Verdrinking van jongen aan Heemsteedse schipper verweten Nieuwe Amsterdamse trams vooral gebouwd voor topvervoer Amsterdamse Beurs Kort en bondig Roeiboot overvaren DONDERDAG 6 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Ondanks benzinenood tóch rijden Officiële goedkeuring „klantenbinding" afgekomen J. Bakker veertig jaar werkzaam bij P.T.T. HAARLEMSE RECHTBANK Vele krediteuren akkoord met nieuwe regeling Getuige Tomasoa voor oplichting in arrest Hongaren brengen bezoek aan Volendam Scheepvaart Geld gestolen uit pensionI gf^laL^dteen^4ant^1Jotterdam- zeven maanden gevangenis gSÏ4 awH™?^F^n^A«isterd.m. Zes maanden gevangenis straf voor dienstweigeraar Film voor de H.K.G. ZANDVOORT De heer Hugenholtz gaat binnenkort naar Amerika HAARLEMMERMEER Landingen van twee ballonnen gemeld Sint Nicolaasfeest voor scholieren DE AMSTERDAMSE WETHOUDER voor de bedrijven, mr. F. H. C. van Wijck, en de directeur van het gemeentevervoerbedrijf van de rijkshoofdstad, ir. W. Ybema, hebben woensdag in de fabriek van Beijnes zich op de hoogte gesteld hoe de bouw vordert van de vijfentwintig gelede tramstellen, die in de loop van het volgend voorjaar in gebruik zullen worden genomen op de via de Leidsestraat rijdende lijnen 1 en 2. Er zijn drie factoren geweest welke de keus op gelede tram stellen hebben doen vallen: de noodzaak om in zeer korte spitstijden (een half uur a drie kwartier) een zeer groot vervoersaanbod te moeten opvangen met zo mogelijk eenzelfde aantal tractie-eenheden als in de normale dienst het geval is, de noodzaak om de personeelsbezetting zo gering mogelijk te houden en tenslotte de wenselijk heid om een tramstel te verkrijgen, dat door zijn afmetingen een minder groot obstakel in het stadsverkeer zal zijn dan de gebruikelijke combinatie van motor rijtuig met aanhangwagen. De gelede tram nu komt aan al die eisen tegemoet. Zij is acht tien meter lang, kan bijna 150 passagiers vervoeren op veertig zit- en 106 staan plaatsen, welke rei zigers door één con ducteur bediend kun nen worden. Uiterlijk zullen de trams op vallen door hun kleur, want 't G.V.A. heeft het vertrouwde blauw verlaten voor grijs in twee nuances en wit. En verder heeft men nu ook de ouderwetse sleepbeu- gel afgezworen: de nieuwe stroomafne mers krijgen het veel betere schaarmodel. De enorm grote lijn- nummers aan de voorzijde zullen zeker de aandacht trekken: de cijfers worden wel 35 centimeter hoog. Daartegenover blijft de aanduiding van het eindpunt op de richtingsfilm van be scheiden afmetingen: „het staat in dertig percent van de ge vallen toch verkeerd", zei directeur Ybema berustend. En dan is er na tuurlijk de „harmo nica" op de plaats van de geleding tussen de beide delen van de tram. Voor- en achterstuk zijn ten opzichte van elkaar wendbaar door middel van een schijf, welke het „scharnier" vormt. De construc tie van deze schijf is zo, dat men zonder bezwaar van de ene helft van de tram in de andere kan stappen, ook in bochten of bij het passeren van wissels. Verhoogde bruggen veroorzaken al evenmin moei lijkheden. Het betreft hier een Italiaanse uitvinding waarvan het octrooirecht voor Nederland bij een Zwitserse fabriek is te recht gekomen, dezelfde onderneming die een soortgelijk model tram aan Rotterdam levert. Beijnes bouwt nu in licentie, op voorwaarde dat bepaalde onderdelen door de Zwitserse onderneming worden ge leverd. De elektrische uitrusting voqr deze trams wordt door Siemens verzorgd. In het voorste en achterste draaistel zijn de vier motoren elk van vijftig kilowatt aan gebracht. Het middelste draaistel bevat geen motoren en is juist onder het „schar nier" geplaatst. Achter in de wagen is een dubbele in gang, terwijl in totaal drie uitgangen aan gebracht zijn, verdeeld over de lengte van de wagen en natuurlijk voorzien van een „anti-knel-inrichting". Zowel bestuurder als conducteur kunnen het publiek door middel van luidsprekers toespreken. De besturing is zeer vereenvoudigd; geen handrad meer, maar een stuurknuppel, die vooruit rijden of achteruit rem men kan worden bewogen. Grote aan dacht is aan het remsysteem geschonken. Als bedrijfsrem dient de elektrische rem. In geval van nood kan de bestuurder bo vendien met de voet de zes railremmen en de vier elektrische zandslrooiers in werking stellen. Mocht de elektrische rem weigeren, dan staat hem nog een reserve- rem ter beschikking. Door n.l. aan een klein handel te trekken treden in werking de vier elektro-hydraulische schijfremmen, de railremmen en de zandstrooiers en wordt bovendien de rijstroom uitgescha keld. Eenzelfde handel bevindt zich bij de conducteur, die dus in geval van nood de wagen onmiddellijk tot stilstand kan bren gen. Tenslotte heeft de bestuurder nog een handrem om de wagen te parkeren. Tenslotte is er ook nog gedacht aan de veiligheid van voetgangers en fietsers. Mochten die onverhoopt voor de tram ten val komen, dan zakt onmiddellijk een „vanger" voor de wielen, zodat het slacht offer wel wordt meegeschoven, maar veel minder gevaar loopt te worden overreden. Een dergelijke beveiliging werd niet voor automobilisten getroffen. Bij een botsing tussen een auto en een tram zal het voor- balcon ongedeerd uit de strijd komen, welke garantie echter niet aan de auto kan worden gegeven, integendeel. Directeur Zandvoortse circuit schreef actueel boekje Op verzoek van de uitgeversmaatschappij •■Diligentia" te Amsterdam schreef de heer J. Th. B. Hugenholtz, directeur van het circuit te Zandvoort, een klein doch actueel boekje naar aanleiding van het zondags-rijverbod, onder de titel: „Ben zinenood?.... Tóch rijden!!" Het boekje is thans verschenen in een omvang van 64 pagina's en voorzien van een aantrek kelijk kartonnen omslag. In het voorwoord verklaart de schrijver, dat spanningen van internationale aard direkt terugslaan op het levensvocht van het gemotoriseerde verkeer. Wat kunnen wij doen bij benzineschaarste? Hoe kun nen wij zo zuinig mogelijk rijden? Welke middelen staan het verkeer ten dienste als het nog erger wordt? Op deze en méér actuele vragen geeft de heer Hugenholtz een duidelijk en vlot antwoord. Deel I is gewijd aan het onderwerp: „Zuiniger rij den op benzine" en behandelt rij methoden, afstellen van de motor, afstellen en rege len van andere onderdelen. Deel II is ge titeld: „Rijden zonder benzine" en schenkt aandacht aan de stoomauto, de elektrische auto, de dieselmotor, het mengen van ben zine met andere brandstoffen, het gebruik van petroleum, het rijden op gassen, de gas-generator en bevat tot slot enkele ge boden voor de zuinige rijder. Op het voorbalkon van een in aanbouw zijnde tramwagen bekijken de wet houder mr. H. F. C. van Wijck, de tramdirecteur ir. W. Ybema en direc teur ir. G. O. J. van Ditzhuvzen van de n.v. Beijnes de details Sanering melkbezorging De coöperatieve Vereniging van melk handelaren in Haarlem en omstreken u.a. heeft thans van het ministerie van Econo mische Zaken schriftelijke goedkeuring ont vangen van de zogenaamde „klantenbin ding" gedurende drie maanden. Deze goed keuring houdt in, dat de afnemers van melk pas na drie maanden in de gelegen heid behoeven te worden gesteld, te kiezen tussen drie melkleveranciers. Tevens is de officiële goedkeuring afgegeven voor de volledige verrekening tussen de melk leveranciers onderling gedurende de eerste drie maanden van de sanering der melkbe- zorging. Na drie maanden zullen de wijken wat betreft de hoeveelheid afgeleverde melk tot ongeveer gelijke grootte worden rechtgetrokken, waarna de grootte van de af te zetten hoeveelheden afhangt van de individuele verkooppreslaties der melkbe zorgers. Donderdag 13 december hoopt de heer J. Bakker, expediteur I, wonende Thomson- laan 79 te Haarlem, de dag te herdenken, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van de P.T.T. De jubilaris begon als tele grambesteller in december 1916 zijn loop baan op het postkantoor te Apeldoorn; na zijn benoeming tot besteller in februari 1921, verrichtte hij enige jaren zijn werk zaamheden in het postkantoor van het paleis Het Loo. In mei 1924 nam de heer Bakker afscheid van Apeldoorn en werd hij te werk gesteld te Haarlem bij de afdeling bestelling. Ook heeft hij enige jaren zijn dienst verricht te Aerdenhout tot hij in 1940 zijn werk zaamheden ging verrichten op de afdeling expeditie te Haarlem. In 1945 werd de heer Bakker benoemd tot expediteur en in 1955 tot expediteur I. De jubilaris zal morgenoclrtend van half- elf tot een uur thuis een receptie houden. 3-3 NederL'47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers Openings gisteren koersan 89 89% 91 90l5/l6 220% 224 296 300 207 210 300% 302 345 350 290 292% 251% 256 160 160 347 353 212 751% 777 149,10 154,60 74% 74% 193% 193 171% 172% 310 310 93' 92 100 101 217 217 166% 166% 185% 185% 186 186 76 77 182% 185% 71% 72% 45% 88% 46 89% 38% 39 Olie wordt voortaan uitgedrukt in guldens voor coupures van 20 nominaal. De koers volgens de oude berekening krijgt men door de guldens notering met vijf te vermenigvuldigen. HAARLEM EN OMGEVING C. N. V.-familieavond. De C.N.V.- familieavond, die begin november werd af gelast, is bepaald op maandag 10 december in gebouw St. Bavo. Het gezelschap „De Mu- zanto's" zal optreden met een gevarieerd programma, getiteld: „O...." Een kort woord zal gesproken worden door de be stuurder van het C.N.V. de heer B. Rool- vink, met als onderwerp: „De ander en ik". De kindermiddag zal woensdagmiddag 12 december worden gehouden. Geen spreekuur. De heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken van Bloe- mendaal, zal vrijdag geen spreekuur houden. „Oliesluiting" Ter beperking van het gebruik van stookolie heeft de directie van Unilever besloten het hoofdkantoor te Rot terdam des zaterdags te sluiten. De hierdoor verloren gegane arbeidstijd zal worden in gehaald door verlenging van de kantoor tijden op de andere werkdagen. Opgevist. Een zeventienjarige jongen heeft dinsdag uit het water van de Schoter singel, nabij het Bolwerk, te Haarlem, een pakje opgevist, dat beschadigd damesonder goed bevatte. Hij heeft het aan de politie overhandigd. De recherche verzoekt hun, die damesondergoed vermissen of inlich tingen kunnen verschaffen, zich met haar in verbinding te stellen. Federatievergadering. De jaarlijkse federatieve vergadering van de zeven af delingen van de Partij van de Arbeid in Haarlem wordt op dinsdag 11 december ge houden in het wijkgebouw van de Hervorm de gemeente aan de Dedempte Oude Gracht in Haarlem. Naar Nationale Reserve. De gebeurte nissen, die zich hebben voorgedaan in Hon garije en het midden-oosten hebben tot gevolg gehad dat velen zich bij de Natio nale Reserve gemeld hebben. Het aantal aanmeldingen in het gehele land bedroeg in november 1955 480. in november van dit jaar 984. Schuldenkwestie Linnaeushof Naar wij vernemen is een groot gedeelte van de machtigingen, die de commissie van krediteuren van de n.v. Linnaeushof aan de schuldeisers heeft gestuurd reeds onder tekend binnengekomen. Zoals wij 29 november meldden, behelsde deze circulaire een aanbeveling in te gaan op een aanbod van de heer H. W. Roozen •om jaarlijks uit zijn privémiddelen tien percent van de schulden van de Linnaeus hof te voldoen. Bovendien zou twintig per cent kwijting worden verleend, als de heer Roozen om een snellere afwikkeling te be vorderen jaarlijks vijftien percent zou af betalen. Men verwacht, dat nog voor het einde van deze maand de overeenkomst met de heer Roozen door de commissie van kredi teuren zal kunnen worden ondertekend, ook al zullen dan nog niet alle machtigin gen zijn geretourneerd. Het is namelijk mogelijk, dat een aantal schuldeisers de ontwikkeling een tijdje zal aanzien, om dan later nog aan de schuldenregeling deel te nemen. DJAKARTA (A.N.P.) Tomasoa, een van de getuigen in de processen tegen de Nederlanders in Indonesië, die beschuldigd werden van ondergrondse activiteiten, is door de politie van Bandoeng gearresteerd, aldus is heden in Djakarta medegedeeld. Tomasoa zal terecht staan voor oplichterij. Hij werd gearresteerd, tezamen met een in woner van Bandoeng, Kusuma, op beschul diging van een aantal winkeliers in Ban doeng te hebben opgelicht voor een bedrag van 20.000 rupia. Tomasoa en Kusuma, die medeplichtigen bleken te zijn, hebben tijdens het vooron derzoek bekend, dat zij een aantal winke liers in Bandoeng hebben opgelicht. Zij vertelden hun slachtoffers, dat zij de goe deren bestelden in opdracht van het hoog gerechtshof in Djakarta. De goedgelovige winkeliers leverden de goederen aan hen en kwamen later tot de ontdekking dat het hof niets van deze orders afwist. De datum voor het proces tegen Tomasoa is nog niet vastgesteld, maar gezegd werd, dat hij „bin nenkort" terecht zal staan. Op 27 juni is op de Ringvaart te Half weg een roeiboot overvaren, waardoor een van de drie inzittende Amsterdamse jon gens is verdronken. Een 31-jarige schipper uit Heemstede had zich hiervoor vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank te verant woorden. De officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, stelde de schipper verant woordelijk voor het veroorzaken van dood- door-schuld en het niet-verlenen van hulp betoon en eiste zes maanden gevangenis straf. Op de dag van het ongeval gingen drie Amsterdamse jongens van twaalf jaar 's middags het was woensdag, dus zij hadden 's middags vrij fietsen in de richting Halfweg. De thans overleden twaalfjarige Guus wist een adres, waar men bootjes kan huren, en stelde zijn vriendjes voor te gaan varen. Zij huurden een roeiboot en vermaakten zich hiermee op het water van de Ringvaart. Plotseling zagen de jongens zoals twee van hen ter zitting van de rechtbank verklaarden een motorschip voor zich opdoemen. De boot was reeds dichtbij en ontwijken was niet meer mogelijk. Het roeibootje werd overvaren en de jongens sprongen over boord. De kinderen zouden hebben geroe pen „Help, help". Een van de twee getuigende jongens zei, dat zijn vriendje Guus, die bij het ongeval is verdronken, hem vastgreep toen zij uit het kapseizende bootje sprongen. De jon gen is eerst naar de kant gezwommen en is onmiddellijk weer het water ingegaan om zijn vriendje Cor te redden. Dit is hem met behulp van een toegesnelde schipper gelukt. Hij slaagde er echter evenals de 'helpers niet in zijn vriendje Guus uit het water te halen, daar deze al onder was gegaan. De jongen Cor was vaag in zijn verslag van het gebeurde en zei, dat hij uit schrik in het water was gesprongen. Hij kon niet zwemmen en werd door zijn vriendje gered. Volgens zijn verklaringen heeft de schip per, die van Badhoevedorp op weg was naar Heemstede, het roeibootje niet opgemerkt. Hij stond aan het stuur en voelde onver wachts een „licht stootje". „Ik dacht dat het een stuk hout was, of zo iets", zei hij. De schipper kon zich niet meer herinne ren, of de jongens om hulp hadden geroe pen. Hij was trouwens totaal van streek geraakt, met het gevolg, dat hij in het ge heel geen hulp aan de drenkelingen heeft geboden. Het schip is honderd meter voor bij de plaats van de overvaring op de wal gelopen, vermoedelijk doordat de man on bewust zijn motor heeft afgezet. Hij kan zich tenminste niet herinneren, hoe zijn boot op de wal is gelopen. Een 43-jarige schipper, die met zijn boot in de Ringvaart lag gemeerd en onmiddel lijk na de aanvaring te hulp was gesneld, verklaarde ter zitting, dat als de jongens in de roeiboot waren blijven zitten en er niet uit waren gesprongen, een van hen ver moedelijk niet zou zijn verdronken. Naar zijn mening, had de schipper van de motor boot het roeibootje kunnen zien. Op het hulpgeroep is de getuige onmiddellijk toe gesneld. echter te laat om de twaalfjarige Guus van verdrinking te redden. De officier van Justitie, mr. R. W. H Pitlo, achtte bewezen, dat de schipper de dood van de jongen op zijn geweten heeft Hij nam het verdachte hoogst kwalijk, dat De groep Hongaren, die op het ogenblik in het gebouw aan de Hazepaterslaan t* Haarlem is ondergebracht, heeft vanmid dag een bezoek aan Volendam gebracht. Amerskerk, 5 te Amsterdam. Aalsum, 4 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algenib, 3 v. Bahla n. Las Palmas. Arendsdijk, 4 te San Francisco. Arendskerk, 5 te Antwerpen. Aardijk, 6 te Belawan. Amstelbrug, pass. 5 Startpoint n. Antwerpen. Amsteldiep, 4 te IJmuiden. Annenkerk, 7 te Kaapstad verw. Astrid Naess, 6 te Dakar. Alioth, 5 te Villa Constitution. Arendsdijk, 5 te San Francisco. Axeldijk, 5 te Mobile. Alkaid, 5 te Bremen verw. Alpharfl, 4 360 m. n. St. Paulsrock n. Rio de Jan. Arendskerk, 5 te Antwerpen. Artemis 4 v. Pt. Cardon n. Mobile. Almdijk, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Anker, pass. 5 Flores Azoren n. Hampton Roads. Alhena, 5 te Rotterdam verw. Ariadne, pass. 5 Cyprus n. Beyrouth. Aagtedijk, 6 te Las Palmas. Agamemnon, 4 v. New York n. Haiti. Alnati, 5 v. Santos n. Rio de Janeiro. Ameland, 6 te Bahrein. Amsteldijk, 6 te Le Havre. Bengalen, 4 te Rotterdam. Blommersdijk, 4 v. Rotterdam n. Bremen. Breda, pass. 5 Azoren n. Willemstadw. Beninkust, 5 te Abidjan. Borneo, 6 te New York. Boissevain, 4 v. Penang n. Mauritius. Batang, pass. 5 Casablanca. Blitar. 4 v. Boston n. New York. Bonaire, 5 v. Georgetown n. Paramaribo. Britsum, 6 te Houston. Calamares, 5 te Puerto Barrios v. N. York. 'fier maanden voor „flessentrekker" hij geen hulp had geboden. Hij vroeg zich af, of hier sprake was van gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel of van een zodanig van streek raken, dat de man geen hulp kon verlenen. In beide gevallen zou de man de bevoegdheid tot besturen van een schip moeten worden ontnomen. De officier eiste tenslotte zes maanden hechtenis. De raadsman, mr. D. Schut uit Amster dam, zei dat de schipper zich na het tra gische gebeuren van zijn goede zijde heeft laten zien. Naar zijn oordeel heeft de schip per het bootje niet kunnen zien; de jongens waren trouwens de roeikunst niet machtig. Nadat de raadsman vrijspraak had bepleit, zei hij nog, dat verdachte eens het leven van een kind heeft gered en dat hem zeker geen gebrek aan verantwoordelijkheids gevoel kan worden verweten. Uitspraak over veertien dagen. Uitspraken rechtbank Uitspraken rechtbank De rechtbank te Haarlem heeft een twintigjarige monteur veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en een jaar rijks werkinrichting. De monteur heeft als Je hova-getuige geweigerd zijn militaire dienstplicht te vervullen, doch ook heeft hij zich aan een burgerlijke tak van dienst onttrokken. De officier had een jaar ge vangenisstraf geëist. py-v-/ wmmmwmmf Tijdens de wedstrijd tussen Hongarije en Rusland voor de finalepoule van het Olympisch waterpolotoernooi, die vandaag in Melbourne werd gespeeld, kwam het tot ongeregeldheden - in onze reportage van de Spelen op de sportpagina kan men daarover meer lezen - waarbij de Hongaarse speler Zador een geducht harde stomp op zijn rechteroog kreeg. Men ziet hem na afloop met zijn aan voerder Gyarmati in de kleedkamer. (Telefoto) De Haarlemse rechtbank heeft een 41- jarige technicus uit Haarlem veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan drie maanden voorwaarde lijk, met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de reclassering. De man had uit een pension te Heemstede, waar hij enige tijd heeft verbleven, gelds bedragen ontvreemd tot een totaal bedrag van ongeveer veertienhonderd gulden. De officier van Justitie had een jaar gevan genisstraf. waarvan vier maanden voor waardelijk, geëist. Conform de eis werd een 38-jarige Heemsteedse vertegenwoordiger, aan wie flessentrekkerij ten laste was gelegd, ver oordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. De man had onder meer in café's consumpties opgenomen zonder deze te betalen. Vier maanden voorwaardelijk, een proef tijd van drie jaar en toezicht van de re classering vonniste de rechtbank tegen een 28-jarige Haarlemse kantoorbediende, die als administrateur van een aannemersbe drijf gelden had verduisterd om zijn schuldeisers te kunnen betalen. De eis luidde: acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Voor de Haarlemse Kunstgemeenschap wordt op donderdagavond 13 december in het Rembradt-Theater de Italiaanse film „1' Oro di Napoli" (Goud van Napels) vertoond. Re gisseur is Vittorio de Sica. maker van „Fiet sendieven" en „Umberto D." onder meer. Een week later treedt in de tuinzaal van het Concertgebouw rte Haarlem de voor drachtskunstenaar Otto Sterman op met het programma „Ik ben een neger". Na de pauze is er een folkloristisch programma: zang, muziek en klederdrachten van Suriname. Om voorlichting te geven over auto- en motorcircuits De directeur van stichting „Touring Zand voort", de heer J. Th. B. Hugenholtz, heeft uit Amerika de vererende uitnodiging ge kregen aldaar te komen voorlichten bij de aanleg van nieuwe, of verbetering aan be staande circuits. De uitnodiging kwam via de'Amerikaanse coureur John C. Fitch, van mr. Briggs Cun ningham, eigenaar van het Thompson-cir cuit in Connecticut, welk circuit men wil gaan moderniseren. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de heer Hugenholtz, eenmaal in de U.S.A. gearriveerd, óók zal voorlichten met het oog op verbeteringen aan het circuit van Bridgehampton en het Sebring-circuit in Florida. Van het bestuur van stichting „Touring Zandvoort" ontving de heer Hugenholtz toe stemming de uitnodiging aan te nemen. Hij zal 8 januari per vliegtuig naar Amerika vertrekken, om aldaar ongeveer tien dagen te verblijven. Naar wij van hem vernamen is deze uitno diging te danken aan de voorbeeldige aan leg van het circuit in Zandvoort, dat door de Amerikanen, die het bezochten, steeds als voorbeeld voor een ideale racebaan wordt beschouwd. Toen zaterdagmiddag de d'IJserinckweg te Vijfhuizen door burgemeester Van der Willigen werd geopend, werd een aantal ballonnen het luchtruim ingezonden. Aan deze ballonnen was een kaartje bevestigd, met het verzoek aan de vinder zich bekend te maken, waarna hij of zij een surprise zou ontvangen. Van beide groepen ballonnen is nu een melding binnengekomen. Eén legde onge veer vijftig kilometer af en werd maandag middag gevonden in Eemnes bij Laren. De andere is een stuk zuidelijker terechtge komen en werd eveneens maandagmiddag gevonden in Tuil en 't Waal bij Vreeswijk aan de Lek. In „De Beurs te Hoofddorp heerste woensdag een gezellige drukte ter gelegen heid van de viering van het Sint Nicolaas feest. Het was de vijfendertigste keer, dat leerlingen van lagere scholen door het comité „Gezellig Samenzijn" in de gelegen heid werden gesteld het feest mee te ma ken. Dat was mogelijk dank zij de spontane medewerking van de bewoners uit Hoofd dorp. De leerlingen uit de derde tot en met de zesde klassen der scholen hebben genoten van een cabaretprogramma. Ook heeft Sint Nicolaas een bezoek aan „De Beurs" ge bracht. Sint Nicolaas bezocht des morgens de laag ste klassen van de christelijke en openbare lagere en kleuterscholen en de beide scho len voor buitengewoon lager onderwijs in Hoofddorp. Voorts bracht de Sint bezoeken aan kin deren die wegens ziekte niet naar „De Beurs" of de scholen konden gaan. Congokust, 4 v. Dakar n. Amsterdam. Caltex Pernis, 5 v. Kopenhagen n. Fredericia. Crania, 6 te Bombay v. Curacao. Camitia, 5 te Cristobal. Cradle of Liberty, 5 v. Ph.delphia n. P. Cardon. Duivendijk, 3 v San Francisco n. Victoria. Drente, 6 te Lissabon. Dorestad, 4 240 m. n.w. Minikoy n. Balikpapan. Dordrecht, 15 te Paulsboro verw. Duivendrecht, 5 te Rotterdam. Esso Rotterdam, 4 50 m. z.o. Bermuda n. Corpus Christi. Eëmland, 5 v. Las Palmas n. Recife. Ena, 5 v. Pta. Cardon n. Hamburg. Esso Amsterdam, 5 v. Baytown n. Antwerpen. Felipes, 5 te Telukanson. Guineekust, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Gaasterkerk, 5 te Tsingtao. Gaasterland, 5 te Hamburg. Gooiland, 4 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Greveland, 4 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Hispania, 4 te Rotterdam. Hilversum. 6 te Melbourne. Hathor, 4 v. Oranjestad n. Punta Cardon. Hermes, 5 te San Juan Del Sur. Ilos, 4 te Amsterdam. Ittersum, 4 v. Manchester n. St. Laurens. Jupiter, 4 te Lissabon. Kermia, 4 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Khasiella, 4 te Singapore. Kota Gede, 4 v. Kaapstad n. Belawan. Kinderdijk, 4 v. Baston n. Philadelphia. Karimati, 4 72 m. z.z.w. Ouessant n. Algiers. Kieldrecht, 8 te Colombo verw. Kopionella, pass. 5 Madeira n. Napels. Louis Lantz, 4 v. Monrovia n. Emden. Lindekerk, 4 v. Rotterdam n. Basrah. Loenerkerk, 5 te Rotterdam. Larenberg, 6 te Houston v. Antwerpen. Langkoeas, 5 te Genua v. Napels. Linge, 4 te Port Gentil. Leersum, 4 v. Mibile n. Jacksonville. Limburg, pass. 5 Port Elizabeth n. Dakar. Mariekerk, 5 v. Lor. Marques n. Colombo. Mataram, pass. 5 Gibraltar n. Dakar. Moordrecht. 18 te Kwinana verw. Mijdrecht, 21 te Landsend verw. Maashaven, 4 v. Santos n. Buenos Aires. Mentor. 6 te New Orleans. Noordzee, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen.^ Ootmarsum, 4 te Amsterdam. Oranje, 5 v. Southampton n. Amsterdam. Osiris. 5 te New York. Oranjefontein, 5 te Kaapstad. Ouwerkerk, 5 te Genua v. Casablanca. Oberon, 4 v. San Pedro n. Le Havre. Orestes, 4 v. Kingston n. Antwerpen. Overijsel, 4 te Genua. Oranjestad, 5 v. Trinidad n. La Guaira. Prins Alexander, 4 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik. 5 te Antwerpen. Prins Willem II, 5 te Le Havre. Polydorus, 5 te Singapore. Purfina Nederland, 4 v. Amuaybay n. Portland. Prins Willem George Frederik, 5 te Antw. verw. Papendrecht, 6 te San Lorenzo verw. Pendrecht, 10 te Abadan verw. Peperkust, 5 v. Bordeaux n. Dakar. P. G. THulin, 5 v. Amuaybay n. Landsend. Prins Willem V, pass. 5 Ouessant n. St. Louis du Rhone. Ridderkerk, 4 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Rijnkerk, 5 te Dar Es Salaam. Rondo, 6 te Surabaja. Rijndam, 5 te Cristobal v. Cartagena. Stad Schiedam, 5 v. Rotterdam n. Italië. Sibajak, 4 v. Las Palmas n. Rotterdam. Slamat, 4 v. Belawan n. Colombo. Schie, 4 v. Izmir n. Amsterdam. Straat Malakka, 6 te Hobart. Sunetta, 5 v. Melbourne n. Balikpapan. Saidja, 5 te Pladju. Schelp wijk, 8 te Las Palmas verw. Soestdijk, 4 te Norfolk. Scherpendrecht, 5 v. Cristobal n. Curasao. Sliedrecht, 6 v. St. Vincent n. Dakar. Teucer, pass. 5 Kaapstad n. Dakar. Teiresias, 5 te Liverpool. Tiberius, 5 te Antwerpen. Tibia, pass. 5 Brunsbüttel n. Cabimas. Tjisondari, 4 v. Kobe n. Hongkong. Trajanus, 4 660 m. n.o. Portorico n. Antwerpen. Teucer, pass. 5 Kaapstad n. Dakar. Tara, 4 v. Galveston n. Antwerpen. Telamon, 5 te Ciudad Trujillo v. Baharona. Theobaldius, pass. 4 Ouessant n. Hamburg. Tiba, pass. 4 St. Paulsrock n. Antwerpen. Vlist, 5 te Norfolk v. Amsterdam. Waterland, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Westerdam, 4 v. New York n. Antwerpen. Waterland, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Woensdrecht, 5 270 m. z.w Bombay naar Mena Al Ahmadi. W. Alton Jones, 10 te Mena Al Ahmadi verw. Witmarsum, 4 te Mobile. Waterman, pass. 5 Dover n. Kaapstad. Westertoren, 5 v. St. Vincent n. Gibraltar. Wieldrecht, 6 te Einswarden. Zuiderzee, 4 1450 m. w. Finisterre n. Engeland. Zonnewijk, 4 180 m. w.n.w. Madeira n. Gibraltar. Zijpenberg, 5 te Londen. KLEINE VAART Appingedam, 4 bij Goeree v. R'dam n. Oporto. Atlas, 4 bij Noordhinder v. Cadiz n. Amsterdam. Arctic, 5 v. Londen n. Rotterdam. Aurora, 4 v. Liverpool te Amsterdam. Aardenburgh, 5 v. La Pallice te Rotterdam. Bab T, 4 v. Zaandam te Amsterdam. Badzo, 5 v. Londen n. Rotterdam. Capri, 5 te Vlissingen v. Antwerpen n. Londen. Concepcion, pass. 4 Rio Grande n. Paranagua. Daje Böhmer, 5 v. Malaga n. Cadiz. Da Capo, verm. 5 v. Oporto n. Boulogne. Eljo, 4 z. Ibiza v. Ajaccio n. Dundalk. Ellewoutsdijk, 5 v. Amsterdam n. Frederiksund. Hondsbosch, 5 v. Rotterdam n. Londen. Haskerland, 5 v. Goole n. Rotterdam. Hoogland, 5 v. Amsterdam n. Grangemout. Harry, 5 v. Gothenburg te Amsterdam verw. Inspecteur Mellema, 4 v. Umea te A'dam verw. Isis, pass. 5 Vlissingen v. Antw. n. Rotterdam. Ilias, 4 v. Ceuta te Malta. Ida D. verm. 5 v. Kopenhagen n. Aarhus. Johanna te Velde, 5 v. Colchester te Delfzijl verw. June, 4 te Folkestone n. Waterland v. A'dam. Jaba, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Jan Kreumer, 5 v. Rotterdam n. Londen. Joost, 4 v. Kristineharnn te Amal. Jutland, 5 v. Londen te Amsterdam verw. Kortenaer, 5 v. Rotterdam te Gent. Kaap Falga, 4 v. Husum n. Amsterdam. Lauers, verw. 5 pass. Kiel n. Londen. Musketier, 5 v. Londen te Vlissingen. Myfem, 5 v. Rouaan te Parijs verw. Mynelis, 5 v. Antwerpen te Malmö. Myson, 5 v. Stockholm te Vestervik. Matthew, verm. 5 v. Nadendal n. Helsinki. Nisse, 5 v. Amsterdam n. Vlaardingen. Noorderlicht, verm. 6 v. Amal n. Amsterdam. Nieuwland, 5 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, verm. 5 v. Rotterdam n. Goole. Ponza, 4 bij Borkum v. Emden n. Lidkoping. Philetas, 4 v. Triest n. Reneka. Plato, 4 v. Valencia n. Oran. Rose Marie, pass. 5 Vlissingen n. Port Talbot. Santa Lucia, 5 v. Kopenhagen te Mantyluoto. Tempo D, 5 v. Rotterdam te Hull. Thalassa, 5 v. Harlingen te Amsterdam. Tasmanië, 5 v. Bandholm n. Barrow in Furness. Walenburgh, 5 te IJmuiden. Willemijn, 5 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Westkust, 5 v. Kotka te Irvine verw. SLEEPVAART Gele Zee. 4 20 m. n. Casquets n. Suezkanaal Oceaan, 4 v. Aveira n. Funchall Zwarte Zee, 4 v. Fayal te Maassluis.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3