Ginting handhaaft Simbolons verbod tot grondoccupatie Koninklijk Mannenkoor Caecilia gaf eerste jubileumconcert r 3 cyï. D.K.W. 1954 OVERHEMD-BLOUSES NU: 5.98 PULLOVERS EN VESTEN De toestand op Sumatra Amsterdamse Beurs Programma bestond geheel uit werken van Schubert J. J. A. v. d. J NU: 4.98 NU: 6.98 NU: 14.80 NU: 16-80 DREESMAN1V VRIJDAG 11 JANUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Arbeiders op Csepel smeek ten hun raad aan te blijven Zestien arrestaties bij het massaproces in Zuid-Afrika Ideeën staan terechtzo zegt de verdediging H.T.C. speelde „Het meisje van buiten" Vragen over resultaten van suikerbietenteelt Twee oefenstuurhutten door KLM aangekocht Scheepvaart Wilt u eer» CFCEMTJE Jator schoenen AANGEBODEN WINKELPAND 1 benzinepomp bediende 1 doorsmeerder Automobielbedrijf KOKS DE JONG IN EEN WOORD COMMERCIEEL ASSISTENT COMMERCIEEL-TECHNISCH MEDEWERKER a. b. ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl. of vrl.) JONGSTE BEDIENDE MANGELSTERS en PERSSTERS gevraagd SERIE I SERIE II SERIE III Verkoop vanaf zaterdagmorgen 9 uur 13 DJAKARTA (A.N.P.) Radio Medan heeft vrijdag bekend gemaakt, dat het ver bod tot onwettige grondoccupatie, dat door kolonel Simbolon werd uitgevaardigd, on middellijk nadat hij de macht over zijn ge- gebied had overgenomen, nog steeds van kracht is. Volgens een mededeling van het plaatselijk militair commando van Medan zullen drastische maatregelen worden ge nomen tegen een ieder, die na 22 decem ber jongstleden op onwettige wijze gron den heeft bezet. Volgens het dagblad „Haiuan" in Pa- dang, is kolonel Simbolon alleen bereid naar Djakarta te komen om zich bij presi dent Sukarno te melden, als de huidige re gering wordt vervangen door een kabinet onder leiding van de vroegere vice-presi dent Mohammed Hatta. De bron van dit bericht werd door „Haluan" aangeduid als „K.". Tobing, een lid van Simbolons revolu tionaire raad, welke na de afzetting van Simbolon op 26 december door luitenant- BOEDAPEST (Reuter). De onte vredenheid over de economische en poli tieke toestanden in Hongarije is toege nomen. Eenheden der communistische mi litie worden gereed gehouden om te kun nen ingrijpen, aldus werd donderdag uit Boedapest gemeld. Ontslagen, klachten over te geringe betaling en beschuldigin gen, dat de door de Russen gesteunde re- gering-Kadar arbeidersleiders uit het Sta linistische tijdvak weer op het kussen verheft, veroorzaken onrust onder de ar beiders in Boedapest en elders in Honga rije. De arbeidersraad van het Donnu-eiland Csepel, waar zich de grootste fabrieken van Hongarije bevinden, heeft in een re solutie verklaard „niet werkeloos te kun nen toezien, terwijl leden van de arbei dersraden zonder aanwijsbare redenen worden gearresteerd en van de raden wordt gezegd, dat zij broeinesten van tegenrevolutionairen zijn". Voorts wordt verklaard, dat de Hon gaarse arbeidersleiders van gevoelen zijn onder de huidige omstandigheden hun „verplichtingen tegenover de arbeiders, om het tot stand komen van een maat schappij te bevorderen, waarin zij als vrije, onafhankelijke en democratische mensen een leven zonder vrees kunnen leiden, niet meer te kunnen nakomen". Met tommyguns bewapende leden der communistische en Sovjet-Russische in fanterie zijn woensdag naar Csepel ge zonden, waar toen stormachtige bijeen komsten werden gehouden, waarop de ar beiders de toestand, ontstaan na het af treden der arbeidersraden bespraken. Ook donderdag waren eenheden der veilig heidspolitie de gehele dag paraat. De arbeidersraad van Csepel heeft, na klachten der arbeiders, dat het ontbinden der arbeidersraden hun het enige wapen uit handen had geslagen, dat zij in hun geschil met de regering-Kadar konden ge bruiken, besloten zijn beslissing tot ont binding teniet te doen. Werving mislukt Het Hongaarse regeringsdagblad, Nep Szabadsag', gaf donderdag te kennen, dat de regering-Kadar haar pogingen om de omgedoopte communistische partij met ge weld nieuwe leden te bezorgen, prijsgeeft. Het blad merkt namelijk op, dat vele nieuwe leden toetreden omdat zij menen, dat dit de enige manier is om hun betrek king te houden. Anderen daarentegen blij ven tegen hun wil buiten de partij omdat ze niet willen, dat men van hen denkt dat zij om den brode partijlid worden. Het blad verklaart uitdrukkelijk, dat het ont slaan van niet-communisten een terugkeer tot oude methoden zou zijn. Alleen be kwaamheid en loyaliteit zijn bepalend, lid maatschap van de partij zij geen over weging. Het blad kondigt tevens een dras tische besparing van overheidsuitgaven aan. Het merkwaardigste is de opmerking, dat „de economische methoden der niet- sociaiistische landen in de toekomst nauw- JOHANNESBURG (Reuter/AFP) De openbare behandeling van de zaak tegen de 156 Zuidafrikaanse staatsburgers van verschillend ras is woensdag te Johannes burg voortgezet. De omgeving van het ge bouw waar de zitting werd gehouden, was afgezet door vijfhonderd mannen var) de politie. Ongeveer 1500 nietblanken hadden zich voor het gebouw verzameld. Alle ne gentig zitplaatsen voor nietblanken in het gebouw waren bezet, maar die voor de blanken slechts voor de helft. De politie nam buiten het gebouw zestien personen in hechtenis. Een Europese fotograaf van een Afrikaans tijdschrift werd gearresteerd 'pen hij trachtte te voorkomen dat een po litieman handgemeen werd met een Afri kaanse persfotograaf. De verdediger V. C. Berrange poogde aan te tonen, dat het proces is bedoeld om de denkbeelden van rechtvaardigheid en broederschap, die de beschuldigden en duizenden anderen in ons land openlijk aanhangen, te verbieden. Hij verklaarde, dat de beschuldigden alle sociale lagen vertegenwoordigen en alle rassen. Over de reizen van enkele beschuldigden naar de Sovjet-Unie, communistisch China of an dere volksdemocratieën zei mr. Berrange, dat deze openlijk waren ondernomen, met toestemming van de autoriteiten. Na te bobben vastgesteld, dat de beschuldigden bot geloof in de democratie gemeen heb ben, zei mr. Berrange, dat de verdediging bet proces als een politieke manoeuvre be schouwt. De verdediging zal verder stellen, dat de zaak „een politieke samenzwering is van een soort uit de tijd van de inquisitie en uit die van het proces van de Rijksdag brand". kolonel Ginting weer werd ontbonden, verklaarde, dat Simbolon over een „krach tige aanhang" beschikt, maar dat hij zijn mannen opdracht had gegeven om bloed vergieten te vermijden. Enkele dagen geleden werd gemeld, dat i :ident Sukarno, die tevens opperbevel hebber van het leger is, zou hebben ver klaard zijn plannen voör oplossing van de legercrisis niet eerder te zullen bekend maken dan nadat Simbolon zich bij hem zou hebben gemeld. Het socialistische dag blad „Pedoman" vraagt zich vandaag in een hoofdartikel af wat voor plannen de president eigenlijk wel mag hebben. Wapens inleveren De doodstraf hangt boven het hoofd van die burgers in Noord-Sumatra, die wapens in hun bezit hebben en deze niet binnen twee weken „teruggeven" aan het leger of bij een politiepost. Dit werd vrijdag be kend gemaakt door luitenant-kolonel Su- giarto, van het plaatselijk militair com mando van Medan. De vorige week meldden Medanse dag bladen, dat in Pematang Siantar wapens waren uitgereikt aan leden van de commu nistische vakbond van ondernemingsar beiders „Sarbupri". Deze berichten wer den later door een woordvoerder van het leger in Medan tegengesproken. Doch het in Medan verschijnende, regeringsgezinde dagblad „Waspada" meldde vrijdag, dat de militaire autoriteiten hadden bevestigd, dat aan burgers wapens waren verstrekt „teneinde aan een mogelijk optreden van volgelingen van de afgezette kolonel Sim bolon het hoofd te kunnen bieden". De militaire autoriteiten, van wie het blad zijn inlichtingen kreeg, ontkenden dat uitsluitend aan leden van de communisti sche vakbond wapens zouden zijn uitge reikt, doch zij gaven toe dat mogelijk wel enige leden van de Sarbupri wapens had den gekregen. Onder regie van Wim Paauw heeft; de Haarlemse Toneel Club twee avonden ach tereen in de stadsschouwburg een voorstel ling gegeven van „Het meisje van buiten". Daar deze opvoering woensdag voor het Landjuweel opnieuw wordt opgevoerd en wel als gastvoorstelling van de vereniging „J. J. Cremer", beperken wij ons tot het signaleren der opvoering en onthouden ons van een beoordeling der spelprestaties. In Eerste Kamer Het Eerste Kamerlid de heer Merlens heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk de vol gende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat vele landbouwers zeer teleurgesteld zijn over de financiële resultaten van de teelt van suikerbieten? 2. Is de minister niet van mening, dat - tenzij een betere prijs wordt vastgesteld - het areaal suikerbieten voor oogst 1957 belangrijk zal inkrimpen, waar door met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid de binnenlandse suikerpro- duktie bij lange na niet in de behoefte van de binnenlandse consumptie zal kun nen voorzien? 3. Acht de minister een der gelijke ontwikkeling niet zeer ongewenst, omdat onze deviezenpositie daardoor na delig zal worden beïnvloed, daar de suiker prijs op de wereldmarkt sterk gestegen is en aanzienlijk ligt boven onze binnenland se kostprijs en vervolgens door de gespan nen internationale verhoudingen op aan voer van overzee niet onder alle omstan digheden kan worden gerekend? 4. Is de minister bereid op grond van bovenge noemde abnormale omstandigheden met het oog op de omstandigheid, dat de boe ren binnenkort hun bouwplannen moeten vaststellen, zo spoedig mogelijk de suiker- bietenprijs voor oogst 1957 vast te stellen? Zo dit niet mogelijk is, zodanige toezeg gingen te doen, dat de telers met goed vertrouwen zich kunnen instellen op een in het nationaal belang verantwoord sui kerbietenareaal? De K.L.M. heeft bij de Amerikaanse fa briek „Link Aviation Inc." twee volledig elektronische „vluchtnabootsers" of stuur hutten besteld waarmede K.L.M.-beman- ningen op Schiphol opgeleid zullen worden voor het vliegen op de Lockheed „Electra" schroel'turbinevLiegtuigen (die in 1959 bij de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in dienst zullen worden genomen) en op de Douglas DC-8 verkeersvliegtuigen (die in 1960 door de K.L.M. in gebruik komen). Deze twee oefenstuurhutten kosten samen 6,5 millioen gulden. Elk dezer hutten zal een oppervlakte hebben van ongeveer tweehonderd vierkante meter. De hoogte bedraagt vijl' meter. De ongeveer vijfhonderd vliegers en boordwerktuigkundigen die de K.L.M. voor het uitvoeren van diensten met haar twaalf „Electra's" en haar acht DC-8en nodig heeft zullen in de oefenstuurhutten alle vlieghandelingen kunnen uitvoeren. Orang oetan in Bljjdorp. In de vroege morgen va. negen januari heeft Blijdorp's orang-oetan-wijfje Julia haar tweede kind gekregen. Moeder en kind maken het uit stekend. Sinds 1948 zijn er nu in diergaarde Elijdorp vier orangs geboren. Donderdagavond had in de Haarlemse Concertzaal het eerste der beide jubileum- uitvoeringen plaats, waarmee het Konink lijk Mannenkoor „Caecilia" zijn zestig jarig bestaan openlijk wenst te vieren. Een geheel aan werk van Schubert gewijd programma gaf een stemmig en smaakvol karakter aan het concert. Voor wat het koor betreft was deze keuze een terug gaan naar een der zuiverste bronnen van de mannenzang. Schubert was lang niet afkerig van de liedertafelbeweging, die hij had zien en horen ontluiken. Zij pas te in de sfeer van vriendengezelligheid, die hem zoriie£~\vas. -Maw-hij „liedertafel- de" op zijn manier: poetióch, bescheiden, vertrouwelijk en wanneer"iict een bij zondere opdracht gold voor een concert uitvoering vindingrijk en origineel. Het holle pathos, dat de mannenzang later wel eens in kwade reuk gebracht heeft, lag Schubert verre. Zo kop het dan ook gebeuren dat men in de legendarische tijd der grote internationale zangwedstrij den van Schubert geen goed, maar ook geen kwaad wist te vertellen: men was zijn composities voor mannenkoor en hoeveel zijn dat er wel niet! finaal ver geten. In uren van bezinning heeft men ze weer ontdekt. En hét was nu bijzonder interessant te ervaren, dat het zestig jarige „Caecilia" (welke vereniging in de roes van het concourswezen geboren werd en' er in de loop van haar bestaan de glo rie en de neergang van gekend heeft) de ontroerende eenvoud en de stille beschei denheid van Schubert verkoos om te jubi leren. Het eerste deel van het programma bedoeld als een postume hulde aan de ontslapen leden van „Caecilia" bestond uit het beroemde „Strijkkwartet in d, met de variaties over „De Dood en het meisje" door het Hollands Strijkkwartet, vooraf gegaan door een „Grabbed" van Peter Cornelius op de beroemde melodie, die ook de kern van het kwartet uitmaakt. Na dit instrumentale meesterwerk volg den dan nog twee delen van de Duitse mis voor mannenkoor van Schubert. Het nagelaten strijkkwartet is niet de enige compositie van Schubert, waarin de grote liederencomponist een van zijn on sterfelijke zangstukken als thema voor in strumentale ontwikkeling te pas bracht. Men zou deze wijze van componeren al dus kunnen verklaren, dat hij het onuit sprekelijke, datgene waarin liet dichter woord te kort schiet, heeft willen uitdruk ken in de abstracte taal der muziek. Dit is in het Strijkkwartet in d wel heel sterk het geval. Schijnbaar is in het beknopte lied alles gezegd: angst voor de dood en vertroosting van de man met de zeis. Maar als Schubert nu op kunstige wijze aan het variëren gaat, wordt deze gedach te uitgesponnen door overwegingen die naar de eeuwigheid reiken. Hij volgt c}g ziel van zijn liedmelodie tot waar ze ge heel los is van de aarde, maar hij laat ze ook terugkeren vanwaar ze gekomen is, in een sfeer van melancholie en berusting. Nap de Klijn, Jaap Schroder, Paul God- win en Carel van Leeuwen Boomkamp hebben met hun magistrale interpretatie van het beroemde strijkkwartet het pu bliek op ongemene wijze geboeid en in spanning gehouden. De meest volmaakte vorm van musiceren vond hierbij de meest volmaakte toepassing. In het tweede deel van liet programma werd de middenmoot door de vertolking van een reeks liederen van Schubert door David Hollestelle gevormd. Het werd een buitengewone verrassing deze zanger als meester in de liederenvoordracht te leren kennen. Voortreffelijk aan de vleugel be geleid door Anton de Beer zong Holle- stelle liederen van uiteenlopend karakter met voortreffelijke dictie en volkomen be heersing van zijn fraaie stem, waarvan men zowel de stevige kernachtigheid als het milde mezza-voice kon bewonderen. Op uiterst beschaafde wijze wist hij van ieder lied een apart geval te maken. Een meesterzanger! Het jubilerende koor heeft deze zeld zame prestatie met twee omvangrijke koorwerken van Schubert: „Rulie, schön- stes Glück der Erde" en Nachtgesang im Walde" omgeven. Het eerste stuk werd toonvast a capella gezongen. Dirigent Nico Hoogerwerf slaagde erin met effectrijke dynamiek de sonoriteit der stoere man nenstemmen in evenwicht te houden. „Nachtgesang im Walde" werd uitgevoerd in de oorspronkelijke vorm, namelijk met hoornkwartet, waartoe de vier hoornisten van het Utrechts Stedelijk Orchest hun gewaardeerde medewerking verleenden. Op een kleine, nauwelijks hoorbare ver gissing" na, werd deze vertolking een at mosfeerrijk geheel, een stuk woudroman- tiek van wonderlijke werking. Hooger werf en zijn Caecilianen behaalden eer jpet deze interpretatie. Als tolk van het erecomité huldigde An nie Woud het jubilerende koor. Zij over handigde aan voorzitter W. J. van Ham een jubileumgeschenk onder enveloppe. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich Haarlems burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en wethouder D. J. A. Geluk. Vol verwachting kan nu het tweede feestconcert verbeid worden, waarop de twee Haarlemse koninklijke mannenzang- verenigingen „Caecilia" en „Zang en 3-3)3Nederl.'47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil1. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 84 89 209 13 317 204 y 288)3 337 275 231 y 142 352)1» 827% 165,40 83)3 183 '4 171)3 282 97 m; 105 'A 224 170 190 192 73 191 70% 43'/.. 88 37% Openings koersen 84 89% 210)3 317 204 288 335 277 234 142 357 223 832 166,20 83 183)3 173 y, 282 96)3 105 224 171 190 192 73 192 y 71 43 88 37% Andijk, 10 v. Londen n. Bremen. Annenkerk, 11 te Shanghai. Algenib, 9 te Antwerpen Argos. 9 te Patras. Amstelkroor., 9 670 m. o.n.o. Marianes n. Bombay. Alamak. 9 300 ra. n.w. Finistcrre n. H. Roads AmsteJslot, 9 210 m. o. Luzon n. Bombay. Aalsum, 10 te Dagenham v. Amsterdam. Almkerk, pass. 9 Gibraltar n. Genua. Ameland, 10 60 m. o.z.o. Sikotra n. Kaapstad. Alioth, 12 te Antwerpen verw. Abbekerk, 11 te Rotterdam. Angolakust, 10 te Amsterdam. Amsteldiep, 12 te Cristobal verw. Ariadne, 11 te Rotterdam. Albireo, 10 v. Gibraltar n. Barcelona. Aldabi, 11 v. Bahia n. Las Palmas. Appingedijk, 10 te Angradosreis. Banda. 10 v. IJmuiden n. Dakar. Bawean, 11 te Singapore verw. v. llo Ho. Blommersdijk, 10 v. Savona n. Mobile. Boissevain, 12 te Buenos Aires v. Santos. Bennekom, 19 te Tampa verw. Bonaire, 10 v. Amsterdam n. Dover. Caltex Pernis, pass. 10 Brunsbuttel n. Sidon. Caltex The Hague, 11 te Rotterdam verw. Clavella, 10 v. Balikpapan n. Singapore. Caltex Leiden, 9 95 m. n.n.o. Villano n. Sidon. Crania, 9 400 m. n.n.o. Sokotra n. Curacao. Caltex Delft, 9 275 m o.z.o. Freeport n. Golf van Mexico. Camerounkust. 10 te Amsterdam; Corilla, 10 te Pladju v. Sinaporc. Cöngokust, 9 v Bordeaux n. Dakar. Callisto, pass. 10 Galveston n. Rotterdam. Caltex Nederland, 10 v. Fredericia n. Kopenhag. Cradle of Liberty, 22 te Mena Al Ahmadi verw. Camerounkust, 10 te Amsterdam. Dorestad, 10 520 m. z.o. Albany n. Miri. Dalerdijk, 9 v. Balboa n. Los Angeles. Duivendrecht, 9 v. Houston n. New Orleans. Delfland, 10 v. Weser v. Bremen n. Amsterdam. Diemerdijk, 11 te Antwerpen. Drente, 11 te Colombo. Dordrecht, 10 v. Rotterdam n. New York. Erinna, 10 te Calcutta. Friesland SSM, 11 te Amsterdam. Guineekust, 11 te Pointenoire. Gadila, 10 te Miri. Giessenkerk, 9 te Brisbane. Ganymedes, 9 500 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Graveland, 10 v. Amsterdam n. Rlo de Janeiro. Hilversum. 10 v. Fao n. Landsena. Hathor, 9 220 m. n.nw Curacao n. Sant. De Cuba Helena, 9 v. Trinidad n. Paramaribo. Helicon, 10 te New York v. Philadelphia. Hersilia, 11 te Amsterdam. Heclsum, pass. 9 Key West n. Houston. Ivoorkust, 12 te Freetown verw. Jagersfontein, 11 te Durban. Japara KRL, 11 te Sorong. Joseph Frering, 11 te St. Vincent. Jupiter, 11 v. Rotterdam n. Gibraltar. Johannes Frans, pass 10 Las Palmas n. St. Vine Johan v. Oldenbarnevelt, 11 te Kaapstad. Koningswaard, 10 te Marseille. Kota Inten, 10 te Genua. Kabylia, 10 te Perth. Kalianda, 10 te Makassar v. Menado. Korenia, 10 te Cartagena v. Aruba. Kopionella, 10 280 m. n.o. v. Istanbul n. Houston. Katelysia, 10 te Bajo Grande. Kenia, 10 v Durban n. Mena Al Ahmadi, Kinderdijk, 10 te Rotterdam. Louis Lantz, 9 115 m. z. Dakar n. Monrovia. Loenerkerk, 9 750 m. w.n.w. Walvisb. n. K'stad. Lombok, 10 te Seattle v. Vancouver. Liberty Bell, 30 te Philadelphia verw. Laurenskerk, 11 te Kaapstad. Loosdrécht, pass. 10 Ouessant n. Le Havre. Macuba, pass. 10 Kielerkanaal n. Rotterdam. Malea, 10 v. Surabaja n. Balikuapn. Metula, 12 te Balikpapan verw. Molenkerk, 11 te Antwerpen. Murena, 11 te Balikpapan. Maashaven, 9 815 m. z.w. B. Aires r.. Kp. Santa. Mijdrecht, pass. 10 Durban n. Perzische Golf. Malvina, 9 130 rn. o.n.o. Tarakan n. Manilla. Meerkerk, 9 v. Mombasa n. Las Palmas. Mentor, 9 400 m. n.o. Fayal n. Antwerpen. Maureen. 10 20 m. o. Miami n. Charleston. Megrez, D 130 m. n.n.o. v. Madeira n. Montevideo. Moordrecht. 9/2 te Landsend verw. Mijdrecht, 22 te Basrah verw. Maashaven, 11 te Santos. Montferland, 10 v. Buen. Aires, 10 te Montevideo. Noordzee, pass. 10 Vlissingen n. Norfolk. Nigerstroom, 10 te Lagos v. Douala. Nias. 11 te Longview. Oldekerk, 9 v. Hongkong n. Singapore. Ondina, 9 v. Port Au Prince n. Punta Cardon. Osiris, 10 te New Orleans. Oranjefontein, 10 v. Las Palmas n. Southampton. Oranjestad, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Orester, 10 v. Rotterdam, 11 te,Antwerpen. Polyphemus. 12 te Tj. Priok verw. Prins Alexander, 9 161 m. n.w. Haifa n. Antwerp Perna. 10 te Pladju v Ti. Priok. Purf. Nederland. 10 te Antwerpen v. L. Piedras Papendrecht, 14 te Rotterdam verw. Prins Willem IV te Hallfax verw. Prins Casimir, 10 v. Amsterdam n. Kingston. Prins Willem V, 11 te Bergen. Purfina Hellas, pass. 10 Kp. De Goede Hoop n. Durban. Pygmalion, 10 v. Ponce n. Antwerpen. Roggeveen, 10 te Hongong v. Yokohama. Reyniersz, 10 te Kwandang v. Donggala. Rfindam, 9 v. New York n. St. Thomas. Rondo, 9 680 m. o.n.o. Diego Garcia n. Kaapstad. Radja, 9 140 m. z.w. Monrovia n. Belawan. Roebiah, 9 185 m. z o. Cp. S. Lucas n. L. Angeles. Riouw, 10 v. Napels, 11 te Genua. Rotti, 10 dw. Kp. Agulhas n. Belawan. Raki. 11 te Napels. Rijnland, 10 v Montevideo n. Buenos Aires. Sarangan, 10 v. Belawan n. Singapore. Scherpendrecht, 10 te Cristobal. Sirrah, 11 te Tj. Uban. papan. Stad Maassluis, 9 v.e Narvik n. Amsterdam. Stad Schiedam, 9 200 m z.z.w. L. Palmas naar IJmuiden. Schelpwijk, 9 70 m. o. Kp. Ras Al Hadd n. Balik- Singkep, 10 te Surabaja v. Semarang. Sirrah, 10 teTj. Uban v. Palembang. Soestdjjk, 9 300 m. z. Cape Race n. New Y'ork. Schouten, 10 te Tj. Priok v. Hongkong. Scliie, 9 v. Tunis n. Beyrouth. Stad Alkmaar, 9 450 m. z.w. Bermudas n. New Orleans. Sarpedon, 10 te Aruba n. Punta Cardon. Solon, 10 te Curngao. Scherpendrecht, 10 te Cristobal verw. Slicdrecht, 3/2 te Las Palmas verw. Samarinda. 10 te Penama. Stad Haarlem, 9 v. Philadelphia n. Nederland. Stat. of Liberty, 10 v. Sidon n. R dam/Einsworden. Straat Mozambique, 10 van Buenos Aires naai Rio Grande Do Sul. Tibia. 10 te Las Palmas. Tarakan, 9 v. Aarhus n. Amsterdam. Tlba, 10 te Antwerpen v Bremen. Teirecias, 9 18 m. w. Sardina Point n. Dakar. Taria. 10 360 m. z.w. San Miguel n. Corp. Christt. Tjitjalengka, 15 te Cape Town verw. v. Rio dc Janeiro. Teucer, 10 v. New York n. Houston. Tiuts, 10 v. Barbados n. Trinidad. Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Southampton. Van Neck, 9 v. Tientsin n. Hongkong. Van Noort, 9 200 m. z. Hongkong n. Singapore. Woensdrecht, 10 te Pladju. W. Alton Jones, 22 te Rotterdam verw. Wieldrecht, 11 te Rastanura verw. Waal, 10 te Algiers. Zeeland, 9 te Genua v. Napels. SLEEP VA ART Cycloop, 9 700 m. z.z.w. Fayal n. Maracalbo. Hudson, 9 400 m. n. Mahe (Seychelles) n Matadi. Humber, 9 840 m n.o. Berlem n. Hamburg. Rode Zee, 9 160 m. n.w. Fort Aleza n. Montevideo. Thames. 9 210 m z.z.o. Madeira n. Rotterdam. Zwarte Zee, pass. 9 Kp. Carbon n. Port Said. Oud gevestigd assurantiebedrijf te Amsterdam vraagt administratieve kracht (vr. - tot circa 20 jaar) Minstens Mulo-opleiding. Reiskosten worden vergoed. Een prettige werkkring wordt geboden. Brieven met uitvoerige inlichtingen onder letter T.H.A. aan Nijgh Van Ditmar, Postbus 358, Amsterdam-C. ■p-^fcy^r- Vriendschap" schouder aan schouder zul- Esso Den Haag. 9 /00 m. z.z.w. Landsend naar i Antwerpen. ien staan. j Esso Amsterdam, 9 v. Cumarcbo n. Antwerpen. JOS. de Klerk Eemland, 10 v. Paranagua n. Vitoria. Zeilboot huren? ^IqoIC, 'n voor alle jaargetijden. Ruime keuze Bij: KL. HOUTSTRAAT 8 Tel. 14563 MILITAIRE REGENJASSEN Als u een militaire regenjas nodig heeft, koop dan niet zomaar een groene of blauw-grijze regenjas. Militaire regenjassen moeten immers vol doen aan bepaalde voorschriften. Als Specialisten in Uniformkleding, leveren wij uitsluitend militaire regenjassen, die aan de voorschriften voldoen. Onze kwaliteiten zijn zodanig, dat u er na uw diensttijd ook nog iets aan heeft. U niform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL.16963 zeer goed onderhouden, met radio en kachel. Te bevragen: Schulpweg 4, Aerdenhout. TE KOOP OF TE HUUR gevraagd een Liefst Cronjéstraat. Geschikt voor filiaal voor Brood- en Banketbakkerij. Brieven onder nummer 4516, aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Wagenweg 132 - Haarlem HANDELSFIRMA vraagt: welke na inwerking afd. chef kan vervangen. HBS-opleiding. Goed corresp. moderne talen. Bij voorkeur bekend met plastics en/of chemicaliën. voor verkoop van plastic grondstoffen. Brieven onder no. 4514 aan het bureau van dit blad. GROOT KANTOOR vraagt leeftijd tot 24 jaar. wiens werkzaamheden hoofdzake lijk liggen op het terrein van de sociale wetgeving. Zij, die voor deze zeer gevarieerde werkkring in aanmerking wensen te komen, gelieven te reflecteren onder no. 4512 aan het bureau van dit blad. BANKINSTELLING hier ter stede zoëltt Brieven onder no. 4513 aan het bureau van dit blad. WASSERIJ G. RHEE EN ZONEN Bleekerövaartweg 57, Heemstede. met kort mouwtje, 3/4 mouw of lange mouw met bobbed kraagje of Italiaans kraagje (dus ook open te dragen) in een groot kleurenassortiment in alle damesmaten waarde waarde 13^5 waarde 1 met heel kleine foutjes WEVENIT PULLOVERS zuiver wol, lang model met 3/4 mouw WAARDE WEVENIT VESTEN zuiver wol lang model WAARDE 24r7S

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 3