Geen Nederlandse sportploeg naar Olympische Spelen in Melbourne VAN NELLE Haarlemse overgangsklassers gaan belangrijke rol spelen „Wij doen het niet met vreugde, maar wij kunnen niet anders" Morgenmiddag begint in Haarlem kampioenschap ereklasse libre "AKKERTJES" ALGEMENE VERGADERING NOC BESLUIT achter het NOC Togido liep twee punten uit op Disnie Televisieuitzending op avond van eerste dag 6 Allf* snortlpidfrs stonden bond ln trekken en ook hij had slechts ^11C UCIUCI MUllUCll woorden van lof voor de beslissing van het Go Ahead wil actie ten bate van Hongarije Besluit van NOC maakte diepe indruk op de Nederlanders in Australië Hongaarse sportploeg naar Melbourne vertrokken Duitse leider: Verblijdend dat Spelen zullen doorgaan Tournee Russisch voetbal team uitgesteld Sport in 't kort 3S DE TAFELTENNISCOMPETITIE Ook Spanje gaat niet naar de Spelen Snipverkouden? Straks hebt U griepl Haarlem-dames bleven HDZ de baas, Haarlem verloor van Dolfijn WOENSDAG 7 NOVEMBER 1956 De buiten-gewone algemene ledenverga dering van het Nederlandsch Olympisch Comité werd geopend door de president van het N.O.C. dr. J. Linthorst Homan. Hij gaf een verklaring van wat aan deze ver gadering was voorafgegaan: „In de eerste plaats constateer ik dan dat ons bestuur, en stellig velen met ons, ook bij eerdere Olj'mpische Spelen zich de vraag heeft ge steld, of het wel zin had op sportvelden, in zalen en zwembassins de beste gaven van onze vertegenwoordigers te doen meten met die van vertegenwoordigers van lan den, die onze heiligste overtuigingen reeds lang met voeten treden. Die vraag rees stellig reeds eerder in de geschiedenis. De Grieken kenden dan hun Olympische vrede. Onze tijd ziet dat anders, doch toch heeft men in 1936 aan de Spelen in Ber lijn meegedaan, en toch zijn ook wij ge gaan naar Oslo, Helsinki, Cortina d'Am pezzo, waar wij werden geconfronteerd met vertegenwoordigers van opvattingen, die de onze op elk denkbaar terrein blijkbaar van de kaart wilden poetsen". „Sportief gebleven" „Wij zijn gegaan, omdat wij in ons op timisme en ons wellicht kinderlijke idea lisme de hoop bleven koesteren, dat het goede in de wereld zou worden erkend en dat ons spel want „spel" blijft juist ook de beste sportontmoeting zou kunnen bijdragen voor het ontstaan van enig be grip. Wij zijn sportief gebleven en ik moet zeggen, dat wij ons sportief ook niet te beklagen hebben gehad". „Terwijl ruu Melbourne naderde en Ne derland door grote hulp van volk en over heid een ploeg kon sturen, die er mag zijn, trokken donkere wolken over de sportvel den, Wij werkten door en ieder onzer heeft genoten van de harde voorbereiding onzer jongeren, mannen en vrouwen, voor een ferme fikse sportontmoeting, waar wij goed voor den dag hoopten te komen en de sport en ons land eer zouden aandoen". „Toen nu enige tijd geleden een gedeelte van de wereld een conflict zag groeien en uitbarsten, betreurden wij dat, doch wij meenden, dat wij toch naar Melbourne moesten gaan". Nog zin? De heer Linthorst Homan stond bij zijn inleiding vervolgens stil bij de gebeurtenis sen van zaterdag en zondag, welke het be stuur zich'deden afvragen of het nog zin had naar Melbourne te gaan. En hij wees er op dat daarbij twee dingen tegenover elkaar stonden: „Als Olympisch Comité voor Nederland hadden en hebben wij te beseffen, dat ons ideaal zich richt op een beter begrip tus sen hen, die elkaar in de Olympische sport ontmoeten. Dat ideaal was ook vroe ger hooggehouden onder vaak grote weder zijdse spanningen. Een telegram van het Internationaal Olympisch Comité, dat wees op de toenadering tussen de volkeren, de taak jegens de mensheid, herinnerde ons hieraan. „Maar daar gaat het nu niet om. Hoe kan de sport voor gaan boven wat in Hon garije is gebeurd? Hoe zouden wij het zelf vinden, wanneer bij gruwelijke uitmoor ding van ons volk een ander zou zeggen, dat de sport daar boven staat?" Niet alleen kwamen de telegrammen van de confessionele bonden ons sterken, ook de Culturele Sportbond belde ons op, dat ook hij zo denkt. En hoe ons volk denkt, is wel duidelijk. Doch het ging ons vooral om de reacties in eigen kring, wan-t slechts het NOC en niemand anders heeft hier de verantwoordelijkheid te dragen. Enerzijds stond ons ideaal en de aanma ning van het I.O.C., maar daar tegenover stond dat het mede gaat om onze nationale waardigheid. „Dit zijn zware dingen", vervolgde de voorzitter, „niemand onzer of uwer vergeet ook de enorme voorbereidin gen, vooral die der deelnemers zelf. Welk een concentratie, welk een training, geeste lijk en fysiek is er nodig om op wereldni veau uit te komen. En welk een anti-cli max moet zich afspelen bij degene die zich gaaf had gericht op het hoogste wat in sport mogelijk is". Hard „Maar doen wij iets in de sfeer van een moment? Het is wellicht in Boedapest een momentopname, doch dan van een menta liteit. die dwars tegenover datgene staat, wat het menselijke ideaal der Olympische gedachte is. Wij hebben nü het eigenlijke gelaat gezien, een gelaat, dat geen ontmoe ting in sport waardig is". „Het is hard. Maar wij moeten hard zijn in deze zo harde wereld", aldus de voorzitter. Instemming Nadat de verschillende vertegenwoordi gers van de sportbonden hun instemming hadden betuigd met het voorste] van het bestuur om Nederland niet aan deze Spe len te laten deelnemen, omdat daaraan door het Sovjet Russische Olympisch Comité aangewezen sportbeoefenaars zullen deel nemen, werd dit voorstel unaniem door de vergadering aangenomen. Een enkel tegenwoord werd slechts ge hoord van de heer Simon de Wit, die sprak namens de Koninklijke Verbonden Neder- landsche Watersportverenigingen. In een speciale vergadering had deze bond name lijk de hoop uitgesproken dat eventuele deelneming wellicht toch van belang kon Er gaat geen Nederlandse sportploeg naar de Olympische Spelen. Dat besluit nam gisteravond de buitengewone algemene vergadering van het Nederlands Olympisch Comité, nadat het bestuur een desbetreffend voor stel in discussie had gebracht. Het terugtrekken van de Nederlandse ploeg uit het Olympisch toernooi gebeurt naar aanleiding van het Russische op treden in Hongarije. Van het voor de Spelen verzamelde geld, zal honderd duizend gulden beschikbaar worden gesteld voor de leniging van de nood onder de Hongaren. De atleten, die reeds naar Melbourne vertrokken, zullen zo spoedig mogelijk worden teruggeroepen. bestuur. De heer Van der Braak (Nederlandse Boksbond) had slechts één opmerking over de motivering van het NOC. Hij had liever gezien dat Nederland zich terugtrok in verband met de internationale politiek, doch na kort beraad besloot het bestuur de oorspronkelijke motivering te handha ven. Motivering Deze officiële motivering luidt: Dat de Olympische Spelen zijn bedoeld als een bijdrage tot het vormen van een beter onderling begrip tussen de jeugd der volkeren door een sportief samenzijn, ge zamenlijke sportbeoefening en sportieve krachtmeting. Dat alleen dan de hoop op een zodanig beter onderling begrip gerechtvaardigd is, indien daarvan reeds een minimum aanwe zig is, althans dit door deelneming kan ont staan. Dat de mogelijkheid daartoe tot dusverre niet uitgesloten moest worden geacht, doch dat dit sinds en door de gebeurenissen der laatste dagen in Hongarije wel het geval is ten aanzien van officiële Sovjet-Russische deelnemers. Dat mitsdien de basis voor een geza menlijke sportbeoefening met zodanige deelnemers ontbreekt. Dat bovendien door die gebeurtenissen in Hongarije de sfeer ontbreekt voor een olympisch festijn. Toen de vergadering het besluit tot het niet uitzenden van een Nederlandse ploeg naar de Spelen genomen had, zeide voor zitter Linthorst Homan nog: „Ik weet het, wij doen het niet met vreugde, maar wij kunnen nu eenmaal niet anders". Woorden, die een krachtig en langdurig applaus tot gevolg hadden. Het tweede voorstel om het bestuur te machtigen om een bedrag van f 100.000 beschikbaar te stelen voor de leniging van de nood onder de Hongaren werd even eens bij acclamatie aangenomen. Wat nu? Met een daverend applaus beloonden de afgevaardigden de suggestie van Kees Ker- del chef de mission van de Olympische ploeg gebruik te maken van de blaken de vorm van de leden van de Nederlandse ploeg en hen in wedstrijden, waarvan de baten zullen worden aangewend voor het lenigen van de nood van de Hongaarse vluchtelingen, te laten uitkomen. „Het bestuur kent de ernst van het ge nomen besluit, het is zich bewust van het grote offer dat de jonge sportlieden moeten brengen, maar juist dat offer geeft waarde en inhoud aan deze beslissing en maakt dat dit geen frase is", riep de chef de mis sion vol vuur uit. En hij vervolgde: „Ik doe een suggestie aan de bonden. Gebruik de uitstekende vorm van de deelnemers in de geest van de beslissing die wij zojuist ge nomen hebben. Maak gebruik van deze atleten in topvorm, laat hen wedijveren voor hetzelfde doel de ondersteuning van de slachtoffers. De beslissing van deze avond neemt er door aan waarde toe". Nooit prijsgeven „Nu het besluit is gevallen moet men daaruit niet distilleren, dat wij de Olym pische gedachte moeten prijsgeven", zei vervolgens generaal-majoor C. F. Pahud de Mortanges in een slotwoord. De vice- president van het NOC en chef van de Nederlandse delegatie die naar Melbourne zou gaan, besloot met de woorden: „Wij moeten blijven strijden voor vrijheid en vrede Wij moeten het Olympische ideaal in het hart blijven dragen". Paulcn en Quarles van Ufford wel naar Melbourne De buitengewone vergadering van het NOC werd gisteravond besloten met de mededeling van de voorzitter dat de heren Paulen en Quarles van Ufford wel naar Melbourne zullen gaan, maar daar in geen enkel opzicht Nederland zullen vertegen woordigen. Ir. A. Paulen is door de Inter nationale Amateur Atletiek Federatie aan gewezen tot het controleren van het mate riaal dat bij de Olympische atletiekwed strijden wordt gebruikt. Hij zal een dezer dagen naar Melbourne vertrekken, doch vóór de aanvang van de Spelen terugkeren. Wel maakt het NOC dankbaar gebruik van zijn aanwezigheid aldaar om enkele details met het organisatie-comité af te handelen, terwijl de heer Paulen tevens de terugreis van de -in Australië vertoevende vier Ne derlandse atleten, voor de aanvang van de Spelen, zal verzorgen. De aanwezigheid van jhr. L. J. Quarles van Ufford wordt in Melbourne vereist door zijn functie als president van de Inter nationale I-Iockeyfederatie. Doch ook de heer Quarles zal zodra zijn bezigheden dit toelaten onmiddellijk naar Nederland te rugkeren en in geen enkel opzicht Neder land bij de Spelen vertegenwoordigen. De vereniging Go Ahead heeft er bij de KNVB op aangedrongen op zondag 18 no vember de competitie stil te zetten, ten ein de de verenigingen in staat te stellen, lief dadigheidswedstrijden te spelen ten bate van tde slachtoffers van de strijd in Hongarije. houdingen te krijgen en dat de kwestie met Rusland eigenlijk niet anders was dan ooit tevoren. De heer De Wit was echter onmiddellijk bereid het voorstel van zijn van de competitiewedstrijd op die datum tegen Veendam. Het wil in de plaats daar van in Deventer tegen Enschedé uitkomen en de recette afstaan. Dr. J. Linthorst Homan. Woensdagmorgen om 7 uur plaatselijke tijd hebben Australië en de Nederlandse kolonie vernomen, dat Nederland niet deel neemt aan de Olympische Spelen. Op de Nederlandse emigranten maakte dit nieuws diepe indruk en in kringen van de Neder landse kolonie heerste de opinie, dat het een betreurenswaardig besluit is om poli tieke redenen. De Nederlandse consul in Melbourne, de heer G. J. Aveling, verklaarde: „Ik ben zeer teleurgesteld door dit besluit. Ik kan geen commentaar geven omdat ik de be weegredenen niet ken. Ik heb mij met de Nederlandse ambassadeur te Canberra, de heer Winkelman in verbinding gesteld, die evenmin bericht had ontvangen. Zolang er geen officieel bericht is geef ik geen com mentaar." De heer E. .T. Smiley, Olympisch attaché voor Nederland, de heer W. Jonker, voor zitter van de „Dutch Australian Associa tion" in de staat Victoria, Annie Timmer mans, trainster voor de Nederlandse zwem ploeg, waren allen zeer onder de indruk en teleurgesteld. Iedereen was er van over tuigd, dat het niet-deelnemen van Neder land een slechte indruk op Australië maakt. De directeur van het Nederlandsch Olym pisch Comité, dr. W. van Zijll, had om 12 uur plaatselijke tijd nog geen bericht van het N.O.C. ontvangen. Hij wachtte op in structies. De Nederlandse atleten, die in het Olym pisch dorp waren, zijn geschrokken toen zij het bericht vernamen. Waarschijnlijk wordt er een bijeenkomst gearrangeerd om de jongens en meisjes een uiteenzetting van de situatie te geven. Naar het Tsjechische persbureau Ceteka meldt, is de Hongaarse Olympische ploeg toch uit Praag naar Melbourne vertrokken. Het eerste gedeelte van de Hongaarse af vaardiging. 92 personen, reist met een Frans vliegtuig. De rest van het gezelschap ver trekt vandaag, Naar aanleiding van dit bericht heeft Otto Mayer, kanselier van het IOC, in Lausanne verklaard, dat nog geen enkel nationaal Olympisch Comité de Russische ploeg heeft verzocht van deelneming aan de Spelen in Melbourne af te zien. Hongaarse officials zeiden later dat de ploeg in topconditie verkeerde en vol strijd lust was alle voorafgaande ervaringen ten spijt. Een tweede groep Hongaarse deel nemers zal vandaag de reis beginnen, even eens per vliegtuig. Het eerste contingent Duitse deelnemers 50 alteten uit West en 13 uit Oost-Duitsl. is in Darwin gearriveerd. De leider, Gerhard Stöck, zeide dat, terwijl het Midden-Oosten en Centraal Europa geteisterd werden door de oorlog, het een verblijdend feit was dat de Spelen door zouden gaan want „op deze wijze kunnen wij de wereld tonen hoe in wedijver en tevens in vrede samen te leven". In Zwitserland hebben de gymnastiek- en sportleraren van het Zwitserse sportcentrum Magglingen bij het nationale Olympisch comité het verzoek ingediend de Zwitserse ploeg terug te trekken van de Olympische Spelen. Bovendien eisen zij dat de sport- betrekkingen met Rusland en zijn satellieten zullen worden verbroken. Zoals gemeld zal Communistisch China niet deelnemen aan de Spelen. In een tele gram aan de president van het IOC is ge vraagd, dat dit lichaam slechts één Olym pisch comité voor China zal erkennen dat van Communistisch China. De tournee van een Russisch leger-voet- balteam door België is uitgesteld. Dit voet balelftal zou een drietal wedstrijden spelen en wel in Brussel. Luik en Charleroi in de periode van 15—22 november. ZESDAAGSE. De zesdaagse te Dort mund is gewonnen door het Belgische koppel Van SteenbergenSevereyn. In het eind klassement eindigde het paar met 313 punten op de eerste plaats. SchulteHolzman (Ned./ Did.) werd tweede met 246 punten. ADVERTENTIE De nieuwe BM shag van VAN NELLE ligt vooraan. In smaak, in geur, in kwaliteit De pure (langeVirginia tabak rolt gemakkelijk. U zult genieten van deze nieuwe VAN NELLE shag De Haarlemse overgangsklassers hebben het afgelopen weekeinde prestaties geboekt, die er op wijzen dat men voornemens is dit seizoen een belangrijke rol te gaan spelen. De grootste Haarlemse troef is momenteel Togido, dat vorige week dankzij een beter gemiddelde de leiding reeds kon nemen, maar nu, mede door Heemstede, een voor sprong kon nemen van twee punten. Schoof c.s. versloegen het zeer gevreesde Sparta 4 met acht-twee, terwijl Heemstede van Dis nie met zes-vier won. Ook HBC keerde op het goede pad terug en versloeg in een goe de wedstrijd VVGA met zes-vier. Tenslotte kwam ook GTTC tot winst, al bleef het dan ook bü een puntenverdeling. Tegen AVGA 2 werd het vijf-vijf, waardoor de groen-witten thans alleen de laatste plaats bezetten. In de eerste klasse was er een aantal over winningen, waarvan vooral de nieuwelingen het slachtoffer werden. TYBB leed een forse acht-twee nederlaag tegen Togido 2. terwijl ook Johez niet kon winnen en met maar Van 8 tot en met 11 november wordt, zo als wij geruime tijd geleden reeds meldden, in de Kroonzaal van café-restaurant Brink, mann in Haarlem het kampioenschap ere klasse groot-biljart libre gehouden, waaraan wordt deelgenomen door De Ruyter, titel houder (Waalwijk), Jacobs en Beekman (beiden Amsterdam), Metz (Den Haag), Scholte (Eindhoven), Wijnen (Nijmegen), Van Oosterhout en Tegelaar (beiden Rotter dam). De organisatie van dit toernooi, dat donderdagmiddag om half twee begint, is in handen van het district „Haarlem" van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, dat daarmee het vijftienjarig bestaan meer luis ter wil geven. In de lengte van de Kroonzaal zullen de gemeentelijke tribunes worden geplaatst waardoor een bijzonder groot aantal toe schouwers de wedstrijden, die op twee ta fels worden gespeeld, zonder al te veel moei. te kunnen volgen. Bovendien is op de ope ningsdag de televisiedienst van de K.R.O. aanwezig, die een directe uitzending zal ver zorgen van negen uur tot half tien. Reeds geruime tijd heeft men de voorbe reidingen getroffen om deze uitzendingen te laten slagen hetgeen overigens met enige moeilijkheden geplaatst ging, omdat men aanvankelijk geen juiste plaats kon vinden voor de opstelling van de straalzender. De daken van Brinkmann, het Rembrandt- theater waren te laag zodat men er toe over ging de toren van de St. Bavo voor de zen der uit te kiezen. In de zaal staan thans drie camera's, zodat het televisiekijkend publiek alle gebeurtenissen in de zaal kan volgen, waarbij men dan geholpen wordt door de heer J. van der Hoek. die het commentaar zal verzorgen. Ook de keuze van de ballen vergde de aandacht van de organisatoren, maar ten slotte heeft men de keuze laten vallen op vijf stel ballen die van te voren grondig ge. test zullen worden alvorens er twee stellen voor de wedstrijden uitgekozen zullen worden. De wedstrijden zullen geleid worden door zeven districtsarbiters, de heren A. Agema (Haarlem), W. van der Berg (Heemstede), J. Loerakker, H. van de Nouwland, H. Sen- gers, Chr. Steffers en J. Steffers (allen uit Haarlem). Ddze arbiters hebben juist een gedegen opleiding achter de rug welke ge geven werd door de internationale arbiter de heer H. Polak en zij zullen, indien zij al thans dit toernooi tot een goed einde bren gen. voorgedragen worden als nationale ar biter. De indeling van de eerste middagpartijen is als volgt: De Ruyter, die in de komende vier dagen zijn libretitel in Haarlem verdedigt. Eerste ronde: tafel 1: Scholte-Metz, tafel 2: Tegelaar-Jacobs. Tweede ronde: tafel 1: De Ruyter-Wijnen, tafel 2: Van Oosterhout-Beekman. Spanje zal niet deelnemen aan de Olym pische Spelen. Het Spaanse ministerie van sport en lichamelijke opvoeding heeft dit besluit genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen in Hongarye. liefst negen-een zijn meerdere moest erken nen in leider Hotac. Zonder vrees voor de geduchte naam die Sparta heeft, bond Togido de strijd aan met het vierde team van deze vereniging en heeft overduidelijk bewezen, dat dit team zeker te verslaan is. Cees Schoof en Bert van Eijck deden goed werk en bleven beide onge slagen, terwijl Rob Voogt hieraan nog een punt kon toevoegen. De beste wedstrijden waren die tussen Bert van Eijck en de tot dan toe ongeslagen Colthof (twee-nul) en die tussen Schoof en Berkel (drie-een). Het dubbel bezorgde de Haarlemse gastheren de zeer verdiende acht-twee overwinning. Kostbare punten Heemstede vergaarde kostbare punten te gen Disnie en bewees tevens Togido een be langrijke dienst. De punten kwamen hier van Piet van Eijck en de weergekeerde Harm Hazelhof, die elk twee maal scoorden en van Piet Rou'bos, die één punt boekte. Het dub bel was ook voor Heemstede, zodat dus met zes-vier gewonnen kon worden. HBC bleef met een prachtige zes-vier zege op WGA eveneens in de running. In deze spannende wedstrijd lieten Guus Pliester en de Amster dammer v. d. Bogaert een goede partij tafel tennis zien. Harde smashes en fraaie drops hots wisselden elkaar af, waarbij tenslotte Pliester het beste bleek en in drie games won. Pliester en v. d. Dries wonnen beiden twee maal, Frans Smit voegde hieraan winst toe op invaller Mulder, ondanks het feit dat hij in de le game een 19-9 voorsprong liet glippen. Het dubbel was ook hier voor de Haarlemmers. Bij GTTC-AVGA 2 waren Theo Blom en Piet Sleper goed op dreef en konden beiden twee maal winnen. Meijer bleek voor hen echter te sterk. Ad Spee was weinig geluk kig en zag tegen v. Rossum een 20-15 voor sprong in de beslissende game nog verloren gaan. Winst in het dubbel zorgde er ten slotte voor dat de gastheren de halve winst in huis hielden. De ranglijst luidt als volgt: Togido Disnie HBC TOG Povac 2 AMVJ Sparta 4 WGA AVGA 2 Heemstede GTTC 37—23 31—29 31—29 27—23 23—17 27—23 19—21 28—22 25—25 19—31 23—37 Eerste klasse In de eerste klasse verkreeg Hotac alleen de leiding door met negen-een het eveneens ongeslagen Johez kansloos te verslaan. Op vallend was het dat de ogenschijnlijk sterk ste man Fer de Loor aan Jan Vester het enige verliespunt moest afstaan. Bij Togido 2-TYBB was vrijwel het zelfde beeld te zien. Hier was het Henk Netz, die van Jan Witteman verloor, waarna de gasten ook het dubbel nog konden winnen. De uit slag acht-twee is er wel een bewijs van, dat de jonge TYBB-ploeg nog heel wat moet leren. Ook TOG 2 kwam tot een fikse overwin ning en versloeg het zwakke Oranje Zwart met negen-een. Hier verloor alleen Beck van Boxelaar. HBC 2 en Prowano speelden een gelijk opgaande strijd: vijf-vijf. In 2 A handhaafde GTTC 2 zich uitstekend door concurrent Togido 3 met zeven-drie uit te schakelen. De reserves kregen hierdoor de leiding. In 2 B zijn nog drie teams onge slagen. HBC 3 profiteerde van het feit dat GTTC 3 en Heemstede 2 rust hadden en nam de kop door een zes-vier overwinning op Hotac 2. De uitslagen Heren le kl.: TOG 2—Oranje Zwart 9—1, ProwanoHBC 2 55, JohezHotac 19 Togido 2—TYBB 8—2. 2e kl. A: HBC 4Te Zaanen 46, Pro wano 2—PSVH 8—2, Togido 3—GTTC 2 3—7. 2e kl. B: VGZ—TYBB 2 3—7, Rapidity 2— DIOS 2 5—5, Hotac 2HBC 3 4—6, Oranje Zwart 2Togido 4 5—5. 3e kl. A: Uitgeest—Heemstede 3 7—3, VTC—Spinneweb 10—0, GTTC 5—DIOS 3 10—0. PRAK—Togido 7 6—4, Johez 3—Pro wano 3 64. 3e kl. B: Rapidity 4Togido 9 37 TYBB 4—TOG 3 4—6, Te Zaanen 4—Johez 2 0—10. 3e kl. C: DSB—CSV 2 7—3, Geel-Wit— VGZ 2 10—0, GTTC 7—Rapidity 3 0—10, Co lumbia—TOG 4 9—1, Te Zaanen 2—Togido 6 46. 3e kl. D: VTC 2—Togido 8 7—3, GTTC 6— TYBB 3 10—0, Togido 5—CSV 3 9—1, Te Zaanen 3Oranje Zwart 4 28. 4e kl. A: DSB 5—Columbia 2 6—4, DOKO— VTC 3 8—2, CTTC 2—Johez 4 7—3, TOG 5— VTC 5 19, Oranje Zwart 5Spinneweb 3 0—10. 4e kl. B: Togido 10—TZB 2 10—0, Columbia 3—TZB 4—6, Rijtelbi 2—Spinneweb 4 1—9, CorodexReady 2 82. DIOS 4DSB 3 19. 4e kl. C: VTC 4—Heemskerk 3 7—3, CTTC—Heemskerk 8—2, DOKO 2—CTTC 3 46, Uitgeest 2Rapidity 5 82. 4e kl. D: Heemskerk 2—Velsen 3 73 4e kl. E: ReadyDSB 2 46, Te Zaanen 5—Velsen 2 19, Johez 5Winfried 4 73. Dames 3e kl. A: RapidityCSV 82, Pro wano—Togido 46, VGZ—Te Zaanen 2 7—3, DIOS 2Spinneweb 5—5, TOGJohez 5—5. 3e kl. B: DIOSJohez 2 46, Hotac— Oranje Zwart 64, Rapidity 2TYBB 64. 4e kl. A: TYBB 4—Te Zaanen 3 8—2, To gido 3—CTTC 6—4, Velsen—VTC 3—7, Oranje Zwart 2Spinneweb 2 64. 4e kl. B: DSBJohez 3 64, Spinneweb 3— TYBB 2 0—10, Ready 2—GTTC 0—10, Oranje Zwart 3—Geel Wit 6—4. 4e kl. C: VTC 2—Togido 2 3—7, Uitgeest— Winfried 2 9—1, TYBB 3—TOG 2 2—8, Co lumbiaDSB 2 19. ADVERTENTIE fiitsen Uw klachten wegl De waterpolocompetitie In het Sportfondsenbad in Haarlem wer den dinsdagavond voor de competitie district Noordholland twee waterpolowed- stri.jden gespeeld. De Haarlem-dames ble ven na een spannende strtfd het Amster damse HDZ de baas; het herenteam van Haarlem verloor van Dolfijn. Wat snelheid betreft deden de dames van Haarlem en HDZ niet voor elkaar onder. Zowel in de verdediging als in de aanval liet Elly Hölsken goed werk zien. Met een omhaalbal van Corr.y Holm nam Haarlem de leiding en Janny de Jong scoorde kort hierna de gelijkmaker. Hierna verkreeg Haarlem door enige snelle uitvallen van Elly Hölsken enig overwicht, waaruit Elly Schreuder en Nanny Franke de ruststand op drie-één brachten. HDZ begon de twee de helft goed en Janny de Jong had met twee doelpunten kort na elkaar al spoedig de HDZ-achterstand weggewerkt, drie-drie. Nadat Corry Holm met een drukbal we derom Haarlem de leiding in handen had gespeeld, zorgde Janny de Jong wederom voor de gelijkmaker. Nanny Franke scoor de het winnende doelpunt voor Haarlem; eindstand vijf-vier. HaarlemDolfijn In snelheid heeft Haarlem heren het tegen het Amsterdamse Dolfijn moeten af leggen en is het aan het goede werk van de Haarlem-keeper Frans Paanakker te danken dat de uitslag twee-vijf is geworden. Nadat Ab Swijghuisen tot tweemaal toe had gescoord, schoot Jan Paanakker voor Haarlem raak. Met een twee ging de rust in. In de tweede helft keerde de Haarlem-keeper tot tweemaal toe een strafworp. Het was echter uitstel, daar door Swijghuisen (2 x) en Seewuster de Dolfijn-voorsprong tot vijf-één werd opgevoerd. Hierna verkleinde Jan Paan akker de Haarlem-achterstand tot twee vijf. Uitslagen Competitie district Noordholland: Heren eerste klasse: Het IJ—DJK 3-2; heren tweede klasse: Dolfijn 2—Kroosduikers 5-5: DJK 3—Neptunus 2-5; DJK 2—Futen 5-3; dames eerste klasse: HDZ—Nereus 2-5.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10