Consumptieve bestedingen mag men niet lichtvaardig aantasten enige nette meisjes m mm HEES ZATERDAG SPECIALE AANBIEDING HUBS TE KOOP JAKO O ver schrijdings verbod gewenst bij getrokken lijnen op wegdek 7 V (pneebo&i Televisie Amsterdamse Beurs ENGEL enige flinke inpaksters heeft n voor! ANEGANG 34 3.98 4.98 5.98 19 Prof. Zijlstra sprak voor Werkgeversverbond Concertpianist Walter Gieseking overleden Verkeerstechnische leergang A.N.W.B Scheepvaart Migraine? Houdt Crama voor ogen r pittige werkzame jongeman 4 ■4 N.V. HAG AM is or ook voor UI 2.98 2.98 VRIJDAG 26 OKTOBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft op het congres van het verbond van Nederlandse Werkgevers in Arnhem betoogd, dat op lange termijn de Ionen, globaal gesproken, zich moeten blijven bewegen binnen het kader van de arbeidsproduktiviteit en dat daarnaast het prijspeil in een juiste verhouding moet staan tot dit niveau van Ionen en overigens ook van andere kosten. Hierdoor zal Nederland meer kunnen produceren en lonend kunnen exporteren, aldus minister Zijlstra, omdat de ongunstiger wordende verhouding tussen middelen en bestedingen dan kan worden doorbroken. Prof. Zijlsbra was zijn betoog begonnen met een uiteenzetting over het verloop van de verhouding tussen middelen en be stedingen. Sinds 1949 zijn de bestedingen ten opzichte van de middelen kleiner ge worden. In 1952 bedroegen de bestedingen 91 percent van de middelen, maar in de volgende jaren is deze verhouding ongun stiger geworden en dit jaar zullen de be stedingen tenminste gelijk zijn aan de mid delen. Op korte termijn zou hiervoor als reme die een beperking van de bestedingen moe ien worden ingevoerd. Prof. Zijlstra stelde daarbij echter vast, dat men de bestedingen in de consumptieve sfeer niet te lichtvaar dig kan aantasten. In het bedrijfsleven klemt door het arbeidstekort de noodzaak van investering in de diepte, waardoor arbeidsbesparende produktiemethoden kun nen worden ingevoerd, waardoor aanvan kelijk de spanning tussen middelen en bestedingen juist zou worden vergroot. Bij de overheidsuitgaven is het zo, dat het niet bij voorbaat vast staat, dat deze of gene overheidsbesteding een slechter rendement zou geven dan deze of gene besteding in de private sector. Sprekend over de prijsstabilisatiepoli- tiek op lange termijn zei prof. Zijlstra, dat deze ook een conjunctuurpolitiek aspect heeft. Er zijn wel mensen, die beweren, dat deze prijspolitiek, conjunctureel gesproken, averechts werkt, maar de minister ont kende dit. De export zou wellicht worden afgeremd, de import zou worden geprik keld. De stijging van het prijspeil zou leiden tot een beperking van de reële consumptie en het zou uitgesloten zijn, het loonpeil te handhaven. Langs deze weg zou de spiraalbeweging van lonen en prijzen zich onherroepelijk inzetten. De genen, die van een eenvoudig vraag- en aanbodmechanisme hier een oplossing ver wachten, miskennen het economische en sociale krachtenveld in het midden van de twintigste eeuw, zo merkte prof. Zijlstra op, die voorts zei, dat het prijsstabilisatie- beleid voor onze open volkshuishouding conjunctuurpolitiek en structuurpolitiek nodig is. Voor deze tijd en voor dit land moet het de synthese zijn tussen struc tuurpolitiek en conjunctuurpolitiek. De vraag, die daarnaast moet worden overwogen is, of gezien de stand van de betalingsbalans niet enige globale be stedingsbeperking nodig is als conjunc tuurpolitiek complement op het zo juist geformuleerde beleid. Prof. Zijlstra vervolgde, dat onze con junctuurpolitiek in de hoogcunjunctuur moeilijk iets anders kan zijn dan betalings- balanspolitiek. In een hoogconjunctuur, zoals wij nu beleven, moet men niet ver wachten, dat beperking van de binnenland se bestedingen tot een voelbare ontspan ning in onze binnenlandse economie zou leiden, zolang de betalingsbalans nog een ruim overschot te zien geeft. Onder deze omstandigheden moet worden aangenomen, dat bestedingsbeperking wel het betalings balanssaldo zal verbeteren, maar de span ningen niet zal doen verdwijnen, omdat de buitenlandse markt in de plaats treedt van de binnenlandse markt. Alleen indien en voor zover uit de be- talingsbalanssituatie blijkt, dat de afzet mogelijkheden in het buitenland niet meer zo onbeperkt zijn, bijvoorbeeld omdat men in dat buitenland zelf aan bestedingsbe perking gaat doen, zal bestedingsbeper- k'nö in het binnenland de betalingsbalans verbeteren en tevens bijdragen tot een ver mindering van de spanningen. Om deze redenen blijft op dit ogenblik de prijs- stabilisatiepolitiek nodig. Maar zij moet geruggesteund worden, gezien de stand van de betalingsbalans, door enigerlei beste dingsbeperking, daarbij in het midden ge laten op dit ogenblik, hoe ver deze zal moeten gaan en hoe de druk zal moeten worden verdeeld. Prof. Zijlstra meende daarom te moeten concluderen, dat glo baal gesp-oken, het gevoerde beleid ook in de nabije toekomst moet worden voort- De beroemde Duitse concertpianist Walter Wilhelm Gieseking is vannacht in een Lon- dens ziekenhuis, waar hij woensdagavond plotseling was opgenomen, overleden. Gie seking werd zestig jaar. Gieseking was een van de bekendste pia nisten van deze tijd. Hij legde zich in het bijzonder toe op de vertolking van moderne wei-ken, maar was evenzeer thuis in de klas sieken. Hij werd op 5 november 1895 in Lyon geboren. Over enkele dagen zou hij dus een enzestig jaar geworden zijn. Zijn vader was een Duitse arts. Zijn jeugd bracht hij door aan de Italiaanse rivièra. In 1911 verhuisde hij met zijn ouders naar Hamburg, waar hij voor het eerst op zestienjarige leeftijd les kreeg. Hij studeerde daar aan de Hamburgse universiteit onder Karl Leimer. Zijn eerste concert gaf hij toen hij achttien jaar was. Na 1918 begon hij een groot concerttournee, later ging hij naar de Verenigde Staten. Zuid-Amerika. Japan en Australië, tot hij werd benoemd tot professor aan het Staats- conservatorium van Saarbrücken. Hij com poneerde onder meer kamermuziek, werken voor piano en liederen. In december 1955 verloor Gieseking zijn echtgenote bij een auto-ongeluk in Duitsland. Hij zelf werd toen vrij ernstig gewond en moest zes weken in een ziekenhuis worden verpleegd. Daarna maakte hij nog een tournee door de Ver enigde Staten. Gieseking werd woensdag tijdens opnamen plotseling ziek. Zijn impres- sario zei, dat hij maagklachten had. De regionale verkeerstechnische leergang van de Koninklijke Nederlanse Toeristen bond A.N.W.B., die donderdag in restau rant Brinkmann te Haarlem werd gehou den, werd 's middags voortgezet met even eens twee inleidingen. Voor een verslag van het gedurende de ochtend behandelde verwijzen wij naar ons blad van gisteren. Naar aanleiding van de inleiding, die des morgens door mr. J. M. Harmsen onder de titel „De verkeerstechnische consequenties van enkele begrippen uit de verkeerswet- geving" was gehouden, ontspon zich een korte discussie, waarbij gevraagd werd, of het geen aanbeveling zou verdienen in Nederland een bepaling in te voeren, vol gens welke het verkeer, dat zich op een circulatieplein bevindt altijd voorrang heeft en niet het verkeer, dat van rechts komt, zoals dat in ons land nu het geval is. De voorgestelde regeling bestaat onder meer in Duitsland. In antwoord op deze vraag deelde mr. Harmsen mee, dat dit slechts een verschuiving van de problemen zou betekenen, omdat ook ij de oudere regeling steeds een gedeelte van het ver keer zal moeten wachten, als door een grote drukte de capaciteit van het plein ten volle gebruikt wordt. Bovendien zou een nieuwe regeling tal van consequenties op het gebied van de verkeerswetgeving met zich meebrengen, onder meer ten aan zien van T-kruisingen. Wegdek sprekend Vervolgens hield de heer A. G. M. Boosl, directeur Wegen en Verkeer van de A. N. W. B. een referaat over „Wegmarkerin gen". Hij stelde, dat voertuigbestuurders met behulp van hun ogen het wegbeeld én het verkeersbeeld in zich opnemen en aan de hand van het waargenomene bepalen op welk weggedeelte zij zullen rijden en welke snelheid zij zullen aanhouden. Met het oog hierop moet het wegbeeld „spre kend" gemaakt worden. De rijbaan moet zich bijvoorbeeld, wat structuur en kleur betreft duidelijk van de berm onderschei den. Dit om onder meer „bermvrees" te voorkomen. De kantmarkeringen worden verder door witte strepen gevormd, of door bermbeplantingen en bermplankjes. Ook bochten moeten aangegeven worden door witte strepen of blokken. In het midden van de weg behoort een zogenaamde „as lijn" te lopen, die de rijbaan in twee helften splitst. In vele landen hout deze aslyn een over schrijdingsverbod in, waartegenover de ge blokte ljjn als geleidingslijn fungeert. Door de Rijkswaterstaat zijn onlangs nieuwe voorschriften uitgevaardigd, waardoor deze lijnen algemeen toegepast zullen wor den. Wanneer hiermee in ons land er varing zal zijn opgedaan kan ook hier aan de ononderbroken lijn een overschrijdings verbod gekoppeld worden. Veel lichtbeelden verduidelijkten en onderstreepten het betoog van de heer Boost. Verkeerspleinen De tweede inleiding werd gehouden door ir. A. E. J. Nap, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat, die sprak over „Verkeers pleinen". Hij betoogde, dat een verkeers plein als kruispunt van wegen moet vol doen aan vier eisen: het moet zichtbaar, overzichtelijk, begrijpbaar en berijdbaar zijn. PI ij onderscheidde overstapkruis- punten, waarbij de berijder van een hoofd verkeersweg „overstapt" naar een gewone weg en verkeerspleinen, die deel uitmaken van een samenstel van aansluitingswegen aan een hoofdverkeersweg. Het verkeersplein is, naar de defini tie van ir. Nap, een kruispunt, waarbij het loodrecht kruisen van de wegge bruikers wordt vervangen door het kruisen onder een scherpe hoek, welke manoeuvre „weven" genoemd wordt. Van zeer veel belang is, dat de' verkeersdeelnemer een circulatie plein reeds van te voren ziet. Kan dit niet, doordat het plein hoger ligt dan de weg, dan moet het plein van een goede bebakening zijn voorzien. Een andere eis is, dat een verkeersplein cirkelvormig is en dat er niet meer dan vier wegen op uitkomen. Verder past een verkeersplein niet in een stelsel van voorrangswegen. De er op uit komende wegen moeten dus van gelijke orde zijn. Ir. Nap verduidelijkte zijn be toog door het vertonen van lichtbeelden en het draaien van films, waarbij de toe schouwers de verkeerspleinen op zich af zagen komen op dezelfde manier, als dit met autobestuurders het geval is. Ook de manoeuvre, die „weven" genoemd wordt, was duidelijk te zien. Na het referaat van ir. Nap sloot voor zitter Boost met een kort woord deze eerste A.N.W.B.-verkeerstechnische leer gang in 1956, waarbij hij de hoop uitsprak over twee jaar opnieuw naar Haarlem te komen met een nieuwe verkeersleergang. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 90 904/ie 3 Nedl. 1962/64 91% 91«/u A. K. U 228 y, 230 Calvé Delft 328 327 Van Gelder Zonen 20514 206 K. N. Hoogovens 329 328 Nederl. Ford 405 402 N. Kabelfabriek 295 295 gew.Philips Gloeil. 27014 269 pref.Philips Gloeil 163 163 Unilever 396 39514 Wilton Fijenoord 335 333 Dordtsche Petrol. 808 808 Konkl. Petroleum 802% 801 A'dam Rubber 7314" 74 Holl. Amer. Lijn. 191 194 N. Scheepv. Unie 164%, 16414 Phs. van Ommeren 328 328 H. V. A 95 95 Verg. Deli Mij en 105J4 104 J4 Amsterd. Bank 223 223 Ned. Handel Mij. 180%, 180 Rotterd. Bank. 19414 194 Twentsche Bank. 197 197 Anaconda Copper 76 7514 Bethlehem Steel. 167% 165 U. S. Steel 67»/,e 6714 General Motors 4614 4614 Shell Union 77% 77% Tidewater 3754 gezet, onder één voorbehoud, dat de span ningen tussen prijzen en kosten binnen de grenzen van het aanvaardbare moeten blijven. Over het prijsbeleid zei de minister, dat wil dit een kans van slagen behouden, aan een aantal voorwaarden zal moeten zijn voldaan. De minister is bereid om terzake van het prijsbeleid te gaan tot het bijna onmogelijke, maar niet verder. „Tegenslagen zijn ons niet bespaard ge bleven. De strenge winter en de natte, koude zomer hebben ons opgescheept met een verhoging van de kosten van levens onderhoud. Op wat langere termijn bezien is dat natuurlijk geen zaak, waar ons eco nomisch leven aan kapot gaat. Men kan er ook geen uitspraak over het gevoerde prijsbeleid aan ontlenen. Dat prijsbeleid mikt hoger. Het wil samen met het loon- beleid er voor waken, dat onze economi sche positie op wat langere termijn stevig blijft", zo zei prof. Zijlstra. Aagtekerk, 24 v. Aden n. Suez. Aegis, 24 te La Guaira. Agamemnon, 24 v. Pta. Cardon n. Philadelphia. Amerskerk, 25 te Aden. Aldabi, 25 te Rotterdam. Amsteldiep, 24 te Rotterdam. Amstelbrug, pass. 25 Ouessant n. Hamburg. Antonia. 26 te Port Swettenham. Argos, 25 te Naxos. Attis, 24 v. Paramaribo n. Amsterdam. Aagted k, 25 te Karachi verw. Arendskerk, 25 730 m. n.w. Fremantle n. Aden. Ariadne, 25 te Rotterdam verw. Aagtedijk, 25 te Karachi verw. Aalsum, 26 te Mombasa. Aardijk, 26 te New York. Alcyone, 25 v. Vitoria n. St. Vincent. Alwaki, 26 te Port Elizabeth. Amerskerk. 25 v. Aden n. Suez. Appingedijk, 25 v. Vitoria n. New York. Alioth, 26 te Rotterdam. Blommersdijk. 24 v. Rotterdam n. Baltimore. Banka, 25 te Probolinggo. Bintang, 26 te Tj. Priok. Boissevain, 25 te Yokohama. Both, 25 te Surabaia v. Tj. Priok. Beninkust. 25 te IJmuiden v. Le Havre. Britsum, 24 630 m. z.w. Bermuda n. Londen. Bennekom, 25 te Maracaibo v. Punta Cardon. Breda, 25 500 m. n.o. Sombrero n. Rotterdam. Bonaire, 29 te Plymouth verw. Baarn,, 28 te Rotterdam verw. Bali, 26 te Antwerpen. Caltex Utrecht, 25 te Rotterdam. Cirrus (weerschio), 24 v R'dam n. Atl. Oceaan. Caltex Nederland, pass. 25 Gibraltar n. Sidon. Castor, 25 v. Pto. Cabello n. La Guaira. Concepcion, 24 130 m. n.o. St. Paulsrocks naar San Francisco. Camerounkust, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Caltex Delft, pass. 25 Perim n. Suez. Ceronia, pass. 25 Curacao n. Takoradi. Daphnis, 24 te Amsterdam. Drente, 25 v. Aden n. Suez. Duivendijk, 24 v. Londen n. Bermuda. Doris, 25 te Plymouth (USA).- Dorestad, 24 660 m. w.n.w. Cocos eil. n. Geelong. Dordrecht, 25 te New York. Dongedijk, 25 v. Cristobal n. Antwerpen. Esso Den Haag, 26 te Sidon verw. Ena, 25 te Curagao v. Fort Aleza. Friesland KHL, 25 v. Gdansk n. HamDurg. Gordias, 25 te Rotterdam. Garoet, 26 te Tj. Priok. Gaasterland, 25 te Rio Grande. Gouwe, pass. 25 Kp. Palmas n. Monrovia. Gooiland, 25 v. Las Palmas n. Amsterdam. Guineekust, 26 te Takoradi. Haulerwijk, 27 te Breinen verw. Hector, 25 te Izmir. Hoogkerk, 26 te Hongkong. I-Iecuba, 25 te New York v. Baltimore. Hestia, 25 te San Juan v. Fort de France. Hydra, 25 te Carupano v. Pampatar. Helena, 28 te Rotterdam verw. Helena, 26 te Hamburg. Hersilia, 25 v. Paramaribo n. Baltimore. Ilispania, 25 te Rotterdam. Heemskerk, 26 te Dar Es Salaam. Ivoorkust, 25 te Monrovia v. Cape Palmas. Katelysia, 24 v. Port Said n. Montreal. Kalydon, 25 te Rotterdam. Koratia, pass. 25 Sabang n. Singapore. Kieldrecht, 25 v. Rotterdam n. Chittagong. Koratia, 25 60 m. w. Sabang n. Singapore. Karimata, 24 v. Napels n. Genua. Kara, 25 te Abadan. Kermia, 25 v. Fredericia n. Rotterdam. Khasiella, 29 te Abadan verw. Krebsia, 26 te Buenos Aires. Korenia, 25 te Rotterdam. Larenberg, 25 te Amsterdam. Leto, 24 v. Rotterdam n. Montreal. Leuvekerk, 25 te Rotterdam. Laagkerk, pass. 25 Str. Messina n. Marseille. Lemsterkerk, 25 v. Genua m Port Said. Lombok, 26 te Dar Es Salaam. Lekhaven. 30 te New York verw v. Horta. Laurenskerk, 25 90 m. n.w. Str. Messina n. P. Said. Loenerkerk, 26 te Genua. Lekkerkerk, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Linge, 26 te Zaandam. Maaskerk, 24 te Antwerpen. Maaslloyd, 24 v. Suez n. Belawan. Mylady, 24 v. Newpornews n. Gibraltar. Macoma, 26 te Fremantle. Myonia. 27 te Abadan verw. Musi, 26 te Padang verw. v. Benkulen. Mataram, 26 te Rotterdam verw. Maas, 26 te Beyrouth. Maasdam, 25 v. New York n. Southampton. Modjokerto, pass. 25 Suez n. Aden. Mentor, 26 v. Amsterdam n. West-Indië. Murena, 29 te Cebu verw. Nigerstroom, 25 v. Lagos n. Port Harcourt. Notos, 25 te Amsterdam. Oldekerk, 25 te Port Said. Oranje, 25 v. Bombay n. Colombo. Osiris, 24 v. Bremen n. Antwerpen. Oranjestad, 25 v. Curagao n. Puerto Cabello. Orion, 25 te Cumana v. Cabello. Overijsel, 25 v. Marseille n. Algiers. Perna, 26 te Rangoon. Pr. Joh. Will. Friso, pass. 25 Belle Isle n. R'dam. Polydorus, 25 te Cheribon Prins Willem II, 25 te Montreal v. Rotterdam. Pr. Will. v. Oranje. 25 te Montreal v. Plymouth. Pendrecht, 25 te Tripoli v. Nynashamn. Prins Willem George Frederik, 25 te Toronto Parkhaven, 27 te Santos verw. Polyphemus, 25 v. New York n. Baltimore. Pr. Fred. Hendrik. 25 v. Threerivers n. Glasgow. Prins Willem III, 25 v. Montreal n. Le Havre. Purfina Nederland, 25 v. Las Piedras n. Genua. Pygmalion, 25 te Rotterdam. Riouw, 26 te Tj. Priok. Rijnkerk, 26 te Marseille. Ridderkerk, 25 te Hamburg. Rijnland. 25 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ruys. 26 te Kaapstad. Rondo. 27 te Belawan verw. Stad Amsterdam. 24 v. Wabana n. Engeland. Sarangan, 25 te Barcelona. Schouten, 25 v. Balikpapan n. Manilla Siaoe, 25 te Blinjoe verw. v. Pankal Pinang. Statue of Liberty, 24 440 m. w.z.w. St. Vincent n. Mena. Stad Vlaard., 25 600 m. w. Landsend n. Wabana. Straat Bali, 25 te Rio de Janeiro v. Kaapstad. Samarinda, 26 te New York v. St. Vincent. Solon, verm. 27 v. Pto. Plata n. Europa. Stad Leiden, 25 v. Port Said n. Antwerpen. Schie, 25 te Rotterdam v. Antwerpen. Sumatra, 25 10 m. z. Cape Passaro n. Port Said. Schie, 25 te Rotterdam. Sommelsdijk, 25 te Rotterdam. Tiba, 24 v. Santos n. Buenos Aires. Trompenberg, pass. 25 Bahamas n. Houston. Trajanus, 24 te Santa Lucia n. Prt. De Frouee. Tjisadane, 25 te Port Louis v. Durban. Tomini. 25 v. Houston n. Pt. Sulphur. Theobaldius, 25 150 m. o. Bahrein n. Gibraltar^ Tomori, 25 te Khorramshahr. Ternate, 26 v. Port Said n. Le Havre. Telamon, 26 le Cartagena. Triton, 25 v. New York n. Curagao. Utrecht, 25 te Jose Pauganiban. Van Cloon, 25 te Tsing Tao v. Tanku. Vasum, 25 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Weltevreden, 26 te Tj. Priok. Wonosari, 26 te Suez. Wonosobo, 25 v. Colombo n. Bombay. Wonorato, 1/11 te Manilla verw. Waiwerang, 25 te Tj. Priok v. Birma. Woensdrecht, 25 rede Moro. Wieldrecht, 25 60 m. n.o. Minikoy n. Rastanura. Westertoren, 26 te Beira. Willem Ruys, 25 v. Napels n. Gibraltar. Waterman, 25 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westland, 25 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Willemstad, 25 v. Amsterdam n. West-Indie. Woensdrecht, 26 v. Miri n. Sydney. IJssel, 28 te Rotterdam verw. Zijpenberg, pass. 25 Ouessant n. IJmuiden. KLEINE VAART Alcetas, 24 v. Bari te Rotterdam. Advent, 25 v. Kalmar n. Grouw. Albergen, 25 dw. Anvilpoint n. Teignmouth. Ambiorix, 25 dw. Toulon n. Carthagena. Arctic, verm. 27 v. Rotterdam n. Londen. Audacia, verm. 25 v. Falmouth n. Napels. Anna B, 25 v. Amsterdam te Huil verw. Atlantic, 25 v. La Pallice te Rotterdam. Bab T, pass. 24 Borkum n. Zaandam. Badzo, 25 v. Rotterdam n. Londen. Barracuda, 25 v. Rotterdam n. Ronskar. Bernina, 25 v. Gothenburg n. Rotterdam. Bierum, 25 v. Amsterdam te Esbjerg verw. Birmingham, 26 v. Tyne te Rotterdam verw. Boreas. 26 v. Napels te Rotterdam verw. Bruiser, 29 v. Goole te Hamburg verw. Bill S, 25 v. Swansea te Rotterdam. Boreas, 25 dw. Wight n. Amsterdam. Caland, 25 v. Cuxhaven te Wismar. Catharina, 25 v. Nantes te Rotterdam. Deni, 25 v. Antwerpen te Aalborg. Duiveland, 25 v. Grangemouth te R'dam verw. Daniël, pass. 25 Dover n. Kopenhagen. Domburgh, 25 v. Londen te Rotterdam. Driebergen 25 v. Swansea te Amsterdam. Express. 25 v. Middlesbro te Rotterdam. Ferocia, verm. 25 v. Barry n. Granville. Flevoland, 25 v. Kingslynn te Rotterdam. Flevo, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Gaasterland, 25 v. Goole te Rotterdam. Goeree, 25 v. Plymouth te Amsterdam. Hada, 25 v. Haukipudas te Nantes. Heemraadsingel, 25 v. Swansea te Antwerpen. Hoe Vinces. 25 v. Rotterdam n. Grimsby. Hondsbosch. verm. 26 v. Londen n. Rotterdam. Inspect. Mellema, 24 dw. Arklow n. St. Nazaire. Isis, 25 v. Goole te Amsterdam. Jaba. 25 v. Par te Vlissingen verw. Jan, 25 dw. Outerbaggert n. Goole. Jan Kreumer, 25 v. Londen te Rotterdam verw Jokurma, 25 te Vlissingen. Jacaranda. 25 v. Avonmouth te Rouaan verw. Keyser. 25 v. Karlsborg te Londen verw. Kaap St. Vincent, 24 v. Gefle te Zaandam. Leuvehaven, 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Menkar N, 25 v. Rouaan te Casablanca verw. Midsland, 25 v. Rotterdam te Leith. Mirach N. 25 150 m. n.o. Estacapoint n. Casabl. Magelhaen. 30 v. Amsterdam te R'dam verw. Meidoornsingel, pass. 25 Kiel-Holtcn. n. Rostock. Myson, pass. 25 Kielerkanaal n. Stockholm. Nero, 23 v. Oporto n. Lissabon. Nassauhaven, verm. 27 v. R'dam n. Kopenhagen. Navis, 25 v. Barcelona te Goole verw. Nieuwland, 25 v. Grangemouth te Rotterdam. Omlandia. 25 dw. Dudgeon n. Goole. Phidias, 23 v. Rotterdam te Breinen. Plato, 23 v. Triest te Ryeka. Pamir, 25 v. Rouaan te Rotterdam. Ransel. 25 v. Swansea, te Amsterdam verw. Roelf, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Sonja D. 25 v. Gruvon te Huil. Thames, 25 v. Hamburg te Londen verw. Tillv, 24 v. Kristinehamn te Zaandam. Tramp. 25 v. Stettin te Nieuwpoort verw. Twee Gebroeders, 28 v. Salerno te Londen verw. Ton S, 25 v. Londen te Rotterdam Trito, 25 v. Amsterdam te Dublin. Vera, 25 v. Kristinehamn te Amsterdam. Viking, 25 v. Plymouth te Rotterdam verw. Westerdok, 25 v. Londen te Amsterdam verw. Westereenis, verm. 25 v. Antwerpen n. Kalmar. Walenburgh, 25 50 m. n.o. Utklippan n. St.holm SLEEPVAART Cycloop, 24 980 m. z.w. Fayal n. St. Nazaire. Ebro, 24 460 m. o.n.o. Fayal n. Philadelphia. Hudson, 24 370 m. w. Sabang n. Haiphong. Noordholland, 22 teruggekeerd te Bermuda. Noordzee, 25 te Singapore. Oostzee, 24 dw. Djeddah n. Karachi. Poolzee, 25 v. Piraeus n. Rotterdam. Nourytien helpt! Gediplomeerd Opticien Het oude vertrouwde adres van 1875 Levering alle Ziekenfondsen KLEINE HOUTSTRAAT 7 VEILING WEGENS STERFGEVAL ten overstaan van Notaris J. Scholten te Haarlemmermeer op donderdag 8 november 1956, om 2 uur in Hotel „de Beurs" te Hoofddorp, van: 1. Het woonhuis met erf en tuin aan de Hoofdweg no. 672 te Hoofddorp, groot 3.30 are. Lasten f 32.72 per jaar. Waterleiding f 25.20 p. j. Het perceel wordt geheel ontruimd en vrij van huur opgeleverd en kan in eigen gebruik worden aanvaard na verkregen vestigingsvergunning van de Gemeente Haarlem mermeer. 2. Het dubbel woonhuis met erf en tuin aan de Kruis- laan nos. 1 en 3 te Hoofd dorp, groot 6.50 Are. Samen bij achteruitbeta ling verhuurd, incl. wa terleiding, voor f 12.62 p. week. Lasten f 38.45 per jaar. Waterleiding f 37.20 p. j. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 24 uur. Betaling der kooppenningen vóór of op 20 december 1956 Nadere inlichtingen ten kan tore van voornoemde Notaris Meubelstoffeerder gevr. of Behanger- Woningstoffeerder Won. Inr. BALLEDUX, Zandvoort, Haitestraat 27, tel. 2596. ZOEklT (J een fv\TË Plaats een Groentje HET LAATSTE NIEUWS OP BROMGEBIED DE NIEUWE SIMPLEX COMBINATIE Komt hem bij ons zien. Slechts 399.— Alléén bij JAC. WISKER Jr. OVERTONWEG 3 - Haarlem-N. - Tel. 24888 leeg te aanvaarden in Haarlem-Nrd. Spaansevaartstraat 76, in overleg met B. en W. Bevattende 2 kamers en suite, vestibule, gang, keu ken, boven 3 slaapkamers, schuur en tuin. Brieven aan J. WULLINGS, Zuiddijk 103, Zaandam. Telefoon K 2980 - 3778. J.H.HENK ES GRAFISCHE BEDRIJVEN N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding voor magazijn- en administratiewerkzaamheden. Leeftijd 21 tot 25 jaar. Kennis van voorraad-administratie en typen vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie, Ged. Oude Gracht 88, Haarlem. -M <4 •4 5 5 In ons bedrijf kunnen nog geplaatst worden (voor hele dagen). Ook zij, die niet met het wasserijbedrijf bekend zijn, komen in aanmerking. Helder en schoon werk. Prima salaris regeling. Goede sociale verzorging. Meldt u dus aan bij: N.V. HAAK WASVERZORGERS, Mr. Cornelisstr. 33-35, naast Ambachtsschool, Haarl. de Zweedse, vol-automatische electrlsche naaimachine met de zwevende spoel Kom eens kijken naar dit wonder van techniek bt] naaimachinehandel GR. HOUTSTRAAT 181 - HAARLEM - TELEFOON 14444 Coöperatie „HAARLEM" heeft in de banketbakkerij plaats voor Aanmelden: Mr. Cornelisstraat 7. In ons bedrijf is plaats voor: a. bekwame garageknecht/wagenwasser b. te en 2e monteurs Beetaling volgens werkclassificatie en extra toe slag mogelijk volgens het Merit Rating systeem. Aanmelden dagelijks 818 uur. Zaterdags 81 uur. OFFICIAL DEALER TAUNUS Zandvoortselaan 46 - Heemstede - Tel. 38825 streepje i Onze wintercollectie is èn beter gesorteerd èn lager geprijsd. Bovendien geheel op eigen atelier vervaardigd. Géén massa-product, maar stuk voor stuk h-a-n-d-w-e-r-k. WINTERMANTELS (óók 3/4-model) Diverse prijsklassen van f. 139.- tot WINTERMANTELS in zeer exclusief model, diverse tinten en zeer royale bontkraag REGENMANTELS (óók in grote maten) van f. 89.- tot Japonnen en Deux- pieces tot maat 54 Pullovers Vesten Grote maten ruim In voorraad waar iedere .rouw grd.9 hoek Schagchelstraaf - HAARLEM - Tel. 11750 De grootste zaken zijn klein begonnen. Zij zijn niet in de laatste plaats groot geworden door regelmatig adverteren. De conclusie is' adverteer in dit blad. Geniet er langer van, koop NU een toestel! HEES Co. biedt U in haar speciale showroom de grootste keuze uit de beste merken. HEES Cc. nodigt U gaarne uit tot het bijwonen van een T.V.-demonstratie. HEES Co. regelt op prettige wijze de betaling van Uw T.V. apparaat HEES Co. werkt uitsluitend met eerste klas antenne-materiaal, waardoor de beste ontvangst verzekerd is. HEES Co. een oud adres... een vertrouwd adres ook voor televisie! Kruisstraat 33 - Haarlem - Tel. 15507 1 PERSOONS 2 PERSOONS van 6.90 nu van 7.90 nu CLIPPER GRASLINNEN LAKENS GROTE SLOPEN van ,.98 nu l.43 Elk 3e laken ƒ1.— REDUCTIE GROTE 2 PERS. 180 x 240 van 9.90 nu NAPPA DAMESHANDSCHOENEN moderne tinten wolvoering Q 90 fantasie afwerking nu b NAPPA HERENHANDSCHOENEN met wol voering nu ^^90 OP VERTOON VAN DEZE BON ƒ1.— REDUCTIE WANDEL NYLONS 30 denier, ijzersterk maten 9—11 nu AVOND NYLONS 15 denier, 60 gauge extra fijn weefsel nu 2 paar voor 5.00 ANEGANG 22 HAARLEM - TEL. 19743

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13