B. en W. van Heemstede hebben vooral bezwaar tegen weg langs spoorlijn Complex van b.l.o.-scholen aan spoorlijn naar Zandvoort B. en W. hielden rekening met zakelijke belangen Verschil van mening over bestemming van terrein aan Glipperweg Nieuw uitbreidingsplan Amsterdamse Beurs KERSTKAARTEN Boekhandel VEKO Eerste lustrum-revue van „'t Voetlicht" 8 STREEKPLAN ZUID-KENNEMERLAND Honderdtwintig middenstandswoningen in etagegebouw Antwoord op vragen over verbouwing aan Grote Markt Flora 1960 wordt in Rotterdam gehouden Besluit vergadering van Bloembollencultuur „Weten en Werken" Burgemeester erevoorzitter Gerestaureerde kapel ingezegend ZANDVOORT Annie Woud werkt mee aan kerkmuziekavond Zandvoortse toneel vereniging speelt „Spoken" Tante Jans vierde 101-ste verjaardag Toneelavond Zandvoortse politie-sportvereniging HIUEGOM LISSE MAANDAG 10 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hoewel B. en W. van Heemstede voldaan zijn, dat het streekplan voor Zuid-Ivenne- merland in zijn uiteindelijk ontwerp heel wat minder gedetailleerd is uitgevallen, dan aanvankelijk al of niet terecht in gemeentelijke kringen werd gevreesd, be houden zij toch nog enkele ernstige bezwa ren tegen sommige in het plan aangegeven oplossingen. Het streekplan komt aan staande donderdag in de Hecmsteedse raad in behandeling. De belangrijkste bedenking geldt de wes telijke randweg voor de noord-zuidverbin- ding, die op Heemsteeds gebied langs de spoorbaan HaarlemLeiden is geprojec teerd. In een vroeger ontwerp was deze weg tot de grens van Zuidholland direct naast de spoorlijn getekend. In het thans ingediende plan buigt de weg van een punt ten noorden van het terrein van de Am sterdamse waterleiding meer naar het westen af. Toch is daarmee het bezwaar van B. en W. van Heemstede tegen het tracé niet opgeheven. Zij geven de voor keur aan een weg door de duinen, waar door niet alleen een belangrijk gebied zou worden opengelegd, maar waardoor tevens kostbare bollengrond gespaard zou worden. Bovendien za'l t tracé van de geprojecteer de weg, welke ter plaatse direct langs de spoorbaan zou komen te liggen, een be langrijk deel van het Roemer Visscher- plein in beslag nemen. Dit zal het aanzien van het plein in belangrijke mate schaden, maar ook het aanzicht van het aan het plein staande restaurant en van de wo ningen uit op een massief dijklichaam zal allerminst fraai zijn. B. en W. vestigen verder de aandacht op de parkeergelegenheid op dit plein. Aller- wege wordt voor de toekomst een sterke toeneming van het verkeer verwacht. In het plan is daarmede bij de kruising van wegen in ruime mate rekening gehouden. Het zal echter noodzakelijk zijn dat bij hei nieuwe station van de Spoorwegen op een ruime parkeermogelijkheid wordt gerekend. Daarvoor wordt bij de huidige plannen naar hun oordeel te veel grond van het plein in beslag genomen. Ook zullen zo dicht mogelijk bij het station haltes moeten kunnen worden ge maakt voor autobusdiensten. Ook in dit opzicht levert een brede weg naast de spoorbaan bezwaren op, omdat dit mede brengt dat deze haltes op een verdere af stand van het station moeten worde ge projecteerd, met alle hinder van dien. Afbraak B. en W. schrijven voorts, dat het huidige plan zal medebrengen, dat een niet onbe langrijk aantal goede woningen aan de Schollevaerlaan, de Zandvoortselaan en de P. C. Hooftkade zou moeten worden afge broken. Zij vragen zich af, of deze afbraak- wel verantwoord is, waarbij zij er tevens op wijzen, dat waardevolle bouwrijpe grond, gelegen ten noorden van de Havikweg en ten westen van de spoorbaan, niet als zo danig zal kunnen worden gebruikt, niet tegenstaande deze grond reeds voor be bouwing gereed ligt. Wegen en riolering daarvoor zijn reeds jaren geleden aange legd. Tenslotte wijzen B. en W. van Heem stede erop, dat even ten zuiden van het nieuwe station niet minder dan vier brug gen naast elkaar zouden komen te liggen, n.l. in de Leidsevaart, onder de spoorbaan, ADVERTENTIE onder de nieuwe weg en in de Constantijn Huygenslaan, een weinig fraaie oplossing, die zeker ook de waterverversing in de Houtvaart niet ten goede komen. Als tweede bezwaar noemen B. en W. de baan voor recreatieverkeer, die ontworpen is van de noord-zuid weg westelijk van de spoorbaan naar de Glipperweg. Deze weg is geprojecteerd door het wandelbos „Meer en Berg". Zij achten deze oplossing niet gewenst, omdat hierdoor bij de Manpads laan een twee uitrit uit het complex „Groe- nendaal-Meer en Berg" op de Herenweg zou ontstaan, .en ook omdat dit verkeer dan zonder noodzaak gevoerd zou worden door een voor de wandelaar uitermate rustig ge deelte van het wandelbos. Zij achten het juister wanneer de bestaande recreatieweg van het verversingshuis via de Sparrelaan naar de Herenweg als enige uitweg gehand haafd zou blijven. Rivierenbuurt Voorts zijn B. en W. van oordeel, dat de stads-, dorps- enruime bebouwing c.a., zoals die is aangegeven voor de omgeving van de rivierenbuurt niet voldoende ver naar het zuiden is doorgterokken. Zij zou den deze bebouwing enigermate meer zui delijk wensen te zien doorgevoerd, ten einde ook het terrein van de Amsterdamse Waterleiding tot aan de noordkant van de waterfilters in de bebouwing te kunnen be trekken. Hierover is reeds met de provin ciale planologische dienst gecorrespondeerd doch B. en W. menen dat het van belang is. van hun gevoelen tegenover Gedeputeerde Staten te doen blijken, omdat zij van oor deel zijn dat in niet geheel voldoende mate aan hun verlangen is tegemoet gekomen. Christelijk lyceum Nog een punt waartegen B. en W. van Heemstede een bedenking op haar plaats achten wordt gevormd door het terrein ten zuiden van de Van Merlenvaart, oostelijk van de Glipperweg, tegenover de uitgang van Groenendaal naar die weg. Zonder dit terrein bepaaldelijk nog te willen zien bestemd als ruimte voor stads-, dorps- en ruime bebouwing c.a., zouden zij aan dit terrein toch wel een andere be stemming willen zien toegekend die die van natuur- en recreatieruimte c.a., zoals het ontwerp-streekplan thans aangeeft. Het komt B en W. voor, dat dit terrein een enigermate dichtere bebouwing zal eisen dan de geplande bestemming toelaat. Zij zouden er daarom bij Gedeputeerde Sta ten op willen aandringen, voor dit terrein een oplossing te vinden, waardoor aan hun wensen over de toekomstige bebouwing van dit terrein rekening houdende met het thans geldende gemeentelijke uitbreidings plan, meer wordt tegemoet gekomen dan door de thans aangegeven bestemming. (B. en W. van Heemstede doelen hier op de mogelijkheid het derde Christelijk lyce um te laten bouwen, zoals wjj al eerder hebben gemeld. Redactie.). Tenslotte gevoelen B. en W. het als een bezwaar, dat de provincie niet, in samen hang met de vaststelling van het ontwerp- Btreekplan, een verordening tot regeling van de schaden welke voor de gemeenten kun nen ontstaan door de vaststelling van het streekplan, heeft vastgesteld. Uit het vandaag op het Haarlemse stadhuis ter visie gelegde uitbreidingsplan voor de terreinen tussen de Zylweg, de Prinsesselaan, de grens met Bloemendaal en de spoorbaan van Haarlem naar Zandvoort blykt, dat in de toekomst een groot complex van scholen voor buitengewoon lager onderwijs zal verrijzen aan de spoorbaan naar Zandvoort achter het tegenwoordige Marinehospitaal in Overveen. Hierbij wordt gedacht aan een combinatie van de tegenwoordige Dr. A. van Voorthuysenschool aan de Friese Varkensmarkt, de christelijke Ds. M. G. Blauwschool aan de Linnaeuslaan en de rooms-katholieke Gemmaschool aan de Zomerluststraat. Op het terrein tussen dit scholencomplex en de bestaande bebouwing aan de noord kant van de Zylweg zyn aan twee parallel aan de Zylweg lopende lanen ongeveer 120 middenstandswoningen in een aantal blokken van drie étages geprojecteerd. Bovendien is er ruimte voor 55 autoboxen. Een kleiner blok aan de kant van de Zylweg, die met drie lanen met de twee parallelwegen wordt verbonden, krygt twee woonlagen. Deze gehele nieuwe 'woonwijk bevindt zich tussen de traverse van de westelijke randweg, welke het complex van het Trini- teitslyceum aan de westkant daarvan zal begrenzen. In het nieuwe uitbreidingsplan is de enige weken geleden door ons gemelde vergroting van het Triniteitslyceum met een vleudgel, die zes klasselokalen, een gymnastiekzaal en een aula zal bevatten, opgenomen. Op de n jordwesteiijke hoek van de westelijke randweg en de Zijlweg komt dan het nieuwe kantoorgebouw van de provinciale Waterstaat. Opmerkelijk is, dat langs de westelijke randweg, die immers bij volledige ver wezenlijking met een viadukt onder de spoorlijn HaarlemZandvoort naar de Willem de Zwijgerlaan in Overveen wordt NAVO-mutatie. De chef van de Neder landse generale staf, generaal B. R. P. F. Hasselman, zal van 1 januari 1957 af voor zitter zijn van de militaire commissie van de NAVO, als opvolger van de Italiaanse gene raal Mancinelli. Het Haarlemse raadslid J. M. F. van Vel sen (K.V.P.) heeft na vier maanden antwoord gekregen op vragen welke hij aan B. en W. had gesteld omtrent de ver bouwing van het winkelpand van de firma Kreymborg aan de Grote Markt, mede ge zien in het licht van het grote belang dat verbonden is aan een ongerepte hand having van de schoonheid van de Grote Markt. B. en W. antwoorden, dat ook zij van mening zijn, dat de Grote Markt uit esthe tisch, cultuurhistorisch en stedebouwkun dig oogpunt van zeer bijzondere waarde is en als een van de mooiste pleinen in den lande kan gelden. Bij de beoordeling van bouwplannen voor nercelen, welke aan de Grote Markt zijn gelegen, worden dan ook in nog grotere mate dan'bij andere objec ten speciale maatstaven aangelegd en meer bijzondere eisen gesteld. Het plan van Krevmborg. dat reeds op 14 juni 1954 werd ingediend werd eveneens aan een nauwgezet onderzoek onderwor pen. Aangezien verschillende ingediende ontwerpen en varianten daarop niet de in stemming konden verkrijgen van de schoonheidscommissie werd door de op drachtgeefster rechtstreeks contact opge nomen met B. en W., waarna zij na am pele overweging van de door de architect kenbaar gemaakte verlangens en de daar tegen, blijkens de uitgebrachte adviezen van de schoonheidscommissie, bestaande bezwaren tenslotte aan deze architect hebben bericht, dat zij in beginsel bereid waren medewerking te verlenen aan de verwezenlijking van het ingediende plan, mits de horizontale roeden in de etalages weg zouden worden gelaten en een meer bevredigende oplossing zou worden ge vonden voor de deuren aan de oostzijde. Hierna zond de architect op 21 januari 1955 een gewijzigd plan, waarbij met hun wen sen rekening was gehouden, aan welk plan B. en W. hun goedkeuring verleenden. Daarbij overwoog het college, dat in de onderhavige panden een groot winkelbe drijf is gevestigd, waaruit voortvloeide, dat met zakelijke verlangens zoveel mogelijk '•ekening diende te worden gehouden. Teneinde een juist beeld te kunnen vor men, vermeldt het college uit de langdurige voorgeschiedenis, dat de fa. Kreymborg aanvankelijk het plan had het oostelijke pand te herbouwen, waarbij de onderbouw en de bovenpui geheel zouden aansluiten bij het overige gebouw. Het bezwaar hier van zou zijn, dat de minder fraaie onderpui van de niet te slopen panden gehandhaafd zou blijven en in haar oude vorm zou wor den voortgezet in het te vernieuwen pand. Voorts bleek het niet mogelijk de oude gevel van het oostelijk pand te bewaren, omdat de hoogteverschillen van de ver diepingen van de belendende percelen daarvoor een hindernaal vormden. Naar de mening van B. en W. is de nieuwe pui be ter dan de oorsoronkelijke. hoewel ook zij van mening zijn. dat de materiaalkeuze voor de band boven de winkelramen beter had kunnen zijn. De schoonheidscommissie heeft zich niet bezig gehouden met de keuze van de te bezigen materialen en voorts is het B. en W. bekend dat de eigenaresse niet bereid is achteraf nog wijzigingen aan te brengen. Tafelzilver gestolen Zaterdagavond tussen vijf en twaalf uur hebben onbekenden zich door middel van braak toegang verschaft tot een perceel aan de Willem Klooslaan te Heemstede. Aan de achterzijde van het huis werd een ruit van de dubbele tuindeuren verbroken. Een grote hoeveelheid tafelzilver alsmede een bedrag van ongeveer dertig gulden werd meege nomen. In hetzelfde pand is vijf weken ge leden ingebroken, waarbij sieraden ter waar de van zesduizend c tlden werden gestolen. Ook toen hebben de daders zich toegang verschaft door verbreking van een raam, op een tijdstip, dat de bewoners niet thuis wa ren. Zaterdagavond waren zij eveneens af wezig geleid, tevens een lokale verbinding is ge projecteerd tussen de hiervoor genoemde nieuwe woonwijk en de bebouwing op Bloemendaals gebied an de andere zijde van de spoorlijn. In het uitbreidingsplan zijn voorts twee ruime speelplaatsen aangegeven: één aan de kant van de gemeentegrens en één aan de andere zijde van het uitbreidingsplan bij de Regentesse- en Prinsesselanen. Aan de Regentesselaan is bovendien nog wat ruim te gereserveerd voor kleine bedrijven. Zodra het uitbx-eidingsplan is vastgesteld en van kracht geworden, kan de onteige ningsprocedure voor de daarin gelegen ter reinen beginnen. Pas daarna zal tot de woningbouw kunnen worden overgegaan. Door B. en W. zijn reeds voorlopige be sprekingen gevoerd met een combinatie van samenwerkende aannemerspatroons uit Haarlem en omgeving, welke combinatie zich in principe tot de bouw van de étage woningen bereid heeft verklaard. Slotkoers Openings vrijdag koersen 3-314 Nederl.'47 8914 89 3 Nedl. 1962/64 9013/is 90 u/,„ A. K. U 227 228 Calvé Delft 301 303 Van Gelder Zonen 20814 209 K. N. Hoogovens 309 309 Nederl. Ford 355 355 N. Kabelfabriek. 299 298 gew.Philips Gloeil. 256 254 exdiv. pref.Philips Gloeil. 16154 16154 Unilever 353 356 Wilton Fijenoord 218 220 Dordtsche Petrol. 78454 794 Konkl. Petroleum 155,70 156,20 e> A'dam Rubber 7414 7814 Holl. Amer. Lijn. 19114 189 N. Scheepv. Unie 17114 169 Phs. van Ommeren 300 300 H. V. A 9314 95 Verg. Deli Mijen 100 100 Amsterd. Bank 21714 21714 Ned. Handel Mij. 16814 16914 Rotterd. Bank 18714 190 Twentsche Bank. 186 186 Anaconda Copper 7754 7714 Bethlehem Steel. 191 190 exdiv. U. S. Steel 73% 73 exdiv. General Motors 45% 4614 Shell Union 89% 9054 Tidewater 39 3814 De notering Kon. Olie wordt voortaan uitgedrukt in guldens voor coupures van 20 nominaal. De koers volgens de oude berekening krijgt men door de guldens- notering met vijf te vermenigvuldigen. (Vervolg van pag. 2) In de heden te Haarlem gehouden ver gadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur is zon der gedachtenwisseling met 1333 stemmen voor en geen enkele stem tegen, besloten het hoofdbestuur te machtigen medewer king te verlenen aan de grote internatio nale tuinbouwtentoonstelling die in 1960 in Rotterdam wordt gehouden. Dit besluit betekent, dat de tentoonstel ling Flora, die in 1953 voor het laatst in het wandelbos Groenendaal te Heemstede is gehouden, een onderdeel zal vormen van de in 1960 te Rotterdam te houden tentoon stelling, welk van het voorjaar tot het najaar zal duren. De vergadering benoemde tot lid van het hoofdbestuur de heer G. Timmer te Bree- zand. Goedgekeurd werd het voorstel van het hoofdbestuur om het handelsreglement voor de bloembollenhandel zodanig te wij zigen, dat retourgoed mag worden terug gezonden binnen vijf werkdagen na het aflopen van de reclame-termijn. 784 leden hadden vóór gestemd en 608 leden tegen. Met 1212 stemmen voor, 202 tegen en 22 blanco werd op voorstel van de afdeling Lisserbroek besloten om er bij het Produkt- schap voor Sierteeltprodukten op aan te dringen om de minimumprijzen van tulpen en narcissen te verhogen, zó dat deze niet te veel onder de produktieprijs komen te liggen. Ter vaststelling van de produktie- kosten zal eerst een rapport van het Land bouw Economisch Instituut worden aan gevraagd. De begroting der vereniging voor het jaar 1956 werd vastgesteld met een bedrag van inkomsten en uitgaven van f 247.600 (in 1956 234.600). Tn de rondvraag werd uitvoerig gespro ken over het besluit der buitenlandse mini mumprijzen, waarbij zowel het systeem als de procedure aan de orde kwamen. Binnengekomen was een verzoek van af delingen uit West-Friesland om de minister van Landbouw te verzoeken het besluit inzake de minimum-prijzen voor een jaar op te schorten. De voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. deelde mee, dat het niet mogelijk is de minister te vragen het besluit op te schorten. De minister kan het besluit goedkeuren of zijn goedkeuring er aan onthouden.Wordt het besluit niet goed gekeurd dan zal een nieuwe procedure aanhangig worden gemaakt volgens de werkzaamheden van de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Dit neemt geruime tijd in beslag, want diverse organisaties moeten worden ingeschakeld. Dan kan een nieuw besluit worden genomen. Zou dit geschie den dan zal pas eind januari of in februari de beslissing bekend zijn. Intussen kan geen handel worden gedreven met het bui tenland en geen handelsovereenkomsten worden gesloten. Dat zou betekenen het brengen van een doodsteek aan de export en tevens de dood van de binnenlandse handel. De voorzitter ontraadde daarom een brief aan de minister te zenden. De vergadering verenigde zich hiermee, waarna de afgevaardigde van de afdeling Grootebroek opmerkte, dat het werk van de P.B.O. neerkomt op „reinste dictatuur". De voorzitter gaf vervolgens een uiteen zetting van de. wijze, waarop het besluit tot stand is gekomen. Het heeft aan vol doende voorlichting ontbroken, waardoor moeilijkheden zijn ontstaan. Dat betreurde spreker ten zeerste, want de wensen van het vak zijn niet voldoende tot uiting ge komen. Het voorstel heeft niet een maand ter visie gelegen, hetgeen volgens de wet noodzakelijk is. Er kan echter van worden afgeweken. De voorzitter was van mening, dat het technisch niet mogelijk is een ander besluit te verkrijgen. De beslissing geldt voor één jaar en spreker gaf in overweging al of niet te trachten het systeem voor de toe komst veranderd te krijgen. Protesteren is alleen mogelijk tegen het niet-ter visie leggen van het plan, waardoor het niet mogelijk is geweest voldoende overleg te plegen met de betrokkenen. Dit zal het hoofdbestuur kenbaar maken bij het pro- duktschap en de vertegenwoordigers. Zaterdagmiddag heeft de vereniging „Weten en Werken" haar eeuwfeest her dacht met een receptie in restaurant Brink- mann. Bij die gelegenheid heeft burgemees ter mr. O. P. F. M. Cremers het erevoor zitterschap der vereniging aanvaard. Afgevaardigden van diverse Haarlemse verenigingen en bedrijven boden de voor zitter de heer K. R. van Staal en zijn mede bestuursleden hun gelukwensen aan. Onder de gasten waren de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fontijne, de commissaris van politie de heer W. J. Gorter en de garnizoens commandant, luitenant-kolonel G. van der Meij. De Sociëteit „Trou moet blycken" was vertegenwoordigd door jhr. C. G. J. von Winning en de heer Hocke, „Teylers Stich ting" en de Hollandse Maatschappij der We tenschappen" door de heer R. Fontein, het departement Haarlem van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" door de heer M. C. de Jong, het departement Haarlem van de „Maatschappij voor Nijverheid en Han del" door mr. L. van Nouhuys, de Vereni ging „Haerlem'' door de heer H. E. Sten- fert Kroese, de Stichting „Haarlems Bloei" door de heer W. van Willige, de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" door de heren A. Th. Misset en D. W. K. Vring en de Volksuniversiteit door de heer A. Vlas. Voorts noemen wij de heren Bus- scher, voorzitter van de Haarlemse Chris telijke Besturenbond (C.N.V.) en P. W. Voskuilen, voorzitter van de Haarlemse Be sturenbond (N.V.V.). De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, heeft zondagavond de gerestau reerde Mariakapel in de St. Josefkerk aan de Jansstraat te Haarlem plechtig inge zegend. Hierbij waren vele priesters en ge lovigen uit Haarlem en nabije omgeving aanwezig, 's Middags reeds was een door de glazenier Karei Trautwein vervaardigd raam, voorstellende de geheimen van de ro zenkrans, aan het kerkbestuur overgedra gen. Voordat de bisschop tot de inzegening overging, zongen de talrijke gelovigen de completen waarbij mgr. Huibers als agens fungeerde. Deken W. N. Zijlstra schetste hoe in 1954 het initiatief tot de i-estaura- tie van deze kapel ontstond. In dat jaar richtte de thans overleden deken J. A. Kuilman een comité op, dat de gelden voor de vernieuwing van het bedehuis inzamel de. Dank bracht de deken aan allen, die aan de restauratie hebben medegewerkt. Vei-volgens zegende mgr. Huibers de ver nieuwde kapel in, waarna hij een toespraak hield tot de gelovigen. De bisschop schetste de christelijke levenshouding en sprak in het bijzonder over de verering van de moe der Gods. Priesters en vertegenwoordigers van de katholieke organisaties en vereni gingen vormden een processie, waarin het miraculeuze beeld van Max-ia van Haarlem werd rondgedragen. Ter gelegenheid van de restauratie werd een nieuw Marialied geschreven door Gerard Wijdeveld. Onder leiding van de componist Jan Laarveld voerde de Schola Cantorum van de St. Jo- sefparochie dit lied voor de eerste maal uit. ADVERTENTIE YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY UITGEBREIDE COLLECTIE met Nederlandse, Engelse, Franse of Duitse tekst. ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 „Een greep uit vijf jaar Voetlicht" was de titel van de feestrevue, die de r.k. to neelvereniging ,,'t Voetlicht" zaterdag avond in het Patronaatsgebouw opvoerde, ter viering van het eerste lustrum der ver eniging. En opnieuw hebben we voor het werk van deze vereniging de grootste be wondering gehad, een vereniging, die op x-evue-gebied zeker een geheel aparte en toonaangevende plaats inneemt in het Zandvoortse vex-enigingsleven Geheel met eigen krachten, met eigen decors en eigen kostuums, vervaardigd in eigen atelier, weet dit ensemble van amateurs, op tek sten van de algemene leider, de heer B. van Gijzel telkens opnieuw een boeiend en fleurig schouwspel te bieden, dat uitmunt door originele vondsten en geestige op bouw der scènes. Uit de afgelopen jaren opgevoerde re vue's, te weten: „Was 'u ook zo met vakan tie?". de Marine-revue „Met Brok en Fok de vlag in top", de ijsrevue: „Schots en scheef" en „Larie-lawine" had regisseur Van Gijzel ditmaal deze eerste lustrum revue opgebouwd en het werd een koste lijke avond, vol humor en vrolijkheid, waarin de beide komieken Joop Heiligers en J. Plantenga het belangrijkste aandeel hadden. Zonder dit geestige duo zou ,,'t Voetlicht" tot deze opvoeringen wel héél moeilijk kunnen komen. Als hoogte punten van de opvoering van zaterdag mopten zeker genoemd worden de scène „Wienercafé" met zang van mevrouw Bep van der Lande, die hiermede een gastrol vervulde en het fraaie ballet „Show the Navy". Een belangrijke steun had het ensemble van het fraai ingespeelde orkest „The Sea side Rhvthm club" onder leiding van de heer Herman Halewijn. Het is geen won der. dat dit. gezelschap met deze revue reeds eerder in Assendelft en Haarlem arote successen behaalde, en dat ongetwij feld opnieuw zal doen. wanneer aan de tal rijke nieuwe uitnodigingen, die men ont ving. gevolg zal worden eeseven. Eind april hoopt de heer Van Gijzel met zijn nieuwe revue „Wind mee" (een reis door Oosterse landen) voor het voetlicht te komen. Als onderdeel van haar afscheidstournee zal de altzangeres Annie Woud op vrijdag 21 december haar medewerking vei'lenen aan de kerkmuziekavond, die het Hervormd kerkkoor onder leiding van de heer Her man Dees in de Hervormde kerk te Zand voort geeft. Annie Woud zal zeventiende eeuwse kerstliederen zingen van Joh. W. Franck en liederen van L. de Vocht, Dvor- sjak en Handel. Voorts zal zij als soliste met koor en orgel optreden in enkele gees telijke liederen van Mendelssohn. De orga nist Louk Nelissen zal haar aan het orgel begeleiden en tevens als solist optreden met wei-ken van Daquin, Joh. Seb. Bach en Mo zart. Het koor zal zich laten horen in ver scheidene kerstliederen, vervolgens de can tate: Das neuaebor'ne Kindelein" van Dietr. Buxtenude uitvoeren en besluiten met genoemde geestelijke liederen van Mendelssohn. Instrumentale medewerking verleent het Heemsteeds strijkkwartet. De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering"zal donderdag 20 december in res taurant „Zomerlust" een opvoering brengen van „Spoken" van Ibsen. De regie is in han den van de heer A. Mourik. Zandvoorts oudste inwoonster In een opgewekte stemming en een stra lende gezondheid vierde mevrouw Jannetje van der Meij, alom bekend als tante Jans de Kraai, zondag haar 101ste verjaardag jn haar woning aan de Buureweg no. '5 te Zandvoort. Het was de algemene opinie van hen, die haar deze dag kwamen felici teren, dat tante Jans dit jaar beter en kwie ker was dan vorig jaar, toen zij onder enorm grote belangstelling' haar honderdste verjaardag vierde. Vrolijk en ongedwongen mengde zij zich in de gesprekken, en gaf de toon aan bij de vele liedjes uit de oude doos. Het vei-baasde een ieder, dat zij de ongeveer twintig coupletten van het inder tijd beroemde lied „Toen ik op Neêrlands bergje stond" nog zonder hapering wist vóór te zingen. Tante Jans interesseert zich nog voor alles, wat er om haar heen ge beurt. Zij leest nog zonder bril, zij volgt het nieuws uit de kranten en over de alge mene toestand verzucht ze: „als dat maar weer geen oorlog wordt." Ze moet door haar zoon en dochter 's avonds nog dikwijls naar bed worden gejaagd, wanneer ze zich vex-diept heeft in een spannend boek, waarvan ze nog zo genieten kan. Groot was op deze 101ste verjaardag wederom de belangstelling. De burgemees ter was er met zijn echtgenote om haar te feliciteren en eveneens Zandvooi-ts pastoor en de gemeente-arts. De buurtvereniging „De Wurf" kwam haar opwachting makend de leden, gekleed in oud-Zandvoortse cos- tuums en eveneens verscheen het bestuur van het Zandvoortse comité „Ouden van dagen" onder voorzitterschap van de heer Joh. C. Jung Sr. Dan was er haar grote fa milie, want tante Jans heeft thans reeds 37 achter-kleinkinderen. Er waren vele schriftelijke gelukwensen en talrijke ca deaus, die tante Jans glunderend toonde. In restaui-ant „Zomerlust" bood de Zand voortse politiespoi-tvei-eniging zaterdagavond leden en genodigden een toneelavond aan. De avond werd geopend met een woord van welkom door de koi-pschef, de heer H. P. Huijsman, die er zijn blijdschap over uit sprak, dat zovelen aan de uitnodiging had den gevolg gegeven. Speciaal i-ichtte spre ker het woord tot Zandvoorts burgemeester met echtgenote en afgevaardigden van het politiecorps uit Houtrak- en IJpolder, hij wees erop, dat avonden als deze wel bijzon der geschikt zijn om de band tussen politie en gemeentelijke autoriteiten nauwer aan te halen. De Amsterdamse politietoneelvereniging „Kunst verheft" gaf hierna een gastvoorstel- ling van het blijspel „Blijf zitten waar je zit" van Aug. van Zuylen. De dwaas-pikante verwikkelingen wei-den door het ensemble geroutineerd over het voetlicht gebracht. Wij zagen dit stuk reeds eerder van een plaatselijke toneelvereniging en namen daar van toen een minstens even gunstige indruk mee. Overigens speet het ons, te moeten constateren, dat 't Zandvoortse politietoneel, waarvan wij reeds verscheidene perfecte op voeringen zagen, nog steeds niet is herleefd. Het publiek bleek echter het optreden van d'e Amsterdamse ploeg ten volle te waar deren en amuseerde zich kostelijk met dit naar klucht ovei-hellende blijspel. Na afloop bracht de heer Huijsman het ensemble hartelijk dank voor hun optreden en schonk hun als aandenken hieraan een blijvend souvenir. Een vei-loting en een ge zellig bal met muziek van het dansorkest „De Vrijbuiters" uit Aalsmeer, besloot deze avond. EVANGELISATIEDIENST Woensdag zal in het jeugdhuis Welte vreden een evangelisatiedienst gehouden worden. Als spreker zal optreden de heer Dikkens uit Leiden. RIJKSPOSTSPAARBANK LISSE Aan het postkantoor te Lisse werd in de maand november ingelegd f51.538,61 en terugbetaald f50.738,45. In October werd in gelegd f62.729,73 en terugbetaald f43,496,91. Tentoonstelling kanaries Te Lisse is een kanax-ie-tentoonstelling ge houden waarvoor niet minder dan 120 kana- ries werden ingezonden. Tot keurmeesters waren benoemd de heren P. Weijers uit Utrecht voor de kleurvogels en de heer Middendorp uit Amersfoort voor de zang vogels. Na een nauwkeurige selectie konden de prijzen voor deze tentoonstelling woi-den toegekend aan de volgende winnaars: Kleurafdeling: A. Zeegers 1ste, 2e en ere prijs; Jac. van Es, een 1ste pr., twee 2e pr. en een ereprijs; J. Zandvliet een 1ste, een tweede en twee ereprijzen. Zangvogels: Jac. van Es een 1ste, een tweede en vijf ex-eprijzen; Fr. v. d. Ploeg een lste en twee ereprijzen. Waterslagen: J. Verboom een lste en twee ereprijzen; E. Ran: een lste en twee ere- prijzen. Evangelisatiedienst Dinsdagavond 11 december zal evangelist Ed. W Pera uit Den Haag de evangelisatie bijeenkomst leiden, die gehouden wordt in „De witte Zwaan" te Lisse. Nieuwe tafeltennisvereniging? Er is in theorie een kans, dat Lisse morgenavond een tafeltennisvereniging rij ker is. De jeugdraad van De Engelenbuurt heeft n.l. alle tafeltennisliefhebbex-s en -sters opgeroepen om morgenavond in het vereni gingsgebouw te komen voor de oprichtings- vergadei-ing van een vereniging. Bi-oeder- Ovex-site zal daar mededelingen doen over de gelden, die beschikbaar gesteld kunnen worden voor het aanschaffen van materiaal. ZANGAVOND De tenor Kees Deenik zal eerstdaags in Lisse zingen op een zangavond, die wordt belegd onder auspiciën van de Bijbel Kiosk vereniging uit Amsterdam. Deze zal worden gehouden op woensdag 12 december in de Ned. Herv. kerk. Medewerking verleent verder „Looft den Heer" 0. 1. v. de heer W. Boot, tei-wijl de heer Kroon de zang op het orgel zal begeleiden. Zowel ds. E. Eerland van de chr. geref. kei-k, ds. C. Jongeboer van de Ned. herv. gemeente als ds. K. Schouten van de geref. kerk, zullen een koi-t woord spreken. De aanvang is bepaald op acht uur. ADVERTENTIE de ideale halve zware Koninklijke TobaUobrlek J.&A.C van Rossem

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 10