Grootste verrassing van zondag was monsterzege van BW op NAC: 8-0 EDO noch Sittardia scoorde zondag in aardige match Amsterdam versloeg VVV met ruim verschil De uitslagen RCH bedwong Rigtersbleek pas in de tweede helft Van der Weerd was Haarlemmers te glad af en scoorde vier keer Stormvogels bood fel tegenstand, maar verloor toch van Blauw Wit Enschedé weer van top verdrongen in eredivisie Drie strafschoppen bij Fortuna-DOS Trooster door Jansen en Biesbrouck uitgeschakeld Drie-twee voorsprong ging nog teniet Amsterdammers hadden voor rust veel geluk Aanvalslinies hadden onvoldoende schutters Adem Strafschoppen Verre treffer Te kort Eerste divisie Nog ruim 14 dagen Sovietski Sport over de Olympische Spelen Zware straffen voor Duitse club Krappe zege van Italië op Oostenrijk Puskas onderhandelde met F.C. Milan Vijf ongelukken in een Mexicaanse wedstrijd De semi-profs het komende weekeinde Heringa Wathrich MAANDAG 10 DECEMBER 1956 Er zijn zondag eigenaardige dingen gebeurd op voetbalvelden, waarop betaalde spelers hun krachten maten. Bij vele duels namelijk bleek dat clubs, die tevoren gezien ook de stand op de competitieladder de meeste kracht was toebedacht uiteindelijk bar tegenvielen en een onbe slist moesten toestaan of zonder meer het hoofd moesten buigen. Want wie toch had verwacht dat bijvoorbeeld BW NAC zou verslaan en nog wel met niet minder dan acht-nul dat voorts Enschedé er niet in zou slagen NOAD te verslaan, of dat Amsterdam met ruim verschil van VVV zou winnen? En toch gebeurde het, tot grote nijd van de vele tien duizenden spelers in voetbalpools. Van de clubs uit Haarlem en omgeving verloor Haarlem andermaal, nu van Wageningen „op de berg". RCH bereikte een twee-nul score op eigen veld tegen Rigtersbleek, terwijl EDO en Sittardia in het Noorder Sportpark een wedstrijd speelden zonder doel punten. Stormvogels tenslotte verloor met ruim verschil van Blauw Wit. En vooral dat laatste resultaat viel eigenlijk wel iets tegen na de goede resul taten van de Vogels tegen hoog geplaatste clubs. De meest in het oog lopende uitslag van gisteren was zoals geschreven de acht-nul zege van B.V.V. op N.A.C. Een zege overi gens, die gerust meer dan tien goals voor de Bosschenaren had kunnen opleveren. De thuisclub besliste het duel eigenlijk in drie minuten produktief voetbal in haar voor deel. In de vijftiende, zestiende en zeven tiende minuut namelijk scoorde B.V.V. een goal twee van Van Overbeek en één van Kerssens. Een ook daarna bleef B.V.V. veel sterker tegen het vooral in de verdediging heel zwakke N.A.C. Vrijwal elke aanval die de B.V.V.'ers opzetten en dat waren er nog al wat stichtte de grootst mogelijke ver warring in de N.A.C.-defensie. Bij rust was het door Van Beurden en Heijmans inmid dels al vijf-nul. In de tweede helft brach ten Heijmans en weer Kerssens (2 x) de stand op acht-nul. En dat zonder N.A.C. er ook maar iets tegen kon uitrichten! N.O.A.D. bleek in de uitwedstrijd tegen Enschedé over zoveel adem en uithoudings vermogen te beschikken dat het er in slaag de een één-één stand te bewaren en dus een alleszins nuttig gelijk spel uit het vuur te spelen. De Tilburgers kwamen al in de zevende minuut aan een voorsprong, toen Meijer raak kon schieten, omdat keeper Van der Wint het uitzicht belemmerd werd. Abe kwam niet lang daarna alleen voor de Tilburgse keeper, maar schoot niet hard en zuiver genoeg. Twee minuten na de her vatting maakte Jansen gelijk. Lenstra pro beerde daarna wel alles om alsnog een overwinning te behalen, doch, zoals reeds gezegd, de Tilburgers bleken over een enorme dosis adem te beschikken en sloe gen de aanvallen af. Bij Willem IISparta werd bar slecht voetbal gespeeld. Er waren legio kansen, maar de aanvallers van Willem II noch die van Sparta waren in staat er een in een goal om te zetten. Dat er in de tweede helft van de wed strijd FortunaD.O.S. bijzonder hard voetbal werd gespeeld, wordt wel bewezen door het feit dat er in die periode niet min der dan drie strafschoppen werden ge geven. Twee aan Fortuna en één aan D.O.S. In de eerste helft scoorde eerst Appel en daarna Angenent. D.O.S. kwam op twee één in de tweede helft, toen Temming hard en zuiver inschoot uit een strafschop. En dat deed daarna Angenent ook nog twee keer. De eindstand werd derhalve vier-één. Bij ElinkwijkEindhoven was eigenlijk al na twintig minuten een winnaar bekend. En dat was Elinkwijk, dat toen al door goals van Van Beek (2 x), Klein en de Eindhovenaar Flemminx, die de bal uit de handen van zijn keeper in eigen doel kopte, met 40 voor stond. Er was daarna wéinig meer aan. In de tweede helft bracht inval ler Hertog de stand op vier-één, waarna Van Kilsdonk in eigen doel trapte (42). De Jong bracht de stand daarna op vijf twee. Rapid en M.V.V. deelden zondag de winst. De thuisclub kwam met een merkwaardig doelpunt aan een voorsprong. Coerver namelijk scoorde uit een vrije schop, die hij nam op 45 meter afstand van het doel. Vijf minuten voor het einde pas kwam M.V.V. gelijk, toen Van Dijk een goal maakte, die uiteraard met luid gejuich werd begroet. „Geef mij maar Amsterdam", zongen de jongetjes op de tribune van het Olympisch stadion, toen Amsterdam een overwinning met vier-één had behaald op V.V.V. De Venlonaren kwamen voor door een doel punt van Faas Wilkes, die overigens eerst staaltjes van voortreffelijk voetbal liet zien aan de veertienduizend toeschouwers, maar daarna naar een lager peil afzakte. Bij rust leidde Amsterdam al door goals van Vonhoff, die twee maal raak schoot. Een maal kreeg hij het gemakkelijk, orndat keener Swinkels een lelijke blunder maak te. Na rust maakte Baselaar er drie-één van en Tolmeijer bepaalde de stand vlak voor tijd op vier-één, nadat het de verde diging van de thuisclub enkele malen wel had meegezeten bij gevaarlijke aanvallen van V.V.V. Schmidt gaf A.iax al na vier minuten de leiding in de wedstrijd tegen P.S.V. En die stand stond bij rust ook nog op het score bord. Pas in de tweede helft kwam er wat meer leven in het spel. Fransen strafte een blunder van spil Anderiessen af, zodat het weer gelijk was, maar niet lang daarna s'onden de Amsterdammers andermaal voor door Bleijenberg, die overigens niet al te veel hinder ondervond van internationaal Wiersma. Schmidt scoorde daarna nog voor Ajax en Fransen nog eens voor P.S.V.dat dus verloor. Het dankte de nederlaag voor namelijk aan het veel te korte samenspel in de breedte, dat een kolfje naar de voeten was van de Ajaxieden. Hoe GVAV ook tegenstand bood. tegen Feijenoord in prima vorm hebben de Gro ningers geen stand kunnen houden. Zij leidden weliswaar na een kwartier al door een doelpunt van La Crois, maar de Rot terdammers vonden toen de combinaties, waarmee zij de GVAV-defensie konden overmeesteren. Binnen een kwartier had Van der Gijp tweemaal gescoord. De Gro ningers hielden echter dapper vol. Vooral na de rust beheersten zij het middenveld. Door haar sterke verdediging keerde Feijenoord echter telkenmale het gevaar, zodat dertigduizend toeschouwers een twee-één zege van de thuisclub konden be groeten. De stand is op het ogenblik: Feyenoord 12 7 3 2 17 33—19 Enschedé 10 7 2 1 16 32—13 Ajax 11 8 0 3 16 27—18 M.V.V. 12 7 2 3 16 22—14 Fortuna 11 7 1 3 15 30—19 N.A.C. 12 6 3 3 15 22—25 N.O.A.D. 11 4 4 3 12 15—15 V.V.V. 11 6 0 5 12 17—18 Rapid 11 5 1 5 11 24—24 Sparta 12 4 3 5 11 23—25 D.O.S. 11 5 0 6 10 28—27 P.S.V. 12 5 0 7 10 25—25 Amsterdam 11 3 3 5 9 15—23 Elinkwijk 12 4 1 7 9 21—28 G.V.A.V. 11 2 4 5 8 13—17 B.V.V. 11 3 1 7 7 21—28 Willem II 11 1 3 7 5 20—27 Eindhoven 12 1 3 8 5 8—31 In de eerste divisie A bleef A.D.O. nog maar steeds ongeslagen. Het speelde gelijk tegen Helmondia. Haarlem zakte door haar nederlaag tegen Wageningen af naar de achtste plaats op de lijst. V.S.V. speelde niet, althans niet voor de competitie. De stand is nu: A.D.O. Limburgia Alkmaar Volewijckers Helmondia Xerxes K.F.C. Haarlem H.V.C. S.V.V. Roda Sport Wageningen Graafschap V.S.V. D.W.S. Emma IQ. 10 10 11 11 10 10 10 10 11 11 11 11 9 12 11 40—11 18— 7 25—18 22—18 19—16 16—12 20—21 19—13 21—20 15—17 19—24 16—21 11—17 13—19 12—20 12—34 Blauw Wit bleef bovenaan in de eerste divisie B dank zij de zege op Stormvogels in Velsen. R.C.H., dat Rigtersbleek versloeg, bleef er nog tamelijk gunstig voorstaan. Steeds duidelijker blijkt overigens in deze afdeling dat de krachtsverhoudingen uiterst gering zijn. E.D.O. behaalde een uiterst nuttig punt, maar had pech dat ook Hel mond dat deed. De stand luidt nu: 17 15 14 13 13 12 12 11 10 9 9 9 9 6 Blauw Wit 11 9 0 2 18 35- -14 H.D.V.S. 10 7 1 2 15 25- -13 Volendam 9 6 2 1 14 25- -14 R.C.H. 10 5 4 1 14 19- -10 Excelsior 10 5 4 1 14 19- -13 S.H.S. 11 4 6 1 14 24- -20 Sittardia 11 6 1 4 13 32- -23 D.F.C. 11 5 2 4 12 29- -25 Rigtersbleek 10 4 3 3 11 22- -20 Stormvogels 10 2 6 2 10 15- -19 Vitesse 10 3 2 5 8 16- -17 E.D.O. 12 3 2 7 8 13- -24 Helmond 10 3 1 6 7 19- -24 A.G.O.V.V. 11 1 2 8 4 15- -34 E.B.O.H. 10 1 1 8 3 13- -30 Fortuna 10 0 1 9 1 10- -31 Eeredivisie Rapid JC—MVV 1—1 ElinkwijkEindhoven 52 FeijenoordGVAV 21 Willem IISparla00 BW—NAC 8—0 Spel. Enschedé—NOAD 1—1 PSV—Ajax 2—3 Fortuna '54DOS 41 AmsterdamVVV 41 Eerste divisie A SVV—HVC 1—1 Alkmaar—KFC 2—2 HelmondiaADO 11 WageningenHaarlem 43 De GraafschapVolewijckers 00 XerxesLimburgia 11 DWS—Roda Sport 3—1 Eerste divisie B EDO—Sitterdia 0—0 AGOVV—Vitesse 0—1 SHS—Helmond 2—2 Fortuna VI.Volendam 02 RCH—Rigtersbleek 2—0 Stormvogels—Blauw Wit 1—5 ExcelsiorDFC 21 SOaXXXlOaXXWDOOOOOK/XXXXXXXXXlOOCCOOCIOCOCOCOOCOCX ADVERTENTIE dan hebben w(J weer heerlijke feest dagen. Natuurlijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Wilt U verse mayonnaise, let dan op het achteretiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van Sovietski Sport, het orgaan van de com missie voor lichaamsoefening, heeft in een hoofdartikel verteld dat de Russische over winning in het algemeen klassement der Olympische Spelen het gevolg is van de constante moederlijke zorg van de commu nistische partij en van de Sovjet regering en van het massale karakter van de sport in de Sovjet-Unie. Sovietski Sport constateert „Sportambassa- deurs van ons grote land hebben vele nieuwe vrienden in Melbourne gemaakt. Dit kan niet anders gezien de triomf voor het idee van de internationale vrede dat iedere Sovjetburger zo na aan het hart ligt". Andere Sovjetbladen prijzen de Australi sche gastvrijheid en het enthousiasme van het Australische publiek voor de eigen ploeg. De enige critiek laat de Litteraire Gazet, het orgaan van de bond van Auteurs horen. Het blad verwijt Australische kranten ge tracht te hebben de Spelen een politiek tintje te geven door middel van een cam pagne om de Hongaarse atleten over te ha len niet naar huis terug te keren. De grootste verdienste van het elftal van RCH in de wedstrijd tegen Rigtersbleek is gelegen in het feit dat men de gevaarlijke Trooster, de midvoor van de gasten, die dit seizoen al een reeks doelpunten heeft ge scoord, slechts twee keer gelegenheid heetf gegeven gevaarlijk te worden. De Kaar lemmers hadden namelijk een verdediging ontworpen waarbij spil Jansen voortdurend Trooster bleef bewaken en waarbij Bies brouck in geval van nood steeds in de buurt was om het gevaar te bezweren. Dit systeem werkte feilloos. Trooster had niets in te brengen en aangezien zijn medespelers bleven volharden in de gedachte dat elke bal door het midden gespeeld moest wor den, behoefde men van de zijde van Rig tersbleek echt niet zoveel gevaar te ver wachten. Aan de andere kant vlotte het vooral in de eerste helft ook niet bijzonder goed. Kruyer, Brouwer en vooral Hoogendoorn deden wel flink hun best, maar Honout was te onbesuisd en Van Braam liep in feite slechts in het veld omdat een elftal nu eenmaal uit elf spelers moet bestaan. Voor de aanval van de Racing was hij gedurende de eerste drie kwartier volstrekt zonder enig nut. Keer op keer werd de bal voor het doel gebracht, maar steeds ook mikte Van Braam te onzuiver, zodat de bal hoog over ging of ver naast het doel belandde. Het meeste gevaar moest van Kruyer komen, die in samen werking met de snelle Hoogendoorn enkele malen doelman Van Tellingen op de proef stelde. Zonder resul taat overigens, omdat deze keeper zijn vak verstond en omdat te vens de achterhoede van Rigtersbleek vol doende adem had om de snelle Haarlem mers bij te blijven. Na ongeveer een Hoogendoorn De strafcommissie van de Duitse voet balbond heeft, na het beroep, dat was aangetekend, de straffen tegen de SV So- dingen, welke club de betalingsreglemen ten had overtreden, als volgt bepaald: Acht winstpunten in mindering na af loop van de competitie 1956-'57; een geld boete van 5.400 gulden; de spelers Adami, Edler, Garn'er, Konopzinski;' Harpers, Demski en Wachter krijgen boeten van 270 tot 900 gulden. Aanvankelijk was de club onder meer veroordeeld tot een schorsing van een maand. De SV Sodingen had in 1955 aan zijn „contractspelers" meer betaald dan volgens de statuten was toe gestaan. (Foto links) Een vergeefse aanval van VVV op het Amsterdam-doel. V.l.n.r.: Wiertz, de reserve-doelman v. d. Vliet (A'dam), Sleven, v. Houten en Teeuwen (VVV). (Foto onder) Doelman Pieters Graafland keert op fraaie wijze een Eind.hovense aanval. V.l.n.r. Pieters Graafland, Geelhuizen (Ajax), Dillen (Ajax). Franssen (PSV) en Anderiesen (Ajax). Haarlem is er niet in geslaagd zijn beter veldspel in ccn overwinning om te zetten, hoewel het daartoe alle kansen heeft gehad. Het binnentrio was niet schotvaardig ge noeg om van de kansen te profiteren, het goede voorbeeld van linksbuiten Groene- veld, die twee fraaie doelpunten maakte, ten spijt. Bij Wageningen lukte het beter. Van der Weerd profiteerde handig van de openingen, die De Voogd ondanks de vaak dicht klappende buitenspelval door zijn trage reacties veroorzaakte. Alle vier de doelpunten kwamen van de voet of van het hoofd van Van der Weerd. Haarlem had gedurende het eerste half uur een licht overwicht. De Voogd kon de Blauw Wit heeft tegen Stormvogels geen halve maatregelen genomen, zij 't dan ook, dat de Amsterdammers daarvoor in de eerste helft de hulp van Vrouwe Fortuna nodig hadden. Maar de twee doelpunten van Dahrs waren van bijzonder goede kwaliteit en in de tweede helft speelden de stadionbewoners wel zoveel beter dan de thuisclub en toonden zjj zo duideljjk de zwakke zijden van de Stormvogels-defen sie aan, dat de Amsterdamse overwinning volkomen verdiend mocht heten. De strijd was nog geen halve minuut oud, of Blauw Wit had reeds de leiding. Het was Dahrs, die na een snelle rush de gehele IJmuider defensie aan z'n laars lapte en daarna keeper De Graaf geen schijn van kans gaf. Ondanks deze tegenslag bleken de Vo gels allerminst ontmoedigd. Integendeel, zij trokken fel ten aanval en de Blauw Wit-defensie kreeg het zwaar te verant woorden. In deze periode leek de gelijk maker slechts een kwestie van tijd te zijn. Bijna had Luppens met een schitterende kopbal succes. Na 10 minuten werkte Blauw Wit zich wat los en toen was het meteen weer raak. Weer was het de rappe Dahrs, die de on zekere IJmuider defensie te vlug af was en weer werd De Graaf kansloos gepas seerd (02). Maar nóg was Stormvogels geen ge slagen ploeg. Drie minuten later zigzagden Snoeks en Luppens door de Amsterdamse achterhoede en Snoeks jr passeerde met een listig schot Heeswijk (12). Geraffineerd samenspel der IJmuider voorhoede eiste van de hoofdstedelijke verdediging inzet van alle krachten en toen dit nog niet voldoende bleek, snelde de gehele voorhoede der Amsterdammers, op Koekebakker na, te hulp. Pas tien minuten voor de rust werkte Blauw Wit zich weer eens naar de IJmui der helft. Zelfs De Graaf moest een paar maal in actie komen en hij deed dit prima. Drie minuten voor de rust liet Diehl Fre- riks z'n hielen zien, gaf een bekeken voor zet en Koekebakker voltrok het vonnis. Didect na de hervatting ondernam Blauw Wit snelle aanvallen op de Stormvogels- veste. Na dit Amsterdamse offensief ging de strijd in een hoog tempo gelijk op en neer. De Blauw Wit-ploeg speelde veel beter dan voor de rust. Een kwartier voor het einde bracht Engelander met een ge weldig schot uit een vrije trap de stand op 14. Van de aftrap af maakte Van der Meer het tweede Stormvogels-doelpunt. De scheidsrechter kende het eerst toe, doch annuleerde het op advies van één der grensrechters. De strijd werd daarna rom meliger. Stormvogels drong ver op, waar door de Amsterdamse aanvallen een steeds gevaarlijker karakter kregen. Eerst kopte Koekebakker met een leeg doel voor zich tegen de paal, maar direct hierop be kroonde hij kranig werk van Diehl met een doelpunt (15). vaak te hoog gespeelde ballen van de Wa- geningse voorhoede met stevige kopballen wegwerken, maar een hard schot van Van der Weerd in de eerste minuut tegen de paal had een waarschuwing moeten zijn. Meer en meer ging Wageningen de pass langs de grond toepassen Na 28 minuten had Van der Kolk succes, toen hij De Voogd met een lage voorzet verschalkte. Van der Weerd liep toe en in de vrije ruimte voor Snijders, had hij voldoende tijd om de Haarlemse doelman te passeren (één-nul). Snel De tijd van sensatie bleek echter aan gebroken, want in de volgende twee minu ten zouden nog twee doelpunten worden gemaakt. Groeneveld probeerde van veer tig meter afstand een boogschot en hij mocht zich gelukkig prijzen dat doelman Kramer zo ver van zijn doel stond dat de bal onbereikbaar was (één-één). Oerlemans nam van de aftrap de bal mee en voordat De Voogd kon ingrijpen was Van der Weerd hem voorbij geglipt, om Oerlemans' voorzet met het hoofd van rich ting te veranderen (twee-één). Enkele minuten voor rust kon Doets de goed vrijgelopen Ketting met een voorzet bereiken, zodat de Haarlemse linksbinnen kon inkoppen (twee-twee). Haarlem zette onmiddellijk na rust een goede aanval op. Flens schoof een zuivere pass tussen de backs door naar de goed opgestelde Groe neveld en deze schoot onhoudbaar in (twee-drie). Van druk bevrijd Had Haarlem doorgezet dan zouden de kansen op een overwinning zijn geconsoli deerd. maar Wageningen kon zich van de druk bevrijden. Wel strandden vele aan vallen op buitenspel, maar als Van der Weerd of Van der Kolk naar voren kwa men ontstond er dadelijk gevaar. Na een kwartier maakte Van der Weerd na een duel met Snijders gelijk (drie-drie). Tien minuten voor het einde voorzag Van der Kolk Oerlemans van een goede voorzet, de slecht gedekte Wageningse linksbuiten kon oprukken tot dicht bij het Haarlemse doel en Van der Weerd in staat stellen het winnende doelpunt te maken (vier-drie). Er kwamen nog meer kansen voor Wa geningen. Van der Weerd schudde Laan van zich af en rende over een vrij veld naar het Haarlemse doel, maar hij slaagde niet. De Haarlemse aanvallen in de slotfase waren te kort en te weinig verrassend om de defensie van Wageningen in moeilijk heden te brengen. Zestigduizend toeschouwers hebben in Genua het Italiaanse elftal een krappe zege (tweeéén) op Oostenrijk zien be halen. Gedurende de laatste twintig mi nuten hebben de gastheren de handen vol gehad om de Oostenrijkse aanvallen af te slaan. En Oostenrijk speelde in de tweede helft nog wel met tien man, doordat de vermaarde midvoor Hanappi kort voor de rust wegens een verwonding van het veld moest worden gedragen. De Italiaan Longoni, die zijn eerste interland speelde, opende de score in de 27ste minuut en hij bracht de stand vier minuten na de hervatting op tweenul. Hoewel Oostenrijk een speler miste, vocht het dapper door en tien minuten na rust, maakte Körner tweeéén. Daarna was Italië geruime tijd in de meerderheid, maar het slaagde er niet in, opnieuw een be slissende doorbraak te forceren. Tegen het einde van de wedstrijd had het zelfs moeite, de overwinning -veilig te stellen. half uur kreeg Trooster eindelijk zijn eerste kans. Jansen reageerde iets te laat op een pass van Van Ek, hij zag Trooster langs zich heen flitsen, maar hij kon even later zijn doelman Van der Voort tevreden op de schouder kloppen, omdat deze het strakke schot van de Rigtersbleek-midvoor klem- vast had gevangen. Dit schot verontrustte RCH enigszins. Biesbrouck bleef nog meer dan anders achter, waardoor er op het middenveld een leegte ontstond, die door geen van beide partijen werd opgevuld. Naar voren Na de rust pakten de Haarlemmers de zaken iets steviger aan. Biesbrouck ging meer mee naar voren, waardoor er plotse ling aanmerkelijk meer vaart in de aanval kwam. Dat bleef niet zonder resultaat, want in de achtste minuut schoof Kruyer de bal door naar Van Braam, die op de rand van het strafschopgebied stond. Deze draaide zich om en schoot de bal onver wacht hard via de paal in het doel. vol komen onhoudbaar voor Van Tellingen. Rigtersbleek kwam fel terug. Scheids rechter Arkenbout bleef echter strak leiden hoewel hij de Haarlemmers in de 22ste minuut een strafschop onthield toen Kruyer tot vlak bij het doel doorgedrongen, door linksback Stroink ruw van de bal werd afgeduwd. Het werd een indirecte vrije trap. die door Biesbrouck werd genomen, waarna Kruyer de bal hard tegen de paal schoot. In de 29ste minuut kwam RCH echter toch aan het tweede - zeker verdiende - doelpunt. Kruyer speelde de bal naar Hoo gendoorn. Deze sprintte op het doel af, zag keeper Van Tellingen en rechtsback Evers op zich afkomen en schoot de bal uit moei lijke positie in de touwen (twee-nul). Het antwoord van Rigtersbleek was vrij tam. Trooster kwam in de dertigste minuut nog tot een gevaarlijk schot, maar verder bleef RCH het spel toch beheersen. Kruyer lanceerde nog een paar gevaarlijke kopbal len, maar dat was voor een gedeelte van het publiek al niet meer te zien, omdat het laatste kwartier van deze wedstrijd in het half duister werd gespeeld. Ferenc Puskas, aanvoerder van „Hon- ved" heeft, na afloop van de wedstrijd van zijn ploeg tegen FC Milan, een lang onderhoud gehad met de president van die vereniging, de heer Angelo Rizzoli. Puskas, noch de heer Rizzoli wilde iets loslaten over de aard van het gesprek. Het is evenwel duidelijk dat een eventuele overgang van Puskas van „Honved" naar FC Milan onderwerp van bespreking is geweest. Mevrouw Puskas en haar vierjarig dochtertje, alsmede de echtgenoten van de „Honved"-spelers Machos en Bunyau zijn met een vliegtuig uit Wenen in Mi laan aangekomen. Zij werden op het vliegveld verwelkomd door de spelers van „Honved" die in de komende dagen in wedstrijden tegen Italiaanse clubs zullen uitkomen. Naar verluidt zou de team manager van „Honved" nog geen besluit hebben genomen inzake een eventuele terugkeer van de ploeg naar Boedapest. De Hongaarse bond heeft onlangs geëist dat het elftal uiterlijk 20 december in Hongarije terug zal zijn. Vierentwintig gewonden in een uur Mexicaanse rijders hebben een merkwaar dig record gevestigd tijdens een autowed strijd op de weg tussen Mexico en Puebla. Op een weggedeelte van negen kilometer gebeurden binnen een uur vijf ongelukken, waarbij de e.h.b.o. 24 gewonden moest weg brengen. Het begon met twee wagens, die tegen elkaar opbotsten. Nauwelijks was men klaar met het wegdragen van achttien ge wonden, toen er zes kilometer verderop twee andere wagens tegen elkaar opreden. Toen moesten er zes mensen in de ambulances worden gelegd. Tien minuten later volgde een derde botsing, 1500 meter verder. Ver volgens sloeg een wagen over de kop en ten. slotte verloor een bestuurder van een vracht wagen de macht over het stuur, zodat hij in een ravijn belandde. De laatste drie onge vallen bezorgden niemand lichamelijk letsel van enige betekenis. xxxxxccco^oxxxxxcixcoa;cocx»xocoxxxccccccococcccccco Het KNVB-programma voor de semi- profs voor het komende weekeinde luidt: Eredivisie: Rapid—Amsterdam; MVV— Elinkwijk; EindhovenFeijenoord; GVAV —Willem II; Sparta—BW; NAC—En schedé; NOAD—PSV; Ajax—Fortuna; DOS—VVV. Eerste divisie A: VSV—Alkmaar; Haar lemGraafschap. Eerste divisie B: Volandam—RCH.- Rigtcrsbleek—Stormvogels. ADVERTENTIE HAARLEM EI.ECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES EDO en Sittardia liebben in een aardige wedstrijd geen doelpunten kunnen scoren, waardoor de punten dus gedeeld werden. EDO's voorhoede stelde na het doelpunten- festijn van dc vorige week dus wel teleur, maar ditzelfde kan gezegd worden van de Limburgse aanvalslinie, waarin de goede schutter eveneens ontbrak. Zo was het dus een strijd tussen fel aanvallende voor- hoedcspelers tegen oppermachtige verdedi gers. Wel had EDO aanvankelijk een stevig overwicht. Met een invaller voor Berends, waardoor Petterson ditmaal als rechtsback fungeerde, Plaizier in de half linie speelde en Peters op de rechtervleugel opereerde, ging het in de aanvangsperiode vrij gunstig met. de thuisclub. Doelman Peersman moest herhaaldelijk ingrijpen, maar kreeg toch geen gevaarlijk schot te keren, omdat een maal Peters en later Prins lelijk faalden op het kritieke ogenblik. De activiteit van EDO's voorhoede werd vooral gestimuleerd door veteraan Van Roodselaar, die het Beckers en Paauwe geducht lastig maakte, maar het sorteerde geen effect, omdat, zoals gezegd, het goede schot ontbrak. Toen Sittardia zich wat wist los te werken, kregen we van de Limbur gers ook enkele goede aanvallen te zien welke meestal geleid werden door Ehlen en Gruyzen. Maar ook hier een totaal onmach tige voorhoede wanneer het op schieten aan kwam. Zelfs schoot Schils van dichtbij hoog over toen Koelomey zich een wandeling permit teerde en een gapende doohnond als 't ware tot scoren nodigde. Zo bleef het dus nul-nul tot aan de rust en de tweede helft werd vrywel een getrouwe copy van de eerste speelperiode. Met dit verschil echter dat er nu wat beter werd gevoetbald. De strijd begon ook nu met een Haarlems overwicht, maar zowel Duivenvoorden als Prins lieten bij enkele goede kansen verstek gaan. Aan de andere kant waren het ook nu weer Gruyzen en Ehlen die Koelemey enkele angstige momenten bezorgden, maar direct scoringsgevaar zat er toch bij de Limburgse aanvallen ook niet in. Naarmate de tijd verstreek werd de strijd bepaald spannend, omdat beide elftallen sportief en fel om de overwinning vochten, waarbij eenmaal doelman Koelemey wat al te hard handig werd aangevallen. De bal verdween daarbij over de EDO-doellijn, maar scheidsrechter Bronkhorst, die de prettige wedstrijd uitstekend leidde, kende natuur lijk geen doelpunt toe. De spanning bleef tot de laatste ogenblikken bewaard, maar de stand onderging geen wijziging.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 7