Ook op de 100 m. was stijl, maar zeer snel het goud voor de in lelijke lopende Betty Cuthbert VAN NIEL s. Horloges De Olympische Spelen in cijfers <Spelen 1956 Tsjechische Tamara Tychkevitch stootte de kogel het verst OMEGA-BUREN-PRISMA Een goed uurwerk, een blijvend geschenk Olympische tienkamp gewonnen door Campbell y Spelen ZWEM MEM WATERPOLO KANOSPORT BASKETBAL TIENKAMP ATLETIEK KLEIDUIVEN ZEILEN HOCKEY MEDAILLES VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 De voorzitter van het organisatiecomité, Kent Hughes, is in de wolken over de „fantastische" opkomst van het publiek die alle verwachtingen heeft overtroffen. Voor de eerste zes dagen werd de totale opkomst geraamd op ongeveer 600.000, en die raming was aan de lage kant. Naar de series kwamen soms 60.000 mensen kyken, terwijl sommige experts hadden voorspeld dat er maar enkele honderden zouden komen. „Het ziet er dan ook naar uit", zei Kent Hughes, „dat de Spelen in Melbourne het grootste sportfestijn in de geschiedenis zullen worden". Bescheiden Na zijn overwinning op de 400 meter zeide Jenkins, een fors gebouwde atleet (1 m 85 lang, gewicht 80 kg) gisteren, dat hij zichzelf niet als winnaar zou hebben getipt. Voor hem was veeleer Jones favo riet. „Maar Jones, een buitengewoon snel 400 meter loper, heeft een inzinking gehad waarvoor ik geen verklaring weet", aldus Jenkins. De 22-jarige student van de Villa nova universiteit vond het een zware wed strijd wegens de wind en de lage tempe ratuur. „Op het rechte stuk zag ik een rode trui die op mij inliep, en zonder te weten wie het was heb ik me tot het aller uiterste ingespannen om die trui voor te blijven. Later hoorde ik dat Ignatiev de drager ervan was. Ik heb mezelf eens verrast door in één race zowel Ignatiev als Jones te kloppen". Bloir Cliff Blair, de kogelslingeraar die uit de Amerikaanse Olympische ploeg gezet werd omdat hij artikelen schreef voor een krant in Boston, heeft zijn retourtje naar Amerika teruggestuurd en is verdwenen. Blair had de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij die voor hem gereserveerd had, het kaartje teruggestuurd en erbij gezegd dat hij te bereiken was via de leider van de Amerikaanse Olympische ploeg. Die ploegleider noch zijn metgezellen weten echter iets van Blair. Blair schijnt vrienden in Melbourne te hebben verteld dat hij artikelen gaat schrijven voor een Amerikaanse krant en in Melbourne blijft. Maar de krant waar voor hij eerst schreef liet weten dat er geen enkele overeenkomst bestond, en dat er ook geen in de maak was. Medaille terecht De 13-jarige scholier Andrew Heming way heeft de zilveren medaille terug gevonden die de Rus Ivanov samen met Buldakov, in de ongestuurde twee, had gewonnen en die Ivanov in het water had laten vallen. Ivanov dook naar de trofee en verscheidene honderden schoolkinderen deden hetzelfde, maar vergeefs. Andrew Hemingway probeerde het 's avonds nog eens en had het geluk de medaille te vinden. Hij was meteen de lieveling van de Russische roeiploeg en werd met zijn moeder uitgenodigd voor een diner in het Olympische dorp. Daar kreeg hij van Ivanov een Russisch in signe, dat hij nu trots op zijn jas draagt. Lopen of zwemmen? De handtekeningenjagers zijn in Mel bourne een ware plaag geworden. En het ergste is dat zij van de sport soms niet het minste begrip hebben, en iedereen aanklampen die een trainingspak draagt om later onder elkaar te pochen op het resultaat van de jacht. Zo werd de atleet Tom Courtney aangehouden door een jonge dame die hem het gebruikelijke ver zoek deed. Hij schreef in haar boekje: Tom Courtney, 800 m. Waarop de jonge dame hem tot zijn stomme verwondering vroeg: „welke 800 meter mr. Courtney, lopen of zwemmen?" Betty Cuthbert het Australische ipeisje dat in een ver foeilijk lelijke stijl loopt, maar weergaloos snel is heeft na haar eerste plaats op de 100 meter, ook het Olympisch goud op de 200 meter voor dames in de wacht gesleept. Zij won dit nummer vanochtend in 23.4 sec., hetgeen een even aring van het Olympisch record en wereldrecord betekende. De Duitse Christna Stubnick kwam op de tweede plaats en de Australische Mariene Matthews veroverde de bronzen médaille. Bij het kogelstoten waren de Russinnen verreweg de besten. Toch leverde dit nummer een verrassing op aan gezien niet de wereldrecordhoudster Galina Zybina, maar haar landgenote Tamara Tychkevitch de eerste plaats in nam met een afstand van 16.59 meter een nieuw Olympisch record. Zybina werd tweede met zes centimeter minder en op haar beurt bleef de Duitse Marina Werner twee centi meter op Zybina achter. Bij het kanovaren was het goud voor de Zweed Frederikson (10.000 m K I), de Hongaren Algemeen werd verwacht dat de Bulgaren hoge ogen zouden gooien in de eindronde van het voetbaltoernooi in Melbourne. En ze hebben die verwachting niet beschaamd in hun wedstrijd van de kwart finales tegen Gr. Brittannië. Zes minuten na het begin scoorde de be hendige linksbinnen Mikolov. De Britten verdedigden zich go goed als ze konden en stonden bij de rust slechts met 13 achter. In de tweede helft scoorde Bulgarije nog drie keer en de Engelsen mochten tevreden zijn dat het hierbij bleef want keeper Sharrat was allerminst in goede vorm. De back Stoker voorkwam twee keer een zeker schijnend doelpunt toen zijn keeper uit positie was gespeeld. De eerste keer redde hij op de doellijn en daarna kopte hij het leer uit de doelmond. In het zesde onderdeel van de tienkamp, de 110 meter horden, is de Amerikaanse neger Milt Campbell nog verder uitgelopen op zijn naaste concurrenten Rafer Johnson, de houder van het wereldrecord, en de Duitser Lauer. Hij noteerde 14 sec., een prachtige presta tie, aangezien hij de wind schuin tegen had, welke hem 1124 punten opleverde. Hij kwam daarmee op een totaal van 5688 pun ten. Rafer Johnson (15,1 sec., 788 pnt.) tota liseerde na dit onderdeel 5163 punten en Martin Lauer (14,7 sec., 894 pnt.) 4958 pnt. Het Olympisch kampioenschap werd ge wonnen door de Amerikaan Mill Campbell. Het totaal aantal punten van Campbell be droeg 7957 pnt. Hiermede verbeterde hij het Olympisch record, dat sedert 1952 (Hel sinki) met 7887 punten op naam stond van zijn landgenoot Bob Mathias. Ongunstig weer De vierde serie Finjollen is gisteren niet afgehandeld: de wedstrijd werd uitgesteld wegens de ongunstige weersomstandig heden. Er is nog geen nieuwe datum vast gesteld. De vier andere klassen gingen wel door> hoewel ook deze zeilers waarschijn lijk liever uitstel hadden gehad. T\yee deelnemers in de 5'/2 meter klasse zagen hun masten verloren gaan ti .op het ruwe water. De Australische torpedojager Warramunga, die letterlijk een oogje in 't zeil houdt, seinde dat het Russische jacht Druzhba in aanva ring kwam met het Ame rikaanse jacht Rush IV, dat kon doorvaren. De Rus brak zijn mast. Het Zuidafrikaanse jacht Yeoman V brak zijn mast toen het grootzeil het wateroppervlak raakte. Er woei een wind van 30 knopen toen de jachten van start gingen en er kwamen windstoten voor van 40 knopen. Australische hegemonie Na de series van de 100 meter vrije slag voor dames is de Australische hegemonie al duidelijk gebleken. Alle drie Australische zwemsters, die voor de 100 meter waren ingeschreven, zjjn met uitste kende tijden uit de series te voorschijn gekomen en ver beterden zelfs 't Olympische record van de Hongaarse Judit Ternes (1.05,5). Dawn Fraser evenaarde met de beste tjjd van alle zwemsters, 1 min. 2,4 sec. zelfs het wereldrecord van Lorraine Crapp. Of ficieel staat het wereldrecord nog op naam van Cockie Gastelaars met 1 min. 4 sec. Dawn Fraser tikte met niet minder dan 2,7 sec. voorsprong als eerste in haar serie, de vijfde en laatste, aan. De 18-jarige Lorraine Crapp, een zwem ster van topklasse zowel op de korte als op midden afstand, noteerde in de eerste serie precies 1 sec. meer dan Dawn Fraser. Reeds na de eerste 50 meter lag Lorraine al een goede meter voor op de Amerikaanse Joan Rozaza en de Canadese Helen Stewart. Na i het keei-punt verhoogde Lorraine haar tempo en tikte met twee meter voorsprong I op nummer twee aan. ADVERTENTIE GROTE HOUTSTRAAT 86 Ruim 70 jaar uitsluitend Uurwerken Uitstekend JONGENSHORLOGE DUNGHANS ƒ36.50 Wekkers, Wekkerklokjes en Reiswekkers in eenvoudige, maar ook meest luxe uitvoering 1e klas merken Junghans - Kienzle - Mauthe De derde Australische zwemster, die als derde ook de beste tijd van de 16 geklas seerde meisjes maakte, was de 15-jarige Faith Leech. De chronometers wezen voor dit meisje, dat niet minder dan 1.75 meter lang is, 1.04,9 aan. Faith die in de vierde serie startte, bevestigde al direct na de start haar superioriteit. Haar tegenstand sters konden haar nauwelijks bijhouden. De enige die vlak in haar buurt bleef was de Zweedse Kate Jobson, maar zij kon het hoge tempo van de Australische na het keerpunt niet meer bijhouden en werd op de laatste 50 meter zelfs nog verslagen door de Hongaarse Suzan Ordogh, die echter 1,6 sec. langer nodig had dan Faith Leech. Bepaald teleurstellend was de race van de Olympische kampioene en Hongaarse favoriete Katalin Szöke in de tweede serie. Met haar 1 min. 8 sec. schakelde de char mante, hoogblonde omroepster van de Hon gaarse televisie, die bekend staat om haar soepele slag, zich uit voor de halve eind strijden. Met een verdrietig gezicht zocht zij haar kleedhokje op. Ook de heren Evenals bij de dames lag het accent op de 100 meter vrije slag heren op Australië. Ook in dit nummer bewees het ploegje van het vijfde werelddeel zijn kracht. Alle drie Australiërs, die voor de 100 meter waren ingeschreven, eindigden bovenaan met Jon Henricks als eerste in de fraaie tjjd Van 55,7 sec., waarmee hjj het Olympische re cord van de Amerikaan Scholes (57,1 sec.) met 1,4 sec. scherper stelde. In de tweede halve eindstrijd werd fel strijd geleverd. Tot het keerpunt lagen van de acht zwemmers er zes vlak bij elkaar aan kop. De Australiër Devitt en de Ame rikaan Chapman konden op het laatste stuk een kleine voorspi-ong nemen op hun concurrenten. Voor de finale hebben zich geplaatst: Henricks (55,7), Devitt (56,4) en Chapman (56.9), Hanley (56,9), Patterson, de Japanner Tani (57,4) en als enige Euro peaan de Fransman Eminente (58). Olympisch kampioen op de 100 meter vrije slag heren ls de Australiër Henricks geworden. Het Olympisch kampioenschap 200 meter schoolslag is gewonnen door de Duitse Ur sula Happe. Vlinderen De Amerikaan Yorzyk heeft zonder moeite de beste tijd gemaakt op de 200 meter vlin derslag. Er werd 2.18,6 voor hem afgedrukt, hetgeen een Olympisch record betekende. Voor de finale van zaterdagavond kwali ficeerden zich: Yorzyk (V. S., 2.18,6), Tum- pek (Hongarije, 2.23,3); Ishimoto (Japan, 2.24.2); Marshall (Australië, 2.26,8); Wilkin son (Australië, 2.27,4); Rios Aleman (Mexico 2.28,1); Nelson 'V. S., 2.29,4) en Popescu (Roemenië, 2.29,9). Ervaring De waterpoloploeg van Italië heeft geen moeite gehad met Singapore. De Italianen waren te snel en hadden te veel ervaring voor de Azia ten. Singapore begon goed en nam na 2 mi nuten met 1-0 de lei ding toen Eng Bock van dichtbjj inschoot. Enkele minuten later maakte Bubini gelijk met een schot van acht meter afstand. Acht minuten na de start nam Italië een 2-1 voorsprong toen Angelo Marciani een mooie aanval met een doelpunt afrondde. Spoedig daarna weer een snelle Italiaanse aanval en d'Achille bracht de stand op 3-1. Drie minuten na de rust schoot Dennerlein van dichtbij in en twee minuten later zorg de Manneli voor het vijfde Italiaanse doel punt. d'Altrui werd het water uitgestuurd, maar ondanks hun numerieke minderheid voerden de Italianen uit een mooie aanval hun voorsprong op tot 6-1. De Italianen bleven de verdediging van Singapore uit elkaar rukken en Marciano bracht de eind stand op 7-1. Degentoernooi Van het degen- toernooi voor equipes heeft Italië met 93 van Hongarije gewonnen.Hon- garije en Italië plaatsten zich in de finale poule. België werd uitgeschakeld. De finale wordt ge vormd door: Groot-Brittannië, Frankrijk, Hongarije en Italië. In poule B (halve eindstrijden) van het degen toernooi voor equipes heeft Frankrijk met 97 van Rusland gewonnen. Groot- Brittannië en Frankrijk hebben zich ge klasseerd voor de finale-poule. Van functie ontheven B.j het degenschermen equipe heeft Italië, in de beslissingsmatch met Hongarije, de gouden medaille equipe degen heren ge- Yuranyi en Fabian (K II), de Russen Kharine en Botev (Ca nadians voor paren) en de Roemeen Rottman (eenpersoons Canadian). Bij het vrij pistool schieten kwam tot veler ver- rassig de Fin Linnosvul op de eerste plaats. Niemand onder de beroemde pistoolschutters had ooit tevoren van deze 23- jarige student in de economie gehoord. Hetgeen ook vrijwel niet kon, omdat de Fin pas voor de tweede maal aan een wedstrijd deelnam. Het Olympisch kampioenschap tien kamp een van de zwaarste nummers op het programma van de Zomerspelen werd gewonnen door de Amerikaan Mill Campbell. Zijn totaal aantal punten bedroeg 7957. Hiermede verbeterde hij het Olympisch record dat sedert 1952 met 7887 punten op naam stond van zijn landgenoot Bob Mathias. Bij het floretschermen tenslotte behaalde de Engelse Gillian Sheen de overwinning met vlak achter haar de Roemeense Orban en de Franse Renee Carilhe. wonnen; Hongarije legde beslag op de zil veren medaille. Frankrijk kreeg de bronzen. De verrassing bij het florettoernooi voor dames was de uitschakeling van de wereld kampioene Lydia Domolki. Voor een plaats in de eindstrijd moest zij barreren met de Engelse Gillian Sheen. Zij verloor deze partij met 2-4 dankzij de merkwaardige beslissingen, die door de Poolse hoofd secondant Nawrocki tegen de Britse wer den genomen. Overigens was het niet alleen Gillian Sheen, die protesteerde tegen de beslissin gen van Nawrocki. Op grond van deze pro testen heeft de technische commissie deze hoofdsecondant van zijn functie ontheven. Het Olympisch kampioenschap floret dames werd uiteindelijk gewonnen door de Engelse Gillian Sheen. De Roemeense Or ban won de zilveren medaille en Renee Garilhe (Fr.) legde beslag op de bronzen medaille. Gillian Sheen Stralend van blijdschap nam de 28-jarige Engelse Gillian Sheen de gouden medaille, die zij in het individueel florettoernooi voor dames had veroverd, in ontvangst. Het was niet gemakkelijk gegaan, want voordat zij zegevierde moest zij met de 18-jarige Roe meense studente in de geographie Olga Orban barreren. In deze barragepartij bleek dat Gillian echter haar zenuwen volkomen de baas was. Men kon in de zaal een speld horen vallen toen beide figuurtjes gespannen op de loper stonden. Gillian won het duel met 4-2 en toen beide meisjes van de loper ver dwenen, brak een ovatie los. „Ik geloof dat ik moeder en vader een reuze plezier met deze overwinning doe", zei de Engelse na afloop. „Het is overigens voor mij ook een grote voldoening, dat ik het Olympisch kampioenschap nu bezit". Favorieten verslagen De hoop van de Zweedse worstelaars op een Olym pische médaille is vervlo gen met twee topfiguren, die verslagen werden. De lichtgewicht worstelaar Ol ie Anderberg, die niet in vorm scheen te zijn, werd reeds na vijf minuten door de Iraniër Habibi ver slagen. Sprekend over zijn strijd met de Iraniër, zei Olie Anderberg, dat hij zijn vorm had verloren, nadat hij een vinger had verrekt. „De droeve waarheid is, dat ik slecht was, inderdaad zeer slecht", zei Anderberg. Turken goed Zoals verwacht werd overheersen de „terrible Turks" in alle vrije-stijl worstel partijen. Van de tien die ze er tot nu toe hebben aangegaan, hebben ze er geen ver loren. De Europese worstelaars zijn niet indrukwekkend, de Russen stellen teleur, en het schijnt dat de Turken alleen reke ning zullen moeten houden met de worste laars uit Azië. Want die zijn sinds Helsinki veel beter geworden. Van de West-Europeanen die zich op de mat begaven, heeft alleen de Duitse ban- tamgewicht zijn partij van een niet-Euro- peaan kunnen winnen! Hij versloeg de Argentijn Adolf o Diz met een eenstemmige beslissing te zijnen gunste. De twee Finnen verloren ook. Tauna Jaskare, een bantam- gewicht, kreeg zijn Japanse opponent Mi- noru Iizuka tweemaal op de grond, maar hij kon 's mans schouders toch niet tegen de mat krijgen. De Belg Joseph Mewis vatte de Finse vedergewicht Erikki Penttila in een beenklem en hield hem vijftien se conden in deze onaangename positie. Titelhoudster geklopt De Russin Galina Zybina, houdster van het wereldrecord kogelstoten en van de Olympische titel, heeft zich op het nipper tje de zege in haar specialiteit zien ontgaan Zij had haar Olympisch record met elk van haar zes worpen verbeterd, en zich verre superieur aan haar concurrenten getoond. Men achtte haar reeds winnares toen Ta mara Tychkevibh, een van haar ploegge noten, by haar laatste poging de kogel 16,59 meter ver stootte. Dat was zes centimeter verder dan Galina's beste prestatie op deze middag, en slechts acht centimeter beneden het wereldrecord van Zybina. Daarmee was de strijd beslist: Tamara Tychkevitch werd eerste met 16,59 meter; Galina Zybina tweede met 16,53 meter en de Duitse Maria Werner derde met 15,61 meter. De derde Russische representante, Zinaide Doinikova, nam de vierde plaats in met 15,54 meter. Britten wonnen Groot-Brittannië heeft het vooral aan zijn rechtsback John Strover te danken dat de match tegen Australië in een 2-1 over winning eindigde, waardoor een uitschake ling uit het toernooi voorkomen werd. Tegen het einde van de strijd dook hij in de goal op, toen keeper Archer was uitge lopen, en voorkwam een zeker schijnend doelpunt. De stevige, zwartharige rechtsbinnen Neil Forster nam de beide Britse doelpunten voor zijn rekening. Hij en zijn ploegmaats domineerden op 't veld, maar konden slechts zelden tot in de slagcirkel doordringen, zo zeker werkte de Australische verdediging. De strategie van de Australiërs bestond hierin dat zij naar de zijlijnen sloegen als de situatie hachelijk werd. Dit bracht wel y^yyyyyyyxic^yyyyxxoyyyyyyyxccccccccccoy Er is een tijd geweest dat de meeste jongetjes in Melbourne machinist van een trein wilden worden. Dat is veran derd. De meeste jongens hier willen thans hardloper worden. De politie van Melbourne grinnikte om de hardloop wedstrijden die de knaapjes op straat organiseerden, compleet met rugnum mers, maar die lach verdween van de gezichten der politiemannen toen de Olympische fakkel onder de jongelui ter sprake kwam. Allerwege begonnen de jongens zelf fakkels te maken, met alle daaraan verbonden gevaren. De politie heeft de handen vol aan het in beslag nemen van „fakkels": conser- venblikjes op een stok. en met petroleum doordrenkte lappen in het blikje. •CCOCOOCOCOC05aXXXCCOGCCOCCCOO>=ODCOCODCOCOC>CCCOC»5COa5 enige verlichting teweeg, maar het bracht ook mee dat hun kundige voorhoede zich niet genoeg kon doen gelden. Met dat al hadden de Australiërs met een draw niet te veel gekregen. De ploegen komen zaterdag opnieuw tegen elkaar uit voor een beslissingswed strijd. Hard maar goed Het Russische basketbal team heeft zijn vierde wed strijd gewonnen: Bulgarije werd met 6656 verslagen. Het was een hard-bevoch- ten, goed gespeelde wed strijd, die pas vier en een halve minuut voor 't einde zijn beslissing kreeg. Want toen gingen de Russen, met zes punten voorsprong, over tot een sterk verdedigend spel, terwijl zij bovendien ge legenheid maakten om hun voorsprong te vergroten. Van de pleog, die het spel begon, moes ten de Russen vier spelers wegens fouten laten vervangen. Alleen Stonkous speelde de hele wedstrijd uit. Gedurende de 26 minuten dat de reus Ian Krouminch aan het spel deelnam hij werd uit het veld gestuurd scoorde hij zeven punten. Formosa noteerde zijn derde overwin ning in de halve finale om het Olympisch basketbalkampioenschap. De Formosanen versloegen hun Thailandse tegenstanders met 6552. Bij rust was de stand 3531. De lange Canadezen versloegen hun kleine, doch even snelle Japanse tegen standers met 7360, eveneens in de halve finale. Dit was de tweede Canadese zege in de halve finale. De Canadezen zijn nog geen enkele maal verslagen. Japan heeft in de halve finale een match gewonnen en er een verloren. Bij rust was de stand tussen Canadezen en Japanners 4026. Na de rust bereikten de Canadezen zelfs even een voorsprong van 21 punten. De Turk Sit duikt tegen een Olympische worstelwedstrijd vrije stijl over de rug van de Australiër Elliott. De Turk won na negen minuten. Eerste halve finale 100 m. vrije slag dames 1. Dawn Fraser (Australië) 63.0; 2. Faith Leech (Australië) 65,2; 3. Joan Rosazza (Ver. Staten) 65.9; 4. Natalie Myburg'h (Zuid-Afrika) 66.0; 5. Valverina Gyenge (Hongarije) 66,4. Tweede halve finale 100 meter vrije slag dames 1. Lorraine Crapp (Australië) 63,1; 2. Marion Roe (Nieuw-Zeeland) 65.-; 3. Vir ginia Grant (Canada) 65,5; 4. Shelly Mann (Ver. Staten) 65,5; 5. Nancy Simons (Ver. Staten) 66,1. Finale 100 meter vrije slag heren 1. en 01. kampioen: Henricks (Austr.) 55,4 sec. (nieuw 01. record); 2. Devitt (Austr.) 55,8 sec.; 3. Chapman (Austr.) 56,7 sec.; 4. Patterson (V.S.) 57,2 sec.; 5. Hanley (V.S.) 57,6 sec.; 6. Woolsey (V.S.) 57,6 sec.; 7. Tani (Japan) 58.- sec.; 8. Eminente (Fr.) 58,1 sec. Finale 200 meter schoolslag 1. Ursula Happe (Duitsland) 2.53,1; 2. Eva Szekely (Hongarije) 2.54,8; 3. Eva Maria ten Eisen (Duitsland) 2.55,1; 4. Vin- ka Jericevic (Joegoslavië) 2.55,8; 5. Katalin Killerman (Hongarije) 2.56,1. JoegoslaviëAustralië 9-1; Rusland Roemenië 4-3. JoegoslaviëRoemenië 3-2; Rusland Australië 3-0; Hongarije—Amerika 6-2. De standen zijn: Groep A: Joegoslavië 2 2 0 0 4 12-3 Roemenië 2 1 0 1 2 7-6 Rusland 2 1 0 1 2 6-6 Australië 2 0 0 2 0 3-13 Groep B: Hongarije 1 1 0 0 2 6-1 Verenigde Staten 1 1 0 0 2 5-3 Groot-Brittannië 2 0 0 2 0 4-11 Groep C: Italië 1 1 0 0 2 7-1 Duitsland 1 1 0 0 2 5-1 Singapore 2 0 0 2 0 2-12 De einduitslag van de 10.000 meter twee persoons Canadians luidt: 1. en Olympisch kampioen Rusland (Kha rine en Botev) 54 min. 2,4 sec. 2. Frankrijk 54.48,3; 3. Hongarije 55.15,6; 4. Duitsland 55.21,1; 5. Roemenië 55.51,1; 6. Denemarken 55.54,3. De einduitslag van de 10.000 meter een persoons Canadians luidde: 1. en Olympisch kampioen Rottman (Roemenië) 56.41; 2. Parti (Hong.) 57.11; 3. Boukharine (Rusl.) 57.14,5; 4. Vokner (Tsj. sl.) 57.44,5; 5. Johannsen (Did.) 58.50,1; 6. Wettersten (Zweden) 59.24,7. Finale 10.000 meter K-l: 1. Roemenië (Rottman) 56 min. 41 sec. 2. Hongarije (Par ti) 57.11; 3. Rusland (Boukharine) 57.14,5, 4. Tsjechoslowakije (Vokner) 57.44,5: 5. Duitsland (Johannsen) 58.50,1; 6. Zweden (Wettersten) 59.24,7; 7. Canada (Stringer) 59.57,5; 8. Ver. Staten (Havens) 61.23.6; 9. Australië (Harper) 62.12,1. Finale 10.000 meter K-2: 1. Rusland 54.02,4; 2. Frankrijk 54.48.3; 3. Hongarije 55.15,6; 4. Duitsland 55.21.1; 5. Roemenië 55.51,1; Dennemarken 55.54.3; 7. Australië 56.18,6; 8. Oostenrijk 56.47,7; 9. Canada 56.50,2; 10. Ver. Staten 58.30,3. Bulgarije—Brazilië 82-73; Frankrijk Uruguay 66-62. JapanNat. China 82-61; Canada— Australië 83-38; KoreaThailland 61-47; BraziliëChili 89-64, BulgarijePhillippij- nen 80-72. De einduitslag van de tienkamp luidt: 1. en Olympisch kampioen Campbell (V.S.) 7957 pnt. 2. Johnson (V.S.) 7587 pnt. 3. Kouznetsov (Rusl.) 7465 pnt. 4. Lauer (Did.) 6853 pnt. 5. Meier (Did.) 6773 pnt. 6. Lasse- nius (Finl.) 6565 pnt. Finale 200 meter dames: 1. en Olympisch kampioene Betty Cuthbert (Austr.) 23,4 sec (evenaring Olympisch- en wereldrecord). 2. Christa Stubnick (Did.) 23,7 sec. 3. Mariene Matthews (Austr.) 23,8 sec. 4. Norma Cro- ker (Austr.) 24 sec. 5. June Paul (G.B.) 24,3 sec. 6. Gisela Kohier (Did.) 24,3 sec. Definitieve einduitslag van de 3000 meter steeple: 1. en Olympisch kampioen Brasher (G.B.) 8 min. 41,2 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Rosznyoi (Hong.) 8.43,6; 3. Lar- sen (Noorw.) 8.44; 4. Laufer (Did.) 8.44,4; 5. Rjichine (Rusl.) 8.44,6; 6. Disley (G.B.) 8.44,6; 7 Robbins (Austr.) 8.50; 8. Shirley (G.B.) 8.57. Kogelstoten dames: 1. en Olympisch kam pioene Tamara Tychkevitch (Rusl.) 16,59 meter (nieuw Olympisch record); 2. Galina Zybina (Rusl.) 16,53 meter; 3. Maria Werner (Did.) 15,61 meter; 4. Zinaida Doinikova (Rusl.) 15,54 meter; 5. Valerie Sloper (Nw. Zeeland) 15,34 meter; 6. Earle Brown (V.S.) 15,12 meter. Na de eerste dag is de stand bij het klei- duivenschieten: 1. Rossiobin (It.) 74 van de mogelijke 75 schoten; 2. Moguilevsky (Rusl.) 73; 3. Nikandrov (Rusl.) 71; 4. Ciceri (It.) 71; 5. Smelczynski (Polen) 70. Er zijn in totaal 35 schutters, van wie de minste, de Cana dees Opsal, 43 schoten boekte. Na vier races luiden de standen in de verschillende klassen bij de zeilwedstrijden: Sharpieklasse: 1. Australië 4258 pnt. 2. Nieuw Zeeland 3258 pnt. 3. Groot-Brittan nië 2760 pnt. 4. Italië 2577 pnt. 5. Duitsland 1846 pnt. 6. Frankrijk 1186 pnt. 5,5 m2 klasse: 1. Zweden 3228 pnt. 2. Ver. Staten 2848 pnt. 3. Groot-Brittannië 2781 pnt. 4. Australië 2297 pnt 5. Noorwegen 2082 pnt. 6. Italië 1274 pnt. Drakenklasse: 1. Denemarken 3715 pnt. 2. Zweden 3113 pnt. 3. Argentinië 2694 pnt. 4. Groot-Brittannië 2636 pnt. 5. Australië 2171 pnt. 6. Italië 2133 pnt. Starklasse: 1. Ver. Staten 3720 pnt. 2. Bahama 3118 pnt. 3. Portugal 2641 pnt. 4. Italië 2586 pnt. 5. Frankrijk 2243 pnt. 6. Groot-Brittannië 1592 pnt, AfghanistanAmerika 5-1. In groep A is de eindstand: India 3 3 0 0 6 36-0 Singapore 3 2 0 1 4 11-7 Afghanistan 3 1 0 2 2 5-20 Verenigde Staten 3 0 0 3 0 2-27 India gaat over naar de halve eindstrijden. In groep B is de eindstand: Australië 3 2 0 1 4 6-4 Groot-Brittannië 3 1 2 0 4 5-4 Malakka 3 0 2 1 2 5-6 Kenya 3 0 2 1 2 2-4 Donderdagavond was de medaille-ver deling - met inbegrip van de Olympische ruiterwedstrijden in Stockholm - als volgt: goud zilver brons 20 15 7 12 11 12 5 1 1 3 3 3 3 2 8 Duitsland 2 9 3 2 2 3 1 5 2 1 2 3 1 1 1 1 1 1 1 1 5 1 0 2 1 0 1 1 0 0 1 0 0 1 0 0 0 1 0 0 1 0 IJsland 0 1 0 0 1 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9