Zandvoortmeeuwen leed een verrassende nederlaag Haarlemse ploegen op dreef in zaalhandbalcompetitie Klaas Boot voor de achtste maal turnkampioen Mary Kok vestigde Europees record 200 m vlinderslag Wederom een overwinning van DSK in de Haarlemse Voetbalbond Verdienstelijke zege van HFC tegen Baarn NAAIMACHINES Spanning onderaan de lijst in eerste klasse 6 DE TWEEDEKLASSERS Voetbal in Engeland Manchester United vergrootte voorsprong De derdeklassers Zware nederlagen van EHS en Ripperda Opnieuw Zuid-Afrikaanse invitatie voor „De Robben" Zaterdagvoetbal Overwinning van IJmuiden Telèfonia en Kinheim Nederlandse zwemsters verbeterden wereldrecord Erkenning door EIN A echter dubieus De vierdeklassers Grote overwinning van NAS op Halfweg Nederlaag van Waterloo Basketbalprogramma Sport in 't kort MAANDAG 10 DECEMBER 1956 De ontmoeting: tussen HFC en Baarn gaf twee geheel verschillende speelhelften te zien. Voor de rust was HFC steeds in de meerderheid, doch na de pauze was het Baarn, dat de lakens uitdeelde. Het Haar lemse overwicht ten spijt, wist Baarn zich lange tijd tegen de aanvallende blauw-wit- ten te handhaven. Het goede schot ont brak in de voorhoede der gastheren, waarbij De Nijs, G. Molenaar en Jansen niet uit de hun geboden kansen voordeel wisten te trekken. Na 32 minuten gelukte het HFC tenslotte het Baarnse bolwerk te overmeesteren. Nadat doelman Luschen de bal na een schot van G. Molenaar had weggeslagen, kreeg De Nijs een goede kans en met het linkerbeen schoot hij de bal hard in de touwen, een-nul. Twee minuten later trok G. Molenaar er alleen tussen uit en scoor de met een lage schuiver onhoudbaar, twee-nul. Uit een trekbal van Domhoff slaagde Jansen er in de eerste helft af te sluiten met een derde Haarlemse treffer. In de tweede helft tapte Baarn uit een ander vaatje. De verdediging van HFC had de grootste moeite de bezoekers het scoren te beletten. Doelman Van der Lee, die weer uitstekend op dreef was, toonde zich in deze periode een waar struikelblok bij de vijandelijke acties, doch tenslotte kon hij niet voorkomen, dat linskachter Van Es hem na 32 minuten passeerde, drie-een. Hoewel Baarn er alles op zette de ach terstand in te lopen, duurde het tot een halve minuut voor tijd vooraleer Ouden- dorp na een doel worsteling het tweede doelpunt van de bezoekers tot een feit wist te maken, drie twee. Het spel van de thuis club was evenwel veel beter en aantrek kelijker dan de laatste tijd het geval was geweest. De Kennemers Zandvoortmeeuwen heeft tegen De Ken- nemers een verrassende nederlaag geleden. Met flinke cijfers nog wel, want tegen de vijf doelpunten der Wijkers, wist de ploeg uit Zandvoort slechts twee treffers te plaatsen. In de eerste helft bood het spelbeeld geen krachtsverschil. Op fortuinlijke wij ze kwam de thuisclub na een half uur spelen aan de leiding, want toen Hore man op het Zandvoortse doel schoot, was het Kerkman, die het leder achter zijn keeper in de touwen deponeerde, een-nul. Het gelijkmakende doelpunt bleef niet lang uit. Bij een schot van Koper werd de bal door de Kennemer-speler Minneboo van richting veranderd, waarna de bal in het doel vloog. Zowel de leider van de eerste divisie, Manchester United, als hekkensluiter Sun derland hebben een goede dag gehad. Man chester United vergrootte de voorsprong op Tottenham Hotspur tot vier punten en Sunderland deed de laatste plaats op de ranglijst over aan Charlton Athletic. Man chester United versloeg in een uitwedstrijd Aston Villa met drieéén. Rechtsbuiten Berry was ditmaal de grote man in de voorhoede van de leaguekampioen. De drie doelpunten ontstonden na voorbereidend werk van deze vleugelspeler. Twee ervan kwamen voor rekening van Taylor, de mid- voor van het Engelse elftal, en de derde werd gescoord door Viollet, die na lang durige afwezigheid ten gevolge van een blessure weer was opgesteld. Manchester United heeft 32 punten uit 20 wedstrijden; de tweede plaats is voor Tottenham Hotspur, welk team, in eenzelfde aantal ontmoetingen, 28 punten vergaarde. Derde staat Leeds United met 26 punten. Tottenham speelde gelijk tegen West Bromwich Albion (tweetwee), Leeds United versloeg Portsmouth met vier-één. Een enerverende strijd leverden Man chester City en het Londense Chelsea. Een tweenul voorsprong gaf de Londenaren een goede kans op de overwinning. De voorhoede van Manchester City was dit maal evenwel goed op schot. Drie doelpun ten van Johnstone en twee van Hayes maakten dat Chelsea hoewel het nog tweemaal scoorde toch met viervijf verloor. Sunderland heeft na twaalf wedstrijden weer een overwinning behaald en daardoor de laatste plaats overgedaan aan Charlton Athletic. Sunderland versloeg Burnley met tweeéén, Charlton Athleitic verloor met drievier van Preston North End. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: Aston Villa-Manchester United 13; Blackpool-Cardiff City 31; Bolton Wanderers-Newcastle United 31; Charl ton Atletic-Preston North End 34; Ever- ton-Birmingham City 20; Leeds United- Portsmouth 41; Luton town-Arsenal 12; Manchester City-Chelsea 54; Sun- derland-Burnley 21; Tottenham Hotspur- West Bromwich Albion 22; Wolverhamp ton WanderersSheffield Wednesday 21. Om de beker De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de tweede ronde van de competitie om de Engelse voetbalbeker luiden: Accring- ton Stanley-Oldham Athletic 21; Blyth Spartans-Hartleloops United 01; Brent- ford-Crystal Palace 11; Carlisle United- Darlington 21; Chesterfield-Barrow 41; Derby County-New Brighton 13; Gil- lingham-Newport County 12; Goole Town-Workington 22; Hereford United- Southend United 23; Hull City-York City 21; Millwall-Margate 40; Peter borough United-Bradford 30; Reading- Bedford Town 10; Rhyl-Bishop Auckland 31; Scunthorpe United-Wrexham 00; Southampton-Weymouth 32; Swindon Town-Bournemouth 01; Tooting and Mitcham-Queens Park Rangers 02; Tor quay United-Plymouth Argyle 10; Wat ford-Ipswich Town 13. Manch. U. Tottenham Leeds Blackpool Bolton Birmingham Wolves Burnley Arsenal Preston 20-32 20-28 21-26 20-25 21-25 20-23 20-23 21-23 21-23 21-23 West Brom. A. 20-21 Luton Chelsea Aston V Manch. C. Everton Newcastle Cardiff C. Sheffield W. Portsmouth Sunderland Charlton 20-19 20-18 19-18 21-18 21-18 20-17 20-17 21-16 20-13 20-11 21-10 Na de thee was er sprake van sterk over wicht van De Kennemers. Al spoedig zorg de Horeman voor een twee-een voorsprong en door Jan Mosk werd het uit een voor zet van zijn broer Freek weldra drie-een. Wel zorgde Gastien nog voor een tegen- punt, doch de gastheren bleven onverbid delijk aanvallen en door een treffer van Van Soest werd het vier-twee. In de laat ste •ogenblikken van de wedstrijd bracht Jan Mosk op fraaie wijze de eindstand op vijf-twee. West FrisiaHBC HBC is van de verre reis naar Enkhui zen met lege handen huiswaarts gekeerd. De Heemsteedse voorhoede speelde geen beste partij en bovendien speelde West Frisia met meer strijdlust dan HBC. Voor de rust wogen de partijen goed te gen elkaar op. De verdediging van HBC wist de aanvallen van de gastheren steeds te bedwingen en de eerste helft leek met gelijke stand te worden afgesloten, totdat een minuut voor de pauze West Frisia er in slaagde de leiding te veroveren, een-nul. Na de hervatting verkreeg de thuisclub een meerderheid. Doordat de Heemsteedse halflinie dikwijls te ver opdrong kwam de HBC-verdediging voor een zware taak te staan en hoewel Willemse en de zijnen zich uitstekend weerden, wist West-Frisia na een kwartier de voorsprong op twee nul te brengen. Nadat de gastheren er ver volgens drie-nul van hadden gemaakt, zet te HBC nog een fel slot-offensief in, dat vijf minuten voor tijd een tegenpunt ople verde van De Klerk, drie-een. HBC bleef sterker, doch de stand onderging geen ver andering meer. SchotenWFC Schoten heeft in Wormerveer het goede pad niet kunnen terugvinden en moest met een overigens verdiende twee-een ne derlaag naar huis terugkeren. WFC was in deze wedstrijd ongetwijfeld het meest aan vallend en omdat de Schoten-defensie deze middag niet bepaald in haar beste vorm speelde dreigde er nogal eens gevaar voor doelman Kessens, die echter goed op dreef was en menig goed schot van de gevaar lijke schutter Gruys wist te keren. Toch waren de aanvallen van Schoten niet van gevaar ontbloot en Van Oosten had bepaald pech toen een kopbal van hem tegen de paal belandde. Het was echter uitstel van executie, want nog voor de rust zag Pelser kans Schoten aan een nul een voorsprong te helpen. In de tweede helft echter was WFC ver uit de beter spelende ploeg en hoewel de Schotenvoorhoede ook nu weer het geluk niet op haar hand had, was WFC toch veel gevaarlijker. Na een foutje van Dinkelberg kreeg Guys een goede kans en prompt was het gelijk. WFC voelde de overwinning en zette hierna de Schoten-defensie onder zware druk. Uit een voorzet van Smit kon Gruys WFC de leiding bezorgen en in het resterende gedeelte was het aan doelman Kessens te danken dat de score van twee- een geen wijziging meer onderging. West I. Tweede klasse B Tweede klasse A De Haarlemse derdeklassers hebben dit maal voor een mager succes gezorgd. EHS en Ripperda leden zware nederlagen, Hil- legom boekte een kleine nederlaag en al leen TYBB zorgde er voor dat er tenminste nog één overwinning in de wacht werd gesleept. EHS kon op het zware veld van KW in Krommenie niet uit de voeten en moest toezien dat de thuisclub voortdurend in het offensief was. Vóór de rust werd de EHS- doelman tweemaal gepasseerd en hetzelfde overkwam hem ook in de tweede helft. Een vier-nul nederlaag dus, waarvoor dit maal geen excuses zijn aan te voeren. Zandv.meeuwen 9-8 VVB 9 .13 PCG 10 17 WFC 9 12 Spartaan 9 12' Zaandijk 9 11 W.gr.meer 9 12 Z.v.meeuwen 9 11 HFC 10 12 Hollandia 9 11 Baarn 9 11 W. Frisia 9 10 TOG 9 10 Kennemers 9 8 WA 10 8 OSV 8 7 JSV 9 7 DEM 8 7 owo 10 7 HBC 10 7 Holland 8 6 Schoten 9 5 AFC 9 5 Roverwiik 8 4 HMS 8 3 I. V. V. K V. V. Q. S. C. W. S. V. Z. V. V. Assendelft 9-16 9-14 8-12 9-11 10-9 9-8 Velsen Wijk aan Zee E. H. S. Terrasvogels Kinheim 8-7 10-7 8-6 8-4 7-2 In West II had Ripperda het tegen Laak kwartier verre van gemakkelijk. Ook hier speelde het zware veld de Haarlemmers parten, die bij de rust reeds een vier-nul achterstand noteerden. Het werd uiteinde lijk een half dozijn goals voor Laakkwar tier en de Haarlemse club kon zelfs niet de eer redden. Daarmee zijn eventuele illusies van Ripperda wel zeer jammerlijk in rook opgegaan. TYBB speelde echter een verdienstelijke wedstrijd, hetgeen te danken was aan de omzetting in de voorhoede tussen Blom en Scholte. Het vlotte nu beter en na een voortdurend overwicht tegen HPSV gaf Jansen de Haarlemse club de leiding. Wel werd het spoedig gelijk, maar nog vóór rust kon Jansen met een fraaie kopbal TYBB wederom de leiding bezorgen. Na de pauze was TYBB goed op dreef en door lopend in het offensief. Door een doelpunt van Blom. eveneens met een kopbal, werd het drie-één en daarmee was de zege veilig gesteld. V. V. S. B. 9-13 Lisse 10-9 Laakkwartier 7-12 Alphia 8-8 Ripperda 10-11 Voorburg 9-7 Wilhelmus 8-10 Hillegom 10-7 Roodenburg 9-10 G. D. A. 8-4 L Y. B. B. 9-10 H. P. S. V. 7-3 ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr.181, Tel. 14444 De president van de zwembond van Zuid- Afrika, de heer Taylor, heeft een invitatie gericht tot het bestuur van de zwemvereni ging „De Robben" om in februari 1957 met de zwemsters Mary Kok, Lenie de Nijs, Atie Voorbij, Greetje Kraan en Rita Kroon een toer van ongeveer een maand te maken door Zuid-Afrika. Ook een bezoek aan Rho desia zou op het programma staan. Een jaar geleden had Zuid-Afrika reeds een aantal „Robben"-zwemsters uitgeno digd, maar toen kon de invitatie niet wor den aanvaard omdat de sportcommissie van- de KNZB het besluit had ingevoerd dat na 31 december 1955 die zwemsters en zwem mers die voor een eventuele uitzending naar Melbourne in aanmerking kwamen, niet meer aan wedstrijden in het buiten land mochten deelnemen. Zuid-Afrika heeft thans de invitatie herhaald. In de Philips Sporthal in Eindhoven zijn de finales gehouden van de nationale turnkam- pioenschappen voor lieren van Nederland. Klaas Boot, die in de halve finales een voor sprong had behaald van 0.55 punten, wist deze winst in de eindstrijden nog te vergro ten en hy behaalde daardoor voor de achtste maal de nationale titel. In de zaterdagmiddagcompetitie van de K.N.V.B. werden de wedstrijden van Ken- nemerland en SIZO in de derde klasse uit gesteld. Alle vierdeklassers kwamen in actie en behaalden, voor zover mogelijk, de volle buit. Twee nederlagen weliswaar, maar tegen clubs uit de Haarlemse om geving. IJmuiden trok naar SMN en behaalde daar een drie-één overwinning. SMN nam door Koudenberg de leiding, Wielinga maakte vóór rust gelijk en Langbroek gaf IJmuiden na de hervatting een twee-één voorsprong, waarna Wielinga de zege veilig stelde voor de IJmuidenaren, die nu nog een ernstige bedreiging blijven vormen voor het leidende Robaver. In de wedstrijd TelefoniaZandvoort meeuwen ging het de Zandvoorters aan vankelijk voor de wind. Door Berton en v. d. Heuvel namen zij een kostbare twee nul voorsprong. Maar hierna werd de scheidsrechter wat gul met strafschoppen, waardoor Telefonia door Feller vóór rust reeds gelijk kon maken en na de hervatting door De Rijk, Starink en Feller een vijf twee voorsprong nam. Het was tenslotte A. Paap die de Zandvoortse achterstand tot vijf-drie reduceerde. SMS liep tegen Kinheim goed van stapel en nam al vrij spoedig de leiding. Maar Bax en Roos lieten de rust met twee-één voor Kinheim ingaan. Na de pauze was Kinheim sterker 'eh door 'Roó'è werd de eindstand tenslotte drie-één voor Kinheim. De stand luidt: Robaver 10-17 Zandvoortm. 11-9 IJmuiden 9-13 S. M. N. 10-8 A. G. T. 11-13 Telefonia 10-8 Liss. Boys 11-13 Kinheim 11-8 S. V. O. W. 11-10 S. M. S. 10-8 In he moderne en zeer artistiek uitge voerde 25 meterbad van La Louvrière, een stadje van ruim 20.000 inwoners aan de Belgisch-Franse grens, daverde het zon dagavond van de toejuichingen. Het luide applaus en hoera-geroep van een kleine duizend toeschouwers golden het 16-jarige Robben-zwemstertje Mary Kok, die na een prachtig gezwommen wedstrijd een Euro pees record op de 200 meter vlinderslag vestigde met 2 min. 47.7 sec. en het Ne derlandse record van Corrie Schimmel met 1.8 sec. verbeterde. De limiet-tijd voor het Europese record was door L.E.N. vastgesteld op 2 min. 48.- sec. Een week geleden had Mary Kok, die lange tijd last van angina had en daar door nauwelijks tot topprestaties kon ko men, in Hilversum op zo'n fraaie wijze het wereldrecord op de vier maal honderd wis selslag individueel op haar naam gebracht en daarmee triomfantelijk haar terugkeer gevierd. Mary startte tegen haar clubgenootje Truusje van Oosterom. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat Truusje het niet tegen haar tegenstandster zou kunnen bol werken. Reeds na 25 meter bleek de „klas se" van Mary al. Tweeënhalve meter lag zij voor op Truusje van Oosterom. En op de volgende banen vergrootte Mary haar voorsprong steeds meer. Na 100 meter lag zij al bijna 3/4 baan voor op Truusje van Oosterom. De chrono meters wezen toen l.min. 18.5 voor Mary aan. De Belgische, Franse en Engelse deel nemers roepen in koor „Mary, Mary, Mary", terwijl de uit 31 leden bestaande Robben-ploeg (20 dames en 11 heren) niet achterbleven met hun aanmoedigingen. Mary Kok zwom een zeer mooie race in prachtige stijl. En toen zij na 200 meter aantikte bogen de officials zich met grote belangstelling over de chronometers. De drie tijdopnemers noteerden 2 min. 47.6. 2 min. 47.7 en 2.48.1. Een Europees record en een verbetering van het Nederlandse record. Mary Kok vertelde na afloop dat ze wel wat vermoeid was maar dat ze zich dol gelukkig voelde. 3.3 sec. ligt ze met haar tijd boven het wereldrecord dat 9 juli 1956 door de Amerikaanse Shelley Mann is ge vestigd. De zwemnummers leverden een groot succes voor „De Robben" op. De 100 meter vrije slag heren werd gemakkelijk gewon nen door Herman Willemse ein 59.5 sec. voor Harry Lamme (1.02.5), terwijl de 100 meter rugslag een overwinning opleverde voor de Robben-zwemmer Ben Arans ln 1 min. 13.8 sec. vóór zijn clubgenoot Uiten- tuis (1 min. 15.5 sec.). De 100 meter rugslag bij de dames wa3 onbetwist voor de Nederlands kampioene Lenie Denijs, die de uitstekende tijd van 1 min. 12.6 sec. liet afdrukken waarmee zij haar persoonlijk record van 19 november j.l. evenaarde en waarmee zij als vijfde op de wereldranglijst aller tijden voorkomt. Op de 100 meter schoolslag werd felle strijd geleverd tussen Rita Kroon, Nelly Wiegers en Judith de Nijs, die alle drie vlak na elkaar aantikten. Betty Does speel de geen rol van betekenis. Rita moest voor haar overwinning vechten, met slechts 0.1 verschil op Nel Wiegers werd zij eerste. Nel Wiegers had 1 min. 25.9 sec. nodig, haar beste persoonlijke tijd, en Judith de Nijs liet eveneens 1.25.9 afdrukken, die daarmee haar persoonlijk record ook verbeterde. Atie Voorbij moest even om uitstel vra gen voor het'nummer 100 meter vlinder slag omdat de werekkecordhoudster last van kramp in haar tenen had. Na massage ging het echter weer en zij startte tegen Lenie de Nijs. Met haar soepele slag werd Atie onbedreigd winnares in 1 min. 15.4 sec. tegen Lenie de Nijs 1 min. 21 sec. Georganiseerd door de bad- en zwemver eniging „Zwarte Water (BZZ) in samenwer king met de gemeentelijke stichting voor lichamelijke oefening zijn zaterdagavond in het Stilo-bad in Zwolle nationale zwemwed strijden gehouden, waarvan de baten be stemd waren voor het werk voor de Hon gaarse vluchtelingen Enkele belangwekkende zwemnummers stonden op het programma. In de eerste plaats wenste de sportcommissie van de KNZB zich te revancheren voor het mislukken van de poging het wereldrecord 4x100 meter wisselslagestafette te verbete ren, precies een week geleden tijdens wed strijden in Den Haag. Men nam aan, dat het opnemen van Corrie Schimmel in de estafetteploeg voor de vlin derslag een vergissing is geweest. Voor haar in de plaats had men nu Tineke Lageberg aangetrokken en met succes. Corrie Schim mel zwom een week geleden de 100 meter vlinder in 1 min 17,5 sec., Tineke Lagerberg, haar clubgenote, liet 1 min. 14.3 sec. noteren een aanzienlijk verschil dus. Voor de rest Cockie Gastelaars, Ada den Haan, Joke de Korte en Tineke Lagerberg (v.l.n.r.) worden gefeliciteerd na hun record prestatie. was de ploeg ongewijzigd. Joke de Korte nam de rugslag voor haar rekening in 1 min. 14,9 sec., een seconde langer dan de vorige week in Den Haag. Ada den Haan was met 1 min. 20 sec. 0.7 sec. sneller in Zwolle en Cockie Gastelaars was precies even snel als zeven dagen daarvoor: 1 min. 3.9 sec. Zo kwam het gewijzigde team op een totaaltijd van 4 min. 53,1 sec., waarmede het nog niet erkende wereldrecord van „De Robben" met 4 min. 54.3 sec met 1,2 sec. was verbeterd. Men vraagt zich overigens af of de FINA dit wereldrecord nog zal erkennen. Immers op het congres in Melbourne werd besloten uitsluitend wereldrecords, gemaakt in 50 meter of 55 yards-baden, te homologeren. In de toekomst zullen de Nederlandse zwem sters dus naar het buitenland moeten gaan, op zoek naar een 50 meter bad om daar tè trachten wereldrecords te verbeteren. En de overdekte 50 meter-baden, die er in Europa zijn, liggen of ver weg, of kunnen als „niet geschikt voor record-pogingen" beschouwd worden. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat de tijd van „De Robben" natuurlijk wel als Nederlands record kan worden er kend. hetgeen niet kan geschieden met de tijd van de ploeg uit Zwolle, die uit vertegen woordigsters van drie zwemclubs bestond. De uitslagen luiden: 1. en kampioen van Nederland Klaas Boot (De Halter, Alkmaar) 114,95 punten; 2. Van der Sande (VTV, Vlis- singen) 113.60 punten; 3. Van Galen (Her cules Hebe, Enschedé) 112.55 punten; 4. Groe. neveld (Donar, Den Haag) 110,50 punten; 5. Blits (Olympia, Amsterdam) 110.20 punten; 6. Sallé (Olympia, Amsterdam) 108.45 pun ten; 7. Jaegers (Wilhelmina, Bocholz) 107.65 punten; 8. Meynen (Hercules Hebe) 107.10 punten; 9. Hoogers (Volt, Tilburg) 106.85 punten 10. Honings (Werk naar Kracht, Bocholz) 105.80 punt. Deze turners zullen allen deel uitmaken van het Nederlands keurkorps. In de och tenduren zijn de kampioenschappen voor de jegd gehouden, welke werden gewonnen door Lammers (De Halter. Alkmaar) met 54.00 punten. Tweede werd De Roo (Hercules Hebe, Enschedé) 53.50 punten en op de derde plaats eindigde Vissenberg (PSV, Eindhoven) met 52.00 punten. KIEBOOM. De heer J. J. W. A. van de Kieboom uit Nijmegen is benoemd tot voor zitter van de sportcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Vereni ging. Deze functie was vacant, sinds het overlijden van de heer G. Joh. Bruinsma. Het is voor Waterloo zondag geen al te vreugdevolle dag geweest. De IJmuidense club verloor de belangrijke wedstrijd tegen Nautilus met tweeéén. Pas kort voor het einde kon Waterloo de opgelopen twee- nul achterstand uit een strafschop tot tweeéén reduceren. Waterloo blyft nog wel leiden, maar de spanning steeg omdat andere elftallen van deze gang van zaken profiteerden. NAS bijvoorbeeld klopte Halfweg met niet minder dan zeséén. Maar ook Geel Wit kwam weer goed voor de dag en be haalde een nuttige tweeéén zege over Swift. Goedemans gaf Geel Wit in de eer ste helft de leiding, waarna Van Koperen in de tweede helft de score opvoerde tot tweenul. Pas in de laatste minuut kon Swift de eer redden. Onze Gezellen was tegen WH vooral in de tweede helft aanmerkelijk sterker, want van een dubbelblanke stand bij de rust werd het vijféén voor de Gezellen. Wagemaker had de score geopend en na dat C. van Wees nog tweemaal had ge scoord, kon WH de eer redden waarna C. en F. van Wees de WH-doelman nogmaals passeerden. DIO en Bloemendaal ontliepen elkaar weinig hetgeen de uitslag (11) aantoont. De rust ging in met dubbelblank en na de hervatting scoorden Versloot en Gaart- man de doelpunten resp. voor DIO en Bloemendaal. De stand is: Waterloo 9-14 NAS 8- 8 Nautilus 9-13 Swift 8- 8 Onze Gezellen 10-12 AGS 10- 6 Geel Wit 10-11 Bloemendaal 10- 6 ASV 8-10 Halfweg 8- 5 DIO 9-10 WH 9- 5 In West II heeft THB zich door een vijfdrie overwinning op DOSR buiten elk gevaar gebracht. Bij de rust was het door Spoor en Kensen (2x) al drienul en toen het na de pauze viernul was ge worden voor THB dank zij Kensen, ge loofde de Haarlemse club het wel. Het werd via viertwee nog vijfdrie. Het laatste THB-doelpunt kwam van Kensen, die dus met vier doelpunten wel een zeer produktieve bui had. De strijd om de onderste plaats in de eerste klasse van de Haarlemse Voetbal bond krijgt een spannend karakter. DCO wist zowaar opnieuw te winnen en omdat ook Spaardam op de volle winst beslag legde, zijn er heel wat gegadigden voor de onderste plaats. Overigens was het een goede dag voor de Hoofddorpse Boys, want deze ploeg kwam aan de kop, dank zij een overwinning op Vliegende Vogels. DCO schijnt inmiddels de smaak te pak ken te hebben, want na de eerste zege op Haarlem 5 volgde thans de tweede waar van IEV het slachtoffer is geworden. Deze laatste club telt in de strijd om het kam pioenschap nu practisch niet meer mee Ook BSM zag z'n kans dalen vanwege het gelijke spel tegen EDO 3. Deze laatste had met rust een tweeéén voorsprong en BSM kon het met grote moeite tot twee twee brengen. DSK deed goed werk, want het liep een tweenul achterstand tegen DSS geheel in om tenslotte met tweetwee gelijk te spe len. Spaarndams overwinning (32) over Haarlem 5 was zeer belangrijk en ook die van Hoofddorpse Boys op Vliegende Vo gels, want daardoor kregen de Boys de lei ding in IA. Wel had VI. Vogels spoedig de leiding, maar nadat de rust met tweeéén voor de Hoofddorpse Boys was ingegaan, wonnen zij met drieéén. Hoofdd. Boys 10 15 EDO 3 10 7 Concordia 8 14 DCO 8 6 BSM 9 13 DSK 9 6 IEV 10 12 Haarlem 5 10 6 DSS 10 9 Spaardam 8 4 VI. Vogels 8 8 Goed werk van HFC 3 In 1B heeft HFC 3 goed werk gedaan om bij Ripperda 2 een zesvijf overwinning te behalen. Deze fraaie prestatie zette ech ter nog geen zoden aan de dijk, omdat de overige concurrenten voor de onderste plaats eveneens punten verzamelden. RCH 4 omzeilde een vrij lastige klip. want het klopte HBC 3 met drieéén en het moet nu toch al erg raar lopen wil het kampioenschap de Racing ontgaan. Storm vogels zegevierde over Schoten 3 (21), Hillegom won met vieréén van TYBB 2, terwijl ADO 2 op eigen terrein een vier nul nederlaag kreeg te incasseren tegen Velsen 2. RCH 4 10 20 ADO 2 8 7 HBC 3 10 13 TYBB 2 9 7 Schoten 3 10 13 EDO 4 9 6 St.vogels 4 11 13 Haarlem 3A 9 6 Ripperda 2 9 10 Hillegom 2 9 6 Velsen 2 10 8 HFC 3 10 5 Bij de tweedeklassers zal de strijd om het kampioenschap nu definitief worden uitgevochten tussen Renova en Vogelen zang die beiden wonnen. Renova schudde Alliance voorgoed van zich af en Vogelen zang overwon Heemstede. Renova zege vierde met drietwee. SVTJ ziet het ge vaar tijdig in want het klopte SHS met vijfdrie en DIOS won van Nieuw Ven nep met viernul. Met WD bleef het ook nu weer mis gaan. Tegen DSB moest met drienul de vlag worden gestreken en er moet een wonder gebeuren wil VVD de laatste plaats nog ontgaan. Hier luidt de stand: Renova 9 16 SHS 9 8 Vogelenzang 9 15 DSB 9 7 Nw. Vennep 10 11 Heemstede 8 6 Alliance 9 10 SVIJ 9 6 DIOS 8 8 WD 8 1 Het basketbalprogramma voor deze week luidt: Donderdag. Dames: TyphoonsZBVS; HOCSchilperoord (R'dam), 20 uur; RCH Antilopen 3.. Heren: Antilopen 2—White Stars 2; HOC VODO SC (Den Haag), 20 uur; Typhoons Rapiditas '31. Vrijdag. Dames: SC Haarlem 3—Typhoons 3; Rapiditas 2Antilopen 4. Heren: ZBVS—White Stars (20 uur); Ty phoons 3—IHJ 4; Antilopen—USV (R'dam), 20 uur; IHJ 2—Flamingo's 2. In Utrecht heeft de herenploeg van Con cordia, voor de districts tweede klasse, met een ruime 138 zege het Bussumse BHC er onder gehouden. De voorhoede was goed op schot, terwijl Frits Lablans als doelverdediger verdienstelijk debuteerde. Ook de dames van de rood-witten deden het niet onverdienstelijk door in de Mar griethal Laren, dat iets sterker bleek, door goed verdedigen te weerstaan. Gewisseld werd er op de stand 22, terwijl het einde kwam met een puntenverdeling: 4i. IJmond, nonchalant met schieten, bleek te gen het Haarlemse Rapiditas niet opgewas sen. De Rapidianen Koblens en Koelemeij verdedigden sterk, terwijl Teunissen (3xj en M. Molenkamp (2x) de meeste doelpun ten voor hun rekening namen. Eindstand 7—2. Adelborsten (AHV) heeft de goede posi tie ook tegen de afdelingsklasse Rapiditas 2 kunnen handhaven. Voor rust demon streerde AHV een groot overwicht, dat leidde tot een ruime 72 voorsprong. Na rust verdedigden de zwart-witten fel, zo dat AHV nog maar een maal kon scoren. Het plaatsen bij Rap. liet echter veel te wensen, zodat AHV met 85 verdiend beide punten veroverde. Zoals we verwachten was THB tegen AVA niet opgewassen en reeds met rust leidden de Alkmaarders met 74. Na de thee werd deze voorsprong nog vergroot tot 178. Ton Teunissen scoorden voor de gastheren liefst zes maal. De herenploeg van HOC heeft in Velsen- Noord een monster zege op IJmond 3 be haald. Met 145 wonnen de rood-witten. Bij de heren werd ingelast Concordia 2 tegen Concordia 3. Concordia 2 won met 14—5. Dames De dames van De Blinkert deden weer van zich spreken door voor derde achter eenvolgende keer een zege te boeken. Nu werden de reserves van Concordia het kind van de rekening met 73. Rapiditas heeft het vaste voornemen om leidster IJmond het vuur na aan de sche nen te leggen. Nu klopten de zwartwitten met 61 het reserve team van de IJmon- ders in eigen huis. Hoewel wij de overwinning van THB op Concordia 3 niet te- hoog mogen aanslaan, is toch wel gebleken dat de groen-witten het de laatste, weken niet onverdienstelijk doen. Met 41 werd Concordia 3, dat nog maar pas haar entree in deze competitie maakte, door THB geklopt. Mejuffrouw Duineveld scoorde drie maal voor THB. GAUL. De Luxemburger Gaul heeft een internationale cyclocross over 21 km. gewon nen, nadat hij direct na de start een duide lijke voorsprong op de 26 andere deelnemers had genomen. Gaul noteerde een tijd van 54 min. 18 sec. De Luxemburgse kampioen Schmit werd tweede in de 56 min. 2 sec. NEDERLAND—BELGIë. Na een wed strijd, waarin uitstekend spel werd getoond, heeft de Nederlandse militaire basketbal- ploeg zaterdagavond in de Apollohal in Am sterdam een 5567 nederlaag geleden tegen te Belgische militairen.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 8