en W. bereid steunnormen aan te passen aan levensonderhoud IJmond-rapport in het centrum van de belangstelling Bebouwing binnenstad „passend met eigentijds karakter" Finale Culturele zaken in Haarlems raad Onzekerheid over orgel Grote Kerk en Hildebrandmonument Arbeidskrachten en ruimte voorwaarden voor ontplooiing van industrie Burgerlijke Stand van Haarlem Raadsleden bepleitten meer coördinatie Haarlemse raad over maatschappelijke steun Volgend jaar wordt met bouw begonnen ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li DOORDAT de Haarlemse raad bij deze begrotingsbehandeling uiteindelijk iets ruimer in zijn tijd kwam te zitten, profiteerde het hoofdstuk Economische aan gelegenheden van een wat breder behandeling, welke werd ingezet met een tegen stelling van de economische inzichten van de heren Schippers (K.V.P.) en Jans sen (Arbeid), waarvoor wethouder Happé bij de beantwoording een synthese leverde, welke uiteraard dichter bij de inzichten van de heer Janssen stond dan bij die van de fractievoorzitter van de K.V.P. Intussen bestond er bij alle sprekers over dit hoofdstuk overeenstemming op één punt: de industrievestiging is in Haarlem de laatste jaren bevredigend verlopen. De verschillende betogen strekten tot een voortzetting van dat beleid, waarbij echter een aantal remmende factoren bijzondere aandacht vragen. In de eerste plaats is daar het IJmondrapport, door vrijwel alle sprekers in hun beschouwingen genoemd, dat de vraagstukken van werkgelegenheid en arbeidskrachten heeft geactualiseerd. De heren Janssen en Spek (A.R.) wijdden veel aandacht aan dit punt, omdat IJmond in de toekomst een overschot aan vrouwelijke arbeidskrachten zal hebben, dat van invloed op de industrievestiging, kan hebben. Wethouder Happé meende evenwel dat Haarlem hieraan door twee omstandig heden het hoofd kan bieden, namelijk door de gunstige ligging van het industriegebied, dat van IJmond uit gemakkelijk bereikbaar is, en door het feit, dat de eigen bevolking voor een niet te verwaarlozen gedeelte uit forensen bestaat, waarvan de dochters hier blijven werken. intussen dient Haarlem voldoende ruimte voor industrievestiging te blijven aanbie den, waarbij de heer Schippers erop wees, dat men niet alleen met nieuwe be drijven te maken heeft, maar ook met bestaande, die door gebrek aan uitbrei dingsmogelijkheden in de onmiddellijke nabijheid, of door verkeersmaatregelen en sanering genoopt zijn zich elders te vesti gen. Met de heren Janssen en Spek was hij van oordeel dat men zich tijdig op deze uitbreiding van het industrieterrein moet bezinnen. De terreinen in de Waarderpolder zouden dan in noordelijke en oostelijke richting kunnen worden uitgebreid. Uit het antwoord van wethouder Happé bleek, dat die uitbreiding reeds wordt voor bereid en dat, omdat Waarderpolder en Stephensonstraat voor de toekomstige be hoeften inderdaad niet voldoende zullen zijn, ook in Schalkwijk gronden voor de nijverheid zullen worden gereserveerd, waarbij ook aan de kleine bedrijven wordt gedacht. Drang naar het oosten De wethouder deelde voorts de opvatting van deze sprekers, dat bij de toekomstige verbindingen met de Waarderpolder de Oudeweg doorgetrokken moet worden in oostelijke X'ichting om aansluiting te geven op de eens aan te leggen rijksweg ten oos ten van Haarlem. Wat de arbeidsmarkt be trof deelde de heer Happé de mening van zijn partijgenoot Janssen, dat Haarlem de vorming van een brede laag goed ge schoolde en goed algemeen ontwikkelde arbeiders dient te bevorderen. Zijn die voorwaai'den vervuld, trekt men de juiste conclusies uit het IJmondrapport, dat zeker niet in de kast mag blijven liggen, weet men het „afzetgebied" in de IJmond niet alleen te behouden, maar ook nog verder te veroveren, dan behoeft men ook de con currentie daarvan niet te duchten: „Als IJmond bloeit, kan het Haarlem ook goed gaan". Middenstandraad Natuurlijk kwam ook de middenstand bij dit hoofdstuk aan de orde en de heer Janssen, dit jaar voor het eerst op tredende als de „specialist" op dit gebied van zijn fractie, bleef geheel in de lijn van zijn voorgangers door de instelling van een Middenstandsraad te bepleiten, waarin be halve de belangrijkste groepen van de detailhandel ook de personeelsorganisaties, de huisvrouwenverenigingen, de Consu mentenbond, Kamer van Koophandel en de economisch adviseur van B. en W. ver tegenwoordigd zouden zijn. Bij tal van vraagstukken is de behoefte aan een der gelijk contactorgaan gebleken, zo zei de heer Janssen, die bij wijze van voorbeeld herinnerde aan de jaarlijkse meningsver schillen omtrent de winkelsluiting in de Sint Nicolaastijd. De heer F i b b e (V.V.D.) reageerde prompt met de mededeling, dat daaraan geen behoefte was, omdat de commissie ADVERTENTIE De beroemde 1 Potter's menthol pellets brengen ogenblikkelijke verlichting. Handige blik- doosjes 55 cent bij Apotheker of Drogist. Bij zware verhoud,- s. heid, bronchitis of catarrh neem dan Potter's Ca tarrh Pastilles,per doos fl 1.10. De rode pastilles met de snelle w er kin p. POTTER'S LIN IA imp. Fa. H. ten HERKEL HILVERSUM HAARLEM. 30 november 1956 ONDERTROUWD: 30 nov.. Chr. A. van Tiggelen en A. C. W. Reijnen. GEHUWD: 30 nov., J. G. Knijnenburg en G. J. W. Koster; J. F. Koper en G. J. Velden. BEVALLEN van een zoon: 29 nov., A. Vonder—van der Jagt; 30 nov.. G. Diefcmann Machielse. BEVALLEN van een dochter: 20 nov., M. van Geest—Metz; W. F. M. ZedelHeskamp; 30 nov., C W. M. KrabbendamKeijzer. OVERLEDEN: 28 nov., A. Hölscher, 88 j., Kamperlaan; D. Polderman, 64 j., IJdijk; E. S. Kabel, 67 j., Maerten van Heemskerk straat; 29 nov., Th. F. Baarda, 11 j., Zonne bloemstraat; P. Kuijkhoven, 66 j., Obistraat; J. Lampe, 67 j., Middenweg; D. Bruijn, 81 j., Kleverparkweg; G. van der Steeg— Oostermeijer, 38 j., Roosveldstraat. voor economische zaken zo goed werkte en verbond daaraan nog een beschouwing over kleedhuizen op sportvelden, die bij het tweede deel van het achtste begrotings hoofdstuk thuishoorde. De heer Spek zei ook al, dat de con tacten met de middenstandsorganisaties voldoende waren en vreesde een teveel aan lichamen, waarna de heer Adelaar (K. V-Pop de ketting sprong met bedenkin gen tegen de aanwezigheid van huisvrou wen en consumenten in een dergelijke raad. De heer Janssen vond bij wethouder Happé niet veel steun voor zijn sugges tie. Deze zag weinig heil in een orgaan van personen wier belangen tegengesteld zijn- het zou maar een Poolse landdag worden. Misschien dat in incidentele gevallen een dergelijk overleg wel eens verhelderend zou kunnen werken. Elastischewinkels De heer Adelaar wees nog op de wen selijkheid van bedrijfspanden in verschil lende afmetingen in de nieuwe wijken en de wethouder kon daaraan in zoverre tege moet komen, dat in het uitbreidingsplan Parkwijk een winkelcentrum wordt ont worpen - het schetsplan is al gereed - waarin al naar de behoefte plaats is voor twaalf dubbele of vierentwintig enkele bedrijfspanden. Wat het nieuwe winkel centrum van veel grotere omvang - aan het Marsmanplein in-Delftwijk betreft: dit wordt door een particuliere maatschappij gebouwd, zodat de gemeente daarop veel minder directe invloed kan uitoefenen. De afkeer van de heer Adelaar van de week markt in Oud-Schoten, omdat die samen valt met een „koopdag", en van de huidige avondmarkt, omdat die de koopkracht in deze toptijd voor de winkels maar zou af romen, kon wethouder Happé onmogelijk delen. Van markten gaat veeleer ook een aantrekkingskracht op de winkels in de omgeving uit. Niemand gevoelde blijkbaar behoefte de beraadslagingen over dit hoofdstuk tot in tweede termijn uit te strekken en het gemeentelijk bureau voor beroepskeuze, de bedrijven en Haarlems Bloei werden even min in discussie gebracht. De zeer fraaie folder, die Haarlems Bloei juist het licht heeft doen zien en die 's middags aan de raadsleden was aangeboden, had overigens wel een woord van waardering verdiend. ADVERTENTIE yyyy:cccrxccccox-yyyyx De Haarlemse gemeentebegroting voor 1957 werd vrijdagavond om elf uur aan vaard, evenals de begroting voor het St. Elisabeth's gasthuis. De heer Vis sers (KVP) liet de gelegenheid om nogmaals te verklaren, dat het tekort van 425.000 hem zwaar op de maag lag niet ongebruikt voorbij gaan. Maar zijn fractie zal de toegezegde rapporten af wachten, zei hij thans mild. De heer Proper stelde het College gerust met zijn verklaring, dat de communistische fractie - door de vrijwel constante af wezigheid van de heer M o l tot twee man gedund - deze keer niet tegen stemde, omdat zij de begroting realis tisch. had beschouwd" en B. en W. be reid had gevonden op het rijk aandrang uit te oefenen voor een hogere uitke ring uit het gemeentefonds. Waarna burgemeester C r ern er s en rrievr. S ch elt ema-C onr adi hun slotwoorden als voorzitter resp. nestor spraken, lof en dank toezwaaiende aan het bij de begrotingsarbeid betrokken gemeentepersoneel in het plezierige ge voel, dat het nu eens gelukt was de begroting in vijf dagen te behandelen. Waaruit eens te meer blijkt, dat verlies in winst kan verkeren, hetgeen vooral voor de wethouder van financiën een troostende gedacht moet zijn. 100C0000000300C oyycccrnocccoyyyyyyyc&yyyy. Maatschappelijk opbouwwerk Over het maatschappelijk opbouwwerk is vrijdagmiddag in de Haarlemse gemeen teraad betrekkelijk kort gesproken. De voorzitter kon de spreeksters en sprekers nog vóór het einde van de mid dagvergadering beantwoorden, waarbij hij hef met de heer Van derVeldt (KVP) eens bleek te zijn, dat dit zeer belangrijke werk steeds gestimuleerd moet worden en dat er waar nodig ook gecoördineerd zou moeten worden. Ten aanzien van een door de heer Van der Veldt gemaakte opmerking, dat bij het maatschappelijk opbouwwerk meer kerken en particulieren zouden moeten v/orden ingeschakeld, zei de voorzitter, dat op het punt van de geestelijke richtingen alle mogelijke voorzichtigheid is betracht. Het was naar zijn mening moeilijk nauw keurig te omschrijven, wat maatschappe lijk opbouwwerk precies was, daarom was in de Memorie van Antwoord geen om schrijving van de taak van de adviseur voor maatschappelijk opbouwwerk gege ven. maar alleen een opsomming van diens sociologische onderzoekingen gedaan. Het bestuur van de Stichting Noordholland van het Maatschappelijk Opbouwwerk is sa mengesteld uit mensen van alle levens richtingen. De bedoeling van het college is. dat. indien blijkt, dat godsdienstige overtuigingen in het geding zijn. zeer ze ker andere organisaties bij het werk wor den betrokken. Met de heer S i 1 v i s (AR) was de voor zitter het eens. dat de adviseur contact zal moeten hebben met alle daarvoor in aan merking komende diensten. In antwoord op hetgeen mevrouw Van der We 1-B e ij e (Arb.) gezegd had haaf aanleiding van een eventuele bundeling van alle sociaal werk in één dienst, zei dé voorzitter, dat er misschien in de toekomst aan een adviseur voor maatschappelijk op bouwwerk geen behoefte meer zal bestaan. Met zekerheid kon hierover echter thans nog niets gezegd worden, de materie is in beweging en er bestaat grote behoefte aan coördinatie. Met de socialistische woord voerster was de voorzitter van mening, dat de adviseur voldoende contact moest heb- 3I1N31H3AGV ben met de stedebouwkundige dienst: dit contact bestaat ook. Tenslotte zei de voorzitter, dat het vraag stuk van de woonwagenbewoners en het woonwagenkamp centraal zullen worden bezien. Hiervoor is een commissie inge steld, waarvan het rapport zal moeten worden afgewacht. Dit werd eveneens ge zegd in antwoord op vragen van mevrouw Van der Wel-Beije, die zich een warm pleitbezorgster had getoond voor de woon wagenbewoners, waarvan er velen waren naar zij vaststelde, die eigenlijk slechts door de woningnood in een dergelijk kamp waren terechtgekomen. Zij betreurde het dat dit onderdeel onder het hoofdstuk politie viel. Het werd wethouder Geluk vrijdagmid dag niet moeilijk gemaakt bij de beschou wingen in de Haarlemse gemeenteraad over de paragraaf kunsten en wetenschap pen, culturele zaken en jeugdzaken van 't hoofdstuk onderwijs, kunsten en weten schappen van de Haarlemse ontwerp-ge- meentebegroting. Hoewel niet alle vragen geheel bevredigend konden worden beant woord slaagde de wethouder er toch meest al in de leden, die het woord gevoerd had den, tevreden te stellen door het doen van vele toezeggingen. In antwoord op vragen van mevrouw Van der Wall-Duy vendak (Arb.) moest de heer Geluk meedelen, dat er nog niets bekend was over een verande ring in de subsidie voor het sociale jeugd- zorgwerk. Het college zoekt naar wegen om moeilijkheden bij de middelbare scholieren op te lossen, waarvan mevrouw Van der Wall-Duy vendak het betreurd had, dat zij niet meer door de vrije jeugdvorming kon den worden opgevangen. Ten aanzien van de jongeren, die geen middelbare school bezoeken, is het nog moeilijker iets te doen. Filmische vorming van deze jeugd is be zwaarlijk met het oog op het niet beschik baar zijn van bioscoopzalen. Met de plan ning voor het werk van de speeltuinen houdt de sectie speeltuinwerk van de jeugdraad zich bezig. Een idee van me vrouw Van der Wall-Duyvendak om school- en andere pleinen als rolschaatsba- ncn in te richten, nam de wethouder over, ofschoon daar speciale tegels voor moesten worden ingekocht, die de dienst van Open bare Werken naar wethouder Happé in antwoord op de heer Hennevelt (Comm.) mededeelde niet in grote hoe veelheden van te voren kon inkopen. Over de financiële moeilijkheden van de medische sportkeuring spraken mevrouw Van der Wall-Duyvendak en de heer Spek (AR): hier zullen B. en W. alle aandacht, aan blijven wijden: als het nodig is zal er financieel worden bijgesprongen. De socia listische woordvoerster vroeg tenslotte, of er in Haarlem geen plaatsen voor auto- kampeerders konden worden ingericht: misschien in de Noorderhout? Hierover toonde wethouder Geluk zich niet enthou siast: het gehele aspect van de te reorga niseren Noorderhout zou er door verloren kunnen gaan, meende hij. De heer Van Velsen (KVP) vroeg, wanneer de chef van culturele zaken nu eindelijk benoemd zou worden. Op diens benoeming zouden vele projecten ter af wikkeling" wachten. De heer Geluk was het daarmee eens, maar wees op de vele eisen, die aan een dergelijke functionaris moesten worden gesteld, waardoor het uitzoeken langer duurde, dan men aanvankelijk ge dacht en gehoopt had. Wethouder Geluk wilde nog geen ant woord geven op de vraag, die de heren van Velsen (KVP) en Proper (Comm.) hadden gesteld naar aanleiding van de op handen zijnde restauratie van het orgel van de Grote Kerk. Hiervoor zou op 12 decem ber een voorstel in de raad komen (zoals wij reeds vermeld hebben) en hij vond het met de heer Spek (AR) juist niet op de zaken vooruit te lopen. Wèl deelde de wethouder de opvatting van de heer Proper, dat de beste restaurateur in de arm zou moeten worden genomen, zelfs al zou dit een buitenlander zijn. Lange baan Over het Hildebrandmonument had de heer B e 11 i n k (WD) vragen gesteld: hij zou het zeer betreuren, als deze zaak op de lange baan geschoven zou worden de heer Spek was het beu ieder jaar weer opnieuw naar de stand van zaken hier te vragen en de heer Voogd (Arb.) durfde de hele kwestie nauwelijks meer aan te roeren, maar wethouder Happé moest antwoorden, dat hij uit de krant (ons blad - red.) had gelezen, dat prof. Bronner gege vens voor een maquette had verstrekt, waaraan dus nu gewerkt zou kunnen worden. In antwoord op een vraag van de heer Bettink deelde wethouder Geluk mee, dat er op het terrein van de Holland-Nautic n.v. wel een hal is, maar dat het de vraag is of deze als sporthal zal kunnen dienst doen, deze kwestie zal nader bezien wor den. Met de heer Bettink verschilde de wethouder van mening over de prijs van de kleedhuizen op de sportterreinen: de li berale woordvoerder had ze te duur ge vonden, de wethouder meende van niet. De heer Spek had nog gesuggereerd de prijzen eens te vergelijken met die in andere plaatsen. Wethouder Happé beantwoordde een uit voerig betoog van de heer Proper (Comm.), die had gevraagd welke lijn het college volgt bij bebouwing in de binnenstad. Hierbij zou worden uitgegaan van een „passende bebouwing met een eigentijds karakter". Wethouder Geluk was het eens met de heer Spek (AR), die uitvoerig had gespro ken ten gunste van de jeugdvorming in het algemeen: naar zijn mening had ieder per soonlijk hier een taak, naast de speciale taken, die de gemeente heeft. De heer Spek toonde zich verheugd, dat de jeugdraad gesticht was: zij zou waardevolle adviezen kunnen geven. Wethouder Bakker antwoordde tradi tiegetrouw de heer Voogd (Arb.), die de onvolmaakte toepassing van de vermake lijkheidsbelasting had gecritiseerd en het onjuist vond, dat goede en slechte films over één kam werden geschoren. De heer Bakker was echter van mening, dat de inkomsten van de vermakelijkheids belasting voor de gemeente zo belangrijk waren, dat deze niet verminderd kunnen worden. Wèl wilde hij nagaan, of er ten aanzien van particuliere kringen die cul turele films vertoonden iets gedaan zou kunnen worden. Met betrekking tot de bioscopen vond hij het moeilijk uit te ma ken welke nu eigenlijk culturele films zijn en welke niet. Diorama's Verder had de heer Voogd nog gevraagd of de gemeente de veertig diorama's van dr. Wieringa niet kon aankopen en nad hij de grootte van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest onvoldoende genoemd. Wat dit laatste punt betreft, was wethou der Geluk het volkomen met hem eens: de uitbreiding zou echter kosten met zich meebrengen, waarvoor het komende jaar nog geen regeringssubsidie kon worden verkregen. Op grond hiervan is voorlopig besloten het orkest in 1957 nog niet uit te breiden. Met dr. Wieringa zijn onderhandelingen gaande over de aankoop van de diorama's, naar een geschikte plaats voor het onder brengen ervan wordt nog gezocht.. Tenslotte verklaarde de heer Geluk in antwoord op vragen van de heer Voogd, dat voor de aankoop van zeer belangrijke stukken voor het Frans Halsmuseum, in dien nodig, een extra krediet zal worden aangevraagd en dat hij uitbreiding van de Haarlemse muziekweek met het optreden van fanfarekorpsen zeer aantrekkelijk vond. Tijdens de behandeling van het hoofd stuk maatschappelijke steun en voorzorg vrijdagmiddag en vrijdagavond in de Haar lemse gemeenteraad kwam het tot een in teressante discussie tussen de heer Men- sink (Arbeid) en de wethouder van Sociale Zaken, de heer Angenent, over de rechten en plichten van rijk en gemeen te inzake het verhaalsrecht. De heer Men- sink had betoogd, dat het een vraag was, in hoeverre de toepassing van het ver haalsrecht als overheidsrecht ook een over- heidsplicht is. Hij noemde dit recht, waar bij de overheid gemachtigd is steunbedra gen op naaste familieleden van de gesteun- den te verhalen, niet meer van deze tijd, waarbij hij uitdrukkelijk vaststelde, dat hij het morele recht voor de kinderen hun ouders te ondersteunen niet in het geding wilde brengen. Hij vroeg: aandacht van het college voor de omstandigheid, dat het altijd de minder welgestelden zijn, op wie verhaald wordt en hij vroeg zich af welke reden er was, dat een beperkte groep van de bevolking nog zulke zware lasten moest dragen. Wethouder Angenent was daaren tegen van mening, dat hier van een natuur wet sprake was en dat de gemeente zich moet houden aan de opvatting, die in deze algemeen geldt ten opzichte van het ver haal. Overigens was hij van mening, dat een dergelijk debat eigenlijk niet in een gemeenteraad thuishoorde, omdat hiervoor wettelijke bepalingen beslaan en dat elk geval zo mogelijk individueel bekeken moet worden. In antwoord op vragen van de heer Ver doorn (Arbeid) deelde de wethouder mee, dat Haarlem bereid is de steunnor men met de kosten van het levensonder houd in overeenstemming te brengen. In antwoord op de heren Verdoorn, Van der Veldt (K.V.P.) en Hennevelt (Comm.), die gevraagd hadden of B. en W. bereid waren de leeftijd van 25 jaar voor kinde ren, die het recht op een eigen inkomen hebben en als kostgangers beschouwd wor den als zij bij door sociale zaken gesteunde ouders inwonen, te verlagen tot 21 jaar (heren Verdoorn en Hennevelt) of tot 23 jaar (de heer Van der Veldt), deelde de wethouder mee, dat de overweging, die hiervoor gold, namelijk te steunen, waar deze jongelui zouden willen trouwen, door B. en W. wordt erkend, doordat het college in zulke gevallen reeds steun verleent. Als er werkelijk ernstige plannen in deze rich ting zouden bestaan, dan zou er met de steunbehoevende ouders rekening worden gehouden. Met de heer Van der Veldt was de wet houder het eens, dat er meer overleg zou moeten zijn tussen overheid en particu liere instellingen op het terrein, dat de armenwet bestrijkt. De extra uitkering voor degenen, die onder de noodwet ouder ADVERTENTIE De Nederlandse Verfindustrie staat In de wereld aan Aan de top van de Nederlandse Verfindustrie staat "Schabora" U bent dus goed af als Uw schilder "Schabora-verf" verwerkt Agent te Haarlem t C.V.Verf- en Glasindustrie CJ. Krug, Julianapark 54, Tel. 15348 domsvoorziening vallen, zal zo royaal mo gelijk voor de bejaarden worden opgelost. Ten aanzien van de gemeentelijke sociale werkvoorziening (G.S.W.) stelde de wet houder, dat hier naar kwaliteit en kwan titeit zal moeten worden gepeild en aan de hand daarvan de mensen in bepaalde groe pen moeten worden ondergebracht. In ant woord op de heer Van der Veldt (K.V.P.) deelde de heer Angenent mee, dat er een commissie voor de G.S.W. bestaat die con tact onderhoudt tussen leiding en geplaat sten. De heer W i 11 e m s e (Arb.), die een opmerking had gemaakt over de „zweven de positie" van het personeel van de werk plaats voor antiek textiel, kreeg van de wet houder ten antwoord, dat er onderzocht wordt, of hier iets aan kan worden gedaan. Er bestaat reeds een afzonderlijke regeling voor beloning. Mevrouw Van der Wel Beije (Arbeid) kreeg de toezegging, dat be keken zal worden of de sociale raad meer kan worden ingeschakeld bij subsidie-aan vragen. De heer Voogd (Arbeid) stelde bij de artikelsgewijze behandeling van dit hoofd stuk nog enige vragen over de sociale bij standsregeling voor kunstenaars, waarbij hij zich vooral geïnteresseerd toonde in de samenstelling van de aankoopcommissie, waarvan hij zich afvroeg of deze wel vol doende alle richtingen en groepen in de beeldende kunst vertegenwoordigde. Voorts wenste hij, dat materiaalkosten en beschikbaarstelling van atelierruimte in deze regeling tot uitdrukking zouden komen, waarna hij tenslotte hoopte, dat niet de aankopen en opdrachten ingevolge deze regeling de plaats zouden innemen van de normale opdrachten. Wethouder Angenent antwoordde onder meer dat de commissie jongeren sti muleert en dat de vrije opdrachten belang rijker worden geacht dan de aankopen, terwijl hij toegaf, dat zich wegens de door de aankoopcommissie geweigerde aankopen zich enige tijd geleden enige beroepsgeval- len bij de centrale revisie-adviescommissie hebben voorgedaan. Haarlems Consultatiebureu Dezer dagen heeft de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid zijn de finitieve toestemming gegeven tot de bouw van het nieuwe consultatie bureau tot be strijding van de tuberculose op het terrein gelegen aan de Orionweg, hoek Steenbok straat, in Haarlem. Het aannemersbedrijf W. Thunnissen te Heemstede zal het pro ject, een ontwerp van de architect prof. ir. H. T. Zwiers, uitvoeren. Het is te verwachten, dat met ingang van het nieuwe jaar de eerste spade in de grond zal worden gestoken. Tegelijk met de bouw van het consul tatiebureau zal op hetzelfde terrein het Verenigingsgebouw van de Haarlemse ver eniging tot bestrijding van de tuberculose worden geplaatst. De gemeente Haarlem heeft de plannen tot de bouw ten zeerste gestimuleerd door een garantie te verlenen voor de geld lening, die voor de bouw noodzakelijk was.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 11