Sint-Nicolaas op dak!! Jan van Goyenstraat Overal bij aijn.... Kom vooruit bij de MARECHAUSSEE Nederlander Goedhart laakte beleid van V.S. Een Cazal 23 De NAVQ-conferentie Hij dwong Amerikaanse deelnemer tot verklaring Informaties over Hongaren Hongaarse vluchtelingen in het huwelijk getreden Scheepvaart Bestuur van PEN-club vraagt verklaring meisje 't Silver Stoepke LIKDOORNS WONDEROLIE HEEMSTEDE Tientallen adverteerders bewijzen u, door hun regelmatig adverteren in ons blad, dat daarin de weg ligt om uw omzet te vergroten DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van een bijzondere medewerker) PARIJS, donderdag De dag van giste ren, die begon met boeiende redevoeringen van de Nederlander Fens en de Engels man Gaitskeli (opgenomen in een deel van onze editie gisteren) eindigde met de troosteloosheid van een vrijwel verlaten conferentiezaal, waarin tegen het midder nachtelijk uur nog slechts enkele gedele geerden erin slaagden elkaar toe te spre ken en aan te horen. Het debat illustreer de op dat uur vooral de grote verscheiden heid van belangen die binnen de Atlan tische gemeenschap heerst en die, zo moet men vrezen, sommige landen een enkele maal het grote doel uit het oog doet ver liezen. De Nederlander Goedhart gaf daar van een voorbeeld in krasse termen. In een betoog vol critiek op de Amerikanen laak te hij Washingtons positie in het Midden- Oosten. Een voorbeeld van zijn taal: „Po litici van het soort van Mossadeq, Nasser en Sukarno zijn vertegenwoordigers van een achterlijk en hysterisch nationalisme, kleine dictators van '>ordpapieren staten, zo gekweld door minderwaardigheidscom plexen, dat zij alleen maar een anti- westelijke politiek kunnen voeren". De rede van de heer Goedhart, die au fond vol wezenlijk goede momenten was om het duidelijk licht dat zij wierp op Ameri- ka's positie in de wereld, had de onmid dellijke verdienste een antwoord uit te lokken van de Amerikaanse delegatie. Het was de president van de conferentie, de Amerikaan Wayne Hays, na zijn voor zittersplaats te hebben verlaten, die zei, dat de Amerikaanse publieke opinie even zeer tegen de dictatuur van Nasser was als tegen die van Moskou of welke andere dan ook. Het Congres, zo betoogde deze democratische afgevaardigde, was tijdens de crisis van Hongarije en Suez niet. bij een, maar als de zitting in januari begon, zouden die leden, die de Parijse confe rentie hadden bijgewoond, zeker meer be grip hebben voor wat Europa beroert. Dit alles kwam aan de orde tijdens de mid dagvergadering, die ook voor het overige een grondig debat opleverde. Van ver schillende zijden is bij herhaling te ken nen gegeven, dat het Atlantisch pact zijn werkterrein zou moeten uitbreiden omdat alsnog voorzieningen zouden moeten wor den getroffen opdat de NAVO zich zonder veel omhaal zou kunnen bezighouden met de dreigende gebeurtenissen in het Mid den-Oosten. „Met Afrika", zo werd van Franse zijde betoogd. Enkele opvallende opmerkingen van Britse zijde verdienen afzonderlijke ver melding. Men kon uit die hoek horen verkondigen, dat indien de UNO er niet in zou slagen, de kwestie Suez naar be horen te regelen, Groot Brittannië zou kunnen overwegen, of het zich niet uit de UNO zou moeten terugtrekken. En, andere Britse suggesties: de Parijse verdragen, die Engeland noodzaken vier divisies op het Europese continent te houden, zouden herzien moeten worden nu de Britse re gering ten gevolge van die bepaling ge noodzaakt is geweest, mannen uit de in dustrie te halen en ze in militaire dienst naar gebieden buiten het Europese conti nent te sturen. Behalve het Suezkanaal kwam ook Hongarije op vele manieren ter sprake. Men betreurde niets te kunnen doen en men legde zijn denkbeelden dien aangaande neer in een resolutie die con cludeert dat de eenheid en solidariteit van de NAVO-landen nu meer dan ooit een gebiedende eis is. Een poging van de heer Goedhart om tot een meer substantiële uitspraak te komen, mislukte. Enkele an dere resoluties staan nog ter behandeling van de commissies, die er vandaag over zullen beraadslagen. Vrijdag sluit de conferentie met een plenaire zitting. Rode Kruis verleent bemiddeling Bij het informatiebureau van het Neder landse Rode Kruis, Jan Evertstraat 9, te 's Gravenhage, kan worden geïnformeerd of zich onder de Hongaarse vluchtelingen, die thans in Nederland of in andere landen zijn, of nog zullen worden ondergebracht, familieleden of bekenden bevinden en naar familieleden of bekenden, die in Hongarije vertoeven. Voor deze categorie zal getracht worden de gevraagde inlichtingen in Hon garije in te winnen, waartoe thans een speciaal bureau van het Internationaal Comité van het Rode Kruis in voorberei ding is. Belanghebbenden dienen een briefkaart te zenden aan het Informatiebureau, Jan Evertstraat 9 te 's Gravenhage, waarop in drukletters vermeld staan familienaam (on derstreept) en voornamen van de gezochte persoon, alsmede het laatstbekend adres en eventueel datum en plaats van geboorte. Reeds gevraagde inlichtingen behoeven niet te worden herhaald. Voorlopig is het uitgesloten dat brieven voor Hongarije bezorgd kunnen worden. Reeds aan het Informatiebureau gezonden brieven voor Hongarije zullen worden aan gehouden tot verzending mogelijk is. Tenslotte wordt bekendgemaakt, dat het Internationaal Comité van het Rode Kruis ten gerieve van personen, die inlichtingen wensen over familie in Hongarije, dagelijks uitzendingen verzorgt, waarbij de namen van de aanvragers wordt omgeroepen op golflengte 41,61 meter, om 7, 12.30, 16 en 21 uur. De familie in Hongarije kan door tus- .senkomst van het Hongaarse Rode Kruis antwoorden. Het eerste huwelijk in Nederland tussen twee Hongaarse vluchtelingen is vanmor gen gesloten in het stadhuis van Ommen. De 20-jarige bruid Eva Szanito en de 23- jarige bruidegom B. Kalman, werden ver rast met een fraai bruidsboeket, geschon ken door de commissaris der Koningin in de provincie Overijsel. De huwelijksvoltrekking geschiedde vol gens de Nederlandse wet in de statige trouwzaal voor de ambtenaar van de Bur gerlijke Stand, gemeentesecretaris Stoeten, terwijl als getuigen fungeerden de burge meester van Ommen, mr. C. P. van Reeu- wijk en een commies van de secretarie. Tolken vertaalden de ambtelijke volzinnen en de felicitatietoespraak van de heer Stoe ten; onmiddellijk daarna werden hun een paar zilveren lepeltjes met het gemeente wapen van Ommen aangeboden namens het gemeentepersoneel en verder een groot textielpakket van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Ommen. Alphard, 21 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro Amstelveen, 20 te Rotterdam. Argos, 21 te Amsterdam. Alkaid, pass. 21 Finisterre n. Antwerpen. Alphard, 21 te Antwerpen. Amstelmeer. pass. 21 eil. Guam n. Singapore. Ampenan, 21 te Manilla v. Hinlgaran. Arkeldijk, 21 te Tegal v. Sungeigerong. Amstelmeer, 20 280 m. n.o. eil. Guam n. Singap Aegis, 20 v. Aruba n. La Guaira. Akkrumdijk, 21 te Santos v. Rio de Janeiro. Alpherat, 21 te New York v. Vltoria. Amsteldiep, 20 125 m. o. H. Roads n. IJmuidon. Arendskerk, 21 te Cristobal verw. v. Londen. Aalsum, 20 630 m. w.n.w. Walvisbay n. L. Palm. Ameland, 20 50 m. w.z.w. Pt. Elizabeth n. Abadan. Amstelpark, 20 .500 m. w.n.w. Walvisbay n. Dakar. Ariadne, 20 dw. Finisterre n. Ceuta. Albireo, 21 te Chalna. Het bestuur van de PEN-club voor Ne derland heeft aan de leden een rondschrij ven gericht met een verklaring, d'ie onder tekend moet worden teruggezonden. De verklaring luidt: „Ondergetekende ver klaart zich onvoorwaardelijk tegen het op treden van de USSR in Hongarije". Wie deze verklaring niet voor 25 november heeft ingezonden wordt van de ledenlijst afge voerd. Het aantal leden, dat zijn lidmaat schap van de PEN-club heeft opgezegd, be draagt thans zesenzeventig. Ook Josepha Mondeis, Michèl van der Plas en W. A. Wagener hebben bedankt. OFFICIëLE PUBLIKATIE REGISTRATIE AARDOLIEVERBRUIKERS Het Bureau voor Aardolieprodukten ves tigt met verwijzing naar de perspublikatie van 14 november 1956 de aandacht -'an betrokkenen op het volgende. Voor alle bedrijven, die benzine, gas-, diesel-, en stookolie verbruiken en voor zover zij niet ressorteren onder: het D.-G. van Verkeer (wegverkeer, binnenvaart): het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening (land-, tuin- en bosbouw en visserij): de Directie van Scheepvaart (kust en zeevaart); de Nederlandse Bakkerij stichting (bakkers) zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken formulieren ver krijgbaar, welke, na door de aanvragers te zijn ingevuld, moeten worden gezonden aan het Bureau voor Aardolieprodukten, Groot I-Ierloginnelaan 70 te 's Gravenhage. Tenslotte zij erop gewezen, dat Nederland voor de aanvoer van smeeroliën en -vetten slechts gedeeltelijk is aangewezen op het Nabije- en Midden-Oosten. De voorziening met deze produkten is echter verzekerd en er bestaat geen aanleiding tot distributie van deze goederen over te gaan. Teneinde even wel de regelmatige bevoorrading van af nemers en verbruikers te waarborgen werd de leveranciers verzocht slechts normale hoeveelheden af te leveren. OFFICIëLE PUBLIKATIE EX BURGER GEÏNTERNEERDEN NED. INDIë SMARTEGELD ter beschikking gesteld door de Japanse Regering Bekendmaking inzake door de Japanse Re gering ter beschikking gestelde gelden v »or het doen van een uitkering aan burgerper- sonen-Nederlnnders, die tijdens de oorlog door de Japanners in Azië zijn geïnterneerd. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede. dat door het Bureau Japanse Uitkeringen, Hooftskade 1 te 's-Gravenhage, aan de hand van de tot dusverre aldaar ont vangen aanmeldingen aan ex-bur°er ge- interneerden vragenlijsten zijn toegezonden dan wel aan belanghebbenden werd bericht waarom zij, hetzij voorlopig, hetzij defini tief niet voor de toezending van een vragen lijst in aanmerking kunnen komen. Ten behoeve van hen, die geen kennis namen van de in dagbladen van 7 juli en 11 oktober jl gepubliceerde bekendmaking van het Ministerie van Buitenlandse Zaken en zich nog niet hebben aangemeld, wordt nog maals het volgende medegedeeld. Voor de uitkering komen in aanmerking: 1. Zij, die voor 15 augustus 1945 gedurende tenminste in totaal zes maanden door de Japanners in Azië geïnterneerd zijn ge weest. Met internering wordt :lijkge- steld, de aanhouding in gevangenissen of andere als zodanig gebezigde gebouwen, anders dan terzake van strafbare feiten vallende onder het gewone strafrecht. Onder strafbare feiten worden niet ver staan zodanige, welke kennelijk zijn be gaan met het doel daarmede de bezetter afbreuk te doen. 2. Zij, die ten aanzien van de duur van internering of aanhouding niet aan het vereiste onder 1. voldoen, do die ten gevolge van mishandelingen door, of op last van de Jananners gepleegd, blijvend in hun gezondheid werden geschaad. 3. De gezamenlijke erfgename'n) en recht verkrijgende (n) van allen die in Japanse internering c.q. aanhouding zijn over leden. 4. De gezamenlijke erfgename(n) en recht- verkrijgende(n) van de onder 1. en 2. be doelde personen. Voor de b' mrdeling wie in aanmerking komt voor deze uitkering, zijn afzonderlijke vragenlijsten samengesteld voor: A. Personen, die bij de aanvang der inter nering meerderjarig waren en tijdens de internering geen kinderen te hunnen laste hadden; B. Personen, die tijdens de internering wet tige, gewettigde of wettelijk erkende na tuurlijke kinderen, pleegkinderen en/of stiefkinderen te hunnen laste hadden; C. Personen, die bij de aanvang der inter nering minderjarig waren, doch geboren zijn vóór 1 juni 1935. Aanmeldingen dienen per briefkaart te geschieden bij de Directie Overgangszaken Indonesië (Bureau Japanse Uitkeringen aan ex-geïnterneerden), Hooftskade 1, 's-Graven- haee. Dooi oi voor iedere ex-geïnterneerde die voor 1 juni 1935 geboren is dient n afzonderlijke briefkaart te worden inge zonden. Dringend wordt verzocht op de achterzijde van de briefkaart uitsluitend te vermelden (in blokletters): Naam en voornamen van de ex-geïnter neerde; Geboortedatum en -plaats Huidig adres (volledig) Een der letters A, B of C als boven vermeld. (Om vertraging te voorkomen wordt ver zocht nauwkeurig na te gaan tot welke der groepen A B of C men meent te behoren). Ingeval de briefkaart wordt ingezonden door een nabestaande, dient te worden ver meld tot welke groep de overledene heeft behoord en aan de adreszijde bovendien te worden vermeld: naam, voornamen en adres van de afzender. Na ontvangst van de briefkaart zal een belanghebbende, een op ztfn/haar groep be trekking hebbende vragenlijst worden toe gezonden. Alioth, 22 te Santos. Appingedijk, 21 v. Norfolk n. Curasao. Alwaki, 22 te Amsterdam. Anker, 21 te Amsterdam. Boskoop, 21 te Amsterdam. Bennekom. 22 te Bremen. Batoela, 23 te Singapore verw. v. Surabaja. Breda, 20 te Breinen v. Hamburg. Bali, 20 550 m. z. Dakar n. Belawan. Baud, 20 v. Surabaja n. Makassar. Bengalen, 22 v. Las Palmas n. Genua. Caltex Leiden, 21 te Sidon. Cinulia, pass. 20 Fayal n. Rotterdam. Caltex Leiden, 20 dw. oostpunt Kreta n. Sidon Camerounkust. 21 te Abidjan v. Monrovia. Cottica, 21 v. Madeira n. Plymouth. Calt. Rotterdam, 20 298 m. z.o. Freetown n. R'dam. Ceronia, 20 300 m. z. Takoradi n. Curaao. Caltex Utrecht, 22 te Hoek v. Holland verw. Caltex The Hague, 23 te Philadelphia verw. Crania, pass. 21 Kaapstad n. Bombay. Caltex Rotterdam, 29 te Rotterdam verw. Caltex Utrecht, 22 te Rotterdam. Dordrecht, 21 v. Hamburg n. Londen. Delft, 20 v. Punta Cardon n. Maracalbo. Doris, 21 te Houston verw. Daphnis, 24 te Quanta verw. Diemerdijk, 21 v. Los Angeles n. Balboa. Duivendijk, 21 te Los Angeles. Eemdijk, 20 v. Rotterdam. 21 te Antwerpen. Eos, 20 v. Amsterdam n. Wismar via Hamburg. Eendracht, 21 te Gibraltar. Eendracht, 20 40 m. n. Burlings n. Gibraltar. Ena, 20 v. Belem n. Trinidad. Esso Den Haag, 20 21 m.'z.o. Miami n. Corpus Christi. Esso Rotterdam, pass. 21 Ouessant n. Antwerpen. Eenhoorn, 22 v. Almeria n. Rotterdam. Elizabeth B. 21 v. Corpus Christi n. Philadelphia. Friesland, 20 480 m. z. Cape Palmas n. Belawan. Gooiland, pass. 21 Finisterre n. Recife. Gooiland, pass. 20 Ouessant n. Recife. Guineekust, 20 v. Dakar n. Amsterdam. Garoet, pass. 21 Reunion n. Rotterdam. Graveland, 22 te Rio Grande. Hera, 21 v. Amsterdam n. Madeira. Heelsum, 21 te Antwerpen. Heelsum, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Hecuba, 21 te Ciudad Bolivar. Hispania, 21 te Rotterdam v. Vigo. Holland, 21 te Durban v. Quelimane. Helena. 20 900 m. n.o. San Juan v. Amsterdam. Ilersilia, 21 te Quanta v. Trujillo. Haulerwijk, 20 v. Baltimore n. Amsterdam. Ivoorkust, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Johannes Frans, 22 te Lissabon. Joseph Frering, 21 te Hoek v. Holland verw. Koratia, 21 270 m. n.w. Cochin n. Mena Al Ahm. Karimata, 21 te Southampton. Karimun, pass. 21 Thursday eil. n. Colombo. Kinderdijk. 21 te New York. Khasiella, 21 te Abadan. Kenia, 20 130 m. w. Landsend n. Pta. Cardon. Korovina, 20 450 m. o.n.o. Fayal n. Southampton. Katelysia, 21 v. Bajo Grande n. New York. Kota Gede, 20 110 m. w. Bathurst n. Kaapstad. Kieldrecht, 20 420 m. o.n.o. St. Helena n. Colombo. Kalinga, 21 v. Durban n. Engeland. Kermia, 21 te Rotterdam. Loosdrecht, 21 v Basrah n Abadan. Louis Lantz, 20 155 m. z.w. Ouessant n. Monrovia Lawak, 21 Balboa v. San Francisco. Lekkerkerk, pass. 20 Vlissingen n. Mostagenem. Leersum, 22 te Houston. Maaslloyd, 21 v. Priok n. Semarang. Macoma, 22 te Adelaide. Malvina, 23 te Singapore. Mariekerk, 21 v. Dakar n. Lour. Marques. Meerkerk, 22 te Kaapstad. Murena, 26 te Bunju v. Kawasaki. Mirzam, 20 288 m. n. Dakar n. Las Palmas. Maasdam, 21 v. New York n. Halifax. Mentor, 21 te Curaqao v. Cumana. Modjokerto 21 v. Mena n. Khorelmufatta. Marpessa, 22 te Norrkoping. Mataram, pass. 21 Gibraltar n. Bona. Merwede, 21 v. Las Palmas n. Huil. Kryptos, 20 te Rotterdam. Nestor, pass. 21 Ouessant n. Amsterdam. Nigerstroom, pass. 22 Ouessant n. Amsterdam. Oranjefontein, 20 v. Southampton n. Las Palmas. Oostkerk, 22 te Melbourne. Overijsel, 22 te Rotterdam. Prins Willem V, 20 te Rotterdam Prins Willem George Frederik, 20 v. Montreal naar Le Havre. Prins Maurits, 20 650 m. o.n.o. Cape Race naar Montreal. Pygmalion, 21 te St. Vincent v. Grenada. Purfina Nederland, 20 300 m. o.n.o. Madeira naar Amuabay. Peperkust, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Prins willem v. Oranje, 21 v. R'dam n. Montreal. Radja, 21 v Rotterdam n. Hamburg. Rempang. 22 te Sydney. Riouw, 21 te Singapore. Slamat. 20 v. Tj. Priok n. Singapore. Sirrah. 22 te Priok. Slamat. 22 te Singapore. Stad Dordrecht, pass. 21 Finisterre n. Gibraltar. Stad Haarlem, pass. 21 Kp. St. Vincent n. Melilla. Schie, 20 20 m. o. Kreta n. Beyrouth. Stad Rotterdam, 20 v. Seven Islands n. Glasgow. Stanvac Pendopo, 21 v. Noumea n. Sungeigerong. Sarangan, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Schelpwijk. 27 te Las Palmas verw. Sibajak, 21 te Kaapstad. Tankhaven III. 21 te Belawan v. Sungeigerong. Tjibantjet, 20 60 m. z.w. Okinawa n. Hongkong. Trompenberg. 21 te New Orleans. Tamo. 22 te Montevideo. Tarakan, pass. 22 Kaapstad n. Dakar. Teucer, 21 te Colombo. Tero, 22 te Rotterdam. Vhst. 21 te Amsterdam. Van Noort. 20 320 m. z.w. Hongkong n. Singapore. Van Cloon, 20 v. Tj. Priok n. Semarang. Waterland, 19 v. Ilheos n. St. Vincent. Wonosobo, 21 te Rastanura. Waterman, 24 te Las Palmas verw. Willemstad, 20 v. Cristobal n. Carthagena. Woensdrecht, 20 te Balikpapan v. Pulubunju. KLEINE VAART Daniël, 20 te Westkapelle n. Antwerpen. Ellewoutsdijk. 21 dw. Pendeen n. Belfast- Import,. 21 120 m. n.o. Vilano n. Leixous. Julia Mary. 21 15 m. z.w. Finisterre n. Leixous. Lauwers, 21 dw. Cromer n. Middlesbrough. Midsland, 21 80 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Leith Neeltje B, 21 40 m. n.o. Bougie n. Swansea. Philetas, 21 40 m. n.o. Vilano n. Ceuta. Rini, 21 5 m. w. Startpoint n. Ostende. SLEEP VA ART Gele Zee, 20 80 m. w.z.w. Hanstholm n. R'dam. Hector. 21 v. IJmuiden te Rotterdam'. Humber, 20 280 m. w. Lissabon n. Maracaibo. Nestor, 21 v. IJmuiden te Rotterdam. Oostzee.20 340 m. z.o. Karachi n. Colombo. Thames, 21 te Gibraltar n. Samsun. Witte Zee, 20 80 m. z.w. Dakar n. Funchall. Oceaan en Zwarte Zee, 20 te Horta. Zoekt U een voor de morgenuren' Plaats een Groentje Grote Houtstr. 49 Tel. 20049 verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. Adverteert In dit blad VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637. >:<xxxxMooccoc<xxxx)xxx»xxxxxx>cc<xooocoxxxxx>xxxx)CXzxx:ccoa:ccccccccc<xxxc<xcccoccococccor<xcocoxo3a>^ Zaterdag 24 november - 5.15 uur voor al uw boodschappen >3O^^0MCG00O3000CC0CC0CC)000CCO000C00C0COOC00C000Ci0C00C000CCC0CCC x«oooocoooo»3oooococo30ocicococoococoood f. 54.- Goed blijvend goud-doublé kast Toppunt van verfijning: een CAZAL dameshorloge! Alle zorg, die Europa's beste precisiekunstenaars aan horloges van ere-klasse kunnen besteden, is aan deze juweeltjes van nauwgezetheid besteed. Juweeltjes van vorm ook: elk CAZAL-horloge heeft iets eigens, een persoonlijke élégance die tot de verbeelding van iedere vrouw spreekt. Het ideale horloge voor wie èn van mooi houdt èn van degelijk. Een CAZAL schenken is blijvende waarde schenken Pols Uw St. Nicolaas oveir f. 360.- 14 krt. gouden kast met 14 krt. massief gouden armband. f. 129.- 14 krt. gouden kast In elke prijsklasse van de uitgebreide CAZAL-colIectie vindt U het horloge, dat als het ware persoonlijk voor U is gemaakt. Een verfijnd uurwerk, solide beschermd door bijzonder fraaie kast. In goud, doublé, edelstaal of chroom. c/e- ^eede- 'fj grote gebeurtenissen in ons land, in de stoet op Prinsjesdag, bij staatsiebezoeken van vorstelijke personen en hoge buiten landse gasten, bij militaire parades, ontbreken de mannen van de Marechaussee nooit op het appèl. Dat „overal bij zijn" is echter slechts een prettige bijkomstig heid van de eervolle, verantwoordelijke taken welke aan het Wapen der Koninklijke Marechaussee zijn toevertrouwd. De Marechaussees zorgen voor de veiligheid van het Koninklijk Gezin, u ontmoet ze bij de grensbewaking, op vliegvelden, op de schepen naar Harwich, in internationale treinen. Geen wonder dus, dat er van de mannen die bij dit Keurkorps willen dienen, tact, doortastendheid en verantwoordelijkheids gevoel wordt vereist Wat er verlangd wordt s 0 Niet jonger dan 19 jaarmaar niet ouder dan 25 jaar. 0 Tenminste 1,75 wiefer lang- 0 Goede ogen (geen bril dragen). 0 Nederlander zijn en ongetrouwd. 0 Enkele jaren MULO strekt tot aanbeveling. Opleiding De t(jd van opleiding Is verschillend, doch ten hoogste één jaar. De bevordering tot eeD hogere rang is mede afhankelijk van de prestaties. T(jdens de opleiding wordt reeds een aantrekkelijk salaris uitbetaald. De salarissen zijn onlangs aanmerkelijk verhoogd. Aanmelding Inlichtingen zijn te verkrijgen en men kan zich aanmelden bij de dichtstbijzijnde Brigade-commandant van de Koninklijke Marechaussee. Wie eerst schriftelijke gegevens wil hebben of thuis inlich tingen wil ontvangen, kan een briefkaart zenden of onder staande coupon inzenden aan het Hoofd van de afdeling Personeelspubliciteit van het Ministerie van Oorlog. Grote Marktstraat 40, den Haag. telefoon 18.22.90, toestel 1217. Coupon AAN het Hoofd van de afdeling Personeelspubliciteit van het Ministerie van Oorlog. Grote Marktstraat 40, den Haag, telefoon 18.22.90. Ik zou gaarne schriftelijk Ij inlichtingen willen ontvangen thuis Inzake dienstneming bij de Koninklijke Marechaussee. In blokletters invullen s.v.p. Als brief te frankeren. BC. 029 NAAM: ADRES:. WOONPLAATSi LEEFTIJD f; Doorhalen wal nfeï gewenst wordt.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 15