Haarlemse raad vol afschuw over knechting van Hongarije Meer culturele in bestuur zou representatie gewenst zijn Haarlemse raad akkoord met hoger water- en slachttarief BH ICE REMEDIE Voorwalt-foto HULDE VOOR HULPVERLENING Communisten zijn vóór hulp aan slachtoffers Russische terreur Raad Haarlem over werkplaats antiek textiel Communistisch succes: bij G.E.B. geen „koppelbazen" meer Motie ingediend en ingetrokken na toezegging bestudering kwestie 17 FILM 8 en ló'mm Overveert, tel. 16012 Gemeentebelang geschaad door publicaties f 6 75 Ontwerper verstrekte de gegevens voor maquette Burgerlijke Stand van Haarlem Flatbouw uitgesteld In eigen vlees Geen koppelbazen9 DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT f 5.20 f 1.65 üfrlEAU DE COLOGNE KÖLNISCH WASSEP. pUTlli; g -KÖLNISCH DE HAARLEMSE RAAD is gisteren niet aan de behandeling van de gemeentebegro ting voor 1957 toegekomen. Hoewel het ge meentelijk leven daardoor nu wel niet di rect geschokt zal worden., blijft het feit toch bedenkelijk, dat de begrotingsbehan deling nog voordat zij goed en wel begon nen is vele uren vertraging ondervindt. Zoals elk jaar zullen de laatste begrotings hoofdstukken, in het bijzonder onderwijs, jeugd, cultuur en sport, daarvan weer het kind van de rekening worden en niet die aandacht krijgen welke zij verdienen. Waar er twee praten hebben er twee schuld. De gisteren veroorzaakte achter stand is zowel te wijten aan B. en W., die zich blijkbaar door niets laten weerhouden om een mammoetagenda van. maar liefst vijftig punten aan. de algemene beschou wingen te laten voorafgaan., als aan die raadsleden, die er niet in slagen de om vang van hun uiteenzettingen in evenredig heid te doen zijn met het historisch belang daarvan. Men vraagt zich bovendien af, waarom B. en W. een punt op de agenda plaatsen, waarvan zij op hun vijftig vingers hebben kunnen natellen dat er een lang durige discussie in besloten vergadering aan verbonden zou zijn. Deze gang van zaken heeft ons eens te meer ervan over tuigd, dat het hoog tijd wordt, dat de Haarlemse raad om de twee in plaats van om de drie weken gaat vergaderen en dat de ambtelijke weerstanden daartegen worden overwonnen. Natuurlijk is het ook nodig, dat de raadsleden wat meer zelfbe heersing gaan tonen bij de behandeling van onderwerpen,, waarvan het voor en te gen nu al jaar en dag op dezelfde argu- inenten en motieven berust, zoals de win- kelsluitingswet. De séance van. gistermiddag zouden wij bijna als een remedie tegen de democratie gaan kwalificeren. ADVERTENTIE KLEINBEELDPROJECTOREN Mening van B. en IV.: „Wij zullen alle betrokkenen voor zover nodig nogmaals wijzen op de nadelige ge volgen, welke vóontijdige publikaties in het algemeen voor de gemeente kunnen hebben". Aldus B. en W. van Haarlem in hun antwoord op vragen, die de heer E. F. Albrecht (Arb.) had gesteld naar aanlei ding van twee artikelen in de Nieuwe Haarlemse Courant, respectievelijk over de watertarieven en over een onderzoek bij het gasbedrijf. B. en W. delen mede, dat de voor deze artikelen benodigde gegevens niet met toe stemming van het college zijn verstrekt. Het wordt betreurd, dat dergelijke voortij dige publikaties hebben kunnen plaats vin den. „Ontijdige publikaties inzake het bedrijfs- techndsch en -economisch onderzoek van het gasbedrijf moeten niet in het belang van Haarlem worden geacht", menen B. en W. De heer Albrecht had namelijk geïn formeerd of het college niet van mening was, dat met de publikatie van bepaalde mededelingen in het tweede artiKel Haar lemse belangen kunnen worden geschaad. Opgemerkt wordt, dat van een onder zoek naar de wijze waarop deze medede lingen in het bezit van de pers zijn geko men, geen resultaat wordt verwacht. Dat heeft de ervaring geleerd, meent het col lege. De Haarlemse gemeenteraad heeft zich woensdagmiddag met inbegrip van de communistische raadsleden mr. M. D. Pro per. G. Mol en II. C. Hennevelt achter een voorstel van Burgemeester en Wet houders geschaard om een krediet van tien duizend gulden beschikbaar te stellen ten behoeve van de zorg voor de in Haarlem onder te brengen vluchtelingen. Alle woordvoerders spraken met waardering over het voorstel al wilden de commu nistische woordvoerders zich distanciëren van de politieke motieven, die aan het voorstel ten grondslag lagen. De afgevaar digden van de democratische partijen heb ben met afschuw gesproken over het Rus sische ingrijpen in Hongarije, waarbij zij aan de communistische raadsleden de vraag stelden: stelt u zich achter dit Russische optreden?, waarop de communistische raadsleden het antwoord schuldig bleven. De voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, sprak van de SDontaneïteit, waarmee ons volk met het leed van het Hongaarse volk meeleeft. Het college heeft gemeend voor het opnemen van vluchtelin gen vijf woningen te moeten beschikbaar- stellen en voor het nemen van de eerste maatregelen in verband met de vluchte lingenzorg tienduizend gulden uit te trek ken. Betrof het hier alleen een natuurramp, dan zou de vraag, of een dergelijk verre gaand voorstel zou moeten worden gedaan, langdurig zijn overwogen. B. en W. hebben zich, aldus de voorzitter, laten leiden dooi de afschuw en verontwaardiging om het geen het Hongaarse volk werd en wordt aangedaan. De voorzitter gaf een uiteenzet ting van hetgeen tot nu toe in Haarlem op het gebied van de vluchtelingenhulp is tot stand gebracht over welke activiteit de lezer in ons blad uitvoerig is ingelicht. Be halve het onderbrengen van vijf Hongaarse gezinnen, zullen reeds volgende week zes tig vluchtelingen, vermoedelijk alleen staande jongemannen, worden onderge bracht. De burgemeester bracht hulde voor het geen de provinciale stichting voor Maat schappelijk Werk, het Rode Kruis, de U.V. V., de Stichting Zuid-Kennemerland voor Vluchtelingenhulp, vele bedrijven en par ticulieren reeds tot stand hebben gebracht. Afgewacht zal nog worden, welke plannen een comité uit de burgerij onder leiding van de heer P. A. Heeres zal ontwikkelen. B. en W. hebben besloten, als een uurloon actie van het gemeentepersoneel zal uit gaan, hieraan het hunne bij te dragen. Ten slotte zei de voorzitter, dat tussen de di verse hulpverlenende instanties ruim over leg wordt gepleegd. „Ook onze fractie is geschokt over de tragische gebeurtenissen in Hongarije", zei mr. M. D. Proper (Comm.). En hij ver volgde: „Veelal zijn onschuldigen getroffen en het leed roept om hulp". Nadat spr. erop had gewezen, dat in de afgelopen jaren ook in andere werelddelen leed was veroor zaakt (optreden Nederlandse militairen in Indonesië, militaire actie van Fransen en Engelsen in Egypte), zei hij, de politieke motieven, die aan het voorstel van B. en W. ten grondslag liggen te betreuren; hij zou zich echter niet tegen het voorstel verkla ren. Nadat de spreker uitvoerig was inge gaan op wat hij noemde het Amerikaanse ophitsen tot een gewelddadige rebellie in Hongarije, zei hij, dat fascistische lynch- I ploegen in Hongarije de macht in handen hadden willen nemen, hetgeen moest wor- den voorkomen. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer E. F. Albrecht uitte in scherpe bewoordingen zijn afkeer over het optreden van de Russische rechtsverkrach- ters in Hongarije en de slaafse houding van de communistische raadsleden. Spr. vroeg zich af, of de hulp die de gemeente thans biedt, wel voldoende is. Zonodig zullen ver dere stappen moeten worden gedaan. Uit voerig ging de socialistische woordvoerder in op de woorden van mr. Proper, waarvan hij zei, dat de Sovjet-gezinde raadsleden zich moeten uitspreken, of zij zich achter het moordend optreden van de Russen stellen. „Wij hebben er recht op, te weten wat uw standpunt is," sprak de heer Albrecht, zich tot de communistische raadsleden wendend. „Als uw antwoord bevestigend is, stelt u zich buiten onze volksgemeenschap", zei de fractievoorzitter, die alle hulde voor de hulpverlening bracht en vond, dat niet genoeg hulp als antwoord op de Hongaarse smeekbede kan worden gebracht. Ook de heer J. A. Schippers (K.V.P.) betuigde zijn instemming met het voorstel van B. en W. en sloot zich aan bij hetgeen de heer Albrecht had gezegd. Hij vroeg zich af, of het dagblad „De Waarheid" niet uit de openbare leeszaal zal moeten worden verwijderd, daar hij de aanwezigheid van dit blad even erg vond als het ter lezing leggen van pornografische lectuur. Me vrouw mr. E. A. J. S c h e 11 e m aC o n- radi (V.V.D.) zei dat het gebeurde in de communistische dlctatuurlanden voor de vrije wereld aanleiding moet zijn ondemo cratische uitingen de kop in te drukken, waarna de heer D. A. J. S p e k (A.R.) eer biedige hulde bracht ter nagedachtenis aan hen, die in de strijd voor de vrijheid hun leven lieten. De Communisten spreken van de verworvenheden der volksdemocratie; men kan beter van verdorvenheden spre ken. „Bij de overvloedige uitingen van rechtsverkrachting in Hongarije durft de C.P.N. hier nog van vred'e te spreken," zei de heer Spek, die eveneens van de heren Hennevelt, Mol en Proper een duidelijk standpunt verlangde. Spr. toonde zich ver heugd over de hulpverlening, hetgeen ook de heer A. J. de Landmeter (C.H.) deed. De heer Mol (Comm.) gaf een toelichting op hetgeen de heer Proper had gezegd, waarin hij sprak van dc overdrijving waarmee de internationale pers het gebeurde in Hon garije had doorgegeven. Met interrupties van verontwaardiging door de raadsleden, zei de communist Mol, dat men zijn oordeel moest voorbehouden, totdat de geschied schrijvers hadden aangetoond, wat wel en niet waar was. De voorzitter vroeg zich af, of de Neder landse „Prawda" uit de leeszaal zal kunnen worden verwijderd. Dit zal worden onder zocht. Hetgeen de Sovjet-gezinde raads leden hadden gezegd, had hem met „weer zin" vervuld. „Zij zingen het ons uit de oorlog bekende liedje: het is niet waar". Dc heer Albrecht eiste mondelinge stem ming over het voorstel tot hulpverlening, opdat de communisten zich duidelijk kon den uitspreken. Het zou mij een genoegen doen, als zij tegenstemden, zei de voor zitter. Het resultaat van de stemming was, dat de communisten Proper, Mol en Henne velt zich vóór hulpverlening aan de Hon gaarse vluchtelingen verklaarden. ADVERTENTIE f 3.05 f 5.35 f 7.70 f 2S0 VV" - - HU de brand monument Naar wij vernemen heeft de ontwerper van het Hildebrandmonument, de beeld houwer professor J. Bronner, thans aan Openbare Werken de noodzakelijke gege vens verstrekt om te kunnen overgaan tot de vervaardiging van een maquette, welke zal dienen voor een tweede proefopstelling in de doorkijk van de Haarlemmerhout. De vervaardiging van de maquette zal ruim een maand vergen, terwijl de opstel ling afhankelijk is van de weersomstandig heden. Voor overhaasting behoeft men dus voorlopig nog niet te vrezen. De Haarlemse gemeenteraad is woensdagavond zonder hoofdelijke stemming akkoord gegaan met de verhoging van de water- en de slachthuistarieven. In het eerste geval lieten de twee aanwezige communisten, de heren Proper en Hennevelt, hun tegenstem aantekenen. Het huidige watertarief van 36 cent per kubieke meter met een minimum van zes kubieke meter per kwartaal wordt veranderd in een vastrechtbedrag van 2.10 per kwartaal en een eenheidsprijs van dertig cent voor elke verbruikte kubieke meter water. Voor sommige speciale groepen verbruikers gelden afwijkende tarieven. De door Burgemeester en Wethouders an Haarlem aan de gemeenteraad aange- ooden begroting van baten en lasten van de werkplaats tot herstel van antieke textiel voor 1957 veroorzaakte tijdens de gemeen teraadsvergadering van woensdagmiddag een debat, dat eerst bijna anderhalf uur achter gesloten deuren werd gehouden en daarna in een openbare vergadering nog eens gedeeltelijk werd overgedaan en dat zelfs tot een eerst ingediende en later weer ingetrokken motie van de heer Voogd (Arb.) leidde, waarin aangedrongen werd op een sterkere culturele en esthetische vertegenwoordiging in het bestuur van de stichting. De heer Voogd (Arb.) begon met erop te wijzen, dat de stichting uniek is voor Europa en dat zij onder de leiding van mejuffrouw dr. G. T. van IJsselsteyn een internationale en nationale faam heeft ge kregen, die de heer Voogd gecontinueerd wenste te zien. Als de naam van de stich ting uit cultureel oogpunt onaantastbaar is, is ook de andere, sociale kant daarvan af hankelijk. De heer Voogd meende, dat de culturele zijde in het bestuur onvoldoende vertegenwoordigd is. Er zou slechts één wat hij noemde waarnemer zijn van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waartegenover stond, dat de andere bestuursleden meer met juridi sche, administratieve en andere kanten van het beheer te maken hadden. Als de stich ting de sociale reputatie wil behouden, die zij heeft, dan zou de vertegenwoordiging van de gemeente Haarlem ook in de cultu- reel-esthetische sector versterkt moeten worden. Mevrouw S c h e 11 e m aC o n r a d i (V.V.D.) meende een vreemde verhouding te zien tussen het bedrag van de rijkssub sidie 225.000) en de opbrengst van de apijtreparaties, die 106.000 bedraagt en iie ongeveer één derde uitmaakt van de otale begroting. Zij maakte hieruit op, dat de tapijtreparaties als sluitpost fungeerden en zij vroeg zich af, of de reparaties niet meer zouden kunnen opbrengen. Tenslotte xcc<xxxxocxxxxxxxx>oooocxx»ocxxxxx»ooooocooooooocooooa Een deel van het raadsverslag is opgenomen op pagina 19. vroeg zij of de prijzen op een bepaald niveau werden gehouden en of er te dezen aanzien een minimum gold of een garantie. De heer Van Veis en (K.V.P.) vroeg of er in de werkplaats ook nieuwe tapijten werden gemaakt en zo ja, wie de ontwer pen voor deze tapijten maakte. Wethouder Angenent antwoordde de spreekster en sprekers zeer uitvoerig. Het was zeker niet zo, dat er regelmatig nieuwe tapijten gemaakt worden. De opzet is uit sluitend te repareren. De rijkssubsidie was niet variabel; zij bedroeg 90 percent van het totale bedrag. Verder was de wethouder van mening, dat er bij de werkplaats een hoog artistiek niveau bestond, dat gehandhaafd werd door een nauwkeurige selectie van de mensen, die er werken. Hij ontkende niet, dat er spanningen zouden kunnen voorkomen tus sen de culturele en sociale zijde van de werkplaats. Naar aanleiding hiervan merkte hij op, dat het gemeentebestuur er prijs op zou stellen, dat de klaargekomen tapijten worden tentoongesteld in het Frans Halsmuseum.Overigens was naar de mening van de wethouder de culturele zijde in het bestuur op voldoende wijze vertegenwoor digd. Hij schetste uitvoerig de belangstel ling en ervaring, die verscheidene bestuurs leden op cultureel terrein hadden. Dit alles vond de heer Voogd niet vol doende. Hij wenste een motie in te dienen, waarin B. en W. werden uitgenodigd de vertegenwoordiging van de gemeente Haarlem in het bestuur zodanig te regelen, dat het culturele en esthetische element daarin sterker als zodan-'-r is vertegen woordigd. De wethouder zei in zijn antwoord aanvaarding van de motie te moeten af raden en beloofde, de door de heer Voogd opgeworpen kwestie ernstig in het college te bespreken. Na deze toezegging, die door de voor zitter werd bevestigd en bekrachtigd was de heer Voogd bereid zijn motie in 'e trekken, mits de raad op korte termijn nadere mededelingen op dit gebied zouden bereiken. Daarna werd de begroting van de werk plaats zonder verdere discussie aange nomen Onze collega's van de Kennemer Lyceumkrant waren gisteren op bezoek in onze drukkerij. Zij toonden een levendige belangstelling voor de rotatiemachines en voor alle andere onderdelen van de tech nische vervaardiging van een dagblad. HAARLEM, 21 november 1956 ONDERTROUWD: 21 nov., N. J. Schouten en A. J. Hurkmans; W. G. Hooijschuur en A. M. Hoogenboom; C. C. P. Blom en J. H. W, Heemskerk; J. A. G. Ouwens en C. H. A.' de Jager; G. C. van der Kuijl en A. S. Vrolijk; P. van Dijk en W. Klaassen; H. G. Smink en H. Visscher; J. M. Sepers en L. O. Taconis; W. I-lillebrand en M. van Rotter dam: A. M. Suijk en A. Vos; A. B. Schaap en P. Kortenhoeven; P. Bot en M. Schmitz; A. de Boer en A. Molenaar; J. J. Boon en A. A. Gelaudie; P. Bleeker en E. Visbeen. GEHUWD: 21 nov.. Th. Bes en A. M. A. Janzen; J. F. A. Halewijn en Hartman; W. J. Vrenegoor en A. M. J. Goedemans; E. W. F. Tews en W. Chr. Thijssen; H. J. Th. Kook en B. A. van Zon; H. A. J. Loogman en Chr. P. Barnhorn; J. W. van Westerop en J. C. M. van der Valk; P. A. van Excel en W. Witjes; J. C. van Eerden en C. Chr. S. Sweekhorst; W. J. C. Bonarius en A. M. C. M. Larsen; P. Konings en E. G. Strengholt; R. Hols- appel en G. Oldenbroek; J. Smit en E. F. Breeuwer. BEVALLEN van een zoon: 20 nov., P. van SteenbergenMacco; A. MeinemaBonim- bie; M. J. HeerensHouweling; J. A. Zant- voortvan der Bruggen; M. P. Hijmavan der Ben; M. J. van LithBoxman; 21 nov., M. J. de Vos—Ruighaver Het voorstel van B. en W. van Haarlem om over te gaan tot verkoop van het stuk grond op de hoek van de Willem de Zwij gerlaan en de Mauritslaan in het Zuider- houtpark aan de Nederlandse Maatschappij voor Volkshuisvesting te Amsterdam voor de bouw van een flatgebouw van negen verdiepingen onder architectuur van prof. ir. H. T. Zwiers, is gisteren van de agenda van de gemeenteraad afgevoerd. Gelet op de ervaringen welke de gemeente heeft met de Nederlandse Maatschappij voor Volks huisvesting heeft opgedaan inzake de bouw van 350 middenstandshuurwoningen in Sinnevelt, kon deze mededeling nauwelijks verwondering baren. Bij informatie ten stadhuize bleek ons evenwel, dat deze keer de vertraging slechts werd veroorzaakt door een nadere correctie van de situering van het flatgebouw. Men vertrouwt dat de moeilijkheden spoedig zijn opgelost. BEVALLEN van een dochter: 18 nov., A. RietdijkSjoukens; 20 nov., M. H. van Dam de Rooij; ,21 nov., A. Th. Houweling Tijdgaat. OVERLEDEN: 19 nov., J. Wester, 46 j„ Kamperlaan; 20 nov., J. van den Boom, 78 j., Ripperdastraat; J. Wiersma, 86 j. Haze- paterslaan. In het betoog van de heer M e n s i n k (Arbeid) waren alle argumenten welke ook de overige voorstanders van het voorstel over de waterprijs te berde brachten - de heren Schippers (K.V.P.), Stoffels (V.V.D.) en Spek (A.R.) - verenigd. De heer Mensink vond het belangrijk dat van het voorstel geen nadelige invloed op de volksgezondheid gevreesd behoeft te wor den - de toeneming van het waterverbruik in het laatste decennium wijst daarop - en wees er voorts op, dat ook na de voorge stelde verhoging de verhouding tussen de waterprijs en de koopkracht van de bur gerij zeker nog gunstiger zal zijn dan ten tijde van de invoering van het bestaande tarief in 1925. De huidige situatie, dat op 70 °/o van het aantal aangeslotenen op de waterleiding verlies wordt geleden, mag zeker niet bestendigd blijven. Die over weging deed de heer Mensink heenstappen over het bezwaar, dat thans wel plotseling een zware last op de burgerij wordt gelegd. Hij beval voor de toekomst een wat tijdi- ger correctie der tarieven aan, dan thans het geval was geweest. Wat de exploitatie van het waterbedrijf aanging stipuleerde spreker, dat zijns inziens de gemeente de sociale taak heeft drinkwater tegen kost prijs te verschaffen. De heer W e n s i n g (C.H.U.) bleek wat critischer tegenover het voorstel te staan, omdat hij het ogenblik der tariefsverhoging slecht gekozen achtte nu van regeringszijde prijsstabilisatie wordt nagestreefd. Hij hoopte niet, dat het voorstel het begin van een reeks verhogingen zou betekenen. De heer Hennevelt zag het voorstel als ongunstig voor de kleine verbruikers, die hij vereenzelvigde met de groep minder draagkrachtigen - zijn partijgenoot Pro per sprak van 63 °/o - en trok vooral van leer tegen de bepaling, dat de gebruiker ook moet betalen voor het water dat buiten zijn schuld verloren is gegaan. Wethouder Angenent antwoordde, dat dat nodig was om nonchalance te voor komen en meende, evenals de heer Stof fels, dat het lang niet zeker was, dat nu juist de kleine verbruikers ook de minst draagkrachtigen zouden zijn; de grote ge zinnen zullen juist bij de nieuwe, logischer tariefstelling gebaat zijn. Dat het water tarief zo lang „bevroren" was geweest, vond zijn oorzaak ook in de prijsstop welke geruime tijd heeft gegolden. De wethouder wees er voorts op dat de tariefsverhoging niet zozeer een verhoging der batige saldi beoogt dan wel vooruitloopt op de grote investeringen die komende zijn. De heer Mensink had in dat verband het bedrag van drie miljoen genoemd, onder meer voor een tweede pompstation. Wethouder Bakker ging nog even in op een vraag van de laatstgenoemde over de functie van het vernieuwingsfonds voor de gemeentebedrijven. B. en W. beraden zich daar nog over. Zeker is, dat dit fonds meer werd geschapen ten behoeve van het Energiebedrijf dan van het Waterbedrijf. Het heeft het karakter van een egalisatie fonds gekregen om de daling der winsten van het G.E.B.veroorzaakt door investe ringen, op te vangen. Over de verhoging van de slachthuis tarieven werd, het adres der Haarlemse slagers ten spijt, heel wat minder gespro ken. Mevrouw Smitz-P eper (Arbeid) wilde eens weten hoe de vergelijking der Haarlemse tarieven met de elders geldende uitviel en de heer Proper, er reeds van uitgaande dat dit nadelig voor Haarlem zijn zou, meende dat men „in eigen vlees zou snijden", daar de slagers dan naar andere slachthuizen zouden gaan. Wethouder Angenent dacht, dat dat wel zou loslopen, want dan worden de transportkosten hoger en bovendien heft de keuringsdienst een „invoerrecht". En ver der kon de wethouder een reeks slachthui zen opnoemen met hogere tarieven. Wethouder Angenent kwam voor de derde keer in de bocht bij de beantwoor ding van een door de heer Hennevelt aangevraagde interpellatie over het huren van arbeiders door het Gemeentelijk Ener giebedrijf bij particuliere werkgevers met uitschakeling van het Gewestelijk Arbeids bureau. De communistische vragensteller zag hierin een herleving van het systeem der „koppelbazen" en een overtreding van de wet op de arbeidsbemiddeling. De wethouder bleek het hiermee volledig eens te zijn. De huidige methode om grond werkers aan te trekken - die gehuurd wor den tegen een uurloon van 2.90 inclusief sociale lasten, hetgeen, zoals de heer Hen nevelt zei, een aardige bron van inkomsten voor de aannemers betekent - wordt ver vangen door een rechtstreekse inschakeling van aannemers bij de uit te voeren werken. De moeite welke men heeft om voldoende grondwerkers te krijgen, heeft tot de hui dige situatie geleid. Bij het Waterbedrijf is evenwel gebleken, dat er nog wel andere mogelijkheden zijn. Wethouder Bakker kwam evenwel in het geweer tegen de door de heer Henne velt gesuggereerde soepelheid bij de func tie-indeling om aldus een loon te kunnen geven, overeenkomende met de zwarte lonen in het vrije bedrijf. „We kunnen niet zo maar gaan schuiven met lonen en functies", zei hij en hij ver bond er nog een politieke beschouwing aan, waarop de heer Hennevelt gretig in ging. En toch was de begrotingsbehande ling nog niet begonnen. Geen spreekuur. De burgemeester van Heemstede is verhinderd vrijdag zijn spreek uur te houden.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 21