Olympisch allerlei Grote verrassing op de 1500 meter: Olympisch record en goud voor de Ierse atleet Delaney De Olympische Spelen in cijfers Indonesische voetballers waren in tweede wedstrijd niet tegen de Russen opgewassen: 4-0 ,Spelen 1956 Nieuwe recordtijden voor Amerikaanse atleten op estafettenummer 7 Extra sprint ATLETIEK KANOSPORT VOETBAL WATERPOLO BASKETBAL SCHERMEN HOCKEY KLEIDUIVEN MEDAILLES ZATERDAG 1 DEGEMBE R 1956 Na haar zege op de 200 meter school slag dames verklaarde Ursula Happc, dat zij zo gauw mogelijk naar huis wilde om haar kinderen te zien. „Die zijn voor acht weken in een kindertehuis opgenomen", zei ze. „Ik heb er twee, één van 18 maan den en cén van drieënhalf jaar oud." Over de wedstrijd vertelde Ursula Happe nog: ,.rk geloof, dat ik tot een betere tijd zou zijn gekomen als er iemand vóór me had gezwommen, maar niettemin was bet mijn beste prestatie in een 50 meter bad". Nieuwe „koning" Milton Campbell, Olym.pisch kampioen tienkamp en dus de nieuwe „koning" onder de atleten, is een stoere knaap, een kleur ling van 1,90 meter lengte en 93 kg zwaar. Hij begon zijn sportloopbaan in het Ameri kaanse voetbal. Dat meer dan stevige spel was later niet bepaald bevorderlijk voor zijn atletiek. Ten gevolge van een ernstige blessure aan de elleboog heeft hij b.v. van 1953 tot het begin van dit jaar niet meer aan tienkampen kunnen deelnemen. In 1952 werd Campbell, die toen acht tien jaar oud was, in Helsinki tweede op de tienkamp achter Bob Matthias met 6.975 punten. Sindsdien maakte hij grote vorderingen, vooral op de sprint en bij het hordenlopen. Zijn beste persoonlijke prestaties voor de 100 meter en de 110 meter horden zijn resp. 10,5 sec. en 13,8 sec. Tijdens de Olympische selectiewed strijden, toen hij voor het eerst sinds 1953 weer aan een tienkamp deelnam, plaatste hij zich in Amerika als tweede kandidaat, achter Rafer Johnson, met een totaal van 7.555 punten. Campbell, die bij de Amerikaanse ma rine dient, beschikt over welhaast on waarschijnlijke lichaamskracht en de at- letiek-experts achten hem in staat, het wereldrecord te verbeteren van zijn land genoot Johnson, die in Melbourne enigs zins werd gehandicapt door een knie blessure. Medaille ontvangen Chris Brasher, winnaar van de 3000 me ter steeple en in eer hersteld na gedis kwalificeerd te zijn geweest, heeft zijn gouden medaille vrijdag ontvangen uit handen van de heer Armand Massard, een der vice-presidenten van het IOC. Eigenlijk zou de heer Avery Brundage de onderscheiding hebben moeten uitrei ken. Maar daar de president van het IOC te elfder ure verhinderd was trad de heer Massard als zijn vervanger op. Het atletiektoernooi van de Olympische Zomerspelen heeft vandaag een enorme verrassing opgeleverd. De 1500 meter namelijk werd gewonnen door de Ier Dela ney, die de afstand aflegde in de Olympische recordtijd van 3 min. 41.2 sec. Tweede werd de Duitser Richtzen- hain en derde de wereldrecordhouder op dit nummer en grote favoriet van het Australische publiek, John Landy. Zij beiden bleven ruim een meter achter de bijzonder verheugde Ierse atleet. Na de bel voor de laatste ronde was hij onweerstaanbaar naar voren gekomen en nie mand had hem daarna meer kunnen bedreigen. Hem werd een grootse hulde gebracht. Op nóg meer nummers van het atletiektoernooi, dat zo langzamerhand op een einde loopt, werden beslissingen verkregen. De 4 x 100 meter estafette voor heren werd volkomen volgens de verwachtingen gewonnen door de ploeg van de Verenig de Staten, die bestond uit de rappe sprinters Baker, King, Murchison en Morrow. Hun tijd, 39.5 sec. bete kende niet alleen een nieuw Olympisch record, maar ook een nieuw wereldrecord. Het verwekte daarna in het geheel geen verwondering meer dat de 4 x 400 meter estafette voor heren ook een royale zege werd voor de Amerikaanse atleten, die dus eens te meer hun hegemo- Het Indonesische voetbalelftal is er niet in geslaagd de krachttoer van donderdag, toen het de gevreesde Russische ploeg een gelijk spel (00) afdwong, te herhalen. Het accurate spel van de Russen, dat aan een precisie-uurwerk deed denken, voerde tenslotte tot het logi sche resultaat en Indonesië moést de wet van de sterkste ondergaan. Met dat al verkregen de overwinnaars hun zege niet alleen door ge bruik te maken van zuiver technische wapens, maar zetten ze ook herhaaldelijk hun grotere lichaamskracht in. Het werd af en toe een zeer harde wedstrijd. De Russen werden soms door het publiek uitgefloten wegens fors en soms al te fors tackelen. De Russische midvoor Streltsov werd driemaal ge waarschuwd door de Nieuwzeelandse scheidsrechter Lund. Toen dit de derde keer gebeurde werd het spel een minuut lang onderbroken voor een discussie waaraan ook een van de grensrechters deelnam. Het moment, waarvan alle deelnemers aan de Olymmpische steeple hadden gedroomd, maar slechts voor één atleet werkelijkheid werd: als eerste door de finish. Het is de Engelsman Brasher, die eerst nog gediskwalificeerd werd, maar toch later nog eervol winnaar werd verklaard. De Indonesische verdediging werkte even stug als in de eerste wedstrijd. De Russen waren gedurende 90 percent van de speeltijd in de aanval, maar hun aan- valsstoten werden wederom goeddeels ge smoord in het web van Indonesiërs voor het doel. In de eerste helft schoten de Rus sen 25 maal van kleinere of grotere afstan den, maar slechts driemaal met succes. Want de Indonesische keeper Maulwi Sae- lan was uitstekend. In de tweede helft waren de Russen even eens in de aanval, maar ze belegerden het Indonesische doel niet meer gedurende zul ke lange perioden als voordien. De drie voorwaartsen van Indonesië, die niet in de verdediging waren teruggetrokken, on dernamen enkele snelle uitvallen die de Russen overigens niet veel last bezorgden. Zes minuten voor het einde werd het 40. Scheidsrechter Lund zeide na afloop van de wedstrijd, die door de hertog van Edinburgh werd bijgewoond, dat hij Strelt sov gewaarschuwd had hem van het veld te zullen zenden als hij weer tegen de re gels zondigde. Dit gebeurde toen de ge moederen al danig verhit waren. Maar zijn optreden had een eind gemaakt aan de moeilijkheden. De zege van Delaney De zege van de Ier Ron Delaney In de 1500 meter kwam als een grote verrassing. Hij be hoort weliswaar tot het selecte gezelschap van topatleten die de mijl binnen de 4 minuten hebben gelopen en ook heeft deze 21-jarige student in het vorige winterseizoen vrijwel elke indoorwedstrijd gewonnen waarin hij uitkwam, maar daar na was hij zijn vorm kwijtgeraakt. Toch heeft hij Eire de eerste gouder medaille in deze Spelen weten te bezorgen. Toen het startschot voor de race gelost was en de Nieuwzeelander Murray Hal- berg de leid'in," had genomen voor de Brit Hewson, met de Australische houder van het wereldrecord op de mijl, John Landy, in de negende positie, liep Delaney onopvallend in de middenmoot van de groep van in totaal 12 deelnemers. De Australiër Lincoln nam de leiding over na 1% ronde en ging nog aan het hoofd toen Landy zijn eindspurt uit de laatste posi tie begon. Intussen was de Brit Hewson naar voren gegaan en op 300 meter voor de finish leidde hij het veld, drie of vier meter voor Richtzenhain en Landy, de indruk makend dat hij het goud binnen zijn bereik had, toen Delaney op zijn beurt begon te spur ten. De kleine Ierse kolonie was opgetogen bij het zien van de groene trui die als een schicht, na het uitkomen vai de bocht op 150 meter an de eindstreep, de een na de andere concurrent passeerde. Vijftig me ter verder had hij ook Hewson, die kenne lijk vermoeid raakte en zich ook in de tweede positie niet kon handhaven, inge haald en van dat o; nblilc af werd hij niet meer bedreigd. Na de bestudering van de aankomstfilm plaatsten de wedstrijdcommissarissen Richtzenhain tweede en John Landy derde. Beiden finishten met ongeveer 5 meter achterstand op Delaney, in een tijd die 0.8 sec. langzamer was dan Delaney's 3.41,2. De Hongaar Tabori werd vierde, Hewson vijfde en de Tsjech Jungwirth zesde. II oogspringen De Amerikaanse Mildred Mcdaniel heeft het Olympisch goud voor het hoogspringen dames gewonnen met 1.76 meter, hetgeen een nieuw Olympisch en wereldrecord be tekende. Het oude Olympische record stond sedert 1948 (Londen) op naam van de Amerikaanse A. Coachmann met 1,68 meter. Het oude wereldrecord stond met 1.75 meter op naam van de Roemeense Yvette Balas en werd op 14 juli van dit jaar in Boekarest gemaakt. Estafettes De finale 4 x 100 meter estafette heren is gewonnen door de Amerikaanse ploeg be staande uit Murchison, Lea King, Baker en Morrow in de wereldrecordtijd van 39,5 sec. Ook het Olympisch record werd ver beterd. Het wereldrecord stond sedert 9 augus tus 1936 op naam van de Ver. Staten met de lopers Owens, Metcalfe, Draper en Wy- koff met 39,8 sec. Deze tijd werd gemaakt tijdens de Olympische Spelen te Berlijn en was derhalve tevens een Olympisch record. De australische damesploeg, die beslag legde op de gouden medaille 4 x 100 meter estafette, liet een tijd van 44,5 sec. af drukken, hetgeen niet alleen een nieuw Ol. record betekende, doch tevens een nieuw wereldrecord. Het oude Olympische record stond op naam van van de Ver. .Staten (JJardy, Mor- reau, Jones en Faggs) sedert' 1952 (Helsin ki) met 45,9 sec. en het wereldrecord was in het bezit van Rusland en Oost-Duits- land met 45,2 sec. sedert dit jaar. De tijd, die Groot-Brittannië (Anne Pashley, Jean Scrivens, June Paul en Heather Armitage) in de eindstrijd van de 4 x 100 meter estafette dames maakte (44,7) betekende een verbetering van het Euro pees record. Het oude record stond met 45,6 sec. sedert 20 september 1953 op naam van Rusland. Beneden peil De verrichtingen van de Europese hockeyploegen zyn beneden hun gebrui kelijke peil geweest, maar India is „beter dan ooit", aldus de mening van jhr. Quarles van Ufford, de president van de Interna tionale Hockey Federatie. Quarles van Ufford weet het slechte peil van de verrichtingen der Belgische, Duitse en Engelse ploegen aan het klimaat. Hij zei dat de Indiase ploeg, die de Ame rikaanse met 16-0 versloeg, beter was dan ooit en .99,9 percent kans op de titel heeft, met Pakistan op de tweede en Australië of Engeland op de derde plaats. De Pakistaanse ploeg vond Van Ufford ongeveer even sterk als de vorige Olym pische ploegen uit dat. land. De grote ver rassing van deze spelen was volgens Quar les van Ufford de Australische ploeg. Hij weigerde commentaar te leveren op het besluit van het Nederlandse Olympische Comité de Nederlandse ploeg uit de Spe len terug te trekken. „Ik ben hier in mijn functie van presi dent van de Internationale Hockey Fede ratie, die haar jaarlijks congres aanstaande zaterdag zal houden," zo verklaarde hij, „ik maak geen deel uit van de Nederlandse Olympische ploeg." Hij deelde nog mede, dat op het congres slechts routine-kwesties besproken zullen worden en dat er geen wijzigingen zullen worden aangebracht in de hockey-regle- menten. Australische première De Australische supporters braken in hun enthousiasme bijna het nieuwe moderne zwembad van Melbourne af toen bekend gemaakt werd, dat de drie vertegenwoor- aigers van hun land op de 100 meter vrije slag heren beslag gelegd hadden op de drie Olympische medailles. Het is de eerste maal in de historie van de moder ne Olympische spelen dat het vijfde we relddeel de gouden medaille won voor wat dit nummer betreft. Tevens betekent het een première voor Australië door op de 100 meter vrije slag heren de drie Olym pische medailles in de wacht te slepen. De Australische kampioen op deze af stand, de 21-jarige Jon Hendricks werd op het erepodium geflankeerd door zijn land genoten John Devitt, die het zilver ver overde en door Garry Chapman, die het brons in zijn zak stak. Zij haalden nog even de woorden van Henricks aan uit 1953, toen de jonge zwem mer zei dat hij wel niet meer op de Spelen in Melbourne zou kunnen uitkomen, omdat hij dacht geen kans te zien zich tot dat tijdstip in vorm te houden. „Bovendien ben ik dan al een oud man", voegde hij er des tijds hartelijk lachend aan toe. Zijn woorden van drie jaar geleden zijn wel terdege door hemzelf gelogenstraft. De nie bevestigden op deze estafettenummers. Op de 4 x 100 meter estafette voor dames werd eveneens volgens de verwachtingen de ploeg van Australië bestaande uit Shirley Strickland, Norma Croker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert eerste met ruim verschil voor Groot meisjes liepen tevens een nieuw Olympische recordtijd meisjes liepen tevens een nieuw Olympisch recordtijd benevens een nieuwe wereldrecordtijd: 44.5 sec. Bij het nummer kleiduivenschieten bleek uiteindelijk de Itali aan Rossini een verre neef van de beroemde compo nist de beste. In het hockeytoernooi eindigde voorts de beslissingswedstrijd tussen Groot Britannië en Austra lië in een overwinning voor de Engelsen, die nu maandag uitkomen tegen Pakistan voor het eindtoernooi. Ook de Olympische marathon werd vanmorgen gehouden. Op dit klassieke nummer bleef de Fransman Alain Mimoun een van de in het oog vallende atleten van de vorige Olympische Spelen zijn concurrenten en dat waren er velen de baas. De gouden medaille op het nummer hoogspringen voor dames werd gewonnen door de Ame rikaanse Mildred McDaniel, die met 1 meter 76 een nieuw Olympisch- en een nieuw wereldrecord vestigde. Het oude wereldrecord stond op 1.75 meter. overwinning heeft hij niet cadeau gekregen, want Henricks heeft dagelijks in het privé- zwembad, dat zijn ouders achter het huis speciaal voor Jon hadden laten aanleggen, urenlang en hard getraind. Zijn tijd van 55,4 sec. betekende wederom een verbete ring van het Olympisch record dat hij een dag tevoren in de eerste halve eindstrijd reeds tot 55,7 sec. had teruggebracht. De drie Australiërs verwezen de Ameri kaanse concurrenten, Patterson, Hanley en Woolsey respectievelijk naar de vierde, vijf de en zesde plaats. De Japanner Tani kon zich met 0,1 sec. verschil nop juist zevende klasseren voor de enige Europeaan in dit selecte gezelschap, Aldo Eminente, de man van wie de legende de ronde doet dat hij nooit traint. Henricks heeft voor de medaille ook zwaar moeten vechten. Vooral Devitt en Chapman maakten het hem niet gemakke lijk. De eerste 25 meter lagen de drie Aus traliërs vlak bij elkaar, maar Henricks nam als eerste het keerpunt. Na 75 meter lagen de drie Australische concurrenten nog dicht bij elkaar. Henricks en Devitt verhoogden hun tempo en trachtten hun kameraad Chapman op de laatste 25 meter nog mee te trekken. Slechts met 0.4 sec. verschil zegevierde Henricks voor Devitt, terwijl Chapman 0.9 sec. achter nummer twee aan tikte. Race om medailles De dertigjarige Ursula Happe-Krey, Europees kampioene op de 200 meter schoolslag 1954. heeft de eerste gouden me daille voor Duitsland gewonnen door in de nieuwe Olympische recordtijd van 2 min. 53,1 sec. op de 200 meter schoolslag te zege vieren. De Olympische kampioene. Eva Gyarmati-Szekely, echtgenote van de Hon gaarse polospeler Dezso Gyarmati, kreeg het zilver en de 18-jarige Oostduitse Eva- Marie ten Eisen, die voor de eerste maal aan de Olympische Spelen deelneemt, mag de bronzen medaille mee naar huis nemen. In de halve eindstrijden van de 100 meter vrije slag voor dames hebben de drie Australische zwemstertjes Dawn Fraser, Lorraine Crapp en Faith Leech opnieuw voortreffelijke tijden laten afdrukken en de beste drie tijden van alle zestien zwemsters in de halve finales gemaakt. In de finale dingt geen enkele Europese zwemster mee naar de Olympische medail les, want zowel de 23-jarige Hongaarse Valeria Gyenge, haar jeugdige landgenote Susan Ordogh, als de Zweedse Kate Jobson Alain Mimoen, winnaar van de Olympische marathon. en de Duitse Birgit Klomp werden uitge schakeld. Ruim vierduizend toeschouwers woonden de zwemwedstrijden bij. Ook de Hertog van Edinburgh was aanwezig. De kanowedstrijden De Russen Pavel Kharine en Gratsian Botev wonnen met hun lange slag gisteren de eerste gouden medaille in de kanowed strijden op het Wendouree Meer bij Balla- rat. Zij namen in de 10.000 meter twee per- soons Canadians na ongeveer 2500 meter de leiding over van het Roemeense paar Dumitru-Ismailciuc en liepen daarna in een tempo van 50-55 slagen per minuut, minder dan al hun rivalen geleidelijk verder uit. Frankrijk werd tweede, de wereldkam pioen Hongarije derde, Duitsland vierde en Roemenië vijfde. De 10.000 meter een persoons Canadian was voor de Roemeen Rottman, die onmiddellijk na de kop de leiding nam en die niet meer afstond. Bij de finish had hij een halve minuut voor sprong op de Hongaar Parti. In de 10.000 meter K 1 en K 2 was het krachtsverschil geringer dan in de Cana dians. In de K 1-klasse had de winnaar de Zweed Gert Fredriksson zelden meer dan twee lengten voorsprong op de Hon gaar Hatlaczkv, die voortdurend van nabij yy^y^rxccoyyyyxcccccccccccccccccccccc<x^>yyyyxozco-j Betty Cuthbert, Olympisch kampioene 5 op de 100 en 200 m en idool van het 6 Australische publiek, moest gisteren f onder politie-escorte door een zijdeur j p het stadion verlaten om aan de geest- j drift van haar bewonderaars te ontko- H komen. Toen zij haar toch zagen moest zij weer spurten om haar auto vóór de menigte te bereiken. En weer won zij de race. cococccccoccocoocccoooocccococccoooococcoccccococooooccc gevolgd werd door de Duitser Michel Scheuer. Hongarije, Duitsland en Zweden waren ook betrokken, met Australië, in de span nende strijd in de J0.000 meter K 2. Pas tegen het einde van de race verzekerden de Hongaren Uranyi en Fabian zich van de winnende positie. Duitsland ging als tweede door de finish en Australië legde vóór Zweden beslag op de derde plaats. Het bokstoernooi In de halve finales weiter- gewicht werd Gargano, op wie de Engelsen vast ge rekend hadden voor een gouden medaille, verslagen °oor de Roemeen Linca. Gargano achtte zich tekort gedaan, maar de beslissing werd met eenstemmigheid gegeven. Bij de zwaarwel- terge.wichten won de Hongaar Papp, hou der van de Olympische titel, op punten van de Roemeen Pietrzykowski, en de andere halve finale van deze klasse werd een twee de teleurstelling voor de Britten, omdat hun man Mc Cormack een puntennederlaag leed tegen de hard slaande Amerikaan Torres. De twee partijen in de zwaargewicht klasse eindigden beide doordat de scheids rechter in de derde ronde ingreep. De Amerikaan Rademacher was bezig de Zuid afrikaan Bekker te slopen, en de interven tie moest dus een daad van wijs beleid heten. Hetzelfde gold voor de arbiter die de Italiaan Bozano naar zijn hoek stuurde nadat hij tweemaal gevloerd was door de Rus Moukhine. De dokters hebben aan de Fransman Gil bert Chapron verboden uit te komen in de halve finale boksen middengewicht, we gens oogblessures. Chapron zou in deze halve finale tegen de Rus Guennadii uit komen. Daar Chatkov een walkover gehad heeft en reglementair bepaald is dat een deelnemer geen twee walkovers kan hebben, werd opnieuw geloot en Chat kov zal het nu moeten opnemen tegen de Argentijn Victor Zalazr. De Chileen Ronald Tapit komt hierdoor in de finale zonder dat hij een halve finale behoeft te boksen. Deze foto laat zien hoe de Australische atlete Betty Cuthbert (geheel links) de halve finale van de 200 meter dames op de Olympische Spelen in Melbourne gemakkelijk won vóór de Duitse Christa Stuebnick. (rechts), die tweede werd, en haar landgenoten Norma Crocker (achter Betty Cuthbert). In het midden loopt de Poolse Barbara Lerczak, no. 318 is de, Russische Maria Itkina. Einduitslag 1500 meter: 1. en Olymp. kampioen Delaney (Ierland) 3.41,2 sec. (nieuw Olymp. record). 2. Richtzenhain (Did) 3.42,-. 3. Landy (Austr.) 3.42,-. 4. Tabori (Hong.) 3.42,4. 5. Hewson (G.B.) 3.42,6. 6. Jungwirth (Tsj. Sl.) 3.42,6. Einduitslag van de 4 x 100 meter estafette dames: 1. Australië (Shirley Strickland, Norma Crocker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert) 44,5 sec. (nieuw Olympisch en wereldrecord). 2. Groot-Brittannië (Anne Pashley, Jean Scrivens, June Paul en Heather Armitage) 44,7 sec. 3. Ver. Staten (May Faggs, Margaret Matthews, Wilma Rudolf en Isabelle Daniels) 44,9 sec. 4. Rusland 45,6 sec. 5. Italië 45,7 sec. 6. Duits land 47,2 sec. Einduitslag 4 x 100 meter estafette heren: 1. en Olymp. kampioen Ver. Staten (Baker, King, Murchison en Morrow) 39,5 sec. (nieuw olymp. en wereldrecord). 2. Rusland (Bartenev, Tokarev, Konovalov en Soukharev) 39,8 sec. 3. Duitsland (Körnzer, Pohl, Germar en Fütterer) 40,3 sec. 4. Italic 40,4 sec. 5. Polen 40,6 sec. 6. Groot-Brittannië 40,6 sec. Einduitslag 4 x 100 meter estafette heren: 1. en Olymp. kampioen Ver. Staten (Jen kins, Jones, Mashburg en Courtney) 3 min. 4,8 sec. 2. Australië (Gipson, Gosper, Gre gory en Lean) 3.06,2. 3. Gr. Brittannië (Wheeler, Higgins, Salisbury en Johnson) 3.07,2. 4. Duitsland 3.08,2. 5. Canada 3.10.2. Uitslag marathon: 1. Alain Mimoun (Fr.) 2 uur 25 min. 2. Franjo Mihalic (Joegosla vië 2.26.32. 3. Veikko Karvonen (Finland) 2.27.47. 4. Chang Hoon Lee (Korea) 2.28.45. 5. Yoshiaki Kawashima (Japan) 2.29.19. 6. Emil Zatopek (Tsjechoslowakije) 2.29.34. Einduitslag 1000 meter KI heren 1. en Ol. kampioen: Fredriksson (Zwe den) 4.12,8; 2. Pissarev (Rusl.) 4.15,3; 3. Kiss (Hong.) 4.16,2; 4. Kaplaniak (Polen) 4.19,8; 5. Gantois (Fr.) 4.22,1. Einduitslag 1000 meter Cl klasse 1. en Ol. Kampioen: Rottman (Roem.) 5.05,3; 2. Hernek (Hong.) 5.06,2; 3. Bouk- harine (Rusl.) 5.12,7; 4. Bradil (Tsj.sl.) 5.15,9; 5. Kirschner (Did.) 5.18,6. Einduitslag 500 meter KI 1. en Ol. kampioene: Elisavota Eemen- tieva (Rusl.) 2 min. 18,9 sec.; 2. Therese Zenz (Did.) 2.19,6; 3. Tove Soby (Den.) 2.22,3; 4. Cyulane Berkes (Hong.) 2.23,5; 5. Edith Cochrane (Austr.) 2.23,8. niiiiiiiiiii Discuswerpen ■.10 000 m. i— 200 m. 100m. In de kwart, eindstrijden heeft India met 42 van Australië gewonnen. De rust stand was 22. _COr\iOvTCDCV<0 OOotü<MCM(M(0(n OI^Ol oiOIOlOlClOl Is het menselijk kunnen onbegrensd? Op bovenstaand kaartje kan men zien welke vooruitgang de atleten boekten van het jaar 1900 af bij het discuswer pen en op de 10.000, 200 en 100 meter. De nieuwe Olympische records zijn nog niet in het grafiekje opgenomen. De jaartallen geven de jaren aan waar in Olympische wedstrijden werden gehouden. Voor groep C in het waterpolotoernooi is de wedstrijd Italië-Duitsland gespeeld. De Italianen wonnen met 4-2 (ruststand 1-1). De eindstanden luiden: Groep A: 3 3 Joegoslavië Rusland Roemenië Australië Groep B: Hongarije Verenigde Staten Groot-Brittannië Groep C: Italië Duitsland Singapore 15— 5 9— 6 9— 9 3—16 12— 3 7— 9 4—11 11— 3 7— 5 2—12 De nummers 1 en 2 van elke groep korrmn in de finale-poule uit. RuslandFrankrijk 5649, Verenigde StatenUruguay 1Ó138. De eindstand van het individueel floret- toernooi voor dames luidde: 1. en Ol. kam pioene na barrage, Gillian Sheen (G.B.) 6 gew. partijen. 2. Olga Orban (Roem.) 6 gew. partijen. 3. Renee GariLhe (Fr.) 5 gew. par tijen. 4. Janice-Lee Romany (V.S.) 4 gew. partijen. 5. Kate Delabarre (Fr.) 3 gew. partijen. 6. Karen Lachman (Denemarken) 2 gew. partijen. 7. Ellen Muller-Preis (Oos tenrijk) 1 gew. partij. 8. Bruna Colom- bette (It.) 1 gew. partij. De beslissingswedstrijd Groot-Brittannië Australië is in een i0 zege geëindigd voor Groot-Brittannië. De ruststand was 0—0. De einduitslag kleiduiven schieten 1. en 01. kampioen: Rossini (It.) 195 (uit een mogelijk totaal van 200); 2. Smelcynski (Polen) 190; 3. Ciceri (It.) 188; 4. Mogui- levskii (Rusl.) 188; 5. Nikandrov (Rusl.) 188; 6. Capek (Tsj.sl.) 188. Moguilevskii, Nikandrov en Capek be haalden allen 188 pnt. Nadat zij nog ieder 25 schoten hadden gelost, werden zij on derscheidenlijk vierde, vijfde en zesde ge plaatst. Vrijdagavond zag de medaille-verdeling er als volgt uit: Goud zilver brons Verenigde Staten 20 15 7 Rusland 12 11 12 Zweden 5 1 1 Australië 4 3 9 Italië 3 3 4 Duitsland 3 9 4 Groot-Brittannië 3 2 3 Hongarije 1 6 2 Frankrijk 1 2 4 Finland 1 1 5 Polen 1 1 1 Canada 1 1 l Roemenië 1 1 0 Noorwegen 1 0 2 Tsjechoslowakije 1 0 1 Brazilië 1 0 0 Nieuw-Zeeland 1 0 0 Argentinië 0 1 0 Denemarken 0 1 0 IJsland 0 1 0 Chili 0 1 0 Iran 0 0 1 Korea 0 0 1 Zwitserland 0 0 1 Griekenland 0 0 1 Oostenrijk 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9