Gemeentebegroting 1957 van Lisse na uitvoerige behandeling aangenomen Raad niet eensgezind bij benoeming gemeente-arts Christelijk Militair Tehuis aan Jansweg uitgebreid 'grieven aan de redactie DINSDAG 30 OKTOBER 195 6 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 HOOFDDORP Pastoor W. J. v. d. Berg neemt afscheid Vergadering van C.N.V. HIUEGCM Jongens stichtten brand in etalage Orgelconcert met solisten in Kloppersingelkerk Parochie Oud-Schoten in opbouw Pianorecital door Leendert Huges Scheepvaart Wat zijn die moderne jeugdlaarsjes leuk ènpractisch f 16.90 PERSERS SLI7PSTERS CONTROLEUSES ADM. KRACHT STENOTYPISTE BIJNA GRATIS WEGENS VERTREK SLECHTS 5 DAGEN VROOM mtEESMANN Btfna zevenenhalf uur heeft de gemeenteraad van Lisse maandagavond aandacht geschonken aan de gemeentebegroting voor 1957. Ruim een uur werd in besloten zitting gesproken over de aanstelling van een gemeente-arts, met als uiteindelijk resultaat dat dr. Haase jr met zeven tegen zes stemmen werd benoemd, 's Middags werden de algemene beschouwingen gehouden, waarin de woordvoerders aandacht schonken aan kwesties als: aanleg van een zwembad, invoering rioolbelasting, aanleg speelvelden en verkeersproblemen. Na heropening beantwoordde de voorzitter de al gemene beschouwingen en de vragen, die de raadsleden naar voren hadden gebracht, waarna de begroting werd goedgekeurd. Het was reeds geruime tijd na middernacht, toen de voorzitter de vergadering sloot. Namens de KVP-l'ractie opende de heer J. P. de Koning de algemene beschouwin gen, hij bracht het zwembadplan, dat in Lisse al van 1928 dateert, ter sprake. Steeds zijn plannen gemaakt, afgekeurd en weer ter tafel gekomen. De heer De Ko ning wees erop, dat het hier niet gaat om een ultra-modern bad; het moet binnen het bereik van de financiële mogelijkhe den liggen. De woordvoerder meende, dat aan de plannen verder moest worden ge werkt, opdat als de bouwstop wordt opge heven, onmiddellijk met de aanleg van het zwembad kan worden begonnen. De jeugd zorg is voor de KVP inderdaad een grote zorg, door het volkomen ontbreken van speelterreinen, enz. Spr. bepleitte het be schikbaar stellen van bouwvolume met pre mie aan particulieren. Hij informeerde, of de hoogbouw in het plan Meer en Duin voortkomt uit stedebouwkundig oogpunt. Zo ja, dan js dat voor de KVP geen steek houdend argument. De woning moet de mens dienen en bij hoogbouw komt dat principe z.i. in het geding. Vooral voor ge zinnen met kinderen is de hoogbouw een onjuiste toepassing. Spr. zou graag zien, dat de woningwet- bouw meer wordt overgelaten aan de wo ningbouwverenigingen. Te verregaande ge meentelijke bemoeiingen verlagen de wo ningbouwverenigingen tot huurophalers en zorgers voor het onderhoud. Nadat de heer De Koning had gesproken over het verlenen van een gedeeltelijke ko- lentoeslag, bracht hij de benoeming van een gemeente-arts een punt waarover achter de schermen al veel te doen Is ge weest ter sprake. Voor zijn partij is dit geen moeilijk punt. In een gemeente waar de katholieken zestig percent van de be volking uitmaken, moet deze verhouding ook worden weerspiegeld in het korps van gemeentelijke functionarissen al moeten uiteraard de bekwaamheden de doorslag geven. Het stemde spr. tot verheugenis, dat op de Heereweg eenrichtingsverkeer zal wor den ingevoerd. Een schaduwzijde is, dat het verkeer in de kom van het dorp bij de nieuwe regeling de snelheid mogelijk gaat opvoeren, waardoor nog gevaarlijker toe standen kunnen ontstaan. Namens de protestants-christelijke frac ties (CHU, AR en SGP) sprak de heer A. de Vries, die evenals zijn voorganger waarderende woorden liet horen over de uitvoerige beantwoording door B. en W. op vragen van de raadsleden. Ook deze spre ker roerde de benoeming van een gemeen te-arts aan, waarbij hij memoreerde, dat het systeem van politieke benoemingen moet worden verlaten. De vraag, welke kandidaat de beste bekwaamheden bezit, was volgens de heer De Vries moeilijk te beantwoorden'. Spr. zou graag zien, dat de invoering van de rioolbelasting nog een jaar wordt uitgesteld. De tekorten van dit jaar kun nen uit de reserves worden gedekt en vol gend jaar. weet men meer over de grootte van de rijksuitkeringen. Spr. vroeg zich af, wat de reden was van het stagneren der schooltandartsendienst. De heer De Vries betuigde zijn waardering voor de voort varendheid, die B. en W. op het punt van de woningbouw hadden betoond. Dat suc ces was uitgebleven wat betreft de vesti ging van nieuwe industrieën. Dat geen industriehallen beschikbaar waren, behoeft geen reden te zijn om de activiteit op dit gebied te verslappen. Spr. betreurde het, dat het college wat betreft de jeugdzorg geen rooskleurig beeld kon schilderen. De heer P. S. van Leeuwen (Arb.) was het niet eens met de wijze, waarop de ge meentebegroting wordt behandeld, waarbij hij speciaal doelde op de memorie van ant woord van B. en W. Opmerkingen, die van de zijde der P.v.d.A. waren gemaakt over het uitbreidingsplan en rapporten, die door enige instanties zullen worden uitgebracht, moest men niet zien als critiek, maar meer als uiting van ongeduld. Sprekende over de rioolbelasting, zei de heer Van Leeu wen, dat zijn fractie met invoering hiervan akkoord kan gaan. Hij toonde zich ver heugd over de sterke toename van het schoolmelkverbruik en over de grotere ge meentelijke subsidies, die aan de kruis verenigingen worden verleend. Wat de verkeersmoeilijkheden betreft, raadde spr. Donderdagavond zal pastoor W. J. van den Berg in „De Landbouw" afscheid ne men als pastoor van de parochie Sint Jo hannes de Doper te Hoofddorp. Om ge zondheidsredenen is hem eervol ontslag verleend. De nieuwe pastoor, die tevens deken wordt van het nieuw ingestelde dekenaat Hoofddorp, de heer G P. A. Alke made, zal 5 november in zijn nieuwe pa rochie worden ingehaald. Op donderdag 8 november vindt in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp een bijeen komst plaats van het CNV. Het motto voor deze vergadering is: „Wat wil het CNV?" Zaterdagmorgen omstreeks half negen is door baldadigheid van enige jongens brand ontstaan in de muziekhandel van de heer Maan in de Prins Bernhardstraat te Hille- gom. Door een gaatje, dat zich in een hoek van het etalageraam bevindt, hebben tot nu toe onbekende jongens een brandende lucifer gestoken, tengevolge waarvan de gordijnen vlam vatten. Een accordeon werd vernield, alsmede een aantal hoezen. Door snel ingrijpen werd de brand geblust. De politie heeft de zaak in onderzoek. het college aan, zich door specialisten te laten voorlichten. Na de algemene beschouwingen, stelden enige raadsleden nog enige vragen, waar bij nog eens de rioolbelasting en de aanleg van een zwembad ter sprake kwamen. Om zes uur werd de vergadering geschorst en om half acht heropend, waarna de burge meester een uitvoerig antwoord op de be schouwingen en vragen gaf. Na er op ge wezen te hebben, dat de huidige begro tingsbehandeling vele voordelen biedt, wees de voorzitter er op, dat het niet ver antwoord was het heffen van de rioolbe lasting nog een jaar uit te stellen. De ver hoogde rijksbijdrage zal voor Lisse f 46.000.bedragen, welk bedrag gedeel telijk zal worden besteed aan de zes per cent loonsverhoging en pensioenswijzigin gen. Het bedrag zal eveneens worden aan gewend als tegemoetkoming in de kosten van de aanleg van een rioolzuiveringsin stallatie, sanering van enige woonwijken en voor te nemen maatregelen ten behoeve van de verkeersveiligheid. De voorzitter achtte het niet mogelijk voor 1958 met de aanleg van een zwembad te beginnen in verband met de bouwstop en de grote uit gaven. Het ligt in de bedoeling van de gemeente Lisse, lid te worden van de Bouwkas Ne derlandse Gemeenten. Voor de aanleg van sport- en speelvelden, zal een deel van de landerijen onteigend moeten worden, om dat de eigenaren hun gronden niet willen verkopen. Tenslotte werd de gemeentebe groting voor volgend jaar aangenomen. De raadsleden konden niet tot overeen stemming komen wat betreft de benoe ming van een gemeente-arts. In een geslo ten zitting van ruim een uur is over deze kwestie gediscussieerd. Na heropening ging de raad onmiddellijk over tot stemming. Zeven stemmen werden uitgebracht op dr. Haase Jr. en zes op dr. A. J. Duymaer van Twist. Dr. van Beek werd tot plaatsver vangend lijkschouwer benoemd. Aangeno men werd een voorstel van de burgemees ter, voor de mijnenveger „Lisse" een tegel plateau ter waarde van duizend gulden be schikbaar te stellen. De achttiende eeuw is een rijke schep pingsperiode geweest van pure, schone mu ziek van onvergankelijke waarde. Steeds grijpen onze uitvoerende kunstenaars terug op die grote muziekschat, waarvan de wer ken van Bach en Handel uitverkoren zijn. Maar naast deze twee grootmeesters waren er tal van kleinere meesters werkzaam, waarvan er enkelen zoals Georg Phi- lipp Telemann (1681-1767) met enige van hun werken Bach en Handel evenaren. De organist Hendrik Lassc'nuit heeft zo met een keuze uit achttiende eeuwse mu ziek het concert, dat hij maandagavond in de Kloppersingelkerk te Haarlem gegeven heeft, op een voornaam niveau kunnen brengen. Hij begon de avond met het Adagio en het Allegro uit het Orgelconcert in d van G. F. Handel, twee fragmenten van het concert waarvoor het karakter contrast van waardige ernst en van frisheid en bewege lijkheid opvallend was. In goede aanslui ting hierop zong de sopraan Gretiha Krom uit Amsterdam de prachtige aria „Süsse Stille", van Handel, waarbij zij door de fluitist Guus Spaan en Hendrik Lasschuit ter zijde werd gestaan. De technische vor ming van de stem van de zangeres wees op een instrumentaal principe. Strakke toon- vorming en vermijding van emotionele re flexen daarin waren kenmerkend voor haar zang. Voor de aria's was dit tech nische beginsel geschikt. Behoudens enkele „afglijdende" tonen heeft haar zang vol doening kurrnen geven, ook voor Bach's aria „Höchsten was ich habe" en vooral ook voor „Et incarnatus est" van W. A. Mozart, waarin haar stem een maximum aan glans het horen. Hendrik Lasschuit zorgde voor goed aansluitende begeleidin gen en Guus Spaan speelde nog een tweede obligate partij, namelijk die voor de aria van Bach. De componist Telemann was op het pro gramma vertegenwoordigd door een zeer schone „Air a ITtalien", welke door Guus Spaan met gevoelige toon en beheerste techniek werd vertolkt. Hendrik Lasschuit begeleidde de fluitist daarbij naar wens. Als solist gaf de organist nog een verzorgde uitvoering van een koraal-bewerking van G. Böhm en van het derde Orgelkoraal van César Franck als pièce de résistance. Dit koraal met zijn negentiende-eeuwse romantische karakter stond op dit concert op zichzelf. Hendrik Lasschuit gaf er een beheerste uitvoering van, waarbij de de tails bijzonder aandacht verkregen zonder schade aan de opbouw van het gehele werk, zodat men zonder voorbehoud van een ge slaagde voordracht kon spreken. P. Zwacnsivijk Als donderdagavond de heer L. Lam de opening zal verrichten van de uitbreiding van het Christelijk Militair Tehuis aan de Jansweg te Haarlem zal een nieuwe periode voor dit tehuis beginnen. Dan zullen de tehuisouders nog meer aandacht aan hun werk kunnen besteden dan tot heden en de militairen zullen in een prettige accommo datie bijeen zijn. De leiding van het tehuis berust bij de Verehiging Christelijk tehuis voor militai ren, die reeds vierenzeventig jaar bestaat en de in Haarlem gelegerde militairen in de tijd dat zij niet in de kazerne behoeven te zijn in een omgeving brengt, waar een pret tige sfeer heerst. Na de oorlog waren de omstandigheden voor het exploiteren van een militair tehuis gewijzigd en daarmee heeft het bestuur re kening gehouden. Het was nodig het tehuis uit de breiden en de accommodatie te ver beteren. Dank zij medewerking van velen is in 1952 een verbouwing tot stand gekomen. Men ging verder, nieuwe ideeën werden uitgevoerd en aandacht werd besteed aan verscheidene activiteiten. Een commissie van bijstand werd ingesteld die belast werd met het voorbereiden van bijzondere bij- In de Sint Pius X-school aan de Revius- weg in Oud-Schoten wordt de parochie tentoonstelling „Wij bouwen" gehouden, die vrijdagavond door pastoor A. S. van Rijn geopend zal worden. Daarna zal pater drs. j. C. M. Hutjens O.E.S.A., rector van het Men delcol lege, spreken over „Een pa rochie in opbouw". De tentoonstelling zal een beeld geven in foto's, tekeningen en .teksten van de nieuwe kerk, van de lagere scholen en kleuterschool, alle ontworpen door ir. H. Nefkens en van de uitbreiding van de pa rochie in het plan Delftwijk, waarin o.m. de woningbouwverenigingen Sint Bavo en Sint Jozef een aantal woningen zullen bouwen. Voorts omvat zij stands met pa ramenten, edelsmeedwerk, teken- en boet seerwerk van leerlingen van de parochie scholen, boeken en bladen voor het katho lieke gezin en voorwerpen van religieuze kunst. (Verkort weergegeven) IIulp. Met diepe bezorgdheid volgen wij als vrij volk de strijd in Hongarije en met spanning vragen wij ons af, hoe zal dit alles aflopen. Eén ding is zeker. Hongarije, het land dat in het verre en jongste verleden zoveel geleden heeft, bloedt uit diepe en smarte lijke wonden. Zelf weten en kennen wij iets van een dergelijke strijd. Ook weten wij hoe door daadwerkelijke hulp van anderen de pijn, de smart, het verdriet verzacht kunnen worden. Is het geen tijd dat wij nu beginnen met een hulpactie in één of andere vorm? Wie helpt? U kunt op mij rekenen en ik weet er zijn er duizenden die graag de handen uit de mouwen steken, en nog meer zijn er die graag in hun beurs tasten en beipen. W. v. d. VAART eenkomsten. Iedere maandagavond houdt het soldatenkoor onder lejding- van de heer J. Klinkhamer een repetitie en op woens dag om de veertien dagen staat een alge mene ontwikkelingsavond op het program ma. Op deze bijeenkomsten vertelt een des kundige over een actueel onderwerp en films worden vertoond. Gesproken wordt over beroepen en over wetenschappelijke en culturele onderwerpen. Deze avonden zijn in feite een cursus; aan de militairen wordt een gestencilde samen vatting van het gesprokene uitgereikt. Een andere activiteit is de „Studiehulp". Door middel van deze hulp wordt de zelf studie van de militairen vergemakkelijkt. Persoonlijk contact helpt ze over een even tuele inzinking heen, terwijl gestudeerden uit de commissie en ook bevoegde leer krachten die men hiervoor heeft aangetrok ken bij moeilijkheden een handje helpen. Dank zij dit alles treft men regelmatig een groot aantal militairen in het tehuis aan. Natuurlijk vooral wanneer er iets bij zonders te doen is, zoals een A.O.A.- of een volksdansavond, maar ook op de gewone avonden. Door deze opzet is een aantal mili tairen een vaste kern van bezoekers gaan vormen. In de loop van de tijd werd deze kern steeds groter. Het bestuur van de vereni ging besefte dat de met zoveel moeite ge realiseerde verbouwing geen blijvende op lossing vormde. Men zou de bestaande ruim ten moeten vergroten, zodat ook de stu derenden, de brievenschrijvers en zij die eens rustig wilden praten met kennissen of familie niet te midden van andere gasten zouden behoeven te verblijven. Toen dan ook het naastgelegen pand vrijkwam tracht te men dit te verwerven. Dank zij belang rijke financiële offers en de doortastend heid van de secretaris, de heer Lam, is dit inderdaad gelukt. Behalve over de ruimten Sa het „oude" tehuis zullen de militairen in het vervolg de beschikking hebben over een tweetal mo dern ingerichte salons, waarin een televisie toestel staat. Dok voor de tehuisouders, de heer en mevrouw Brouwer, betekent de uit breiding een verbetering. Zij hebben een gerieflijke woning boven de voor de mili tairen ingerichte vertrekken betrokken. Aan de uitbreiding hebben vele militairen mede werking verleend, waardoor de inrichting zo spoedig tot stand is gekomen. De salons zijn in frisse kleuren geschilderd. De jonge pianist Leendert Huges gaf maan dagavond in huize Hesmerg aan de Lank- horstlaan in Heemstede een recital. Hij gaf ons een interessante kijk op zijn dispositie voor het vertolken van Mozarts kunst. Bij het objectieve musiceren wist hij een deli cate reserve te paren aan een parelend spel en waar de muziek nu meer subjectieve ex pressie vraagt poëtiseerde hij, weliswaar nog een beetje te precies, maar met een inner lijke spanning die blijk gaf van beheerst ge voel. De merkwaardige Fantasie in c kleine terts liet hij volgen door de Sonate in de zelfde toonsoort. Wat trouwens logisch is, want deze beide werken, hoewel afzonderlijk gecomponeerd eerst de sonate en een jaar verder de fantasie horen bij elkaar. Zij werden pog tijdens Mozarts leven tezamen uitgegeven in de volgorde fantasie—sonate en aan madame Thérèse de Frattern opge dragen. Wij hebben er het raden naar wat Mozarts beweegredenen geweest zijn voor deze ongewone combinatie. Maar dat hij er iets bijzonders mee heeft willen uitdrukken, is zo goed als zeker. De vrije vorm der fan tasie geeft in deze bijzondere mogelijkheden. In twee Intermezzi van Brahms had de expressie naar mijn smaak wel wat tempe- ramentrijker mogen wezen. Doch hoe dan ook: de tere klankkleur die Huges bereikte had een delicate charme. Debussy kwam het best tot zijn recht in „Reflex dans l'eau". Wij kregen het stuk in een zeer genuanceerde dynamiek te horen. Uit „Mikrokosmos" van Bartók speelde de concertgever tot besluit de zes Bulgaarse dansen. Deze merkwaardig uitgewerkte volksmuziek, die haar kracht openbaart in karakteristieke ritmen, die teren op een ingenieus metrum, klonk ongewoon fris en aantrekkelijk. Het werd een knap staaltje van moderne pianistiek. JOS DE KLERK Alioth. 28 te Antwerpen. Amstelstad, 29 te Rotterdam. Aagtekerk, 28 v. Port Said n. Genua. Alderamin, 27 v. Suez n. Calcutta. Alkaid, 27 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alwaki, 28 te Kaapstad. Amor. 28 v. Piraeus n. Alexandrië. Amstelbrug, 28 te Hamburg. Amstelkade. 28 te Kaapstad. Andljk, 28 v. Lissabon n. Havana. Annenkerk, 28 te Hamburg. Abbekerk, 30 te Shanghai. Amstelland, 30 te St. Vincent. Angolakust, pass. 29 Finisterre n. Dakar. Arnedijk, 29 te Galveston. Astrid Naess. pass. 29 Suez n. Mena Al Ahmadi. Akkrumdijk, 29 v. Newportnews n. New York. Aludra, 29 te Mauritius. Ameland, 29 60 m. z. Ras Al Hadd n. Kaapstad. Argos, 29 te Calamata. Amstelkroon, 29 240 m. w.n.w. Landsend n. R'dam. Abbedijk, 28 300 m. n.o. Bermuda n. Antwerpen. Amerskerk, 28 te Suez. Amstelmeer, 30 te Longvieuw. Aalsum. 29 v. Mombasa n. Aden. Alblassevdijk, 29 v. Rotterdam n. Londen. Arendsdijk, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 30 v. Port Said n. Marseille. Baarn, 27 te Rotterdam. Batang, 27 v. Aden n. Port Said. Bengalen, pas. 28 Minikoy n. Napels. Bonaire,- 30 te Amsterdam verw. Blijdendijk, 29 te New York. Batjan. 29 450 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Britsum. 27 te Bermuda in de Grass,vbay. Blitar, 29 te Djibouti. Bonaire, 30 te Amsterdam verw. v. Plymouth. Breda, 29 320 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Baarn. 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Boskoop, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Camerounkust. 28 te Amsterdam. Caltex Nederland, pass. 28 Pantellaria n. Sidon. Calamares. 29 te Cristobal. Caltex Delft, 29 v. Port Said n. Rotterdam. Congokust, 29 te Dakar. Cradle of Liberty. 27 te P.t Said v. Philadelphia. Ceronia, 28 360 m. n.n.w. Paramar. n. Takoradi. Concepcion, 29 170 m. z. Recife n. Sao Francisco do Sul. Cottica, 29 v. Trinidad n. Paramaribo. Crania. 31 te Curacao verw. Camitia, 30 v. Melbourne n. Auckland. Daphnis. 28 te Bremen. Doris, 28 te Philadelphia. Drente. 28 rede Suez. Dorestad. 28 780 m. n.w. Sharkbay n Geelong. Delfshaven. 28 v. Emden n. Narvik Dordrecht, 29 v. Nyk n. Philadelphia. Diemerdiik, 30 te Vancouver. Drente, 30 v. Port Said n. Napels. Eendracht, 27 te Antwerpen. Ena, 28 v. Pta. Cardon n. Recife. Erinna, 29 te Rangoon. Esso Rotterdam, 28 v. Antwerpen n. Rastanura. Esso Den Haag, pass. 29 Malta n. Antwerpen. Etrema, 1/11 te Curacao verw. Eos, 29 te Katakolon n. Zante. Eemdijk, pass. 28 Azoren n. Le Havre. Farmsum, 29 te Le Havre. Garoet, 29 v. Priok, n. Singapore. Giessenkerk, 29 te Lissabon. Gaasterkerk. 29 120 m. w. Sabang n. Singapore. Gooiland, pass. 29 Finisterre n. Amsterdam. Guineekust, 29 ten anker rede Cape Coast. Ganymedes, 29 te Cape Haitien. Haulerwijk, 28 te Bremen. Helder, 28 te Le Havre. Haarlem, 29 te Amsterdam. Hispania, 28 v. Rotterdam n. Bilbao. Heelsum, 29 te Savannah. Hersilia. 28 180 m. o.n.o. Pto. Rico n. Baltimore. Hestia, 28 v. Ciudad Trujillo n. Pt. Au Prince. Hector, 30 te Volos. Hilversum, 27 150 m. z. Ceylon n. Kwlnana. Hydra, 29 te Paramaribo. Houtman, 30 te Mahe. Ivoorkust, pass. 29 Dakar n. Amsterdam. Japara KRL, 28 v. Zeebrugge n. Algiers. Jagersfontein. 29 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Kalinga, 29 te Bandarmashur. Kinderdijk, 28 te Rotterdam. Korenia, 28 v. Rotterdam n. Gothenburg. Korovina, 27 v. Rotterdam n. Curacao. Kieldrecht, pas. 28 Kp. St. Vincent n. Marseille. Kota Gede, 27 v. Houston n. New Orleans. Katelysia, pass. 29 Algiers n. Montreal. Kenna, 29 v. New York n. Las Piedras. Kabylia, 30 te Port Elizabeth. Khasiella. 29 te Abadan v. Lourenco Marques. Kieldrecht, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Marseille. Karimata, 29 v. Marseille n. Amsterdam. Krebsia, 28 v. Buenos Aires n. Curagao. Kermla, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Katelysia, pass. 30 Gibraltar n. Montreal. Krytos, 30 t, Stockholm. Langkoeas, 28 te Belawan. Larenberg, 28 te Bremen. Locnerkerk, 29 v. Genua n. Liverpool. Lissekerk, 29 105 m. n.w. Massawa n. Bahrein. Louis Lantz, 29 te Las Palmas. Lekhaven. 30 te New Orleans. Lombok, 29 te Mombasa. Lckkerkerk, 29 te Amsterdam. Laagkerk, 29 v. Marseille n. Rotterdam. Maashaven, 28 te Hamburg. Mapia, pass. 28 Wight n. Marseille. Maaskerk, 28 te Rotterdam. Mitra, pass. 28 Azoren n. Birkenhead. Moordrecht, 30 te Mena Al Ahmadi. Murena, 30 te Cebu. Maasland, 30 te Buenos Aires. Modjokerto, 29 te Aden v. Süez. Mentor, 28 140 m. n.n.w. Finisterre n. Trinidad. Muiderkerk, 29 te IJmuiden n. Amsterdam. Meres, 28 210 m. n. St. Paulsrock n. St. Vincent. Mirfak, 28 170 m. z. Santos n. Port Alegre. Myonia, 30 v. Bahrein, 2/11 te Karachi verw. Nanusa, 28 te Bahrein. Notos, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Noordam, 28 530 m. o. New York n. Rotterdam. Nestor, 20 v. Curagao n. Georgetown. Oberon, pass. 28 Ouessant n. Guanta. Osiris, 28 te Amsterdam. Oldekerk, 30 te Djibouti. Oostkerk, 29 v. Kaapstad n. Frcmantle. Oranjestad. 29 v. Trinidad n. Barbados. Overijsel, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Ovula, 29 te Yokohama v. Singapore. Omala, 29 te Piraeus v. Volos. Oostkerk, 29 te Kaapstad. Parkhaven, pass. 28 Rio de Janeiro n. Antw. Pr. Fred. Hendrik, pass. 28 Belle Isle n. Glasgow. Prins Maurits, 27 te Glasgow. Prins Alexander, 29 v. Rotterdam n. Montreal. P. G. Thulin, 29 v. Philadelphia n. Venezuela. Prins Casimir, pass. 29 Landsend n. Quebec. Pendrecht, pass. 30 Str. Messina n. Napels. Purfina Nederland, 28 50 m. n.o. Guadeloupe naar Genua. Prins Willem IV, 29 v. Le Havre n. Rotterdam. Peperkust. 27 v. Lagos n. Winneba. Plancius, 29 te Belawan. Prins Willem George Frederik, 29 te Cleveland. Prins Willem III, pass. 28 Bell Isle n. Le Havre. Rondo, 30 te Penang. Roggeveen, 20 v. Mauritius n. Durban. Rijnland, pass. 29 Finisterre n. Amsterdam. Raki, 23 te Makassar. Roepat. 29 te Ummsald. Sunetta, 27 dw. z.o.punt Ceylon n. Vizagapatam Salatiga, pass. 28 Guam n. Los Angeles. Sarangan, pass. 28 Lissabon n. Rotterdam. Seven Seas, 27 v. Rotterdam n. Bremershaven. Somelsdijk, 28 v. Antwerpen n. New York. Stad Arnhem. 27 te Narvik. Straat Torres, 27 v. Suez n. Karachi. Straat Mozambique, 29 v. Yokohama n. Osaka. Stad Alkmaar, 30 te Narvik. Stad Vlaardingen, 30 té Wabana. Straat Bali, 30 te Buenos Aires. Sumatra. 30 te Suez. Straat Cook, 30 te Beira v. Dar Es Salaam. Stanvac Selo, 29 te Palembang v. Singapore. Statue of Liberty, 28 280 m. o. Kreta n. Mena. Schelpwijk, 29 te Bahrein v. Suez. Stanvac Pendopo, 29 te Singapore verw. Swartenhondt, 29 te Makassar. 'Senegalkust, 29 te Antwerpen. Ternate, pass. 30 Kp. Bon n. Le Havre. Tabinta, 28 te Amsterdam. Tabian, pass. 29 Malta n. Halifax. Trompenberg, 29 te Houston. Telamon, 28 v. Barranquilla n. Kingston Jam. Tomori, 29 te Basrah. Trajanus, 29 te St. Kitts. Triton, 29 500 m. n.n.w. Puerto Rico n. Aruba. Van Riemsdijk, 29 te Ambon. Van Noort, 28 70 m. o. noordpunt Formosa naar Shanghai". Wonosobo, 28 te Bombay. Waterland, 29 v. Buenos Aires n. Montevideo. Waterman, 30 te Las Palmas. W. Alton Jones, 28 te Pta. Cardon v. Ph.delphia. Woensdrecht, 29 120 m. w. Halmaheira n. Sydney. Willem Ruys, 30 te Southampton. Wonogiri, 30 v. Karachi n. Penang. IJssei, 28 te Rotterdam. Zeeland, 28 400 m. o. Bermudas n. St. Nazaire. Zuiderkruis, 29 te Wellington. Zuiderzee, 28 675 m. o. Cp. Hatteras n. Baltimore. OFFICIëLE PUBLIKATIE INLEVERING van de opgeroepen bankbiljetten van 25, model 1947. De Nederlandsche Bank brengt nogmaals onder de algemene aandacht, dat de ge legenheid tot verwisseling van de opge roepen bankbiljetten van 25, model 1947, bij haar Bijbank te Rotterdam, haar agent schappen en haar correspondentschappen op 14 novem' er 1956 wordt gesloten. Houders van genoemde biljetten wordt derhalve dringend aangeraden deze zo spoedig mo gelijk bij bovengenoemde kantoren in te wisselen Van 15 november 1956 af zullen bedoelde bankbiljetten alleen nog maai bij de Hoofdbank van de Nederlandsche Bank te Amsterdam (Kantoor Herengracht 461- 463) worden verwisseld, nadat bij onderzoek is gebleken, dat aan de aanvrage tot ver wisseling redelijkerwijze behoort te worden gevo' gegeven. In herinnering wordt ge bracht, dat de bankbiljetten waarvan hier sprake is, gedateerd zijn 19 maart 1947 en de handtekeningen dragen van dr. M. W. Holtrop (PRESIDENT) en van prof. mr. A. M. de Jong (SECRETARIS) Op de voor zij Je is rechts in een cirkel, in rode kleur een vrouwenportret geplaatst. Schattig meisjes-laarsje in mooi beige oj rood, shrunkleder. Met schapenvacht gevoerd 3Ï 16.90 32-35 19-9° damesmaten 24.90 „Natte voetjes, Mam"; „Koude voetjes, Mam".... 't behoort allemaal tot het verleden. Want nu zijn er de ideale jeugdlaarsjes; comfortabel, „veilig-gezond", reusachtig sterk, leuk-passend bij de moderne kinder-winterkleding en goed passend aan de jonge voeten. Stevig, lederen skilaarsje, met watertong en lamsvacht-voering. Haarlem Grote Houtstraat Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kan nen wfl geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie N.V. Nederl. Gramofoonplatenfabriek te Heemstede vraagt voor spoedige indiensttreding i.b.v. practijkdiploma Boekh. Aanmelding: Bleekersvaartweg 45, Heemstede. N.V. BOVEMA, Gramophonehouse, Heemstede, vraagt Aanmelding schriftelijk Bronsteeweg 49, Heemstede 600 HUISHOUDSCHAREN per stuk 45 ct. 40 ZIGZAGSCHAREN per stuk 375 ct. 150 WOND ERKEUKENMESSEN per stuk 180 ct. 35 COUVERTS (roest-vlekvrij) per couvert 135 ct. 40 pak SCHEERMESJES 100 stuks 150 ct. Verder de aanwezige kantoor- en magazijninventaris tegen billijke prijs. STF.YER, Wilhelroinastraat 5 - Verkoop van 9—5 uur. ei:::: iiiii: ililii Voor een aantal BESCHAAFDE DAMES bestaat tijdens het a.s. St. Nikolaas-seizor gelegenheid bij ons bedrijf te worden ge 'laatst als HULPVERKOOPSTERS Alléén dames, die zich gehele dagen beschik baar kunnen stellen, komen in aanmerking Gehuwd geen bezwaar. Persoonlijke aanmelding iedere middag van 3—5 uur Gierstraat 5, Haarlem. Verzoeke in bezit zijnde getuigschriften mede te brengen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3