Olympisch allerlei Eén doelpunt besliste spannende hockeyfinale India-Pakistan De Olympische Spelen in cijfers Stompen, duwen, trappen, trekken bij polo wedstrijd Hongarije-Rusland LAATSTE NIEUWS Gewond ZWEMMEN HOCKEY SCHIETEN GYMNASTIEK WATERPOLO MEDAILLES ZEILEN pONDERDAG 6 DECEMBER 1956 De Fin Pentti Linnosvuo heeft bijna de kans gemist op een beslissend duel met de Roemeen Lichiardopel om de bronzen me daille voor het silhouelschieten .(snelvuur pistool), omdat hij zijn haar wilde laten knippen. Hij had de baan verlaten voor dat de winnaars waren afgeroepen, omdat hij er van overtuigd was dat de Roemeen de derde plaats zou bezetten. Zij bleken echter beiden 581 punten te hebben be haald. Toen besloten was hen tegenover elkaar te plaatsen was de Fin niet te vinden, en de internationale jury stelde de beslissingsivedstrijd uit tot half zeven. Een minuut voor die tijd verscheen de Fin: Men had hem aangetroffen in de kappers winkel van het Olympisch dorp en per taxi naar de baan gebracht. Maar hij kreeg de bronzen medaille niet en ook was zijn haar niet geknipt. Want hij was uit de kapperswinkel vertrokken voordat de kapper was begonnen en in de beslissingswedstrijd werd hij door de Roe meen geklopt. Linnosvuo nam dit zeer kalm op: Hij had tevoren al een gouden medaille ge wonnen bij het vrij pistool schieten. En de kapper kon per slot van rekening wel tot de volgende dag wachten Clandestien Het gerucht doet de ronde dat vier Ierse wielrenners, die niet officieel inge schreven zijn voor de Spelen, voornemens zijn toch deel te nemen aan de wegwed strijd op vrijdag. Het zijn Paul Fitzgerald, Tom Flanagan, Con Carr en Ted Gerrard, allen leden van de National Athletic Cy cling Association of Ireland, die staande houdt zeggenschap te hebben in de 32 Ierse graafschappen maar die niet is aangesloten bij de Internationale Wieier linie. Deze vier renners zouden voornemens zijn zich bjj de andere deelnemers te voegen als de koers vrijdag wordt gehouden. Bill Jones, secretaris van de Australische Wielerbond, verzekert echter dat er geen vrees voor moeilijkheden behoeft te be staan. „Zij zullen geen kans krijgen, de ongenode gasten", zo zei hij, „al brengen ze hun „shillelaghs" (knuppels) mee, want daar zullen ze niets aan hebben. Even- iueel zullen we geen tijd verliezen met praten maar onmiddellijk de politie er bij roepen". Lord Killanin, de chef de mission van het Ierse Olympisch team, zeide dat het Ierse Olympisch Comité de genoemde ren ners niet had ingesc' reven omdat ze geen leden waren van een bij de U.C.I. aange sloten organisatie. F.I.H. Het congres van de F.I.II., de Inter nationale Hockeyfederatie, heeft Rusland, Nationalistisch China, Cuba en Indonesië tot het lidmaatschap toegelaten. Aan Oost- Duitsland, dat voorlopig lid was, is het volwaardig lidmaatschap verleend. Als vice-presidenten zijn herkozen de heren F. H. Saville (G.B.) en M. Futgeot (Fr.). De heren jhr. L. J. Quarles van Uf- ford (Ned.), president en R. Frank (België), secretaris, zijn pas in 1958 aan de beurt van aftreden. Het volgend congres zal in 1958 in Am sterdam worden gehouden en samenvallen met het 60-jarig bestaan van de Kon. Ned. Hockeybond. Toch tiaar Rusland De internationale Schuttersfederatie heeft een Zwitsers voorstel verworpen, de wereldkampioenschappen 1958 niet in Rus land te doen plaats hebben. Zwitserland stelde dit voor bij wijze van protest tegen het Russische optreden in Hongarije. Het voorstel werd met algemene stem men verworpen omdat het in strijd is met voorschriften van de federatie. Karl Larsson, secretaris van de federatie, ver telde United Press dat het besluit, in 1958 naar Rusland te gaan, alleen zou kunnen worden herroepen als blijkt dat de Russen de organisatie niet kunnen verzorgen of als Rusland in een oorlog verwikkeld raakt. Zwitserland trok zich van de Olympische Spelen terug omdat het zijn atleten niet wilde laten uitkomen tegen atleten die communistische terreur-regimes vertegen woordigen. Boete De politierechter van Melbourne heeft een marktvoorschrift uit 1885 opgegraven een einde te maken aan de illegale ver hoop van (hoog-geprijsde) toegangsbewij zen voor het Olympisch stadion en de andere Olympische aangelegenheden in •Melbourne. Een zekere Kalman Markin, '1 jaar oud, kreeg een pond sterling 'Austr.) boete voor het illegaal verkopen van kaartjes op een plek buiten de offi ciële verkoopplaatsen en drie pond boete voor het verzet tegen zijn arrestatie. Ge tuigen vertelden dat de oude man kaartjes van drie gulden voor vijftig gulden ver- kocht. Niet minder dan twintigduizend toeschouwers hebben vanmorgen ervaren dat India nog steeds het sterkste hockey- elftal in de wereld op het veld kan brengen. Het team van India, dat sinds 1928 alle Olympische hockeytoernooien heeft gewonnen, zegevierde ook ditmaal. Zij het door een nog al krappe een-nul overwinning op Pakistan. De wedstrijd werd in een drukkende hitte gespeeld, doch daaraan waren de spelers van beide ploegen wel gewend. Deskundigen verklaarden na afloop van de interessante en uiterst span nende wedstrijd, dat de Indiërs voor wat betreft de vaart van hun spel en vooral ook de sticktechniek niet meer zo goed waren als in Helsinki toen zij eveneens de gouden medailles in de wacht sleepten. Behalve deze hockeyfinale kwam het vandaag niet tot zo heel veel beslissingen. Wel was het ge sprek van de dag de waterpolowedstrijd tussen Hongarije en Rusland, die voor de finalepoule werd gespeeld. De Hon garen wonnen met 4-0, maar dat ging niet zonder meer. Er werd gestompt, geduwd en getrapt en op de tribunes jouwde men de Russen uit. Het was wat men noemt een weinig Olympische match, waarbij men zelfs de politie te hulp riep, die evenwel niet in actie behoefde te komen. Toen de Russische waterpoloërs het water verlieten klapten alleen de Olympische officials. Dankzij een 3-1 overwinning op Grool-Britlannië heeft de Duitse ploeg de bronzen medaille in het Olympische hockeytoernooi ver worven. Hiermee nam zjj revanche voor een begin van april geleden 2-4 nederlaag. Groot-Britlannië - bronzen medaille in 1952 in Hel sinki en zilveren bij de Londense Spelen in 1948 - stond na twee minuten al met een doelpunt achter. De Duitse midvoor Nonn was er verantwoordelijk voor. De Britten, niet ontmoedigd, vochten terug en na 16 minuten kwam de gelijkmaker van de stick van linksbinnen Conroy. Rechtsbinnen Forster besloot een rush langs de lijn met een zuivere voorzet en Conroy scoorde uit een scrimmage. De strijd ging vrijwel gelijk op, alhoe wel de Duitsers in de slagcirkel wel iets beter waren. Totdat Conroy vijf minuten later een harde klap tegen zijn linkerknie kreeg en het veld af moest om zich te la ten behandelen. In zijn afwezigheid bracht de Duitse linksbinnen Budinger de stand op 21. Conroy kwam daarna wel terug, maar kon in het verdere verloop van de match geen rol meer spelen. De Britse voorhoede ondernam nog enkele aanvallen, maar de Duitse doelman Lucker hield scho ten van de vleugelspelers Doughty en Scott en verrichtte een prachtige save op een keihard schot van Forster uit een strafbully. Na de rust was het gedesorganiseerde Britse elftal niet meer tegen de Duitsers opgewassen, ofschoon het er in slaagde de score binnen redelijke grenzen te houden. De strijd kreeg trouwens een onsamenhan gend karakter. De aanvallen van de Brit ten strandden op de stugge Duitse verde diging en aan de andere kant deed Archer in het Britse doel goed werk totdat hij door de Duitse rechtsbinnen Radzikowski uit een strafbully gepasseerd werd. Zo werd de eindstand 31, verwierf Duitsland het brons en moest Gr.-Brittannië zich met de vierde plaats tevreden stellen. De hertog van Edinburgh bevond zich onder de 15 a 20.000 toeschouwers in het Olympisch stadion. Gelijk op In de eerste minuten van het spel ging de bal van doel tot doel. Het was over en weer verkennen, totdat de Indiërs plotse ling, fraai combinerend, gevaarlijk kwa men opzetten. Maar de Pakistaanse verde diging bleef de situatie meester. Vijf mi nuten na het begin lcreeg Habib, de mid voor van Pakistan, een goede kans, juist binnen de slagcirkel. Maar zijn schot was te hoog gericht. In de eerste tien minuten was het krachtsverschil gering en zeker niet in het nadeel van de Pakistani. Bij India speelde de midvoor en goalgetter Balbir Singh mee ondanks een gebroken vinger. Hij trok al gauw zijn schoenen uit en speelde op zijn kousen verder. De Pakistaanse links binnen Nasir droeg volgens zijn gewoonte noch kousen noch schoenen. Na 25 minuten kwam India echter drei gend opzetten onder de impuls van Balbir Singh, die de bal zuiver naar de rechts binnen Gurden Singh plaatste. Diens schot werd echter door de Pakistaanse doelman Zakir over de lat gewerkt. Uit de straf corner werd het knalharde schot van de Indische linksbinnen Udham Sing schitte rend door de Pakistaanse verdediging ge keerd. Juist voor de rust vond de Pakis taanse rechtsbinnen Abdul Hamid wel het net uit een strafcorner, maar het doelpunt werd wegens sticks niet toegekend. Beslissing De beslissing viel twee minuten na het begin van de tweede helft, bij een furieus offensief van India. De in het nauw ge brachte Pakistaanse verdediging moest een strafcorner afstaan en het zuiver geplaat ste schot van Randhir Gentle, de linksach ter van India was goalie Zakir te machtig. Hiei'door geïnspireerd speelde India ver der in de trant welke men van hen ge woon is. Het peil steeg aanmerkelijk. Maar ook de Pakistani, niet in het minst ter neergeslagen. speelden beter. Zij zetten gevaarlijke aanvallen op en kwamen dicht bij de gelijkmaker die hun echter ontging door prachtig werk van de Indische rechts half Claudius. Na twintig minuten kregen ze weder om een fraaie kans toen de scheidsrechter hun een strafbully toekende na een straf corner, wegens ongeoorloofde obstructie door Amir Kumar. Deze protesteerde ver geefs en Roeman Habib, de barrevoets spe lende midvoor van Pakistan, trad aan voor de bully. Zijn schot ging naast, maar de scheidsrechter had een overtreding gecon stateerd en liet de bully overnemen. Toen slaagde Kumar er in de bal uit de cirkel te werken, tot opgetogenheid van zijn col lega's die hem omhelsden omdat hij het eerste doelpunt in dit toernooi tegen India had weten te voorkomen. Tien minuten voor het einde hadden de wanhopige stormlopen van de Pakistani nog geen resultaat gehad want de verde diging van India gaf geen krimp. Een doorbraak van Balbir Singh schiep aan de andere zijde een gevaarlijke situatie, maar op het kritieke moment liep Zakir uit zijn doel en bemachtigde de bal met een sliding. Eenzame race De Amerikaan George Breen, een van de favorieten voor de gouden medaille op de 1500 meter vrije slag, won de derde serie zeer gemak kelijk. Geen van zijn tegen standers konden hem ook maar een ogenblik bedrei gen. Direct na de start had Breen reeds de leiding ge nomen en na 200 meter, die hij in 2 min. 14,9 sec. had afgelegd, lag hij drie lengten voor op Sailani (Philippijnen) en vijf leng ten op de Fransman Coilignon. De andere concurrenten lagen nog meer achter. Breen vergrootte zijn voorsprong steeds meer en na 400 meter (4.37,8) was hij al twintig meter voor op Sailini, die gevolgd werd door Collignot en de Hongaar Za- borgsky. Zonder zijn tempo te verlang zamen zwom de Amerikaan eenzaam zijn banen en liep steeds verder uit op zijn vol gelingen, terwijl de toeschouwers in het zwembad enthousiaste aanmoedigingskre- ten lieten horen. Na 800 nieter wezen de chronometers 9 min. 31 sec. aan voor Breen. Over de 1000 meter had hij 11 min. 53,2 sec. gedaan en hij tikte, zonder een spoor van vermoeid heid, in de prachtige tijd van 17 min. 52,9 sec. aan, een nieuw wereldrecord. Weliswaar heeft Breen op 14 oktober van dit jaar in New York over de 1500 meter reeds 17 min. 36,7 sec. laten afdrukken, maar deze formidabele prestatie kon niet als wereldrecord worden erkend, omdat het op een 25 yards baan was gemaakt. Zoals bekend kunnen wereldrecords op de 1500 meter alleen voor erkenning in aanmerking komen, wanneer zij op 50 yards banen of langer zijn gemaakt. Felle strijd Het is een felle strijd geworden in de eindstrijd van de 100 meter rugslag voor dames, die door de 17-jarige Britse bru nette Judy Grinliam is gewonnen in de zelfde als de zilveren medaille winnares, de Amerikaanse Corin Cone: 1 min. 12,9 sec., waarmee beiden het Olympisch record in bezit kregen. Judy Grinham, die op 3 augus tus j.l. tijdens de landenwedstrijd' tussen Groot-Brittannië en Nederland, in Coat bridge gehouden, met 0,5 sec. werd ver slagen op de 100 yards rugslag door Jopie van Alphen, heeft teneinde zich volkomen te kunnen voorbereiden op de Olympische Spelen, haar school met Pasen verlaten en haar studies thuis voortgezet. Drie medailles De negentienjarige Shelley Mann, die in haar jeugd verlamd was door kinderver lamming en door de zwemsport weer heeft leren lopen, is onbetwist de Amerikaanse koningin op de vlinderslag. Even brillant als op de vlinderslag is zij ook op de vrije slag. Enige tijd geleden noteerde zij op een 50 meter baan over de 100 meter vrije slag 1.04,6. Shelley Mann, studente aan een Ameri kaanse universiteit, was tezamen met haar landgenote Nancy Ramey en de Austra lische Beverley Bainbridge als eersten bij het keerpunt, onmiddellijk gevolgd door de Duitse lerares Jutta Langenau-Grossmann. Daarna viel de Australische iets terug op de beide Amerikaansen, die tot 70 meter gelijk opzwommen. Daarna wist Shelley Mann zich los te maken van Nancy Ramey en op 20 meter voor de finish lag Shelley een halve lengte voor haar concurrente. Nancy kwam daarna weer krachtig opzet ten, maar met nog een tien meter te zwem men zette Shelley Mann de eindsprint in en met 0,9 sec. verschil op Nancy Ramey tikte Shelley als eerste aan. De derde medaille, de bronzen, was even eens voor een Amerikaans zwemstertje, namelijk de 15-jarige Mary Sears. De tijd van Shelley, is een nieuw Olympisch re cord, dat zij met 0,2 sec. verbeterde. In de series had zij n.l. het Olympisch record met 1.11,2 al op haar naam gebracht. Na de race vertelde Slielley dat zij nu teA'reden was met de gouden plak en dat zij de vlinderslag wat terzijde zal gaan schui ven om zich volledig toe te leggen op de vrije slag. „Ik wil namelijk mijn persoon lijke records op de vrije slag verbeteren", zei zij. Ruzie Tijdens de waterpolo wedstrijd Hongarije- Rusland, die in een vier-nul overwinning voor de Hongaren ge ëindigd is, hebben som mige toeschouwers luidruchtig gemanifes teerd tegen de Russen. Op een gegeven mo ment renden ze naar het bad en daagden de Russische spelers uit, hun toe schreeuwend uit het water te komen en te vechten. Dit gebeurde toen de Hongaar Za- dor een klap in het gezicht kreeg en met een wond aan het rechter oog uit het bad klom. Australische officials zorgden er voor dat het niet tot een handgemeen kwam tussen Russische spelers en de opgewonden Hon gaarse supporters, terwijl door de luidspre ker aanmaningen werden omgeroepen tot de toeschouwers om terug te keren naar hun plaatsen. De match werd gekenmerkt door tal van inbreuken op de regels waaraan beide ploegen zich schuldig maakten. Toen de Russen het bad verlieten werden ze door een deel van het publiek uitgejouwd. De wedstrijd was pas een minuut oud toen de Rus Mchveniradze een Hongaar in de „nelson" nam en naar de kant werd ge stuurd. Een snerpend gefluit begeleidde de Rus op zijn weg. Nog was het afkeurend gejoel niet verstomd of Gymati kreeg voor het Russische doel de bal in zijn bezit, raakte nog een Russische kin bij het uit halen van zijn arm en gaf zijn land de leiding. Maar niet alles wat de Hongaarse spelers lieten zien kon door de beugel. Kourennoi werd het water uitgestuurd omdat hij een Rus te lijf ging. Het publiek leek dol van opwinding toen de numeriek in de minder heid zijnde Hongaren de Russische aan vallen braken. Zo mogelijk nog luider juichte men toen na dertien minuten Karpati de stand op twee-nul bracht. Met deze stand werd ge draaid en onmiddellijk na het begin van de tweede helft zond de Rus Markarov zijn vuist naar het rechter oog van de Hongaar Bolvari. Een algemeen gevecht ontstond tot het fluitje van de scheidsrechter daar een eind aan maakte. Markarov moest het water uit en een minuut later bracht Zador de voorsprong van Hongarije op drie-nul. Stompen enz. Bolvari maakte nog een vierde Hongaars doelpunt en toen werd er gestompt, gesla gen, geduwd, getrapt en getrokken boven en onder de waterlijn. Het eind kwam toen Prokopov en Zador elkaar begonnen te be werken met tanden en nagels. Politiemannen renden naar de rand van het bassin om erger te verhinderen, maar er gebeurde verder niets meer. Spijl Na afloop van de wedstrijd zeide de aan voerder van de Hongaarse ploeg Gyarmati in een gesprek met verslaggevers dat de Russen de schuld droegen voor de verru wing van de wedstrijd en dat zij hun spijt te kennen hadden gegeven over het ge beurde toen zij de Hongaren na afloop in de kleedkamers opzochten. „Telkens als wij een goal maakten in de match zeiden ze „Jullie zijn fascisten", maar wij gaven geen antwoord", aldus Gyarmati, die nog meedeelde, dat Zador zich door een dok ter had laten behandelen en de volgende dag niet zou kunnen spelen. Zeilen afgelopen Zweden legde woens dag, zoals verwacht was, beslag op de eerste van de vijf gouden medailles in de zeilwedstrijden toen Lars Thorn zijn „Rush V" in de 5,5 meter klasse door de finish stuurde. De laatste race werd gewon nen door het Noorse jacht .Viking", maar de Zweed volgde op slechts George Breen Verenigde Staten) 73 seconden en deze tweede plaats bracht de verkregen puntenvoorsprong niet in ge vaar. Het Britse jacht „Vision" kwam vlak achter de „Rush V". Het verschil bedroeg nauwelijks acht seconden en deze presta tie leverde een zilveren medaille op. De Australische „Buraddoo" finishte als vierde en verwierf krachtens het puntentotaal de beste zes prestaties in zeven races de bronzen plak. De resultaten moesten ech ter alle nog officieel worden bekrachtigd. Zweden won een tweede gouden medaille in de Drakenklasse met de „Slaghoken 2" die het Deense jacht „Pip" van de leiding verdrong. De „Pip" werd tweede in het eindklassement en de „Blue Bottle" het huwelijksgeschenk van de bevolking van Cowes aan de Hertog van Edinburgh be zette de derde plaats. Overigens werd de Zweedse zege behaald met een beter wed strijdgemiddelde. In puntentotalen stonden de „Slaghoken 2" en de „Pip" gelijk, maar de Zweedse boot had drie races gewonnen tegen de Deense één. De 28-jarige Deense Viking Paul Elv- stroem had de zevende race in de finn- jollenklasse slechts behoeven te beëindigen om zeker te zijn van het goud. Hij stelde zich hiermee niet tevreden en won de race zijn vijfde zege waardoor zijn eind overwinning nog te belangrijker werd. De zilveren medaille was voor België, de bron zen voor de Ver. Staten. Kathleen In de starklasse ging het goud naar de Amerikaanse boot „Kathleen". In de zeven de en laatste race bezette dit jacht, gestuurd door Herbert Williams, de tweede plaats, achter de „Merope II" van de Italiaan De Italiaanse wielerploeg veroverde goud op de 4000 meter ploegenachtervolging. Het Italiaanse team met de medailles in het ivielerstadion: v.l.n.r. Gasparella, Faggin, Domenicali en Gandini met de ploegleider Costa in het midden. xc&xccoyxyyxxccoyxccccfKocoozzxxccoazyyxccccooxxxx Ondanks een verrekte beenspier heeft de Tsjechische turner Vladimir Kejr w zijn oefeningen aan het paard kunnen volbrengen, alhoewel hij naar het toe- stel gedragen moest worden. Kejr, die zich geblesseerd had bij een lichte trai ning tussen twee oefeningen, kon niet meer op zijn benen staan. Twee van de toeschouwers droegen hem, toen zijn j beurt gekomen was, naar het paard, en ondanks de pijn aan zijn been kon Kejr de oefening afwerken en zelfs een uit stekend puntenaantal boeken. Daarna werd hij, op dezelfde wijze als hij ge komen was, naar de kleedkamer ge bracht. 'i XX»KX)OODMOOOCOOa»CC<XX»-C<XOOCOGCC030CCOCCOOCCCOOOCOC Straulino, die wederom een prachtige race zeilde in het briesje van tien knopen. Maar Straulino kon de „Kathleen" niet meer in het eindklassement bedreigen en zag zich de zilveren medaille toegewezen. De bron zen was voor de „Gem Four", schipper Dur- ward Knowles (Bahama), die in de race van heden de derde plaats bezette. In de Sharpie-klasse won Groot-Brittan nië de laatste race voor Australië en Nieuw-Zeeland en deze uitslag had tot ge volg dat de gouden medaille volgens een officieuse berekening ten deel zou vallen aan Australië, de zilveren aan Nieuw-Zee land en de bronzen aan Groot-Brittannië. Er werden echter twee protesten ingediend, eerst door Frankrijk tegen Australië, en daarna door Australië tegen Canada. Het eerste protest werd toegekend, het tweede afgewezen. En dit kostte Australië de gouden me daille, die het moest afstaan aan Nieuw- Zeeland. Australië kwam in het eindklasse ment op de tweede plaats en kreeg de zil veren medaille. De bronzen ging, als ge meld, naar Groot-Brittannië. Zweden in vorm De vier zwaargewichten die Zweden vertegenwoor digen in de klasse zwaarge wicht van het Grieks-Ro meins worstelen, hebben gisteren drie overwinningen en één nederlaag geboekt en daarmee voor het eerst sinds de oorlogsjaren het aanzien van het Zweedse worstelen vernieuwd. Ook in andere klas sen leverden Zweedse worstelaars opzien barende prestaties. De Zweedse worstelaars zijn enorme vechters en hebben bij de lotingen boven dien geluk gehad. Want als de zaken lopen zoals men verwacht, dan zullen in de wed strijden van vandaag hun voornaamste concurrenten, knapen met wie de Zweden ernstig rekening hebben gehouden, worden uitgeschakeld door anderen dan Zweden. In de middengewicht-klasse ging het de Zweden vandaag voor de wind. Hun zwaar gewicht Bertil Antonsson boekte voor de Zweden een fraaie overwinning op de Rus Parfenov, die „het Russische monster" wordt genoemd. De weltergewicht Per Ber lin vlijde de Australiër Murphey met de schouders tegen de mat, Rune Jansson (middengewicht) en Karl Erik Nils (licht- zwaargewicht) lieten hun tegenstanders rustig tegen de mat vallen. De 100 meter rugslag heren is vandaag gewonnen door de Australiër Theile. De zilveren medaille was voor de Australiër Monckton en de bronzen voor de Ameri kaan McKinney. De uitslag luidde: 1. en Ol. kampioen Theile (Austr.) 1.02.2 (nieuw Ol. record); 2. Monckton (Austr.) 1.03.2; 3. McKinney (V.S.) 1.04.5; 4. Christophe (Fr.) 1.04.9; 5. Hayres (Austr.) 1.05.0; 6. Sykes (G.-B.) 1.05.6; 7. Wiggins (V.S.) 1.05.8; 8. Oyakawa (V.S.) 1.06.9. Het oude Olympisch record stond op naam van de Australiër Monck ton met 1 min. 3.4 sec. en werd in de series gemaakt. De 4 x 100 meter vrije slag estafette da mes is door Australië gewonnen. De Ver. Staten legden beslag op de zilveren me daille, terwijl Zuid-Afrika de bronzen ver overde. Einduitslag 100 meter vlinderslag dames: 1. en Olympisch kampioene Shelley Mann (V.S.) 1 min. 11 sec. (nieuw Olympisch re cord); 2. Nancy Ramey (V.S.) 1.11,9; 3. Mary Sears (V.S.) 1.14,4; 4. Maria Littomerickzy (Hong.) 1.14.9; 5. Beverley Bainbridge (Austr.) 1.15,2; 6. Jutta Langenau (Did.) 1.17,4; 7. Elizabeth Whittal (Can.) 1.17,9; 8. Sara Barber (Can.) 1.18,4. Het oude Olympische record stond op naam van Shelley Mann met 1.11,2 en werd in de series gemaakt. Einduitslag 100 meter rugslag dames: 1. en Olympisch kampioene Judy Grinham (G.B.) 1 min. 12,9 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Karin Cone (V.S.) 1.12,9; 3. Margaret Edwards (G.B.) 1.13,1; 4. Helga Schmidt (Did.) 1.13.4; 5. Maureen Murphy (V.S.) 1.14,1; 6. Julie Hoyle (G.B.) 1.14,3; 7. Sara Barber (Can.) 1.14,3; 8. Gerganyia Beckitt (Austr.) 1.14,7. Het oude Olympisch record stond op naam van Margaret Edwards met 1.13 en werd in de derde serie gemaakt. Uitslag eerste halve eindstrijd 100 meter rugslag heren: 1. Monckton (Austr.) 1.04,1; 2. Theile (Austr.) 1.04,8; 3. Oyakawa (V.S.) 1.05,0; 4. Sykes (G.B.) 1.06.5; 5. Tomita (Japan) 1.06,5; 6. Pfeiffer (Did.) 1.07,6; 7. Mayar (Hong.) 1.07,6; 8. Bacik (Tsj.sl.) 1.07,9. Tweede halve eindstrijd: 1. Christophe (Fr.) 1.04,6; 2. Hayres (Austr.) 1.05,; 3. McKinney (V.S.) 1.05,3; 4. Wiggins (V.S.) 1.06,4; 5. Bozon (Fr.) 1.06,5; 6. Hase (Japan) 1.06.5; 7. Miersch (Did.) 1.06.6; 8. Rigby (G.B.) 1.07,6. De snelste acht van beide halve eind strijden komen in de finale. Torenspringen Heren: 1. Connor (V.S.) 80.24 pnt. 2. Ca- pilla (Mex.) 78.68 pnt. 3. Garlach (Hong.) 77.77 pnt. 4. Tobian (V.S.) 76.77 pnt. 5. Brener (Rusl.) 76.56 pnt. 6. Farrell (V.S.) 75.07 pnt. In het klassificatietoernooi hockey (voor de 5e tot de 12e plaats) zijn de volgende wedstrijden gespeeld: MalakkaKenya 32. Ruststand 22. Nieuw ZeelandBel gië 32 (11). AustraliëSingapore 50 (40). Ver. StatenAfghanistan 11 (1—1). Eindklassement hockeytoernooi 1. en Olympisch kampioen: India; 2. Pa kistan; 3. Duitsland; 4. Groot-Brittannië; 5. Australië; 6. Nieuw Zeeland. I Eindstand silhouetschieten: 1. en Olym pisch kampioen Petrescu (Roemenië) 587 pnt. 2. Tcherkassov (Rusl.) 585 pnt. 3. Li chiardopel (Roemenië) 581 pnt. 4. Linosvuo (Finl.) 581 pnt. Algemeen individueel eindklassement voor dames: 1. en Olympisch kampioen La- risa Latynina (Rusl.) 74.931 pnt. 2. Agnes Keleti (Hong.) 74.630 pnt. 3. Sofia Moura- tova (Rusl.) 74.464 pnt. 4. Elena Leustean (Roemenië) 74.363 pnt. 5. Olga Tass (Hong.) 74.362 pnt. 6. Tamara Manina (Rusl.) 74.231 pnt. Eindstand evenwichtsbalk dames: 1. en Olympisch kampioen Agnes Keleti (Hong.) 18.800 pnt. 2 en 3. ex aequo Eva Bosakova (Tsj.sl.) en Tamara Manina (Rusl.) ieder 18.633 pnt. 4 en 5. Larisa Latynina (Rusl). en Anna Marejkova (Tsj.sl.) ieder 18.533 pnt. Einduitslag brug met ongelijke leggers voor dames 1. en Ol. kampioene: Agnes Keleti (Hon garije) 18.966 pnt.; 2. Larisa Latynina (Rusland) 18.833 pnt.; 3. Sofia Mouratova (Rusland) 18.800 pnt.; 4. Eva Bosakova (Tsjechoslowakije) 18.733 pnt.; 5. Helena Rokoczy (Tsjechoslowakije) 18.700 pnt.; 6./7. ex aequo: Olga Tass (Hongarije) en Alice Kertesz (Hongarije) beiden 18.633 p. In de finale-poule van het waterpolo- toernooi is de wedstrijd HongarijeDuits land gespeeld. De Hongaren wonnen de ontmoeting met 4-0, ruststand 2-0. De stand luidt thans: Zweden veroverde het kampioenschap omdat het in de competitie gemiddeld beter geklasseerd stond dan Denemarken. Starklasse: 1. en Olympisch kampioen Ver. Staten 5876 pnt. 2. Italië 5649 pnt. 3. Bahama 5223 pnt. 4. Portugal 3825 pnt. 5. Frankrijk 3126 pnt. 6. Cuba 2704 pnt. Sharpieklasse: 1. en Olympisch kampioen Nieuw Zeeland 6086 pnt. 2. Australië 6086 pnt. 3. Groot-Brittannië 4859 pnt. 4. Italië 3928 pnt. 5. Zuid-Afrika 2917 pnt. 6. Duits land 2840 pnt. Nieuw Zeeland, dat hetzelfde puntenaan tal heeft als Australië, heeft de gouden medaille gewonnen, aangezien het geduren de de gehele competitie gemiddeld betere plaatsen heeft bezet. Woensdagavond zag de medaille-verdeling met inbegrip van de Olympische ruiter- wedstrijden in Stockholm er als volgt uit: Verenigde Staten Australië Zweden Groot-Brittannië Duitsland Roemenië Iran Canada Hongarije 3 3 0 Joegoslavië 3 2 1 Rusland3 2 0 Italië 4 2 0 Ver. Staten 5 1 0 Duitsland 4 0 1 14-2 10-5 8-6 9-11 10-20 7-14 Einduitslag finnjollenklasse: 1. en Olym pisch kampioen Denemarken 7509 pnt. 2. België 6254 pnt. 3. Ver. Staten 5953 pnt. 4. Duitsland 4199 pnt. 5. Zweden 3990 pnt. 6. Zuid-Afrika 3912 pnt. Einduitslag drakenklasse: 1. en Olympisch kampioen Zweden 5723 pnt. 2. Denemarken 5723 pnt. 3. Groot-Brittannië 4547 pnt. 4. Argentinië 4225 pnt. 5. Australië 3769 pnt. 6. Italië 3404 pnt. Nieuw Zeeland Polen Tsjechoslowakije Denemarken Finland Ierland Bulgarije Noorwegen Brazilië Chili Korea IJsland Zuid-Afrika Mexico Griekenland Bahama goud zilver brons 31 22 12 23 25 24 8 6 13 8 2 3 6 8 6 6 6 10 6 6 7 5 12 5 5 3 3 2 3 6 2 3 0 2 2 1 2 1 3 2 1 1 2 0 0 1 3 3 1 2 1 1 2 1 1 1 10 1 1 3 1 1 0 1 0 2 1 0 0 0 2 2 0 2 0 0 1 1 0 1 1 0 1 0 0 1 0 0 0 2 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 9