Kerkdiensten Betongeraamten op industrieterrein worden snel aangekleed medewerkers (mnl. en vrl.) Djakarta meent de toestand weer in de hand te hebben VAN VLIET'S Simbolon op het matje geroepen 2 kamers parterre-flat HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 15 Schrijver in arrest onder verdenking van oplichting Wim Kan over wat over Wim Kan is geschreven Mooie beefden Kostelijk Operette-show Knap A ctie „Het einde Prolongaties en reprises Scheepvaart CHEF VAN DE WASSERIJ ENIGE GOEDE NAAISTERS PRIMA PERSER BIJPERSER PRACHTIG NIEUW HOEKHUIS moderne 4-kamer Op het industrieterrein in de Waarder- polder te Haarlem wordt hard gewerkt aan-de bouw van vier hallen, waarvan er drie voor de industrie worden bestemd. Reeds zijn de betonskeletten opgetrokken en verwacht wordt, dat de hallen binnen vier maanden gereed zullen zijn. Doordat de betonnen spanten en overspanningen snel-in elkaar kunnen worden gezet, kan deze zogenaamde betonskeletbouw in korte tijd worden uitgevoerd. De wanden van deze hallen bestaan uit normaal metsel werk en in de daken wordt een brede lichtinval aangebracht. Twee van de hallen zijn bestemd voor de firma Dijksman en Kreeft, een con structiebedrijf, dat reeds enkele jaren op het gereedkomen van deze bedrijfsgebou wen wacht. In oktober 1955 schreven wij reeds uitvoerig over dit groeiende bedrijf, dat het sinds 1952 met een schamel loodsje heeft moeten stellen. Oorspronkelijk was dit bedrijf ondergebracht in de Lange Wijngaardstraat, maar toen het zich ging specialiseren in stalen steigerverbindingen, werd de ruimte elkaar te klein en ver huisde de firma naar de Waarderpolder - in de hoop, spoedig een industriehal te kunnen betrekken. Het heeft lang geduurd voordat deze langgekoesterde wens in ver vulling-ging, daar de bouwstop uitvoering van de plannen verhinderde. Thans ziet het er echter naar uit, dat de zeer enge be drijfsruimte, waar de werklieden prak tisch geen ruimte hadden om zich tussen de machines te keren, spoedig zal worden verwisseld voor twee ruime, constructieve hallen, waar de produktie veel vlotter en economischer zal kunnen verlopen. Het merkwaardige van deze bouw is, dat het nieuwe bedrijfspand over de be staande werkloods heen wordt gebouwd. En terwijl de bouwers in de overspannin gen van de hal aan het werk zijn, gaat beneden hen in de loods het gestamp van Ilij zou tienduizenden guldens verkregen hebben voor „Ambonhulf>" Onder het voorwendsel dat hij hulp voor het onderdrukte Ambon zou organiseren, zou de schrijver Ton S. uit Noordwijk, e.v- voorlichtingsofficier van de dienst Leger- contacten te Djakarta, oud-deelnemers aan de twee politieële acties en een der oprich ters van het Veteranen Legioen Neder land, zich schuldig hebben gemaakt aan het plegen van een reeks van oplichtingen ten nadele van mensen uit „Indische" kringen. Een van de slachtoffers, een dochter van een oud-gouverneur van West-Java, zou nagenoeg zijn geruïneerd, doordat zij al haar aandelen Kon. Olie en Unilever te gelde heeft gemaakt, teneinde S. in staat te stellen de ondergrondse hulpactie ter be vrijding van de republiek der Zuid-Moluk- ken te bekostigen. In totaal heeft S. van verscheidene voor aanstaande figuren uit het voormalige Ne derlands Indië vele tuinduizenden guldens weten los te praten. Hij wist zijn slacht offers jarenlang aan het lijntje te houden, af en toe betaalde hij iets terug, van geld dat hij dan weer van een ander had geleend. Tenslotte werden er echter verscheidene aanklachten tegen hem ingediend, waarop hij onlangs door de rijksrecherche te Arn hem is gearresteerd. Het onderzoek tegen S., die is ingesloten in het Huis van Be waring te Den Haag, wordt geleid door de Haagse substituut-officier van Justitie, mr. Hille. I)e oudejaarsconferenee De conference, die Wim Kan op oude jaarsavond voor de VARA-microfoon heeft gehouden, heeft bij publiek en pers zoveel belangstelling gewekt, dat de cabaretier de VARA heeft voorgesteld een aparte confe rence aan de reacties op „Het was me het jaartje wel" te wijden. De VARA is op deze suggestie ingegaan en hedenavond van vijf tot kwart over acht zal Wim Kan de reacties op zijn conference bespreken in een conference, die hij de titel heeft gegeven van „Het was me de reactie wel". de machines onvermoeid voort. De pro duktie ondervindt uiteraard belemmerin gen van deze bouw: door het gedreun tre den namelijk verzakkingen op en daarom zijn sommige deuren van de loods bijna niet meer te openen. Als het dak en de wanden van de nieuwe fabriek gereed zijn, zal de oude loods zo snel mogelijk worden afgebroken en kunnen de machines op een veel ruimer oppervlak worden opgesteld. Op 1 juni zal dit bedrijf, dat thans de alleenproduktie en -verkoop heeft ver kregen van een nieuwe plaatbewerkings machine, de nieuwe bedrijfsruimte offi cieel openen en dan tevens het 25-jarig bestaan vieren. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische legercommando heeft zaterdag verklaard ervan overtuigd te zijn, dat de verwarde toestand in Noord-Sumatra zonder bloed vergieten zal kunnen worden opgelost. Deze verklaring werd afgelegd door de waarnemend chef-staf van het Indonesi sche leger, kolonel Gatot Subroto, tijdens een persconferentie in Medan. Zijn over tuiging op dit punt is gebaseerd op het feit, dat alle regimentscommandanten, zonder uilzondering, hebben verklaard trouw te zullen blijven aan de chef-staf, generaal-majoor Nasution, terwijl de afge zette territoriale commandant Maludin Simbolon zijn loyaliteit aan de opperbevel hebber der gewapende strijdkrachten, pre sident Sukarno, heeft betuigd. Kolonel Gatot Subroto bevestigde, dat de chef-staf aan de commandant van het derde regiment in Tapanuli, majoor Samo- sir, opdracht had gegeven kolonel Simbo lon zo spoedig mogelijk naar Djakarta te brengen, om zich bij de president te mel den. De kolonel ging echter niet in op de vraag welke maatregelen zullen worden genomen, indien Simbolon in gebreke zou blijven voor de president te verschijnen. Inmiddels hebben politieke kringen in Djakarta verklaard, dat de president aan de leiders van de grote regeringspartijen heeft medegedeeld geen kabinetscrisis te wensen zolang het „Sumatra-vraagstuk" niet is opgelost. In economisch opzicht doen de eerste gevolgen van het ingrijpen van het leger in Sumatra zich thans gelden. De resident van Tapanuli zond zaterdag een telegram aan de minister van Economische Zaken, waarin hij erop aandringt, dat de scheep vaartverbindingen met Sibolga, de grootste haven van Tapanuli, zonder verwijl wor den hervat. In de goedangs aldaar stapelen zich thans honderdduizenden tonnen ex- portprodukten op, omdat in de afgelopen dagen geen enkel schip Sibolga heeft aan gedaan. Twee schepen van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij, die volgens schema maandag en donderdag jongstleden Sibolga hadden moeten aandoen, zijn tot dusverre nog niet gekomen. B eschuldigingen De Indonesische regering heeft vrijdag avond buitenlandse dagbladen en radio stations beschuldigd van inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van het land. Een woordvoerder van het ministerie van Voorlichting zeide, dat „onbehoorlijke" radio-uitzendingen en perscommentaren in Nederland, Engeland en Amerika na de gebeurtenissen in Sumatra „een schending waren van het journalistiek fatsoen" en bedoeld waren om de naam van Indonesië in diskrediet te brengen. Deze regeringsverklaring volgde na een artikel in het dagblad „Suluh Indonesia" in Djakarta, de spreekbuis van de partij van premier Ali Sastroamidjojo, de P.N.I., waarin de „Voice of America", de B.B.C., radio-Australië en de Nederlandse Wereld- Frans Hals. „De avonturierster van Beiroet" is een zeer onderhoudende film in kleuren en verlengd beeld. Het verhaal: Twee jonge mannen exploreren voor een Franse maatschappij een woestenij; zij vin den geen olie, maar uranium. Bedouïnen ontvoeren een van de twee jonge Fransen; hij is de enige die de vindplaats weet. Zijn vriend gaat hem zoeken en komt dan in allerlei milieus, waar de spreekwoordelijke oosterse geheimzinnigheid heerst, louche bandieten spionage plegen en vrouwen sluw, listig en mooi zijn. De kleuren en enkele natuuropnamen zijn verrassend mooi; het verhaal ontwik kelt zich zonder inzinkingen naar de cli max; het spel is goed. Juliette Cireco zingt een chanson en vervult verder haar bijrol letje teleurstellend. Zij kan echter van een chanson een gebeurtenis maken. „De avon turierster van Beiroet" is een spannende film, die niet diep peilt, maar waarnaar, men geboeid anderhalf uur zit te kijken. (Cinema Palace) - „Don Juan" is een kleurige parafrase op het leven van „de grootste minnaar aller tijden", waarin de Franse komiek Fernandel alle gelegen heid krijgt zijn verbazingwekkende mi mische gaven te ontplooien. Fernandel fungeert hier als Don Juans trouwe knecht en factotum Sganarelle, wiens voornaam ste taak het is te zorgen dat zijn heer zich ongestoord aan zijn lieftallige veroveringen kan wijden. Sganarelle is dus de man die de klappen krijgt, zowel van de bedrogen echtgenoten en verloofden als van zijn ondankbare meester zelf. Hij verdraagt dat alles met filosofische gelatenheid totdat het lot hem dwingt zelf voor Don Juan te gaan spelen om zijn werkgever, die in een bijzonder netelig parket zjt, een alibi te verschaffen. Zo maakt de linkse, oerlelijke Sganarelle zijn entrée aan het hof van de gouverneur van Toledo als de legen darische verleider en zo groot is diens reputatie dat de knecht zonder meer ais de authentieke Don Juan wordt aanvaard en gefêteerd De hofdames vooral zijn niet bij hem weg te slaan en zij leggen de arme Sganarelle het liefdesvuur zo na aan de schenen, dat deze al spoedig tot over zijn oren in de moeilijkheden zit. Hoe hij zich daaruit redt met. de brandstapel al loeiend onder zijn voeten moet ge zelf gaan zien. Fernandel maakt van deze Don Juan een kostelijke filmklucht naar het model van de oude schelmenromans. L i d o. Het leven van Franz von Suppe vindt men in de film „Een onvergankelijke melodie" in beeld gebracht. Natuurlijk vor men zijn muzikale successen er het uit gangspunt van. De operettes, waarmee hij zijn faam vestigde, gaan ons als in vogel vlucht voorbij. Er zijn er veel, zodat de liefhebber van het genre rijkelijk aan zijn trekken komt. Omdat men aan de monte ring grote zorg heeft besteed krijgt ook het oog veel te genieten; soms draagt de film het karakter van een groots opgezette operette-show. De huiselijke moeilijkheden van de componist leveren stof voor een eenvoudige intrige. Een gelukkig einde is evenwel verzekerd. (L u x o r). Het gegeven van de film „De jungle der misdaad" is voor een politiefilm misschien erg conventioneel, de uitwer king ervan moet zeker niet onverdienste lijk genoemd worden. In een district van een grote Ameri kaanse stad is het al geruime tijd roerig. De misdaad tiert er welig en het perso neel van de politiepost is slap door de te toegevende houding van hun chef. Deze wordt vervangen door een energiek politie man, die pas zijn juridische graad gehaald heeft en advocaat wil worden. Hij „veegt het gehele district schoon" zoals dat heet en wil na afloop geen advocaat meer wor den, maar blijft politieman. De film volgt de schoonmaakwoede van de inspecteur op de voet, uitgaande van een moordzaak, die op wel heel onorthodoxe manier wordt opgehelderd. Mede door de strak gehouden regie is het kaleidoscopisch opgezette verhaal een eenheid geworden. Het resultaat is een knappe politiefilm, die een enigszins abrupt einde heeft, maar waarbij het goede spel van Gary Merrill als de doorbijtende in specteur zeker apart genoemd moet worden. (Roxy) De naam Eddie Constantine zal voor zijn toegewijden betekenen: avon tuur, spanning en vooral: twee vuisten, die zich een weg door alle moeilijkheden banen. Welnu, in „Die man is gevaarlijk" blijken de vuisten van Eddie Constantine weer zeer goed van pas te komen. Hij slaat er duch tig op los, hanteert de revolver met groot gemak, toont zich op alle wapens een mees ter en blijft de bende die hem naar het leven staat met veel tegenwoordigheid van geest de baas. Een genoegelijke detective film, waarin vele humoristische situaties voor de ontspanning zorgen. Van dinsdag af draait in reprise de film „Manon". (Rembrandt) Elders in dit num mer vindt men een breedvoerige bespreking- van „Het einde", de ineenstorting behande lend van Hitler-Duitsland. (Studio) De fraaie film van René Clement „Gervaise" is op het programma gehandhaafd. Men zal zich deze film niet moeten laten ontgaan wanneer men een goed cinematografisch werkstuk wil aan schouwen met een mooie rol van Maria Schell als de titelheldin. (Minerva) Drie films van uiteen lopend karakter! Tot en met zondag alleen in de avondvoorstellingen de ietwat pate- tische maar boeiende „Gekweld geweten" met Michele Morgan en Raf Vallone. De regie voert Jean Dellannoy. Zaterdag en Zondag in de matinee's kan de jeugd zich vermaken met de poppenfilm „Hans en Grietje". Dinsdag en woensdag tenslotte wordt „Invitation to the dance" vertoond, een film, louter uit dans bestaande, met een laatste deel. (L u x o r) In de middagvoorstellingen kan men de wonderen der diepzee in „De wereld der stilte" nog blijven ontdekken. omroep werden beschuldigd van het om roepen van onjuiste berichten over de staatsgrepen op Sumatra. De Indonesische premier Ali Sastroami djojo zal „maatregelen" nemen om de ge zagscrisis op Sumatra tegen 21 januari op gelost te hebben, teneinde te voorkomen, dat drie politieke partijen zich uit zijn coalitiekabinet zullen terugtrekken, zoals zij gedreigd hadden. Een zegsman van de nationalistische partij zeide, dat de premier op deze datum het parlement in kennis zal stellen van de stappen, die zijn gedaan om het gezag van de centrale regering over Sumatra te her stellen. De zegsman deelde United Press mede, dat de Masjumi gevraagd is de re sultaten van deze stappen af te wachten alvorens haar dreigement zich uit het kabinet terug te trekken, ten uitvoer te brengen. ZONDAG 6 JANUARI 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de consistoriekamer. N.we Kerk, N.we Kerkspl. 10- Ds. Waarden burg. 7: Ds. D. ter Steege, Jeugdd. Noorder- kerk, Velserstr. Zaterd. 4-5: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. J. v. d. Wiel. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. H. Cramer, van Oberdreis (Did.) Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. A. J. van Rhijn. 10.30: Geen dienst, zie Nieuwe Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Hrevormden, Jacob- straat. 10.30- Dr. P. Smits, van den Haag. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kin derkerk. Dhr. D. Boer 10.45: Ds F. R. A. Henkels, van Heemstede. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. R. Bijl. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. J. de Vries, hulppred. v. „Meer en Bos". Jeugdkapel. Noord, Mole- naerstraat 10.30- Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade 10: Vic. H. W. Doornink. West, Leidsestraat 10: Vic. J. J. Haffmans. Cen trum, O. Groenmarkt 10: Dhr. F. Braaksma. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Ev. Kir- chengemeinde, Waalse Kerk. Zondag geen dienst. Woensdag 20- Bibelstunde. Church of England. Kinderhuissingel. Evening Ser vice 7.30 pm. Christian Science, First Church of Christ. Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 8: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Ged. O. Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30- Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor- helmstr. 3. gebouw ..Beth-El'' 3: Heilig Avondmaal. Evangelist E. Ch. Hermes. Am sterdam. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray, Donderdag 2: Kumpulan Isterie ((Zustersamenkomst) Zr. L. J. Weber-Im- mink, Heemstede. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3- Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Ron- detafelbespreking, Broederkerk. Parklaan 34 Herv. Evang. op Geref. Grondslag, Nassau- plein 8. 10 en 5: Dhr. C. A. Polderman, van Utrecht. Woensdag 7.30: Dhr. Kruithof, van Monster. .Stads Evangelisatie, Lange Heren straat 6. 10: H. L. Spoor, Amsterdam. 7- Ge- tuigenisdienst. Woensdag 8: J. Jansen. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. A. Esmeyer Jr., Evangelist te Rheden. 5: De zelfde. Evangelisatiesamenkomst. 8- Jeugd- samenkomst o.l.v. A. A. Esmeyer. Opwèk- kingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Dhr. J. Kits. Directeur van 't Brandpunt, Doorn. Ver. De Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dr. P. D. van Royen. Evang. Luth. Gemeente. Witte Herenstr. 10.30: Prop. A. Steinhart, Nieuw jaarsbegroeting gemeenteleden in kerke- raadskamer. Ver. Doopsgez. Gemeente, 10.30: Ds. C. P. Hoekema. 10.30- Dhr. W. Dorrepaal, Jeugddienst in de Peuzelaarsteeg 3. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Ds. P. H. van Lent, van Nieuwkoop. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57—59. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goe man. 5- Ds. J. A. van Arkel. Lyceum-Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. C. Goeman. Geref. Kerk, Be gijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10- Leesdienst. 3.30: Ds. J. C. Maris. Geref. Gemeente, Ridderstr. 29. 10 en 5: Leesdienst. Geref. Gemeente, L. Margarethastraat 13. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kin derhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17- Vesper Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: Ds. J. van Dam. 19: Dezelfde. II. Av. 20.15- Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bijbellezing en Bidstond. Leger des Heils, Schagchelsrtaat 26. 10: Heiligings- dienst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kapt. P. Vons. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10- Dhr. Langstraat, v. Rotterdam. 7.30: Zen dingsavond Mej. Gre Zijp. Lichtbeelden over Oostenrijk ((vluchtel. kamp). Donderdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 7.45: Jeugddienst. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Bijbel bespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. Goezinne, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8- Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Elim-kapel. Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. Opdrachtdienst. 12-13: geen zondegsschool. 7: Opwekkingssamen komst. Donderdag 8- Gebedssamenkomst (voor gemeenteleden)Pinkstergeloofsge meenschap, Nassauplein 8. 10.15: Samenkomst 5: Samenkomst Schotersingel 99. Donderdag 7.45: Bidstond Schotersingel 99. Zevende- Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11- Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Herr steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apostolische Ge- meonte, Jacobijnestraat 15. 10 en 5- Gods dienstoefening. Ned. Ver. van Spirististen „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. C. H. v. Rijswijk, Rotterdam. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische zangdienst. Zondag 10.30- Ds. II. Schutz. 12: Zondagsschool. Van 712 januari week der gebeden. Gemeente van Christus, Spruitenbosstraat 9, 10.15: Onder linge samenkomst (H.A.) 8: Evangelisatie- dienst ((Doop). Ged. Oude Gracht 47: maan dag 8- Damesbijbelklas voor allen. Dinsdag 8: Engelse bijbelstudieklas o.l.v. een Engelse evangelist. Donderdag 8: Hollandse evan- gelisatiedienst, Duvenvoordestr. 61. Woens dag S: Bijbelstudie voor allen. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheei-s. Immanuël- kerk, 10: Dr. H. v. d. Loos. 7: Ds. M. Groe nen berg, van Amsterdam, jeugddienst. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaamdam-West) 10.30- Ds. S. L. Knottnerus, van Hillegom. 7: Ds. Jac. Poort. Ned. Prot. Bond, Berken straat 10. 10.30: Dhr. H. de Nie. Ver. Doops gezinde Gemeente, Noorderkapel, Indische- straat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Zuiderka pel, afd. Noord. Vei-enigingsgeb. Volkstuin „Zonder wei-ken niets", Verlengde v. d. Geu- sevesperstraat. 10: J. Dammulier, evang. te Alkmaar. Woensdag 8: Opwekkingssamen komst. Dhi\ J. Sevensma. evang. te Amster dam. Vrijdag 8- Bijbelbespreking. Geref. Kerk, Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55—57. 10: Ds. H. Moll. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat 8.45: Ds. D. J. Roos 3.30: Ds. P. de Ruig. Noord-Schoterkcrk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. P. de Ruig. 5- Ds. H. Moll Geref Kerk, in geb. N. P. B., Ber kenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. J. C. Maris. HEEMSTEDE. Ncd. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. Oskamp. Ka pel Nieuw Vredenhof. 10.30- Ds. W. Rogge veen, Pietersburen (Gr.) Aula Chr. Lyceum 10.45: Di\ G. Snijders, Haarlem. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. G. Kroes, Vrijz. Luth., Haarlem. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30- Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AEEDENIIOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn, van Haarlem. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. W. Wery, Rem., Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15- Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. M. S. J. de Jong, Noordwijkerhout. Geref. Kerk. 10: Ds. H. K. Krabbe, Hillegom. 5: Ds. C. Klapwijk, voorber. H. Avondmaal. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. J. H. van der Ree, van Amsterdam. 11: Contactdienst Ds. A. K. Straatsma, te 's Gi-avenhage. Ned. Prot. Bond, Potgieter- weg 4. 10.30: Dr. H. Faber, Hv., Wassenaar. Geref. Kerk. 9 en 10.30- Ds. P. Hombui-g, van Vlissingen. 3.30 en 7.30: Ds. S. J. Popma, van Amsterdam-Zuid. Vrij Kath. Kerk, Po pellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10: Ds. G. R. Bi-uins, van Nieuw Buinen. Marine Hos pitaal. 10- Dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwei-. 5: Ds. M. de Jong. Geref. Kerk 10 en 5- Ds. A. K. Krabbe.Chr. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Labrie, van Den Ham (O.). 7: Ds. Meilink, van Badhoevedorp. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Rawie van Winschoten. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoomstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9- Ds. J. A. van Boven. 10.30: Dezelfde. H. Doop. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don.. 7: Ds. W. Sirag, van Vlaardingen, Jeugddienst. Bethelkapel. 10: Ds. H. v. d. Linden, van Amsterdam. 7: Ds. G. A. Alma, van Am sterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3- Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10.15: Ds. A. J. Kromhout, bevestiging van vie. L. C. Baljé. 2.45: Intrede Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps- Kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. 19: Ds. J. O. Norel, Beverwijk. „De Toorts" 9: Ds. D. ter Steege. „Jeugdhuis". Jonge Jeugdkerk. 10.30: Dhr. G. J. Kwakkel, IJm. Chr. Geref. Kerk. Pniël-kapel. Pastorieweg 10: Ds. J. C. Matris. 4- Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon, Bevestiging Kei-keraadsleden. 7: Ds. G. H. v. d. Woord. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. II. Oldeman, H. Av. 19: Ds. A. J. Schneider, Jeugdpredikant te Am sterdam. Jeugddienst. Kapel „Het Huis in de duinen". 19.30- Ds. R. II. Oldeman. II. Avondmaal. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg 10.30: Ds. D. J. Roos, van Haarlem-Zuid. Voorber. H. Avondmaal. 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschaps bond. huize ..Pniël'', Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboei-, H. Doop. 7: Ds. J. A. van Boven, Nieuw-Vennep. Jeugddienst. Geref. Kerk. 10- Dr. D. K. Wielinga, van Wassenaar. 5: Ds. J. H. Sillevis Smitt, hoofdvlootpredi- kant te Den Haag. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeen te. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Ge meente. 9.30 en 3: Leesdienst. Donderdag 7.30: Leesdienst. Abbekerk, 3 v. Marseille n. Oran. Alioth, pass. 3 Kaapverdische eil. n. Las Palmas. Alwaki, 3 v. St. Vincent n. Bushire. Amerskerk, 3 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Arendskerk, 3 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Albireo, pass. 4 j Dakar n. Barcelona. Almkerk, 3 310 m. w Kp. Palmas n. Las Palmas Aagtekerk, 3 160 m. z.w. Ouessant n. Genua. Amstelslot, 3 610 m. n.o. Guam eil n Bombay. Attis, 4 te Port Au Prince v. Cape Haitien. Aegis, 4 v. Puerto Barros n. Kingston. Alphacca, 4 v. Curacao n. Rio de Janeiro. Axeldijk, 4 te Antwerpen. Algenib, verm. 4 v. Hamburg n. Bremen. Anker, 5 te Rotterdam verw. Anker, 5 te Rotterdam. Abbedijk, 4 v. Portland n. Vancouver. Abbekerk, 5 te Oran. Aldabi, 4 v. Santos n. Rio de Janeiro. Alhena. 5 te Buenos Aires. Antonia. 4 te Singapore (dokken). Argos, 5 te Istanbul. Artemis, 5 te Demerara. Arkeldijk, pass. 5 Sabang n. Kaapstad. Baam, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Batjan, pass. 3 Reunion n. Las Palmas. Billiton, 3 400 m. o. St. Helena n. Dakar. Batoela, 4 te Banjuwangl v. Surabaja. Bronnoy, 4 te Rotterdam verw. Britsum, 3 te Bremen. Bennekom. 4 te Punta Cardon v. Pto. Cabello. Bengalen, 4 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Blitar, 5 te New York. Busum, pass. 4 Port Elizabeth n. Landsend. Blijdc-ndijk. pass. 5 Dover n. Antwerpen. Boschkerk, 5 v. St. Vincent n. Colombo. Caltex Utrecht, pass. 4 Gibraltar n. Rotterdam. Corilla. 4 v. Miri n. Singapore. Clavclla, 3 270 m. n. Sabang n. Balikpapan. Coryda, 3 240 m. z.w. Calcutta n. Calcutta. Caltex Nederland. 5 te Hoek v. Fredericia. Cradle of Liberty, 3 180 m. w. Monrovia n. Mena Cinulia, 4 te Birkenhead. Caltex Leiden, 5 te Rotterdam verw. Cinulia, 4 te Stanlow verw. Congokust, 4 v. Amsterdam n. Bordeaux. Cottica, 4 v. Paramaribo n. Plymouth. Dalerdijk, 3 v. Bermuda n. Cristobal. Diemerdijk, 3 v. Londen n. Hamburg. Dordrecht, 3 te Antwerpen. Dongedijk, 4 v. Londen n. Cristobal. Doris, 4 te Curasao v. New York. Delfshavcn, 4 te Antwerpen v. Hoek v. Holland. Duivendrecht, 6 te Houston verw. Eendracht 3 te Montevideo. Esso Nederland. 3 440 m. z. Kp. Palmas n. Las Palmas. Eemdljk, 4 te New Orleans v. Houston. Ennna, 5 te Rangoon verw. Enggano, 2 v. Kaapstad n. Dakar. Eos, 5 te Algiers. Etrema, 5 te Natal, Felipes, 4 te Pladju. Gabonkust, 3 v. Freetown n. Sinoe. Gordias, 4 te Amsterdam. Haulerwijk 3 v. Hampton Roads n. Rotterdam. Hersiha, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Hoogkerk 4 v. Casablanca n. Genua. Houtman, 4 te Kobe. Heelsum, 4 te Bermuda. Isis, 4 te Aruba v. Curacao. Jagersfontein, 4 te Port Elizabeth. Jupiter, 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Kara, 3 te Rotterdam. Katelsia, 5 te Eajo Grande verw. Kermia, verm. 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Khesiella, 7 te Curacao verw. Kopionella. 10 te Curacao verw. Kalinga, pass. 9 Kielerkan. verw. n. Stockholm. Kryptos, 11 te Curacao verw. Katelysia. 5 te Bajo Grande v. Rotterdam. Karaton, 4 te Djakarta v. Palembang. Karimata, 3 750 m. z. Colombo n. Singapore. Kertosono, 4 te East-London v. Port Elizabeth. Kenia, 3 360 m. o. St. Helena n. Durban. Kermia, 5 te Rotterdam. Korenia, 4 v. New York n. Curacao. Korovina, 4 v. Kaapstad n. Singapore. Kota Inten, pass. 4 Lissabon n. Marseille. Koningswaard, 5 te Istanbul. Louis Lantz 5 te Las Palmas. Lekhaven, pass. 3 Casquets n. »Las Palmas. Laurenskerk, 3 200 m. n. Mozambique n. Kaapst. Lombok, 4 v. Longview n. Vancouver. Leopoldskerk, 3 v. Bushire n. Kaapstad. Loosdrecht. 4 te Las Palmas. Lutterkerk, 5 v. Ummsaid n. Bahrein. Lieve Vrouwekerk, 5 te Genua. Loosdrecht, 5 v. Las Palmas n. Le Havvre. Macuba, verm. 5 v. Stockholm n. Rotterdam. Mentor, 3 500 m. o. Bermuda n. Antwerpen. Maureen, 4 te Gulfport verw. Metula, 4 te Tj. Priok verw. Moordrecht, 4 te Mena. Marpessa, 4 te Rotterdam. Malvina, 5 te Balikpapan. Molenkerk, 5 te Marseille. Murena. 5 te Balikpapan. Maasdam, 4 v. New York n. Cobh. Maasland, 5 v. Amsterdam n. Las Palmas. Notos, 2 130 m. z.w. Genua n. Genua. Noordam, 7 te Rotterdam verw. Noordzee, 5 te Antwerpen. Oldekerk, 3 v. Shanghai n. Hongkong. Oostkerk. 4 460 m. z.w. Fremantle n. L. Palmas. Oranje 4 "v. Colombo n. Belawan. Ovula, 4 v. Singapore n. Yokohama. Prins Frederik Willem, 4 te Bolness Pr. Johan Willem Friso, 3 v. R'dam n. Leixoes. Prins Willem III, 5 te Halifax. Polyphemus, 4 te Belawan. Prins Willem V, 4 te Alesund verw. Pieter S, 4 v. Rotterdam n. Swansea. Radja, pass. 3 Gibraltar n. Dakar. Ruys, 5 te Hongkong. Rotti, 3 500 m. o.n.o. Ascension n. Belawan. Roebiah, 4 te Panamakanaal n. Los Angeles. Raki, 4 v. Dakar n. Napels. Rijnland, pass. 4 Kp. Frio n. Montevideo. Schiedijk, 3 v. Norfolk n. Philadelphia. Sommelsdijk, 3 v. R'dam n. N. York via Antw. Stad Breda, 3 v. Philadelphia n. Rotterdam. Schelpwijk, 5 te Abadan. Sliedrecht, 4 v. Abadan n. Las Palmas. Stentor, pass. 4 Azoren n. Paramaribo. Salatiga, pass. 3 Midway n. Manilla. Schelpwijk. 3 100 m. z.o. Str. Ormoes n. Abadan. Soestdijk, pass. 3 Landsend n. New York. Sunetta. 3 v. Pladju n. Singapore. Sirrah, 3 300 m. o. Timor n. Palembang. Stad Dordrecht, pass. 3 Burlings n. Gibraltar. Saidja, 4 te Bukom. Sibigo, 5 te Soerabaja v. Tj. Priok. Stanvac Benakat, 4 te Tj. Uban v. Sungeigorong. Swartenhondt, 4 te Surabaja v. Makassar. Sibajak. 4 te Curacao v. Rotterdam. Seven Seas, 4 v. Rotterdam n. Halifax. Stad Schiedam, 4 v. Pepel n. IJmuiden. Tomini, 5 te Ummsaid. Tankhaven, 3 v. Sungeigerong n. Belawan. Tarakan, 3 v. Hamburg n. Kopenhagen. Taria, pass. 3 Ouessant n. Curacao. Tibia, 3 300 m. w. Madeira n. Lissabon. Tjibodas, 4 te Hongkong v. Osaka. Tiba, verm. 5 v. Hamburg n. Bremen. Theobaldius, 6 te St. Vincent verw. Tibia, 6 te Lissabon verw. Tero, verm. 4 v. Rosario n. Buenos Aires. Teiresias, 4 v. Amsterdam n. Dakar. Van Cloon, 3 v Singapore n. Tj. Priok. Van Heutsz, 4 te Surabaja v. Makassar. Waal, pass. 3 Dover n. Algiers. Witmarsum, 3 te Amsterdam. Wonorato, 17 te San Francisco verw. Wester dam, 4 v. New York n. Philadelphia. Willemstad, 4 te La Guaira. Wonosobo 5 te Manilla. Zuiderzee, 3 400 m z.w. Scillys n. Hampton Roads. Zuiderkruis, 4 te Amsterdam. Zeeland KRL, pass. 4 Gibraltar n. Napels. SLEEPVAART Blankenburg. 2 te Malta. Cycloop, 3 350 m. n.w. St. Vincent n. Maracaibo. Hudson, 3 v. Bombay n. Matadi. Humber, 3 260 m. n o. Belem n. Hamburg. Oostzee, pass. 2 Engano eil. n. Priok. Rode Zee, 3 120 m. o. Trinidad n. Montevideo. Thames. 3 250 m. n. Dakar n. Rotterdam. Witte Zee, 3 te Dakar. Zwarte Zee, 3 dw. Algiers n. Gibraltar. OK VOOR UW KLEDING cJemvai:eu/- reweüj ZULSTPAAT 33 U16629 HAARLEM Beschaafde werkende vrouw zoekt met kook-, stook- en was- (douche) gelegenheid. Liefst klein keukentje, wasruimte. Directe omgeving Houtplein. Prijsopgave etc. aan d'Arden- ne Ankringa, Kleine Hout weg 65, H'lem. Bij het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort (Gemeente Bloemendaal) kan worden geplaatst een Techn. kennis v.h. wasserijbedrijf in zijn gehele om vang, bij voorkeur blijkende uit het bezit v.h. dipl. A of B van de Fed. v. d. wasindustr., alsmede leiding gevende en organisatorische bekwaamheid is vereist. Het salaris zal afhankelijk van bekwaamheid en erva ring nader worden bepaald. Sollicitaties onder letter W aan de Economisch- Directeur. Bij grote instelling bestaan enige vacatures voor bekwame In aanmerking komen zij, die over acquisitie en organisatievermogen beschikken. Geboden wordt een interessante en afwisselende werk kring, waar voor goede krachten een ruim in komen verzekerd is. Uitv. sollicitaties onder letters C.B.K. aan Nijgh van Ditmar, Adv. Bur., Noordeinde 49, Den Haag. CONFECTIE-ATELIER E C O B E vraagt Aanm. dagelijks van 3—5 uur: Ged. Oude Gracht 56 Haarlem. Omrollers - Plak- persjes, Titelappa raten - Spoelen - viewers, filmkit. alles voor de 8 m.m. filmers Cinc. en Fotohandel WAGENWEG 86 Plaats een Groentje VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen Tel 14637. Duits Engels akte L.O. praktijkex. A. v- d. STRUIS Ier. Duits en Eng. M.O. Rembrandtl. 3, H'stedc. Tel. 39273 Wegens omst. te koop in Wijk a. Zee: 6 mnd. bewoond, m. gr. voor- en achtertuin, 4 min. v. zee. Bev. ben. zeer grote woonk. m. park. vloer, Bruynzeel keuken, kelder, le verd. 2 gr. en 1 kl. kamel en badcel, 2e verd. zolder en gr. kamer m. opensl. ramen Tel. aanwezig. Koopprijs f 26 500. In ruil voor huur huis, liefst H'lem of Heem stede. Brieven no. 4450. Te koop aangeboden: in Haarlem-N. Leeg te aan vaarden. Brieven no. 4459.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11