J Spelen 1956 Olympisch allerlei Olympisch Morrow, goud Bell, voor de Amerikanen Connolly en Davis e0f7 De Olympische Spelen in cijfers Amerikaanse sprinters op ÏOO m. verre superieur 1.000.000 Geen beslissing in partij Piet Roozenburg-Keller Weer vele verbeteringen van Olympische records Om wereldtitel dammen Ook Bom en De Jong speelden remise 9 li Landv komt niet uit op de 5000 meter Voorsteller» aan congres Atletiek Federatie Hongaarse sportlieden vroegen politiek asiel Olympische zwemploeg in liefdadigheidswedstrijd Drink moet zijn. Antilopen-ploeg had grote tegenstand te overwinnen ATLETIEK GEWICHTHEFFEN BASKETBAL ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 De Melbourners hebben een naam be dacht voor de velden bij het Olympisch dorp waar starende burgers op een af stand. de wereld-groten der atletiek kun nen zien trainen. De „armeluis' olympiade", noemen ze het veld. Een 67 jaar oude man, die bekend staat als één van 's werelds beste zakkenrollers, heeft voor de politierechter in Melbourne twee maanden gevangenisstraf in ontvangst moeten nemen. Hij is een in Canada gena turaliseerde Rus, die in 41 landen een strafblad heeft. De officier van justitie zei dat Abraham speciaal voor de Olympische Spelen naar Australië was gekomen, van wege de zakelijke vooruitzichten Souvenirs De Amerikanen en Italianen laten het meest het geld rollen in de souvenir winkel van het Olympisch dorp. „De Amerikaansche meisjes zijn wild op de speelgoed-koalabeertjes en -kange- roes", zeide de chef van deze winkel. Jim Phillips, terwijl hij zijn snel slinkende voorraad bekeek. „Bij alle Italianen zit het geld ook los in de zak", voegde hij er aan toe. Het populairste artikel is de souvenir- enveloppe, beplakt met de speciale Olym pische zegel en met het stempel van de spelen. Het geringst is de klandizie van de zijde der Russen. Joegoslaven, Fransen. Spanjaarden en Scandinaviërs. Verstandig Het is een verstandige atleet die tevre den is met zijn resultaat ook als hij geen medaille gewonnen heeft. Zulk een ver standig man is de Zweed Stig Pettersson Hij zeide zich zelfs „de gelukkigste man ter wereld" te voelen, nadat hij op hel nummer hoogspringen beslag op de vijfde plaats had gelegd. Natuurlijk heeft Stig wel enige reden tot vreugde. Met zijn resultaat was hij de beste Europeaan onder de Olympische hoogspringers. „Zo iets had ik nooit ver wacht. Ik zou niet hebben willen geloven dat ik zo goed was. Ik ben geen ogenblik zenuwachtig geweest. Maar ik moet zeg gen dat ik geluk heb gehad. Er was (op 2.6 meter) maar zo weinig ruimte tussen mij en de lat, dat de lat trilde - maar hij hield het". Boos De Olympische Snelen 1966 hehbpn hun eerste boze winnaar, de Rus Wladimir Kutz. In een officiële verklaring beschul digt hij de Engelsman Oordon Pirie er van dat. deze hem herhaaldelijk op de hie len getrapt heeft en hem nerveus heeft gemaakt in de finale van de 10.000 meter. Overigens heeft deze nervositeit toch niet belet de wedstriid in recordtijd te winnen. Pirie. die in deze wedstrijd een zware nederlaag heeft geleden tegen de Rus. geeft toe dat hij zo dicht on Kutz' hielen zat dat hij die meerdere malen geraakt heeft. Maar Pirie zegt dat dit onopzetteliik ge beurd is en omdat hij. Pirie. zijn pas niet in bedwang had. Oedickwa1' fileer d Hef Am01"ikaans Olvmpi^ch Comifp heeft een van d° leden van de Amerikaanse ploeg. Clifford Blair, die aan het kogel slingeren zou deelnemen, gediskwalificeerd. Als reden wordt opgegeven dat PJair. een student in Boston. ..doorgaat met het ge zag van het TOO te tarten door artikelen te schrijven in een te Boston verschijnend blad". De diskwalificatie komt neer op een schorsing. John Landy, houder van het wereldrecord op de mijl, heeft besloten niet aan de Olym pische 5000 meter deel te nemen, maar zich te sparen voor de 1500 meter. Landy ver klaarde. dat hij niet genoeg getraind had om zijn land waardig te vertegenwoordigen 'n een wedstrijd op een langere afstand. De reglements- en recordcommissie van de IA AF heeft in twee zittingen een aantal voorstellen bestudeerd. De meeste werden verworpen. Aan het congres zullen evenwel ter goedkeuring worden voorgelegd voor stellen die het volgende inhouden: Een wereldrecord, dat gedurende een wed strijd op een tussenafstand wordt gemaakt, zal erkend worden als d° atleet de wedstrijd heeft uitgelopen. De tijdopneming in tienden van een seconde, die tot nu toe gebruikt wordt voor afstanden die de 1000 meter niet te boven gaan. zal voorlaan ook gelden voor afstanden van 1000 meter tot en met 1 mijl. Het cementen platform, dat reeds was toegestaan bij het discuswerpen en het kogelslingeren, zal ook mogen worden ge bruikt bij het kogelstoten. Het onderzoek van het Finse voorstel tot vaststelling van strikte normen voor het gebruik van speren in officiële wedstrijden, is aangehouden tot de volgende week opdat de indieners een nadere toelichting kunnen verstrekken. Ook tijdens de tweede dag van de Olympische Spelen in Melbourne hebben ruim honderdduizend toeschouwers amateursport van de beste soort gezien. Prestaties die de beste onder de besten de gouden medaille opleverde. Opmerkelijk was weer hoe veel beter de prestaties in het algemeen waren in vergelijking met de vorige Olym pische Spelen, hetgeen het beste kon worden afgemeten naar het aantal verbeteringen van bestaande Olympische records. Op de 100 meter waren de prestaties niet al te best. Hier waren overigens de Amerikaanse sprinters Rusland, de favoriet van het Olympisch voetbaltoernooi, heeft in de eerste wedstrijd van dit toernooi slechts met 21 van Duitsland gewonnen, in een partij voetbal dat in de tweede helft meer op een worstelwedstrijd leek. De eerste helft, waarin de Russen In de 24ste minuut de leiding namen, verliep zonder incident. Maar de tweede helft werd een combinatie van boksen en worstelen, toen de Russen, die telkens op de zwaar spelende Duitse achterhoede strandden, ver geldingsmaatregelen namen. Duwen en stompen werden uitgewisseld en de Britse scheidsrechter Mann moest het spel herhaaldelijk onder breken om waarschuwingen uit te delen. Alleen de Russische spil Bachachkine speel de een prachtige partij. De overige Russen stelden danig teleur, lieten niets van het verfijnde voetbal zien dat van hen verwacht werd en zij werden te gauw kwaad. verre superieur. Olympisch kampioen werd Morrow in 10.5 sec., gevolgd door zijn landgenoot Baker en de Australiër Hogan. De titel bij het verspringen was ook al voor een Amerikaan, namelijk Gregory Bell. Bij het kogelslingeren werd de beste prestatie geleverd door de Amerikaan Connolly met een worp van 63.19 meter, hetgeen een nieuw Olympisch record betekende. Het Olympisch goud op de 400 meter horden was ook al weer voor een Amerikaanse atleet: Glen Davis. Van het begin af concentreerden de Duit sers zich op de verdediging, hun midvoor Schaefer gebruikend als een tweede mid- half. Het middenveld werd in de eerste helft bijna voortdurend door de Russen be heerst, maar zij kregen weinig scoring- kansen tegen de hechte Duitse verdediging. De Russische voorhoede, die er niet in slaagde in het Duitse strafschopgebied door te dringen, schoot van vérre afstand. Het enige doelpunt in de eerste helft kwam van de voet van Isaev in de 24ste minuut. Het was een met de linkervoet afgevuurde kogel van 20 meter afstand, welke de be kroning was van een prachtige soloren. De Duitse doelman verwachtte nog geen schot en greep te laat naar de bal, die in de rechterbovenhoek van zijn doel verdween. Vijf minuten voor het eind van de wed strijd, die bij warm, zonnig weer en op een droog terrein gespeeld werd, bracht Streltsov de Russische voorspring op 20. Een minuut later redde de Duitse vleugel speler Habig de eer. Amerikanen snelst De Amerikaanse sprin ters domineerden in de halve finales 100 meter. De eerste werd gewonnen door Ira Murchison in 10,5 sec., dezelfde tijd welke voor Agostini uit Trinidad werd genoteerd. Het verschil tus sen beide mannen was mi niem. Even fel was de strijd in de andere halve finale tussen Bobby Morrow, en Ba ker. Morrow evenaarde voor de tweede maal in twee dagen met 10,3 sec. het Olym pisch record en deze tijd was des te fraaier omdat de tegenwind was aangewakkerd tot meer dan 2 meter per seconde. De Amerikanen hadden dus drie man in de finale. Zoals verwacht werd legde enkele uren later Morrow, over wie het verhaal gaat dat hij bij zijn training al rennende ko nijnen kan vangen, beslag op de eerste plaats. Hij klopte met miniem verschil zijn ploegmaat Thane Baker. Voor beiden werd 10,5 sec. afgedrukt. De Australiër Hogan zorgde er echter voor dat een drievoudige zege in dit num mer de Amerikanen ontging. Hij eindigde als derde, ondanks Murchisons vertwijfel de pogingen. De einduitslag van de 100 meter heren luidt: 1. en Olympisch kampioen Morrow (V.S.) 10,5 sec.; 2. Baker (V.S.) 10,5 sec.; 3. Hogan (Austr.) 10,6 sec.; 4. Murchison (V.S.) 10,8 sec.; 5. Germar (Did.) 10,9 sec.; 6. Agostini (Trinidad) 10,9 sec. De finish die de zes snelste mensen maak ten was zo snel en zo „verschilloos". dat de foto de beslissing moest geven. De 21-jarige Morrow was echter ruim een halve pas voor de „grote massa" aan het lint ge komen, en zijn gouden médaille was onbe twistbaar. Thane Baker, ook een Amerikaan, had zich op de finishlijn vooruitgeworpen, in een laatste poging om aan de massa te ont snappen. Dank zij dat gebaar graaide hij de tweede plaats weg voor de neus van Hector Hogan, de Ausrtaliër, die dus derde en bronzen médaille-drager werd. Ira Murchison kreeg de vierde plaats. I)avis kampioen De gouden medaille van de 400 meter horden is ge wonnen door de Amerikaan Gien Davis. De tijd van de winnaar bedroeg 50,1 sec. Hiermede evenaarde hij het "Tl4 Olympisch record van zijn I 1 landgenoot Southern, die deze tijd in de halve eind strijd reeds had genoteerd. De uitslag luidde: 1. Glen Davis (Ver. Staten) 50.1 (nieuw 01. record), 2. Silas Southern (Ver. Staten) 50.8, 3. Josh Cul- breath (Ver. Staten) 51.6, 4. Iuri Lituyen (Rusland) 51.7, 5. David Lean (Australië) 51.7, 6. Gerardus Potgieter (Zuid-Afrika) 56.0. Bij de halve finales 400 meter horden waren het de Amerikanen, die de toon aan gaven. In de eerste halve eindstrijd ver beterde de 18-jarige Southern het Olym pisch record, dat sedert 1952 met 50,8 sec. op naam van zijn landgenoot Moore stond en Davis bleef eveneens onder het Olym pisch record met 50.7 sec. In de tweede halve eindstrijd was de Amerikaan Cul- breath de sterkste met 50.9 sec. Goud voor Bell De Olympische titel vèrspringen heren is veroverd door de Amerikaan Gregory Bel! met 7.83 meter. Tweede werd Bennet (V.S.) met 7.68 en derde Valkama (Finl.) met 7.48 m. Voor de finale heren hadden zich de vol gende atleten geklasseerd: Grabowski (Po len) 7.52 meter, Bennett (V.S.) 7.50 meter, Fedossev (Rusl.) 7.42 meter, Wilmshurst (G.B.) 7.40 meter. Bondarenko (Rusl.) 7.37 meter, Valkama (Finl.) 7.36 meter, Bell (V.S.) 7.35 meter. Cuttenden (G.B.) 7.32 me ter, Donazar (Uruguay) 7.31 meter, Olowu (Nigeria) 7.29 meter, Price (Z.-Afr.) 7.28 me ter, Kropidlowski (Polen) 7.22 meter. Tero- vanesian (Rusl.) 7.15 meter. De kwalificatie- grens bedroeg 7.15 meter. Talent Ook het Olympisch boks- programma is begonnen en te oordelen naar de eerste rondes zit er goed boksers- bloed onder de afvaardigin gen naar Melbourne. Van de twaalf wedstrijden hebben er tien de volle drie ronden geduurd. De Poolse licht-zwaarge- wicht Wejeiechowski scoorde 'n technische k.o. op de Zweed Lennart Risberg. Deze stond op punten voor. In de eerste ronde sloeg de Pool een snede boven zijn oog open en de scheidsrechter stopte het ge vecht. Er was nog een minuut te boksen. De Zweed sloeg met een prachtige rechtse Wejeiechowski tegen het canvas, halver wege die eerste ronde. Maar de Pool liet maar enkele tellen gaan toen kwam hij overeind, en viel fel aan. Smyth kon eigenlijk tegen Hamalaienen niet op. In de eerste ronde ging hij twee maal tegen het canvas en in de tweede ronde ging hij nog een keer neer. Toen maakte de scheidsrechter een eind aan het gevecht. Hoogspringen De wereldrecordhouder hoogspringen Charlie Dumas (Ver. Staten) heeft zijn plicht gedaan. Hij heeft de eerste gouden atletiekmédaille gewonnen voor de Ver enigde Staten. Met zijn geslaagde sprong van 2.12 meter verbeterde hij het door zijn landgenoot Davis in 1952 op 2.04 gebrachte Olympisch record met liefst acht centi meter. En hij bleef slechts drie centimeter onder zijn eigen wereldrecord, hetgeen een uitstekende prestatie is. gezien het feit dat de top-sprongen bijna steeds gemaakt zijn in kleine wedstrijden waarin niet veel op het spel stond, en niet in de Olympische Spelen, waarin de lange duur van dit num mer en de zenuwslopende spanning voor de springers welhaast een nog groter han dicap zijn dan voor de andere atleten. Niet minder dan tien man kwamen over de twee meter-lat. De Australiër Charlie Porter werd twee de, met 2.10, dé Rus Kashkarov legde be slag op de 3e plaats met 2.08 en de Zweed Stig Pettersson werd vierde, met 2.06. De prestatie van Pettersson was de enige 1 -f-» mm De Hongaar Czermak, die vier jaar geleden Olympisch kampioen werd, kon het-in Melbourne niet tot de gou den medaille brengen en moest zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Connolly. meer de baas en de vreugdetranen rolden langs zijn wangen. Voor dit nummer waren 21 deelnemers gestart. De temperatuur was toen 30 gra den Celsius. De wedstrijd was zeer zwaar. De zon bleef fel schijnen en zond haar brandende stralen op de deelnemers. De Engelsman Don Thompson zakte ongeveer 5 km voor de finish in elkaar. Hij werd door een ambulance naar het stadion gebracht, waar hij opknapte Basketbal De Franse ploeg heeft voor de eerste grote verras sing in het Olympisch bas- ketbaltoernooi gezorgd door de Russen met 7667 te verslaan. Het was een har de wedstrijd, waarin de Russen 3 man en de Fran sen 2 man in de eerste helft verloren op fouls. De rust stand was 2418 in het voordeel der Fran sen, maar twee minuten nadat de wedstrijd hervat was, hadden de Russen opgehaald lot 2828. Daarna vonden de Fransen ech ter hun beste schuttersformatie en geleide lijk bouwden zij een voorsprong van 11 punten op. Na acht minuten in de tweede helft, bij grote verrassing. De Zweed moest zijn land- i een stand van 50-41 in het voordeel van de genoot Bengt Nilsson doen vergelen. De Europese recordhouder, die twee weken door een blessure aan de kant heeft ge staan. Nilsson heeft het nog wel geprobeerd maar hij slaagde er niet in de kwalificatie- sprong van 1.92 goed te volbrengen. De andere Europeanen hadden evenmin succes. De Fransman Maurice Fournier, die tijdens de training heeft gezegd dat hij 2.14 had gesprongen, kon zijn pocherij niet waar maken. Hij bracht het tot 1.96. De Italiaan Reverarc, de Belg Herssens en de Ier O'Reilly vielen in de kwalificatie ronde uit. 50 km. snelwandelen De gouden médaille voor de 50 km. snel wandelen is gewon en door de Nieuw Zee lander Norman Read. De toeschouwers, die de tribunes van het Olympisch stadion bevolkten, brach ten Norman Read toen hij de Rus Mas- kinskov passeerde, een ware ovatie. Mas- kinskov, die een groot gedeelte van de 50 km snelwandelen samen met de Zweed Ljunggren in eerste positie had afgelegd, werd pas in het stadion door de Nieuw Zeelander naar de tweede plaats verwe zen. Toen hij op het erepodium stond en hel Britse volkslied Ier ere van zijn zege werd gespeeld, was hij zijn emotie niet Fransen, verloren de Fransen hun sterke verdediger Beugnot en het leek er toen donker voor hen uit te zien. Een minuut later verloren de Russen echter hun ge duchte aanvaller Ozerov. Later verloren de Fransen nog één en de Russen twee man. .Het was een wedstrijd van hard, maar uit stekend verdedigingsspel en snelle uit vallen. Kogelslingeren Tijdens de eindstrijd kogelslingeren he ren is het Olympisch record, dat met 60,34 meter sedert 1952 (Helsinki) op naam van de Hongaar Czermak stond, niet minder dan veertien maal scherper gesteld. Achtereen volgens verbeterden de Amerikaan Con nolly, de Rus Krivonosov, de Amerikaan Ilall en de Rus Samotsvetev ieder drie maal het record. Tenslotte was het Connolly, die zich met 63.19 meter in het bezit van het record stelde. Degenen, die de eerste vijf plaatsen in het eindklasement bezetten bleven allen boven het Olympisch record. Hiertoe behoorde ook de ex-recordhouder Czermak. die thans tot een afstand van 60.36 meter kwam. De uitslagen luidde: 1. Connolly (Ver. Staten) 63.19 meter (nieuw Olympisch re cord); 2. Krivowosov (Rusland) 63.03; 3. Samotsvetov (Rusland) 62.56; 4. Hall (Ver. Staten) 61.96; 5. Czermak (Hongarije) 60.70; 6. Racic (Joegoslavië) 60.-6. De Hongaar Joseph Czermak, die in Hel sinki het kogelslingeren gewonnen heeft en die in Melbourne opnieuw de finale van dat nummer bereikte, verklaarde na afloop: Vijf Hongaarse sportlieden hebben aan de Oostenrijkse autoriteiten politiek asiel gevraagd. Het zijn Sagi, een speler van de voetbalclub Voros Lobogo; de wielrenners Furman en Bicskei, alsmede de boksers Balogh en Pethoe. „Ik was niet helemaal fit, doordat we tegen de rode beer gevochten hebben". Hij mocht dan niet helemaal fit zijn, maar Joseph slingerde de kogel nog 36 centimeter verder dan hij in Helsinki had gedaan. In dit elite-gezelschap bracht dat hem echter niet verder dan de vijfde plaats. De atletiekwedstrijden De kwalificatie vèrspringen heren heeft drie verrassingen opgeleverd. De Hongaar Foldessy, die in 1952 te Helsinki de bronzen médaille veroverde, slaagde er niet in de kwalificatiegrens van 7.15 meter te berei ken, terwijl de Braziliaan Ary Fachanha de Sa en de Amerikaan Rafer Johnson, ge woonlijk tot betere prestaties in staat, even eens werden uitgeschakeld. Tot ieders verwondering werd de Aus tralische loopster Shirley Strickland in de vierde serie van de 100 meter door de En gelse Heather Armitage en de Duitse Gisela Kohier naar de derde plaats verwezen. Zij noteerde voor haar doen de matige tijd van 11.9 sec. en daarmede werd de houdster van het wereldrecord met 11.3 sec. uitge schakeld. Zoals bekend heeft zij enkele weken geleden verklaard de wedstrijdsport vaarwel te zeggen. Voorts zullen ook be kende loopsters als Anne Pashley, Inge Fuhrmann (Did.) en May Faggs (V.S.) niet in de eindstrijd aan de start verschij nen. Hockeytoernooi Ma Malakka heeft ook Ke nya in groep b Groot Brit- tannië een gelijk spel afge dwongen. En daarmee mo gen de Britten nog zeer te vreden zijn, want nadat Plenderleith een minuut na rust de partijen op gelijke voet had gebracht het Britse doelpunt kwam van de stick van Conroy, drie minuten na het begin zette de ploeg van Kenya een ver woed offensief in. De Britten moesten toen alles op alles zetten om een nederlaag te ontgaan. In groep c kon Duitsland nog juist met de oneven goal (5-4) Nieuw Zeeland- de baas blijven. De rust was met gelijke stand ingegaan (3-3). Niet alleen de Amersfoortse zwemclub „Neptunus", maar ook de Amei-sfoortse Zwem- en Polo Club heeft van de KNZB toestemming ontvangen om nationale zwemwedstrijden te houden (met deelne ming van de Olympische zwem- en polo- ploeg) ten bate van het Comité Hongaarse Vluchtelingenhulp. ADVERTENTIE weelnemers! keert de f- Onderlinge Levensverzekering - Mij. 's-Gra venhage te 's Gravenhagc aan U allen uit als winst over het afgelopen 'w* tijdvak Uitgesloten aansprahe MADE IN JAPAN Enkele Japanse bezoekers aan de Spelen kochten in een winkel in Melbourne Olym pische souvenirs, waarbij plaques met de Olympische ringen en een panorama van Melbourne. Toen zij ook de achterkant be keken, trok er een brede glimlach over de gezichten, want daar lazen ze de woorden: „Made in Japan". Vrijdag begon het damtoernooi in Rot terdam met een kleine verrassing. Dionis, die tegen Van Dijk moest spelen, kwam met de mededeling dat hij zich niet goed gevoelde en een injectie moest hebben of anders de strijd moest opgeven, omdat hij van zijn stokje zou gaan. Om vijf uur 's middags was er geen dokter te bereiken en zo moest Dionis naar een ziekenhuis worden gebracht, terwijl Van Dijk sportief genoeg was om te willen wachten zonder dat de klok werd aangezet. De Rotterdammers troffen het wel bij zonder, want Rodenburg zou de strijd aan binden tegen Keiler. Een strijd, waarvan de uitslag wel eens beslissend zou kunnen zijn voor het eindresultaat. Geen wonder dat dit demonstratiebord in het middel punt van de belangstelling stond. Het was zeker jammer dat de belangrijke partij Dionis-Van Dijk door de Fransman onder zulke slechte omstandigheden werd ge speeld. Vooral daar men ook in het zie kenhuis Dionis niet direct kon helpen en hij de volgende ochtend terug moest ko men. Dat Roozenburg tegen Kellner op een beslissing aanstuurde bleek reeds bij de vierde zet, toen hij een nieuwtje lanceerde, door naar 21 te siaan. Daarna trachtte hij zoveel mogelijk het materiaal op het bord te houden. Een belangrijke partij was voorts die van De Jong tegen Bom, niet zozeer voor de ADVERTENTIE Claeryn vn?net zim eerste als wel voor de laatste, die nog alle kans heeft bij de leiders te komen. De Jong speelde vanaf de opening scherp op aan val en bezette reeds bij de vierde zet met wit veld 24. De resultaten De. uitslagen van de partijen uit de dertiende donde luidden: Dionis (Fr.)Van Dijk (Ned.) 0—2: Huisman (Ned.) Verieene (Belg.) 1—1; Keller (Ned.)Roozenburg (Ned.) 1 1; De Jong (Ned.)—Bom (Ned.) 1—1; Hisard (Fr.)Navarro (Algiers) 2—0: Deslauriers (Canada)Amzand Suriname) 2—0; Forclaz (Zwits.)Fanelli (It.) 11; Verse (Fr.)—Gournier (Fr.) 1—1; Li Tchoan King.(China)Merono (Marokko) 0—2. De stand na de dertiende ronde luidt: 1. Keiler 19 punten uit 13; 2/3 4. Gournier. Van Dijk en Deslauriers 18 uit 12; 5. Roozenburg 17 uit 12; 6. Bom 15 uit 12; 7. Huisman 15 uit 13, 8. King 13 uit 12; 9. Verse 13 uit 13; 10. De Jong 12 uit 12; 11. Hisard 11 uit 12; 12. Verpoest 10 uit 12: 13/14 15. Dionis, Navarro, Forclar. 10 uit 13; 16/17 Verieene en Merono 8 uit 12; 18 Am- zand 6 uit 12; 19. Fanelli 4 uit 13. De basketbalcompetitie De tegenstand van de Delftse studenten- ploeg Punch in de wedstrijd tegen Antilopen was vrijdagavond bijzonder groot en hoewel de Haarlemmers gedurende de gehele wed strijd een kleine voorsprong hadden, kwam het einde toch met een kleine 4229 over winning. De bezoekers hadden thans behalve hun sterke troef Nije ook Fred Oeverhaus weer in de gelederen en vooral verdedigend betekende dit een grote steun. De eerste helft van deze gewestelijke heren-basketbalontmoeting gaf een volko men gelijkwaardige strijd te zien en de tegenstand van de Punchploeg was dusdanig dat Antilopen slecht bij de rust een kleine 19—18 voorsprong had verkregen. Ook na de hervatting wogen beide partijen uitstekend tegen elkaar op. zodat met nog ongeveer vijf minuten te spelen een kleine 29—25 Antilopen voorsprong werd geno teerd. De Punch-spel-r Nije moest hierna met vijf persoonlijke fouten het veld verlaten, hetgeen voor de bezoekers de genadeslag betekende, want hoewel de Punch-aanval nog enkele keren kon scoren, bleek dit niet volodende. Het einde bracht Antilopen een overigens volkomen verdiende overwinning. De uitslagen waren vrijdagavond: Dames: RCH—SC Haarlem 3 14—4; Anti lopen 4Rapiditas 2 1714. Heren: AntilopenPunch (Delft) 4229; Typhoons 3—HOC 2 23—35; ZBVS—SC Haarlem 73—19; HOC 3—Aurora 2 26—32. Wladimir Kutz gaat als winnaar van de 10.000 meter als eerste over de eindstreep in de nieuwe Olympische recordtijd van 28 min. 45.6 sec. (Telefoto). 10.000 meter De officiële uitslag van de 10.000 meter luidt: 1. en Olympisch kampioen Kutz (Rusl.) 28 min. 45,6 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Kovacs (Hong.) 28 min. 52,4 sec.: 3. Lawrence (Austr.) 28 min. 53,6 sec.; 4. Kryszkowiak (Polen) 29 min.; 5. Norris (G.B.) 29 min. 5 sec.; 6. Tcherniavskii (Rusl.) 29 min. 21,6 sec.; 7. Power (Austr.) 29 min. 21,7 sec.; 8. Gordon Pirie (G.B.) 29 min. 31,5 sec.; 9. Schade (Did.) 29 min. 49.2 sec.; 10. Kantorek (Tsj.sl.) 30 min. 0.5 sec.; 11. Mimoun (Fr.) 30 min. 0.5 sec. Hoogspringen 1. en Olympisch kampioen Charles Du mas (V.S.) 2.12 meter; 2. Porter (Austr.) 2.10 meter; 3. Kashkarov (Rusl.) 2.08 me ter; 4. Petersson (Zweden) 2.06 meter; 5. Money (Canada) 2.03 meter; 6. Sitkine (Rusl.) 2.00 meter. 100 meter dames Eerste serie: 1. Giusseppina Leona (It.) 11.8 sec. 2. Vera Krepkina (Rusl.) 11,9 sec. 3. May Faggs (V.S.) 12,2 sec. Tweede serie: 1. Mariene Matthews (Aus tralië) 11,5 sec. 2. Galina Rezchikova (Rusl.) 11,8 sec. 3. Lucinda Williams (V.S.) 12.0 sec. Derde serie: 1. Betty Cuthbert (Austr.) 11,4 sec. (evenaring Ol. record). 2. Isabella Da niels (V.S.) 11,6 sec. 3. Anne Pashley (G.B.) 11,7 sec. Vierde serie: 1. Heather Armitage (G.B.) 11,5 sec. 2. Gisela Kohier (Did) 11.7 sec. 3. Shirley Strickland (Austr.) 11,9 sec. Vijfde serie: 1. Galina Popoa (Rusl.) 11,6 sec. 2. Catherine Capdevielle (Fr.) 11,7 sec. 3. Inge Fuhmann (Did) 12,2 sec. Zesde serie: 1. Christa Stubnick (Did) 11,7 sec. 2. June Paul (G.B.) 11,9 sec. 3. Mergart Stuart (N.-Zeel.) 12,3 sec. Halve finales Eerste halve finale: 1. Christa Stubnick (Duitsland) 11,9. 2. Betty Cuthbert (Austra lië) 12.0. 3. Giuseppina Leone (Italië) 12.1. 4. June Paul (Engeland). 5. Galina Popova (Rusland). 6. Catherine Capdevielle (Frank rijk. Tweede halve finale: 1. Matthews (Aus tralië) 11.6. 2. Armitage (Engeland) 11.6. 3. Daniels (Ver. Staten) 11.7. Atletiek Eerste halve finale 800 meter: 1. Thomas Courtney (V.S.) 1.53.6. 2. Lon Spurrier (V.S.) 1.53.6. 3. Michael Farrell (G.B.) 1.53.7. 4. Bill Butchart (Austr.) geen tijd. 5. Lajlos Szent- gali (Hong.) g.t. 6. Yoshitaka Muroya (Japan) g.t. Tweede halve finale: 1. Sowell (V.S.) 1 min. 50 sec. 2. Boysen (Noorw.) 1 min. 50 sec. 3. Johnson (G.B.) 1 min. 50,2 sec. 4. Leva (Belg) g.t. 5. Rawson (G.B.) g.t. 6. Djian (Fr) g-t. Gewichtheffen 1. en gouden médaille: Isaac Berger (Amerika) 352,5 kg; 2. en zilveren médaille Minaev (Rusl.) 342,5 kg; 3. en bronzen médaille Zielinski (Polen) 335 kg; 4. Wilkes (Trinidad) 335 kg; 5. Shiratori (Japan) 325 kg; 6. Miske (Duitsland) 320 kg; 7. Ser Cher (Singapore) 315 kg; 8. Kyungpee (Korea) 312,5 kg: 9. Sylvain (Canada) 310 kg; 10. Yamaguchi (Japan) 310 kg; 11. Creus (Engeland) samen met Maurice Mc- Gennis (Engeland) 307,7 kg; 13. Zariny (Iran) 305 kg 14. Tunkywe (Birma) 297,5 kg; 15. Kim Ling Liem (Indonesië) 292,5 Brazilië-Chili 78-59, Ver. Staten-Japan 98-40. UruguayFormosa 8562, Frankrijk Rusland 7667.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3