OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tito spreekt over strijd om de macht in het Kremlin Interventie in Hongarije voorkwam wereldoorlog HET WEER: Buiig Boelganin condities achter Egyptische voor UNO-politie Prinses Beatrix bezocht Groningen en Delfzijl Belgrado verwacht zege der anti-stalinisten Nog geen „vrijwilligers" Arabisch overleg te Beiroet een tegenvaller voor Moskou Onthulling van gevallenenmonument van Abel Tasmanschool Stuurman Cohen Hammarskjoeld heden naar Nasser Assemblee zet Nieuw Guinea op agenda Nassers luchtmachtchef doodgeschoten Dulles gaat zondag uit het ziekenhuis naar Florida Dodelijk verkeersongeluk Het woord is aan Regeringsdelegatie uit Praag bezocht Boedapest Sneeuw in de Pyreneeën OMEGA HORLOGES 71e JAARGANG No 111 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 16 NOVEMBER 1956 301e JAARGANG No 264 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië heeft zondag te Pula, in zijn hoedanigheid van secretaris van de communistische partij, een opzienbarende rede gehouden, waarvan de inhoud pas donderdag te Belgrado is bekend gemaakt. Tito zei, dat als zou blijken, dat de tweede Russische tussenkomst in Hongarije, waarbij de regering-Nagy opzij geschoven werd, het socialisme in Hongarije gered heeft, deze tussenkomst nodig is geweest en het minste van twee kwaden. Het alternatief zou chaos, burgeroorlog, contra-revolutie en een nieuwe wereldoorlog geweest zijn. De eerste Russische militaire tussenkomst in Hongarije, waarom de voormalige partijleider Geroe had verzocht, was volgens Tito „volstrekt verkeerd". Verder zei Tito, dat de Russische leiders wel de persoonsverheerlijking hebben gegispt, maar niet het stelsel, waaruit deze persoonsverheerlijking is voortgekomen. Tito vroeg steun voor de regering-Kadar, die volgens hem datgene vertegenwoordigt, wat het meest rechtschapen is in Hongarije, maar die nu in een zeer moeilijke positie verkeert. Dat de Russische leiders een „verkeerde en gebrekkige kijk" op de toestand hebben, is hem duidelijk geworden bij zijn ontmoeting met Kroesjtsjev in september, maar Tito vindt dit niet „tragisch", omdat niet alle Sovjet-leiders het standpunt innemen dat hun door slechts enkelen is opgelegd. „De leiders aldus Tito die niet akkoord gaan met de huidige politiek, zijn niet zwak, maar sterk, te oordelen naar bepaalde tekenen en gesprekken." Tito zei dat de Russische leiders bij de dood van Stalin beseften dat de Russische buitenlandse politiek door zijn fouten in moeilijkheden was gekomen omdat Stalins politiek aan andere volksdemocratieën werd opgedrongen. Maar aldus Tito toen zij Stalin en zijn politiek veroordeel den, maakte zü de fout de nadruk te leggen op de persoonsverheerlijking in plaats van op het systeem dat hiervoor ver antwoordelijk is. Dit systeem is de kern van de zaak die bestreden moet worden. De huidige moeilijkheden moeten gezocht worden in het bureaucratische apparaat, in het negeren van het streven der ar beiders en bij de leiders van enige com munistische partijen in het Oosten en Westen, die weerstand bieden aan de de mocratisering en op het ogenblik trachten het Stalinisme te doen herleven. Tito herinnerde eraan dat deze leiders de Joegoslaven na de breuk met Rusland in 1948 hebben brandmerkt als „fas cisten". Hij noemde de leiders van de Franse en Albanese communistische par tijen Stalinisten. Op verzoek van de Russische leiders zijn de normale betrekkingen tussen Rus land en Joegoslavië hervat aldus Tito maar de Russen zijn van mening dat Joegoslavië verschilt van de andere Oost- europese landen, wier leiders door de Russen aan de macht zijn gekomen. „Dit is echter onjuist, omdat de reden waarom Joegoslavië zich in 1948 zo krachtig ver zette tegen Rusland, ook bestaat in Polen, Hongarije en ander landen". Enige leiders van de Sovjet-Unie hebben aan de ge hele leiding van dit land een Stalinistische houding tegenover de Oosteuropese landen opgelegd. Zij zijn niet bereid hun invloed in deze landen op te geven en ze de status toe te staan die Joegoslavië bezit. Na de relletjes te Poznam in Polen toonden de Sovjet-leiders zich koeler tegenover de Joegoslaven en beschuldigden hen ervan deze te hebben veroorzaakt. Hij zei van de zomer in Moskou met de leiders van de Sovjet-Unie te hebben ge sproken over Hongarije. De leiders in Moskou aldus Tito waren gesteld op HANDSCHOENEN met lamsvacht Rakosi, toen eerste secretaris van de Hon gaarse partij. „Zij zeiden, dat hij een oude revolutionair en eerlijk is. Het is volkomen juist dat hij oud is, maar dat is niet vol doende", zo verklaarde Tito, die Rakosi en zijn vrienden „de oneerlijkste mensen in de wereld" noemde. De Russen maakten volgens Tito de fout erop te staan Rakosi te vervangen door Geroe, die in niets ver schilt van eerstgenoemde. Tito zei dat Geifce, die door Sovjet-troepen naar Hon garije te halen een noodlottige fout maakte op een tijdstip dat de betogingen in Hon garije nog steeds aan de gang waren. De sterke reactionaire groep in dit land begon toen een overheersende rol te spelen in het verzet. Als Imre Nagy energieker was opgetreden en minder had geaarzeld tegenover de reactionairen, zouden de Russen misschien niet voor de tweede maal tussenbeide zijn gekomen, aldus Tito, die verklaarde dat Joegoslavië altijd tegen ge wapende interventie is. „Maar wat is het minst: choas, burger oorlog, tegenrevolutie en een nieuwe we reldoorlog of: interventie door Sovjet troepen?"-. „Het eerst is een ramp, het tweede een dwaling", aldus Tito. Hij zei dat de Russen in Hongarije in een moeilijke situatie verkeren. Zij zien dat zij niet alleen tegen de reactionairen vechten, maar tegen de arbeiders en het hele volk. Tito zei voorts dat Joegoslavië ook ten nauwste moet samenwerken met de re gering en de communistische partij van Polen. Volgens hem gaat het er in feite om of de democratisering van de Europese communistische partijen voortgezet zal worden. Hij deelde mede, dat er in Oost- Europa pogingen worden gedaan Joego slavië aansprakelijk te stellen voor de ge beurtenissen in Hongarije. Deze verrader lijke neiging komt van de in het stalinisme vastgewortelde elementen, die er in ge slaagd zijn nog steeds hun posities in de verschillende communistische partijen te beho den en die hun heerschappij gaarne willen versterken, aldus Tito. Wegens gebleken ongeschikheid PORT SAID (AFP.). Van geallieerde mili taire zijde is vernomen dat de generaal, die het bevel voerde over de Egyptische lucht macht, is doodgeschoten. Hij is aansprakelijk gesteld voor het vol slagen falen dezer luchtmacht bij de Brits-Franse luchtaanvallen op Egyptische militaire vliegvelden en andere militaire doelen bij de strijd te landen in de Sinaï. x»ooooooooocoonoocoooocooocoocooooocococoocoocGoooooooo ondergaat het temperatuurverloop in ons land weinig verandering. OD s C -C O WEINIG VERANDERING Ten zuidwesten van de Britse eilanden handhaaft zich een hoge drukgebied waar omheen nu eens wat drogere dan weer wat vochtiger lucht van de oceaan via de Noordzee naar onze streken stroomt. In de luchtcirculatie om het hogedrukgebied ver plaatsen zich ook af en toe storingen, die nu en dan regen veroorzaken. Ook de komende 24 uur zal de bewolking veran derlijk zijn met plaatselijk wat regen, in hoofdzaak in de kuststreken. Door de aan houdende aanvoer van zachte oceaanlucht DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Mallorca Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Limb. licht bew. licht bew. mist onbewolkt geheel bew. zwaar bew. mist motregen onbewolkt geheel bew. zwaar bew. nevel regen nevel haif bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. motregen geheel bew. zwaar bew. motregen onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. licht bew. regenbui geheel bew. zwaar bew. geheel bew. 1 3 w no wzw wnw nw nnw nnw windst. n nw nw w zzw nw no nno on o nw windst. windst. 12 windst. 13 3 7 7 7 5 3 5 11 6 2 1 1 4 8 3 1 nnw nnw nnw nnw wnw nnw nw nnw wnw oo Is 0,4 0,1 0 0 0 1 0,1 0 0,1 0 0,4 0,1 0,2 1 0 2 2 17 2 1 1 2 2 0,3 1 1 3 WASHINGTON (United Press). Het Amerikaanse departement van Buitenland se Zaken heeft bekendgemaakt dat minister John Foster Dulles zondag uit het zieken huis, waar hij wegens een kankergezwel in de ingewanden geopereerd is, zal worden ontslagen. Hij zal naar Key West in Florida gaan voor een vakantie. Vanmorgen is in Den Haag een ongeveer 65-jarige wielrijder bij een aanrijding zo ernstig gewond dat hij enkele uren later is overleden. De wielrijder reed op de Schenkviaduct ongeveer anderhalve meter van de stoeprand af. Een auto, bestuurd door de 34-jarige Hagenaar J. H. de J., wil de de fietser passeren. De bestuurder moest plotseling uitwijken voor hem tege moetkomend verkeer. Tengevolge hiervan werd de wielrijder aangereden. De veron gelukte was vermoedelijk een bouwvak arbeider op weg naar zijn werk. Inspecteren van de buit MOSKOU, PARIJS, LONDEN, NEW YORK (United Press/Reuter/AFP) Boelganin heeft in nota's, die hij verzond aan Eden, Mollet en Ben Goerion, ver klaard dat Rusland geen anti-Westerse plannen heeft, en aangedrongen op een permanente oplossing van de problemen die, naar hij stelde, Israel onder de Arabische landen heeft doen ontstaan. Hij verklaarde met nadruk dat de Frans- Britse troepen en de Israëlische uit Egypte moeten worden teruggetrokken, en eiste, dat de drie landen Egypte schadevergoeding zouden betalen voor de door bun aanvallen ontstane schade. Tegelijkertijd waarschuwde Boelganin Israel dat het door'zijn aanval op Egyp te, zijn positie in gevaar had gebracht. Boelganin waarschuwde Ben Goerion voor „de gevolgen van militaire agressie tegen de Arabische staten". Tevens gaf de Russische minister president te kennen, dat de Sovjet-Unie zich niet langer verzet tegen het statio neren van een troepenmacht van de UNO in Egypte, doch hij steunde daar bij de Egyptische wens, dat de troepen gelegerd worden langs de wapenstil standsgrens en niet in de zone van het Suezkanaal. „Wij hopen dat aan uw zijde geen stap pen zullen worden gedaan die beschouwd zouden kunnen worden als voorbereidin gen voor een nieuwe operatie tegen Egyp te", aldus Boelganin. De Russische regering acht het nodig, dat jen internationale commissie wordt gevormd, waaraan Egypte deelneemt, om de Egyptische wettige aanspraken op scha devergoeding te onderzoeken en te bevre digen. Voor de terugtrekking van de Engelse, Franse en Israëlische troepen is de aanwe zigheid van een politiemacht niet nodig, aldus Boelganin. Doch de Egyptische rege ring heeft daar in beginsel in toegestemd en dus is le Russische regering er niet te gen, overwegende, dat die troepenmacht g-stationeerd kan worden aan beide zijden van de demarcatielijn tussen Israel en Egypte, die bij de wapenstilstandsovereen komst is vastgesteld. Nieuwe problemen Een woordvoerder van de Franse rege ring heeft verklaard dat Rusland welbe wust de pogingen van de UNO, om in het Midden-Oosten een verzoening te bereiken, dwarsboomt door, gelijk in de recente nota aan Frankrijk, Engeland en Israel, nieuwe eisen te stellen. De woordvoerder verklaar de dat de Egyptische president anders nooit „schadevergoeding had durven eisen" voor het Suezkanaal, aangezien hij het zelf geblokkeerd heeft. De twee Russische eisen zullen., zo veronderstelde de woord voerder, waarschijnlijk nieuwe problemen opwerpen voor de secretaris-generaal der UNO. De Egyptische president zal het moeilijk vinden om niet minstens even hoge eisen te stellen als de Russische regering. Een zegsman van de Egyptische ambas sade in Moskou heeft ontkend dat er om „vrijwilligers" is gevraagd aan de Russi sche regering. „Egypte zal niet om vrijwil ligers vragen tenzij de Engels-Franse en Israëlische troepen zich niet uit het ge bied om Suez terugtrekken", aldus de zegs man. United Press bericht voorts uit Beiroet, dat de minister van Buitenlandse Zaken van Syrië, Slah Al Bitar, tegenover een harer redacteuren heeft verklaard, dat er in zijn land geen Russische piloten nóch Russische vliegtuigen zijn. Wel klaagde Bitar over het feit dat bijna dagelijks Franse en Engelse vliegtuigen verschijnen boven de Syrische vliegvelden. De in Bonn aangekondigde, maar in Londen door de Egyptische ambassade nog niet bevestigde Arabische verwerping van het Sovjet-Russische „vrijwilligers-plan" betekent, indien waar, volgons waarnemers in Londen een aanzienlijke nederlaag van de Russische diplomatie. Deze waarnemers menen, dat dit de eerste tekenen kunnen zijn van een ernstig meningsverschil in de Arabische wereld over de wenselijkheid van Sovjet-interventie in het Midden- Oosten. Men neemt op grond van in diplomatieke kringen ontvangen berichten aan, dat het initiatief voor de verwerping van de Rus sische hulp in Beiroet genomen is, op de conferentie van de Arabische leiders. Men hechtte veel betekenis aan de uit lating van de Syrische en Egyptische zegs lieden in Bonn dat men geen „tweede Ko rea" wenste. Hieruit bleek, zo zegt men in diplomatieke kringen, dat de Arabische landen bijzonder ongerust zijn over hun scheve positie ten opzichte van de initiatie ven van de Sovjet-Unie. Besprekingen bepalen de verdere ontwikkeling De secretaris-generaal van de U.N.O., Dag Hammarskjoeld, is donderdagmiddag uit Rome in Napels aangekomen. Hij reist vandaag met een der Zwitserse vliegtuigen, die troepen naar Egypte brengen, door naar Cairo, waar hij besprekingen met de Egyp tische autoriteiten zal voeren. Generaal Burns is na Hammarskjoeld uit Rome naar New York vertrokken. Tevoren hadden beiden een „bijzonder geslaagde" be spreking. Hammarskjoeld verklaarde tegenover de pers, dat hij met president Nasser zou spreken over de voorwaarden waarop de politiemacht van de U.N.O. in Egypte haar werkzaamheden zal verrichten. Volgens zegslieden in Egyptische rege ringskringen gaat dit land van het stand punt uit, dat de terugtrekking der Frans- Britse troepen niet afhankelijk mag worden gemaakt van een afdoende oplossing van politieke problemen, zoals die van de scheepvaart door en het beheer van het Suez-kanaal of van een Palestijns vredes verdrag. Nasser meent dat de Britten en Fransen hun legers éérst moeten terugtrek ken alvorens de bespreking van andere problemen kan beginnen, aldus de zegs lieden. De eerste 95 officieren en manschappen van het U.N.O.-politieleger voor Egypte, 45 Denen en 50 Noren, zijn bij hun aankomst op het vliegveld van Aboe Soeweir, 10 km ten zuiden van Ismaïlia in de Suezkanaal- zone begroet door de verbindingsofficier van de Egyptische strijdkrachten bij het politie- leger, generaal Helmi, en de Zweedse majoors Karlerik en Bernander, waar nemers van de U.N.O.. Men verwachtte vandaag een tweede groep van 100 U.N.O.-soldaten. Te Napels verblijven nog 586 officieren en manschap pen van het politieleger, dat officieel „In ternationaal noodleger van de U.N.O." heet. In de komende dagen worden nog een detachement Columbianen en twee deta chementen Noren in Napels verwacht. Met het instellen van een geregelde luchtbrug van Capodichino naar Aboe Soeweir wordt nog gewacht tot men zeker heid heeft over de capaciteit van het Egyp tische vliegveld. Prinses Beatrix heeft gisteren, donder dag, een officieel bezoek gebracht aan Groningen en Delfzijl, waarbij zij door de bevolking met grote hartelijkheid is be groet. 's Morgens maakte de prinses een rijtoer door Groningen naar het universi teitsgebouw, waar zij door het college van curatoren en de rector-magnificus begroet werd. Daarna begaf de prinses zich naar het Sociologische Instituut, waar prof. dr. P. J. Bouman een bespreking hield met enkele studenten over problemen betref fende Delfzijl, omdat daar grote werken in uitvoering zijn zoals de Nederlandse Soda-industrie, de verruiming van het Eemskanaal en de bouw van een nieuw zeesluizencomplex. Omstreeks half drie arriveerde prinses Beatrix bij de Noorderkweekschool voor de zeevaart „Abel Tasman" te Delfzijl, waar de burgemeester, drs. J. A. F. Roeien, zijn opwachting maakte. Via een erehaag van leerlingen van de school die don derdag en de komende dagen het eeuw feest viert betrad de prinses de hal, waar de kroonprinses werd voorgesteld aan een aantal autoriteiten. De prinses bezichtigde daarop de in de hal aange brachte bronzen plaat met de negenen veertig namen van de in jaren 1940'45 gevallen oud-leerlingen. Op het pleintje voor de school heeft zij daarna het monument voor de gevallen oud-leerlingen onthuld. Dit monument is vervaardigd door de beeldhouwster me vrouw A. A. Dekking-Van Haeften, echt genote van de Groninger hoogleraar prof. dr. H. M. Dekking. Mevrouw Droogleever Fortuyn-Leenmans de dichteres Vasalis maakte er de volgende versregels voor: „Laat hier, boven gemis en rouw, boven de springgolf van herinneringen, het beeld verrijzen van de trouw van hen die in de golf vergingen". Na de onthulling onder hield de prinses zich enige tijd met de beeldhouwster, de plechtigheid werd be sloten met het leggen van enkele kransen by het monument. Joods spreekwoord: PRAAG (Reuter/U.P.). Radio Praag meldt dat een delegatie van tien man van de Tsjechoslowaakse regering donderdag avond uit Boedapest is teruggekeerd. De delegatie, die onder leiding stond van pre mier Viliam Siroky, heeft een bezoek van een dag aan de Hongaarse hoofdstad ge bracht. Volgens waarnemers wijst de sa menstelling van de delegatie er op, dat Hongarije voedsel, medicamenten en bouw materiaal uit Tsjechoslowakije zal ontvan gen. De aanwezigheid van Siroky duidt erop, dat er ook politieke besprekingen zijn gevoerd, waarschijnlijk, aldus de waarne mers, met het doel Hongarije door politieke en economische hulp binnen het commu nistische kamp te houden. De eerste trein met levensmiddelen en geneesmiddelen uit Tsjechoslowakije is in Boedapest aange komen, aldus een mededeling van radio- Boedapest. De trein telt tien wagons met geneesmiddelen en 24 wagonladingen meel. De Oostduitse regering heeft goederen ter waarde van 22 miljoen Oostmark ge schonken aan de Hongaarse regering als bijdrage voor het herstel van de schade, „veroorzaakt door de contra-revolutie". TARBES (United Press) In de Pyre neeën, in het zuiden van Frankrijk, is in de afgelopen 24 uur sneeuw gevallen tot een hoogte van 25 tot 48 centimeter. 15 Met 47-18 UN O-stemmen NEW YORK (United Press) De Al gemene Vergadering van de UNO heeft donderdagavond met 47 tegen 18 stemmen bij 14 onthoudingen besloten, de kwestie- Nieuw Guinea op de agenda van de elfde zitting te plaatsen. De agenda-commissie had zoals wij reeds berichtten, eerder een besluit van dezelfde strekking genomen. De beslissing werd genomen na een nieuwe waarschuwing van Nederland, ge steund door Australië, dat bespreking van de kwestie de betrekkingen tussen Neder land en Indonesië niet kan verbeteren. Het is de derde maal dat de kwestie- Nieuw Guinea in de Assemblée ter sprake komt. Tegen stemden: Nederland, Nieuw Zee land, Noorwegen, Portugal, Zweden, Zuid- Af rika, Engeland, Australië, België, Chili, Denemarken, de Dominicaanse republiek, Finland, Frankrijk, IJsland, Israel, Italië en Luxemburg. De volgende landen onthielden zich van stemming: Nicaragua, Paraguay, Peru, Turkije, Verenigde Staten, Venezuela, Oostenrijk, Brazilië, Canada, nationalis- tisch-China, Colombia, Costa Rica, Hondu ras en Liberia. De Australiër Casey merkte op: „Wat zou er gebeuren als de souvereiniteit over West-Nieuw Guinea aan Indonesië kwam? Het volk van West-Nieuw Guinea zou de Indonesische nationaliteit krijgen, een per manente kolonie worden met geen enkel uitzicht op zelfbestuur". Omstreeks drie uur begaf de prinses zich over een voetbrug over de gracht naar haar auto om met haar gevolg en de burgemeester van Delfzijl een korte rond rit te maken langs de haven en door het oude gedeelte van Delfzijl. Om ruim kwart over drie arriveerde het gezelschap bij de schouwburg, waar de prinses werd voorgesteld aan de leden van Gedeputeerde Staten en de griffier der Staten. Ir. P. Stelling, directeur hoofdingenieur van de Provinciale Water staat, hield hierna een korte inleiding over de werken bij Delfzijl. Het dagelijks bestuur van de leerlingen vereniging van de Abel Tasmanschool bood de prinses tijdens deze bijeenkomst een speciaal verzorgd exemplaar van het gedenkboek der zeevaartschool aan. De prinses en haar gevolg hebben daar- na de Eemskanaalwerken en de werken van de Soda-industrie bezichtigd. Van Farmsum bij Delfzijl via de provinale weg naar Appingedam, vervolgens via de rijks weg langs het Damsterdiep, keerde het gezelschap terug naar Groningen. Na in de ambtswoning van de commissaris der Ko ningin de maaltijd te hebben gebruikt, vertrok Prinses Beatrix in de pwn'li ivpr^ Haarlems Dagblad ADVERTENTIE VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met aanvan kelijk hier en daar nog enkele buien, lil hoofdzaak in de kustprovincies. Weinig verandering in temperatuur. Matige tot zwakke wind tussen noord en west. 17 november Zon op 8.05 uur, onder 16.48 uur. Maan op 16.16 uur. onder 7.03 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 16 november Boog water: 1.57 en 14.15 uur. Laag water: 10.01 en 22.12 uur. Zaterdag 17 november Hoog water: 2.35 en 14.51 uur. Laag water: 10.41 en 22.55 uur. WEERRAPPORTEN (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.) ÏC OOaOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOuOOOOOOCXXXXXXXXXXXD _2 03 - O C 2 Grote hoeveelheden wapens, veelal van Russische en Tsjechische makelij, heb ben de Israëliërs buitgemaakt tijdens hun campagne tegen Egypte op het schiereiland Sinaï. Deze foto toont Israëlische soldaten, die buitgemaakte tanks onderzoeken. Op de achtergrond een buitgemaakte batterij lucht afweergeschut. Vraag raad, en gebruik daarna je ver stand. ADVERTENTIE JUWELIERS HOUTPLEIN HORLOGERS - HAARLEM Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de kweekschool voor de zeevaart „Abel Tasman" te Delfzijl, heeft Prinses Beatrix donderdagmiddag een bezoek gebracht aan het instituut. Op de foto ziet men de Prinses terwijl zij zich door een ere-haag van leerlingen naar de kweekschool begeeft in gezelschap van de burgemeester van Delfzijl, drs. J. A. F. Roeien.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 1