociale werkster zelf. Welkom is ze bepaald niet. De eerste de beste gelegenheid wordt aangegrepen om het bevallig meisje op straat te zetten. Dan komt zij met recht in de knoei. Om die knoei gaat het natuurlijk: de onschuld wordt vertrapt, de zonde triumfeert. Tot de sociale werkster opnieuw ingrijpt. Het lot wil echter dat het meisje gaat houden van de verloofde harer zich immer opofferende beschermengel. De verloofde beantwoordt die liefde en opnieuw is een ernstig con flict het gevolg. Wat doet een belaagd en wanhopig kind in zo'n geval? Het springt in de Seine. Hoe loopt zo'n film af? Goed, maar omdat te bewerkstelligen, rekt men en rekt men, en stelt men de afloop steeds nog even uit, tot er geen spankracht meer over is. De heilige ernst waarmee dit alles wordt opgediend, staat in geen verhouding tot de feitelijke inhoud. De film is louter een speculatie op de goedgelovigheid dier genen, die denken dat ze nu het leven zelf betrappen. Fr. „Jedda" (Luxor) Voor een bespre king verwijzen wij de lezer naar elders in dit nummer. „De mooiste vrouw van de wereld" (M i- nerva) is reeds besproken bij haar ver schijning in Haarlem. Men kan zich verge wissen of Gina Lollobrigida aan deze nor men beantwoordt. Een pretentieloze film, welke alleen in de avondvoorstellingen wordt vertoond, behalve hedenavond. Zon dag komt in de matinees „Sjors van de rebellenclub" op bezoek. „Hyena's van het wilde westen" (R o x y). Wanneer er menselijke hyena's in de wijde prairies op pad zijn dan stijgt er nu en dan wat kruitdamp op. Zij overvallen een postkoets, waarmee (natuurlijk) een kist goud werd vervoerd. De bendeleider ont fermt zich ook over een aanstaande bruid, van wie hij de toekomstige echtgenoot heeft neergeschoten. De bruidegom blijkt echter niet dood en als hij is genezen van zijn verwondingen, zet hij een achtervol ging in om zijn bruid uit de handen van de bandieten te krijgen. Hij krijgt hierbij steun van een oud-bendelid en van een Indiaan, die het ook op de bandietenleider heeft gemunt. Na een spannende jacht ze geviert de gerechtigheid en kan de man zijn geliefde in de armen sluiten. Stoere revolver-romantiek in mooie kleurtjes. „Als de kat van huis is" (Studio). „Een reuze gezellige film" zei een bezoekster van deze film, toen ze gisteren het Studio theater verliet. Daarmee is het precies ge zegd. Anderhalf uur geniet men van deze luchtige, prettig oppervlakkige film, die niets anders pretendeert dan een humoris tisch gegeven op de plezierigste manier te doen overkomen: soepele kleuren, comfor tabele omgeving, raak-typerend spel; een Arthur Rank-film en dus recht op het doel af gemaakt. Men heeft voortdurend pret, dikwijls uitbundig. Een Engels gezin, vader (een uitmuntend door Jack Hawkins gespeelde rol), moeder en zeventienjarig dochtertje, gaat emigre ren naar Australië, want vader heeft er genoeg van meubelen te „ontwerpen", die de laatste dertig jaar niet veranderd zijn. Maarde kat kan niet mee. Als de dochter de kat naar haar nieuwe tehuis brengt springt het diertje van een brug op een pijler. Een jongeman haalt het er af en de twee kinderen verlieven zich, twee dagen vóór de emigratie van het meisje. Vader probeert inmiddels zijn voorhis torische auto te verkopen aan zijn beste vriend voor een exorbitant bedrag; „niet om hem af te zetten maar om de sport van gebrek aan principes". Daaruit ontspinnen zich talloze verrukkelijke situaties, soms uiterst Brits van humor en soms ook juist niet, die een ontknoping krijgen, die uzelf maar moet gaan zien. N. Froces-Schmidt legaal" (Verkort weergegeven) Pendeldienst Julianalaanpostkantoor. Wegens wegreparatie kunnen de bus sen van. buslijn vier naar Overveen niet meer de normale route volgen en is er een soort pendeldienst ingesteld om de passa giers van de omtrek Julianalaan op te ne men en hen te vervoeren naar het postkan toor, vanwaar ze dan op lijn vier kunnen stappen, die dan langs een noodzakelijke omweg naar de Zijl weg rijdt. Dit geeft een vreselijk tijdverlies. Ik vraag me af, als de pendeldienst op de Julianalaan kan rijden, waarom de gewone route dan de Juliana laan niet kan volgen, zodat iedereen op zijn gewone halte kan uit- en instappen. Wij hebben dit blijmoedig genomen en hebben de pendeldienst zelfs als een be leefdheid van de busmaatschappij be schouwd. Thans was er echter een bus chauffeur, die aan iemand meedeelde, dat dit wel een jaartje zou kunnen duren. In dat geval gaat men anders over dit onge rief denken, vooral nu de winter in aan tocht is. EEN BUSPASSAGIERE Commentaar van de redactie: Van de si/'de van de N.Z.H. hebben wij vernomen, dat de ingestelde pendeldienst, noodzakelijk is o?)i het ontworpen rijtijdenschema te kunnen blijven aanhouden op de lange buslijn vier. Overigens zal dit ongerief zeker geen „jaartje" duren, maar verwacht "zen, dat men binnen veertien dagen de route van lijn vier weer in zijn geheel zal kunnen berijden, zij het met een kleine omweg via de Prins Hendriklaan, in ver band met de rioleringswerkzaamheden oan de Julianalaan). Het Tweede Kamerlid, de heer Van Rijckevorsel heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de woordvoerder van het Nederlandse Hoge Commissariaat te Djakarta, na afloop van het strafproces in eerste aanleg tegen onze, landgenoot Schmidt, heeft verklaard, dat naar zijn mening het proces „op legale wijze" was verlopen? Zo ja, acht de minister de mening van deze woordvoerder dan niet volstrekt in strijd met het door de Nederlandse re gering ter zake van de procesvoering 'uit gegeven witboek Administration, of justice in Indonesia"? Welke maatregelen zal de minister nemen om de onjuiste indruk, die de mededelingen van de woordvoerder ook in het buitenland hebben gemaakt en nog zullen maken, weg te nemen, te meer daar het Engelse woord „legal" een andere betekenis heeft dan het door de woord voerder gebezigde woord „legaal"? Is de minister voornemens te bevorderen, dat ter zake van de onrechtmatige proces voering tegen Schmidt en het kennelijk misbruik van het Indonesische justitiële ap paraat voor andere doeleinden dan te ko men tot strafvonnissen, die in werkelijk heid rechtspraak zijn, een vordering tegen de republiek Indonesië bij het Internatio naal Gerechtshof aanhangig wordt ge maakt? Conform de eis van de officier van Justi tie heeft de rechtbank te Utrecht de 54- jarige apothekeres Maria P. uit Bilthoven ontslagen van rechtsvervolging en haar plaatsing in een psychiatrische inrichting gelast voor de tijd van een' jaar, wegens overtreding van de opiumwet. Op 26 maart had een inspecteur van de Volksgezondheid te Hilversum de verdachte er op betrapt dat zij hoeveelheden opium en opium bevattende artikelen in haar be zit en voor de verkoop aanwezig had. Het medisch tuchtcollege had de verdachte de bevoegdheid tot het houden van een apo theek echter voor de duur van een half jaar ontzegd omda.t zij enige maanden te voren een patiënte een zo overdadige hoe veelheid slaaptabletten had verstrekt, dat het gebruik hiervan de dood van de pa tiënte tengevolge had gehad. Het bleek, dat de verdachte psychisch volkomen ongeschikt moet worden geacht voor de uitoefening van haar beroep. Benoeming. B. en W. van Schiedam stellen de gemeenteraad voor ter vervulling van de vacature, ontstaan door het heengaan van de conservator van het Stedelijk Mu seum, de heer S. Schwagermann, naar het Stedelijk Museum in Den Haag, te benoemen de heer P. L. A. Janssen te Rotterdam, werkzaam op de kunstredactie van „Het Vrije Volk" aldaar. Ambtsaanvaarding. Mej. ir. A. C. W. C. Bot, die benoemd is tot lector in de docima- sie en metallurgie aan de Technische Hoge school te Delft, heeft haar ambt aanvaard met het uitspreken van een rede getiteld: „De chemische analyse in dienst van de mijn bouw". Herstel. De zangeres Di Teves Moorlag is dezer dagen uit het Akademisch Zieken huis in Utrecht ontslagen, waar zij zeven weken is verpleegd. Zij is thans weer in haar woning te Zeist voor algeheel herstel teruggekeerd. Schippersvrouw verdronken. In de Oude IJsel te Doetinchem is de 36-jarige schip persvrouw E. A. van MegenVan Megen uil Bemmel te water geraakt en verdronken. Zij was bezig met wassen en viel door on bekende oorzaak in het water. Pas geruime tijd later werd zij vermist. Mevrouw Van Megen was moeder van twee kinderen. Nieuw paviljoen NOJB. Het in kasteel Nijenrode gevestigde NOIB (Nederlands Op leidingsinstituut voor het Buitenland) zal op zaterdag 27 oktober een nieuw paviljoen krijgen, dat woonruimte biedt aan 120 stu denten. Het gebouw krijgt de naam van dr. Plesman. die een van de drie oprichters was van het instituut. Rock 'n Roll. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, heeft uit vrees voor wanordelijkheden de vertoning van de Amerikaanse film „Rock around the clock" in de Apeldoornse bioscopen verbo den. De film zou met ingang van 26 oktober gaan draaien in een theater te Apeldoorn. Mr. Ch. Hustinx, burgemeester van Nijme gen, heeft de vertoning niet verboden. De film is gisteravond voor het eerst vertoond in een Nijmeegs theater. Er is voor en na de voorstelling en ook tijdens de voorstellingen niet de minste wanordelijkheid geschied. Boerderijbrand. Door tot nu toe onbe kende oorzaak is vannacht brand uitgebro ken in de boerderij van de heer A. van den Heuvel aan de Rijsdijk in Rotterdam-zuid. Een schuur, die gevuld was met hooi, stro en landbouwwerktuigen brandde geheel uit. Het aan de schuur grenzende woonhuis kon door de brandweer worden gered. De om vang van de schade is nog niet bekend. Vonnis no. 34. De rechtbank in Den Haag heeft een 78-jarige zwerver, die reeds 33 keer is veroordeeld, twee maanden ge vangenisstraf opgelegd omdat hij in Den Haag een fiets en een herenjekker had gestolen. Bovendien veroordeelde de recht bank hem wegens het rondzwerven zonder middelen van bestaan tot drie dagen hech tenis en twee jaar rijkswerkinrichitng. Nieuwe soos. De Delftse studentenver eniging „Sint Jansbrug" neemt vandaag aan de Oude Delft 52 een nieuwe sociëteit in gebruik. Dit is de derde studentensociëteit, die op de Oude Delft is gehuisvest, ondanks de bezwaren die van gemeentewege tegen het vestigen van studentensociëteiten aldaar bestaan. Naar aanleiding van de ongeregeld heden, die onlangs tijdens de groentijd tus sen het Delfts studentencorps en de Delftse studentenbond zijn voorgevallen, heeft bur gemeester De Loor, onlangs verklaard dat het indei-tijd een grote fout van het ge meentebestuur is geweest toestemming te geven voor de vestiging van studentensocië teiten op de Oude Delft. Beurzen. Door bemiddeling van de „American Field Service" zal aan, een aantal leerlingen van Nederlandse scholen voor voorbereidend hoger- en middelbaar onder wijs, die in 1957 hun einddiploma behalen, voor het studiejaar 1957/1958 een beurs voor een jaar studie aan'een Amei'ikaanse „high school" of „preparatory school" kunnen wor den verleend. Het aantal beurzen, dat vorig jaar 28 bedroeg, wordt thans tot vijftig a zestig uitgebreid. Noodkreet. De vergadei-ing van Pro vinciale Staten van Overijsel, heeft woens dag met algemene stemmen besloten, het volgende telegram aan de regering te zen den; „De Staten van Overijsel in vergade ring bijeen, di-ingen bij de regering aan op spoedig en volledig onderzoek naar de schade tengevolge van de wateroverlast in Overijsel en spreken de noodzaak uit, dat het rijk een regeling zal treffen om de ernstig gedupeerden doeltreffende hulp te verlenen, door middel van kredietfaciliteiten, bijdragen a fonds perdu en subsidies voor uit te voeren werken". Het telegram is inmid dels verzonden; Gouden Boek. De Friese gemeente Op- sterland er. speciaal het tot die gemeente behorende doi-p Gorredijk zijn ingeschreven in het gouden boek van het Joods Nationaal Fonds. Woensdag is het uit Israel ontvangen certificaat van inschrijving aan burgemees ter W. Harmsma overhandigd. Als reden van de inschrijving is daarin vermeld: „Het ge meentebestuur van Opsterland en het dorp Gorredijk ingeschreven door de Joodse be- woners van Gorredijk en hun kindei-en. die hun ei'kentelijkheid wensen uit te drukken voor de piëteitvolle wijze waarop de nage dachtenis van de Joodse medeburgers in deze gemeente door het plaatsen van een gedenkteken i het centrum van Gorredijk werd geëerd". Paardevlees. De paardenslagers zijn on- gerust over de vergroting van de uitvoer van slachtpaarden naar Frankrijk, die de laatste maand uitgedijd is tot honderd paarden per week. De slagers vrezen dat hierdoor te weinig paardevlees voor de binnenlandse consumptie overblijft en zij dus in een moei lijke positie geraken. Aangezien het de uit voer uitsluitend van slachtpaarden betreft, zal er volgens het produktschap Vee en Vlees weinig aan te doen zijn. HAARLEM EN OMGEVING In een confectiebedrijf te Haarlem heeft vrijdag een vijfenveertig-jarige vrouw ge tracht een damesjumper ter waarde van vierendertig gulden te ontvreemden. Zij werd echter op heterdaad betrapt. Nadat proces-vei'baal werd opgemaakt liet men haar weer gaan. Herstel. Gisteren berichtten wij in onze wekelijkse agenda „Uitgaan in Haai-lem", dat op maandag 22 oktober in het Concert gebouw ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de vereniging „Weten en Werken" een feestavond zal worden gege ven met medewerking van de organist Albert de Klerk, de sopraan Corry Bijster en de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap". Deze feestavond zal evenwel een maand later plaats hebben. Officiële ontvangst. B, en W. van Haar lem zullen op dinsdag 23 oktober om onge veer twaalf uur officieel ten stadhuize ont vangen de deelneemsters aan de naar deze gemeente te maken excursie van de afde ling 's-Gravenhage der Stichting 19401945. Bij oversteken niet opgelet. Op het Soendaplein te Haarlem is vrijdagavond om-' streeks half zeven een zesenvijftig-jarige man zonder acht te geven op het verkeer overgestoken. Hij werd door een personen auto aangereden. Met een zware hex-sen- schu ling is hij in het Gx'ote Gasthuis op genomen. Kamer van Koophandel. Donderdag 25 oktober komt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omliggende ge meenten in openbare vergadering bijeen in het gebouw der kamer aan het Nassauplein. B. B. Vrijdag werd in. Treslong te Hil- legom een grote propaganda-avond gehou den voor ongeveer duizend B.B.'ers. FLORENCE (U.P.) Een groep jonge kunstenaars heeft in Florence een protest bijeenkomst gehouden, die door talloze, op onlusten voorbereide politiemannen wex-d bijgewoond. Woedende Florentijnen orga niseerden elders een protestmars. Er zijn beroepen gedaan op de Italiaanse premier en spandoeken hebben verkondigd wat er allemaal achter deze beroering stak: mees terstukken kunnen niet vergoed worden. De protesterende kunstenaars in Florence zijn er op tegen, dat schilderijen van Ti- tiaan, Botticelli, Michelangelo en Raphael, onbetaalbare kunstschatten, naar Amerika worden gebracht voor een tentoonstelling daar. Het protest waar overigens geen geweld aan te past komt wordt geleid door kunstenaars, schilders van naam en antiquairs wier gezag onbesproken en be langwekkend is. Het gaat erg rustig, maar tegelijkertijd is toch de kunstminnende be volking van Florence in duidelijk verzet gekomen. Pietro Annigoni, dieb ekend is geworden door zijn portret van Koningin Elizabeth II van Engeland, ging aan het hoofd van een vierhonderd leden tellende protestmars. Annigoni had eerst in een toespraak verklaard dat de schilderijen, die zeer bros zijn en voor vijfentwintig miljoen lire verzekerd zijn, het transport niet kunnen overleven. Vrijdagmiddag heeft de Koningin in paleis Soestdijk een deputatie van twaalf personen ontvangen, vertegenwoordigende een groep van 120 leidende figuren uit de staat Virginia. De deputatie stond onder leiding van de gouverneur van Virginia, de heer Thomas B. Stanley. Zoals gemeld maakt deze groep een reis met het oog op de viering in 1957 van het feit, dat 350 jaar geleden in Jamestown de eerste kolonisten een nederzetting vestigden. De deputatie bood de Koningin een oor konde aan, waarvan de opdracht luidde: „Paying tribute to William of Orange, co- founder of William- and Mary-college in Virginia, and to the assistance, given to the Jamestown-colony, by the Netherlands East India Company". (Uit erkentelijkheid jegens Willem van Oranje, medestichter van het William- en Mary-college in Vir ginia, en voor de hulp verleend aan de kolonie te Jamestown door de Nederlands Oostindische Compagnie.) HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Beijers, Raamsingel 28, tel. 13164; Jan Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: firma C. G. Loomeyer en Zoon, Barteljorisstraat 11, telefoon 10175; Park-apotheek, Kleverparkweg 13, tele foon 11793; apotheek 't Gildehuys, Ko ninginneweg 3, telefoon 12038; apotheek J. Krijnen, Eksterstraat 100, telefoon 25860. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, tel. 22185. Overveen: Dok ter Post, Rollandslaan 35. Overveen, tel. 10367. Aerdenhout: Dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6, tel. 27570. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin; Kerkplein 2, Bloemendaaï' tel. 25769, b.g.g. 10920 en zuster A. G. Haags- ma, Roemer Visscherplein 1, Heemstede, tel. 27900. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 27 ok tober voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, telefoon 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatvveg 145, Santpoort-Station, tele foon 025608249 en de Aerdenhout Apo theek, Zanlvoortselaan 164, Aerdenhout, telefoon 26772. HEEMSTEDE: Artsen: W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606 en J. J. van Luin, Bi-onsteeweg 76, telefoon 34445. Wijkverpleging: zr. B. G. Badings, Heem- steedse Dreef 30 (flat 13), telefoon 39818 (en in de week van 22 tot en met 27 ok tober, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 en Aerden hout Apotheek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. ZANDVOORT: Artsen: Dr. B. Entzinger, Brederode- straat 1, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: Zr. A. M. C. Hogen- bosch, Julianaweg 25, telefoon 2826. Verloskundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Apotheken: zondag 21 oktober: De Zand- voortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389 de gehele dag geopend en in de week van 22 t/m 27 oktober óók des avonds na 7 uur. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. LISSE: Artsen: A. J. Duymaer van Twist, Hee- reweg, tel. 3453. BENNEBROEK: Artsen: dokter P. v. Aalst, Rijksstraatweg 53, tel. 02502—300. HILLEGOM: Artsen: Dokter Le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Bult, telefoon 6320. Nieuw-Vennep: dokter NugtePen, tele foon 220. Badhoevedorp: dokter Faber. ZONDAG 21 OKTOBER 195G. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. C. de Ru, van Zand- voort. 3.30: Consistoriekamer. Liturgische dienst voor slechthoi-enden. 7: Ds. D. van Krugten, van Soest. Dienst uitg. v. d. Ker- kera'adscommissie voor Bijzonder Kerke- werk, met medewerking v. h. „Oostei'kerk- koor". Vooraf zangdienst van 6.457 uur. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snijders. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterd. 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. E. Emmen, van 's Gravenhage. 7: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. R. Bijl. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans. 10.30: Jeugd dienst. Vicaris G. H. Wolfensberger, van Amsterdam. Geb. van Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. A. Bakker, van Den Haag. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Wijers. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, H. Avondmaal. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Dr. G. Snijders. Jans kapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. D. Boer. Jeugdkapcl. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Centrum, O. Groen markt. 10: Dhr. E. Kool. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Church of England, Kindërhüissingel. Eve ning Service 7.30 pm. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woens dag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeen komst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. \Yoensda2 7.30: Bidstond. Tlie Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, gebouw „Beth-El". 3: H. Avondmaal, Evangelist E. Ch. Hermes, Amsterdam. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woensdag 8: Kumpulan Isteri. Zustersamenkomst, Zr. L. J. Weber-Immink Heemstede. Alle-Dag-Kerk Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met ge- repatrieerden in. de Pastorie der Broeder- kerk, Parklaan 32. Dinsdagmiddag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk, Parklaan 34. Hervormde Evangelisatie op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. J. W. Grisnigt van Rotterdam. Woensdag 7.30: Ds. J. v. Dijk, van Garderen. Stads Evangelisatie Lange Herenstraat 6. 10: Dhr. W. F. Kloos, van Gouda met bandrecorder, solozang van Adr. Pape en Koorzang van „Eben Haëzer" 7: Avondmaal. Woensdag 8: Dhr. J. Jansen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. H. Agtereek, Evangelist te Amsterdam. 5: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Leiden. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Frits Roosink. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst a. d. Dreef. Op wekkingssamenkomsten, Zuidersti-aat 15. Donderdag 8: Bijzondere zendingsavond. Zendeling W. Könemann van de Christian and Missionary Alliance spreekt over: „Onze kruistocht in de Baliem-vallei" met projectie van de nieuwste kleurenopnamen uit Nieuw- Guinea. Vrije Evang. Gemeente, Parklaan 21 6.30: Ds. .T. Ietsma, uit Bussum. Broedei-ge- meente. Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz Jeugddienst. Oogstfeest. Ver. de Vrije Ge meente, Wilhelminastraat 60. 10.30: Voorgan ger: P. v. d. Veer. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes, H. Doop. 10.30: Proponent A. Steinhart. Jeugd- gebouw Schoterweg hoek Pijnboomstraat. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30: Peuzelaarsteeg 3. Dhr. W. Dorrepaal, Jeugddienst. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. P. de Ruig.. Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Lyceum-Aula ingang van Merlenstraat. 9: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Begijn hofkapel. 9 en 4.30: Ds, I. de Wolf. Chr. Ger. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Donderdag 7.30: Ds. K. de Gier. Geref. Gem., L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Lees dienst. Oud-Geref. Gemeente in Nederland, Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Willink. Oud-Kath. Kerk. Kinder huissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten Gemeente, Begijnhofkapel 10.30 en 7: Ds. J. van Dam. 8.15: Jeugdbij- eenkomst. Dinsdag 8: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssa menkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. P. Vons. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10 en 7.30: Samenkomsten. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Gemeente van Christus, Spinitenbosstraat 9 10.15: Aanbiddingsdienst w.o. het Avondm. 6 tot 7.30: Kleurbeelden van U.S.A. met toe lichting. 8: Eei-ste spec, evangelisatiepi-eek door Bill Richardson. Deze spec, diensten gaan door tot donderdag, telkens om 8 uur. Volle Evangelie Gemeente, Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Dhr. J. H. Schat. 12-13: Zondagsschool 7: Opwekkingssamenkomst (vei'schillende sprekers). Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Zevende-Dags Ad ventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeen te, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Predi king.,Kerk, van. Jezus Christus van de .Hei ligen der Laatste Dagen, Cornelisstèèg 9. 10.30: Zondaessch'oöl. 5; Kerkdienst. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastr. 21 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobiinestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefi-Beweging. aula Ste delijk Gymnasium, Prinsenhof. 11 v.m.: Uni. versele Eredienst. Interk. Evangelisatiecomité. Begijnhofka pel. Maandag 7.30: Zangdienst. 8: Dr. S. T. Heidema, zenuwarts, Rotterdam en Ed. Pera, evangelist te Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed Zondag. 10: Ds. G. Koch, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Dr. G. Ph. Scheers, opening gezinsweek. Donderdag 8: Gezins forum o.l.v. Di\ H. v. d. Loos. Jeugdkapel, Schoterweg 10: Dhr. H. D. v. d. Ouw. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaai-ndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Wooi-d, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort Stichting „Petra", Noorderkapel (einde Mi- nahassastraat) Donderdag 8: Dhr. J. Klein Haneveld, Evangelist te Bodegraven. Ver. Doopsgez. Gemeente, Noorderkapel, Indi- schestraat. 10.30: Ds. C. Soutendijk. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. P. van Til. Noord-Schoter- kerk, Spaai-ni'ijkstraat. 10: Ds. P. van Til. 5: Ds. J. A. van Arkel. Clir. Geref. Kerk. Floi-esstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 5: Ds. D. H. Biesma. Voorbereiding H. Avondmaal. Leger' des Heils, Ceramstraat 4. 10: Hei ligingssamenkomst. 12: Compagnie. 4.15: Kin. dersamenkomst. 7: Openluchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Dinsdag 2.15: Ge zinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Zangdienst o.l.v. Ds. van Dijt. Kapel Nieuw- Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Oskamp. Ka pel Irene. Meel- en Bos. 10: Dhr. J de Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. G. J. Sirks. Hoogleraar Leiden. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. F. H. von Meyenfeldt, van Leiden. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. F. H. von Meyenfeldt. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10: en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter. Rem. Den Haag. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. A. J. v. Rhijn, Haarlem Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Klapwijk. BLOEMENDAAL. Ned. Ilerv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Slelma, H. Avondmaal. 9: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 10.30: Zondagsschool. Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Mara natha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. J. P. M. Mackenzie. Rem Oegst- geest. .Geref. Kerk. 8.45, 10.30 en 3.30: Ds. G. Toornvliet. H. Avondmaal en Nabetrach ting. 7.30: Ds. S. J. Popma te Amsterdam. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag Uitstelling van het H. Sa crament van 15 tot 19.30 uur. Daarna Ves pers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. van de Linde, van Amsterdam, Gezins- dienst. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier Kon. Wilhelminaschool Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrix-school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Brouwer, H. Av. 5: Ds. Knottnei-us, voortzet ting H. Av. en dankzegging. Ned. Prot. Bond 10: Ds. Ki-uyswijk. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Offringa, van Katwijk aan Zee. 7: Ds. Moer man, van Aalsmeer. Doopsgezinde Gemeente 10.30: Ds. S. M. S. Daalder te Haarlem. H. Av. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP Ned. Herv. Kerk. 9 en Angolakust, 18 te Amsterdam. Aalsdijk, 19 v. Makassar n. Surabaja. Akkrumdijk, 19 te New Vork. Almdijk, 19 te Coatca Coalcos. Astrid Naess, 19 bij Dover verw. n. Mena Al Ahm. Alphacca, 19 te Rio de Janeiro v. Willemstad. Alphard, 20 te Pepel verw. v. Hamburg. Argos, 19 te Tel Aviv v. Piraeus. Abbedijk, 19 te New Orleans. Aegis. 19 v. New Orleans n. La Gualra. Alkaid, 19 te Montevideo v. Buenos Aires. Alderamin, 19 te Genua. Amor, 19 75 m. n. Finisterre n. Malta. Amstelveen, 13 te Durban. Attis, 19 v. Georgetown n. Nickerie. Almkerk, 19 220 m. z.z.w. Las Palmas n. Kaapst. Arcndsdijk, 19 v. Rotterdam n. Londen. Alioth, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Alblasserdijk, 20 te Rotterdam. Aldabi, 20 te Antwerpen. Aagtekerk, 19 v. Mombasa n. Aden. Algénib, 19 v. Santos n. Montevideo. Amstelmeer, 18 v. Panamakanaal n. Vancouver. Appingedijk, 19 te Santos. Batang, pass. 19 Sabang n. Aden. Boissevain, 20 te Kobe. Bengalen, 19 te Colombo v. Belawan. Baud, 19 te Belawan v. Tj. Priok. Bonaire, 19 1250 m. z.w. Flores n. Plymouth. Breda. 19 v. Cristobal n. Curacao. Beninkust, pass. 20 Kp. Finisterre n. Le Havre. Blijdendijk, 20 te New York. Callisto, 18 v. Philadelphia n. R'dam/Antwerpen. Clavella, 19 te Karachi. Caltex Delft. 19 v. Rastanura n. Suez. Camitia, 22 te Brisbane verw. Cinulia, 22 te Rotterdam verw. Duivendrecht, 20 te Rotterdam. Diemerdijk, 19 te Los Angeles. Eemland. 19 te Rio de Janeiro. Erinna, 19 v. Balikpapan n. Singapore. Esso Rotterdam, pass. 19 Pantellaria n. Antw. Eemland. 19 te Rio de Janeiro v. Santos. Eenhoorn, 19 te Piraeus v. Patras. Elizabeth B, 19 120 m. n.w. Honolulu n. Honolulu. Felipes, 20 te Tj. Priok. Gaasterland, 19 115 m. w.n.w. Djedda n. Djibouti. Giessenkerk, 19 te Bremen. Gordias, 20 v. IJmuiden te Amsterdam Guineekust, 20 v. Dakar n. Freetown. Helena, 18 v. Amsterdam n. Emden. Hector, 19 te Lattakia. Hoogkerk. 19 v. Bangkok n. Hongkong. Heelsum, 19 te Brownsville v. Houston. Hydra, 18 v. Pt. Au Prince n. Cd. Trujillo. Hilversum, 19 v. Mena n. Kwinana W.-Australië. Isis, pass. 18 Monapassage n. Londen. Iberia. 19 te IJmuiden. Ilos, 20 te Rotterdam. Japara, 19 te Southampton verw. Kalinga, 19 te Port Said. Kieldrecht, 18 te Rotterdam. Kota Baroe, 19 te Baltimore. Kalabahi, 20 te Makassar v. Surabaja. Karimata, 19 ta Suez. Kylix, 19 te Thameshaven. Kalydon, 19 v. Avonmouth n. Liverpool. Kellia, 22 te Curacao verw. Kopionella, 19 te Trinidad verw. n. Rotterdam. Kalinga. 19 v. Suez n. Fao. Kenna, 20 te Curacao. Kermia, 20 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Katelysia, pass. 20 Aden n. Montreal. Lindekerk, 19 te Rotterdam. Lutterkerk, 18 te Rotterdam. Langkoeas, 20 te Singapore. Liberty Bell, 20 te Suez. Louis Lants, 20 te Monrovia. Laurenskerk, 19 te Marseille. Lombok, 19 te Beira v. Lorenco Marques. Loenerkerk, 19 te Suez. Lissekerk, 19 31 m. n.o. Algiers n. Port Said. Laagkerk, 20 te Suez. Lemsterkerk, 19 v. Mostaganem n. Genua. Mapia, 18 te Antwerpen. Maas, pass. 19 Kreta n. Alexandrië. Macoma, pass. 19 Madoera n. Fremantle. Murena, 24 te Balikpapan verw. v. Tokuyama. Maasland, 19 te Santos v. Rio de Janeiro. Maasdam, '9 Port Au Prince v. Curacao. Marisa, 19 te Iskenderun verw. n. Abadan. Myonia, 28 te Bahrein verw. n. Karachi. Muiderkerk, 19 te Rotterdam. Nias, 19 v. Colombo n. Penang. Nigerstroom, 19 v. Abidjan n. Takoradi. Nestor. 19 v. New Orleans n. Maracaibo. Notos, 18 90 m. n.n.o. Finisterre n. Amsterdam. Ouwerkerk, 20 v. Manilla n. Cebu. Oranjefontein, 18 te Antwerpen. Ophir, 19 te Singapore v. Belawan. Orion, 20 te Curacao verw. v. New Orleans. Oldekerk, 19 te Genua v. Rotterdam. Oberon, 20 te Rotterdam. Ootmarsum, 20 te New Orleans. Oranje, 20 rede Massawa. Oranjestad, 20 v. Pto. Limon n. Cristobal. Prins Casimir, 19 te Antwerpen verw. Prins Philips Willem, pass. 19 Scillys n. Montreal. Prins Willem George Frederik, 19 te Montreal. Prins Willem Frederik, 19 te Montreal. Pendrecht, pass. 20 Gibraltar n. Banias. P. G. Thulin, 19 v. Philadelphia n. Seven Islands. Polyphemus, 20 te New York. Rondo, 18 v. Aden n. Belawan. Roepat, 19 te Mogadiscio v. Berbera. Radja, 19 740 m. w. Kp. Leeuwin n. Kaapstad. Rijndam, 19 v. Rotterdam n. Southampton. Ruys, 20 te Durban. Sunetta. 18 v. Abadan n. Vizagapatam. Soestdijk, 18 te Rotterdam. Stad Breda, 19 te Rotterdam. Senegalkust, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Schiedijk, 19 v. Antwerpen n. New Orleans. Schouten, 22 te Tj. Priok verw. Sibajak, 19 v. Melbourne n. Sydney. Stad Arnhem. 19 te Middlesboro verw. Schelpwijk. 19 te Port Said. Stan vac Djirak, 19 te Port Swettenham v. Sun- geigerong. Stanvac Pendopo, 22 te Sungeigerong verw. Stat, of Liberty, 18 500 m. o. Philadelph. n. Mena. Stentor, 18 760 m. z.w. Fayal n. Port of Spain. Senegalkust, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Saroena. 20 te Hongkong verw. (dokken). Stad Dordrecht, 19 v. Gibraltar n. La Spezia. Sarpedon, 19 v. Amsterdam n. Curacao. 'Stad Vlaardingen, 19 v. Rotterdam n. Wabana. Ternate, pass. 18 Guardafui n. Le Havre. Teucer, 20 te Surabaja. Tabian, 19 te Djibouti. Tawali, 19 te Vizagapatam v. Calcutta. Tiberius, 18 v. Kingston n. Tela. Tibia, 19 te Nordenham. Tamo, 19 v. Hoek v. Holl. n. Rio de Janeiro. Tankhaven II, 19 v. Sungeigerong n, Singapore. Tjisondarl, 17 te Port Swettenham. Tabinta, 19 v. Genua n. Barcelona. Tjinegara, 19 v. Tristandacunha n. Kaapstad. Tjisadane, 19 v. Durban n. Port Louis. Vasum, 24 te Thameshav. verw. n. Mena A1 Alien. Van Noort, 19 te Surabaja v. Semarang. Wonosobo, 19 v. Tj. Priok n. Colombo. W. Alton Jones, 18 470 m. o.n.o. Bermuda naar Philadelphia. Woensdrecht. 19 90 m. z.z.w. Balikpap. n. Singap. Willemstad, 20 te Amsterdam. IJssel, 19 v. Algiers n. Oran. Zeeland KRL, 20 te Sorong verw. Zuiderzee, 18 400 m. w. Cp. Spartel n. Baltimore. Zijpenberg, 19 v. Melilla n. IJmuiden. SLEEPVAART Cycloop, 18 580 m. n.o. Bermuda n. St. Nazaire. Gele Zee, 17 te Dakar v. Rotterdam. Hudson, 18 140 m. n.w. Minikoy n. Haiphong. Oceaan. 18 v. Aruba, n. Curacao. Oostzee, 18 v. Port Said n. Karachi. Rode Zee. pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. 10.30: Ds. A. W. Lazonder. van Den Haag. 7: Ds. J. A. Van Boven, Jeugddienst, vooraf een kwartier samenzang. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. A. van Leeuwen, van De Kaag. Bethelkapel. 10: Ds. J. A. v. Boven, H. Avondmaal. 7: Ds. M. C. Don, H. Av. en dankzegging. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vic. Baljé. 7: Ds. D. ter Steege. van Santpoort. Jeeuddienst. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege. 19: Dr. H. van der Loos, Haarlem-N. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel, Pastorieweg). 10: Ds. D. H. Biesma. 4: Ds. J. C. Maris. Voorbereiding H. Avondmaal. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, H. Avondmaal 7.30: Dezelfde. Dankzegging. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Medew. v. h. kerkkoor. Jeugdkapel. 9: Dhr. M. Faber. Kapel Bentveld. 10.45: Mej. Ds. W. H. Buijs Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. M. A. Beek, uit Amsterdam. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. G. Kroes, uit Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. E. Zijlstra, van Aerdenhout. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dins dag 3: Samenkomst in pension Dijkhoffz, Brederodestraat 43. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. C. Wildschut, van Amster dam, jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10: Px-of. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan, van Haarlem. Geref. Kerk 10: Ds. J. A. van Arkel, van Haarlem-N. 5: Ds. L. Hoorweg Jr., van Haarlem-Zuid. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Ge meente. 9.30 en 3: Leesdienst. Woensdag: ds. H. Weltink, van Doetinchem.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13