Olympisch allerlei Italiaan Ercole winnaar van de Baldini onbedreigd wielerwegwedstrijd De Olympische Spelen in cijfers In voetbaltoernooi won Bulgarije van India in strijd om het brons Nieuw filter geeft volle rookgenot! Probeer vandaag nog deze King Size! <Spelen 1956 Record Russische waterpoloërs op de derde plaats LAATSTE NIEUWS U próéft dat u rookt! WA TER POLO WORSTELEN WIELRENNEN GYMNASTIEK SCHERMEN ZWEMMEN MEDAILLES VRIJDAG 7 DECEMBER 195 6 o Officials van de Amerikaanse zwemploeg hebben geprotesteerd tegen de overwinning van de Mexicaan Capilla. De officials be weerden dat een Russisch jurylid de Mexi caan veel te veel punten gaf in verhou ding tot de Amerikaan Tobian. Het publiek en zelfs de winnende Mexi caan bemerkten dat de Russische Elena Bogdanovskaya, lid van de jury, de Ame rikanen steeds een of twee punten minder toebedeelde clan de Mexicaan en omge keerd de Mexicaan steeds een of twee pun ten hoger schatte dan de andere juryleden. Zelfs Capilla zelf achtte haar oordeel on juist. In het algemeen merkte hij na zijn zege op: „De jury was verschrikkelijk. Mijn duiken was niet half zo goed als zij oordeelden Telkens als het oordeel van de jury en van de Russin afzonderlijk bekend werd, begon het Olympisch publiek te joelen om te laten blijken dat de Russische naar zijn mening politieke in plaats van spor tieve maatstaven aanlegde. Ook de Hon gaarse deelnemers werden door de Russi sche steeds lager geschat dan door de an dere juryleden. De voorzitter van de jury, de Zweed Bertil Sallfors, deelde mee dat het resultaat van de finale niet kan worden veranderd. Wel beloofde hij dat vandaag een vergade ring zal worden gehouden om het incident te bespreken „en om maatregelen te tref fen opdat iets dergelijks tijdens toekom stige Olympische Spelen niet meer kan ge beuren ADVERTENTIE Nu kunt u een filter-sigaret roken en toch genieten, echt genieten als van een gewone sigaret. Steek op zo'n nieuwe Long Run met het acetaat filter. Dank zij dit filter proeft u de rijpe geurige tabakken, volledigWat een intens genoegen deze filter-sigaret 10NG RUN King Size Filter 85 ct Bulgarije heeft in het Olympisch Stadion, weinig moeite gehad India uit te schakelen voor de bronzen medaille. Toch is de verwachting, dat de Bulgaren met een hoge score zou winnen, niet in vervulling gegaan. Het duurde enige tijd voordat ze op dreef kwamen tegen het stugge verdedigen van de op de man spelende kant- halves en backs van India. Bovendien verrichtte de Indische keeper Narayan enkele fraiae saves op verre schoten Toen de Bulgaarse linksbuiten Diev echter na 38 minuten zijn ploeg de leiding had gegeven werd ook de geringste twijfel aan de uitslag van de match, indien die al bestaan mocht hebben, opgeheven. In de Bulgaarse voorhoede waren Diev en de rechtsbuiten Stoyanov door hun snelheid en superieure balcontrole zeer gevaarlijk. Zij gaven hun binnenspelers tal van kansen. Stoyanov bracht de stand nog voor de rust op 2-0. In een nogal saaie tweede helft, waarin de Bulgaren op halve kracht speelden, zorgde Diev voor het derde doelpunt. De start van de wegwedstrijd het andere grote evenement van de voorlaatste dag werd een klein kwartier vertraagd door toedoen van drie Ierse renners, Fitzgerald, Flanagan en Gerrard, leden van een bond die aanspraak maakt op de vertegenwoordiging van ge heel Ierland, dus niet alleen Eire, maar ook bet noorden, maar die niet bij de Internationale Federatie is aange sloten. Tevoren was bekend geworden dat zij zich bij de andere renners wilden voegen. Zij waren gewaarschuwd dat zij niet zouden mogen starten. Toch verschenen zij vrijdagmorgen bij de startlijn, in witte truien waarop in groene letters het woord „Ireland''. Aangezien zij zich niet wensten terug te trekken, toen de officials hierop aandrongen, protesterend tegen het feit dat zij een vergeefse reis van 12.000 mijl hadden gemaakt, werden zij door de politie verwijderd. Voor zij heengingen deel den zij pamfletten van de Nationale Ierse Wielerbond uit. Toen vonden zij dat hun taak volbracht was. :CCCOXCCCCCC<^CCO^CO»»5COCCCCCCO^'-COKC«CCCCCCCCCO^ DE ITALIAAN Ercole Baldini won vandaag de Olympische wegwedstrijd. Frank rijk won het ploegenklasscment. Baldini legde de 187,731 kilometer af in 5 uur 20 minuten 17 seconden. Tweede in deze wedstrijd van elf ronden werd de Frans man Geyre, derde de Engelsman Jackson, vierde de Duitser Tulier, vijfde de Duitser Schur en zesde de Engelsman Brittain. Baldini ontsnapte gedurende de negende ronde en liep daarna gestaag verder uit. Het grootste gedeelte van de wed strijd werd gereden onder een brandende zon, die vele deelnemers deed uitvallen. Baldini hield in de eerste vijf ronden de leiders in het oog. In de zesde ronde nestelde hij zich in het hoofdpeloton, op 1 minuut 28 seconden achter de Italiaanse leider Pambianco. In de negende ronde achtte Baldini het ogenblik gekomen tot de aanval over te gaan. Hij nam de kop, ver grootte zijn voorsprong gestaag in de laat ste twee ronden en zijn overwinning werd geen ogenblik meer bedreigd. Twisten Onmiddellijk na de wedstrijd begon het twisten. De Fransen en Italianen konden het niet eens worden over de methode om het ploe- genklassement op te maken. Chesal, de Franse secretaris-generaal van de UCI, die ook het startschot gelost had, hield vol dat het reglement bepaalt dat de ploegenrang- schikking verkregen moet worden op grond van een puntensysteem. De Italianen be weerden dat het reglement stipuleert dat het klassement wordt uitgewerkt op grond van de gemaakte tijden. Voorlopig kreeg Frankrijk de gouden medaille van het landenklassement toegewezen, maar de Italianen zeiden dat zij de medaille ver dienden omdat Baldini met zulk een grote voorsprong gewonnen heeft. Toen de verwarring op haar hoogtepunt was, werd nagelaten het Italiaanse volks lied te spelen tijdens de ceremonie proto- col?iire vpor Baldifij, De agnwezige Ita lianen probeerden toen het volkslied zelf maar te zingen. „Ik ben van plan een officiële ophelde ring te vragen aan het organisatie-comité waarom ons volkslied niet gespeeld is tij dens de Olympische ceremonie", zo ver klaarde dr. Carrone, chef de mission van de Italiaanse ploeg. Rekenen Inmiddels zaten officials van de UCI het reglement te bestuderen. Elke official rekende de plaats van zijn eigen ploeg uit, maar nergens paste de legpuzzle. Vervol gens dienden Frankrijk en Engeland een officieel protest in. Zij beweerden dat Bal dini in het slotstadium van de wedstrijd de luwte van een Olympische filmauto heeft opgezocht Toch waren er wel die ruiterlijk toe gaven dat Baldini de sterkste was geweest. „Dit was een wedstrijd waarin iedereen zó bang voor iedereen was, dat we onze tijd en energie verspild hebben aan het beloeren van elkaar. Toen Baldini wegging, waren we allen te vermoeid om hem terug te halen", zo verklaarde de Franse renner Vermeulin. Het eind van het liedje was dat Frank rijk bevestigd werd als winnaar van het landenklassement. Engeland werd tweede, Duitsland derde en Italië vierde. F'male sprint Zelden zal een sport man zo snel naar de top zijn geklommen als de Franse amateur-sprinter Michel Rousseau, die nauwelijks een jaar ge leden als wielrenner debu teerde en zich nu al, be halve drager van de we reldtitel, Olympisch kam pioen mag noemen. Hij heeft beide kam pioenschappen met zulk een overwicht en zulk een verbluffend gemak veroverd, dat men hem ongetwijfeld een grote toekomst mag voorspellen. In rustig tempo reden de twee hoog in de baan. Kort voor het luiden van de bel voor de laatste ronde „pakte" Rousseau het wiel van de Italiaan, die onmiddellijk een schijnaanval deed. Rousseau beantwoordde die evenwel prompt. De eigenlijke kracht meting begon 250 meter van de finish, waar Pesenti twee lengten voorsprong had. Rousseau haalde hem echter veertig meter voor de streep door een explosieve demar rage in en ging met driekwart lengte voor sprong over de meet. Tijd over de laatste 200 meter: 11,4 seconden. In de tweede rit voor de finale bleven Rousseau en Pesenti in een sur place, dat meer dan een minuut duurde. Toen besloot de Fransman dan maar de leiding te nemen. Tijdens de eerste ronde wisselden de ren ners enkele malen van positie, doch bij het luiden van de bel lag de Italiaan aan de kop, op drie lengten gevolgd door de we reldkampioen. Pesenti keek herhaaldelijk om om te zien, wat zijn tegenstander in het schild voerde. Deze liet hem niet lang meer in het ongewisse. Hij dook pijlsnel naar omlaag en in de laatste bocht had hij al een duidelijke voorsprong, welke hij in een ver bluffend hoog tempo opvoerde tot ruim vijftien meter. Faggin superieur Leandio Faggin bezorgde zijn land een tweede gouden médaille bij de wielerwed strijden door de beste tijd van de 22 deel nemers te maken in de individuele tijdrit over 1000 meter met staande start. Hij had ook al een belangrijk aandeel gehad in de Italiaanse overwinning in de achtervolging voor ploegen over 4000 meter. In de tijdrit stak hij met hoofd en schouders boven zijn concurrenten uit, en toen zijn tijd bekend werd gemaakt: 1,3 sec. beter dan het Olympische record van Mockridge, en 1,6 sec. beter dan die van de snelle Tsjech Foucek, wist men meteen dat de beslissing was gevallen, al kwamen na de Italiaan nog zes of zeven andere renners aan de beurt. 2000 m tandem In de finale van de tandemwedstrijd over 2000 meter was het Australische duo Brown-Marehand van start tot finish superieur. De Australiërs reden steeds aan kop en zetten bij het luiden van de bel eensklaps zo hard aan dat zij meteen ver scheidene lengten voorsprong namen. De repliek van Foucek en Machek volgde prompt, zo mogelijk nog feller en op het laatste rechte stuk leek het alsof zij een goede kans op de zege hadden. Maar toen zij gelijk waren met de Australiërs lanceer den dezen een nieuwe spurt, om met een lengte voorsprong door de finish te gaan. Karpati ongeslagen Een 36-.jarige ex-leger officier uit Boedapest, Karpati, heeft de traditie van zijn land, dat als sterkste op sabel wordt beschouwd voortgezet door de Olympische titel op genoemd wapen voor zich op te eisen. Bovendien deed hij dit zonder één nederlaag in de finale-poule te lijden. Voorts was het de zevende gouden médaille, die door Hongarije tijdens de Spelen werd veroverd. De laatste twee dagen won Karpati 17 partijen in briljante stijl. Zijn grootste concurrenten waren zijn landgenoten Gere- vich en Kovacs. Laatstgenoemde was sedert 1948 titelhouder. „Vliegende vis" De „Vliegende vis", de Ja panse wereldrecordhouder op de 200 meter schoolslag, Masura Furukawa, vocht de strijd om het Olympisch kam pioenschap uit met zijn land genoot Masahiro Yoshimura. Na 100 meter tikte Furuka wa aan in 1 min. 13,3 sec., een volle seconde voor zijn landgenoot. Met zijn typische stijl slechts weinige keren haalt hij adem en gewoonlijk ligt het hoofd onder water verbeterde hij het Olym pische record met 1.4 sec. Dit record staat nu op 2 min. 34,7 sec. Hij is nu 20 jaar. Vier jaar geleden werd hij niet gekozen in de Japanse zwemploeg voor Helsinki. De 4 x 100 m Na de eerste 100 meter van het estafette nummer voor dames tikte Dawn Fraser als eerste aan met ongeveer anderhalve meter voorsprong voor de Amerikaanse zwemster Sylvia Ruuska. Duitsland lag toen derde, Canada vierde en Zuid-Afrika vijfde. Op de tweede 100 meter veroverde Shelley Mann een voorsprong op Faith Leech. Lorraine Crapp en Joan Rozassa startten tegelijk; 25 meter voor de finish maakte Lorraine Crapp zich zonder moeite van haar tegenstandster los'. Zij tikte met ongeveer anderhalve meter voorsprong als eerste aan voor Joan Rozassa. Nóg meer Daarna hebben weer Australische zwem mers zich de sterksten getoond en wel dit maal op de 100 meter rugslag heren. Dat David Theile de meese kansen had op de gouden médaille was na de series en de halve eindstrijden al duidelijk. Zijn groot ste concurrent was echter zijn landgenoot Monckton. In de enerverende strijd om de Olympische médailles gingen drie Austra liërs, drie Amerikanen, een Fransman en een Brit van start. Theile en Monckton waren het snelste weg na de start. Zij lagen vlak bij elkaar tot aan het keerpunt en hadden een kleine voorsprong op de Franse troef Christophe en de Australiër Hayres. De jonge Frans man zette na het keerpunt alles op alles om de beide Australiërs in te halen en het gelukte hem Monckton te passeren en Theile dicht te benaderen. Maar enkele meters voor de finish werd Christophe opnieuw voorbij gezwommen door Monckton en zelfs de 18-jarige Ame rikaanse student Mc Kinney wist nog voor de Fransman aan te tikken. De tijd van Theile 1.02,2 is een fantastische prestatie. Het betekent de beste wereldtijd ooit in een 50 meter bad gemaakt. Torenspringen De verrassing van de dag bij de zwem wedstrijden was de Amerikaanse nederlaag in het torenspringen. Richard Conner, die het hoogste puntentotaal had geboekt van alle deelnemers, die zich in de finale plaat sten, moest met de derde plaats genoegen nemen. De gouden médaille was voor de Mexicaan Joaquin Capilla, die zich eerste plaatste dank zij een met groot meester schap uitgevoerde laatste sprong een anderhalve salto met dubbele lengtedraai die hem 21.32 punten opleverde. De Ver. Staten wonnen evenwel, behalve de bronzen ook de zilveren medaille, waar op Gary Tobian beslag kon leggen na enkele spectaculaire sprongen. Hij zag zich het goud ontgaan, doordat hij tenslotte achterbleef, met slechts 0,03 punt verschil, op de Mexicaan. Protest De Ver. Staten hebben een officieel pro test ingediend tegen de beoordeling van de wedstrijden in het torenspringen. Officials van de Amerikaanse ploeg zeiden dat het protest niet gericht was tegen de uitslag, maar tegen de wijze waarop zowel het torenspringen her,en als dat voor dames was beoordeeld. Karpati (Hongarije) Het was geen strijd meer van- de ene tegen de andere concurrent, maar van jurylid tegen jurylid. In „Olympisch al lerlei" kan men daarover meer lezen. Ruw Joegoslavië versloeg Italië in de laatste ron de van de Olympische watcrpolocom petitie met 21. De Italianen speelden het beste polo van alle tot nu toe door hen gespeelde wedstrij den, maar konden toch geen overwinning for ceren. Het werd een ruwe wedstrijd: her haaldelijk werd een speler op het droge gestuurd. Joegoslavië handhaafde door deze krappe zege zijn record van ongeslagen zevental. Brons voor Russen De Russen hebben nog een bronzen me daille toegevoegd aan hun formidabele col lectie van Olympische trofeën door een overwinning te behalen op de Duitse wa- terpoloploeg van 64. Hongarije en Joego slavië zullen om de gouden en zilveren medailles vechten. De Franse sprinter Rousseau, die zon der al te veel moeite de titel behaalde. 4. - Wr -it&iw. De 66-jarige Londenaar George McKen- :i zie, die in Melbourne voor de achtste i maal de Olympische Spelen bijwoont, jj 3 maakt nu reeds plannen voor de Spelen B van 1960 in Rome. Hij kwam voor het eerst uit als lid van de Britse worstel- 3 ploeg, in de Londense Spelen van 1908 o en heeft als zodanig ook de Spelen van 8 Stockholm in 1912, van Antwerpen in 3; 1920, van Parijs in 1924 en van Amster- 8 dam in 1928 meegemaakt. Als official diende hij de Britse ploeg in de overige Spelen, nu eens als kwartiermeester, 8 dan weer als chef van de post of direc- 8 teur van de garderobe. Alleen die van 8 1932 in Los Angeles miste hij omdat er l toen geen geld was voor de uitzending i o van een Britse worstelploeg. De heer 8 McKenzie is onlangs gekozen tot be- 3 stuurslid van de Int. Worstelfederatie 8 voor de tijd van zes jaar. Vandaar dat 3 hij nu al aan Rome kan denken. jj oooccooococooc»coo<xxx»:<xxoocccoco<xaxx30oc»xooo«xot>oc De Duitsers waren tijdens het begin van de wedstrijd het meest in de aanval maar konden de Russische verdediging niet door breken zodat zij geen punten konden scoren. Toen, na zes minuten, scoorde Gvakharia het eerste doelpunt voor Rus land. Twee minuten later maakte hij zijn tweede doelpunt. Een voorzet van Sturm naar Schnider had het eerste Duitse doelpunt door Schni der tot gevolg, zodat de stand na tien minuten spelen 21 voor Rusland was. Schnider bracht in de 12de minuut de stand op 22 en twee minuten later op 32 voor Duitsland. Nog voor de rust in ging maakte de Rus Kaurenoi de gelijk maker (33). In de tweede helft trachtten de Duitsers vergeefs door de Russische defensie heen te breken. In de derde minuut na de rust nam Rusland de leiding met 43 door een doelpunt van Mchvenieradze, die twee mi nuten later nog een doelpunt scoorde (53). Gvakharia scoorde zijn derde doel punt voor Rusland na zijn tegenstanders in een sprint achter zich te hebben ge laten (6—3). De Duitsers waren te roekeloos met hun schoten naar het doel tijdens de tweede helft en dit kostte hen vele kansen. Het was Sturm die van een toegekende straf- worp de stand op 46 voor Duitsland bracht en daar bleef het bij. Successen van Russen De Russische turners heb ben niet minder dan vijf gouden médailles in de in dividuele nummers gewon nen en bovendien de team wedstrijd. Tchoukarine pro longeerde zijn titel voor de twaalf gecombineerde oefe ningen en hij werd even eens eerste op de brug, een nieuwe triomf voor deze voorbeeldige tur ner die reeds in Helsinki zijn exceptionele klasse had bewezen. Japan, de grote rivaal der Russen in de gymnastiek, kon slechts in één onderdeel succes boeken: aan de rekstok. Takashi Ono behaalde hier een fraaie zege. De gouden medaille van de 400 meter vrije £lag. i§ vgpdaag gewonnen door de Australische zwemster Lorraine Crapp. De zilveren medaille was voor Dawn Frasgr (Austr.) en dé bronzen medaille werd gé- wonnen door Sylvia Ruuska (V.S.) De Hongaarse waterpoloploeg zal na af loop van de Spelen niet naar Hongarije terugkeren, zo heeft de secretaris van de Amerikaanse Atletiek Unie verklaard. Het team vertrekt in zijn gezelschap naar de Ver. Staten voor een aantal demonstrati s, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het steunfonds voor Hongarije. De 1500 m vrije slag is gewonnen door de Australiër Rose. De zilveren medaille werd gewonnen door de Japanner Yama- naka en de bronzen was voor Breen (V.S.) Voor de finale-poule van het waterpolo- toernooi is de wedstrijd Joegoslavië-Italië gespeeld. De Joegoslaven wonnen met 2-1, nadat Italië bij rust met 1-0 had voorge staan. De stand is: Hongarije 4 4 0 0 8 18— 2 Joegoslavië 4 3 1 0 7 12— 6 Rusland 4 2 0 2 4 3—10 Italië 5 2 0 3 4 10—13 Verenigde Staten 5 1 0 4 2 10—20 Duitsland 4 0 1 3 1 7—14 Voor het kwalificatietoernooi waterpolo zijn voorts gespeeld: Groot-Brittannië Singapore 115, RoemeniëAustralië 42. Groot-BrittanniëRoemenië 52. De uitslagen in de diverse klassen wor stelen Grieks-Romeinse stijl luiden: Vlieggewicht: 1. en Ol. kampioen Solo- viev (Rusl.). 2. Fabra (It.). 3. Egribas (Tur kije). Bantamgewicht: 1. en Ol. kampioen Vou- rypaev (Rusl.). 2. Vesterby (Zweden). 3. Horvath (Roem.). Vedergewicht: 1. en Ol. kampioen Ma- kinen (Finl.). 2. Polyak (Hong.). 3. Dzene- ladze (Rusl.). Lichtgewicht: 1. en Ol. kampioen Leh- tonen (Finl.). 2. Dogan (Turkije). 3. Toth (Hong.). Weltergewicht: 1. en Ol. kampioen Bay- rak (Turkije). 2. Manejev (Rusl.). 3. Ber lin (Zweden). Middengewicht: 1. en Ol. kampioen Kar- tosia (Rusl.). 2. Dobrev (Buig.). 3. Jans- son (Zweden). Zwaarmiddengewicht: 1. en Ol. kamp. Nikolaev (Rusl.). 2. Sikarov (Buig.). 3. Nilsson (Zweden). Zwaargewicht: 1. en Ol. kampioen Parfe- nov (Rusl.). 2. Dietrich (Did). 3. Bulga- relli (It.). 2000 meter tandem: 1. Australië (Browne en Marchant) 10,8 sec. laatste 200 meter. 2. Tsjechoslowakije (Foucek en Machek). 3. Italië (Ogna en Pinarella) 10,8 sec. voor de laatste 200 meter. 4. Groot-Brittannië (Brotherton en Thompson). Tijdrit over 1000 meter: 1. en Ol. kam pioen Leandro Faggin (Italië) 1 min. 9.8 sec. 2. Ladislav Foucek (Ts.sl.) 1.11.4. 3. Alfred Swift (Z.-Afr.) 1.11.6. 4. Warren Scharfe (Austr.) 1.12.1. 5., 6. en 7. Luis Serra (Uruguay), Alan Danson (G.B.) en Boris Savostine (Rusl.) allen 1.12.3. De tijd van Faggin is een nieuw Olym pisch record. Het oude stond op naam van de Australiër Mockridge met 1 min. 11.1 sec. (1952). Einduitslag paard voltige (heren): 1. en 01. kampioen Chakhline (Rusl.) 19.25 pnt. 2. Takashi Ono (Japan) 19.20 pnt. 3. Tchou karine (Rusl.) 19.10 pnt. Einduitslag brug: 1. en Ol. kampioen Tchoukarine (Rusl.) 19.20 pnt. 2. Kubota (Japan) 19.15 pnt. 3. en 4. ex aequo Takas hi Ono (Japan) en Takemoto (Japan) 19.10 pnt. Einduitslag paardspringen: 1. en 2. ex aequo Bantz (Did) en Muratov (Rusl.) 18.85 pnt. 3. Titov (Rusl.) 18.75 pnt. Einduitslag vrije oefeningen: 1. en Ol. kampioen Muratov (Rusl.) 19.20 pnt. 2., 3. en 4. Aiharq (Japan), Tchoukarine (Rusl.) en Thoresson (Zweden) 19.10 pnt. Einduitslag rekstok: 1. Takashi Ono (Ja pan) 19.60 pnt. 2. Titov (Rusl.) 19.40 pnt. 3. Takemoto (Japan) 19.30 pnt. Individueel eindklassement over alle on derdelen: 1. Tchoukarine (Rusl.) 114.25 pnt. 2. Takashi Ono (Japan) 114.20 pnt. 3. Titov (Rusl.) 113.80 pnt. 4. Takemoto (Japan) 113.55 pnt. 5. Muratov (Rusl.) 113.30 pnt. 6. Bantz (Did) 112.90 pnt. Einduitslag landenwedstrijd gymnastiek dames: 1. en Olym. kampioen Rusland 444.80 pnt; 2. Hongarije 443.50 pnt; 3. Roe menië 438.20 pnt; 4. Polen 436.50 pnt; 5. Tsjechoslowakije 435.36 pnt; 6. Japan 433.66 pnt; 7 Italië 428.66 pnt; 8. Zweden 428.60 pnt; 9. Ver Staten 413.20 pnt. Landenklassement: 1. en Ol. kampioen Rusland 568.25 pnt. 2. Japan 566.40 pnt. 3. Finland 555.95 pnt. 4. Tsjechoslowakije 554.10 pnt. 5. Duitsland 552.45 pnt. 6. Ver enigde Staten 547.50 pnt. 7. Australië 477.15 pnt. Einduitslag finale-poule sabeltoernooi: 1. en Ol. kampioen Karpati (Hong.) 6 gew. part. 2. Pawlowski (Polen) 5 gew. part. 3. Na Barrage met Lefèvre (Fr.) Kouznetsov (Rusl.) 4 gew. part. 4. Lefèvre (Fr.) 4 gew. part. 5. Gerevich (Hong.) 3 gew. part. 6. Zablocki (Polen) 2 gew. part. Eindstrijd 4 x 100 meter vrije slag esta fette dames: 1. Australië (Dawn Fraser, Faith Leech, Sandra Morgan, Lorraine Crapp) 4.17.1 (nieuw wereld- en Ol. re cord). 2. Verenigde Staten (Silvya Ruuska, Shelley Mann, Nancy Simons, Joan Rosaz- za) 4.19.2. 3. Zuid-Afrika (Natalie My- burgh, Susan Roberts, Jeanette Myburgh, Moira Abernethy) 4. Duitsland 4.26.7. 5. Canada 4.28.3. 6. Zweden 4.30.0. 7. Honga rije 4.31.1. 8. Groot-Brittannië 4.35.8. Het oude Olympisch record stond met 4.24.4 op naam van Hongarije (Ilona No- vak, Judith Ternes, Eva Novak, Katalin Szoke), sedert 1952 (Helsinki). Dit is te vens het officiële wereldrecord. Finale 200 meter schoolslag heren: 1. Fu rukawa (Japan) 2 min. 34.7 sec. (nieuw Ol. record). 2. Yoshimura (Japan) 2.36.7. 3. Iounitchev (Rusl.) 2.36.8. 4. Gathercole (Austr.) 2.38.7. 5. Zasseda (Rusl.) 2.39. 6. Gleie (Den.) 2.40.0. 7. Sanguily (Cuba) 2.42.0. Het oude Olympisch record stond sedert 3 december j.l. op naam van Furukawa met een tijd van 2 min. 36.1 sec. Einduitslag torenspringen heren: 1. en Ol. kampioen Joaquin Capilla (Mexico) 152.44 pnt. 2. Tobian (V.S.) 152.41 pnt. 3. Conner (V.S.) 149.79 pnt. 4. Garlach (Hong.) 149.25 pnt. 5. Brener (Rusl.) 142.95 pnt. 6. Farrel (V.S.) 139.12 pnt. De medailleverdeling zag er donderdag avond met inbegrip van de Olympische ruiterwedstrijden in Stockholm als volgt uit: goud zilver brons Rusland 35 29 30 Verenigde Staten 31 24 14 Australië 11 7 14 Zweden 8 4 6 Hongarije 7 9 7 Italië 7 8 9 Duitsland 6 13 6 Groot-Brittannië 6 6 10 Roemenië 5 3 4 Japan 4 9 5 Frankrijk 3 3 6 Turkije 3 3 2 Finland 3 1 11 Iran 2 2 1 Canada 2 1 3 Nieuw-Zeeland 2 0 0 Polen 1 4 3 Tsjechoslowakije 1 4 1 Bulgarije 1 3 0 Denemarken 1 2 1 Noorwegen 1 0 2 Mexico 1 0 1 India 1 0 0 Brazilië 1 0 0 Chili 0 2 2 België 0 2 0 Argentinië 0 1 1 Korea 0 1 1 Pakistan 0 1 0 IJsland 0 1 0 Joegoslavië 0 1 0 Zuid-Afrika 0 0 4 Oostenrijk 0 0 2 Zwitserland 0 0 1 Uruguay 0 0 1 Griekenland 0 0 1 Bahama 0 0 I

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7