Alleen Amerika kan verlies in Midden-Oosten nog beperken 11 Nieuw anti-stalinistisch kabinet in Hongarije in de maak Van dag tot dag\ In de geschapen situatie is geen winst te halen ^PracitAtoel Rust in Boedapest; nieuwe uitbarstingen in provincies Balans van de Frans-Britse actie in Egypte 0/2 de nmER voor vorming kabinet? 3 Terug van Jamaica Democratische critiek op buitenlands beleid der V.S. Betoging tegen Hongaarse opstand mislukte Ruim 7,3 miljoen voor de Hongaren Tijdbom tikt Pijnlijk tan denwissel en Examens Vierde groep Hongaren gearriveerd Laatste transport wordt maandag verwacht Prccht handen Heringa Wuthrich Kindje verkouden? 1 LX-J Westduitse Bondsdag heeft Saarakkoord aanvaard Waarom betaalt overheid mee aan De Waarheid? z A TER DAG 15 DECEMBER 1956 De Britse premier, sir Anthony Eden, is teruggekeerd van Jamaica, waar hij na de debacle van de Brits-Franse actie in Egyp te en na de bittere aanvallen op zijn politiek van de zijde der oppositie en som mige zijner buitenlandse collega's rust en verademing zocht. Hij heeft die rust en die verademing blijkbaar gevonden en bovendien de gelegenheid gehad om na te denken over het recente verleden. Zijn conclusie is niet vergassend: hij houdt voet bij stuk wat betreft de ge grondheid der politiële actie op Egyptisch grondgebied en zegt er meer dan ooit van overtuigd te zijn, dat „wij juist gehandeld hebben". Men kan de Britse premier het recht geven, er een eigen en zeer standvastige mening over deze aangelegenheid op na te houden en men kan zijn argumenten zelfs begrijpen, maar wanneer men de vandaag in ons blad opgenomen beschouwing van onze reisredacteur over de balans van de Brits-Franse actie legt naast de korte en hardnekkige verklaringen van Eden, komt men tot gerede twijfel ten aanzien van de uitspraak, die op een later tijdstip de ge schiedenis zal doen over datgene, wat de twee westelijke mogendheden in waarlijk penibele en tot daden dwingende situatie gedaan hebben. Dat daden nodig waren, kan niemand ontkennen die de situatie in het Midden- Oosten van voor de Brits-Franse actie be schouwt. Doch dat déze, onvoltooide en ook in zijn uitvoering niet zeer imponeren de daad van Engeland en Frankrijk in de gegeven situatie een verlossend en oplos send gebaar is geweest, kan toch moeilijk worden volgehouden. Verlies en winst zijn ook in de wereld politiek uitkomsten van beleid en inzicht. Als een siuatie geen winst belooft, is het desondanks niet verstandig, het verlies te vergroten. Het verlies, dat het westen door de ontwikkelingen in het Midden- Oosten bedreigde, te beperken en de tijd van gunstiger politieke conjunctuur af te wachten, was de duidelijke richtlijn die het koersbeleid van het westen had te bepalen. Dat Eden deze richtlijn allerminst heeft gevolgd, moet hij toch op Jamaica terdege hebben beseft. WASHINGTON (Reuter) De Demo cratische senator Fulbright heeft ver klaard, dat de senaatscommissie voor bui tenlandse zaken een onderzoek moet in stellen naar „de onhandige wijze, waarop de Republikeinen de buitenlandse politiek voeren". De senator zei van oordeel te zijn, dat de commissie en de Democraten als oppositiepartij de plicht hebben, de re gering te helpen bij het verhelderen van haar buitenlandse politiek en deze zo no dig te verbeteren. Fulbright verklaarde president Eisenhower nooit beschouwd te hebben als een „groot en inspirerend lei der op het gebied van de buitenlandse politiek" en dat minister Dulles „niets wezenlijks" heeft gedaan om de vraag stukken van de buitenlandse politiek tot een oplossing te brengen. Oostduitse studenten lieten het afweten BERLIJN (United Press). Het officiële communistische Oostberlijnse blad „Neues Deutschland" schrijft, dat studenten een betoging, waarin de Hongaarse opstand veroordeeld werd. hebben geboycot. Op de vergadering zou het lid van het politie bureau Karl Schirdewan spreken. De studenten besloten niet te gaan. De bijeenkomst werd toch gehouden in de Humboldtrimiversiteit. Schirdewan zei in zijn toespraak dat de universiteit „valse inzichten moest wijzigen en de socialis tische opvoeding moest verbeteren". „Neues Deutschland" schreef, dat uit de boycot bleek hoe noodzakelijk dit was. Voor de Hongaren was tot vanochtend op giro 777 in totaal f 3.850.111.57 en op giro 999 in totaal f 3.531.522.94 gestort. Van onze reisredacteur) Het wazig en wankel beeld van het Midden-Oosten begint langzamerhand voldoende te klaren om de balans op te maken van de Brits-Franse actie die het weken lang tot een schrikwekkende caleidoscoop maakte. Dc balans van een actie.. het is niet om na te kaarten, niet om te moraliseren, dat men haar onder ogen moet zien. De som van ongeduld, wensen en misrekeningen, roeke loosheid en aarzeling, begrijpelijkheden en onbegrijpelijkheden, die de aan leiding vormden tot de gewapende interventie tegen Egypte, kan buiten be schouwing blijven. Waar het thans om gaat, is het resultaat vast te stellen, de uitslag te toetsen aan het onverbiddelijk oordeel van de werkelijkheid. En wan neer men dat doet, dringt het woord „fiasco" zich onweerstaanbaar op. In een deel van de wereld, dat door zijn oliebronnen en door het Suezkanaal politiek, strategisch en economisch voor het westen van levensbelang is en dat door het vrijwel onoplosbaar Israelisch-Arabisch conflict een steeds tikkende tijdbom onder de wereldvrede is, een gebied dat bovendien kolkt van de hevigste emoties en ressentimenten, heeft het Brits-Franse ongeduld vrijwel ruineuze gevolgen gehad. In de eerste plaats voor de initiatiefnemers zelf: de Frans-Britse politieke invloed en economische belangen zijn, met uitzondering van Irak, waar de Britten nog een laatste wankele voet aan de grond hebben, van de kaart geveegd. Maar in tweede en belangrijker instantie moet het gehele Westen mee iDetalen aan de prijs, die voor de aanval op Egypte op tafel moet worden gelegd. Wat zijn de schadeposten? Een nieuwe populariteit van de Sovjet-Unie bij de Ara bische massa's, een vastere greep van het Kremlin op twee polen van het Arabisch nationalisme. Cairo en Damascus. Een nieuwe afkeer, ook tegen het westen (met uitzondering van de Verenigde Staten) bij de toch al rancuneuze Arabieren, die het de weinige Arabische leiders steeds moei lijker zal maken weerstand te bieden aan de wilde aandrang van die massa's om hun werke-lijke economische belangen (die bij het westen liggen) te ruilen voor emotio nele genoegdoening. Die twee globale ten denties zullen het westen in de komende jaren in het Midden-Oosten voor onover komelijke moeilijkheden plaatsen. Zij zullen van groter ongerief blijken dan de tijdelijke sluiting van het Suezkanaal en de sabotage van de Iraaks-Syrische pijpleidingen. Die technische schade kan worden hersteld, maar met de politieke zal dat minder ge makkelijk gaan. Zowel de pijpleidingen als het kanaal lopen nu eenmaal door de Ara bische woestijnen en zullen dat blijven doen. Inmiddels tikt de Israëlische tijdbom, brandpunt van alle Arabische gevoelens van revanche en verongelijktheid verder. Nu is er ter verdediging achteraf van de Frans-Britse dctie aangevoerd, dat zij op dit punt althans een heilzame UNO-inter- ventie heeft verwekt, die het Arabisch- ïsraelisch geschil eindelijk uit de wereld zou kunnen helpen. Ik heb in een vorig artikel uiteengezet, waarom ik niet aan een Arabisch-Israelische vredesregeling kan geloven. Zij die menen, dat de UNO door haar te langen leste in het veld gebrachte politiemacht een vredesregeling kan af dwingen, behoeven slechts de voorwaarden te lezen door Egypte gesteld en door Hammerskjoeld aanvaard waaronder deze politiemacht mag opereren. Die hou den een onverkorte Egyptische soevereini teit in. Maar, zo zeggen de pleitbezorgers van Londen en Parijs, er moest toch „i e t s" gedaan worden. De situatie was onhoud baar. Nasser, een dictator a la Hitier en Mussolini, voerde een onduldbare chantage- politiek. Nu is er tussen „iets" doen, en een wilde sprong in het duister wagen, waar van de gevolgen niet zijn te overzien, nog wel enig verschil. Dat de situatie aan het onhoudbare grensde hetgeen overigens te wijten is aan het feit, dat de westelijke grote mogendheden jarenlang „niet s" hebben gedaan is zeker juist. Maar bij dat „i e t s" doen, moet men zich niet door wensdromen laten leiden, zeker niet door de illusie, dat, als men Gamal Abdel Nasser van de kaart veegt, het terstond met de moeilijkheden, die de Arabische landen ons berokkenen, zal zijn gedaan. Er lopen namelijk in de Arabische lan den honderden Nassers rond en als men er één wegduwt, staat er een ander in zijn plaats. Zij zijn niet de aanstokers van het Arabisch nationalisme, maar de vruchten ervan, symptomen van het pijnlijk tanden wisselen, dat het nieuwe Arabische natio nalisme met zich brengt, vol gekrenkte trots, soms met de beste bedoelingen be zield, veelal die op de onverstandigste manier nastrevend, in een gevaarlijk op stuwende wisselwerking gevangen met de massa's, die zij heten te leiden, en in hoge mate onhandelbaar. Maar.de wereld.zal.pas. van deze onhandelbaarheden verlost wor den, wanneer het groeiproces in deze ach tergebleven landen zijn voltooiing nadert, wanneer geestelijke en materiële ontwik keling op stoot komt. Het einde van dat lang en moeizaam proces, dat het westen zal moeten blijven aanmoedigen, is overigens nog lang niet in zicht. En inmiddels zal het westen met deze moeilijke heren te maken krijgen en waar dat voor de eigen belangen onver mijdelijk is tot politieke zaken moeten komen. Het zal daarbij op situaties stuiten, waaruit eenvoudig op korte termijn geen winst te behalen is, waarin men op zijn best het verlies kan trachten te beperken. De huidige situatie in het Midden-Oosten is daar een treffend voorbeeld van. Maar Een can de kernpunten van het Israelisch-Arabisch geschil: een vluchtelingen gezin hokt in een lemen hut van een kamp in de Gaza-strook. Israëlische soldaten eieren bij een kampvuur in de Sinaï de overwinning, die later slechts een militaire, maar geen politieke zege zou blijken. Leiden. Kandidaatsexamen Ned. recht: mej. E. Jesse. Heemstede: mej. R. A. J. Mees, Groningen, mej. M. A. Pijl, Rotter dam; mej. E. V. Meeuwisse, Rotterdam; mej. H. Th. Timmer, Noordwijk aan Zee; mej. H. C. J. Laeijendecker, Heemstede; W. van Kooten, Rotterdam; J. J. van der Goes van Naters, Apeldoorn; R. O. Fock, Delft; H. J. Muller, Hilversum en C. J. Noë, Den Haag; doctoraal examen pharmacie mej. M. Kra nenburg, Rotterdam. Utrecht. Doctoraal examen geneeskunde: W. Bontkes, Zwolle; W. J. H. von der Fuhr, Tilburg; A. C. S. van der Heyde, Vught; J. C. van der Made, Overschie; F. L. A. Posf- houwer, Amersfoort; H. Rozenzweig, Utrecht; J. W. Schaper, Utrecht; L. F. B. Schooleman, Utrecht; F. K. van Spaendonck, Tilburg; C. P. Wiskerke, Colijnsplaats; M. Jongsman, Leiden. Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, op een proefschrift, getiteld: „Themis", H. Vos, Hoogeveen. Rotterdam. Bevorderd tot accountant F. Hoff, Rijswijk en D. J. Punt, Aalst. ADVERTENTIE Het symbool van een nederlaag: de witte vlag op de kanonloop van een vrijwel onbeschadigde Egyptische tank in de Sinaï. wie kan uit de huidige failliete boedel nog iets redden? Eén land: de Verenigde Staten. Welke verwijten men de vroegere Amerikaanse politiek in het Midden-Oosten ook kan maken, hoe men ook mag denken over de Amerikaanse houding jegens de Franse en Britse bondgenoten, het is onweerlegbaar, dat ten eerste het Amerikaanse prestige in de Arabische landen (met mogelijke uit zondering van Syrië) in zekere zin is ge stegen. De afkeuring van de Brits-Franse actie w-as in Arabische ogen een verras sende rechtvaardigheid. Ten tweede dat alleen Amerika het economisch ontredder de Egypte op de been en Nasser uit de ook voor hem onvoordelige totale omhelzing van Moskou kan houden. Ten derde alleen harde Amerikaanse waarschuwingen door Moskou voldoende ernstig worden genomen om van al te wikle penetratie-avonturen in het Midden-Oosten af te zien. Op deze drie gronden kunnen de Ver enigde Staten het westelijke verlies beper ken, in afwachting van gunstiger getij de precaire situatie in balans houden en enige greep op Nasser handhaven, mogelijk zelfs wanneer het ogenblik daar rijp voor zal zijn, zich van hem ontdoen, zoals zij Perzië van de wenende prémier Mossadeq be vrijdden. Er zijn voldoende tekenen om aan te nemen, dat de Verenigde Staten lering hebben getrokken uit hun voormalige fou ten in het Midden-Oosten. Nu de Brits- Franse actie, hoeveel van haar motieven ook verdedigbaar zijn, het westen in een veel ongunstiger positie heeft gebracht dan voorheen, verdient deze nieuwe Ameri kaanse aanpak, niet in de laatste plaats om wille van de westelijke eenheid, alle steun, ook van Londen en Parijs, waar men zijn trots weg zal moeten slikken, om door discrete afzijdigheid de laatste kansen niet te verstoren. Het vierde transport Hongaarse vluchte lingen is vrijdagmiddag om vijf voor drie uur in Utrecht gearriveerd. Bij deze groep bevinden zich vele intellectuelen en een groot aantal kleine gezinnen. Zij zijn on dergebracht in de Julianahal aan de Croe- selaan. Het is nog niet bekend hoelang de vluchtelingen ditmaal in Utrecht zullen verblijven. Men houdt evenwel rekening met de mogelijkheid dat de Hongaren lan ger dan drie dagen in de jaarbeurshal zul len blijven en hier ook door de politie zul len worden verhoord. In Utrecht zal men geen moeilijkheden ondervinden wanneer het vijfde transport vluchtelingen direct waarschijnlijk maandag op dit vierde zou volgen. Men heeft namelijk een capaciteit van ruim 1200 bedden. Het vierde transport bestaat uit 545 per sonen, waarbij 63 gezinnen en ruim 340 alleenstaande mannen. Verzetsstrijders van 13 jaar .Vele in Nederland wonende Hongaren hebben bij de nieuw-aangekomen vluchte lingen familieleden en kennissen ontmoet. Bij het transport bevond zich ook een Hongaars journalist, wiens vader voor de oorlog dagbladcorrespondent was in Den Haag. De thans gevluchte jounalist ging in Den Haag school en beoefende later in Hongarije zijn beroep. Vier jaar bracht hij door in Russische en vier in Hongaarse ge vangenschap. Tijdens de opstand in Hon garije werd hij bevrijd en nam de leiding van een verzetsgroep in het achtste district van Boedapest op zich Onder zijn strijd makkers bevonden zich ook drie knaapjes van 13 jaar die even fel vochten als de ouderen. Russische vlammenwerpers maakten een eind aan de ongelijke strijd en de groep vluchtte naar Oostenrijk. Men is zoveel mogelijk bij elkaar gebleven en kon, dank zij de medewerking van de Ne derlandse autoriteiten in Wenen, naar Ne derland worden overgebracht. Hier neemt deze groep verzetsstrijders, waaronder ook de drie jeugdige knapen, een bijzondere plaats in het vluchtelingentransport in. ADVERTENTIE en nimmer ruw of schraal Tube 95 cl. Het is de Hamamelis die het 'm doet ADVERTENTIE H a a re m CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Jaar-eter Gisteren heb ik hem gezien: het beest dat tijd vreet. Hij zat onder mijn bureau en kwispelde met zijn staart. Ik keek hem treurig aan, verschoof wat geschrokken in mijn stoel enhapEen jaar was voorbij. Hé, waar was dat jaar nu weer? Zo net was het vorig jaar en nu is het al volgend jaar. Wat had ik niet al willen doen in dat jaar? Een boek schrijven, een film ontwer pen, een toneelstuk afmaken, zes korte verhalen produceren en nu, waar was dat jaar ineens gebleven? Ik keek onder mijn stoel, ik voelde tus sen het tapijt en de vloer, ik zocht achter de schilderijen, zelfs in de omslag van mijn broekspijpen, maar nergens was dat ver miste jaar. Wel vond ik een heel oud jaar (1937) helemaal verdroogd en beschimmeld in een oud paar pantoffels achter de cen trale verwarming. Maar nergens was dat verdwenen recente jaar, waarvan ik zoveel verwacht had. En toen zag ik de Jaar-eter. De Jaar-eter lag te grijnzen op zijn ktissentje, likte met een vurig rode tong zijn blikkerende tan den en keek mij uitdagend aan. „Doe mij eens wat", leek hij te grommen. Kom hier, jij veelvraat", zei ik boos. Maar hij bewoog zich niet. „Geef mij mijn jaar terug". Maar ik had net zo goed tegen de elektrische kachel kunnen praten. Ik riep mijn vrouw. „Kom gauw", zei ik, „daar is het beest dat mijn beste jaren heeft opgegeten". Mijn vrouw haastte zich de kamer in. „Waar?" „Daar, onder het bureau". „Je droomt". Ze legde een koele hand op m.ijn voorhoofd. Neem je temperatuur op. Ik zei nog. dat je je schoenen op tijd had moeten laten bezolen. Neem maar twee aspirientjes in warm water". „Maar zie je hem dan niet? Met zijn vu rige ogen, spitse tong, valse klauwen en gezwollen pens? Twee oorlogsjaren, zeven na-oorlogsjaren, drie vóór-oorlogsjaren, twee maal driehonderdvijfenzestig dagen, met nog een paar schrikkeldagen er bij. Honderdvierenveertig maanden, meer dan zeshonderd wekenIk huilde bijna. „Onzin. Je ijlt. Er bestaat geen beest dat tijd eet". „En waar zijn ze dan gebleven, die jaren?" „Je hebt ze gewoon versnipperd, ver kwist, verspild. Ga nou even rustig liggen, met de reisdeken over je". Ik keek naar de Jaar-eter. Het ondier opende zijn bek triomfantelijk en begon toen geleidelijk te vervagen. Even later was de plek leeg. Mijn vrouw zegt, dat het koortsvisioenen, zijn, de dokter spreekt van projecties van labiele schuldgevoelens, maar ik heb het gezien, het beest dat tijd vreet. Waar zijn die jaren anders gebleven? H. B. Fortuin (Van onze correspondent in Wenen) Op het ultimatum van het Hongaarse leger, dat gisteravond afliep, heeft het secretariaat van de ministerraad geantwoord met het verzoek om de termijn met nog 48 uur te verlengen, omdat er een nieuwe -egering zou worden gevormd. Binnen twee dagen echter zal het nieuwe kabinet op het ultimatum antwoorden. Vooral in Boedapest verspreiden zich de ge ruchten, dat het kabinet-Kadar weldra demissionair wordt. Men veronder stelt aldaar, dat Radar niet meer als premier zal optreden, wel echter als eerste secretaris van de communistische partij. Als kandidaten voor het ambt van premier worden genoemd: de vroegere staatspresident Tildy, de voorzitter van de kleine boerenpartij, voorts de twee ministers in het laatste kabinet van Imre Nagy, namelijk Zoltan Szanto en prof Lukacs, twee communisten, die overtuigde anti-dalinisten zijn. Lukacs speelde een rol in de Petöfi-club en zat tezamen met Imre Nagy in het Joegoslavische ge zantschap, waarna zij werden ontvoerd. Zij zijn evenals Nagy in Roemenië. Diplomatieke kringen ontkennen de aanwezigheid van de Russische gene raal Serov in Boedapest. Daartegenover wijst men op de grote invloed van de vroegere Tass-correspondent, Diakov, die Radar volkomen in zijn macht zou hebben. FlfVICTP nntvAPrflpn fpriltf weer naar hun fabrieken en bedrijven te UillVUO UCI1 ICI zijn gegaan) maar zij kunnen er niet wer- Dan rug, keel en borstje inwrijven met De minister van Economische Zaken, A. Apro, zal waarschijnlijk niet terugkeren, daar hij al sinds vier dagen zenuwziek is en in 'n oprichting moest worden opgenomen Ook de vrouw van Kadar heeft een zware zenuwaanval gehad en bevindt zich in een sanatorium. Om de middenstand voor zich te winnen heeft het communistische bewind verklaard, dat Rakosi en Geroe de kleine neringdoenden ten onrechte hebben ge ruïneerd. In 1949 waren er nog 367.000 middenstandsbedrijven, maar in 1955 nog slechts 51.000. De hoge belastingen hadden tot ge volg, dat de middenstanders ófwel failliet gingen, ófwel gedwongen waren hun zaken aan de staat af te geven. Het huidige be wind zal nu echter steun willen geven, vooral door een rechtvaardiger belasting- politiek. Tevens wordt het recht van ver gaderen, alsmede de vrijheid van pers en van meningsuiting officieel erkend, maai de vergaderingen moeten drie dagen van te voren bij de betreffende instanties wor den gemeld. Tegen overtreding wordt ge dreigd met zware gevangenisstraf van zes maanden tot vijf jaar. Om de bevolking verder nog gunstig te stemmen, heeft Pözse, de nieuwe plaatsvervangende minister van Binnenlandse Zaken, 42 A.V.H.-officieren ontslagen en uit de politie verwijderd. Ook zal het gehate Stachanov-systeem worden opgeheven. De lonen zullen berekend wor den volgens wei-kuren en op basis van de productiviteit. De mijnwerkers worden herhaaldelijk opgeroepen om zoveel moge lijk kolen af te leveren, daar hiervan de naaste toekomst van het land afhangt. Met uitzondering van een paar fabrieken, waar nog gestaakt wordt uit protest tegen de arrestatie van de twee arbeidersafge vaardigden, schijnen de meeste arbeiders ken bij gebrek aan stroom en kolen. Ver scheidene hotels in Boedapest zijn zonder licht en in enkele ziekenhuizen kunnen de zalen niet meer worden verwarmd. Bloedige botsingen In de provincie echter schijnt het nog niet rustig te zijn. In de stad Miskolc is het tot zeer bloedige botsingen gekomen, waar bij de commandant van de A.V.H. Sandor Oprendek werd neergeschoten. De stad brandt op verschillende punten. Tot gis teren zijn er vijfhonderd doden en meer dan duizend gewonden te beklagen. Ook geven de berichten toe, dat steeds meer Russische soldaten zich bij de verzetsbe weging aansluiten. In het Bakony-gebergte zouden twee tot drieduizend Russen naar de partisanen zijn overgelopen. Het grootste aantal bevindt zich in de omgeving van Pees en vooral in het Mecsek-gebergte, waar vijf tot zes duizend Russische soldaten in contact staan met de vrijheidsstrijders. Ook in Boedapest schijnen Russische soldaten te deserteren. Men spreekt daar over vier tot vijfhonderd man, die zich burgerkleren hebben aange schaft en zijn verdwenen. Op grond daar van is er gisteren op het vliegveld van Boe dapest een afzonderlijke afdeling Russische militaire politie geland. WENEN (United Press). Radio-Boeda- pest deelde in een uitzending vanmorgen om tien uur mede dat in de Zuidhongaarse stad Kecsemet gisteren een groep contro- revolutionairen was gearresteerd. Vandaag worden de arrestanten voor het standge recht gevoerd. De radio las vervolgens de tekst van een artikel in Nep Szabadsag voor, waarin gezegd wordt dat de standrechtbanken slechts personen kunnen veroordelen die op heterdaad worden betrapt. Alle aangeklaagden hebben het recht op verdediging, aldus het blad. Het hof kan behalve tot de doodstraf ook straffen tus sen de tien en vijftien jaar geven. Een be roep op de uitspraak is niet mogelijk, er kan alleen genade worden verleend. Indien het hof beslist tegen de „genade", moet de doodstraf binnen twee uur wor den voltrokken. BONN (DPA/UP) - De Westduitse bonds dag heeft met algemene stemmen de ver dragen inzake terugkeer van Saarland naar West-Duitsland in tweede en derde lezing goedgekeurd. De politieke aanslui ting van Saarland bij de bondsrepubliek wordt op 1 januari van kracht. De econo mische aansluiting volgt drie jaar later. Op 21 december gaat het wetsontwerp naar de „Bundesrat" (Eerste Kamer). Goed keuring van dit orgaan is niet noodzake lijk. De Franse Nationale Vergadering en het Saarlandse parlement hebben het ver drag al geratificeerd. Vrageti van Kamerlid Het lid van de Tweede Kamer de heer Bachg heeft aan de minister-president schriftelijk gevraagd of het juist is dat aan het communistische dagblad ,,De Waar heid" nog steeds van overheidswege mede delingen ter publikatie worden verstrekt en zelfs advertenties en/of mededelingen, voor welker publikatie de overheid betaait. De heer Bachg meent dat de overheid geen kopij en financieën dient te verstrek ken aan een blad, dat er stelselmatig op uit is, door misbruik van rechtsstaat en demo cratie, ons nationaal bestel te ondermijnen. Hij verzocht minister Drees zo snel mo gelijk hieraan een eind te willen maken. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 5