ZONDER RENTE Winkelhuis volgepropt met bedorven waar De vrije volken dienen de gelederen te sluiten Dr. L. G. Kortenhorst 70 jaar Muizen leidden een onbezorgd leventje tussen voorraden chocolade en koek uit 1936 Meer beroepspersoneel S. Kinsbergen overleden KLEDING TERMIJN In een waardige en briljante stijl leidt hij sinds acht jaar de Tweede Kamer-vergaderingen j moderne Minister Klompé Maatschappelijk werk behoeft tijd en bezinning Borrelmaat onveranderd Veel schade aan land- en tuinbouw Parlementair commentaar parelwitte tanden en een frisse adem! Luit.-gen.-b.d. Calmeyer in Tweede Kamer: Nestor der Nederlandse bioscoopdirecteuren Drieënveertig vonnissen I.L.C. te Delft door prins Bernhard geopend Vijftien maanden geëist voor poging tot doodslag K er m is ga nger verwondde agent met messteken Examens HAARLEMSE KLEDINCCENTRALE Reizende expositie voor musische vorming VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 Dr. L. G. Kortenhorst, sinds 1948 voor zitter van de Tweede Kamer, wordt maan dag 70 jaar. Hij ziet er veel jonger uit en in zijn hart is hij ook nog jong, want met zijn tintelend gevoel voor humor kost het hem dikwijls merkbaar moeite de on deugende vonkjes in zijn ogen verraden het grapjes te bedwingen bij het leiden der vergaderingen. In tegenstelling tot zijn voorganger, die alle interrupties smoorde met luide hamerkloppen, zit hij te genieten wanneer het debat levendig wordt door interrupties, die slagvaardig worden be antwoord. Maar wanneer door nietszeggen de uitroepen de lijn van een logisch opge bouwd betoog wordt verstoord, dan weet dr. Kortenhorst daar snel een eind aan te maken met de terechtwijzing: „U mag wel behoorlijk interrumperen, maar niet alleen met uw stem lawaai maken". Dr. Kortenhorst hecht aan decorum. Hij beschouwt het als een belangrijk deel van zijn taak de waardigheid van de volksver tegenwoordiging hoog te houden. Daarom ook hecht hij aan een fraaie inrichting van het gebouw der Tweede Kamer, dat onder zijn leiding reeds veel verfraaid is. Hij staat op het standpunt, dat de zetel der- volks vertegenwoordiging met een zekere trots aan landgenoot en vreemdeling getoond moet kunnen worden, want een democratie, die geen gevoel heeft voor een bij haar passende luister, verliest aanzien en gezag. In de eerste vertegenwoordiger van de door het volk gekozen Tweede Kamer valt vooral te waarderen de waardige, briljante stijl, waarmee hij zijn functie vervult, een stijl die is gebaseerd op een enorme be lezenheid, een veelzijdige ontwikkeling en een grote cultuur-historische belangstelling. Hij is niet alleen een uitstekend georiën teerd politicus, hij houdt ook van muziek, hij heeft oog voor schilderkunst en archi tectuur, hij is gevoelig voor de schoonheid van een gedicht en als levenskunstenaar waardeert hij ook het goede des levens in materiële zin als het in een passende stijl ADVERTENTIE Barteljorisstraat 13-1 7 HAARLEM In de Memorie van Antwoord op het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de begroting van Maatschappelijk Werk dankt de nieuwe minister, mejuffrouw dr. M. Klompé, de Kamer voor 't vertrouwen, waarmede deze haar tegemoet treedt. De minister verklaart voort te zullen bouwen op de grondslagen, die haar ambts voorganger heeft gelegd. Het tempo van de verdere concretisering zal vooral afhanke lijk zijn van de groei van het inzicht bij de organisaties, die het maatschappelijk werk uitvoeren, dat de te vervullen taken alle deel uitmaken van het grote geheel van maatschappelijk werk. Hieruit zullen som tijds ook in organisatorisch opzicht conse quenties moeten worden getrokken, zoals op het punt van de taakverdeling tussen het algemeen en gespecialiseerd maat schappelijk werk. Voorts dient men zich er van bewust te zijn, zo zegt de minister, dat op sommige terreinen van het maatschappelijk werk het inzicht in de methoden, die dienen te worden toegepast, nog moet worden ver groot. Daarom zal ook in de toekomst, be halve aan het onderzoek naar de sociale structuur, ook aan het fundamentele en experimentele onderzoek naar de methoden verdere aandacht worden gegeven. Soms kan een snel handelen schadelijk zijn en moet de voorkeur worden gegeven aan een beter gefundeerd handelen in een latei- stadium. De minister heeft de indruk, dat het maatschappelijk werk op dit ogenblik voor alles behoefte heeft aan tijd en bezinning om aan de groeiende inzichten een con crete vorm te geven. Daartoe is een voort zetting van de meningsvorming op ver scheidene punten noodzakelijk. Zij spreekt het vertrouwen uit, dat de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk, welke na haar reorganisatie de naam heeft aangenomen van vereniging Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk, deze meningsvorming met kracht zal bevorderen. In de openbare vergadering van het be drijfschap Horeca is een ontwerp-verorde- ning vastgesteld met betrekking tot de glasinhoud gedistilleerd. De verordening legt de hoeveelheid gedistilleerd per glas vast tussen de grenzen van 32 en 43 gram, de sinds jaar en dag als normaal geschon ken en geaccepteerde borrelmaat. Er heeft, door deze verordening noch een bepaling van de totale hoeveelheid, noch enige bepaling van de prijs plaats: boven dien geldt de regeling uitsluitend voor sterk-alcoholische dranken van 30 tot 40 percent alcohol. Dr. L. G. Kortenhorst wordt genoten. Van de wijsheid en schoon heid der klassieken heeft hij niet slechts plichtmatig kennis genomen, maar hij heeft er zijn geëst mee verrijkt, zoals telkenmale blijkt bij herdenkingsredevoeringen, die er tevens van getuigen hoe hij met heel zijn hart met het parlement en zijn leden mee leeft. In zijn toespraken schittert altijd een vonkje levenswijsheid. Als kunstzinnig mens hecht hij aan goede en schone vor men op elk gebied. Dat geldt ook voor een politieke redevoering, voor een radiopraat je, voor een herdenking, voor het onder strepen van een historisch moment in de Kamer en voor het joviaal-uitnodigende gebaar waarmee hij gasten van de Kamer ontvangt. Dr. Kortenhorst heeft voorts een open oog voor de groeiende popularisering van het parlement en het politieke leven. Hij heeft radio en televisie toegelaten tot 's lands vergaderzaal, ter overbrugging van de afstand tussen het volk en zijn ver tegenwoordiging. Door zijn grote algemene belangstelling is hij geen bekrompen partij man. Hij heeft oprechte belangstelling voor de levensbeschouwing van anderen; hij is in staat geestelijk afstand te nemen van de beroeringen in het parlement en, gesteund door zijn meer dan dertigjarige ervaring als Kamerlid, valt het hem gemakkelijk boven de partijen te staan en onpartijdig te zijn in zijn leiding, hoewel zijn nog jeug dig temperament hem wel eens parten speelt, als hij teveel meeleeft met het par lementaire spel. Maar zijn leiding heeft altijd ieders instemming, omdat hij bijna altijd gemoedelijk is, maar zo nodig ook gestreng kan zijn. Noordholland winder zwaar getroffen De natte en koude zomer van 1956, die volgde op een strenge winter en een ver laat voorjaar, heeft ook in de provincie Noordholland in de land- en tuinbouw veel schade aangebracht. Toch lijkt het dat de provincie minder zwaar getroffen is dan de meeste andere provincies, aldus vermeldt het verslag van de Economisch Technologische Dienst. De ontwikkeling van de normale akker- bouwprodukten verliep niet bevredigend. Door de zware regenval is veel bedorven. Tarwe en haver zijn slecht binnengekomen, evenals de vroege aardappelen. Het ge oogste vlas is van geringe kwaliteit. De oogst van peulvruchten is slecht en de sui kerbieten zijn onbevredigend gegroeid. De resultaten van de veehouderijbedrij ven lopen in de verschillende delen der provincie nogal uiteen. De hoeveelheid ge wonnen melk blijft slechts weinig bij die van andere jaren achter. Er is onvoldoende hooi gewonnen, zodat de wintervoedering zeer veel moeilijkheden zal geven. De afzet van de zuivelprodukten bleef bevredigend. In de landbouw is de toestand eveneens wisselend. Er was een redelijke oogst van vroege aardappelen. Hoewel zij laat ter veiling kwamen, bleven de prijzen om on verklaarbare redenen laag. In de groenten- teelt werden over het algemeen kleine hoe veelheden geoogst. (Van onze parlementaire redacteur Een gedeelte van de algemene beschou wingen over de begrotingen van Oorlog en van Marine was aan enige hoogst actuele vraagstukken op het gebied van de buiten landse politiek gewijd. Zo was j.l. dinsdag bepaald en dienovereenkomstig is gehan deld. Met uitzondering van de communis tische woordvoerder, die ook in dit opzicht toonde, hoezeer hij en zijn geestverwanten in de ogen van alle anderen, de zaken op haar kop zien, bleek er volkomen eenstem migheid te bestaan ten aanzien van de op 29 oktober door Israel ondernomen actie. Al de sprekers daargelaten de heer Wagenaar (Comm.) die hieraan enige opmerkingen hadden gewijd, waren het er over eens, dat het optreden van Israel be rustte op een, dankzij een hele reeks van feiten, ten volle zowel begrijpelijke als gerechtvaardigde daad van wettige zelf verdediging. Mr. Blaisse (K.V.P.) slaagde er in, on danks de betrekkelijk geringe tijdsduur, die hij ter bespreking van deze kwestie in be slag kon nemen, heel duidelijk uiteen te zetten, hoezeer helaas een niet geringe schuld, door vroegere nalatigheid, op de schouders van de Verenigde Naties rustte. Deze organisatie, enerzijds in aanmerke lijke mate verantwoordelijk voor het tot stand komen van de staat Israel, heeft immers anderzijds deze jonge staat veel te te veel en te lang in de steek gelaten, toen de geestelijke en materiële agressie van de zijde der Arabische staten, met het dicta toriaal beheerste Egypte voorop, steeds ernstiger afmetingen was gaan aannemen. Over het optreden van Engeland en Frankrijk bleek, anders dus dan wat er ten aanzien van Israel's beleid tot uiting kwam dat de heer Bruins Slot (A.R.) de wenselijkheid bepleitte van zekere nu door die staat in acht te nemen matiging, ge tuigde m.i. van een zeer juist inzicht geen volkomen eenstemmigheid te bestaan. De zoeven genoemde A.R. woordvoerder gaf aan, dat en waarom in het wezen van de zaak en in het licht van de houding van Egypte's dictatoriaal staatshoofd Nasser en de samenwerking tussen hem en Sovjet- Rusland, de Engels-Franse actie volkomen juist te achten viel. Mr. Blaisse, die iets minder ver ging, belichtte de verschillende factoren, welke bedoeld optreden, zeker politiek bezien, zeer aanvaardbaar konden maken. De woordvoerder van de fractie van de Partij van de Arbeid, de heer Ver meer gaf te kennen, dat een aantal van zijn fractiegenoten er een politieke fout in zagen. Overigens merkte hij meteen op, dat zulks nog iets heel anders is dan dat men politiek fout is. Dit laatste deed zich vol gens de mede door hem gekoesterde opvat ting voor, wat het optreden van Rusland en zijn trawanten in Hongarije betreft, In dat opzicht viel er alweer niet te twijfelen aan het bestaan van algehele overeenstemming in onze volksvertegen woordiging ten aanzien van een diep ge voeld afgrijzen over de wijze, waarop daar de vrijheid onlangs opnieuw is vermoord. Algehele overeenstemming, met uitzonde ring dan van de communisten, voor wie de heer Wagenaar een poging deed om met behulp van een omgekeerd vergrootglas het beeld volslagen om te draaien. Dit werd de Kamer te machtig, zodat op een gegeven ogenblik de zaal leegstroomde en daarin alleen nog de communistische afgevaardig den alsmede de Kamervoorzitter en de ministers met de staatssecretarissen aan wezig bleven, die nu eenmaal ambtshalve niet konden weggaan. Het is alleszins be grijpelijk, dat de gemoederen van de leden hen tot deze ongetwijfeld toch wel opval lende, demonstratie leidden, een demon stratie welke terstond op de publieke en op de gereserveerde tribune navolging vond. Overigens kan vastgesteld worden, dat. wel beschouwd, ook de heer Wagenaar zelf in zijn hart het optreden van Moskou scherp afkeurde. Hij stelde het immers, zonder enig nader voorbehoud, op één en dezelfde lijn met zekere gruwelen, die vol gens hem destijds van Nederlandse zijde in Indonesië begaan zouden zijn! Uit de gebeurtenissen in Hongarije en misschien in nog sterkere mate uit die, welke zich ten opzichte van het Midden- Oosten geopenbaard hebben en nu nog steeds voordoen, trokken alle niet-commu- nistische sprekers de enige juiste conclusie. Te v/eten, dat het meer dan ooit nodig is voor het westen om zonder verwijl aan alle onderlinge verdeeldheid een einde te ma ken en tegenover de dreigende gevaren gemeenschappelijk eenzelfde houding aan te nemen. De ontdekking van een enorme partij totaal bedorven snoep goed door de Rotterdamse Keuringsdienst van Waren in een win keltje in de Hoogstraat te Vlaardingen is in de oude haringstad het gesprek van de dag, waardoor zelfs het nieuws over Hon garije en Egypte enigszins op de achtergrond is gedrongen. Men heeft veertien keer een vrachtauto van de ge meentereiniging volgeladen met bedorven chocolade, bonbons, zuurtjes en allerhande soorten koek en koekjes. Er waren blik ken koekjes bij die uit 1936 dateerden! En na deze veertien rit ten was de voorraad in het winkeltje nog lang niet uitgeput. Niet alleen stonden de dozen snoepgoed hoog opgetast in de kamer achter de winkel, ook in de woonkamer en de slaapkamer boven stond het zo vol, dat de winkelierster, die alleen in het huis woont, slechts door een nauw gangetje haar bed kon be reiken. Een bedstede tussen woon- en slaapkamer bleek eveneens bergplaats te zijn voor een kleine honderd dozen chocolade er. blikken koekjes. Daaronder lag een matras, waarin tientallen muizenfamilies zich zeer riant gehuisvest hadden. Over voedsel problemen behoefden de muizen zich geen zorgen te maken, want toen de ambtenaren van de keuringsdienst de matras ver wijderden, bleek de ruimte daaronder tot hun verbazing ook ge vuld te zijn met partijen koek en chocolade, alles door de muizen aangevreten. Aan het onbezorgde leventje van de diertjes is nu een abrupt einde gekomen. De ambtenaren zijn de eerste dag niet toegekomen aan een onderzoek van de zolder en de vliering, waar ook nog een enorme voorraad snoepgoed is opgestapeld. De eigenares van dit alles is een ongehuwde vrouw van mid delbare leeftijd, die reeds dertig jaar alleen de snoepzaak drijft. Bij een normale inspectie door de Keuringsdienst van Waren ontdekte een keurmeester dezer dagen enkele onregelmatig heden. Na zijn rapport werd een bijzondere inspectie gehouden. Reeds maandagmiddag was de Keuringsdienst van Waren in alle stilte met gesloten wagens met het transport van de in be slaggenomen goederen begonnen. De volgende dagen moest men voor het transport vrachtwagens van de reinigingsdienst gaan gebruiken. Via het raam van de woning boven de winkel uit werden de dozen, blikken en flessen met snoepgoed in de open vrachtauto's gestapeld. De wagens reden hun vracht naar een leegstaand gebouw, waar de in beslag genomen goederen voor lopig worden opgeslagen. ADVERTENTIE (Va?i onze Kamerverslaggever) „Er is een nieuwe les geschreven met het bloed van de Hongaren", zei gisteren de heer R o o s j e n (A.R.) in de Tweede Kamer bij de behandeling van de defensiebegroting. „Van vermindering van de defensie-inspanning kan thans geen sprake zijn", verklaarde ook de heer Blaisse (K.V.P.). „De vrije volken dienen de gelederen te sluiten van Washington tot Bonn en van Narvik tot de Kaukasus", betoogde de heer Calmeyer (C.H.U.). „Voor de Russen is de derde wereldoorlog allang begonnen", aldus de heer Fens (K.V.P.), „maar zij laten anderen voor zich vechten. Hun doel is de N.A.V.O.-kracht te ondermijnen en te onttakelen. Wanneer dat proces voldoende gevorderd is, slaan de Russen toe". Algemeen betuigde men instemming met de vorming van een tweede parate divisie, waarmee in 1957 een begin zal worden ge maakt. Men betwijfelde echter of er vol doende materieel en personeel voor zal zijn. De personeelsopbouw vond de heer Cal meyer (C.H.U.) zelfs de voornaamste taak in de komende vier jaren. Met de ontwik keling van de techniek wordt veel meer vakmanschap vereist en daarom is er be hoefte aan veel meer beroepspersoneel. Een Centurion-tank kost 750.000 gulden. Met een dergelijke machine zal men in een par ticulier bedrijf niet iemand laten omgaan, die spoedig het dienstverband verlaat. Het systeem om telkens nieuwe mensen op te leiden voor het hanteren van de moderne technische wapens is oneconomisch en vol komen uit dj, tijd, zei de heer Calmeyer, die een doeltreffender beheer mogelijk achtte als er een staatssecretaris uitsluitend voor personeelszaken is en eén staatssecre- taris, die zich uitsluitend bemoeit met hel materieel. Zowel de heer Vermeer (P.v.d.A.) als de heer Fens (K.V.P.) veroordeelden de opschuiving om de twee maanden volgens het „aanvullingssysteem", waardoor de mensen niet op elkaar ingespeeld raken. Ook de heer Calmeyer (C.H.U.) wenste verbetering in dit systeem. Terloops vroeg de heer F e n s of de toe komstige twee parate divisies beide op de Veluwe zullen worden gelegerd, waar de militairen elkaar nu al in de weg lopen. Speciaal de heer Vermeer drong er op aan dat Nederland in N.A.V.O.-verband het initiatief zal nemen voor het vaststel len van een diensttijd van gelijke duur. Ook de heer Korthals (V.V.D.) betreur de het, dat Duitsland om politieke redenen geen diensttijd van achttien maanden heeft kunnen invoeren, maar tenslotte tot twaalf maanden heeft besloten. Is het juist dat Duitsland slechts drie parate divisies zal oprichten in plaats van acht, zoals aanvan kelijk de bedoeling was? Krijgen wij van de Amerikanen ook taktische atoomwape nen? vroegen de heren Korthals en Cal meyer. Totaal hebben vijftien sprekers over de begroting van Oorlog en Marine het woord gevoerd, waarbij vooral de heren Van Vliet (K.V.P.), Blom (P.v.d.A.), Fokkema (A.R.), Van Dis (S.G.P.) en Kikkert (C.H.U.) perso neelskwesties en andere sociale zaken aan de orde stelden. De heren Weiter (K.V.P.) en Ritmeester (V.V.D.) besteedden zoals ge woonlijk veel aandacht aan de marine en de heer Korthals (V.V.D.) hield weer een pleidooi voor verbetering van de lucht macht. Te 's-Gravenhage is dezer dagen op 89- jarige leeftijd overleden de heer S. Kins bergen, de nestor der Nederlandse bioscoop directeuren. Donderdag is het stoffelijk overschot in alle stilte op Westerveld ge cremeerd. De heer Kinsbergen, die onder meer theaterdirecteur in Amsterdam is geweest, heeft indertijd in Den Haag de Passagebios coop opgericht, die later vervangen werd door het Passagetheater. In dit theater heeft hij tal van voorstellingen laten geven ten bate van charitatieve doeleinden, speciaai voor de doelstellingen van het Nederlandse Rode Kruis. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Drieenveertig bestuurders van auto's motoren, bromfietsen en fietsen die door de politie, bij een speciale actie, onder inr vloe_d van. alsohol wenden, aangetroffen, zijn op één ochtend door de politierechter te 's-Hertogenboseh berecht Deze actie is ondernomen, omdat tal van weggebruikers ondanks alle waarschuwingen blijkbaar nog steeds niet willen inzien hoe een groot gevaar zij op de weg veroorzaken. Blijkens de statistische gegevens neemt het arron dissement 's-Hertogenbosch op dit terrein de ongunstigste plaats in ons land in. Bij een bevolkingspercentage van zeker niet meer dan acht werd in dit arrondisse ment in 1955 tien percent van het aantal autobestuurders onder invloed aangetrof fen, vijftien percent op bromfietsen en achttien percent op fietsen. De politierechter veroordeelde de fietsers tot geldboetes van f 30 tot f 40, subsidiair hechtenis en soms aangevuld met een voor waardelijke gevangenisstraf. Bij de brom fietsers was het vonnis meestal een week onvoorwaardelijke gevangenistraf en enke le voorwaardelijk, doorgaans met twee jaar proeftijd. De automobilisten en motorrij ders kregen voor het merendeel enkele we ken vrijheidsstraf opgelegd en daarnaast een ontzegging van de rijbevoegdheid die varieert van vier maanden tot een jaar. In aanwezigheid van verscheidene autoriteiten uit de kringen van het hoger onderwijs, de Rijkswaterstaat en de Technische Hogeschool heeft Prins Bern hard donderdag het nieuwe gebouw van het Internationaal Opleidingscentrum voor Luchtkartering aan de Kanaalweg te Delft geopend. In dit gebouw, dat grenst aan de afdeling geodesie der T.H., zijn behalve het „international training centre for aerial survey", waarvan prof. ir. W. Schermerhorn de directeur is, gevestigd de meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat en de n.v. K.L.M. Aerocarto, twee instellingen waarmee nauw wordt samengewerkt. Tijdens een rondgang door het gebouw demonstreerde prof. Schermerhorn Prins Bernhard de werking van een der moderne apparaten, die bij de luchtkartering worden gebruikt. De technische outillage van het instituut wordt slechts door die van het Amerikaanse leger geëvenaard. De officier van Justitie bij de rechtbank te Breda heeft tegen de 33-jarige fabrieks arbeider M. R. uit Sint Willebrord vijftien maanden met aftrek wegens poging tot doodslag geëist. De verdachte had op 28 mei de wachtmeester van de rijkspolitie Van den Enden ernstig met messteken verwond. Op die dag, de laatste van de Vlaamse kermis te Sprundel onder de ge meente Rucphen, moesten om 12 uur de café's gesloten zijn en drie wachtmeesters van de rijkspolitie verzochten op dat uur het publiek om heen te gaan. Dit ging nogal gemoedelijk, maar in het café Van V. sloeg plotseling de verdachte met volle vuist in het gezicht van de wachtmeester. Deze verweerde zich maar werd door de broer van verdachte naar achteren getrok ken en op dat moment stootte de verdachte met een mes toe. Hij raakte de wachtmees ter in de hand. hals, de linker onderarm en linker dijbeen. Op de grond liggend bleef de verdachte doorsteken, totdat andere politieagenten hem en zijn broer arresteerden. Hij en zijn broer ontkenden aanvankelijk iets met de zaak te maken te hebben, althans nooit te hebben gestoken. M. R. stond niet on gunstig bekend en zeker niet als messen trekker, zodat de politie aanvankelijk voor een raadsel stond. Maar naspeuringen met een politiehond wezen uit dat het mes, dat ondertussen gevonden was, eigendom van de verdachte moest zijn. Tenslotte beken de hij. De officier legde poging tot doodslag ten laste en zijn eis luidde vijftien maanden met aftrek. De verdediger zei dat er geen opzet in het spel was geweest en vroeg vermindering van straf. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Docto raal examen scheikunde: C. J. v. d. Sluis, Haarlem. Kandidaatsexamen wis- en natuur kunde: mevr. C. M. v. d. Arendde Goe deren, Heemstede; B. J. Verhaar, Uithoorn. Doctoraal examen wijsbegeerte: mej. S. J. E. Dikkers, Baarn. Kandidaatsexamen psy chologie: mej. M. G. Winkelman en mej. W. van Goudoever, beiden te Amsterdam. ADVERTENTIE zonder prijsverhoging op JANSSTRAAT 63 Ruime keuze: Demie's Costuums Pantalons - Colberts Autocoats - Japonnen Mantels Damespantalons Regenmantels enz. De stichting „Overleg Musische Vor ming" heeft met de medewerking van het Prins Bernhardfonds een reizende exposi tie ontworpen en uitgevoerd. Deze ten toonstelling geeft een beeld van de onder scheidene facetten der musische vorming van de jeugd. Dooi-dat talrijke instellingen op het gebied van de kunst, het onderwijs en de jeugdbeweging in de stichting zitting hebben, heeft men de beschikking gekre gen over zeer gevarieerd materiaal. Dit zal voor de eerste maal getoond worden in het Stedelijk Museum in Amsterdam van 22 december tot 10 februari. Het ligt in de bedoeling gedurende de kerstvakantie als onderdeel van de expositie demonstraties door jongeren te laten gever

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9