Nederland en Hongarije 348- WERKSTER Minister Algera kondigt maximum snelheid aan in bebouwde kom Zebrapaden voor voetgangers worden begin 1957 definitief ingevoerd ervaren bouwkundige hoofdambtenaar he»T* a k iel Ima. fóX (^10/^ 15 Veertiende wegenverkeersdag K.N.A.C. LAATSTE NIEUWS Nederland niet uitgenodigd voor UNO-strijdmacht Strijd in Boedapest in volle hevigheid opgelaaid Klagelijke uitzending van radio-B oedapest Scheepvaart a* u eens AAN EEN VREUGDE ZONDER EIND! H. en J. LA IS EspressoIvy wood, Bronx! no HUIZING-BALLY 'C9 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In zijn openingsrede voor de veertiende wegenverkeersdag van de K.N.A.C., welke vandaag in het Kurhaus te Scheveningen werd gehouden, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, meegedeeld, dat hij na zorgvuldig overwegen heeft besloten het advies van de meerder heid van de commissie Veiligheid Wegverkeer te volgen, dat neerkomt op de invoering van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur in de bebouwde kom, met de mogelijkheid op door Gedeputeerde Staten aan te wijzen wegen een maximum van zestig kilometer per uur toe te staan. Overeenkomstig het nog bestaande voorschrift van artikel 2 van de wegen verkeerswet heeft de minister een ontwerp tot wijziging van het wegen verkeersreglement van deze strekking om advies gezonden aan de colleges van Gedeputeerde Staten met het verzoek om daarover op korte termijn hun inzicht kenbaar te maken. De minister was er zich van bewust, dat de mededeling ook in deze vergadering van de K.N.A.C. met gemengde gevoelens zal worden ontvangen, doch hij heeft ertoe besloten op grond van de overweging, dat ook deze maatregel voor het autoverkeer niet onevenredig hinderlijk zal zijn en te baat moet worden genomen als een middel, dat zal kunnen leiden tot beperking van de ernst en het aantal der verkeersongevallen. Van een redacteur) De minister wees er voorts op dat deze veertiende wegenverkeersdag van de KNAC in het teken stond van wegen en wegenbouw. Te verwonderen behoeft dit niet, want de uitbreiding en verbetering van het wegennet heeft de laatste jaren grote aandacht van de regering gehad. Dit kan eruit blijken, dat voor de aanleg van wegen voorkomende op het rijkswegenplan in 1953 nog geen 16 miljoen beschikbaar was en dat daarvoor in de begroting voor 1957 70 miljoen is uitgetrokken of 40 per cent meer dan voor 1956 en ongeveer het dubbele van het voor 1955 toegestane be drag. Minister Algera wees er op, dat de aan leg van betere, snellere en daarbij veiliger verbindingen voor het wegverkeer het na tionale economische leven ten goede zal komen. Samen met de perfectionering van de andere verkeersmiddelen, de spoorwe gen, de vaartwegen, maar ook die van het geldverkeer, post en telefoon, zullen zij de mogelijkheid verschaffen van een intense bedrijvigheid, verdeeld over het ge hele land. Daarnaast zullen de nieuwe we gen de waarde van de automobiel voor het particuliere leven van grote groepen van de bevolking verhogen door het schenken van een tevoren niet gekende bewegings- mogelijkheid, welke een verrijking kan be tekenen op het gebied van cultuur, recre atie en familieleven. De verdere groei van het verkeer laat zich, bijzondere omstan digheden voorbehouden, verwachten. Daar toe is te meer reden nu Nederland wat het aantal automobielen per duizend inwoners betreft bij andere vergelijkbare landen achter staat. Voetgangersoversteekplaatsen De minister zei goede hoop te hebben, dat de wettelijke regeling voor de voetgan gersoversteekplaatsen in de eerste heelft Prinses Wilhelmina heeft een aanzienlijke gift geschonken aan het Nederlandse Rode Kruis voor de uitrusting van de Rode Kruiscolonnes naar Boedapest. Tijdens een gisteravond te Den Haag ge houden bijeenkomst van oud-Engeland vaarders is het initiatief genomen om boven Hongarije levensmiddelen, medicamenten en kleding af te werpen. Men heeft, zich in verband met dit plan in een uitvoerig schrijven tot alle democratische politieke partijen gewend. Hierin wordt herinnerd aan een door deze Engelandvaarders in de hongerwinter 1944'45 in Engeland uitge geven manifest waarin de Nederlandse re gering met klem werd verzocht, teneinde het voortbestaan van het Nederlandse volk te verzekeren, effectieve hulp te verlenen. De voedseldroppings boven bezet gebied zijn van deze actie onder meer het gevolg geweest. Omdat er toen de zo noodzakelijke hulp kon komen en er na de oorlog een luchtbrug naar West-Berlijn kon worden ingesteld, moet het thans eveneens moge lijk zijn, aldus het oordeel der initiatief nemers, het Hongaarse volk met medica menten, voedsel en kleding van de lucht uit te voorzien. Woordelijk zegt men: „Be zwaren en beweringen van de onwettige Hongaarse regering en van Russische be zetters mogen niet bepalend zijn. Hongarije dient als een vrij land tegemoet getreden te worden. De te verwachten tegenwerking, gevaren en verwikkelingen bij de uitvoe ring mogen ons niet weerhouden. Alleen de nood telt". In twee dagen tijd is op de postgiro rekening van het Nationaal Comité Hulp verlening Hongaarse Volk ruim 80.000. gestort. Van zeer vele organisaties, bedrij ven, verenigingen en pcrsoneelsinstellingen zijn berichten binnengekomen over geld bedragen, die gestort zullen worden. Hel communistische Utrechtse gemeente raadslid de heer L. D. E. J. Kramer heeft medegedeeld voor het lidmaatschap van de gemeenteraad van Utrecht te bedanken. Hiervan heeft burgemeester C. J. A. de Ranitz bij de aanvang van de gemeente raadsvergadering mededeling gedaan. Dezer dagen legde de heer Kramer een verklaring af, waarin hij zich kantte tegen de communistische terreur in Hongarije. Ook heeft hij bedankt als lid van de Pro vinciale Stalen van Utrecht. De Nederlandse Rode-Kruiscolonne met goederen voor de Hongaarse vluchtelingen is donderdag te 15.00 uur in Wenen aange komen, met uitzondering van een van de auto's, die met motorpech had te kampen. „Niet kapot gooien maar doen wat mo gelijk is de mensen te helpen". Dat is de strekking van een krant, die, in een oplage van 80.000 exemplaren, binnenkort door en voor de Nederlandse jeugd zal worden verspreid en waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de slachtoffers van de strijd in Hongarije. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Amsterdamse Jeugd raad. Het is thans overgenomen door enkele landelijke organisaties. van 1957 van kracht zal worden. Daar zal een door het Verbond voor Veilig Verkeer in samenwerking met de verkeersbonden te verzorgen systematische voorlichting aan voorafgaan, teneinde het publiek, zowel voetgangers als rijverkeer met de mérites van deze regeling vertrouwd tc maken. Ook is met medewerking van de vereniging van Nederlandse gemeenten een overleg met de gemeentebesturen gaande om zoveel mo gelijk een doeltreffende aanleg van over steekplaatsen te verzekeren. Vervolgens sprak de voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Wegenbou wers, de heer H. D. Prins, die meende, dat het in de wegenbouw niet mogelijk zal zijn tegen lagere aanneemsommen te werken. Hij zei dit naar aanleiding van een on langs door minister Zijlstra gedane veron derstelling, dat de prijzen in het bouwbe drijf in het algemeen te hoog liggen dooi de zwarte lonen en dat omgekeerd lagere prijzen in het bouwbedrijf het uitbetalen van zwarte lonen onmogelijk zullen maken. De heer Prins betoogde, dat in de wegen bouw nagenoeg geen zwarte lonen worden betaald als gevolg van de ver doorgevoerde mechanisatie in deze bedrijfstak. Boven dien kent de wegenbouw een vrij scherpe onderlinge concurrentie, die prijsverlagend werkt. Spreker zei, dat, dank zij de mecha nisatie, de prijzen in de wegenbouw, be rekend naar de prijs van vijf a zes jaar geleden, 5 tot 10 percent omlaag zijn ge gaan, ondanks de omstandigheden, dat de eisen, die aan de wegen worden gesteld steeds hoger worden en zwaardere en duur dere constructies moeten worden toegepast. Er zou wellicht een mogelijkheid zijn de prijzen in de wegenbouw iets te verlagen, als groter continuïteit in de uitvoering van werken kwam en de aanbestedingen meer zouden worden gecentraliseerd. De heer Prins had er echter oog voor, dat hierbij grote moeilijkheden voorkomen, omdat men moeilijk de autonomie van de verschillende hogere en lagere publiekrechterlijke licha men kan aantasten. Aan het slot van zijn betoog deed de heer Prins nog een beroep op de weggebruikers de veiligheid van de werkers aan de weg meer in acht te nemen en niet razend snel langs de plaatsen te jagen, waar werken in uitvoering zijn. Nieuwe surveillance-auto's De heer T. J. Canter Visscher, dirigerend officier der rijkspolitie hield een voor dracht over de organisatie en uitvoering van 't verkeerstoezicht op de buitenwegen. Spreker herinnerde er aan, dat in het begin van 1956 op last van de toenmalige mi nister van Justitie, wijlen mr. Donker, het verkeerstoezicht op de grote wegen dooi de rijkspolitie moest worden geïntensi veerd. Op een aantal, voorlopig dertien, drukke primaire trajecten in het land met een totale lengte van 650 kilometer, werd (Van onze Kamerverslaggever) Minister-president Drees heeft vanmid dag in de Tweede Kamer meegedeeld, dat Nederland bereid is deel te nemen aan de internationale politiemacht die naar Egypte zal worden gezonden, maar Nederland is niet uitgenodigd. Dr. Drees voorziet niet, dat dit alsnog zal gebeuren. WENEN (UP/Reuter) Radio Boeda pest bericht dat de strijd in Boedapest weer is opgelaaid. In verschillende districten wordt fel gevochten. Een deel van de stad staat in brand. De „chaos", welke Rusland zondag als voorwendsel voor inmenging gebruikte, is een feit geworden. Radio Boe dapest heeft een onverbloemde poging ge daan de stakers om te kopen door om te roepen dat voedsel uitgedeeld zou worden op plaatsen waar gewerkt wordt. Radio Moskou is een propagandacam pagne begonnen waarin beweerd wordt dat het Westen mensen en wapens Hongarije heeft binnengestuurd om verzet te bieden tegen de Russen. Dit is enerzijds een ex cuus voor het gebruiken van 200.000 Sov jet soldaten en 4000 tanks tegen lichtge wapende rebellen en anderijds, zodra het Westen die bewering tegenspreekt, een klap voor het moreel der vrijheidsstrijders. Volgens radio-Boedapest is ook de uni versiteit van Oetvoeslorand geplunderd. Er zijn verscheidene gebouwen in de binnen stad in brand gestoken. „De brandweer werd door de opstandelingen beschoten. In verscheidene wijken bestormen de opstan delingen kantoren van de communistische partij", aldus de radio. In de provincie Boedapest zouden de sterkste verzetshaarden zich nu bevinden op het eiland Czepel in de Donau, waar veel industrie is gevestigd, en in Dunapentele, het vroegere Stalinvaros. Het merendeel van de Sovjet-troepen die in Hongarije wor den gebruikt zou uit Mongolen of Arme niërs bestaan, die de verzetsstrijders, die zich overgeven, neerschieten. een bijzondere verkeerssurveillance inge steld, die sinds 15 oktober, voornamelijk door middel van auto's, wordt uitgevoerd. De heer Canter Visscher deelde enige in teressante feiten mee over de tijdsfactor 15 februari tot 15 oktober. In totaal werden 56.946 surveillance uren verricht, waarbij in totaal 11.000 pro cessen-verbaal wei-den opgemaakt, van welke er 63 percent lagen in de categorie overtredingen der gedragsregels, 25 percent in de groep overtredingen van bepalingen omtrent inrichting, belading, en verlichting en de resterende 12 percent in overige ver keersdelicten en andere strafbare feiten. Vervolgens werd de vraag opgeworpen, of ook aandacht besteed moest worden aan de technische toestand, waarin de verkeers- voertuigen zich bevinden. Ten aanzien hiervan merkte spreker op, dat bij het vernemen van staaltjes van levensgevaar lijke mankementen en slijtage, die bij de controle door de rijkspolitie-verkeersgroe- pen worden aangetroffen, de haren ten berge rijzen. Als laatste probleem behan delde de spreker de vraag, of de verkeers surveillance opvallend, dan wel onopval lend moest worden uitgevoerd. Bij de Ne derlandse politie bestaat de opvatting, dat een onopvallende surveillance, waarbij ste vige bekeuringen kunnen worden gemaakt het middel bij uitnemendheid is om de verkeersonveiligheid te bestrijden. Maar ook de opvallende verkeerssurveillance mag niet worden verwaarloosd met het oog op die weggebruikers, die de zichtbare aanwezigheid van de politie nodig blijken te hebben om zich bewust te worden van de plicht en het eigen belang van het zich gedragen naar de verkeersvoorschriften. Intussen is de rijkspolitie er toe overge gaan een deel van haar surveillance-auto's een uitgesproken opvallend aanzien te ge ven. De eerste nieuwe surveillance -auto's werden daarna in de pauze gedemon streerd. Om twee uur reden zij vervolgens uit om een vertrouwd deel te worden van de Nederlandse wegen en een bijdrage te leveren in de strijd tegen de verkeerson veiligheid. Alamak, 7 v. Buenos Aires n. Montevideo. Attis, 7 te Amsterdam. Abbedijk, 8 te Antwerpen. Aalsdijk, 9 te Belawan. Anker, 7 v. Halifax n. Amsterdam. Aldabi, 8 te Antwerpen. Arendsdijk, 8 v. Londen n. Cristobal. Ameland, 10 te Kaapstad verw. v. Abadan. Aagtedijk, 8 te Mombasa. Alpherat 9 te Vitoria v. Rio de Janeiro. Adonis. 8 te Puerto Cabello. Amor, 8 te Limassol v. Famagusta. Astrid Naess, 8 te Mena v. Gothenburg. Alblasserdam, 8 te Antwerpen. Argos, 8 70 m. o. Kaap Dagata n. Lissabon. Alderamin. 11 te Colombo verw. Annenkerk, 9 te Amsterdam. Bussum, 8 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Banka, 9 te Belawan. Batjan, 9 te Singapore. Boskoop, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Britsum. 7 300 m. w Cape Flnisterre n. Londen. Baarn, pass. 8 San Miguel (Az.) v. A dam naar Curasao. Bengalen. 8 v. Durban n. Dakar. Blöemendael, 9 te Amsterdam. Breda, 9 v. Amsterdam n. Antwerpen. Caltex Pernis, 8 te Rotterdam. Caltex, 8 te Sidon. Cottica, 8 te Georgetown n. Paramaribo. Cradle of Liberty, pass. 8 Ras Al Eiade, naar Philadelphia. Charis, 4 v. New Orleans n. Maracaibo. Caltex Delft, 8 te Rotterdam. Dordrecht, pass. 7 Kp. Race n. Liverpool. Dongedijk, 8 te Antwerpen v. Cristobal. Dorestad. 7 te Geelong v. Fao. Drente. 8 te Marseille. Delft, 9 te Curasao v. San Juan. Doris, 8 te Curacao v. New York. Diemerdijk, 9 te Portland. Duivendrecht, 9 te Houston. Daphnis, 8 te Amsterdam. Esso Den Haag, 8 v. Antwerpen n. Rastanura. Elizabeth B 10 te Balboa verw. Ena, 9 te Recife. Etrema. 8 v. Curasao n. Landsend Eemland, 8 te Amsterdam. Eenhoorn, 9 v. Izmir n. Kalyvia. Friesland KRL, 8 v. Rotterdam n. Priok. Gabonkust, 8 te Lobito. Garoet, 8 te Penang. Graveland, 8 te Rio de Janeiro. Gooiland, 8 te Hamburg. Guineekust. 8 te Abonnema v, Douala. Groote Beer, 10 te Rotterdam verw. Hector, pass. 8 Gibraltar n. Amsterdam. Hydra, 7 v. Brighton n. Antwerpen. Hestia, 8 te Santiago de Cuba v. Kingston. Hispania, 9 te Rotterdam verw. Hera, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Iberia, 9 te Rotterdam verw. Japara KRL, 7 v Las Palmas n. Singapore. Johannes Frans, 8 te Rotterdam. Keizerswaard, 7 te Gibraltar. Kinderdijk, 8 te Rotterdam verw. Kellia, 8 te Stockholm Korovina, 9 te Aruba. Karimata, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Kermia, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Kinderdijk, 8 te Rotterdam. Kopionella 8 v. Rotterdam n. Curacao. Leersum, pass. 8 Azoren n. Houston. Lombok, 8 te Kaapstad. Leopoldskerk, 8 v. Bahrein n. Mena Al Ahmadi. Laagkerk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Laertes, 9 v. Amsterdam n. Indonesië. Lutterkerk, 8 te Amsterdam. Maureen, 8 v. Londen te Rotterdam. Macoma 9 te Melbourne. Muiderkerk, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Mentor, 7 620 m. n.o. Barbados n. Port of Spain. Maasllo.vd, 8 te Penang v. Belawan. Mariekerk, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Mylady, 9 te Nice verw. Maasdam, 8 v. Rotterdam n. New York. Maashaven, 8 te Rotterdam. Maaskerk, 8 te Amsterdam. Marpessa, 8 v. Rotterdam n. Yarrow on Tyne. Meliskerk, 8 te Rotterdam. Noordzee 10 te Balboa verw. n. Bremen. Nanusa 10 te Bombay v. Rastanura. Nias, 8 te Cebu v. Singapore. Notos, 9 te Amsterdam. Overijsel, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranje. 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Omala, 7 v. Berre n. Piraeus. Oldekerk, 8 te Penang. Plancius, 9 te Surabaja v. Tj. Priok. Prins Cosimir, 8 te Quebec. Prins Maurits, te Hamburg v. Gravesend. Pr. Willem V, 8 80 m. o.z.o. Belle Isle n. Le Havre. Prins Willem van Oranje, 10 te Rotterdam verw. Prins Johan Willem Friso, 8 te Rotterdam verw. Polyphemus. 8 te New Orleans. Prins Johan Willem Friso, 8 te Rotterdam. Helena, 7 v. Amsterdam n. West-Indië. Reyniersz. 8 te Kwandang. Rondo, 5 rede Singapore. Roggeveen, 8 v. Port Elizabeth n. Beira. Ruys, 8 v. Santos n. Montevideo. Rijndam, .9 te Cobh. Slolerdijk, 7 v. Newportnews n. New York. Stad Amsterdam, 7 v. Newcastle n. Narvik. Sumatra 8 te Ummsaid. Schie, 9 te Gibraltar verw. v. Leixoes. Soestdijk, 7 500 m. w. Scilly n. New York. Sarpedon, 8 v. Aruba n. Cartagena. Sibajak, 7 te Priok. Stentor, 7 dw. Jamaica n. Mobile. Stad Leiden, 8 te Antwerpen verw. Solon 9 te Amsterdam verw. Samarinda, 8 v. Panamakanaal n. Los Angeles. Stad Schiedam, 9 te Gibraltar. Scnegalkust, 8 v. Amsterdam n. Dakar. Stad Alkmaar, 8 v. Vlaardingen n. Philadelphia. Stad Arnhem, 8 v. Rotterdam n. Philadelphia. Stad Maassluis 8 v. Amsterdam n. Narvik. Teucer, 8 te Singapore. Tjitjalengka. 7 v. Singapore n. Mauritius. Themisto. pass. 8 Lizardhead n. Rotterdam. Tjinegara, 9 te Mauritius. Trompenberg, 8 te Brownsville. Tjikampek, 8 te Yokohama v. N'agoya. Triton, 8 te Maracaibo v. Puerto Cabello. Tjimenteng, 9 te Hongkong v. Kobe. Tamo, verm. 9 v. Santos n. Buenos Aires. Tero, verm. 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Tegelberg, 9 te Port Elizabeth. Tomini 9 te New York. Ternate. 9 te Rotterdam. Tarakan, 9 te Amsterdam. Van Neck, 10 te Shanghai. Willem Ruys, 7 v. Southampton n. Kaapstad. Witmarsum, 7 v. Hamilton n. Houston. Westertoren, 9 te Ummsaid; Wonosobo, 8 v. Ka rachi n. Basrah. Weltevreden, 9 te Balikpapan. Willemstad, 8 te Port of Spain. Waterland, 9 te Santos. Woensdrecht, 9 v. Sydney n. Singapore. IJssel, 8 te Rotterdam. Zijpenberg, 7 te Manilla. KLEINE VAART Aegir, 5 v. Vlissihgen te Gt. Yarmouth. Albert, 5 v. Swansea n. St. Malo. Antares, 5 v. Hull n. Londen. Arnoudspolder, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Borneo, 7 v. Bremen te Delfzijl. Provinciale Waterstaat van Noordholland Wegens pensionering van de tegenwoordige functionar s, welke thans de rang van Technisch Hoofdambtenaar in al gemene dienst bekleedt, kan voor de behandeling van bouwkundige aangelegenheden een worden aangesteld. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van het diplo ma M.T.S.-Bouwkunde of een ander gelijkwaardig diploma en te beschikken over een ruime praktische ervaring op bouwtechnisch gebied. Rang en salaris zullen in overleg worden bepaald op grond van leeftijd en bekwaamheid. Schriftelijke sollicitaties, behelzende uitvoerige gegevens omtrent opleiding en praktijk, te richten aan de Hoofd ingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat van Noordholland, Nieuwe Gracht 47, Haarlem. APOTHEEK REMMERS, Kruisstraat 6, vraagt voor de morgenuren. AU GING, U HET OP DE (jSOTi 'VAgeT WAN OS DAKEN SCHREEUWEN DAI U IS Tb TER CVFRNAME HEEFT, eg IS EEN VEEL 8ETERf MFTHOD6 Casablanca, 7 v. Djibouti n. Colombo. Cornells, 5 v. Blyth te Portreath. Eemstroom, 5 v. Leith te Grangemouth. Encarnaclon, 5 te New Orleans. Esma B 5 v. Amsterdam te Gothenburg. Fen, 6 v. Gt. Yarmouth te Leith. Ferocia, 8 v. Antwerpen n. Goole. Friso, 5 v. Swansea n. Rouen. Harold, 7 v. Sandefjord n. Huil. Hast IV, 6 v. Hansweert te Vlissingen. Hast V, 5 v. Middlesbro n. Boston. Hebe Nobel, 6 v. Middlesbro te Blyth. Helvetia S, 8 v. Antwerpen n. Hamburg. Joma, 5 v. Baltimore te Bermuda. Kastanjesingel, 7 v. Toppila n. Huil. Lauwersborg, 5 v. Middlesbro te Blyth. Lucas Bols II, 5 v. Amsterdam te Newcastle. Meidoornsingen verm. 8 v. Newport n. Antw. Necton, 5 v. Lubeck te Whitehaven. Noach, 5 v. Lerne n. Preston. Noordzee, 5 v. Grangemouth n. Rouen. Oldambt, 6 v. Delfzijl n. Trelleborg. Oleander, 5 v. Bermuda te New York. Oleum, verm. 8 v. Kopenhagen n. Aarhus. Olivier van Noort, 6 v. Manchester te Liverpool. PortTalbot, 6 v. Falmouth te Liverpool. Saturnus, 5 v. Waterford te Newport. Silvaplana 5 v. Leith te Kopenhagen. Spes, 7 v. Slottsbron n. Rouen. Spora, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Tusker, 6 v. Dingle te Liverpool. Uranus B. 5 v. Letterkenny te Ellesmereport. Westpolder verm. 8 v. Rotterdam n. Oporto. Wickenburgh, pass. 8 Ouessant n. Casablanca. SLEEPVAART Gele Zee, 7 dw. Lizardhead n. Lubeck. Humber, 8 te Maassluis v. Piraeus. Noordholland, 7 100 m. n.o. Azor. n. St. Nazaire. Oostzee, 8 75 m. z.w. Karachi n. Karachi. Witte Zee, 7 v. Takoradi n. Conakry. Zeeland. 7 140 m. o.n.o. Azoren n. St. Nazaire. Zwarte Zee, 7 50 m. z.z.w. Lizardhead n. Fawley. Opvallend, alleen reeds door de fraaie moderne kast, maar in de eerste plaats toch zeker door de vele technische eigenschappen zoals: "Bi-Ampli" met transformatorloze scheiding van lage en hoge tonen Aparte luidspreker voor lage tonen Dubbel- conus-luidspreker voor het middenregister en de hoge tonen Twee in serie-balans gescheiden eindbuizen Continu regelbare lage en hoge tonen Draaibare Feroceptor 4 Golfbereiken, w.o. F.M. band Aansluiting voor gram mofoon, bandrecorder en extra luidspreker. Doch niet in het minst valt deze prachtige radio in het oog door de wel bijzonder lage prijs van slechts 4.- per week Een toestel dus ook voor Uw beurs! g aan hu'5 Kruisstraat 33 l)c yuUt wam. U yo Haarlem Telefoon 15507 Geen luxe/ maar wijsheid! Is het luxe, te beginnen aan de op bouw van een wereldberoemd porse leinen servies? Arzberg, Heinrich, Rosenthal of een ander? NEENI Sterkerl Dit porselein is hard als staal. Het gaat veel langer mee (en kan ook vervangen worden). U doet dus wijs, porselein te kopen Mooierl Ja, veel mooier. Doorschijnend, klankvol, hoogglanzend en... dun. Een genot om te zien en te hanteren, om uit te "eten en te drinken. Dat plezier koopt u tevens. Een bezitl U smaakt het genot van ongeëvenaarde schoonheid. De sfeer van zo'n waardevol servies geeft U onophoudelijk vreugde. DEEL voor DEEL verkrijgbaar bij H. J. Lamp. Kom het eerste deel NU kiezen, reeds het kijken is een genotl Begin er mee - morgen al! BARTELJORISSTRAAT VOOR VERLOOFDE MEISJES. 1000 en 1 waardevolle tips over serviezen en tafelgerei voor het aan staande bruidje met hier en daar h snufje wijsheid over het trouwen- Vraag dit leerzame en leuk geïllu streerde boekje vandaag nog aan. 'f Kost u niets en zal u enkele uren van leerrijke ontspanning bezorgen. gagt f3 Zend mij gratis uw boekje 1C3> „Over Trouwen en Tafelen" In gesloten enveloppe en ols brief gefrankeerd zenden aan H. J. lam*?, Barteljorisstr.iS Haarlem MEJ.: STRAAT: PLAATS GEBOREN (datum): de fraaie bruine en groen-bruine tinten van de nieuwste najaarsmodellen zijn in volmaakte harmonie met „les feuilles mortes". En wat voor modellenWonderen van charme en elegance - ook wat het prijskaartje betreft. In deze maanden is er vooral veel belangstelling voor de sportieve wandel schoen. Naast de beroemde Bally's en Clarks presenteert Huizing u een uitgelezen sortiment van andere - ook Nederlandse modellen. Exclusief voor Huizing. Onderstaand model rechtvaardigt zeer beslist een nadere kennismaking! Gemaakt van modieuze sportsuède- met brede, vochtwerende crèpe-zolen. Slechts 33.75 ClZI Grote Houtstraat 42-44, Haarlem Choorstraat 32, Utrecht - Centrum t

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11