(merujn en de wonderbessen Y hoogtezon DE LAATSTE TOAST Australische tennissers in vorm tegen Amerikanen J Agenda voor Haarlem H. J. Maertens n.v. FINALE DAVIS CUP Boksen Duilio Loi versloeg Spanjaard Hernandez Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS Cor Braasem van Barcelona naar Manresa Hongaarse atleten in San Francisco Kuenen snelste atleet in cross in Oirschot Kersttoernooi Zwart Wit Goede prestaties in het tafeltennistoernooi van D10S Betaling abonnementsgeld per giro De bridgecompetitie Het Buitenhof alleen op onderste plaats Standen in bridgecompetitie voor viertallen Zomer-zeilprogramma Internazionale door Honved verslagen Brand vernielde hotel te Finsterwolde r~ VERVOLGVERHAAL DOOR JAKOBJAKOBI Y Leidse student gedood bij auto-ongeluk Examens Kerkelijk Nieuws DONDERDAG 27 DECEMBER 1956 Op de eerste speeldag van de finale van het tennistoernooi om de Davis Cup, de Challenge Round, heeft Australië, beker houder, een 20 voorsprong genomen op de Verenigde Staten. Lew Hoad, 22 jaar, won van Herb Flam, 28 jaar, met 62, 6—3, 63, en Ken Rosewall, 22 jaar, won van Vic Seixas. 33 jr., met 61. 64. 46. G1. Er werd gespeeld voor een uitver kocht stadion met 18.000 toeschouwers. De partijen waren zo eenzijdig dat het prac- tisch zeker is dat de „Aussies" de beroem de zilveren trofee zullen behouden. Als zij winnen, zal het de vijfde maal in de laat ste zes jaar zijn. In beide wedstrijden toon den de Amerikaanse spelers zich sterk ge ïrriteerd door beslissingen van de lines men. Speciaal Seixas toonde zich geprik keld toen verscheidene beslissingen ten gunste van Rosewall gegeven werden. Op zeker ogenblik werd zelfs onder het pu bliek „neen" geschreeuwd, toen een base line-shot van Seixas „out" gegeven werd. Rosewall hoad Flam was welhaast een klasse minder dan Hoad, maar misschien had hij het er wat beter afgebracht indien een beslissing van een linesman in de derde set in zijn voordeel was uitgevallen. De Californiër had toen een voorsprong van 31 en hij had advantage in een deuced game, toen de tweede service van Hoad goedgekeurd werd, hetgeen de Australiër in staat stelde de situatie opnieuw op deuce te brengen. De Yank en ook vele toeschouwers meenden dat de service out was en als de beslissing zo was uitgevallen zou Flam een voorsprong van 41 hebben gekregen. In plaats daarvan won Hoad de game, na ne gen maal deuce. Flam, vermoeid en ont moedigd, bood daarna geen tegenstand meer en Hoad won de laatste vijf games en zegevierde zo met straight sets. Seixas, die nu 12 maal van Rosewall heeft verloren van de 14 maal dat zij in de loop der jaren tegenover elkaar hebben gestaan, scheen niets goed te kunnen doen. Rosewalls gerenommeerde backhand was minder sterk dan gewoonlijk, maar zijn veld-taktiek was briljant. Ongeacht of Seixas verkoos naar het net te stormen of zich op de baseline terug te trekken, bijna steeds werd hij door Rosewall uit positie gespeeld. Seixas ontving een enthousiast applaus in de tweede set, toen hij opzettelijk een service van Rosewall in het net sloeg, om zo „quitte" te maken .voor een naar zijn mening onjuiste beslissing van de linesman' in zijn voordeel. .Het beste wapen van Seixas was 'zijn backhand, welke hem hielp de derde set te winnen, maar zijn forehand returns en smashes boven het hoofd waren vaak te hard. Zoals gewoonlijk speelde Rosewail zeer vast, wanneer het er op aan kwam de vitale punten te scoren. Geen contracten Inmiddels heeft promotor Jack Kramer bekend gemaakt dat Vic Seixas geen prof wil worden. Ik heb geen concreet aanbod gedaan, maar ik heb hem gepolst en hij zeide dat hij niet geïnteresseerd was. Dat is dus afgedaan, aldus Kramer. Kramer weigerde te bevestigen dat hij de handte kening van Rosewall zo goed als in zijn zak heeft. .,Na wat vorig jaar gebeurd is, moet ik het eerst zien voor ik het geloof", aldus Kramer. Hij wees er op dat hij indertijd gedacht had dat hij Rosewall en Hoad „te pakken" had voor 1956, maar dat zij hem toen toch nog ontglipt waren. Cup behouden De Davis Cup blijft in Australië. Nadat de „Aussies" een 20 voorsprong hadden genomen in de „challenge Round", werd vandaag ook liet dubbelspel een Austra lische zege. Hoewel nog twee enkelspelen op het program staan, is de nu reeds be reikte 30 stand beslissend. De Australiërs Lew Hoad en Ken Rose wall wonnen vandaag van Vic Seixas en Sam Giammalva met 16, 61, 75, 64. De wedstrijd van vandaag werd gespeeld onder een hete zon. Er waren 18.000 toe schouwers. De Australiërs waren 121 fa vorieten, maar de Amerikanen verrasten door na een 11 stand in de eerste set zes games achtereen te winnen, waardoor zij de eerste set wonnen en in de tweede set een voorsprong namen. Hiermee had den zij echter hun meeste kruit verschoten. Hoad, wiens keiharde service te goed voor de Amerikanen was, en de slimme Rose wall stopten de Amerikanen af door in de De Europese lichtgewicht bokskampioen, de Italiaan Duilio Loi, heeft in een titel gevecht de Spanjaard Jose Hernandez op punten verslagen in een wedstrijd over vijftien ronden. Het was de zesde maal dat Loi zijn titel verdedigde. In 1954 had hij na een ge vecht met de Zweed Jorgen Johansen het Europees kampioenschap op zijn naam ge bracht. Zeven maanden geleden was de uitslag van een wedstrijd tussen Loi en Hernandez onbeslist en insiders waren toen van mening dat de Spanjaard in een volgende ontmoeting Loi zou kunnen ver slaan. Na een fel begin kreeg de wedstrijd een saai karakter en bij de zevende ronde maanden de toeschouwers beiden tot meer actie. Het tempo werd evenwel in de drie volgende ronden niet verhoogd. Pas in de elfde ronde viel Loi zijn tegenstander fel aan. De Italiaan beschikte echter niet over een harde punch. Zijn aanvallen in de laatste vijf ronden brachten hem de over winning. In de laatste ronde werd de Span jaard voortdurend bestookt met rechtsen en linksen op het gelaat. Hernandez zocht toen zijn toevlucht in de clinch. tweede set zelf zes games achter elkaar te winnen en vervolgens toonden de „Aussies" zich de betere ploeg in de zwaar bevochten derde en vierde sets. In de 13 davis Cup-wedstrijden tussen Australië en de Verenigde Staten hebben de Aussies nu een 76 voorsprong geno men en van do laatste 7 ontmoetingen won nen zij er 6. De mogelijkheid is groot dat evenals vorig jaar de Australiërs hun ten- nissuprematie zullen uitdrukken met een 50 overwinning. De Amerikanen hebben zich niet zonder meer gewonnen gegeven vandaag. In de vierde set brachten zij het zelfs nog tot 44. Maar toen verloor Seixas zijn service toen hij twee gemakkelijke lobs in het net drukte. Dit gaf de Aussies één hand aan de beker en zij grepen die snel toen de gewel denaar Hoad zijn service hield in de laat ste game. De jeugdige Giammalva uit Texas, die voor het eerst in een Challenge Round speelde, speelde prima, maar de vermoeide veteraan Seixas was opnieuw uit vorm. Wat de Australiërs betreft, Rosewall speel de onder zijn normale vorm, maar Hoad was op zijn best. ADVERTENTIE HAARLEM De Nederlander, mr. Cor Braasem, die en kele jaren de zwemclub Barcelona getraind heeft, is vertrokken naar de nabijgelegen stad Manresa, een belangrijk sportcentrum in deze streek, om de functie van zwemcoach over te nemen. De opvolger van Braasem in Barcelona is de Hongaar Alos Rajk.i, die met zijn vrouw uit Boedapest gevlucht is. Achtendertig atleten uit Oost-Europa, die aan de Olympische Spelen in Melbourne hebben deelgenomen, zijn in San Francisco aangekomen. Deze ploeg omvat 21 manne lijke en 9 vrouwelijke atleten uit Hongarije, vier Hongaarse officials en vier Roemeense atleten. Laszïo Tabori, die tijdens de Spelen op de 1500 meter vierde werd, behoort tot deze ploeg. Hij zei bij aankomst, dat hij hoopte tijdens het winterseizoen op over dekte banen op de mijl te kunnen uit komen. De nationale cross te Oischot over on geveer 10 km. is door Frans Kuenen (sprint) gewonnen in 32 min. 6 sec. De deel nemers hadden het extra.moeiijk want een koude, felle wind en sneeuwbuien ver zwaarden het parcours, dat was uitgezet door bossen en over zandgrond. Na Kuenen kwam Veldhuizen (Orion) aan de finish met een tijd van 32 min 35 sec., gevolgd door Roovers (Thor) met 33 min. 33 sec., Van Loon (Thor) 33 min. 52 ces. en Van Ekelen (Thor) 33 min. 54 sec. Een goede tijd werd voorts genoteerd door de B-klasser Verstegen (PSV), die 33 min. 34 sec. had laten afdrukken. Voor de elfde maal organiseerde de hockeyvereniging Zwart Wit te Breda het kersttoernooi. Dertien verenigingen, waar onder drie Belgische en een Duitse, namen er aan deel. De clubs werden verdeeld in drie poules, waarvan de twee best ge- nlaatsten overgingen naar de finalepoule. Deze laatste werd gespeeld volgens het bekersysteem. Winnaar werd Breda, dat in de eind strijd de Haagse club IiGC naar de tweede plaats verwees na strafslagen. De wed strijd zelf was, ook na de verlenging, met de blanco stand 0-0 geëindigd. Om de derde en vierde plaats werd ge speeld tussen Zwart "Wit en Push. Push won deze ontmoeting met 2-0. Op tweede kerstdag hield de vereniging DIOS in het Tafellennishuis Guus Wolters te Haarlem een geslaagd toernooi. Talrijke deelnemers uit de gehele afdeling Kenne- merland waren verschenen, het vertoonde spel gaf alle reden tot tevredenheid, terwijl bovendien het omvangrijke programma stipt volgens tijdschema afgewerkt kon worden. In de overgangsklasse drongen G. Plies- ter, H. Eijking, C. Schoof en P. Klabou tot de halve eindstrijd door. Schoof en Eijking slaagden er in te winnen en moesten dus tegen elkaar de finale uitvechten. Hier bleek het. dat Cees Schoof duidelijk de sterkste was. De Beverwijker werd met flink verschil in drie games geklopt, zodat Schoof zich dus winnaar van dit toernooi mocht noemen. In de eerste klasse werden favorieten als Witteman, Jansen, Boot en Eijking al in hun finales uitgeschakeld. Verrassend drongen Theo Hart en Anneke Lahey door tot de finale, die met ruim verschil door de Togido- speler gewonnen werd. In de derde game zegevierde hij met 219. Een goed resultaat voor deze tweedeklasser. In het dubbelspel was er een prachtige zege voor het HBC-TOG koppel Pliester- v. Abbevé, dat de Togido-spelers Voogt Schoof ruim klopte. Eerder hadden laatst genoemden in een uitstekende partij Kla bouWolters verslagen. Bij de dames vier den Jo Barendregt van Johez triomfen. Eerste prijzen in het enkelspel in de twee de en derde klasse plus een eerste prijs in het dubbel, samen met Letty v. d. Putten waren een rijke oogst. In het gemengd dub bel winst voor PliesterLahey, voor Schoof —Smit. Togido kreeg met 17 punten de vereni- gingsprijS: Rapidity werd tweede, Johez derde, Ready vierde en DSB vijfde. De uitslagen Heren enkelspel: overg.kl.: 1. C. Schoof (Togido). 2. H. Eijking (Rapidity); le kl.: 1. Th. Hart (Togido), 2. A. Lahey (Johez); 2e kl.: 1. B. Hart (Togido), 2. H. Canjels (Oranje Zwart); 3e kl.: 1. J. Luining (To gido), 2. Th. Keet (Rapidity); 4e kl.: 1. J. Oostebroek (DSB), 2. B. Winder (Rapidity). Junioren: 1. J. v. d. Mey (Rapidity), 2. H. v. Raay (GTTC). Dames enkelspel: 2e kl.: 1. J. Barendregt (Johez), 2. L. v. d. Putten (Togido); 3e kl.: 1. J. Barendregt (Johez), 2. Tr. Rozemeyer (Rapidity); 4e kl. W. Philippo (Ready), 2. T. Geldermans (Rapidity). Heren dubbelspel: overg. kl.: 1. G. Pliester E. v. Abbevé (HBC-TOG), 2. R. Voogt— C. Schoof (Togido); 2e kl.: 1. OostveenJ. v. Egmor.d (Togido-TOG), 2. W. KleinW. v. d. Putten (HBC-Togido)3e kl.: 1. H. StevensB. Hart (Johez-Togido), 2. D. WinderTh. Keet (Rapidity); 4e kl.: 1. C. HuyerJ. Oostenbroek (DSB), 2. G. v. WesterhovenJ. Zwiers (Ready). Dames dubbelspel: 2e/3e kl.: 1. J. Baren dregtL. v. d. Putten (Johez-Togido), 2. N. VermeulenN. Wolters (Togido); 4e kl. 1. W. Philippo—J. de Vreede (Ready), 2. mevr. v. Abbevé—T. v. d. Heyden (TOG-Togido) Gemengd dubbelspel: overg./le kl.: 1. G. PliesterA. Lahey (HBC-johez), 2. C. SchoofR. Smit (Togido-Rapidity)2e kl.: 1. B. HartN. Vermeulen (Togido), 2, G. BootJ. Witteman (Togido-TYBB)3e kl. 1. J. v. d. MarkJ. Barendregt (Johez), 2. A. WinderA. Smits (Rapidity); 4e kl. 1. B. WinderA. v. Diermen, 2. Th. Geldermans H. v. d. Mey (allen Rapidity). :CCODCCCCCCCCCOCCCCCO -rr.-rrr-.-rrrc&yxcOZCCCCCCCCOXCCCC' U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f7.15, post- abonnés 7.65. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn for mulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE cooccccocoooocxx>cocooc<xc<xxxx«x>ccccocco:x>coocccococc6 De Continental Club had het voor de bridgecompetitie in Amsterdam tegen de Bridgekring 2 in de eerste helft niet moei lijk, temeer daar de Amsterdammers niet over gebrek aan geluk te klagen hadden. In de tweede helft konden Haver-Krijns en Van der Lely-De Lange weliswaar iets van de achterstand inlopen, doch elf match- punten bleven de gebroeders Goudsmit met Cats-Kramer tenslotte nog voor. De Oude Bond was niet bijzonder op dreef tegen de Bridgekring 1. Stevens maakte nogal wat fouten en ook Amsingh- Rebattu konden niet tot grote dingen komen. Daar Lengyel het niet alleen kon doen, moesten de Amsterdammers door in elke helft elf matchpunten te verliezen, met 59-37 de meerderheid van gebroeders Oudshoorn met Slavenburg-Polak erken nen. Het Rotterdamse team heeft door deze overwinning nog een aardige kans op het kampioenschap. Het Buitenhof verloor in Amsterdam van W.O.C. Wij wisten, dat de Hagenaars dit jaar niet erg op dreef waren, doch dat zij deze belangrijke wedstrijd tegen de andere degradatie-kandidaat met 20 match- punten zouden verliezen, hadden wij niet verwacht. De Hagenaars waren onfortuin lijk met slambieden en brachten niet de kracht op deze tegenslagen te overwinnen. De stand is thans: 1. Continental Club, 5 gespeeld, 8 punten. 2. Bridgekring-1, 6 gesp., 7 pnt. 3. De Oude Bond, 5 gesp., 6 pnt. 4. Bridgekring-2, 6 gesp., 5 pnt. 5. W.O.C., 5 gesp., 4 pnt. 6. Het Buitenhof, 5 gesp., 2 pnt. De ranglijsten in de bridgecompetitie voor viertallen zijn op het ogenblik als volgt: Hoofdklasse A: Sans Atout 1 5 3 0 2 6 pnt. Never Down 1 5 2 2 1 6 Boekenr. 1 4 2 1 1 5 Jump 1 4 2 0 2 4 BOC 2 4 1 1 2 3 1940 2 4 0 3 1 3 Sp. en Vr. 1 4 0 3 1 3 Hoofdklasse B: BIC 1 4 4 0 0 8 pnt. 1940 3 3 0 0 6 RK Haarlem 1 3 2 1 0 3 BOC 3 4 1 1 2 3 Boekenr. 2 5 1 1 3 3 Sans Atout 2 5 1 0 4 2 HNBB 1 4 0 1 3 1 Eerste klasse A: Kennemers 1 3 2 1 0 5 pnt. Santpoort 1 3 2 0 1 4 Never Down 2 3 1 2 0 4 1940 5 3 1 1 1 3 Sans Atout 3 3 1 0 2 2 Sp. en Vr. 3 3 0 0 3 0 Eerste klasse B: Sp. en Vr. 2 3 2 1 0 5 pnt. RK Haarlem 2 3 2 0 1 4 HNBB 2 3 2 0 1 4 BOC 4 2 1 1 0 3 1940 4 2 0 0 2 o ,7 Boekenr. 4 3 0 0 3 o Eerste klasse C: Haarlem N. 1 3 1 2 0 4 pnt. Zandvoort 1 3 2 0 1 4 RK Haarlem 4 3 1 2 0 4 HNBB 3 3 0 2 1 2 DOC 5 2 0 1 1 1 1940 3 2 0 1 1 1 Eerste klasse D: HBC 1 2 2 0 0 4 pnt. Zandvoort 2 3 2 0 1 4 Bloemendaal 1 3 1 1 1 3 Bollenstreek 1 3 1 1 1 3 RK Haarlem 3 3 1 0 2 2 Boekenr.''3 - /- 2 0 0 2 - 0 Tweede klasse A Kennemers 3 3 3 0 0 6 pnt. Garënk. 1 3 r» 2 0 1 '4 HNBB 8 3 i 0 2 2 Boekenr. 7 2 0 1 1 1 HBC 2 2 0 1 1 1 Jump 2 1 0 0 1 o Tweede klasse B: HNBB 7 3 3 0 0 6 pnt. Boekenr. 8 2 2 0 0 4 Sp. en Vr. 4 3 1 0 2 2 Kennemers 2 3 1 0 2 2 Jump 3 2 0 1 1 1 Haarlem N. 3 3 0 1 2 1 Tweede klasse C: HNBB 4 2 2 0 0 4 pnt. Haarlem N. 5 2 1 1 0 3 Bollenstreek 4 3 1 0 2 2 Zandvoort 3 3 1 0 2 2 Boekenr. 9 2 0 1 1 1 Tweede klasse D: 1940 6 3 2 0 1 4 pnt. Haarlem N. 4 3 2 0 1 4 HNBB 5 3 2 0 1 4 Boekenr. 6 3 2 0 1 4 Bollenstreek 3 3 1 0 2 2 Zandvoort 5 3 0 0 3 0 Tweede klasse E: Bollenstreek 2 3 3 0 0 6 pnt. Boekenr. 5 2 2 0 0 4 HBC 3 2 1 1 0 3 HNBB 6 3 1 0 2 2 Haarlem N. 2 3 0 1 2 1 Zandvoort 4 3 0 0 3 0 BELGIë B—LUXEMBURG. De voetbal wedstrijd tussen het Belgisch B-elftal en Luxemburg, die in Kortrijk is gespeeld, is door de Belgen gewonnen met 1—0. Bij de rust was de stand 00. Zo bleef het. Merlijn verkocht geen eieren meer, zoals vroeger; daar had hij het te druk voor. Want dagelijks werd hij bezocht door klanten voor zijn wonderdrankjes. Zo werd Merlijn een gelukkig mens. Want is het niet het grootste geluk: je mede mensen le kunnen helpen en genezen Koning Bardowijn II, die ook door Merlijn's hulp geheel was genezen, regeerde nog lang in vrede en rechtvaardigheid over zijn land, en alle onderdanen waren tevreden. Van de boze Morabix werd nooit meer iets gehoord143-144 De belangrijkste wedstrijden van het zomerprogramma van de Koninklijke Ver bonden Watersport Verenigingen zijn als volgt vastgesteld: 21 en 22 april: k.w.v. Loosdrecht internatio nale wedstrijden fd- en finklasse. 11 en 12 mei: Rotterdamse Z.V. (seriewed strijden 12-voetsjollen). 18 en 19 mei: WV Aegir. seriewedstrijden 12-voetsjollen, jeugdklasse. 12 m2 klasse, olympiajollen, finnjollen. 25 en 26 mei: Hollandia, Braassemermeer. 1 en 2 juni: VZOD seriewedstrijden vrij heidsklasse, valkenklasse, bm-klasse en 16 m2 klasse. 8-10 juni: Gouda en Elfhoeven, Goudse Zeilweek. 8-10 juni: Ned. Ver. van Kustzeilcrs, 100 mijlwedstrijd Zuiderzee. i5 en 16 en 22 en 23 juni: Westeinder zeil wedstrijden. 22 en 23 juni Koninklijke, nachtwedstrijd Zuiderzee. 22 en 23 juni: Zaanlandse. jubileumwed strijd RORC jachten en draken, Zuiderzee. 29 30 juni, 6 en 7 juli: Aegir, Schieland, De Schie, Hillegersbergse zeilweek. 13 en 14 juli: nationale en intern, Braas- sem. 20-24 juli: Kaagweek. 27, 28, 29 juli: Het Witte Huis, Nieuw Loos- drechtweek. 2-5 augustus: Loosdrecht en Koninklijke, Holland Week 1. 8-11 augustus: Koninklijke, Hollandweek 2, Zuiderzee. 17-22 augustus: Sneeker ZC en Kon. ZV Sneek. Sneekweek. 24-27 augustus: Alkmaardermeer. 31 augustus en 1 september: Kralingse Zeilweek. 31 augustus en 1 september: Haarlemse Jachtclub en Haarlemse Zeilver., jubileum wedstrijden Noorder Buitenspaarne en Mooie Nel. 14, 15 en 21. 22 september: nationale kam pioenswedstrijden, Westeinder. Het Hongaarse voetbalelftal Honved heeft in Milaan de sterke Italiaanse kampioensclut Internazionale met 2-1 verslagen. De stand was 0-0 bij rust De Hongaarse doelpunten werden gemaakt door Puskas en Kocsis. Dom de kou was er weinig belangstelling voor de b Tl et* Uveeid A H o^g aa r se 'doelpunt kwam uit een strafschop voort. De-TIongaren vertrek ken op 30 december naar "Casablanca,'Ma rokko, voor een wedstrijd. Hierna nemen zij wat rust aan de Franse Rivièra en vertrekken vervolgens op 16 januari naar Zuid-Amerika ADVERTENTIE VERKOOP EN VERHUUR Nassaustraat 5 Telefoon 15220 Op de morgen van tweede kerstdag, om circa zes uur, is brand uitgebroken in hotel café-restaurant „De Unie" te Finsterwoide. Ondanks blussingswerkzaamheden van de brandweer van Finsterwolde, Beerta en Winschoten is het hotel, het grootste van Finsterwolde, door het vuur verwoest. Van de inboedel en van de inventaris kon niets worden gered. Het hotel was tegen brand schade verzekerd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Ja, dat klopt. Een groentehandelaar hier in de do buurt. Dank u wel, zei Muck. Tot ziens. Ik zou mijn lier graag aan de wilgen willen hangen, dacht Muck, toen hij stevig voortstapte. Niet omdat ik niet van mijn baantje zou houden, maar omdat ik geen stap verder kom. Er móét iemand zijn, die uiterst geraf fineerd te werk gaat, bijzonder geraffineerd, en dat in een kring van mensen, die normaal gesproken nooit iets met moorden te maken heeft. Eerst wordt er een meisje op een verjaardagsfeestje vergiftigd. Niemand heeft ge zien, wie het gedaan heeft. Iedereen stond doorelkaar. Eén'man heb ik gevonden," die het vergif gemakkelijk in handen zou kunnen krijgen. Ik heb toen aangenomen, dat hij de verkeerde heeft vermoord, maar of hij inder daad iemand uit de weg heeft geruimd, kon ik nog niet bewijzen. Ik zal hem nog een paar dagen moeten vast houden, zodat de dader in veiligheid denkt te zijn. Daarna werd een tweede lid van deze kring vermoord. Er is één vrouw, die daar alle reden toe had: versmade liefde. Gif is een typisch moordwerktuig voor vrouwen. Het is dus mogelijk, dat mevrouw Faber Albertz op het feestje wilde vermoorden, en dat zij de verkeerde trof. Maar daarna kloppen de zaken niet meer. Het is hele maal niet onwaarschijnlijk, dat zij op Amthor's ver jaardagsfeestje met vergif heeft gewerkt en dat zij in plaats van Albertz Irmgard Christensen naar de andere wereld heeft geholpen, maar die tweede moord heeft zij niet op haar geweten. Daarvoor heeft zij een te goed alibi. Al is ze ook nóg zo ongelukkig, ze weet haar hou ding te bepalen. Merkwaardig, hoe haar trekken ver anderden toen haar man binnenkwam! Geen spoor meer van haar tranen Muck was nijdig. Hij kwam eenvoudig niet verder. In een huis, waarin zeker twintig mensen wonen, wordl iemand doodgestoken. Niemand heeft er iets van ge merkt, behalve zijn onderbuurman. Maar hij hoorde alleen maar een doffe slag, verder niets. Geen vinger afdrukken en geen spoor van het moordwerktuig. Geen mens heeft de dader zien komen of gaan. Ja, de moor denaar moet met groot raffinement te werk zijn gegaan. Muck liep een telefooncel binnen en belde het hoofd bureau op. Hij vroeg naar Dickhoff. Toen deze zich meldde, snauwde hij hem bijkans af. Al wat gevonden, Dickhoff? Ja en nee. Wat zeg je? Vertaald uit het Duits Copyright: Cosmopress. Génève Oorspr. titel: „Toen de champagne werd geserveerd" Ik heb een aantal brieven ontdekt, waarvan enkele woordfragmenten overeenkomen met die van het car bonpapier. Twee brieven heb ik echter niet kunnen vinden. Welke? De brieven met „fot" en „18 febru". Heb je alles nagezocht? Muck wist, dat deze vraag overbodig was. Dickhoff was consciëntieus genoeg. Hij was dan ook niet verbaasd, toen Dickhoff een gekrenkte toon aansloeg. Maar natuurlijk, commissaris! Muck overlegde. Het was niet veel, maar in ieder geval iets. De moordenaar had dus naar doorslagen van brieven gezocht en ze helaas gevonden. De doorslagen, waarop de woordfragmenten „fot" en „18 febru" gestaan moesten hebben. Slechts fantasie zou hem nog uit de moeilijkheden kunnen halen. Dickhoff, zei hij, Probeer eens of je Termühlen kunt bereiken. Op het kantoor van Amthor. Ik verwacht hem tegen negen uur in ons stamcafé. Dan begrijpt hij het wel. Ik zal het doen. Muck liep vervolgens naar de groentehandelaar Voll- meyer en hoorde daar tot zijn grote verbazing, dat dr. Faber niet 's nachts tegen twee uur gekomen was, maar al om half één. Hoe gaat het met uw vrienden?, vroeg Muck een uur later aan Termühlen, toen zij in hun stam-café'tje zaten. Als het aan mij lag, liet ik u allemaal arresteren. Termühlen nam een slok bier. Aan uw dreigementen, mijnheer Muck, ben ik lang zamerhand wel gewend. Maar als ik u een goede raad mag geven, laat dan Kotter zo gauw mogelijk vrij. Wij zullen namelijk opnieuw een verzoek tot voorlopige in vrijheidstelling indienen en wanneer u dan geen nieuwe argumenten ter tafel kunt brengen, zijn voor u de poppen aan het dansen. Behalve een bekeuring, omdat hij het vergif niet volgens de voorschriften opgeborgen had, kunt u hem verder niets ten laste leggen. Dat kan wei zo zijn, maar laat u die zaken maar aan mij over. Hoe gaat het overigens met juffrouw Wittstock? Bent u met haar opgetrokken? Ik heb daar tot nu toe nog geen gelegenheid voor gehad. Ik zie er trouwens het doel niet van in. Dat doe ik óók niet, maar het leek mij wel interes sant. Kende u Bernhard Albertz? Natuurlijk. Amthor is zijn advocaat hij is geen goede cliënt. U zult zich wel kunnen voorstellen, dat ik erg in hem ben geïnteresseerd, nu hij is vermoord. Ik heb wat zitten snuffelen in zijn acten, maar ik heb niets gevonden, commissaris, helemaal niets, waar u moge lijkerwijs belang in zou kunnen stellen. Een paar finan ciële zaken, slechte betalers, dat is alles. Daar heb ik geen belangstelling voor. Waar leefde Albertz eigenlijk van? Hij was vertegenwoordiger van een leder-import- firma. Een gemakkelijk beroep een paar telefoontjes een paar bezoeken aan klanten een paar brieven en verder niets te doen. Tiny, twee donker en twee oude Laten we eens over iets anders praten. Bevalt juffrouw Wittstock u soms niet? Wie heeft dat gezegd? Integendeel, ze bevalt mij goed, héél goed zelfs. Mevrouw Werdohl schijnt u echter méér te bevallen. Laat u mij soms bespionneren, mijnheer Muck?, vroeg Termühlen enigszins ontstemd. U noemt het zó, ik noem het anders, antwoordde Muck doodkalm. Maar goed. In het begin heb ik u, Ter mühlen, voor een verstandige en een handige man ge houden, waarmee men wat zou kunnen beginnen. Ik geloof echter, dat ik mijn mening moet veranderen. Ik zie het aan uw gezicht, dat u van partij wisselt. Daar van kan ik u natuurlijk niet terughouden. Schone vrou wen stellen hun eigen wetten. Termühlen voelde zich betrapt. Hij had een uitge sproken slecht geweten en hij wist, dat hij Muck beloofd had niemand te vertellen, dat hij hem gevraagd had zich enigszins om Irene Wittstock te bekommeren. Maar zo gezegd heet van de naald had hij alles aan Dorothea Werdohl verteld maar wat voor kwaad kon hij daar mee eigenlijk gedaan hebben? Dorothea stond als 't ware boven de dingen en men zou wel een onmens moeten zijn om haar bij deze afschuwelijke gebeurtenissen niet terzijde te staan. (Wordt vervolgd) Een autobusje met vijf Delftse studenten is maandagmiddag op een kruispunt tussen de Mauritsstraat en de Molenstraat te Leiden in botsing gekomen met een per sonenauto doordat de bus geen voorrang aan deze auto verleende. De botsing kwam zo hevig aan, dat het busje enige malen over de kop sloeg, waarbij drie van de vijf inzittende studenten, die op de terugweg waren van een conferentie in Woudschoten. door het dak van de wagen sloegen, uaar- bij werd de 28-jarige Delftse student R.Pra- wiro zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. Een van de andere studenten kreeg een zware hersenschudding. De ove rige inzittenden van het busje kwamen met lichte verwondingen van het ongeluk af. Ook de andere auto werd zwaar bescha digd. doch de enige inzittende Dieef onge deerd. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde: G. W. F, H. Borst Pauwels te Wageningen en F. J. Zeelen te Leiden (cum laude); gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde mej. J. C. de Neef te Rotterdam; kandidaatsexamen Ned. recht mej. E Westerman, Amsterdam; mej. E. M. Van der Meulen, Leeuwarden; mej. H. E. Kuilman. Den Haag en C. Heemskerk, Heem stede; H. P. Utermark, Den Haag; D. B. W. Postma. Rotterdam; P. H. Lefebre, Haarlem; J. P. Pluim Mentz, Den Haag; P. R. Smits, Den Haag; J. F. Osten, Den Haag; P. J. Kalff, Amsterdam; W. Overmars, Den Haag; D. R. Jans, Rotterdam; J. J. J. Schilthuis, Rotterdam; A. J. Deknatel. Den Haag; P. J. Rogaar, Amsterdam; L. C. de Oude, Am sterdam; P. A. Blumenthal, Amsterdam; J. A. J Spoor, Den Kaag; J. W. Wurfbain, Wassenaar en G. G. Abeln, Den Haag. Wageningen. Gepromoveerd tot doctor in de landbouwkunde ir. L. H. J. Bongers te Wageningen, •'«boren te Ukert op proef schrift „Aspects of nitrogen assimilation by cultures of green algae". Gepromoveerd tot doctor >r dp landbnuwk-wrie: ir. J. A. H. ker.bu:g, op proefschrift ,He' Lelydorp- I»i O&ó" stuk va;. ..e .andontwikkeling op arme gronden in een tropRch gebied". Utrecht. Kandidaatsexamen rechten: M. G. de Koning, Venlo; C. H. Hingst, Utrecht; mej. N. Verloop, Bilthoven; mej. T. van Bur- ken, Velp. Doctoraal examen rechten: mej. M. Th. J. de Jonge, Blaricum; A. F. P. van der Kroon, Utrecht; mej. J. M. Heester, Utrecht; mej. L. J. van der Giessen, Den Haag. Kandidaatsexamen niet-westerse socio logie: S. H. Tjoa, Utrecht. Tandartsexamen: J. M. Beek, De Bilt; F. J. Boersma, Vlaar- dingen; H. H. van der Horst, Zeist; O. J. Notterman, Amsterdam; P. A. Sonke, Krui- ningen. Kandidaatsexamen Germaanse let teren (Duits); H. M. A. de Rooy, 's Hertogen bosch; Semiartsexamen: H. M. Berntsen, Almelo; R. H. de Bruijker, Sluis; D. J. Mel- lema. Utrecht; mej. J. Middendorp. Renkum; M. Erby, Utrecht; J. Tjong Tjing Joe, Utrecht. Artsexamen: mej. J. W. van der Kieft, Kootwijkerbroek; G. H. Linssen, Beegden (L.); R. C. P. M. Mekel, Hilversum. Doctoraal examen klassieke letteren: mej. L. Boode, Utrecht. Kandidaatsexamen Neder landse letteren: W. P. Gerritsen, Utrecht. Kandidaatsexamen geschiedenis: mej. A. Wijnbeek. AmersfooL. Doctoraal examen Ne derlandse letteren: T. van Veen, Utrecht. Doctoraal examen veeartsenijkunde: B. J. Hen. sen, Vierakker bij Vorden; G. F. Meijer, Groningen; H. J. van der Zweep, Utrecht. Amsterdam. Vrije Universiteit, Geslaagd voor het doctoraal examen rechten A. H. Blom, Paramaribo, A. G. Karamat Ali, Pa ramaribo. B. J. Vreugdenhil, Hoofddorp, J. W. Potman, Amsterdam. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Leeuwarden-Oost J. H. W. Sandijck te Coevorden. Bedankt oor Terwispel-Tijnje J. Rien- stra te Nij-Beets (Fr.) voor Waddinxveen (vac. J. J. Moll) J. H. Cirkel te Woudenberg. Geref Kerken Tweetal te Heerenveen (vac. J. H. Post) Joh. C. Baumfalk te Oostwold (Old.) en J. van de'r Zanden te Murmerwoude. Geref. Kerken onderli. art. 31 K.O. Bedankt voor Nieuwer Amstel Z. G. van Oene te Sliedrecht. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-Oost: H. W. Eerland te Lisse en D. Henstra te Oud- Beijerland. DONDERDAG 27 DECEMBER Roxy: „Het zondige dorp", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Je komt er wel uit", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Schan daal in Sorrento", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxer: „Mademoiselle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het congres danst", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „A. en C. in stofzuigers", alle leeft., 8 uur. Minerva: Toneelgezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perlemoer met vakantie", 8.15 uur. VRIJDAG 28 DECEMBER Minerva: „The Benny Goodman Story", alle leeft., 2.30 en ..15 uur. Roxy: „De wet van de prairie" 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Gevechtsklaar", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Maxie", alle leeft 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De wereld der stilte, alle leeft., 2 en 4.15 uur „Mademoiselle Nitouche", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Gervaise", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Rem brandt: „Viva las Vegas", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De dwaze mr. Jones", alle leeft., 2.30 uur. „De strijd tegen de vliegende schotels", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Stadssrhouwburg: De Np^wiandse Comedie met „Home sweet home", 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1956 | | pagina 3