Caceis Roomboterletters Banketletters 4.65 N.S. nemen maatregelen tegen treinvertragingen door sneeuw P. V. d. GEEST 3.15 Een geschenk van it AN L SCAN Juwelier - Horloger Vlammenwerpers en wisselverwarming Verdubbeling wegvak aanbesteed Vulpennen I Voor nuttige Geschenken Hiaat?. l 15 Een feestelijke sigaar - in goud gevat De vlammen er op Examens Sneeuwruimer Eenjarig meisje te Utrecht gered met bloed uit Ierland Kerkelijk Nieuws Begroting van Rijnland vastgesteld Autobestuurder door lifter met steen verwond Kort nieuws Amsterdamse Beurs Lemsterkerk vastgehouden in het Suezkanaal Nieuwe aantekeningen van Joh. Seb. Bach gevonden LIKDOORNS WONDEROLIE KOPEREN KROON d' ORANJE GEVEL Scheepvaart ondervind wint 't CARELS' KWALITEIT IS LOUTER ZUIVERHEID V R IJ D A G 3 0 NOVE M BER 19 5 6 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE l)e kwaliteit kunt U aflezen uit de verpakking: een huls,van goud cel lofaan rond élke sigaar! Een uiterlijk met allure... en een aroma zonder weerga - dit is dè sigaar voor elke gelegenheid, die U een feestelijk karakter wilt geven! 31 ct., in dozen van 10 stuks ADVERTENTIE Een geschenk dat een glimlach tovert Barteljorisstraat 2 - Telefoon 13004 - Haarlem In de komende winter gaan de spoorwe- wegen de sneeuw bestrijden met vlammen werpers. Verder zal veelsoortige wisselver warming op verscheidene stations toege past worden- Een door een personeelslid ontworpen sneeuwruimer, die aan een lo comotor gekoppeld wordt, zal bij zware sneeuwval een looppad kunnen vrijmaken, zodat men langs de sporen niet meer door sneeuw hoeft te waden. Deze maatregelen vormen een onderdeel van een grote proef neming, die de N.S. gaan houden om aan de iedere winter terugkerende sneeuwver- tragingen een einde te maken. Öp het hoogtepunt van de vox-ige winter is een anti-sneeuwcommissie naar Duits land gereisd om te Friedrichshaven en te Villingen aan de Main de daar toegepaste elektrische wisselverwarming te bestude ren. Thans zou in Nederland soortgelijke verwarming beproefd worden te Velp, Vught, Amersfoort, Moordrecht aanslui ting, Harmeien aansluiting, Amsterdam in de wissels naar de lijnwerkplaats, Duiven- drecht en enkele punten te Rotterdam. Er is een enigszins anders elektrisch systeem gevonden dat te Heerlen toegepast zal wor den. Butagas-verwarming is voor Deventer gekozen. Verder worden 350 gewone en 138 Engelse wissels van huisbrandbriketten voorzien, die ongeveer tien uur kunnen smeulen. Deze briketten worden in bakjes van asbest geplaatst, die met een klem op de rail woi'den bevestigd. De spoorwegen hebben zestienduizend bakjes besteld. De Nedeidandse Spooxwvegen beschikken over vex-stuivingsapparaten die in de zo mer gebruikt worden bij de onkruidbestrij- ding om het gx-oen tussen de rails te ver delgen. Deze verstuivers zullen nu met gasolie gevuld worden en kunnen dan als vlammenspuiters legen vastgevroren wis selcomplexen gebruikt worden. Men zal eerst trachten de wissels schoon te blazexx Blijven de wissels dan nog vastzitten dan gaan de vlammen er op- Twee andere Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op pi-oefschrift geti teld „Reducties en reductieprodukten in de vitamin D3-reeks", de heer J. L. J. van de Vliervoet, geboren te Venlo en thans wo nende te Leiden: tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Cytologi- sche diagnostiek van maagcarcinoom", de heer M. Knape, geboren te Wassenaar en thans wonende te Amsterdam: tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „A comparative study of two yaws endimics in south-west Borneo", de heer N. M. van dcr Hoff, geboren te Utrecht en thans wonende te Kerkrade. Delft. Ir. C. W. Berghoudt is met lof ge promoveerd tot doctor in de technische wetenschappen op het proefschrift „Enkele aspecten van het gedrag van de elektrische weerstand na plastische deformatie". Ir. Jac. Schenk is gepromoveerd op proefschrift: „Enige onderzoekingen in verband met de moleculaire bouw van amox-fe zwavel". Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot doctor in de geneeskunde op px-oefschrift getiteld: „Experimentele nutri- tionele degeneratie van de motorische voor- hoorncellen bij de Cavia" de heer W. A. den Hax-tog Jager, geboren te Batavia; op proef schrift getiteld: „Intramusculaire toepas sing van tetracycline in de chirurgische kli niek" de heer F. A. K. J. Pieters, geboren te 's Gravenhage. Geslaagd met lof voor het doctoraal examen politieke en sociale we tenschappen: N. Streefland, Lekkcrkcrk. Doctoi-aal examen economie: D. A. Dol, Huizen; L. A. Ankum (met lof). Koog a/d. Zaan. Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en na tuurkunde: W. J. Vredenberg, Utrecht; doctoraal examen natuurkunde: A. C. Bak ker, Voorburg; M. J. G. Veltman, Utrecht; doctoraal examen wiskunde G. J. Schelle- kens (cum laude), Utrecht; kandidaatsexa men Franse taal- en lettei'kunde: mej. A. Vunderink, Utrecht. Rotterdam. Kandidaatsexamen economi sche wetenschappen: J. F. H. Leusden, Den Haag, M. H. Droppelt, Rotterdam; doctoraal examen: A. Nieuwstraten, Den Haag; S. van der Laan, Voorbui'g, A. L. Monster, Oud- Beierland; B. H. Drost, Rotterdam. Gepromo veerd tot doctor in de economische weten schappen C. van den Berg, Rotterdam, op proefschrift: „De structuur van de gemeen telijke uitgaven". Groningen. Doctoraal examen fax-macie: D. A. Doornbos, Groningen; doctoraal exa men scheikunde: J. H. van den Hende, Win schoten; kandidaatsexamen wis- en natuur kunde (d) H. R. Eekhof, Veendam en J. Polman, Groningen; idem (f): mej. II. W. J. Kok, Veendam en K. W. Veenr-tra, Zuid- horn; idem (k): J. H. F. van Abeeien, Enscrxedé. vlammenspuiters, te gebruiken te Utrecht en te Amsterdam, zijn in bestelling. Een locomotor met een daaraan gekop pelde sneeuwruimer zal met een snelheid van ongeveer vijf kilometer een looppad langs de rails vrij kunnen maken ter bx-eed- te van een meter. Dit is van gi"oot belang voor rangeerders en sneeuwploegen, die dan niet meer door de sneeuw hoeven te waden. Dexdig van deze sneeuwruimers zijn al naar hun uitgangsstellingen in het hele land gedirigeerd. Zeldzame bloedgroep nog slechts twee keer aangetroffen Donderdag ontdekte men in een kliniek te Utrecht dat een daar verpleegd 1-jarig meisje, dat men een bloH-ti'ansfusie moest toedienen, bloed van een zeer zeldzame bloedgroep heeft, die men tot nu toe slechts twee keer had geconstateerd. De' eerste maal geschiedde de ontdekking van deze bloedgroep, een variant van de bloedgroep „O" met in de bloedwei een antistof tegen de „0"-groep, in 1852 bij een familie in Bombay. De groep wordt daarom in Ne derland „Bombay-bloedgroep" genoemd. De tweede maal ontdekte men het vooi-ko- men van deze groep bij een boei-enfamilie in leid and, nabij het plaatsje Limerick. Bloed van het kind werd snel naar het centraal laboratorium van de bloedtransfu siedienst te Amsterdam gestuurd, van waaruit men met zo mogelijk nog meer spoed het „Lister-instituut" te Londen van de behoefte aan bloed van de Bombay- bloedgroep verwittigde. Ook in Londen was dit bloed nxet voorradig, zodat contact op genomen wei-d met de bloedtransfusie dienst te Limerick, die zonder dralen de landbouwer, de 41-jarige Patrick Ryan, die op zijn land aan het werk was, een halve liter bloed afnam. Het bloed is donderdag avond om half tien op Schiphol aangeko men. Ned. Herv. kerk Beroepen te Boven-Hardinxveld: J. Smit te Groot-Ammers; te Leeuwen-Oost: J. li. W. Sandijck te Coevorden; te Ermelo (vac G. Split): J. P. van Roon te Zierikzee. Bedankt voor Den Bommel: J. Ch. W. Kruishoop te Meerkerk: voor Gi'oningen: A. A. Koolhaas te Amersfoort. Geref. gemeenten in Nederland Bei-oepen te Dordrecht: M. v. d. Ket terij te Alblasserdam. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft zijn begroting voor het jaar 1957 vastgesteld. Hierin kon met de recente re glementswijziging rekening worden gehou den; tengevolge van een en ander is de omslag voor het grootste deel der onge bouwde eigendommen bepaald op 12 per hectare, voor de met tuingewassen enz. be- teelde boezemlanden op J' 36 per hectare, voor de plassen in de polders op 6 per hectare en voor de gebouwde eigendom men op 1,63 per 100 belastbare op brengst, terwijl de geheel buiten Rijnland lozende gebouwde eigendommen worden vrijgesteld en de gedeeltelijk huiten Rijn land lozende gebouwde eigendommen de halve omslag zullen betalen (dus 0,82 per J' 100 belastbare opbrengst). De meeste vrij dommen die voorbeen golden zijn afge schaft; zo zullen ook de gebouwen, die niet in de grondbelasting zijn aangeslagen, voortaan wèl aan Rijnland betalen. De 6% salarisverhoging wordt voor het personeel van Rijnland met ingang van 1 september 1956 ingevoex-d; een ainende- ment om de ingangsdatum op 1 juli te stel len werd met 17 tegen 15 stemmen verwor pen. De vei-gadering verenigde zich met het plan tot kadeverbetering in het ruilverka- velingsgebied Ade; de Staat zal 70% van de verbeteringskisten dragen, Rijnland 15% en de resterende 15% blijven ten laste van de ddrekt belanghebbenden. Over dit plan werd overigens het een en ander opge merkt. De verbetering der Dwarswatering, wèl in de begroting voor 1957 geraamd, werd vooralsnog aangehouden. Grote werken liggen overigens niet in het voornemen, afgezien van de regelmatig voortgaande boezem- en kadeverbeterin- gen. Arrestant bekent de overval Op de Amersfoortseweg, nabij de Echo put bij Uddel op de Veluwe, is een roof- ovexwal gepleegd. De Apeldoornse politie heeft de dadex-, de 24-jarige J. H. A. L. uit Haaksbergen, snel kunnen grijpen. De jon geman heeft bekend. Slachtoffer van deze roofoverval is de heer J. Duinmeijer uit Amstex-dam die, ko mende van Enschedé, op weg was naar huis en in Delden een lift gaf aan een hem on bekende jongeman. ïn de buurt van de echoput verklaarde de lifter te willen uit stappen. De heer Duinmeijer zette zijn wa gen stil en kreeg toen met een hax-d voox-- wex-p enige klappen op het hoofd, waar door hij bloedend werd verwond. Hij slaag de er echter in zich uit de auto te laten zakken en een juist passerende automobi list te waai-schuwen, waarop de lifter in het donker verdween. De heer Duinmeijer kon nog het signa lement geven voor hij het bewustzijn ver loor. Hij werd met een militaire zieken auto naar het Julianaziekenhuis te Apel doorn ovei-gebracht en na behandeling met een taxi naar Amsterdam. Hij had onder meer een hei'senschudding. De politie was inmiddels op onderzoek gegaan en arresteerde een jongeman, wiens signalement overeenkwam,, met dat wat de automobilist had opgegeven. Hij wex-d aan gehouden en bekende de overval te hebben gepleegd. Hij had de Amsterdammer met een steen, die hij later had weggeworpen, op het hoofd geslagen en was vermoede lijk van plan zich van de auto meester te maken. De politie heeft hem in verze- kei-de bewaring gesteld. Rijksweg HaarlemVelsen Naar wij vernemen heeft donderdag de aanbesteding plaats gehad van de verdub beling van het wegvak Slaperdijk-Hofgeest van rijksweg 9 Haarlem-Velsen, een ge deelte van ongeveer twee kilometer. Er waren zeven inschrijvers, waarvan de fii'ma A. Kraal in Utx-echt de laagste was met f 1.192.100 op de voet gevolgd door de Gebroeders Hogenbirk te Laren met f 1.195.960. Daarna kwam Van de Vemde en Te Beest uit Heemstede met f 1.217.000, Wegenbouw, Utrecht met f 1.220.000, NBM, Zaandam met f 1.299.000, P. C. Zanen uit Heemstede met f 1.319.000 en J. M. Strij- land te Uithoorn met f 1.328.000. De gun ning is aangehouden. Ankers verloren. Het Nederlandse tank schip „Dordrecht" (6307 ton) is van Thames- haven naar Pux-fleet gesleept nadat het woensdagochtend in een zware storm in de mond van de Theems de beide ankers had verspeeld. Het schip is niet beschadigd. Ongelukken in havens. In 1955 zijn er in de Nederlandse havens totaal 24 dodelijke ongevallen gebeurd, waarvan 20 bij het ver richten van stuwadoox-swex-kzaamheden. In 1954 waren deze cijfers 15 en 10. Voorts zijn 482 andere ernstige ongevallen gebeurd, waarvan 451 bij het verx-ichten van stuwa doorsarbeid. In 1955 was het totaal aantal ongelukken in de havens 10.234, een stijging van 24 percent. De Rottex-damse haven steekt met 6772 ongevallen ongunstig af bij de andere havens. Amstei'dam komt op de tweede plaats met 2864 ongevallen. Rattenvanger. Een griendwei'ker te Ammerstol heeft in een gazen korf, die hij aan een slootkant had geplaatst, honderd wateiTatten gevangen. Artis duurder. Artis heeft de toegangs prijzen met 20 pet. vex-hoogd. Vergeleken met 1953 zijn de kosten met 50 pet, de in komsten slechts met 30 pet. gestegen, on danks het recordantal bezoekers van dit jaar, Provinciale Staten van Noordholland hebben het subsidie aan Artis vastgesteld op f 100.000. maar voordien was de provinciale bijdrage in het tekort grotex-. Slotkoei's Openings gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 88»/ie 89 3 Nedl. 1962/64 89 K 89% A. K. U 197 Jij 206 Calvé Delft 267 275 Van Gelder Zonen 192 194 K. N. Hoogovens 275J4 280 Nedei-1. Ford 311 315 N. Kabelfabriek 266 270 gew.Philips Gloeil. 222 y, 232 pref.Philips Gloeil. 149 149 Unilever 311X 323 Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. 678 K 701 Konkl. Petroleum 677 69714 A'dam Rubber 70 A 70 Holl. Amer. Lijn. 18014 181 N. Scheepv. Unie 16014 164 Phs van Ommeren 295 295 H. V. A 88 K 88 Verg. Deli Mijen 9014 91 Amsterd. Bank 20514 20514 Ned. Handel Mij. 163 163 Rotterd. Bank. 177 177 Twentsche Bank. 178 178 Anaconda Copper 73 7414 Bethlehem Steel. 174% 180 U. S. Steel 67,,/io 6914 General Motors 43 Vx 43 Shell Union 85 84 54 Tidewater 37% 36% Volgens het Britse militaire hoofdkwar tier in Port Said houden de Egyptenaren in het Suezkanaal ten zuiden van de be standslijn dertien schepen vast. De schepen zouden via Port Said het kanaal kunnen verlaten, doordat de Britse en Franse ber- ginigsdeskund'igen het kanaal, voorzover het in Brits-Franse handen is, vrijgemaakt hebben. Een van deze schepen is de Neder landse „Lemsterkerk". De opperbevelhebber van de politie macht van de UNO, generaal Burns, en de Britse opperbevelhebber in Egypte, gene raal Stockwell, zijn overeengekomen, dat eenheden van de internationale politie macht een „buffer" zullen vormen tusen de Britse en de Egyptische troepen. Een UNO-woordvoerder heeft te New York de berichten tegengesproken volgens welke Joegoslavische militairen die deel uitma ken van de UNO-politiemacht Egyptenaren hebben opgeleid in het hanteren van wa pens. In de St. Michaëlskerk in Lünurg heeft men oude handschriften ontdekt en daar onder tot dusver onbekende aantekeningen over Johann Sebastiaan Bach, die van 1701 tot 1702 met een stipendium in die kerk studeerde, aldus meldt „Symphonia", hel Algemeen Nederlands Muziektijdschrift. verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeïtplek- ken en ekstex-ogen vex-- schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. ANEGANG 14 (naast C. A.) voor iedex-e beurs. Vulpensets met bijpassend potlood en/of ballpoint 2, 3 en 4 kleuren potloden en ballpoints. Vulpenétuis. Voor een Fa. T. KROON Sr. RIVIERVISMARKT 5 b. d. Gr. Kerk. Tel. 14911 ('oor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Albireo, 30 te Colombo. Alhena, 29 v. Bremen n. Hamburg. Amstelmeer, 29 te Singpore v. Longview. Alhena, 29 te Bremen. Almdijk, 29 v. Gravesend n. Bremen. Astrid Naess, 23 400 m. n.w. Walvisb. n. Le Havre Amstelkroon, 23 120 m. z.w. Nicaragua n. San Francisco. Antonia, 28 v. Pladju n. Singapore. Actinia, 28 te Dover n. Antwerpen. Arienoldus, 28 ten anker Yarmouthroad n. Tyne. Ali S, 29 dw. Humber n. Middlesbrough. Arbon, 29 40 m. n. Ouessant n. Boness. Alkaid, 29 te Rotterdam. Argos, 29 te Amsterdam. Benin kust, 30 te Freetown. Bintang, 29 te Singapore v. Priok. Britsum, 28 230 m. o.z.o. Bermuda n. Key West. Borneo, 28 251 m. w.n.w. St. Vincent n. N. York Banka, 28 90 m. z.w. Pt. Elizabeth n. Le Havre. Blitar, 28 480 m. z.o. Halifax n. Halifax. Bengalen, 28 v Genua n Rotterdam Barbara. 28 monding Humber n. Padston. Bebox, 28 4 m. z. Tralleborg v. Rauma n. A'dam. Barcarola. 29 5 m. o. Owers n. Portellen. Batavier III, 29 50 m. w.z.w. H. v. Holl. n. R'dam. Boreas, 29 90 m. w. Kp. Matapan n. Tunis Camerounkust, 29 te Douala. Castor, pass. 27 Landsend n. Guadeloupe. Camphuys, 29 te Makassar. Caltex The Hague, 28 410 m. z.z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Charis, 28 280 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Cleodora, 29 v. Oranjestad n. Willemstad Calamares, 29 te New York v. Pto. Cortes. Caltex Leiden, 4/12 te Rotterdam verw. Catharina, 28 dw. Beachyhead n. Newcastle. Claes Compaen, 28 in de Wielingen n. Z.-Ierland. Coeta, 29 40 m. n.o. Ouessant n. Spezia. Caltex Rotterdam. 30 te Rotterdam. Cinulia, 29 v. Rotterdam n. Londen. Diemerdijk, 29 te Balboa. Dorestad, 29 v. Fao n. Balikpapan. Daphnis, 23 te Curapao v. Guanta. Delfland, 28 100 m. o. Rio Grande n. Las Palmas. Duivendrecht, 28 520 m. n. Fayal n. Londen. Dordrecht, 23 t.h.v. Coryton (ankers verloren). Drente, verm. 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Da Capo, 28 30 m. z.w. Beachyhead n. Oporto. Duiveland, 29 voor de Humber n. Goole. Esso Nederland. 28 460 m. n.w. Walvisbaai naar Mena Al Ahmadi. Eddystone, 29 60 m. v. Texel n. Gothenburg. Erasmus, 28 10 m. o. Smithknoll n. Amsterdam Eos, 29 te Rotterdam. Gadila, 29 v. Miri n. Singapore. Gabonkust, 28 70 m. n.o. Finisterre n. Le Havre. Grutto, 29 te Galloper n. Londen. Gramsbergen, 28 bij Borkum n. Antwerpen. Guineekust, 29 te Amsterdam. Haskerland, 29 20 m. n.w. Goeree n. Rotterdam Heemskerk, 29 te Genua. Hestia, 29 te New York. Hydra, 28 te Bremen. Hathor, 1/12 te Willemstad verw. v. Amsterdam. Hermes, 28 rede Lalibertad. Haaksbergen, 28 te Balfleur n. Fowey. Harold, 28 60 m. n.o. Texel n. Karlsham. Hoogland. 28 v. Hoek v. Holl. n. Port Talbot. Hector, 29 v. Amsterdam n. Tunis. Heelsum, 29 v. Amsterdam n. Golf van Mexico. Jagersfontein, 29 te Bremen. Jacob Oorburg, 28 in Skagerrak n. Grangemouth. Jonan, 28 ten anker n. Gdynia. Joost, 28 te IJmuiden n. Gothenburg. June, 28 10 m. w. Dungeness n. Amsterdam. Johannes, 29 rede Weser n. Dieppe. Karimun, 1/12 te Colombo verw. Kota Inten, 29 v. Dakar n. Rotterdam. Kertosono, 29 te Balboa. Kellia, 29 te Gefle. Kermia, 29 te Hamburg. Kenna, 28 270 m. o n o Guadeloupe n. Bachaquero. Koningswaard, 28 820 m. o. Pitcairn n. Balboa.. Korovina, 29 te Glasgow Kota Gede, pass. 28 St. Helena n Kaapstad. Keizerswaard, 30 v. Mamonal n. Engeland. Lucas Bols I, 28 bij Karlsborg n. Amsterdam. Leuvehaven, 23 buiten Hoek v. Holl. n. Kopenh. Langkoeas, pass. Tenerife n. Napels. Loosdrecht, pass. 29 Socotra n. Mombasa. Lawa, 28 420 m. z.o. Paramaribo n Kapstad. Laertes, 28 dw. Pt. Elizabeth n. Penang. Lindekerk, 29 te Amsterdam. Merwede, 29 te Huil. Mijdrecht, 30 te Houston. Ma coma, 29 te Geelong. Myonia, 29 te Reunion v. Mauritius Maashaven, 29 te Santos v. Rio de Janeiro. Mariscal Lopez, 28 270 m. o.n.o. Salvador naar Porto Alegre. Mirfak, 28 25 m. n.o. Rio Grande n. Paranagua. Maasym N, 28 55 m. o. Gefle n. Grimsby. Manto, 28 15 m. n.o. Estacapoint n. Leixous. Mascotte, 29 80 m. n.o. May n. Leith. Matthew, 28 op Waterweg n. Brunsbüttel. Meres N, 28 10 m. w. Elbe 1 n. Antwerpen. Maas, 29 te Hamburg v. Amsterdam. Mariekerk, 28 440 m. w.n.w. Walvisbaai n. Lour. Marques. Maasdam, 30 te Rotterdam. Nias, 29 625 m. w. Midway n. Los Angeles. Nigerstroom, 29 v. IJmuiden n. Antwerpen. Noordzee, 30 te Rotterdam. Oldekerk, 29 v. Hongkong n. Shanghai. Oostkerk, 30 te Sydney. Oranjefontein, 28 160 m. z.w. Monrovia n. Kaapst. Oranjestad, 28 240 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Ommen kerk, 29 v. Rotterdam n. Genua. Orion, 29 te Rotterdam. Pionier, 28 40 m. z.w. Texel n. Delfzijl. Procyon, 2S ten anker Thames n. Duclair. Pygmalion, 29 te St. Kitts. Pendrecht, 28 230 m. z.w. Pt. Elizabeth.n. Abadan. P. G. Thulin, 28 240 m. z.o. N. York n. Amuaybay Prins Philips Willem, 28 120 m. n.o. Cleveland n Montreal. Pieter S, 29 te Rotterdam verw. Peperkust, 30 te Antwerpen. Rotula, 30 te Stanlow. Ridderkerk, 29 te Amsterdam. Robox, 28 15 m. o. Wight n. Hamina. Rondo, 29 ie Suigeigerong, Rijndam, 28 v. New York n. Port Au Prince. Saroena, 30 te Pladju. Singkep, 29 te Mombasa. Schelpwijk, 28 300 m. n.n.o. L. Palmas n. Europa Sibajak, 28 350 m. z. Kp. Race n. Las Palmas. Straat Banka, 29 v Singapore n. Colombo. Stad Haarlem, 30 te Rotterdam verw. Stad Vlaardingen, 29 bij Hoek v. Holl. n. Vlaard. Stella Prima, pass. 28 Gibraltar n. Londen. Stella Maris, 28 160 m. n.o. Humber n. Goole. Sloterdijk, 29 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 29 te Vlaardingen. Thaletas, 28 130 m. z.w. Stavanger n. Gothenb. Tara, 30 te Galveston. Tomori, 30 te Vizagapatam. Teucer, pass. 29 Reunion n. Durban. Tiberius, 28 v. Horta n. Antwerpen. Tjitjalengka, 29 te Port Elizabeth v. Durban. Telamon, 29 te Carupano. Triton, 29 te New York. Tawali, 28 280 m. n.o. Durban n. Las Palmas. Tiba, 28 140 m. o. Rio de Janeiro n. Antwerpen. Tjimenteng, 28 440 mijl n.o. Diego Garcia naar Mombasa. Vlieland, 28 te Bridlington n. Kircaldy. Witmarsum, 29 v. Houston n. Brownsville. Wonosobo, 29 te Bombay. Will. Barendsz, 28 250 m. o. Curasao n. Kaapst. Wieldrecht, 28 420 m. n. Dakar n. Bremen. Walenburgh. 28 5 m. w. Elbe 1 n. Delfzijl. Waterman, 29 te Amsterdam. IJsel, 28 8 m. w. Eddystone n. Glochester. SLEEPVAART Noordzee. 28 te Bombay. Oceaan, 28 v Pta. Delgada n. Aveira. Poolzee, pass. 29 Lizardhead n. Rotterdam. o.a. Brilmonturen Briletui's Barometers enz. leesgiazen Elektr. Scheerapparaten Staalwaren enz. UW ADRES: Oen. Cronjéstraat 15 Haarlem Telefoon 15005 Want Jovanda's zijn nylons naar maat! Daarom omsluiten ze Uw benen volmaakt en zonder rimpeltjes. Daarom blijft de naad zo kaarsrecht. Jovanda's zijn ragfijn en soepel en verbazend sterk. Vraag ook naar de Jovanda nylons met laddervrije boord en teen. Geel Jovanda nylons met Sinterklaas. 'i Is haar mooiste cadeau vooral als U haar met de Jovanda's verrastI nylons Van 3.50 tot 4.50 R soepele r-e-kbare-boord, heerlijk in 't dragen! circa 500 gram - 100% Roomboter 100% zuivere amandelspijs circa 500 gram - gevuld met een mengsel van amandel- en banketspijs per stuk per stuk Voor bestellingen telefoon 11811 (2 lijnen) Verrassend goede geluidsweergave op Radio en op Gramofoon. Gevoelige en selectieve midden en langegolf-ontvangst. Platenspeler voor het weergeven van alle soorten gramofoonplaten. Modern uiterlijk, met doorzichtig deksel voor de platenspeler. mm KRUISSTRAAT 33 - HAARLEM - TEL. 15507

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11