Ds. H. Kalf en zijn bruid terug uit roerig Israel Prof. Walgrave sprak voor Geloof en Wetenschap over „Geweten en Gezag" Kerkdiensten Bennebroek bereidde jonge paar feestelijke ontvangst Kort en bondig SLOT DEFECT? I ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 13 mm chic jeugdig, en modieus Ir Meijers overleden WASSERUfcDUYN Raadslid acht Haarlemse belangen geschaad E. FAlbrecht stelt vragen over krantenartikelen Wervingsactie Nationale Reserve Sint Nicolaasfeest voor de scholen Westelijke hulpbaan bij Heemstede zondagnacht in gebruik C. Flemming overleden Toneel voor bejaarden in gebouw St. Bavo .hoogachtend* MELKSANERING PER 3 DECExMBER Janine Andrade vervangt Johanna Martzy Nieuwe parkeergelegenheid op Binnenweg in Heemstede Verplaatsbaar stoplicht op Grote Houtbrug Burgerlijke Stand van Haarlem Jaarliikse collecte van „De Fakkels biieen" Haarlemse verkeers- commissie reed met nieuwe N.Z.H.-bus Haarlemse theosofenloge bestaat zestig jaar Medische verzorging tijdens het weekeinde Trots en gelukkig naast zijn stralende bruid hoorde ds. H. S. J. Kalf, Bennebroeks populaire Ned. Hervormde predikant, vrijdagmiddag de stroom van felicitaties en goede wensen aan, die zijn gemeente- naren over hem en zijn jonge vrouw uit stortten in het eivolle zaaltje van het thee huis in Groenendaal, dat in lange tijd niet zo'n drukke en hartelijke receptie gezien heeft. Maar er was dan ook reden te over voor deze massale dankbaarheid, xoant dominee Kalf, enkele weken geleden met zijn verloofde, mej. I. Kruijer uit Haarlem, naar Jeruzalem vertrokken, om daar hun huwelijk te laten inzegenen, vonden in het HeiligLand niet de gewijde stilte en rust waarop zij gehoopt hadden, maar een volk dat zich verbeten opmaakte ten oorlog. Toch hebben ds. Kalf en zijn aanstaan de vrouw hun plan doorgezet: omringd door oorlogsgerucht en wapengekletter hebben zij de heilige plaatsen bezocht en er tezamen gebeden, niet slechts voor hun eigen jonge geluk, maar ook om de vrede des Hemels voor de verscheurde wereld. Op 25 oktober zijn zij in de Nederlandse ambassade te Jeruzalem in de echt ver bonden; in de Methodistenkerk volgde daarna de kerkelijke huwelijksinzegening. Enkele dagen heeft het jonge echtpaar nog in Israel doorgebracht voor het per vlieg tuig via Rome naar ons land terugkeerde. Het vertrek uit Israel en de thuisreis ver liepen zonder moeilijkheden, zodat ds. Kalf en mevrouw donderdagavond in de beste welstand in hun pastorie te Bennebroek arriveerden, die danig in de bloemetjes gezet was. Gistermiddag volgde dan de of ficiële verwelkoming in Groenendaal, waar het predikantenechtpaar door de honder den aanwezigen begroet werd met gezang 263 vers 1. Drie kleine meisjes zegden daarna een versje op en boden Bieder- maijer-bloemstukjes aan de beide moeders der echtelieden aan. Het oudste lid van ADVERTENTIE kwal. lila 20 den. f4.50 kwal. rood 30 den. f4.90 kwal. groen 15 den. f5.25 kwal. blauw 60 den f5.25 de bevallige kous, die voldoening blijft schenken! AGENT: L d. NAP, AMSTERDAM. TEL/95060 Te Bennebroek is in de leeftijd van zes enzestig jaar overleden ir. A. Meijers, oud hoofdingenieur van de Haarlemmermeer- polder. De thans overledene heeft in Delft ge studeerd en is in 1912 geslaagd voor het examen civiel-ingenieur. Daarna vertrok hij naar Nederlands Oost-Indië, waar hij werkzaam was bij de Nederlands Indische Spoorwegmaatschappij. In Magelang was hij lid van de gewestelijke raad van Kedoe. In 1920 keerde ir. Meijers naar Neder land terug en hij kwam in dienst als inge nieur bij de gemeentewerken te 's-Graven- hage. Van 1930 tot 1933 was hij onder-di recteur van de Amsterdamse Ballast- maatschappij en van 1933 tot 1939 mede directeur. Vervolgens werd hij raadgevend ingenieur van deze maatschappij. In janari 1940 werd ir. Meijers benoemd tol ingenieur van de Haarlemmermeerpol der. Later werd hij hoofdingenieur-secre taris van de polder. Na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd hem in jan. 1955 door hoofdingelanden eervol ontslag verleend. Ir. Meijers heeft tijdens de bezetting onder zeer moeilijke omstan digheden moeten werken en ook na de be vrijding was zijn taak niet gemakkelijk omdat opbouwend werk verricht moest worden. Vanmiddag is het stoffelijk overschot op de Hervormde begraafplaats te Bennebroek teraardebesteld. Glimlachend probeert hel jonge echt paar de twee stoelen, hun door de gemeenteleden als huwelijkscadeau aangeboden. de kerkeraad, de heer J. Meij, vertolkte de gelukwensen van de gehele gemeente, waarbij hij zijn grote vreugde uitsprak over de behouden terugkeer van de heer en mevrouw Kalf. Emeritus-predikant ds. W. van Limburgh, bood als voorzitter van het feestcomité namens de gemeente het huwelijkgeschenk, bestaande uit twee leunstoelen aan, en sprak daarbij in een geestig woord zijn beste wensen uit. Daar mee was het officiële gedeelte ten einde, maar niet de overstelpende drukte, want uit alle kringen van de Bennebroekse be volking kwam men de dominee en de dominese de hand schudden, zodat het tijdschema met bijna twee uur werd over schreden. Het jonge paar zal deze dag van vreugde zeker niet vergeten. ♦-» (Mevrouw Kalf-Kruijer is een Haarlemse, die zelf enige jaren theologie heeft gestu deerd. Een van haar liefste wensen was, eenmaal het Heilige land te kunnen be zoeken. Zo rees bij ds. Kalf en haar het plan, in Jeruzalem hun voorgenomen echt verbintenis te laten voltrekken en daaraan een korte huwelijkreis door Palestina vast te knopen). ADVERTENTIE AMSTKKI» AMHÈVAAK T 20 Ttl.. 11053 In de Nieuwe Haarlemsche Courant van 20 oktober 1956 is een artikel verschenen over: „Watertarieven in Haarlem mogelijk nog dit jaar omhoog" en in de krant van 27 oktober: „Bedrijfstechnisch onderzoek wijst uit, dat het Haarlemse gasbedrijf niet ongunstig afsteekt bij andere bedrijven". Naar aanleiding hiervan heeft het lid van de Haarlemse gemeenteraad, de heer E. F. Albrecht (Arbeid) aan het college van B. en W. gevraagd of de gegevens voor deze artikelen door of met toestemming van het college aan de courant zijn verstrekt. Indien deze vraag ontkennend moet worden beantwoord, zijn B. en W. dan bereid een onderzoek in te stellen naar de wijze waarop de mededelingen in het bezit van de pers zijn gekomen?, vraag de heer Al brecht en ook stelde hij de volgende vragen: Zijn B. en W. niet van mening, dat met de publikatie van bepaalde mededelin gen over het bedrijfstechnisch onderzoek Haarlemse belangen kunnen worden ge schaad? Achten B. en W. het mogelijk maatregelen te vinden, dat het vertrouwe lijk beraad tussen het college en raadsleden ongestoord kan blijven bestaan nu in deze artikelen gegevens zijn verwerkt uit stuk ken die aan raadsleden vertrouwelijk zijn verstrekt of als inlichtingen in commissie vergadering zijn gegeven? Op woensdag 14 november des avonds om acht uur zal op het stadhuis te Haarlem voor buitengewoon dienstplichtigen en voor elke niet-dienstplichtige in de leeftijd van 21 tot 50 jaar gelegenheid zijn zich op te geven als vrijwilliger bij de Nationale Reserve of bij één van de andere reservediensten. Juist in deze tijd. met het verschrikkelijk gebeuren in Hongarije tot voorbeeld, is het nodig, dat iedere goede vaderlander zich van zijn ver antwoordelijkheid bewust wordt en een offer brengt ter verdediging van de demo cratische beginselen. De afdeling Haarlem van de Nederlandse onderwijzersvereniging heeft besloten ook dit jaar weer een Sint Nicolaasfeest te hou den. Voor de vijfenveertigste keer wordt voor meer dan 'tienduizend leerlingen van alle openbare lagere scholen, Centrale scholen, eerste klas u.l.o., Doopsgezinde scholen, scholen voor buitengewoon onder wijs, de Haarlemse montessorischool en de openbare kleuterscholen een feestdag voor bereid. Er zal een film worden vertoond. Het Nederlands Jeugdtoneel zal een to neelstuk voor de vierde en vijfde klassen opvoeren en de H.O.T. zal 's avonds een toneelvoorstelling geven. De feesten zullen van woensdag 28 november tot en met vrijdag 7 december worden gehouden. Ook dit jaar zullen collectanten met een lijst rondgaan, waarop iedereen voor een be paald bedrag kan inschrijven. Het giro nummer voor het Onderwijzers St. Nico laasfeest is: 535400. In de nacht van zondag op maandag zal de westelijke hulpbaan (het spoor van Haarlem naar Leiden) bij het station Heem- slede-Aerdenhout in gebruik worden ge nomen, zodat de treinen met ingang van maandag dit spoor kunnen gaan berijden. Met ingang van maandag kunnen reizi gers gebruik maken van het westelijk hulp perron aan de zijde van het Roemer Vis- scherplein. De oostelijke hulpbaan van Leiden naar Haarlem zal in de nacht van 18 op 19 no vember in dienst gesteld worden. Maan dagmorgen 19 november zullen dus alle treinen op het traject Haarlem-Leiden van de hulpbaan gebruik maken. In de leeftijd van drieënzeventig jaar is te Bloemendaal overleden de heer C. Flem ming, oud-directeur van de Amsterdamsche Bank-Incassobank te Amsterdam. De thans overledene is op 8 september 1883 te Amsterdam geboren en is na zijn opleiding in het bankvak werkzaam ge weest. Eerst was hij enige jaren lid der firma Nijpels en Co. te Amsterdam, waar na hij overging naar de Bank Associatie van Wertheim en Gompertz, waar hij aan vankelijk als onder-directeur werkzaam was en later tot directeur werd benoemd. Jn 1937 werd de heer Flemming benoemd tot directeur van de Incassobank te Am sterdam. Deze bank ging op 1 januari 1943 een fusie aan met de Amsterdamsche Bank, waarna de thans overledene directeur werd van de Amsterdamsche Bank-Incassobank. Twee jaar later, 31 december 1949, werd hem eervol ontslag verleend. Tot februari van dit jaar is de heer Flemming commis saris van de bank geweest. Ook vervulde hij enkele commissariaten van naamloze vennootschappen op financieel en commer cieel gebied. Zijn stoffelijk overschot is te Wester- veld verast. Donderdagavond heeft de toneelvereni ging „I.V.O." in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat in Haarlem voor de afde ling Haarlem van de r.-k. Bond van Bejaar den en Gepensioneerden het blijspel „Zij leefden nog lang en gelukkig" van Bert Peets opgevoerd. De spelers van de toneelvereniging „I.V.O." hebben van het blijspel een vlotte en alleszins aanvaardbare vertoning ge geven. De studenten en vrienden Wim Ruisdaal en Miel Verbruggen bezien het leven en hun studie niet al te zeer van de ernstige kant, met het gevolg dat zij door lopend in geldnood verkeren. Als zij weer eens op „zwart zaad" zitten en van hun hospita een ernstige waarschuwing krijgen hun leven te beteren ontvangt Wim een telegram met de mededeling, dat zijn schat rijke tante Charlotte in Amerika plotseling is overleden, zodat hij met één slag uit de geldzorgen is. In werkelijkheid is tante echter springlevend. Zij heeft deze list be dacht om haar neef op de proef te stellen. Als mevrouw Tromp neemt zij haar intrek in hetzelfde pension waar de vrienden wo nen. De vader van Miel. die zijn zoon over diens levenswandel komt onderhouden, ont moet in het pension mevrouw Tromp in wie hij een vriendin uit zijn studententijd her kent. Zij besluiten de vrienden een gevoelig lesje te geven, maar het loopt heel anders af dan zij verwachtten. Wim heeft namelijk een dagboek en brieven van zijn overleden moeder gevonden en komt hieruit te weten, dat zijn tante Charlotte in haar jeugd ook niet direct „brandschoon" is geweest. Door een gevonden foto komen zij achter de ware identiteit van mevrouw Tromp. Deze ont dekking wordt door de twee vrienden op kostelijke wijze uitgebuit en de ene ver makelijke scène na de andere is er het ge volg van. Vooral het goede spel van J. Tiggelman als notaris Verbruggen. J. Zuelen als Wim Ruisdaal en J. Kellenbach als Miel Verbruggen en mevrouw A. KostersDie ters als tante Charlotte viel te prijzen. C. Kloos als de huisknecht Nol Brandjes zorgde met zijn droge opmerkingen ervoor, dat er vaak hartelijk is gelachen. Een in de pauze gehouden collecte ten bate van de slachtoffers in Hongarije lever de een bedrag van vijfentachtig gulden op. HAARLEM EN OMGEVING Sint Maartentocht. De speeltuinafdeling „Weltevreden" in Haarlem-Noord houdt maandagavond 12 november haar jaarlijkse Sint Maartenoptocht door de Indische buurt. Zevenhonderd kinderen zullen meelopen; het vertrek is om halfacht bij de speeltuin aan de Spaarndamseweg. Medewerking verlenen de twee trommelkorpsen „De rode bandeliers" en „Frans Hals". Veertig jaar in overheidsdienst. Maan dag 12 november hoopt de heer H. F. Vere- schildt te Haarlem, technisch opzichter-B bij het PEN te Bloemendaal de dag te her denken waarop hij veertig jaar geleden in overheidsdienst trad. Broche verloren. Degene, die omstreeks februari een gouden munt-broche heeft ver loren, wordt verzocht zich te melden bij het bureau van politie, Smedestraat te Haarlem voor het geven van nadere inlichtingen. ADVERTENTIE Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, bestaat er grote kans, dat de melk- sanering in Haarlem op 3 december zal worden ingevoerd. Het bestuur zal een desbetreffend voorstel doen aan de leden vergadering van de Coöperatieve vereni ging van melk.handelaren in Haarlem en omstreken u.a. Deze vergadering v/ordt maandagavond om zeven uur gehouden in het gebouw van de H.J.M.V. in de Lange Margarethastraat. Intussen is vanuit de melkhandel zelf oppositie tegen de sanering opgekomen. Een melk- en levensmiddelenbedrijf in Haar lem-oost heeft in dat stadsdeel een oproep rondgezonden, waarin staat dat „de mono poliepositie van de verenigde melkhande laren een dreigend gevaar vormt voor een zakelijk gezonde melkvoorziening in Haar lem". Via een antwoordkaart kunnen de bewoners van Haarlem-oost zich opgeven voor bediening door een „vrije melkhan delaar", zoals de firmant van het melk- en levensmiddelenbedrijf zich noemt. De oppositie tegen de melksanering omvat in totaal een zestal bedrijven. De Hongaarse violiste Johanna Martzy kan wegens een blessure aan haar pols niet medewerken aan het recital, dat zij maandag 12 november met de pianist Jean Antonietti in de Haarlemse Concertzaal in de „Meester- serie" zou geven. Zij wordt vervangen door de Franse violiste Janine Andrade. Met Jean Antonietti zal zij werken spelen van Cassa- nea de Mondonville, Bach, Franck en Ravel. Te Heemstede werd vrijdag waarschijn lijk een record gebroken, doordat Open bare Werken hier op één dag een nieuwe mogelijkheid tot parkeren schiep. Namelijk op het brede gedeelte van het trottoir aan de Binnenweg, op de hoek van de Juliana- laan. Men is bijzonder praktisch te werk gegaan, door twee opritten te maken één in de Julianalaan en één op de Binnen weg" zodat de automobilisten deze nieuwe parkeerplaats gemakkelijk kunnen berei ken. Er kunnen ongeveer twaalf wagens geparkeerd worden, waarbij voor ieder door middel van de gebruikelijke schuin aangebrachte witte verfstrepen, een be hoorlijke ruimte is aangegeven. Aldus kon het verkeer op de Binnenweg weer enigs zins worden ontlast. Reeds enige tijd is men bij de Grote Hout- brug te Haarlem bezig met de aanleg van de aansluiting op het net voor een verplaats baar verkeerslicht zoals dat ook reeds op de Rijksstraatweg in Haarlem gebruikt wordt. Het G.E.B. hoopt vandaag de laatste hand te leggen aan de aansluiting op de Houtbrug, waarin het licht tijdens de spitsuren de plaats van het bord zal innemen. Uw KIENZLE-wckkor wordl "naar maat" voor U oomaak!, fn vafo vormen mot hordo ol zachto woktonon cn...altijd do hoogtlo betrouwbaarheidI BIJ ALLE GOEDE VAKZAKEN I Over „Geweten en Gezag" hield prof. dr. J. H. Walgrave vrijdagavond in de Stads schouwburg een dieppeilende voordracht voor de leden van Geloof en Wetenschap. Hij stelde allereerst dat de mens in alles en altijd volgens zijn geweten moet han delen. dat is, het concrete oordeel van de zedelijke rede. Natuurlijk kan men, zijn geweten volgend, handelen op een wijze die fout is volgens objectieve normen. Maar ook kan het conflict zich in de mens zélf voordoen, een gewetensconflict, waar bij dus twee innerlijk door die mens er kende normen een tegenovergestelde ge dragslijn schijnen te verlangen. Het gezag is niet een dwang, een macht, die het persoonlijk geweten belast, maar een objectieve norm, die door een persoon als zodanig voor zijn handelen aanvaard wordt krachtens de volmaaktheid van zijn wil. Daardoor maakt hij gezagsuitspraken tot zijn innerlijke geweténsnorm. Nu kan bij een gewetensconflict waar- ADVERTENTIE DE EERSTE COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u.*. ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers HAARLEM, 9 november 1956 BEVALLEN van een zoon: 8 nov., A. C. Corver—van der Vossen; C. L. M. Kuijper Groen; 9 nov., J. M. van Rijvan der Schans. BEVALLEN van een dochter: 8 nov., W. HittingerSliedrecht; A. C. Corvervan der Vossen: P. C. J. M. Hogeboom van Bugge- numBarnhoorn. OVERLEDEN: 8 nov., H. van Saarloos, 70 j., Hazepaterslaan; Chr. M. in 't Hout Lohmann, 69 j., Dr. Leijdsstraat. bij dus innerlijk door de mens erkende normen in conflict zijn een van die nor men zo'n gezagsnorm zijn, die door de mens bij zijn geweten is ingelijfd. Het gaat nu bij de uitoefening van gezag, bij het stellen dus van objectieve normen, erom dat die normen voorzichtig worden gesteld, dat men bij het stellen rekening houdt met de gewetensconflicten, die erdoor bij de onderdanen kunnen ontstaan. Het stellen van zo'n gezagsnorm zélf is voor de gezagsdrager zélf een gewetens kwestie, die even moeilijk en ingewikkeld kan zijn als een individueel gewetenspro bleem. Prof. Walrave zei met nadruk dat gezag, voorzover het uit dwang bestaat, geen gezag is. Macht en gezag zijn geschei den, de macht staat achter het gezag, dat die macht te minder zal behoeven, naar mate de gezagsnormen door de onderda nen kunnen worden opgenomen, krachtens de volmaaktheid van de wil, als innerlijke gewetensnorm. D&t is de gehoorzaamheid aan het gezag, niet het zwichten voor de macht erachter is gehoorzaamheid. In de week van 12 tot 17 november zal de jaarlijkse collecte voor de stichting Christe lijke Blindenhulp „De Fakkels bijeen" ge houden worden. In de inrichtingen der aangesloten ver enigingen worden blinden van alle gezindten opgenomen. Collectanten kunnen zich opgeven aan de volgende adressen: Cremerstraat 84, Zocher- straat 28, Sterrebosstraat 53 en Pegasus- straat 37. Naar wij vernemen heeft de Haarlemse1 verkeerscommissie vanmorgen op uitnodi ging van de directeur van de N.Z.H. een rondrit gemaakt met de eerste van de 65 voor de lijn Amsterdam-Haarlom-Zandvoort bestemde Leylandbussen. Ook de burgemees. ter van Zandvoort was voor deze kennis making uitgenodigd. In onze bladen van ver leden week vrijdag en zaterdag hebben wij reeds een uitvoerige beschrijving van deze uitbreiding van het wagenpark van de N.Z.H. gegeven. Een dezer dagen bestaat de Haarlemse loge van de Theosofische Vereniging zestig jaar, een jubileum dat door de Nederlandse afdeling pas over een jaar gevierd zal kun nen worden. Deze, op het eerste gezicht misschien, enigszins merkwaardige om standigheid is het gevolg van de bepaling, dat een landelijke afdeling door zeven plaatselijke loges moet worden opgericht. De Haarlemse loge is op 10 november 1896 gesticht met medewerking en steun van de leden van de kort daarvoor opgerichte Amsterdamse afdeling. De beginselen van de Theosofische Ver eniging werden het eerst geformuleerd in 1875 door mevrouw H. P. Blavatsky en H. S. Olcott, die de vereniging in dat jaar in Amerika stichtten. De drie doeleinden zijn het vormen van een kern van de algemene broederschap der mensheid, zonder onderscheid van ras, geloof, geslacht, kaste of kleur, het aan moedigen van de vei-gelijkende studie van godsdienst, wijsbegeerte en wetenschap en het onderzoeken van onverklaarde wetten der natuur en de latente krachten in de mens. De vereniging is niet sectarisch en aan de bijeenkomsten is geen ceremonieel verbonden. Van de stichters van de Haarlemse loge is niemand meer in leven. In de eerste jaren werd bijeengekomen in de oude sociëteit en later in het gebouw van de Protestanten bond. In oktober 1923 kreeg de afdeling haar eigen gebouw aan het Nassauplein, waar de loge sindsdien met een onderbre king van de oorlogstijd, heeft gezeten en ook nu nog haar voordrachten houdt. Ten tijde van de opening van het ge bouw telde de afdeling Haarlem ongeveer 140 leden. Thans bedraagt dit aantal onge veer tachtig Tot de hoogtepunten in het bestaan van de loge behoort de spreekbeurt, die de toenmalige presidente van de Theosofische Vereniging, Annie Besant, in de twintiger jaren in Haarlem hield. De huidige presi dent is de heer N. Sri Ram, een advocaat uit India. Iedere vrijdagavond komen de leden in het gebouw aan het Nassauplein bijeen om te luisteren naar een voordracht. Eén keer per maand is er een openbare voor dracht, waar ook niet-leden welkom zijn. Behalve door deze voordrachten worden de grondbegrippen der theosofie ook uit gedragen door het geven van cursussen. Ter gelegenheid van het zestigjarig be staan zal de heer André Peters op maan dag 12 november spreken over „Oud en nieuw testament in theosofisch licht". Voor de leden zelf zal er zaterdag 10 november een besloten viering plaats heb ben. HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. D. Beijers, Raamsingel 28, telefoon 13164. .ïpotheken: Apotheek Begemann en Snei- tjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Marnix- apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, telefoon 17964. BLOEMENDAAL: Arïsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, tel. 22185; Overveen: Dok ter P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, Overveen, tel. 10071; Aerdenhout: Dokter J Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769, bgg. 10920 en zuster PI. J. G. Lugt- hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tele foon 26876. Apotheken: Voor de avond en nachtdiensten zijn tot zaterdagmorgen 17 november voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalsweg 85, Bloemendaal, tel. 22181: Apotheek De Wilde, Broekberger- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320. HEEMSTEDE: Artsen: J. E. M. van Walsem, Bronstee- weg 32, telefoon 38377 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36. telefoon 35734. Wijk verpleging: zr. E. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van 12 tot en met 17 november, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telefoon 38320. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, telefoon 430. ADVERTENTIE „DE SLEUTEISPECIAIIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 ZONDAG 11 NOVEMBER 1956. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 6.30— 6.55: Avondmuziek. m.m.v. Hans van der Leeuw, bas. 7: Dr. G. Snijders. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. G. J. Waarden burg. Noorderkerk, Vclserstraat. Zaterdag 45~: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. S. H. J. Voors. 7: Ds. Bijl. Ooster- kerk, Zomerkade. 10 en 7: Ds. W. M. van As- peren, H. Avondmaal en dankzegging. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dr. G. Snijders. 10.30: Jeugddienst. Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Gebouw Vrijz. Iierv., Jacobstraat. 10.30: Ds. J. M. de Jong, van Driebergen. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. K. Spaans. 10.45: Vi caris H. W. Doornink. Diaconessenhuis, Ha zepaterslaan. 4.30: Ds. G. Koch, van Haarlem- Noord. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. R. Bijl. Jeugdkapel. Noord. Noorderkerk. 9: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidsestraat 10: Dhr. J. de Smalen. Centrum, O. Groenmarkt 10: Dhr. E. Kool. Eglise Wallonne, 10.30 h.: Pasteur J. F. Baudraz. Sainte-Cêne. Deutsche Ev. Kir. chengemeinde, Waalse Kerk. 20 Uhr: Pfarrer P. Stein. Mittwoch 14 nov. 20 Uhr: Bibel- stunde. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm straat 3, gebouw Beth-El. 3: Samenkomst, Evangelist E. Ch. Hermes, Amsterdam. Dins dag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Woens dag 8: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst) Zr. L. J. Weber-Immink, Heemstede. Alle- Dag-Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden ln de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broeder- kerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. W. J. v. d. Kraats, van Kinderdijk. Woensdag 7.30: Ds. Wijnmaalen, van Maartensdijk. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: A. Vries, Den Helder. 7: Dhr. J. F. Snoeks Woensdag 8: Dhr. J. Jansen. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. J. J. van Capelle- veen, Bennekom. 5: Dezelfde, Evangelisatie samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. J. J. v. Capelleveen. Zaterdag 7.30: Openlucht samenkomst a. d. Dreef. Opwekkingssamen komsten. Zuiderstraat 15. Donderdag 8: de heer Jac. Klein Haneveld, Evan gelist te Bodegraven. Vrije Evang. Gemeente, Parklaan 21. 6.30: A. H. van Gent, m.m.v. de zingende Zusjes. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zangdienst. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. Th. B. W. G. Gramberg, zendeling-leraar te Oegstgeest. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30. Ds. A. J. Snaayer. Avondmaal. 10.30: Jeugd dienst Peuzelaarsteeg 3. Dhr. W. Dorrepaal. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Willielminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. C. Goeman, 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Lyceum-Aula, ingang van Mer- lenstraat. 9: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Goe man. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Drs. A. Bos. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 3 en 7.30: Ds. Molenaar, Dankdag. Geref. Gemeente, L. Margarethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud- Geref. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Du Mar- chie, van Voorthuizen. Oud-Kath. Kerk, Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsa menkomst. Dinsdag 20: Bidstond. Pinkster gemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: A. v. Polen. 7.30: E. Schuurman. Vergadering van Gelovigen, Hasselaersplein 11. 10: Samen komst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeen- schapsbond, Koudenhorn 46 A rood. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Men sen wijdingsdienst. Donderdagmorgen 8.30: Mensen wijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente, Paul Krugerstr. 36. 10: Openb. samenk. Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamen komst. Dhr. J. H. Schat. Donderdag 8: Ge bedssamenkomst (voor gemeenteleden). Ze- vende-Dags Adventisten, Jacobstr. 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente. Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Pre diking. Kerk van Jezus Christus van Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Mej. G. C. Bont, Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuël- kerk. 10: Ds. G. Koch. Medew. van het kerkkoor. 7: Dr. H. v. d. Loos. Herdenkings dienst 25-jarig bestaan C. J. M. V. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-W.) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. J. Kroon Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. J. de Nie. Zuiderkapel afd. Noord, Ver enigingsgebouw Volkstuin „Zonder werken niets". Verlengde van Geuzevesperstraat. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. A. Agtereek, theol. student te Amsterdam. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sioskerk, Eksterstr. 8.45: Ds. H. W. Wierda 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. v. Arkel. Geref. Kerk, in geb. N. P. B. Berkenstraat 10. 9: Leesdienst. 2.45: Drs. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 5: Ds. D. H. Biesma. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst o. I. v. Brigadier J. B. Ruysink Maandag 7: Straatzang (overweg Bloemendaal). Dins dag 2.15: Gezinsbond. Woensdag geen film. Zaterdag 8: Ontspanningsavond. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp, Oogst- dienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. 19: Ds. F. J. Pop, Driebergen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwen- huijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Mej. Da. E. Visser. Ind. Predikante. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Dr. H. Jan sen. oud-voorganger v. d. Afd. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. Th. H. van Andel. Camplaan 10: Ds. Th. H. van Andel. 5.30 Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 j. in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg. Relig. Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Dr. J. F. v. Royen, Rem.. Rotterdam. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. 9.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 11: Zondagsschool Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds H. W. Bloemhoff, Herv. Heiloo. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloemendaal. 3.30: Ds. D. J Roos, te Haarlem. 7.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloemendaal. Vrij Katli. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. 19.15: Orgelspel door de heer Egbert Vos, met medewerking van het Ramplaankoor o.l.v. Mej. Adèle Drees. 19.45—20.15: Oecumenische Avond dienst. Ds. J. Bronsgeest, van Haarlem. 10.15: Zondagsschool Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. H. F. Winterwerp, Nijme gen. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.45 tot 19: Zangdienst. „De Toorts". 9: Ds. D. C. van Wijngaarden, IJmuiden-West. Chr. Geref. Kerk. Pniël- kapel, Pastorieweg. 9: Ds. D. K. Biesma. 3.30: Ds. A. H. Schippers. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 19