Schipper naaste™ de vrouw PARIJS HEEFT EEN KOSTUUMMUSEUM Driehonderd jaar klederdrachten Onderwijs in Bloemendaal kampt met groot gebrek aan ruimte De gehuwde vrouw wordt op 1 januari handelingsbekwaam mmmm ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN Aspidistra, ouderwetse kamerplant Mejuffrouw dr. M. E. Nolte: Aantrekking leerkrachten wordt belemmerd door woningnood TrIumph 9 Financiering Bevoegdheid Schulden Woning en inboedel Bevrijd uit kelders kasten en kisten Kinderwagen Oppas Medische verzorging tijdens het weekeinde Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor u UW HAAR IS UW KROON MAISON C. J. OERLEMANS ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN1 oor rouw De Wet tot opheffing der handelingsonbekwaamheid der gehuwde vrouw zal op 1 januari 1957 in werking treden. Het meest kenmerkende van deze wet is, dat zij de man en de vrouw gelijke rechten en gelijke plichten geeft. Wel staat er nog in de wet, dat de man het hoofd van de echtvereniging is, maar deze bepaling geeft de man geen bevoegdheid om daadwerkelijk als hoofd op te treden. Twee volkomen gelijkgerechtigde kapiteins op het huwelijksschip, dat is het wezen van de nieuwe wet. De uitwerking van dit beginsel in de nieuwe wet kunnen wjj hier niet vol ledig weergeven. Wij zullen ons in hoofdzaak beperken tot datgene, wat op de huishouding betrekking heeft. Wie van de echtgenoten moet de kos ten van de huishouding dragen? De oude wet bepaalt hieromtrent slechts, dat de man gehouden is zijn vrouw al hetgeen nodig is, volgens zijn staat en zijn vermogen, te verschaffen. In de nieuwe wet is ieder der echt genoten dus zowel de man als de vrouw verplicht het geheel of een deel van zijn of haar inkomsten te be stemmen voor de bestrijding van de kosten der huishouding, daaronder be grepen de kosten der verzorging en op voeding van de kinderen. Voor zover voor dit doel niet bij huwelijkse voor waarden een bedrag is bepaald, dient ieder der echtgenoten daartoe naar evenredigheid van zijn inkomsten bij te dragen. Indien de inkomsten der echtgenoten ontoereikend zijn voor de uitgaven der huishouding, zijn de echtgenoten ver plicht op overeenkomstige wijze daartoe uit eigen vermogen bij te dragen. De nieuwe wet verleent de gehuwde vrouw zonder meer de bevoegdheid om huishoudelijke uitgaven te doen. Ook de man heeft deze bevoegdheid. Ieder der echtgenoten mag hier dus zelfstandig handelen. Op deze regel maakt de wet evenwel een uitzondering voor het kopen op afbetaling. De ene echtgenoot kan slechts met medewerking van de an dere echtgenoot zaken, die kennelijk ten behoeve van de huishouding strekken, op afbetaling kopen. Als dus de vrouw voor de huishouding een wasmachine op afbetaling koopt, zal de koopovereenkomst slechts rechts geldig zijn, indien de man daaraan medewerkt. Koopt daarentegen de vrouw zonder meer dus niet op af betaling een wasmachine, dan is voor deze gewone koopovereenkomst de medewerking van de man niet vereist. In dat geval zal de rekening voor de wasmachine dus in elk geval betaald moeten worden, ook al is de man het. niet eens met deze uitgave. Bij het kopen op afbetaling is de medewerking van de andere echtgenoot alleen nodig ten aanzien van huishoude lijke zaken. Niet-huishoudelijke zaken 'kunnen dus zonder medewerking van goederen nu zijn huishoudelijke schulden verhaalbaar? Volgens de nieuwe wet kan een huis houdelijke schuld van ieder der echtge noten verhaald worden op alle ge- meenschaps- en privé-goederen, dus ook op de privè-goederen van de echtgenoot, die de schuld niet gemaakt heeft. De rechtbank kan echter, wanneer daartoe gegronde redenen bestaan, op verzoek van de ene echtgenoot bepalen, dat deze niet meer aansprakelijk zal zijn voor de huishoudelijke uitgaven van de andere echtgenoot. Wij wijzen er evenwel met. nadruk op, dat de gemeen schap van goederen wel aansprakelijk blijft evenals het privé-bezit van de ver kwistende echtgenoot. De beschikking van de rechtbank zal dus direct prak tische gevolgen hebben, als de gemeen schap van goederen door huwelijkse voorwaarden is uitgesloten. Is dit niet het geval, dan blijft de niet-verkisten de echtgenoot via de huwelijksgemeen schap aansprakelijk. De beschikking van de rechtbank zal dan eerst praktische betekenis verkrijgen door een vonnis, dat de gemeenschap opheft. De gemeenschap van goederen kan worden opgeheven, wanneer een echt genoot op lichtvaardige wijzen schulden maakt, de goederen der gemeenschap verspilt, handelingen verricht, die ken nelijk indruisen tegen het bestuur van de andere echtgenoot over goederen der gemeenschap, of zonder redelijke grond weigert de nodige inlichtingen te geveh omtrent de stand van goederen en schul den der gemeenschap en het daarover gevoerde bestuur. Alleen voor huishoudelijke schulden geldt de regel, dat een schuld van de ene echtgenoot verhaalbaar is op het privé- bezit van de andere echtgenoot. Vot een niet-huishoudelijke uitgave van de ene echtgenoot is de andere echtgenoot dus niet in zijn privé-bezit aansprake lijk. Wel is ook een niet-huishoudelijke schuld verhaalbaar op het gemeen schapsvermogen en vanzelfsprekend ook op het privé-vermogen van de echtge noot, die de schuld gemaakt heeft. De andere echtgenoot kan hier dus alleen via de gemeenschap van goederen wor den aangesproken. De grens tussen huishoudelijke en niet-huishoudelijke uitgaven is niet scherp te trekken. De levenswijze en het inkomen van het begin spelen hier een belangrijke rol. Het kopen van een kostbare bontmantel kan een normale huishoudelijke uitgave zijn voor de echt genote van een bankdirecteur, maar net voor de vrouw van de jongste be diende. Wij laten hier nog een recente uit spraak volgen van de kantonrechter te Enschedé. Een vertegenwoordiger van een Boekhandel bracht een bezoek aan een arbeidersvrouw en bood haar het boek „De Vrouw als Huisdokter" voor f 44.te koop. Hij wist zo mooi te praten, dat de vrouw het boek kocht. Doch haar man dacht er anders over en weigerde de rekening te betalen. Voor de kantonrechter betoogde de ar beider, dat het kopen van een boek van f 44.geen gewone huishoudelijke uit gave was. Voor deze uitgave was dus de toestemming van de arbeider nodig en die had hij niet gegeven. De kanton rechter was het met de arbeider eens en wees de vordering van de Boekhandel af. Hier werd de oude wet toegepast. Bij toepassing van de nieuwe wet zou de arbeider vermoedelijk wel moeten be talen. Het is immers in arbeiderskringen gewoonte in gemeenschap van goederen te trouwen. Zou echter die gemeenschap door huwelijkse voorwaarden zijn uitge sloten, dan zou onze arbeider niet be hoeven te betalen, omdat het hier een niet-huishoudelijke schuld betreft. De handelingsbekwame vrouw zal haar eigen privé-vermogen zelf mogen beheren en daarover zelfstandig kunnen beschikken evenals de man alleen baas is over zijn privé-goederen. Ten aanzien van gemeenschapsgoederen bepaalt de nieuwe wet, dat de echtgenoot, van wiens zijde een bepaalde zaak in de ge meenschap is gevallen, daarover de vol ledige zeggenschap heeft. Indien de vrouw effecten heeft geërfd, welke in de gemeenschap zijn gevallen, is alleen de vrouw en'niet de man bevoegd die ef fecten te beheren en te verkopen. De wet noemt echter enige hande lingen, welke de ene echtgenoot niet mag verrichten zonder toestemming van de andere echtgenoot. De bedoeling is de echtgenoten tegen elkaar en tegen Dit ensemble, bestaande uit een fleurige rok met fijne gazen overrok en een zwarte blouse, vormt een charmante f eestuitdossing voor jonge meisjes. Er hoort nog een petticoat bij en een paar hoog gehakte uitgaansschoentjes. zichzelf te beschermen. Indien de echt genoten een eigen huls bewonen, mag dat huis niet worden verkocht of met hypotheek worden belast zonder toe stemming van de andere echtgenoot. Is de echtelijke woning door een der echt genoten gehuurd, dan mag deze de huur niet opzeggen zonder toestemming van de andere echtgenoot. De toestemming van de andere echtgenoot is o.a. ook vereist voor de verkoop of schenking van zaken, die tot de inboedel der ech telijke woning behoren. Wij vestigen er de aandacht op, dat de hierbedoelde toestemming voorge schreven is zowel ten aanzien van ge meenschapsgoederen als voor privé- goederen. Als de vrouw een piano in huis heeft, welke haar privé-eigendom is, mag zij deze piano niet verkopen zonder toestemming van haar man. En omgekeerd mag de man, als de echte lijke woning zijn privé-eigendom is. darop geen hypotheek nemen zonder toestemming van zijn vrouw. Mr. C. A. baron Bentinck de andere echtgenoot op afbetaling wor den gekocht. Als de vrouw voor haar genoegen een bromfiets op afbetaling wil kopen, kan zij dat doen zonder mede werking van haar man. HET HEEFT een halve eeuw moeten duren, maar nu is het dan toch eindelijk zo ver. Parijs, de internationale hoofdstad van de mode, heeft zijn kostuum museum, waar men de ontwikkeling van de klederdrachten in de loop van de laatste drie eeuwen bestuderen kan. Een studie, waarbij men ervaart, dat de vrouw j.., t t en zelfs de man zich niet alleen voortdurend weer anders uitdoste, maar dat A ansprakelljkheid Eva's dochters hun lichamen gaarne aan de grillige eisen des tijds onderwerpen. Jaren, waarin de taille een centimeter of wat moest worden opgehaald of naar beneden getrokken, wisselden met. tijden, dat de vrouw haar natuurlijke vormen te verbergen had, dan wel juist diende te accentueren, al naar gelang het passend werd gevonden de waarneembare verschillen tussen de geslachten te camoufleren ofwel te onderstrepen. Op het ogenblik, dat het huwelijk wordt gesloten, ontstaat er van rechts wege als het ware automatisch een al gehele gemeenschap van goederen, welke alle tegenwoordige cn toekomstige goe deren der echtgenoten omvat. Bij huwe lijkse voorwaarden kan evenwel de gemeenschap van goederen geheel of ge deeltelijk worden uitgesloten. Wij kun nen dus te maken hebben met drie soor ten van goederen: Gemeenschapsgoede ren, privé-goederen van de man en privé-goederen van de vrouw. Op welke (Van onze correspondent in Parijs) In het verrukkelijke Musée du Carna- valet, dat aan de geschiedenis van Pa- De Aspidistra pleegt men ook wel blarenplant te noemen. Ze wordt voor dit doel dan ook speciaal gekweekt. Het is een plant die het ten opzichte van de dagelijkse verzorging niet zo heel erg nauw neemt; ze kan wel eens overgeslagen worden met gieten en ze voldoet ook wel op een wat minder gunstige plaats. Hebt u een koele en donkere gang of overloop dan kunt u daar met de blarenplant toch nog wel wat bereiken; vorstvrij moet die plaats echter wel zijn. De Aspidistra heeft groene bladeren. Dat is de sterkste sooort. Er komen ook soorten voor met zilver- en goudbonte bladeren, die iets meer warmte nodig hebben. Voortkwe- De Aspedistra ken kunt u de plant al heel gemak kelijk door haar vroeg in het voorjaar te scheuren. Elk worteldeel moet dan ook een paar bladei'en bezitten. De plant is zeker gediend met veel water. In de zomermaanden doet men er goed aan wekelijks een weinig te bemesten: de bekende kamerplanten kunstmest kan men voor dit doel uitstekend gebrui ken. Een ouderwetse kamerplant dus de Aspidistra. Niet elke bloemist zal ze in voorraad hebben, maar ze zijn er in ieder geval nog wel. G. Kromdijk rijs is gewijd, had de directeur, mon sieur Jacques Wilhelm, twee kamers voor zijn kostuum-collectie gereser veerd, maar de meerderheid van zijn enorme voorraad moest, sinds tientallen jaren, vanwege het ruimtegebrek, wor den opgeborgen in kasten, kisten en kof fers, zodat men er zich nu eerst over kan verheugen, dat de motten in deze unieke verzameling nog niet veel onstui miger hebben huisgehouden. Sedert een paar weken heeft het Mu seum van de Moderne Kunst aan de Quai de New York een groot deel van zijn kelders aan de heer Wilhelm be schikbaar gesteld. Men kan zich zeker een romantischer en sfeerrijker plaats dromen, dan deze kille zalen, die soms bijna aan een bunker doen denken. Maar onmiddellijk moeten we dan toegeven, dat de directie met allerlei requisieten, kleine podia en fraai be hangselpapier geen moeite heeft ge spaard om een atmosfeer te scheppen, waarin deze kostelijke kleren goed tot hun recht komen. Het verleden gaat hier terug tot 1720, maar het zijn vooral de negentiende en de twintigste eeuw, die het rijkste verte genwoordigd zijn. Overigens is de con servator van plan elke drie maanden de schijnwerper op een andere époque te richten, zodat men in de gelegenheid zal worden gesteld zijn kennis van de mode op aanschouwelijke en boeiende wijze te verrijken. Die mode blijft intussen maar een zonderling verschijnsel. Iedereen doet er natuurlijk aan mee, maar hier zie je pas hoe belachelijk we ons soms aan de we reld durven vertonen. Neem die „robes chemises" bijvoor beeld die eens algemeen gedragen wer den en waardoor de mooiste vrouw tot. een afschuwelijk, vormloos schepsel werd. En de „robes culottes" uit de voorjaarscollectie van 1913, toen Paul Poiret de souvereine dictator van de Pa- rijse mode was en die ons nu de sponta ne kreet doet slaken, dat mooi toch we) anders is. Dan maar liever die sublieme jurk van donker en lichtblauw taffetas, die uit 1856 dateert of die prachtige damas ten kamerjas uit 1830. later, via die nauwe pantsers, waarin Van het begin van de achttiende eeuw af toen de rokken om „paniers" werden gedrapeerd tot de vermaarde klokrok- ken van omstreeks tweehonderd jaar onze lieve moeders en tantes haar be nen nauwelijks bewegen konden. En dan de kousen! Nu zouden we zelfs voor een balmasqué, die dingen nog potsierlijk vinden. Maar een goede halve eeuw geleden droegen alles dames die met hun tijd mee wensten te gaan van die felrode, zijden kousen met inleg- sels van zwarte kant. (De gekleurde kousen zijn er echter thans ook weer!) De heren zijn wel wat ingetoge ner geweest, al kwam in hun garderobe de fantasie dan ook weieens iets tè veel in de verdrukking. Het zijn dus gemengde gevoelens, waarmee men vandaag het kostuum museum verlaat. Toch raad ik u aan bij sen bezoek aan Parijs deze collectie van ruim duizend kledingstukken eens te 'aan bekijken. Een kinderwagen, waarmee u de trap op en af kunt rijden, is een Stockholms nieuwtje. Inplaats van vier wielen heeft deze wagen slechts twee naven. Aan iedere kant zitten tien spaken met „voeten". Charmante cocktail jurk voor feestdagen Vijf meisjes uit een HBS-klas te Jon- köping hebben een „Kinderoppas-maat schappij" in het leven geroepen „bel maarwij komen". Zij vragen f 1,30 per uur, maar hebben een extra tarief van f 2,25 voor ouders, die naar de bioscoop willen en geen andere drin gende reden voor hun uitgaan hebben. De Bloemendaalse wethouder van Onder wijs, mejuffrouw dr. M. E. Nolte, kan over de huidige noodtoestand in het onderwijs meespreken. Niet alleen behandelt zij de onderwijsproblemen van het Bloemendaal se gemeentebestuur, maar zij is tevens rec trix van het r.k. meisjeslyceum „Sancta Maria" in Haarlem. In een gesprek, dat wij onlangs met haar hadden, vertelde zij, dat het grote probleem in Bloemendaal, zowel als bij haar eigen school, het gebrek aan ruimte is. Met de vierhonderdtwintig leerlingen, die „Sancta Maria" bezoeken, huist men in drie ge bouwen, waarbij handwerken, tekenen en natuurkundelessen in de kelder gegeven moeten worden, waar een slechte ventilatie talrijke klachten heeft doen ontstaan. Bin nenkort zal er over deze toestand een me disch rapport worden uitgebracht. Het is dan ook dringend nodig, dat er een nieuw gebouw zal komen waarvan voorlopige plannen zijn gemaakt voor een terrein ach ter het „Huis met de Beelden" tussen de Wagenweg en de Leidsevaart. Optimisten verwachten, aldus mejuffrouw dr. Nolte, dat de nieuwe school, die plaats zal moeten bieden aan vijfhonderd leerlingen, over drie jaar klaar zal zijn. Maar voorlopig is de grond voor de bouw van de schooi nog niet overgedragen. Ook in Bloemendaal bestaat dringende behoefte aan uitbreiding en vernieuwing van bestaande scholen. Bij vele scholen moet les gegeven worden in noodlokalen, zoals bij de IVO-school, die naar een ge schikt bouwterrein voor nieuwbouw zoekt, en bij de Hartenlustschool, die wacht tot dat de christelijke school een eigen gebouw zal hebben. Ook de Bloemendaalse St. Jozefschool heeft met een groot ruimtegebrek te kampen. De toestand bij de kleuterscholen is in ADVERTENTIE Coiffure de sport Coiffure de ville Coiffure de cocktail Coiffure de diner Coiffure de gala Institut de Beauté HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, telefoon 14524. Apotheken: Apotheek Begemann en Snel- tjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Marnix- apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525; Teyler-apotheek, Teylerplein 79, tele foon 17946. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, tel. 22185; Overveen: dok ter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaal- seweg 223, Overveen, tel. 22884; Aerden- hout: dokter J. Tjakkes, Nic. Beetslaan 6. tel. 27570. Wijkverpleegsters: zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 en zuster A. G. Haagsma, Spiege- lenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26794. Apotheken: Voor de avond- en nachtdien sten zijn tot zaterdagmorgen 22 december voor spoedeisende gevallen geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 025608249 en de Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, Aerdenhout, tel. 26772. HEEMSTEDE: Artsen: J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9. telefoon 38103 en G. S. Nout, Camp- laan 20, telefoon 38763. Wijkverpleging: zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 27805 (en in de week van 17 tot en met 22 de cember des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand voortselaan 164, telefoon 26772 en Heem- steedse Apotheek, Binnenweg 98, tele foon 38197. ZANDVOORT: Artsen, dokter C. F. M. Robbers, Ko ninginneweg 34, telefoon 2813. Wijkverpleegsters: Zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, telefoon 2826. Apotheken: De Haltestraat-apotheek J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telef. 2389. Zondag 16 december de gehele dag ge opend, en in de week van 17 t/m. 22 december óók des avonds na 7 uur. Ech ter uitsluitend voor doktersrecepten en spoedgevallen. BENNEBROEK: Artsen: dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 430 LISSE: Artsen: Dokter A. J. Duymaer van Twist, Heerenweg 295, tel. 3453. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp, dokter Bult, tel. 6320. Nieuw-Vennep, dokter Nugteren,, tele foon 220. Badhoevedorp: dokter Faber. ADVERTENTIE mn akt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. Mejuffrouiu dr. M. E. Nolte Bloemendaal eveneens verre van rooskleu rig. Een stap vooruit betekent de aanbe steding van de 'nieuwe kleuterschool in Overveen, die nu heeft plaats gehad. De christelijke kleuterschool hoopt in de buurt van de Vrijburglaan een geschikt terrein te vinden. Bij de bouw van de nieuwe St. Jozefschool en van de christelijke ulo school zal men rekening moeten houden met gebouwen zonder gymnastieklokalen. De christelijke lagere Koningin Wilhel- minaschool heeft, evenals de Hartenlust school, wél plannen voor de bouw van een gymnastieklokaal. Een ander probleem, dat het onderwijs in ongustige zin beïnvloedt, is het ge brek aan leerkrachten. Op onze vraag, of er in Bloemendaal voldoende leer krachten te krijgen zijn, antwoordde mejuffrouw dr. Nolte, dat het aantal sollicitanten vrij groot is, maar dat het aantrekken van leerkrachten vaak af stuit op de woningnood, doordat er voor hen geen woningen beschikbaar komen. De bevredigende toevloed van leerkrachten schreef de wethouder toe aan de prettige omgeving van Bloemen daal, waardoor men er graag woont. Het bijbelonderwijs wordt thans los van het rooster op de openbare lagere scholen gegeven. Het is echter geen vak in de zin der wet.en dus worden de leerkrachten tot dusverre niet door het rijk betaald. In Bloemendaal wordt dit onderwijs meestal gegeven voor rekening van een vereniging of kerkgenootschap. Sommige gemeenten zijn wel bereid het godsdienstonderwijs geldelijk te steunen, waarbij zich echter de moeilijkheid voordoet, dat de godsdienst- ondei'wijzer niet als vakleerkracht erkend wordt, omdat het godsdienstonderwijs niet als zodanig in de wet wordt genoemd. Ge deputeerde Staten van enige provincies, zoals Friesland en Zuid-Holland, hebben dan ook aan deze gemeentelijke subsidie verordeningen hun goedkeuring onthouden, omdat zij meenden, dat deze in strijd met de wet zouden zijn. In de provincies Gel derland en Limburg daarentegen heeft men geen bezwaar gemaakt. Drie gemeenten in Noordholland, name lijk Amsterdam, Haarlem en Zandvoort hebben thans een regeling voor gemeente lijke subsidieverlening in voorbereiding, zodat met spanning wordt afgewacht welke beslissing Gedenuteerde Staten van Noord- holland zullen nemen. Intussen is in een dergelijk geval reeds een beroep op de Kroon gedaan, zodat bin nenkort een uitspraak te verwachten is, waardoor aan alle onzekerheid een einde komt. Mejuffrouw dr. Nolte gaf als haar per soonlijke mening te kennen, dat, hoewel het bijbelonderwijs niet verplicht kan wor den gesteld, bijbelkennis toch van groot belang bij de opvoeding is. ADVERTENTIE Permanent wave is een kwestie van vertrouwen en.goed modelknippen Cold-wave en 7 iède permanent vanaf 12,50 Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 „Door de eeuwen trouw" Woensdag 19 december houdt de afdeling Haarlem en Omstreken van de Stichting door de Eeuwen Trouw in hotel De Leeuwe rik te Haarlem een bijeenkomst, waarop mevrouw S. L. Lokollo en de heer F. Aponno, beiden uit Den Haag, het woord zullen voeren. Mevr. Lokollo, echtgenote van de gevolmachtigd minister van de repu bliek der Zuid-Molukken, zal de strijd op dit ogenblik in het land van herkomst bw^e- ken en de heer Aponno zal spreken over het verblijf van d 20.000 Ambonezen in Neder land. Hij zal daarbij de moeilijkheden die zich voordeden in de kampen van Ambonees standpunt bezien. Zuid-Molukkers, ver enigd in een snaar-orkestje zullen muziek ten gehore brengen. ADVERTENTIE Kantoormachinehandel M HARTOG Schoterweg 122, Haarlem, Tel 12681 International Languages Club Op dinsdag 18 december zal in Hillegom een bijeenkomst worden gehouden onder auspiciën van de International Languages Club. Het doel van de organisatie is om over niet politieke onderwerpen in verscheidene talen op vele plaatsen in Nederland lezingen te houden. Van dinsdag 8 januari af zal wekelijks een dergelijke avond in café-restaurant „Tres long" worden gehouden. De heer Wing uit de Verenigde Staten zal 18 december spreken over het Amerikaanse Engels ten opzichte van het Insular Engels. De heer Boelkens zal iets over Brussel vertellen. De Oosten rijker dr. Grogsmann houdt een lezing, ge titeld: „Mode-interieur en bloemen".

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3