Uitgaansleven in Brussel sterk Frans georiënteerd GESCHENKEN IN LEER Huurprobleem is door de verhogingen niet opgelost DE IDEALE ECHTGENOOT ,..en de ideale huisvrouw... Thermogene REUMATIEK Bedenkingen tegen het gelijkmaken der huren van oude en nieuwe huizen Ons eten krijgt winters aspect Puck van Duyne-Brouwer uit de wedstrijdsport De Alkmaarse carillons worden gerestaureerd Vele Kamerleden menen: Assuradeur inde geld op andermans auto Legerplaats Budel geopend STILT PIJN DOOR WARMTE wint het mei gians! POLYCOLiO» Monteur ontkent brandkast te hebben gekraakt Ambassadeur van Zuid- Afrika nam afscheid Regeringscommissaris voor de belastingen ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 <V oor de<^0 rouw (Van onze Brusselse medewerkster) MISSCHIEN HEBT U WEL het plan om er deze winter eens even uit te breken. Eén van de klassieke adressen voor hen, die een „buitenlandse neus" willen halen, is Brussel. Tienduizenden Nederlanders doen dat. Vooral tussen Sinter klaas en Nieuwjaar. Wat in die tijd dan nogal een gedrang geeft, want evenveel tienduizenden andere vreemdelingen, Duitsers en Engelsen, hebben datzelfde idee. Om van Belgen nog maar niet te spreken. Voor de Belgen is het uitgaansseizoen al begonnen, maar het bereikt in die maand toch ook zijn hoogtepunt. De uitgaansgelegenheden in Brussel zijn sterk Frans georiënteerd. Het is allemaal Frans wat de klok slaat. Franse import dikwijls, goede en min der goede. De goede zijn vooral de Parijse toneelgezelschappen, die er de laatste drie jaar een gewoonte van heb ben gemaakt hun stukken in Brussel de première te geven voor Parijs. Brus sel is voor veel Parijse gezelschappen de plaats geworden, waar ze hun nieuwe stukken komen proberen. Dat heeft het Brusselse toneelleven de laatste jaren aanzienlijk rijker gemaakt. Het serieuze, toneel vindt men in het Théatre du Pare, het Théatre des Gale ries, Rideau de Bruxelles (Palais des Beaux Arts), het Théatre de la Rési- dence, het luchtige in het Théatre Mo lière, het zeer luchtige, op het scabreuze af in het Vaudeville, het avantgardis- tische in het Théatre de Poche. Franse revues zijn er in het Alham- bra en in het Cirque Royal. Iets typisch Brussels kunt u zien in de Ancienne Belgique, een authentiek ouderwets café-concert, waar u aan lange rijen tafels zit, bier en koffie drinkt, zelfs kunt eten, terwijl er een revueprogram ma wordt gedraaid met dikwijls grote sterren, zoals Juliette Greco. Naast nog wat kleinere schouwburgen zijn er dan nog de Opéra, die overigens geen Opéra heet maar Théatre de la Monnaie. Internationaal beroemde ge zelschappen, zoals de opera van Salz burg geven er voorstellingen. Goede concerten zijn er bijna dage- Het voorlichtingsbureau meldt: Moeten we als 't wintert mèt onze warme garderobe ook speciale voedings gewoonten te voorschijn halen? Ten dele wel: er zijn nu eenmaal echte winter groenten en gerechten, die ons in koude jaargetijden wel kunnen bekoren, maar 's zomers niet. Een radicale verandering is echter niet nodig Zo heeft het weinig zin om alleen maar omdat het kouder wordt dage lijks stamppot klaar te maken, zomin als het nodig is veel vet en spek te gebrui ken en aanzienlijk grotere porties te eten. Niet elko dag stampot Om met stampot te beginnen: het zou verkeerd zijn dit gerecht te vaak op het menu te zetten. Voor de oefening van het gebit en niet in het minst voor het be houd van vitamine C is het beter om aardappelen en groente apart op te die nen dan om ze samen tot een brijige massa te stampen. Voedzamer wordt het maal er ook niet van, want U kunt per slot in beide gevallen dezelfde ingrediën ten gebruiken. Onze stampot is smakelijk genoeg om hem in ere te houden, laat hem echter niet dagelijks op Uw tafel verschijnen. Iets over vet en mager vlees en over het gebruik van vet De vette vleessoorten, zoals spek en speklappen, zijn op hun tijd heel smake lijk. Maar vooral in die gezinnen waar weinig vlees wordt gegeten, verdienen de magere stukken (b.v. magere lappen) de voorkeur om hun hoger gehalte aan eiwitten en andere beschermende be standdelen Het vet is niet het belang rijkste in de voeding, ook 's winters niet. In onze winterse maaltijden kan wel evenveel of iets meer vet dan anders worden verwerkt, maar een dubbele portie boter of margarine op het brood en in de jus of de groente, is heus te veel. Kinderen en aanstaande moeders krijgen dan ook geen levertraan voor geschreven omdat zij extra vet nodig hebben, maar omdat levertraan rijk aan vitamine D is. Gebruik do groente van het seizoen Het. hele jaar door verdient het aan beveling gebruik te maken van seizoen groenten en -fruit. Eet dus 's winters de verse groenten die in zo grote ver- scheidenheid op de markt komen. Ze doen in voedingswaarde zeker niet on der voor zomergroenten, en lenen zich vrijwel alle voor rauwkost-slaatjes. Ge bruik ook 's winters de groente zo nu en dan eens rauw, maar zorg ervoor dat ze niet te koud is. Ook fruit, dat als regel rauw gebruikt moet worden willen we er het meeste profijt van trekken, eten we liefst niet te koud. Zet het dus tijdig tevoren in een verwarmde kamer. Maakt u er eens een keertje compote of moes van. eet die dan bij voorkeur niet inplaats van groente, maar erbij of als fris hapje toe. Groente heeft een andere voedingswaar de dan fruit en mag geen dag in de voe ding ontbreken. Grotere porties? De porties voedsel vooral de hoe veelheden aardappelen en brood be hoeven nu niet altijd groter te zijn dan 's zomers. Maak u dus niet ongerust als man en kinderen geen trek hebben in extra veel eten. RECEPT VOOR VIER PERSONEN Zuurkool. 1 kg zuurkool, kg varkens krabbetjes, verse of gerookte worst of knakworstjes, boter of margarine (zout, peper, appel). De zuurkool liefst niet wassen. Het vlees wassen en in een pan met een wei nig kokend water doen. De zuurkool er losjes boven op leggen en desgewenst wat zout, peper en geraspte appel aan toevoegen. Knakworst of rookworst tus sen de zuurkool leggen. Het gerecht vlug aan de kook brengen. Dan het vuur tem peren en de kool in een goed gesloten pan zachtjes gaar koken (20 minuten). Er desgewenst nog wat boter of marga rine doorroeren. Krabbetjes en worst uit de pan nemen en afzonderlijk opdienen of zo nodig snijden en op of om de zuur kool leggen. üjks in het Palais des Beaux Arts, het centrum van het Brusselse muziekleven, dat uitermate actief en boeiend is. Ja, en dan komen wij bij de heel luchtige programma's, die men heel duur te verteren krijgt in de nacht clubs, waarvan Brussel er vele heeft, en die voor het grootste gedeelte op de zak van de buitenlander drijven. Om half negen begint de schouwburg. Om half twaalf is de voorstelling afge lopen en kunt u dan nog naar een nachtclub gaan waar een fles wijn of champagne f 60 tot f 75 kost. U kunt daar tot een uur of drie dansen en kijken en dan nog naar een van de weinige nachtrestaurantjes gaan, waar op z'n Frans uiensoep met kaas gegeten kan worden, hetgeen u dan maar als uw slaapmutsje moet beschouwen.... Een avondjapon met een originele op lossing voor de boven-afwerking. Een met zijde gevoerde bolero-achtige sjaal van dezelfde stof omsluit de schouders, die door de japon zelf nagenoeg onbe dekt zijn gelaten. Binnenkort zullen we allemaal onze speurtoohten langs de winkelramen be ginnen om Sinterklaasinkopen te doen. Menigeen zal dan wel eens even met de handen in het haar zitten. Daarom zijn we blij met de richtlijnen bij de vaak zo moeilijke keus, die de Stichting Le derwaren ons dezer dagen verschafte. Geschenken in leer bieden de laatste jaren inderdaad tal van mogelijkheden: men verzint telkens wat nieuws. Tassen en koffers krijgen een steeds verzorgde re en luxueuzere afwei-king. Om met de damestas te beginnen: wil Sinterklaas het komende seizoen met de mode meedoen, dan dient hij er rekening mee te houden, dat de modellen alle vrij plat en hoog zullen zijn. Dit is geïnspi reerd op Italiaanse voorbeelden: een niet onlogische ontwikkeling bij het huidige lange slanke silhouet. Deze mode is praktisph, want in een hoge en vrij grote tas kan men aardig wat kwijt en een vrouw sleept nu eenmaal graag een he leboel mee. Hunting heet een nieuw materiaal een stevige suèdesoort, tot nu toe voor schoenen toegepast. Er is dus een aar dige combinatiemogelijkheid met dit soort schoeisel ontstaan. Het ziet er naar uit, dat dit materiaal de gekrompen leersoorten gaat vervangen. Naast zwart zijn allerlei nuances van beige, zoals le ver, cognac, pomme de terre, koffie en noga en ook wel donkerblauw en beige in trek. Avondtasjes zijn zwart en vervaardigd van antilope of effen zijde. Ook deze modellen zijn vrij hoog. In plastic heeft men een vervanging van hunting, namelijk suèdine, die het redelijk goed doet. Het is opmerkelijk, dat er meer belangstelling komt voor duurdere plastictassen, die in prijs de men ons geestige reisklokjes in een klein plat koffertje en een portemonnaie met één-handbediening. Drukt men op een knop dan springt 'n vierkant bakje met opstaande kantjes open en men kan meteen zien wat men nog heeft. Koffers zijn tegenwoordig echt mo dieus en luxueus. Hardplaat heeft men het uiterlijk van leer gegeven en voe ringen van rayon, soms met verschillen de vakjes langs de kanten, maken ze dubbel aantrekkelijk. Nieuw is een kof fer in een gebroken witte kleur, in af- wasbare kwaliteiten. Tenslotte volgen hier nog enkele sug gesties „voor mijnheer". Vooral voor heren op reis is er keuze: soepele reis- pantoffels in etui, paspoort- en rijbe- wijsetui's en portefeuilles in krokodil lenleer of struis. Leren reisnecessaires met plaats voor een elektrisch scheer- aparaat, scheerspiegels en zakmanicures zijn er te kust en te keur. Mocht hij op reis een hartversterking nodig hebben, dan kan hij een duik doen in zijn zak flacon. Hierbij behoort 'èen set' 'héél' kleine inschuifbare bekertjes met ge kleurde randjes, zodat er geen verwar ring met glazen kan ontstaan, wanneer hij met vrienden een hartige slok wil nemen. Voor de postzegelliefhebbers zagen we voorts: een loupe en pincetje in een le ren huls. Andere zeer geschikte voor beelden van geschenken zijn: een spel- garnituur (fiches, dobbelsteentjes, op schrijfboekje, beker en speelkaarten) of een klein bureaustandaardje plus kalen der en magnetische sigarettenkokers, die op het dashboard van de auto blijven kleven. Een aardig grapje is een auto- sleutëlring, vex-gezeld van een grote sleu tel, die een boortje, schroevearaaier en vijl in zich bergt. En tenslotte: zelfs een vergrootglas of een centimeter zijn in lederen foudraaltjes voorhanden, benge lend aan een autosleutelring. Tineke Raat Puck van Duyne-Brouwer wil probe ren zo spoedig mogelijk in Amerika te komen uit welk land zij een uitnodiging ontving voor het deelnemen aan atle tiekwedstrijden. Zij deelde aan een verslaggever van het ANP mee, dat zij zich daarna voorgoed uit de actieve wedstrijdsport terugtrekt. Allerwegen wordt het terugtrekken van Nederland in Melbourne betreurd, ook door de le den van de hockeyploeg van India en van de Australische zwemploeg. Lorraine Crapp, die uit het zieken huis van het Olympische dorp ontsla gen is, verklaarde: „Jammer, dat ik Cockie Gastelaars en de andere Neder landse zwemsters niet kan ontmoeten". In het avondblad van de Herald te Melbourne stond een beschouwing, dat de dameszwemwedstrijden veel van hun aantrekkelijkheid hebben ingeboet, nu de Australische meisjes de Nederland se niet tegenover zich zullen vinden. Het Australische organisatiecomité is zo sterk onder de indruk gekomen van het terugtrekken van de Nederlandse ploeg, dat het eerst nadere bijzonderhe den wenst te hebben, alvorens hotels te reserveren voor de Nederlandse officials ir. A. Paulen en jhr. Quarles van Uf- ford, die voor korte tijd naar Melbourne zullen komen. De leider van het reserveringsbureau van het organisatiecomité deelde de Nederlandse Olympische attaché, de heer Smiley mee, dat hij eerst nadere bijzonderheden wenst te hebben, alvo rens hotelkamers te reserveren. Hij vreesde namelijk nieuwe afschrijvingen van de Nederlanders. •r De gemeenteraad van Alkmaar heeft besloten voor restauratie van de caril lons van de Waagtoren en de Grote of Simt Laurenskerk een krediet te ver strekken van drieënzestigduizend gul den onder voorwaarde, dat het rijk en de provincie in de kosten zullen bijdra gen, welke toezegging inmiddels werd verkregen tot een gezamenlijk bedrag van zevenentwintigduizend gulden. De raad aanvaardde in dank een bedrag van vijfenvijftighonderd gulden, voor dit doel geschonken door een comité uit de burgerij. De beide carillons wer den in 1687 en 1688 door de Antwerpse klokkengieter Melchior de Haze gego ten. Van de vier zich in Nederland be vindende carillons van deze klokken gieter, bevinden de twee Alkmaarse carillons zich nog in hun oorspronkelij ke staat. Als adviseurs bij de restaura tie traden op mr. Romke de Waard, voorzitter van de Nederlandse Klokken spelvereniging en de Rotterdamse bei aardier P'erd. Timmermans, secretaris van de Nederlandse Klokken- en Orgel raad. Portemonnaie met eenhandsbediening. Achter het vierkante bakje is ruimte voor papiergeld. Hoog en vrij plat is het nieuwe tassen- silhouet. Hunting heet het nieuwe materiaal. goedkopere lederen tassen nabijkomen. Het nieuwste in plastic is thans een gnoe-imitatie. Emmermodellen handha ven zich als stads- en boodschappen tassen. Bij dit genre gaan textielweefsels een rol spelen: rayon, nylon of katoen op een rubber ondergrond. Er bestaan zeffs stadstassen met een paraplu in een schuif of een opgevouwen plastic regen jas in apart vak. Een belangrijk nieuwtje: een hand vat, dat ook naar binnen kan worden geslagen, waardoor een ander type tas ontstaat. Of een rekbare beugel in een goudkleur. Voor jonge meisjes worden aardige en niet dure modellen in tuig leer aangeboden. In avondtasjes zagen we een grappig model, dat op een grote zwarte suède tennisbal lijkt. Het is voorzien van een handvat met kwastjes. Klapt men het open dan vindt men aan één kan* de poederdoos, terwijl aan de andere kant onder het spiegeltje een miniscule berg ruimte zit. Snoezig zijn ook de avond tasjes van zwarte geplisseerde zijde met een zilveren beugeltje, evenals de hand- geborduurde ribszijden tasjes uit Israel. De toiletkoffertjes zijn nu groter van model en van eierschaalkleurig leer of plastic (gebroken wit). Beide soorten zijn afwasbaar. Bijouteriekistjes komen zeer in de mode. Ze zijn in diverse luxe en eenvoudige uitvoeringen verkrijg baar. „Voor mevrouw en meneer" toonde WE LEVEN in de eeuw van de tech niek en het is aardig ons eens even be zig te houden met een domein, waarin die techniek nu óók al weer blijkt te zijn doorgedrongen. En wel met het domein van het menselijk geluk en van de liefde. Vroeger moest iedereen maar zien op eigen houtje met die zaken in het reine te komen. Tegenwoordig echter worden we van alle kanten op wetenschappelijk- technische gronden geadviseerd en óók- gecontroleerd. Dankzij het wetenschap pelijk opinie-onderzoek bestaan er, zo zegt men, ook op dit gebied geen gehei men meer. Maakt u zich overigens niet ongerust:' ik wil het,hier niet hebben over die on derzoekingen naar het liefdes- en huwe lijksleven van Amerikaanse, Engelse. Franse en andere vrouwen en mannen, waarvan wijlen dr. Kinsey zijn levens werk had gemaakt. Ik houd me liever iets dichter bij de buitenkant of de oppervlakte en wil alleen iets doorgeven van de resul taten van een enquête, waarbij honderd duizend Europese vrouwen aan de tand werden gevoeld teneinde te weten te ko men welk ideaal-type van de man hen voor de ogen bleek te zweven. DE TECHNIEK stelt tegenwoordig po- litie-inspecteurs in staat het portret van een verdachte te tekenen of samen te stellen naar aanleiding van allerlei ge tuigenissen, die na een misdaad konden worden verzameld. Die portretten wor den vervolgens in de kranten afgedrukt en in Frankrijk is het reeds enkele ma len gebeurd dat men dan de misdadiger ook inderdaad opspoorde. De begrippen „verdachte" en „misdadiger" laat ik nu weer schielijk los, maar aan déze metho de deed mij de wijze toch denken waar op men nu ook het beeld van die eveneens altijd ongrijpbare ideale echtgenoot geconstrueerd heeft. Zoveel mogelijk vrouwen ruim hon derdduizend dus in getal werden on dervraagd om daarna de antwoorden tot een geheel te voegen. En dat geheel heet nu: het-vrouwelijk-ideaal-van-de-beste- echtgenooot, versie 1956. Hoe hij er dus uitziet en hóe hij zich in het leven gedraagt? Zijn leeftijd ligt tussen de acht en dertig en de drie en veertig jaar. Hij is groot en heeft brede schouders, maar van het type verschilt het Europese man-ideaal anno 1956 toch weer doordat hij helemaal niet zo'n Adonis behoeft te zijn.... Eerder wat donker dan blond, maar enkele grijze haren aan de slapen worden niet alleen aanvaard maar zelfs op prijs gesteld. Onnoemelijk rijk behoeft hij evenmin te zijn, maar onze tijd is toch ook weer tè weinig romantisch om de armoed zaaiers en de dichter op zijn zolderka mer een bijzonder hoge koers te verze keren. Het onbereikbare HET KENMERK van een ideaal is nog altijd dat het onbereikbaar is. Dit ideaal schijnt vooral tot bewustwording te zijn gekomen door overvloedige lec tuur van geïllustreerde vrouwenbladen met massale oplaag en regelmatig bios coopbezoek. Voor de rest moeten we er kennen, dat die ondervraagde dames over zoveel werkelijkheidszin beschik ken, dat ze haar teleurstellingen held haftig dragen. Eén op de tweeduizend vrouwen mag de redelijke verwachting koesteren die ideale man in haar netten te vangen. Terwille van de eerlijkheid en de ob jectiviteit, zou ik hier tenslotte een blik willen werpen op de keerzijde van de medaille die ons het oordeel van de mannen over hun wederhelften onthult. Een Amerikaanse psychiater, dr. Hertz, beweert die opinies in kaart te hebben gebracht, en ziehier dus enige concrete gegevens. Wij geven nog iets teveel uit van het huishoudgeld voor eigen gebruik (schijnt het). Voorts zouden de huizen niet steeds scrupuleus op orde zijn ge bracht, en zijn wij er de schuld van wanneer een echtpaar 's avonds in theater of concertzaal of op visite nog wel eens even te laat verschijnt. Tot Ie lichte griefjes behoort onze hebbelijk heid de radio uit te draaien, wanneer juist de sportverslagen worden uitge zonden. En dan praten en babbelen we onze monden nog wel eens voorbij Vele leden der Tweede Kamer begroeten de door de regering aangekondigde huur verhoging met instemming, zonder zich echter nu reeds uit te spreken over het voorgenomen percentage van 25 percent en het voornemen de helft van deze huurver hoging voor tien jaar te blokkeren. Aldus verklaren zij in het Voorlopig Verslag over de begroting van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Zij v oegen hoe de rege ring denkt over aan de huurders bij deze huurverhoging te geven compensaties, waarbij zij er nu reeds op aandrong n daarbij de „vergeten groepen" niet te ver onachtzamen. Deze leden slaakten de verzuchting, dat het huurprobleem sinds de huurverhoging van 1 september 1955 voor het oude wo- ningbezit geen stap nader tot zijn oplossing is gebracht. Eerder is het tegendeel waar. Aangezien de opvoering van de huren van de woningen van vóór 1945 mede nodig is om de verschillen tussen deze huren en die, welke moeten gelden voor de nieuwbouw, tot redelijker proporties terug te brengen, moet worden vastgesteld, aldus deze leden, dat in dit opzicht sinds de jongste huur verhoging niet alleen geen vooruitgang is geboekt, maar de bestaande toestand is ver ergerd. Van het hoogste belang is niet slechts, dat prijsopdrijving in de sector van de woningbouw zoveel mogelijk wordt tegengegaan, doch ook dat strenger zal worden gecontroleerd of in het bijzonder bij de premiebouw de huren niet hoger worden vastgesteld dan voor een sluitende en redelijk rendabele exploitatie nodig is. Indien het ver uitsteken van het huurpeil van nieuwe woningen boven vergelijkbare vooroorlogse woningen niet in betekende mate blijkt te kunnen worden afgezwakt en verdere krachtige optrekking van de huren van de oude woningen vooralsnog niet mogelijk zou zijn, blijft, zo meenden deze leden, voor de regering geen andere mogelijkheid over dan de woningwetbij- drage en de premies voor de woningbouw te verhogen. Andere leden voerden tegen de gedachte, de oplossing van het huurvraagstuk te zoeken in het optrekken van de huren van de oude woningen tot het peil van de nieuwbouw, bedenkingen aan. Aan de eigenaars van oude woningen zou zodanige politiek volkomen onverdiende vruchten in de schoot werpen. Voorts zouden, zolang de bouwkosten en daardoor de huren van de nieuwbouw stijgende blijven telkens weer hogere huren voor de oude woningen wor den bedongen. Ten slotte houdt iedere huurverhoging, althans naar de mening van deze leden, "e eis van een volledige com pensatie in voor de huurders. De ervaring heeft geleerd, dat bij elke huurverhoging de zelfstandigen, alsmede degenen, die uitkeringen ingevolge de sociale wetten ontvangen, in feite achterop geraken. Woningbouw In hét Voorlopig Verslag noemen voorts vele leden de woningbouwactiviteit in 1955 weinig bevredigend. Het bouwvolume voor handel en verkeer werd toen met 34 pet., dat voor nijverheid met 64 pet. overschre den, terwijl het voor de woningbouw 2 pet. beneden de raming bleef. De cijfers van het eerste kwartaal 1956 'duiden nog niet op een verbetering. Industrie en handel hebben reeds meer verbruikt dan een vier de deel van hun bouwvolume. De woning bouw is daar belangrijk beneden gebleven. Scholenbouw Van verschillende zijden werd de aan dacht gevestigd op de uit vele gemeenten ontvangen klachten over de voortdurende grote moeilijkheden bij de huisvesting van In Den Haag is de 40-jarige assuradeur G. J. de V. aangehouden, die bemiddelde bij het afsluiten van auto-financierings contracten. Toen hij dit voor een architect had gedaan en daardoor op de hoogte ge komen was van de gegevens van diens wagen, sloot hij voor zich zelf bij een andere maatschappij een dergelijk contract op deze auto af. Hij kreeg daarbij f 6000 in handen. Later deed hij eenzelfde „trans actie" met een andere auto, hetgeen hem f 4000 opleverde. De eerste financierings maatschappij was echter achter V.'s prak tijken gekomen en eiste de f 6000 terug. De assuradeur huurde toen twee auto's op lange termijn, die hij verkocht voor ruim f 6000. De koper van een dezer wagens plaatste een advertentie om de auto weer verder te verkopen. Hierop reflecteerde de autoverhuurder en ontdekte aldus dat zijn eigen wagen te koop werd aangeboden. De politie werd in de zaak gemengd, die de assuradeur aanhield. scholen. Deze moeilijkheden doen zich voor bij alle sectoren van het onderwijs. Vele leden had 't bevreemd dat de bouw in 1954 20 pet. en in 1955 19 pet. beneden het uit getrokken bedrag was gebleven en dat ook in het eerste kwartaal van 1956 niet een vierde van het volume was bereikt. Sommige leden toonden zich ernstig ontstemd over het feit, dat bouwplannen zowel op de bureaus van de provinciale directies als op het bureau van de centrale directie maanden blijven liggen. Zeer*vele leden zouden gaarne vernemen, of door de huidige werkwijze de duur van de goedkeu ringsprocedure niet te veel wordt ver lengd. Vele leden merkten op dat de door de Raad voor de Woningbouw uitgebrachte adviezen niets anders inhielden dan het geen de deskundigen reeds sinds jaar en dag hebben aanbevolen. Aangezien advie zen alleen het aantal te bouwen woningen niet zullen vergroten, zagen deze leden met belangstelling mededelingen van de minister tegemoet omtrent de wijze, waar op hij zich voorstelt te bevorderen, dat deze adviezen in ruimere mate dan thans door de bouwnijverheid worden opgevolgd. ADVERTENTIE Donderdagmiddag is de nieuwe leger plaats Budel, gelegen op de grens van Brabant en Limburg, officieel opengesteld door de eerstaanwezend ingenieur van 'de genie ir. H. J. Schoolland van het bureau Roermond. Hij gaf een historisch overzicht van de totstandkoming van deze leger plaats. Er is anderhalf jaar aan gebouwd en de bouwkosten beliepen 12.800.000. Het kamp is bestemd voor de herhalings troepen die telkens voor korte tijd onder de wapenen komen. ADVERTENTIE De weldadige warmte Yan Thermogène watten verjaagt de gifstoffen tussen spieren en gewrichten. Pijn en stijfheid verdwijnen zonder dat u iets inneemt. ADVERTENTIE door één tintgevende liaarwassing met klcur-shampo© (niet geverfd) maakt grijzend haar Ondanks het feit dat aan de binnenkant van de brandkast een vingerafdruk was ge vonden die in alle opzichten met de zijne overeenkwam bleef de 27-jarige monteur H. G. M. voor de Haagse rechtbank perti nent ontkennen, dat hij de dader was van een inbraak op 22 juli bij het Nederlands Zuivelbureau aan de Groot Hertoginnelaan in Den Haag. Hij was daar de bewuste middag wel met zijn vrouw binnen geweest om in dienst van een schoonmaakbedrijf het gebouw een beurt te geven. Toen had hij echter niets bijzonders gemerkt. De officier van Justitie eiste twee jaar gevangenisstraf met aftrek. De president memoreerde nog dat deze vaker veroor deelde verdachte in diverse inrichtingen had vertoefd. In het huis van bewaring had hij een vork ingeslikt en toen hij vervol gens naar het ziekenhuis aan de Zuidwal was overgebracht had hij weten te ont snappen. In een psychiatrisch rapport werd de verdachte gekenschetst als een debiele psychopaat. De rechtbank doet uitspraak op 22 november. De ambassadeur van de Unie van Zuid- Afrika, tevens deken van het corps diplo matique, en mevrouw Hoogenhout. hebben in hun residentie een afscheidsreceptie ge geven. Tijdens deze ontvangst, die door honderden gasten werd bezocht, bleek alge meen de grote waardering en sympathie, welke men in grote kring heeft voor kolo nel en mevrouw Hoogenhout, die op zulk een voortreffelijke en charmante wijze hun land gedurende bijkans vijf jaren in Nederland hebben vertegenwoordigd. De vroegere staatssecretaris van Finan ciën dr. W. H. van den Berge is benoemd tot regeringscommissaris voor de belastin gen. Onder dr. Van den Berge zullen res sorteren alle aangelegenheden, het belas tingwezen betreffende. Bij hetzelfde ko ninklijke besluit is dr. A. J. van den Tem pel benoemd tot directeur-generaal voor fiscale zaken in algemene dienst.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3