AMSTLEVEN DE SAMENZWEERDERS Keurige overwinning van Watervliet op sterk Groen Geel: 5-4 A NOC wees verzoek „De Robben" af Agenda voor Haarlem Tafeltennisploeg Kennemerland versloeg het Noorderkwartier MERUJN EN DE W0NDERBESSEN De korfbalcompetitie NAAIMACHINES Piet Steenvoorden tweede in Oisterwi jk Ronde van Lombardije gewonnen door Darrigade De Toer door Nederland voortaan voor ploegen? Neemt Coppi afscheid van de wedstrijdsport? Duitse kanoërs versloegen Nederland met ruim verschil Roger Moens gaat niet naar Melbourne Nog geen afspraak over Nederland-Suriname Districtswedstrijden van het Handbalverbond Het Aljechin herdenkings schaaktoernooi De nieuwe winter- zwemcompetitie Van der Linden verbeterde uurrecord hardlopen Boksen Stretz tegen Hecht limm Friese beschuit C VERVOLGVERHAAL^ indoor Friedrich Bruegelj 59 Successen voor Duinwijck in KLM-toernooi DINSDAG 23 OKTOBER 1956 In de tweede klasse van de korfbalcom- petitiè boekte Watervliet een fraai succes door met 54 te winnen van het sterke Groen Geel. Aurora daarentegen moest In fortuna haar meerdere erkennen en leed pen 95 nederlaag. Animo Ready verloor in de derde klasse voor de eerste keer van Wittenburg, 94. Sport Vereent zette haar „vcrwinningenreeks voort en won met 31 van Zaandam-Zuid. Oosthoek bleef ook deze zondag puntloos door met 51 te ver liezen van KVH. De wedstrijd WatervlietGroen Geel •nad een zeer spannend verloop. Om beur ten doelpuntten beide partijen, zodat de rust aanbrak met gelijke stand (33). Ook jn de tweede helft was van een overwicht van één der partijen geen sprake. Pas in de laatste minuten werd de wedstrijd in het voordeel van Watervliet beslist door een doelpunt van mej. R. Leijenaar. De overige punten werden gemaakt voor Watervliet door Van Ladesteijn, De Boer, Hartman en Veerbeek. Aurora moest met een 95 ne derlaag tegen Fortuna genoegen nemen. Schotvaardigheid besliste hier de wedstrijd in het voordeel van de Amsterdammers. Voor Aurora werden de doelpunten ge- Maandag is de voetballer Cor van der Hart in het huwelijk getreden m.et mej. A. R. H. Willems in de St. Lam- bertuskerk te Maastricht. Het echtpaar tijdens het verlaten van de kerk. In de Ronde van Olsterwijk (N.Br.), de laatste wegwedstrijd voor amateurs van het seizoen, heeft Piet Steenvoorden beslag ge legd op de tweede plaats. De Heemstedenaar finishte na Bloedjes uit Alkmaar. In deze wielerronde, waarin nagenoeg alle bekende amateurs aan de start ver schenen, werd een felle strijd geleverd. Met nog een twintigtal kilometers te fietsen viel de beslissende slag toen Damen (Lieshout), Steenvoorden en Bloedjes uit het peloton ontsnapten. Alleen de jonge Beverwijker Niesten en Van Wetten uit Noordwijker- höut konden zich nog bij hen voegen. In de laatste bocht op 1 kilometer van de finish liet Van Wetten een ,.gat" vallen in het kopgroepje om Damen in de gelegen heid te stellen de overwinning te grijpen. Niesten en Steenvoorden doorzagen het ge vaar bijtijds en stelden alles in het werk om Damen te achterhalen. Daarvan profiteerde Bloedjes, die achter de vermoeide renners vandaan naar de overwinning sprintte. De uitslag luidde: 1.' Bloedjes (Alkmaar); 2. Steenvoorden (Heemstede); 3. Damen (Lieshout); 4. A. van Wetten (Noordwijker- hout); 5. Niesten (Beverwijk). De Fransman Darrigade heeft de Ronde van Lombardije gewonnen in de eindsprint, v'oör Coppi en Magni. Klassement: 1. Darrigade, 240 km 6.14.20' 2. Coppi (It.); 3. Magni (It.); 4. Van Looy (B De A.S.C. Olymnia heeft voor zondag 21 oktober in hotel Kagenaar te Utrecht een vergadering uitgeschreven, waarvoor uit nodigingen zijn verzonden aan 38 Neder landse wielerverenigingen. Het voornaamste punt van bespreking is het onderzoeken van de mogelijkheid om de Toer door Nederland voor amateurs 1957 in ploegen te laten rijden Olympia heeft dit initiatief genomen nadat in de afgelopen twee jaar, waarin de toer als individuele rit werd gereden, was ge bleken, dat diverse verenigingen meer voel den voor een ploegenwedstrijd. Men wil thans onderzoeken of het technisch en finan cieel mogelijk is club-, plaats- of slreekploe- gen te laten uitkomen. Elke ploeg zou dan uit zeven renners moeten bestaan. Fausto Coppi heeft laten weten, dat de tonde van Lombardije, die zondag werd ver aden, ..ijn laatste weds tijd is geweest. „Ik wil mij. volledig toeleggen op mijn taak van tech nisch ploegleider", zo verklaarde hii. ZWEDEN—DENEMARKEN. De in het Raasunda-stadion in Stockholm gespeelde voetbalwedstrijd Zweden—Denemarken heeft een een—een gelijk spel opgeleverd. De ruststand was eennul in het voordeel der Denen. maakt door Oudejans (3x), Van Dijk en speelster Tjeertjes. De stand in de tweede klasse is thans: Tweede klasse A: Tweede klasse B: Allen Weerbaar 5-10 Samos 5-10 Rod a 5-10 Groen Geel 5- 8 Vogel 5- 6 Watervliet 6- 8 Fortuna 5- 5 DED 5- 5 DDV 4- 4 Landlust 5- 4 Olympia 5- 4 Excelsior 5- 4 Aurora 6- 4 DVD 5- 3 Oosterkwartier 5- 3 Haarlem 3- 2 Hespa 6- 0 OBZB 5- 0 Derde klasse Animo Ready leed een verdiende 94 nederlaag tegen Wittenburg. Dit twaalftal was over alle linies sterker. Reeds bij de rust stond Animo Ready met 51 achter. De einduitslag werd tenslotte een 94 nederlaag. Schoon scoorde tweemaal voor Animo Ready, terwijl Kruyff en mevrouw Sterk-Compiet ieder eenmaal de mand vonden. Sport Vereent won zondag wederom. Nu werd tegen Zaandam-Zuid met 31 gewon nen. Reeds spoedig stond Sport Vereent met 20 voor door D. Ausma, waarna C. Otte de stand op 30 wist te brengen. Nog voor de rust wist Zaandam-Zuid de achterstand tot 31 te verkleinen. In de tweede helft kon geen der partijen tot doel punten komen, zodat de stand ongewijzigd bleef. Oosthoek leed wederom een grote neder laag, ditmaal tegen KVH uit Den Helder (15). Reeds bij de rust stond Oosthoek met 30 achter. Nadat in de tweede helft I'. Meegdes de stand op 13 had gebracht, wist KVH daarna nog 2x te doelpunten, zodat de uitslag 51 in het voordeel van KVH was. De standen in de derde klasse zijn; Vereent Kameo 5-6 5-8 BEP 5-3 5-3 KCN 4-2 4-5 Nieuw Flora 4-2 5-5 SKV 5-2 4-4 3 C: 5-4 Wittenburg 5-8 4-3 ZKC 4-7 6-1 KVH 5-7 Animo Ready 4-6 5-9 Oosterpark 6-4 5-9 OKV 2-2 5'-5 Hol ver 5-2 Oosthoek 5-0 In de reserve tweede klasse A verloor Oosterkwartier 2 met 62 van Allen Weer baar 3. De beide doelpunten voor de Haar lemmers werden gemaakt door de speel sters G. Brink en S. Verhaar. In de re serve derde klasse 3 A leed Watervliet 2 een 43 nederlaag tegen Koog Zaandijk 3. 3 A: Sport ZKV Tovers KVD Altius Zwaluwen Victoria Zaandam-Zuid 3 B: Amsterdam-Z. Meo Soesterkwartier De tweedaagse kanowedstrfjden tussen een selectie-ploeg uit Nordrheln-Westfalen en het Nederlandse team is door de Duitsers met groot verschil (41 tegen 22 punten) ge wonnen. De 3000 toeschouwers, die de wedstrijden op de tweede dag volgden zagen Nederland slechts een maal winnen. Klingers ging in de K I over 1000 meter als eerste door de finish, hij liet de chronometers op 3 min. 39 sec. stil staan. De Duitser Kleine werd twee de in 3 min. 40,8 sec., gevolgd door zijn landgenoot Schmidt (3 min. 42 sec.) en de Nederlander Lagrand 4 min. 29 sec. De ^uitslagen luidden: K 1 10.000 m.: 1. Scheuer (D.) 43 min. 6.5 sec.; 2. Lietz (D.) 44.10.3; 3. Klingers (Ned.) 47.05.1; 4. Lagrand (Ned.) 47.09.5. K 2: 1. Briel/Kleine (D.) 39.33.4; 2. Milten- berger/Schimf (D.) 39.37.8; 3. De Nier/Geurts (Ned.) 40.41.7; 4. Steen/Huysman (Ned.) 42.45.5. K 2, 1000 r eter: 1. ScheuerMiltenberger (Did.) 3 min. 15,7 sec.; 2. BrielKleine (Did.) 3 min. 19 sec.; 4. SteenHuisman (Did.) 3 min. 32 sec. 4 x 500 meter estafette: 1Nordrhein-West- falen 8 min. 40 sec.; 2. Nederland (Klingers- Lagrand-Geurts-Bobeldijw) 8 min. 47,3 sec. Dames. 500 meter K I: 1. mej. Hartmann (Did.) 2 min. 29 sec.; 2. mevr. Klingers Bosschieter (Ned.) 2 min. 29.9 sec.; 3. mej. Graef (Did.) 2 min. 31,5 sec.; 4. mej. Zand- voort (Ned.) 2 min. 33,2 sec. De Koninklijke Belgische Atletiekbond heeft het Belgisch Olympisch Comité mede gedeeld. dat de atleet Roger Moens, die aan gewezen was voor de Olympische ploeg, zich genoodzaakt heeft gezien, te bedanken. Dit in verband met zijn lichamelijke conditie. De wereldrecordhouder op de 800 meter zal worden vervangen door André Ballieux. Het BOC is voorts akkoord gegaan met het voorstel van de atletiekbond, de zesde plaats in de Belgische atletiekploeg toe te kennen aan de hordenloper Marcel Lamberechts. De heer Emil de la Fuente, voorzitter van de Surinaamse Voetbalbond, heeft in Para maribo verklaard, dat de SVB eventueel met genoegen zal ingaan op een uitnodiging van de KNVB, een Surinaamse ploeg in Neder land te laten uitkomen tegen 't oranjeteam. De heer De la Fuente vertelde, dat ir. H. F. Hopster, de voorzitter van de KNVB, ter gelegenheid van de ontmoetingen van 1954 in Suriname had verklaard, dat het bezwaar lijk zou gaan. de Surinaamse ploeg te invi teren voor 1955. Er zou echter een uitnodi ging volgen voor 1956 of 1957. Van de zijde van de KNVB werd ons mede gedeeld, dat destijds inderdaad oriënterende besprekingen zijn gevoerd. Deze hebben ech ter tot dusver nog niet tot een definitieve afspraak geleid. De stedenwedstrijd tafeltennis Kenne- merland—Noordholiands Noorderkwartier is in een grote zege voor de gastheren ge ëindigd. In de eerste helft reeds namen de lagere teams een flinke 2214 voorsprong. In de tweede helft deden de hogere teams het nog iets beter en zegevierden met 23— 13, zodat Kennemerland deze ontmoeting met 4527 won. In de eerste helft van de strijd zorgden voox-al de dames van het tweede team voor een flink aantal punten. Nel Vermeulen, TruUs Vasen en Letty van der Putten haal den er samen acht. Alleen Letty moest een punt afstaan. Ook het derde klasse heren team had er erg weinig moeite mee en won ruim met zes-drie. Langenberg bleef hier ongeslagen. Chabot zorgde voor twee pun ten, terwijl Winder hier nog een punt aan kon toevoegen. De tweedeklassers kwarpen maar juist met de hakken over de sloot. Blom. die het vorig jaar nog eersteklasse speelde, was hier uiteraard in zijn element en zegevierde drie maal. Van der Kuyl stelde met overwinningen op Rozemeyer en Zonneveld de zege veilig, maar Hart stelde wel wat teleur, door niet eenmaal te win nen. De vierdeklasse heren konden niet winnen en waren tevens het enige team in de gehele middag, dat van de Noordhollan ders verloor. Balman debuteerde uitstekend in het afdelingsteam en zorgde voor drie punten, maar zijn collega's Kok en Kraa lingen konden niet een maal scoren. In de tweede helft waren de verschillen over het algemeen minder groot. Een uit zondering maakten de eersteklassers hier op, die met een ruime acht-één overwin ning uitstekend werk deden. Eijking en Netz waren ongenaakbaar en zegevierden drie maal. De Loor moest alleen na drie games spannende strijd de eer laten aan Cox. De overgangsklassers hebben heel hard voor de zege moeten vechten en won nen dan ook maar juist met vijf-vier. Schoof was opnieuw de beste en gaf met drie overwinningen in twee games wel een overduidelijk bewijs van zijn grootse vorm. Van der Dries en Blom deden het belang rijk minder en konden alleen maar van respectievelijk Lamers en Langius winnen. Van der Dries kwam tegen Langius nog tot een derde game, maar was hier toch duidelijk minder. Ook op Beukman ver overde hij nog een beslissende game, maar hier kwam hij er met 2111 in het geheel niet aan te pas. Bij de dames uiteraard drie punten voor Anneke Lahey. Ook zij gaf met drie maal twee games duidelijk blijk van een uit stekende vorm. Nan Wolters en Nan Simon wonnen beiden van R. Stokman. Bij de jeugd knap werk van Van Wijk en Pliester, met twee punten elk. Ook Hart mocht te vreden zijn met zijn moeizame zege op Hageman. Zondag 28 oktober zullen de handbalcom petities van het Nederlands Handbalverbond stilliggen. Deze zondag wordt als technische dag gebruikt. Alle vertegenwoordigende dis- trictsploegen zullen in Nederland Duitse tegenstanders(sters) ontmoeten. In april van het volgend jaar wordt een tegenbezoek ge bracht. West-A ontvangt elftallen uit de Kreis Düsseldorf, West-B teams uit Duitsburg, dis trict oost ploegen uit Dortmund, Noord ont vangt tegenstanders (sters) uit Niedersachsen, terwijl zuid nog onderhandelingen voert met Wuppertal. Zowel de samenstelling van de teams van west-A, alsmede de plaats waar de wedstrij den gespeeld worden zijn nog niet bekend. Maandagavond werden in het Aljechin herdenkingstoemooi twee uitgestelde par tijen gespeeld. Bronstein (wit) versloeg Uhlmann in een partij van de 6e ronde. De partij SliwaSzabo (7e ronde) werd af gebroken. Ja... daar moest het zijn. Merlijn stond voor een open plek tussen de bergen; en daar, recht voor hem, zag hij een donkere ingang van een hol. Dat moest het drakenhol zijn! Hij kwam voorzichtig naderbij en luisterde. Ja, hij hoorde iets: daarbinnen, in het hol klonk een geluid. De draak snurkte! Het klonk, of het in de verte onweerde... Merlijn keek rond en zag 'n paar rotsblokken, die tegenover het hol lagen. Daar achter knielde hij neer, om een schuilplaats te hebben; van daar uit kon hij het hol in 't oog houden. Stilletjes lag hij te kijken, maar er was nog niets te zien. En toen, opeenskreeg Merlijn 'n kriebel in zijn neus en hij niesde: hatsjoeü -36 ADVERTENTIE Dezer dagen heeft het bestuur van „De Robben" zich telegrafisch tot het Neder- landsch Olympisch Comité gewend met het verzoek Greetje Kraan, die bij de laat ste selectie in Vlaardingen afviel voor de vierde plaats in de estafette-ploeg, als reserve aan te wijzen voor de 4 x 100 meter hetgeen volgens de Olympische reglemen ten is toegelaten. Naar men weet zwom Greetje Kraan evenals Loes Zandvliet tijdens een geïm proviseerd estafette-nummer in het Kolpa- bad in Vlaardingen de 100 meter vrije slag in 1 min. 7,2 sec. Van de zijde van het N.O.C. heeft het bestuur van de „De Rob ben" thans een afwijzend antwoord ont vangen. Een nadere motivering werd niet gegeven. Greetje Kraan heeft maandagavond in het 25 meter bad in Hilversum de 100 meter afgelegd in 1 min. 5,3 sec., een nieuw persoonlijk en clubrecord. Het per- Ko- heeft De zwemcompetitie kring Haarlem ninklijke Nederlandse Zwembond voor het komende winterseizoen een zwem competitie op het programma geplaatst, waarvan de eerste ontmoeting op vrijdag 26 oktober door HVGB in Stoop's bad in Over- veen zal worden georganiseerd. De volgende wedstrijden zullen dan wor den gezwommen: 50 meter schoolslag meis jes; 50 meter vrije slag jongens; 50 meter rugsla'g dames nieuwelingen; 100 meter schoolslag heren junioren: 50 meter vlinder slag dames juniörèh; 4 x 50 meter wisselslag estafette heren junioren. De volgende ontmoetingen zijn vastge steld: woensdag 14 november in Stoop's bad. organisatie zwemchib Haarlem; dinsdag 11 december in het Sportfondsenbad, organi satie HPC; dinsdag 19 februari 1956 in het Sportfondsenbad organisatie DWR; en zon dag 10 maart de laatste ontmoeting in het Velserbad te IJmuiden, organisatie VZV. Inhaalwedstrijd Doof het slechte zomerseizoen heeft een ontmoeting van de zomer kringkampioen schappen geen doorgang kunnen vinden. Deze ontmoeting is nu vastgesteld op zater dag 3 november in het Sportfondsenbad in Haarlem. Zij wordt georganiseerd door DWT. De wedstrijden zijn 66 2/3 meter schoolslag meisjes; 66 2/3 meter vrije slag jongens; 400 meter vrije slag dames: 100 me ter rugslag heren; 66 2/3 meter rugslag meis jes; 200 meter schoolslag heren; 5 x 66 2/3 meter vrije slag estafette jongens; 5 x 66 2/3 meter vrije slag estafette dames. soontijk record van Greetje Kraan stond op 1 min. 5,5 sec., gemaakt tijdens de be faamde wedstrijd tegen Cockie Gastelaars, toen deze op 3 maart van dit jaar in Am sterdam het wereldrecord verbeterde en op 1 min. 4,2 sec. bracht. Greetje Kraan zwom in Hilversum tegen Astrid Sanderson, een zwemstertje, dat vroeger lid van de „Robben" is geweest, daarna naar de H.Z.C. is overgegaan en nu weer overschrijving heeft aangevraagd naar haar oude vereniging. Tijdopnemers van Greetje Ki'aan waren mevrouw B. van AsKerkmeester (Amersfoort), H. van der Velde (Utrecht) en R. Keizer (Zeist), die allen dezelfde tijd afdrukten: 1.05.3. Judith de Nijs egaliseert Nederlands record Tijdens onderlinge zwemwedstrijden van ,.De Robben" in Hilversum heeft het 14- jarige zwemstertje Judith de Nijs het Ne derlands record op de 4 x 100 meter wis selslag persoonlijk geëgaliseerd Zij noteer de 5 min. 47,3 sec. Het Nederlands record is sedert 28 maart van het vorig jaar in handen van haar clubgenootje Mary Kok. Judith zwom tegen Truusje van Oostrom (Robben). Op de sintelbaan „Lagepad" en rond het Kralingse Bos in Rotterdam zijn zondag uurwedstrijden hardlopen en snelwande len gehouden. De Leidenaar Van der Lin den (Holland) verbeterde het Nedérlandse record op het nummer een uur hardlopen met een afstand van 18.624.58 meter. Het oude record stond op naam van Van der Zande (Olvmpia-Halsteren) met een af stand van 18.492.14 meter, dat hij 18 ok- fnhpr 1063 eveneens in Rotterdam maakte. Stretz, halfzwaargewicht kampioen van Duitsland, is officieel aangewezen als uit dager van de Europese titelhouder in deze klasse, zijn landgenoot Gerhard Hecht. De Europese Boks Unie heeft bepaald, dat een gevecht om de Europese titel tussen beide boksers voor het einde van dit jaar moet worden gehouden en dat de datum voor 19 november moet zijn vastgesteld. Dit wordt de vierde ontmoeting tussen Hecht en Stretz. Hecht moet in november ook de Duitse zwaargewichttitel verdedigen en wel tegen Heinz Neuhaus. ADVERTENTIE V.V-y -'- V, •->, ~r. - v<r-:i Rustig vertelde hij over zijn zaken. Direct na de oorlog was hij gaan handelen in schaarse grondstof fen, öf op een ruilvoet, óf tegen contante betaling. Er konden in deze hanciei grote winsten behaald worden, maar hij wist, dat dit niet lang meer kon duren, omdat deze handel gebaseerd was op het grote tekort aan grondstoffen. Maar de politieke condities waren sedert dien veranderd, zodat wat eerst tijdelijk was, nu een permanent karakter had gekregen. De zaken waren langzamerhand te omvangrijk geworden voor één man. Eén mens kon het geheel moeilijk meer in handen hou den en daarom had hij voorgesteld, om buitenlands ka pitaal aan te trekken en om een compagnon in Trans continent, zijn zaak, op te nemen. In den beginne had Praag nogal argwanend tegenover dit plan gestaan, maar tenslotte was hij er in geslaagd de Ministeries van Bin nenlandse Zaken en Buitenlandse Handel over te halen, zodat hij thans toestemming had om een buitenlander aan te trekken. Op dit ogenblik wilde hij niet meer zeg gen. Eerst wilde hij weten, of Jean inderdaad interesse had en wat hij zich voorstelde. Indien hij het aanbod serieus zou vinden, zou hij Aubrey de volgende dag naar Praag meenemen, zodat hij aan enkele besprekingen kon deelnemen, waardoor het hem duidelijk zou worden, dat Transcontinent een zuiver zakelijke, niet op politiek ge baseerde onderneming was. Plock legde hier speciaal de nadruk op, omdat de westerse zakenwereld zich erg arg wanend toonde en overal politieke intrigues vermoedde, waar slechts sprake was van zuiver commerciële hande lingen. Jean antwoordde, dat hij in principe geïnteresseerd was in Transcontinent en dat hij zijn kapitaal graag wilde investeren. Hij wilde zaken doen, die snel afge handeld konden worden, en volgens zijn mening kon dat het beste met Oosteuropese staten geschieden; met Polen, Roemenië en Tsjechoslowakije. Hij had al eens iets over Transcontinent gehoord en Bad in had hem ver zekerd, dat de firma zuiver zakelijk georiënteerd was. Anders zou hij Plock niet opgezocht hebben, want hij voelde er niets voor om zaken met politiek te vermen gen. Hij wilde zelfs niets met politiek te maken hebben, zelfs niet met Franse politiek, laat staan dus met die van een andere mogendheid. Hij had geen bezwaar tegen een reis naar Praag, een stad. waar hij al veel over gehoord had, maar die hij tot zijn spijt nog nimmer had bezocht. weet het, wij Fransen zijn niet erg op reizen gesteld. Hij zou het wel prettiger gevonden hebben om pas na Pasen te gaan, maar als mijnheer Plock meende, dat zij tijdens de paasdagen zaken zouden kunnen doen, dan had hij er generlei bezwaar tegen om de volgende dag te ver trekken. Plock begon vervolgens uit te wijden over Marseille. Hij maakte het Aubrey duidelijk, dat hij niet, zoals de meeste vreemdelingen, Parijs met Frankrijk identifi ceerde. Ja, de Franse provincies! Daar ligt zijn sterkte en zijn kapitaal! Jean voelde zich licht geschokt, toen Plock Marseille „de provincie" hoorde noemen, maar hij ging hier niet nader op in. Hij wilde echter wat meer over Transconti- nent. horen. Plock knikte. Eerst, zo merkte hij op, moest hij echter zéker welen, of Jean morgen met hem mee zou vliegen of niet. Anders zou het niet meer mogelijk zijn een visum te krijgen. Als hij morgen in Praag zou zijn, zou hij gelegenheid hebben om met invloedrijke mensen kennis te maken. Daar Jean bang was, dat Plock verdere belangstelling zou verliezen, als hij wéér zou zeggen, dat hij liever pas na de paasdagen naar Praag wilde gaan, haalde hij zijn paspoort te voorschijn en overhandigde het Plock. Mooi, zei Plock. Ik zal uw paspoort direct naar de ambassade laten brengen. Hij drukte op een bel. Enkele ogenblikken later kwam een meisje binnen. Plock stelde haar als zijn secretaresse voor, juffrouw Kratka. Ongelukkigerwijs spreekt zij haar Frans nog niet zo goed. Mag ik haar even in het Tsjechisch instrueren? Ga met de auto naar de ambassade, zei hij in zijn moedertaal. Je moet hun zeggen, dat ik voor dit pas poort een visum wil hebben. De eigenaar er van is zeer in Transcontinent geïnteresseerd. Het meisje onderbrak hem. De laatste keer kon de handels-attaché ons niet helpen. Praat niet zo veel. Je moet natuurlijk naar de cul turele attaché gaan en hem zeggen, dat het om een visum gaat, geautorisc i door het Ministerie van Binnenland se Zaken. Hij u .et daar alles van. En waag het niet terug te komen zonder visum. Maar ik moet toch de handels-attaché. Je werkt nu al zes maanden voor mij, maar je schijnt nog steeds te geloven, dat de handels-attaché zich met handelstransacties bezig houdt en de culturele attaché met culturele zaken. Het meisje nam het paspoort aan en verdween. Jean hoopte vurig, dat zijn gezichtsuitdrukking niet ver raadde, dat hij alles verstaan had. Plock ging verder. De voornaamste bezigheid van Transcontinent be staat op het ogenblik in het kopen van non-ferro meta len. Op het ogenblik kan ik beschikken over een scheeps lading koper, afkomstig van een Amerikaanse firma. U zoudt in deze transactie kunnen investeren, bijvoorbeeld voor een tienduizend dollar. Mijn eigen werkkapitaal ligt momenteel vast in enkele andere zaken, hoofdzake lijk kogellagers en zink. Met deze tienduizend dollar zoudt u hij greep een potlood en maakte enkele be rekeningen in één maand ongeveer twaalfduizend kunnen maken. Officieel weet die Amerikaanse firma niet, wat de uiteindelijke bestemming van het koper is. Het transport moet zó geregeld worden, dat de autori teiten van de landen, welke het kopar in transito moet passeren, niet te weten komen waar mijn goederen heengaan. Daarom moet ik steeds kleine hoeveelheden vervoeren, zodat de vrachtkosten hoog zijn. De mensen, die mij leveren, weten dit en daarom schroeven zij de prijzen zo hoog mogelijk op. Praag betaalt momenteel vijfmaal de wereldprijs voor koper. Men is al blij, als het geleverd kan worden, tegen welke prijs dan ook. Men heeft in Praag zijn eigen kanalen om aan dollars te komen. Ik vertel u nu geen geheimen, mijnheer Aubrey, maar hoe het transport precies geregeld wordt, kan ik u pas vertellen, als onze samenwerking op een stevige basis gefundeerd is. Daarin ligt mijn kracht, d'at maakt mij onontbeerlijk en ik zou er geen moment over ge dacht hebben om deze wetenschap met iemand anders te delen, maar de zaken zijn mij langzamerhand over het hoofd gegroeid. Als ik een landgenoot als compagnon zou nemen, zou hij vast en zeker proberen mij er na zekere tijd uit te werken. Maar wij tweeën zullen elkaar de keel niet afsnijden, omdat wij elkaar nodig hebben; wij zijn afhankelijk van elkaar. U zou zonder mij in Praag ver loren zijn, terwijl u zich hier in Parijs in een oogwenk van mij zou kunnen ontdoen. (Wordt vervolgd). Op de overdekte tennisbanen van park „Marlot" in Den Haag hield de badminton club KLM een groot nationaal badminton- toernooi, waaraan door de sterkste spelers- (sters) uit het land werd deelgenomen. Na tuurlijk was ook de Haarlemse vereniging Duinwijck aanwezig en de successen van deze Duinwijck-leden waren weer bijzon der goed, want niet alleen behaalde Bob Loo in het heren enkelspel de eerste prijs door een zege in de finale tegen zijn club genoot Verhoef, doch ook in het heren dub bel bleken de Duinwijckers Loo/Verhoef te sterk voor hun tegenstanders Bosman en De Wit uit Den Haag. De jeugdige Duinwijck-jeugdkampioen Ruys bleek zich in dit sterke gezelschap uitstekend thuis te voelen, want in het he ren enkel kon Verhoef slechts in drie sets en dan nog na verlenging tot de finale doordringen. Behalve deze fraaie eerste plaatsen werden ook nog enkele tweede prijzen behaald door de deelnemende Haar lemse vertegenwoordigers (sters). Zo kwam reeds in dit toernooi de strijd tussen de Nederlandse kampioene Annie Koch (Den Haag) en Els Robbé (Duinwijck), welke ontmoeting in een zege eindigde van de kampioene. Nadat de eerste set door Else Robbé werd verloren (117) kwam de spanning weer geheel terug toen de Duin- wijck-speelster de tweede set met een klei ne 129 zege eindigde. In de laatste set bleek de vermoeidheid mee te spreken, waardoor Annie Koch deze laatste set met gemak kon winnen (114). Het dames dubbel ging eveneens naar Den Haag, want de dames Koch en Van Kuijk slaagden er in de finale in het Duin- wijck-dubbel Robbé/Verhoef in drie sets te verslaan. Ook het gemengd dubbel kon slechts na drie sets worden beslist ten gunste van het Haagse dubbel Koch/Bosman die het Duinwijck-dubbel Loo/v. d. Spek klopten. Het echtpaar Slinger kon in de B-klasse doordringen tot de finale, doch'ofschoon een winstkans aanwezig was en een grote 141 voorsprong in de eerste set zelfs nog verloren ging, moest met een tweede plaats genoegen worden genomen. De uitslagen waren in de A-klasse; Dames enkel: 1. Annie Koch (Den Haag) 2. Els Robbé (Haarlem). Dames dubbel: 1. Koch/Van Kuijk (Den Haag); 2. Robbé/Verhoef (Haarlem). Gemengd dubbel: 1. Koch/Bosman (Den Haag); 2. v. d. Spek/Loo (Haarlem). Heren enkel: 1. Loo (Haarlem); .2. Ver hoef (Haarlem). Heren dubbel: 1. Loo/Verhoef (Haar lem); 2.Bosman/De Wit (Den Haag). Bij de eerste competitiewedstrijd van Duinwijck in Rotterdam zondag 28 oktober SIOD zal voorzitter Leen Verhoef niet aan wezig zijn. Evenals vei'leden jaar zal de Duinwijck-voorzitter deze week met een tiental jeugdleden naar Denemarken ver trekken voor een zevendaags verblijf in dit land, waar de jeugdige Duinwijckers wed strijden zullen spelen, terwijl bovendien nieuwe internationale contacten zullen worden gelegd. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 DINSDAG 23 OKTOBER Lido: „Het trottoir", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio; „Als de kat van huis is", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Geboren in ge vangenschap", 18 jaar, 8 uur. Rembrandt: „Losgeld", 14 jaar,. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Frasquita, het pikante avontuur", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jedda", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Salome", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertgebouw: Concert N. Ph. O. o. 1. v. Marinus Adam, 8.15 uur. Gebouw Vrijz. Hervormden, Vestestraat: Internationale lezingen „Jongste ervaringen in India", 8 uur. WOENSDAG 24 OKTOBER Lido: „Het trottoir", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Als de kat van huis is", alle leeft., 2.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Geboren in gevangenschap", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Losgeld", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Fras quita, het pikante avontuur", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jedda", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Salome", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg,' 8 uur: Opera gezelschap Forum met „De parelvisser". Minervatheater: 8.15 uur, Charlotte Kohier voor de Heemsteedse Kunstkring met „Het bal". Frans Halsmuseum: 8 uur, P. J. F. Dupuis voor de Volksuniversiteit over „En kele medische problemen rond het huwe lijk". Gebouw Jansstraat 83: 8 uur, Ds. C. P. de Ruiter over „Openbaring van Johan nes?". Gebouw Cultura: 8 uur, Openbare séance van de Vereniging „De Kruisbanier".

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9