Kerkdiensten mmmmwmmmm ^Oeek ven aan de redactie SLEUTEL WEG? Cello, zang en piano NAAIMACHINES Kort en bondig HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 15 Keiharde misdaad Onderhoudend Speculatie Tranen Spanning Keus uit drie films Verkeersongevallen in Haarlem Prolongaties „DE SLEUTELSPECIALIST" Medische verzorging tijdens het weekeinde „U spreekt met uw moordenaar" Kamermuziek Energiebron van de toekomst - Een bezit voor het heden Labouchere Co. n.v. Première van toneelgroep „Puck" in Haarlem Entreeprijzen circuit worden verhoogd Buurtvereniging Bloemendaal opgericht ZATERDAG 1 DECEMBER 195 6 (Luxor) „The naked city" is een film, die in felle kleuren de toestanden in de Newyorkse onderwereld schildert. Daar regeert, door bruut geweld, intimidatie en omkoperij, de wrede gangster Regal (Anthony Quinn), die slechts een weke plek heeft: de liefde voor zijn moeder en zuster, die, onwetend van zijn misdadige praktijken, als eerzame mensen in een volkswijk leven. Als die zuster door toe doen van een jonge moordenaar in moei lijkheden komt, slaagt Regal er met behulp van een corrupte advocaat in, de getuigen van diens euveldaad tot meineed te pres sen, zodat het proces tegen de reeds ter dood veroordeelde jongeman herzien moet worden en .de moordenaar in vrijheid ge steld wordt, waarna Regal hem dwingt, met zijn zuster te trouwen. Hoe dit alles ten slotte, door tussenkomst van een ambitieuze verslaggever, tot de ondergang van de gangsterkoning leidt, zullen wij terwille van de spanning niet onthullen. Wie van dit genre houdt, zal aan deze keiharde film zijn hart kunnen ophalen. Anthony Quinns cynische bendeleider is van een huiverings- wekkende echtheid, Anne Bancroft, Fair- ley Granger en Peter Graves vertolken met overtuigingski-acht de overige hoofdrollen. (Frans Hals). ,,H et kasteel inde Scha duw" is een vakkundig door Fritz bang gemaakte onderhoudende avonturen film in fraaie kleuren. Het is een spannen de vertelling in beeldtaal. De kasteelheer van een dorpje (Stewart Granger) is de leider van een smokkelaars- bende. Hij koos het slechte pad nadat de voormalige kasteelbewoner de honden op hem afstuurde, toen hij diens dochter het hof maakte. Door intriges verstootte de knaap de kasteelheer en trok zelf in het slot- Daar komt dan jaren later een jon getje met een briefje, waarin de steun van de louche kasteelheer wordt gevraagd voor het ventje. De brief is van de ster vende moeder, het vroegere dochtertje van de verstoten slotbewoner. Het knaap je wint de liefde van de bandiet, die door zijn goede hart naar de ondergang wordt gevoerd. Het knaapje wordt dan heer van het familieslot. De film biedt goed spel, mooie fotografie en spanning. (Rox-y). Hollywood maakt zich altijd zeer vertrouwd met de nieuwste bedenksels van het menselijk brein. Het woord radio-actief was nauwelijks gevallen of cle scenario schrijvers zagen er al weer stof in voor een film, die dan ditmaal handelt over een mon ster, dat geladen met radio-activiteit, de mensheid belaagt. Men kan niet ontkennen, dat de film „G o d z i 11 a", die dit onder werp in beeld brengt, handig is gemaakt en knap speculeert op de ontvankelijkheid voor sensatie. Voor wie daarvan graag proeven, is hier dus de tafel gedekt. Maan dag tot en met donderdag volgt een reprise van de Franse film „Razzia", waarin Jean Gabin schitters. (Lido). Mario Lanza mag een flinke te nor zijn, een goed acteur is hij niet. In Alfred I-Iitchcock kan men tweemaal bewonderen. In Rembrandt loopt zijn film „De man, die te veel wist", en in Minerva (maandag en dinsdag) „Notorious". „Serenade" is het zelfs erg onplezierig om naar hem te kijken. Hij huilt voort durend. Slechts af en toe gaat over zijn ge zicht een schuchter lachje. Volgens het ver haal is hij een bedroefde, door een ongeluk kige liefde diep gekwelde jonge operazan ger, die nergens zijn draai kan vinden en zelfs zijn vermogen om te zingen verliest. Een schone Mexicaanse helpt hem zijn stem weer terug te krijgen, maar voor dit ge lukkig einde heeft men veel te larfg een huilende man moeten zien en door de tra nen het hart niet kunnen ontdekken. (Rembrandt) geeft het volle pond aan spanning, dank zij Hitchcocks „De man, die te veel wist". Men vindt een uit voerige bespreking elders in dit nummer. (Minerva). Met een reprise van „Tar- z a n in de gouden s t a d" zet dit theater zijn vertoningen in. Vandaag en morgen staat de film op het programma: een echt produkt van verstrekkende fan tasie. Maandag en dinsdag doet Hitchcock opgeld met zijn bekende „Notorious". Don derdag volgt nog een herhaling van „Als de dauw hangt komt de regen". Een twaalfjarige fietser, die van de Rijksstraatweg in Haarlem de Overton- straat in wilde rijden, lette niet op het verkeer en werd door een auto, komende uit de richting Velsen, aangereden. Het jongetje sloeg met zijn hoofd door de voor ruit en viel op het wegdek. Hij kreeg een diepe snijwond boven zijn oog en klaagde over pijn in het achterhoofd. Na ter plaat se verbonden te zijn werd de jongen naar 'zijn ouderlijke woning vervoerd. Een vierenzeventigjarige voetganger is vrijdagavond op het Soendaplein in Haarlem door een bromfietser aangereden, doordat hij bij het oversteken van de rij baan niet voldoende op het verkeer lette. Hij werd met een gebroken linker onder been naar de Deo vervoerd. Op de Willem de Zwijgerlaan in Haar lem is vrijdagmorgen om acht uur*een zestienjarige fietster tegen de zijkant van een zware vrachtauto gebotst, die in de richting van de stad reed. Zij viel en schoof tengevolge van het gladde wegdek met haar fiets onder de auto. Met kneuzingen aan beide voeten werd zij naar haar wo ning vervoerd. De fiets werd totaal ver nield. Amateurtoneel ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 HAARLEM Artsen: men raadplege uitsluitend tele fonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. P. Westerman, Leidse- vaart 74 te Haarlem, telefoon 12111. Apotheken: Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539; firma C. G- Loomeijer en zn., Zijlweg 34, telefoon 12495; Schoterbos-apotheek, Rijksstraat weg 19, telefoon 25711; Nolfs apotheek. Kruisstraat 26, telefoon 11174. BENNEBRÓEK Artsen: dokter P. van Aalst, Rijksstraat weg 53, telefoon 300. BLOEMEND AAL Artsen: dokter C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, telefoon 25589. Overvecn: dokter J. A. Hollander, Zijl- weg 17, Overveen, telefoon 11431. Aerdenhout: dokter W. E. Ulrici, Spie- gelenburghlaan 20, Aerdenhout, telefoon 27888. Wijkverpleegsters: zuster J- J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, telef. 25769, b.g.g. 10920, en zuster A. G. Haag- sma, Spiegelenburghlaan 31, Aerden hout, telefoon 26794. Apotheken: voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 8 de cember voor spoedeisende gevallen ge opend de Elswout Apotheek, Bloemen- daalseweg 341, Overveen, telef. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaal- sestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560 - 8249, en de Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, telefoon 26772. HEEMSTEDE Artsen: P. M- van der Gugten, Heem- steedse Dreef, telefoon 39903 en J. J- van Luin, Bronsteeweg 76, telef. 34445. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509 (en in de week van 3 tot en met 8 december, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 38197. ZANDVOORT Artsen: dokter H. K. van Es, Kostver- lorenstraat 4, telefoon 2058. Wijkverpleegsters, zr. A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791 - Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, Telefoon 2816. Apotheken: de Zandvoortse Apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. De gehele dag geopend en in de week van 3 t.m. 8 december óók des avonds na 7 uur. Echter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. aiLLEGOM: Artsen, dokter H. ten Hoopen, Stations weg 2, tel. 5417. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp, dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Venncp: dr. Nugteren, tel. 220. Badhoevedorp: dr. Van Glabbeek. LISSE: Dr. F. J. L. Haase, Heerweg, tel. 3685. (Studio) houdt de film „Botsende jeugd" op het programma. De problematiek gaat weliswaar vooral tegen het einde ver loren in sensatie, maar onberoerd laat deze cns niet. James Dean speelt er de rol in van een onbegrepen knaap, niet laf en n;ef. ongevoelig, ook al heeft hij de schijn te; i. Zijn conlict is dat van vele jongeren. Het maakt de film het aanzien waard. (Cinema P a 1 a c e) zet de vertoning voort van „De tante van Charlie" met een travesti-rol van Heinz Rührpann, die blijk baar aan populariteit nog 'niet heeft inge boet. Zo langzamerhand mag Frederick Knott's toneelspel „U spreekt met uw moordenaar" wel als een goede bekende van het publiek worden aangezien. De toneelvereniging van de Kerko gaf er donderdagavond in Minerva een voorstelling van een oud stuk nieuwe fleur gaf. Ik heb mij er tenminste geen ogenblik bij verveeld. De weinige rollen, die het stuk telt, bleken zeer goed bezet. De regie van Johanna Obdam vervulde al mijn wensen hoog stens had de moord zelf wat ruiger gespeeld kunnen worden, wat minder voorzichtig. Hij was nu te erg geënsceneerd maar voor een opvoering door een personeels vereniging had de vertoning bepaald allure, alle ritselende zakjes met snoepgoed, die per se tijdens het spel geledigd moeten worden, ten spijt. Het trof bepaald dat Johanna Obdam in de heer G. de Vreede de aangewezen per soon vond om de rol van de intrigant Tony Wendice te vervullen. Hoe speelde hij dat klaar! Voortreffelijk zijn mimiek en vol souplesse, aangepast aan elke situatie en veranderde instelling zijn toon. Hij moge dan wel eens te veel toneel gemaakt heb ben in die zin, dat hij te onrustig heen en weer liep in de scène op momenten, dat het mij niet oorbaar leek, er gaat niets van af, dat hij de gentleman-schurk opperbest personificeerde. Zeer goed tegenspel kreeg hij van Lydia van EsVan der Kort als zijn belaagde vrouw. Angst, bevreemding en afgrijzen vielen haar van het gezicht af te lezen. Ze spraken ook uit de zegging van haar tekst. Heel bescheiden paste de heer J. van Wietingen zich bij hen aan in een heel aannemelijke vertolking van de schrij ver Max Halliday. De heer N. Funcke had genoeg sinistere nonchalance om de schurk Lesgate te verbeelden en de heer J. J. Ku- perus beviel mij uitermate als de kundige inspecteur Hubbard zoals hij hem speelde, zakelijk en steeds to the point. Johanna Obdam regisseerde de voorstelling met een fijn gevoel voor dp emojiopele, spanningen, die zij op voortreffelijke wijze wist op te •roepen: P. W. Franse In de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum concerteerden donderdag avond voor het Haarlems Comité voor Kamermuziek de celliste Wieb de Rook, de pianiste Boukje Land en de sopraanzan geres Alexandra Bouwmeester. Beide eerstgenoemden hadden op hun programma Beethovens duosonate voor piano en violoncel in g en de cellosonate uit 1926 van Hendrik Andriessen. Er was een zeer goed samenspel te waarderen, dat in het werk van Beethoven uiteraard door de pianiste, als leidende kracht, opgestuwd werd en waarbij de celliste zich trefzeker en beheerst aanpaste. In het Allegro dia logiseerde zij bovendien met een expres sieve toon. Opvallend was de ritmische spanning waarmee het tweetal aan het in leidende Adagio karakter gaf. Het tech nisch zeer vaardige klavierspel van Bouk je Land dwong op menig punt respect af, vooral in de slotronde. Wieb de Rook kreeg in de Sonate van Hendrik Andriessen de kansen om met een warme lyriek de kwa liteit van haar spel te laten domineren. Want hoe belangrijk de pianopartij in dit fraaie stuk ook is, over het geheel blijkt toch dat de componist zich hoofdzakelijk op de natuurlijke aard van de celli inge steld heeft en dat dit het karakter van het werk bepaalt. Vandaar ook die milde zan gerigheid, die wel eens aan Fauré doet den ken. Door een levendige voordracht van beide vertolksters maakte dit werk een treffende indruk. Na de pauze hoorden wij van Alexandra Bouwmeester en Boukje Land een interes sant programma van aria's en liederen op Spaanse, Italiaanse, Duitse en Franse tek sten. Het begon met een muzikale verras sing: een aria van de achttiende-eeuwse Spanjaard Literes, dramatische muziek van voornaam karakter. Minder bekende lie deren van Pizzetti, Respighi en Badings en meer bekende van Brahms en Debussy, als ook het bekende operafragment „La zin- garella" van Paisiello, schonken de zange res verder ruimschoots gelegenheid haar voortreffelijke voordrachtkunst te demon steren in werk met ver uit elkaar liggende stemmingen. Ook dat was een verrassing, want voor dragen doet Alexandra Bouwmeester ma gistraal. Een scherpe intelligentie en een natuurlijk artistiek vermogen om zich in een situatie in te leven en deze boeiend weer te geven zijn haar rijkste bezit. Jam mer genoeg is de kwaliteit van haar zang stem, ondanks kennelijk goede scholing daarmee niet in overeenstemming. Was dat wel het geval, dan zou ik niet weten welke zangeres in Nederland zich op het gebied van het lied met haar zou kunnen meten. Boukje Land wist de zangeres zeer paraat en poëtisch te begeleiden- los. de Klerk ADVERTENTIE Nederlanders hebben altijd tijdig weten te be leggen in nieuwe industrieën en andere welvaartsbronnen. Deze eigenschap van de Nederlandse belegger is echter niet de enige reden, waarom shares Atomic Development Mutual Fund, Inc. een bijzondere belangstelling genieten. De atoomkernenergie, met haar veelzijdige toepassingen en mogelijkheden, leidt tot een revolutionaire ontwikkeling in economie en techniek. Het Atomic Fund is een beleggings maatschappij, die in haar portefeuille hoofd zakelijk fondsen heeft opgenomen van onder nemingen, welke direct of indirect betrokken zijn bij de ontwikkeling der atoomkerncnergie. Terwijl tijdens de afgelopen maanden van 1956 de beurskoersen in het algemeen daalden, steeg in dezelfde periode de waarde van het Atomic Fund met 3£ De prijs van een certificaat is plm. 600,-; het netto-rendement voor de Nederlandse houder is circa 3| Het dezer dagen in de Nederlandse taal versche nen Jaarverslag per 30 juni 1956 geeft een gedo cumenteerd overzicht van de toepassingen en de moge lijkheden van de atoom kernindustrie. Dit Jaar verslag is verkrijgbaar bij uw ejfectenhandelaar. U kunt zich tevens wenden tot de kantoren van (Verkort weergegeven) Melksanering. In uw uiteenzetting over de melksanering trof mij uw opmerking, dat de vakkennis en vakbekwaamheid van de slijters zal worden verhoogd. U weet na tuurlijk, dat hun werk erin bestaat, dat zij melk aan de fabriek halen en vervolgens rondbrengen. Ik zie niet in, hoe daarbij nog plaats is voor vakkennis. Ik vraag mij af, waar wij heen gaan. Ordenen en nog eens ordenen: maar Rusland is de boze geest. Het communisme heeft ons de laat ste tijd wel geleerd hoe het niet moet. Dat de melk goedkoper wordt, is een utopie. W. J. P. (Van de melkslijter wordt verwacht, dat hij de consument omtrent de behandeling en het gebruik van zijn produkten die heel wat meer omvatten dan melk kan adviseren. Warenkennis is dan ook bij zijn opleiding een zeer belangrijk vak. Hij dient te weten waar zijn produkten van daan komen, aan welke invloeden zij on derhevig zijn (bacteriologie) en voor welke behoeften zij geëigend zijn. De taak van de melkslijter gaat dus ver uit boven die van alleen maar „melk rondbrengen". Het lijkt ons voorts een minder juiste waar dering van beide verschijnselen, de melk sanering en de Russische politiek in elkan ders verlengde te zien. En wat de melkprijs betreft: er wordt op het ogenblik reeds een onderscheid gemaakt tussen gesaneerde en niet-gesaneerde gebieden. In Heemstede is de melk een cent goedkoper dan in Haar lem. Redactie.). Melksanering II. Helaas heeft de Haarlemse melkhandel na de mislukte sa- nerinigspogiing van zes jaar geleden een tweede poging ondernomen, die met succes is bekroond. De melkhandel doet ons gelo ven.. dat ook in Haarlem de sanering in het belang van de consument is. Immers, de melkprijs die hier één cent hoger ligt dan in de gesaneerde gebieden, zou een gevolg zijn van het feit, dat de Haarlemse melkhandel nog niet gesaneerd was. Nu echter de sanering een feit wordt laten de melkhandelaren hun rollend materiaal op knappen en vernieuwen op kosten van de consument. Voorlopig is er daarom geen sprake van ,dat de prijs met één cent wordt verlaagd. Dit is geen mooi begin van de melkhandelaren aan het begin van de sanering. Ook heeft de verenigde Haar lemse melkhandel tot nu toe verzuimd te vermelden, wie de zes vrije melkhandela ren zijn, die niet aan de sanering wensen mee te werken. Zijn zij soms bang voor concurrentie? P.s H. (In de „gesaneerde" gemeenten is de melkprijs lager dan in de niet-gesaneerde. Na een zekere aanlooptijd is de verwach ting gewettigd, dat dit ook in Haarlem het geval zal zijn. Overigens is het in elk be drijf zo, dat de bedrijfskosten in de een of andere vorm op de consument worden ver haald. Red.). Melksanering III. Nu de melksanering maandag 3 december in werking treedt, komen de zogenaamde „vrije" melkhande laren met circulaires, die de toegewezen melkhandelaar als boeman aandienen. De bedoeling is duidelijk: eerst wordt de sanering afgekeurd en daarna komt de aap uit de mouw met het verzoek, of het publiek maar van de „vrije" melkhandel wil betrekken. Dat deze melkhandelaren daarmee de klok terugzetten, zien zij blijk baar niet in. Voor de bezorgers zijn bij het huidige systeem van belang: in de eerste plaats de lange werkdagen, vervolgens de on mogelijkheid om schafttijd te houden en tenslotte de slechte wegen in de winter. Al deze onaangename dingen zullen met de sanering tot het verleden gaan behoren. Een bezorger Melksanering IV. Naar aanleiding van de vele vragen, die ons bereiken of de melkprijs met ingang van 3 december wordt verlaagd, delen wij mede, d-at dit zeer zeker binnenkort de bedoeling is, als de consumenten aan de sanering hun volle medewerking verlenen, waardoor een verlaging verantwoord is. DE GEORGANISEERDE MELK HANDEL VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. De toneelgroep „Puck" zal op zaterdag 22 december in de Stadsschouwburg in Haarlem de première geven van „De knecht van twee meesters" van Carlo Gol- doni. Onmiddellijk daarna zullen de repe tities beginnen van „Nu het dorp niet meer bestaat" van de Zuid-Nederlandse schrijver Tone Brulin. De première van dit stuk door de toneelgroep „Puck" is te ver wachten begin maart 1957. De eerste voor stelling van „Tohu-Bohu" van de Franse schrijver Schiller zal voorlopig worden uitgesteld. ADVERTENTIE ALLE MERKEN in grote sortering. LEWENSTEIN - ANEGANG 29 - TEL. 12472 Met ingang van 1 januari wordt de entreeprijs voor het circuit van Zandvoort verhoogd en zullen bezoekers voor het rij den op de baan een entreeprijs moeten gaan betalen van f 1, onverschillig of dit met een auto. autobus of motorrijwiel geschiedt. Ook de tarieven voor de trainingsuren zullen dan gewijzigd worden. Motorrijders en auto mobilisten, die in het bezit zijn van een gel dige wedstrijdlicentie van de KNMV of de KNAC moeten f 3,50 per uur betalen, voor niet-houders van een licentie wordt het be drag f 15 per uur. Een algehele stijging in onderhouds- en exploitatiekosten van het circuit heeft geleid tot vaststelling van deze nieuwe tarieven, die echter in vergelijking met de entreeprijzen van buitenlandse race banen niet hoog kunnen worden genoemd. Bespreking streekplan Vrijdagavond heeft de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, opnieuw het woord gevoerd over het streek plan Zuid-Kennemerland. Ditmaal geschied de dit voor een zeer talrijk gehoor in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan voor. de .in woners van Bloemendaal-dorp en Bloemen- daal-Noord. De burgemeester slaagde ef in zijn gehoor te overtuigen van de voordelen van het plan-De Ranitz. waarbij de rustige sfeer van Bloemendaal niet wordt aangetast. Hij merkte op dat een weg die dwars door „Duin en Kruidberg" en de Waterleiding duinen zou voeren niet meer aanvaardbaar is. Het ligt geenszins in de bedoeling, aldus de burgemeester, de woonkernen van de ge meente, dus ook niet Bloemendaal en Rloe- mendaal-Noord aan elkaar te bouwen. Er is verder onder andere een verbinding ont worpen van de Hoge Duin en Daalseweg via Thijsse's Hof naar hotel „Zomerzorg", waar door de ontwerpers doen blijken dat zij de sfeer van Boemendaal niet kennen. Ook nu weer stelde de burgemeester, evenals don derdagavond in Overveen het geval was, de aanwezigen in de gelegenheid vragen over dit ontwerp-streekplan te stellen, waarvan velen gebruik maakten. Op een vraag welke kans het plan-De Ranitz zou hebben, antwoordde de burge meester: „De kans van de redelijkheid en het is nu zo gesteld dat ook de gemeente Haarlem het plan-De Ranitz officieel steunt". Aan het begin van zijn betoog wekte dr. Peereboom Voller zijn gehoor op in Bloe mendaal en Bloemendaal-Noord een buurt vereniging op te richten en na afloop mocht de burgemeester tot zijn genoegen verne men dat men nog diezelfde avond tot het stichten van een buurtvereniging wilde overgaan Nadat het raadslid de heer C. Schulz de burgemeester namens allen dank had ge bracht voor zijn duidelijke toelichting van het ontwerp-streekplan Zuid-Kennemerland, bleven nog een tic tal heren onder leiding van wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler achter. Daarna is de Buurtvereniging „Bloe mendaal" opgericht. Als wethouder wilde mr. Hijzseler uiteraard geen deel van het bestuur uitmaken; wèl gaf hij zich als lid op. Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: H. W. van Kempen,, Zuider Stationsweg 3, voorzitter en H. Siteur, Don kerelaan 56 A, secretaris. Zowel de inwo ners van Bloemendaal-dorp als van Bloe mendaal-Noord kunnen lid worden van deze buurtvereniging. Uit beide woonkernen zul len later bestuursleden gekozen worden. ZONDAG 'Z DECEMBER 1956 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Dr. G. Snijders. 15.30: Con sistoriekamer Grote Kerk: Liturgische dienst voor slechthorenden. 19: Oecumenische Jeugddienst. Voorganger: Ds. J. W. Wery, Rem. Pred. te Haarlem. Liturg: Pastoor A. R. Heijligers. Medewerking van: Herv. Jeugdkoor, Oud-Kath. Kerkkoor en Angli caans Kerkkoor. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bid stond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. J. v. Rhijn. 19: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. W. M. van Asperen, H. Doop Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk. De heer F. H. Geursen. 10.30: Geen dienst. Zie Grote Kerk 19 u. Gebouw Vryz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Plei- dinga. Kapel Sarepta, Plazepaterslaan. 9.30: Dhr. J. P. v. Eijsden. 10.45: Ds. Waardenburg Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 4.30: Ds. Joh. Bronsgeest. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dienst. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. H. Kreijenbroek. West, Leidse- straat 10: Dhr. P. Knijff, Centrum, Oude Groenmarkt. 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne. 10.30 h.: Pasteur J. F. Baudraz. Service de Familie. 19.45 h.: Pasteur J. F. Baudraz. Groupe de CoLigny. Church of England, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p.m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer- slraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47 i 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelm- straat 3, gebouw „Beth-El". 3: Buitenge wone samenkomst, Pastor C. J. H. Theys en Evangelist E. Ch. Hermes. 6: Contactavond, Spoorwegstraat 4 rd. Dinsdag 7.30: Bidstond Br. N. A. Matray. Donderdag 23.30: Kum- pulan Isteri (Zustersamenkomst). Zr. L. J. Weber-Immink. Heemstede. Alle-Dag-Kerk Maandag 7.30 en woensdag 3: Contactbijeen komsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broederkerk, Park laan 34. Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. W. v. Oostende, van Onstwedde. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: H. Sanders, Den Helder 7: Dezelfde. Jeugddienst. Woensdag geen samenkomst. Zuiderkapel Zuiderstraat 15. 10: Dhr. L. J. Pasman. Evang. te Haarlem. 5: H. Avondmaal - vrij voor alle gelovigen o.l.v. L. J. Pasman. 8: Jeu gdsam en komst. Opwekkingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Dhr. D. J. Bruijn, Wassenaar, Maranatha-lezing. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz, Hosiannadienst. Koor- en kinder zang. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth. Ge meente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. H. Avondmaal. Ver. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal, Jeugddienst in de Peuze- laarsteeg 3. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Geref. Kerk. Wilhel- minakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. L. Hoorweg (Openbare Belijdenis) 5: Ds. C. Goeman. Zuid-Oosterkerk, Richard Hol- kade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. R. A. Flinterman, van Goes. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. L. Hoorweg, Ger. Gem., L. Margarethastr. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Ger. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. de Jong. Dankstond ge was. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. H. Av. Dinsd. 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Ileils Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamen komst. 6.45: Openluchtsamenkomst 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Brigadier J. Govaars. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruis straat 14. 10: Br. v. Dijk, uit A'dam. 7.30: Ge- tuigenisdienst m. m. v. Jeugd. 10: Zondags school. Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 7.45: Jeugddienst. Vergadering van Gelovi gen, Ged. Oude Gracht 47, 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Gemeenschaps- bond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Sa menkomst. Gemeente des Heren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Elim-Kapel, P. Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. H. Avondanaal, vrij voor alle gelovigen. 12- 13: Zondagsschool. 7: Opwekkingssamen komst. Donderdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden). Ecclesia (gemeente van Christenen), geb. „Bethel", Voorhelm straat 3. 10: Samenkomst. Dinsdag 20: A. C. Krusemanstraat 12: Evangelist A. Knol. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Gees telijk Centrum De Grotere Wereld,, gebouw „Zang en Vriendschap". Maandag 8: Toe spraak. Pinkstergel. Gemeenschap „Imma- nuël", Nassauplein 8. 10.30: Dhr. P. Klaver Amsterdam. Zevende-Dags Adventisten, Ja cobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagssch. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingkerk Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente, Jacobij- nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soefi-Beweging, aula Stedelijk Gymnasium Prinsenhof. 11: Universele Eredienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Donderdag 8: Ds. J. G. Geels: Bij bellezing. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Drs. A. Bos. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9. 10.15: Bill Richardson. 8: Dezelfde. Ged. Oude Gracht 47: maan dag 8: Bijbelstudie voor dames, iedereen welkom. Dinsdag 8: Frank Morgan geeft voor alle belangstellenden Engelse Bijbel studie. Donderd. 8: Bill Richardson. Woens dag 8: Bijbelstudie voor allen, Duvenvoor- destraat 61. IIAARLEM-NOORD. Ned. Ilerv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Doop. 7: Dr. G. Ph. Scheers, H. Avondmaal. Imma- nuëlkerk. 10 en 7: Ds. G. Kocli. Jeugdkapel jeugdhuis Schoterweg. 10: Dhr. W. A. de Vos Sionskerk, Eksterstr. (Spaarndam-West) 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 7: Ds. Jac. Poort. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Ver. Doopsgez. Gem. Noorderkapel, Indischestraat. 10.30: Prof. Dr. Mr. A. J. Oosterbaan. Zuiderkapel, afd. Noord, Verenigingsgebouw Volkstuin „Zon der werken niets", Verlengde van de Geu- •zenvesperstraat. Woensdag geen dienst. Vrij dag 8: Bijbelbespreking. Geref. Kerk. Klop persingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. Jos. v. d. Linden. 5: Ds. P. de Ruig. Sions kerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. Jos. v. d. Linden. Noord-Sclioterkerk, Spaarnrijkstraat. H. Avondmaal. 10 en 5: Ds. H. W. Wierda. Chr. Geref. Kerk, Flores- 9traat. 10.30 en 5: Ds. D. H. Biesma. Na af loop van de morgendienst verkiezing van een ouderling. Leger des Heils, Ceramstraat 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open- luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Dinsdag 2.15: Gezinsbond. Woensdag 2 en 3.30: Film. Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Drs. A. Bos. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. Oskamp, H. Avondmaal. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen, H. Avondmaal. 19: Ds. Henkels, H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Henkels. Kapel HAARLEM EN OMGEVING Bol op oog. Op een Lissese bollenveiling waren enige chauffeurs met bollen aan het gooien, waarbij een van hen een „projec tiel" op zijn oog kreeg. Hij werd ter plaatse behandeld en kon vervolgens naar zijn wo ning worden vervoerd. Postdienst feeTdagen. Op de beide Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag zal de posterijen haar diensten verrichten als op zondagen. Op 1 januari zal bij wijze van proef geen bestelling worden uitgevoerd. Onderwijs Heemstede. De gemeenteraad van Heemstede heeft benoemd tot onder wijzeres aan de Voorwegschool mejuffrouw L. Hof, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Annen en tot onderwijzer aan dc Dreefschool de heer W. O. Fransen, on derwijzer aan de Hugo de Grootschool te Zaandam. ADVERTENTIE DE EERSTE COÓP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u. ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort. Voorg. v. d. Afd. Geref. Kerk. Koe- diefslaan. 10: Ds. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp Camplaan 10: Ds. R. A. Flinterman, van Goes. 5.30: Dr. P. J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo PI. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, N.H. Bloemendaal. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. S. L. Knott- nerus, Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. W. J. C. de Kluis. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Dr. J. PI. Stelma. 11: Contactdienst. Ds. A. Oskamp, van Heemstede. 9.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 11: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. M. J. A. Moltzer. Rem., Bloemendaal. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. KLruyswijk te Ouderkerk a/d. Amstel. 3.30: Ds. G. Toornvliet, te Bloemen daal. 7.30: Dezelfde. Vrij Kath. Kerk, Popel laan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdagavond geen dienst. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. Y. Alkema, van Amsterdam. 10.15: Zondagssch. Dompvloedsl. 12-13: Zondagsschool Ptamp- laan kwartier, Beatrixschool en Irene. Ma rine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Knottnerus. 5: Ds. Brouwer. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. Schippers. Ned. Prot. Bond, Dhr. N. C. A. Pols, uit Harderwijk. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Aertzen, van Amsterdam. 7: Ds. Offeringa, van Katwijk, Jeugddienst. Doopsgez. Ge meente. 10.30: Ds. H. Luikinga. van Zaandam Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. M. C. Don. 7: Dr. G. Snijders, van Haarlem, Jeugddienst. Abbenes 9.30: Ds. J. P. E. C. Eerhard, van Hillegom. 3: Ds. W. v. Beem, van Lijnden. Bethelkapel 10: Ds. J. A. van Boven. 7: Ds. PI. M. Cnossen, van Amsterdam, Jeugddienst. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Vicaris L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege H. Doop. 19: Ds. Joh. Bronsgeest, Haarlem. „De Toorts", 9: Ds. D. ter Steege. „Jeugdhuis" 10.30: Jonge jeugd kerk Dhr. W. Doevendans, Santpoort. Doopsgez. Gemeente, Remonstrantse Gem., gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30: Ds. J. P. Jacobszoon. Chr. Geref. Kerk. 9: Ds. D. H. Biesma. 3: Ds. H. W. Eerland, Lisse. Na afloop van de morgendienst verkiezing van een ouderling. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Vic. de Vries, v. Heemstede 7.30: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 7: Geen dienst. Jeugdkapel 9: Mejuffr. E. M. Hoogland. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Prof. Dr. J. N. Sevenster, uit A'dam. Deze dienst wordt des avonds om 6.30 uur uitgezonden door de Vrijz. Prot. Radio-omroep. Kapel Het Huis in de Duinen. 19.30: Ds. C. P. Hoe- kema, van Haarlem. Geref. Kerk, Juliana- weg. 10: Ds. J. A. Tiemens, van IJmuiden. 5: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps bond, Huize „Pniël", Zuiderstraat 5. Dins dag 3: Samenkomst. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer, H. Doop. 7: Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10: Ds. S. L. Veheus, van Leiden Geref. Kerk 10 en 5: Ds. G. Brinkman, van Schiedam. Geref. Kerk art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4* Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: Ds L. Kieboom. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. de Klerk. Ned. Leesdienst. Donderd. 7.30: Leesdienst.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 13