V.V.V. Lisse heeft dit jaar weer grote plannen Kerkdiensten TAXI 13.300 SLEUTEL WEG? ZATERDAG 12 JANUARI 1957 -^ HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 BENNEBROEK Lezing over poëzie voor Christen-V rouwenbond „Kunst na arbeid" hield najaarsvergadering Burgerlijke Stand van Lisse Burgerlijke Stand van Hillegom Voordachtavond voor ,,'t Nut" HAARLEMMERMEER Actie voor Hongaren ZANDVOORT Hobby-tentoonstelling van ambtenaren „DE SLEUTELSPECIALIST" Medische verzorging tijdens weekeinde Vlot Te tragisch Decent kijkje Kleurrijk spektakel Goede Western Spanning Prolongaties en reprises Winsten voor gas- en water bedrijf in Bloemendaal UIT STAD EN STREEK Scheepvaart VOLKSWAGENVERHUUR Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 7 tot en met 11 januari Het ontbreekt de Lissese Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer waarlijk niet aan initiatieven. Dit is de afgelopen jaren dui delijk bewezen en op een donderdagavond in ,.De witte Zwaan" gehouden openbare be. stuursvergadering, bleek dat men voor 1957 vele plannen in petto heeft. Wat de propa ganda en voorlichting betreft: er zullen in samenwerking met de andere Verenigingen voor Vreemdelingen Verkeer in de bollen streek tweehonderduizend folders in vier talen worden gedrukt. Men moest van acht pagina's op zes terugvallen, daar het Cen traal Bloembollencomité en de ANVV geen subsidie meer beschikbaar konden stellen. Voor de bezoekers die graag meer dagen In de bollenstreke willen vertoeven tijdens de bloeitijd zal een hotelfolder worden uit gegeven; de organisatie van de logiesdienst zal nog worden bekeken. Mocht de bollen streek volgeboekt zijn, dan worden de gasten naar Noordwijk verwezen. Deze badplaats heeft vijfduizend bedden in de hotels, een zelfde aantal in pensions en als het moet Op de maandelijkse bijeenkomst van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond, af deling Bennebroek, die donderdagavond in „Rehoboth" werd gehouden, hield de heer H. Kip, leraar aan de Christelijke Kweek school te Haarlem, een boeiende lezing over „De driehoeksverhouding in de mo derne Christelijke poëzie". Spr. gaf hier over een uitvoerige beschouwing en schetste diverse facetten van de poëzie door alle tijden. Als een vooi'beeld van de moderne Odys seus behandelde hij daarna het gedicht „Ergenshuizen" van Michel van der Plas en declameerde in de loop van de avond vrijwel het gehele werk. TONEELUITVOERING „BENNEBROEK" De r.k. toneelvereniging „Bennebroek" geeft zondag 's avonds te 8 uur in het r.k. verenigingsgebouw een opvoering van het toneelspel „Hof Terhove". In het café van de heer Schabbing te Bennebroek hield 't fanfarekorps „Kunst na Arbeid" de jaarvergadering. De voor zitter, de heer H. v. Exel, verwelkomde in het bijzonder de erevoorzitter, burgemees ter D. v. d. Hoop van Slochteren. Uit de jaarverslagen van de secretaris, de heer Jac. v. d. Schrier en de penning meester, de heer Th. v. Exel, bleek dat het korps in het afgelopen jaar een grote acti viteit heeft ontwikkeld en dat men ondanks de vele kosten toch nog kans heeft gezien een klein batig saldo over te houden. De heer H. v. Exel werd hij acclamatie als voorzitter herkozen en de erevoorzitter maakte van deze gelegenheid gebruik, hem met dit vertrouwen geluk te wensen. Daar bij merkte de burgemeester op dat de heer Van Exel bij voortduring in de bres staat om de belangen van de vereniging te be hartigen. De mededeling van de burge meester dat het Anjerfonds Noordholland een bedrag van f 250 heeft geschonken orn tot de aankoop van een bariton-saxofoon te kunnen overgaan, werd met luid applaus begroet. Tenslotte werden plannen besproken, zo als de vorming van een pijperskorps voor de jeugd en het aanwerven van leerlingen. ook nog eens vijfduizend in kamphotels, enz. In totaal dus vijftienduizend bedden; het is trouwens ook met een overstelpende drukte in de bollenstreek nog nooit voorgekomen, dat die allemaal bezet waren. Het parkeerprobleem op de corsodag is nog steeds niet bevredigend opgelost. De Lissese WV heeft nu overleg gepleegd met bedrij ven, die parkeerruimte beschikbaar hebben. Het gevolg is, dat elf bedrijven, die plaats hebben voor 330 auto's, bereid zijn hun erven een dag ter beschikking te stellen. In prin cipe is besloten het bloemencorso op 27 april door de bollenstreek te laten trekken, maar men is in hoge mate afhankelijk van het weer. Als er geen voldoende hyacinten nagels beschihkbaar zijn, moet men het corso uitstellen. Dit zal moeilijk gaan. daar op 4 mei de dodenherdenking wordt gehouden. Het corso vervroegen en stellen op paas zaterdag ontmoet eveneens bezwaren. Een der leden van het corsocomité was ter ver gadering aanwezig en meende dat men in geen geval daartoe zal overgaan daar dan een verkeerschaos in de streek niet te overzien zal zijn. Het is de bedoeling, dat het corso weer 's morgens om elf uur start en bij het keer punt in Bennebroek een rustpauze heeft van een paar uur. Men zal trachten de liefhebbers in binnen- en buitenland tijdig op de hoogte te brengen en er vooral op aandringen tijdig in de streek aanwezig te zijn. Ook heeft men weer plannen voor mo- zaiekwedstrijden zowel in plaatselijk, als in streekverband. Voorts zullen het aanstaande seizoen de bloemenmeisjes op de topdagen weer wel doend rondgaan met boeketjes bolbloemen en de vreemdelingen 'n tastbare herinnering aan Lisse meegeven. Verleden jaar reikten zij per keer 8000 stuks bolbloemen uit, die gratis door kwekers beschikbaar waren ge steld. GESPAARD Bij de Rijkspostspaarbank te Lisse werd in december ingelegd f 54.989,95 en uitbe taald f42.504,01. GEBOREN: Maria Joanna, d., van G. B. N. de Vroomen en J. Pijn acker; Christina Maria Wilhelmina, d., van Th. H. Wassenaar en W. C. A. Schoone. OVERLEDEN: Elizabeth Sinke, oud 92 jaren; Dirkje Petronella de Jong, oud 57 jaren; Franke Dingeman Elenbaas, echtge noot van P. W. J. de Jonge, oud 75 jaren; Leendert Arij Schippers, echtgenoot van H. Snijders, oud 79 jaren. ONDERTROUWD: J. N. C. Kling en E. F. M. van Haaster; J. F. Schrier en A. J. van Oosten; H. W. Stroet en C. M. van der Vlugt. GETROUWD: M. J. Opdam en J. G. Wijs man. GEBOREN: Elisabeth Helena Cornelia, d., v. M. W. Oostendorp en A. C. v. d. Lans; Margaretha Helena, d. v. Th. Schniedewind en M. Faas. ONDERTROUWD: H. C. v. d. Meer en W. M. Klaverlaan. GETROUWD: C. J. Zethof en P. E. Zon neveld. OVERLEDEN: H. Soet, m„ 71 jaar. De vijfde bijeenkomst van ,,'t Nut van het Algemeen" te Hillegom in dit seizoen zal dinsdag in het Nutsgebouw aan de Van den Endelaan worden gehouden. De voordrachtskunstenaar Ben Aerden uit Amsterdam zal een voordracht houden over: „Kapitein Venijn" (een bulderbast bekeerd). In Haarlemmermeer heeft de collecte ten bate van de slachtoffers van Hongarije f 12 <100 opgebracht. Hierbij zijn niet be grepen f 3600, door bewoners overgeschre ven op de girorekening van het Rode Kruis, kerkelijke collecten en acties op scholen, fabrieken en kantoren. Het bedrag van f 12.400 is bestemd voor de stichting, waarin zitting hebben de bur gemeesters van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Nieuwer- Amstel, Aalsmeer, Uithoorn, Ouderkerk aan de Amstel en Diemen. Deze stichting heeft dc blijvende zorg voor vluchtelingen op zich genomen en haar eerste taak is aandacht te besteden aan Hongaren. In de andere gemeenten is meer dan f30.000 bij een gebracht. VOOR DE HONGAARSE VLUCHTELINGEN De toneelclub van „Jongensstad" te Lisse zal zondag in het Verenigingsgebouw in De Engel „Mijnheer Klaproos" op de plan ken zetten. De baten zijn bestemd voor hulp aan de Hongaarse vluchtelingen. De ambtenaren personeelsvereniging te Zandvoort organiseert op vrijdag 25 janu ari in gebouw „Zomerlust" een „hobby expositie". Tevens zal op deze avond een filmdocumentaire over de haringvisserij en de trawlvaart worden vertoond. GESLAAGD Mejuffrouw Annie Gebe te Zandvoort behaalde het praktijkdiploma Franse han delscorrespondentie. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. D. Beijers, Raamsingel 28, telefoon 13164. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 25711; firma Loomeijer en Zn., Zijl weg 34, tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. ZANDVOORT: Artsen: dokter H. K. van Es, Kostverlo- renstraat 4, tel. 2058. Wijkverpleegsters: Zr. A. M. C. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, tel. 2826. Verlos kundige: Zr. G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Apothekers: De Haltestraat-apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, tel. 2389, Zondag 13 januari de gehele dag geopend en in de week van 14 t/m. 19 januari óók des avonds na 7 uur. Echter uitslui tend voor spoedgevallen en met dokters recepten. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, tel. 23449. Over veen: Dokter Post, Rollandslaan 35, Over- veen, tel. 10367. Aerdenhout. Dokter J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, tele foon 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, tel. 24413 en zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31., Aerdenhout, tel. 26794. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 19 januari voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 22181; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en Apo theek Schotsman, Binnenweg 206, Heem stede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763 en A. G. Degenaar, Pieter de Hoogstraat 11, telefoon 35008. Wijkverpleging, Zr. G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, tel. 36389 (en in de week van 14 tot en rnet 19 januari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, tel. 28320. LISSE: Artsen, dr. H. A. Holl, Veldhorststraat 1, tel. 3155. HILLEGOM: Artsen: dr. Van der Kaaden, Hoofdstraat, tel. 5114. BENNEBROEK: Artsen: dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 34, tel. 430. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: dr. Bult; Badhoevedorp: dr. Den Ouden; Nieuw-Vennep: dr. Nugteren. (Cinema Palace) Het is een ster renparade van jewelste in „High Society" en in het uiterst-vlotte verhaal, met humor en standaardpsychologie gelardeerd, ko- i men alle sterren goed tot hun echt. Tracy (Grace Kelly) zal gaan trouwen met George, die van iets mindere klasse is dan de schatrijke miljonairsdochter, wier eerste man Dexter (Bing Crosby) even schatrijk in een naburige villa woont. Iedereen heeft wat tegen George, behalve Tracy; zelfs de sensatiejournalist (Frank Sinatra) en de fotografe (Celeste Holm). Dexter doet wat hij kan om Tracy, die hij nog steeds bemint, tegen te houden. Louis Armstrong doet daaraan mee met muziek. Door talloze verwikkelingen gaan Tracy de ogen open; of liever: in enkele dagen ontdooit zij van een heerszuchtige godin tot een warm liefhebbend vrouwtje. Zij trouwt op het vastgestelde uur en het laat zich raden met wie. De film demon streert natuurlijk het onbevredigende van soepele rijkdom en het bevredigende van een goed mens te zijn. De dialogen zijn dikwijls kostelijk, de kleuren aangenaam; de rijkdom is overweldigend, het spel ge slaagd. (Rembrandt). In „Leise flehen meine lieder" is het leven van de jong gestorven Weense componist Franz Schu bert in beelden samengevat. Zijn leven? Wie zich nog de „Eroïca" herinnert, de ver filming van het leven van Beethoven, heeft de herinnering aan een overwegend tra gische, een overwegend grimmige man, die het noodlot steeds recht voor zich vond. Beethoven heeft een eenzaam en erg on gemakkelijk leven gehad, maar of het zo tragisch was als de film suggereerde, be twijfelt ieder, die meer van Beethoven kent dan zijn „Eroïca". Een vergelijking tussen deze en de nu in Rembrandt vertoonde film gaat wel op. Het leven van Schubert werd hierin onvolledig en erg eenzijdig belicht. De aandacht wordt vrijwel alleen gevestigd op de tragische gebeurtenissen. Waarom? Omdat men componisten als Schubert en Beethoven graag als tragici ziet. Met men wordt een groot publiek be doeld, dat graag naar Beethovens „Eroïca" en graag naar Schuberts „Onvoltooide" luistert om de weemoed en voorbij gaat aan de muziek, waarin de componist zich in een blije gedaante aan ons voordoet. De (Italiaanse) makers van deze film hebben op dat sentiment heel sterk gespeculeerd en maar zeer ten dele een historisch docu ment geleverd. (L i d o). De film „Folies bergère" biedt behalve een decent kijkje achter de scher men van de gelijknamige Parijse naakt- revue (de centrale filmkeuring zal er wel duchtig het mes ingezet hebben!) weinig wat het hart van de bioscoopbezoeker be koren zal. Zelfs Eddie Constantine, be faamde superman van vele sensatie-rol prenten, komt nauwelijks aan zijn nor male portie knokpartijen toe. Inplaats daarvan kweelt hij tamme liedjes in nacht clubs, als hij tenminste niet zijn geliefde revuemeisje Claudie met tedere attenties achtervolgt. Deze Claudie, vertolkt door Zizi Jeanmaire van het ballet Roland Petit, bewijst althans, dat zij een technisch zeer knappe danseres is, maar voor het overige valt er weinig te waarderen. (L u x o r) De makers van het kleur rijke spektakel „Bandido" laten de Mexi caanse burgeroorlog ditmaal op het witte doek herleven en zij zorgen er wel voor, dat het aan spannende verwikkelingen, schietpartijen en achtervolgingen niet ont breekt. Al die gevechten achtereen zouden echter spoedig saai worden en daarom moet een vrouw de romantische nóót in het ruige vecht jassen-verhaal brengen. Die vrouw is de echtgenote van een leider der rege ringstroepen, die onophoudelijk slag leve ren met de rebellen. De verhouding tussen de twee echtelieden is niet al te best, wat wordt opgemerkt door een Amerikaan, die met de rebellen onder een hoedje speelt. Bij de man groeit genegenheid voor de vrouw en daarom heeft hij te weinig oog voor zijn opdracht, de rebellen tijdig op het spoor te brengen van het wapenarsenaal der regeringstroepen. De Amerikaanse avonturier zet de leider van deze troepen zodanig onder druk, dat deze de plaats van het wapenarsenaal verraadt. Na vele scho ten weten de rebellen dit arsenaal op de regeringstroepen te veroveren. De vrouw van de leider der regeringstroepen wordt weduwe, maar of zij haar sympathie nu verder op de Amerikaanse avonturier richt, vertelt het verhaal niet. (Roxy) „De zoon van de wreker" is een „western", die in zijn soort uitblinkt door humor, goede schildering en heroïs me. De held is de zoon van een eertijds beroemd man uit het westen, die aan de zijde van het recht heel wat mensen naar de andere wereld heeft geholpen. Zoon lief blijkt uit hetzelfde hout gesneden te zijn en komt in contact met iemand van het beroemde detectivebureau Pinkerton. Ook hij kiest, evenals zijn vader had ge daan, de zijde van recht en wet en dringt zich bij een vrijbuitersbende in met het doel deze te vernietigen. In het roversnest bevinden zich echter ook enige charmante, wilde meisjes en op één van haar, Texas Rose, wordt onze vriend verliefd. Enfin, het loopt allemaal nog goed af en de toe schouwers kunnen behalve van enige aar dige opnamen van treinovervallen ook ge nieten van het bekende lied „The yellow rose of Texas". Van maandag af draait de gangstersfilm „Het rattennest". (Frans Hals) „Het salvo der dappe ren" is een nieuwe variant op het thema van de dappere sheriff, die het moet op nemen tegen een aantal schurken van be lang. Ze staan hem voortdurend naar het leven. Dat is daarom zo onplezierig voor de sheriff, omdat hij ook te kampen heeft met een verzwakking van zijn gezichtsver mogen: op kritieke ogenblikken ziet hij niets. Gelukkig staat hij niet alleen in de strijd voor recht en orde. Hij klaart het met zijn tegenstanders dank zij de inter ventie van een moedige jongeman, die van vijand tot vriend bekeert. Een in het genre der westerns verdienstelijke film, die uit munt door de wijze waarop telkens nieu we spannende situaties worden gescha pen. (Minerva). Een romantische en onder houdende film, zich afspelend in Venetië, treft men tot maandag alleen in de avond voorstellingen van dit theater. Wij schre ven reeds eerder over dit amusante film werk. Summer madness getiteld, hetgeen veel zomerse dwaasheden betekent met de verwikkelingen die de liefde getrouw be geleiden. Men zal er zijn genoegen wel aan beleven. Zondagmiddag wordt in twee voor stellingen een reprise gegeven van de pop- penfilm „Hans en Grietje". (Studio). Voor de vijfde week draait nu „Gervaise", een prachtige film van René Clement naar de roman „De Kroeg" van Emile Zola, ZONDAG 13 JANUARI 1957. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. G. Snij ders, bevestiging Ambtsdragers. 7: Ds. A. J. van Rhijn. Noorderkerk, Velserstraat. Zater dag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, H. Av. 7: Dezelfde, H. Av. en nabetrachting. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst. Dhr. H. A. Win kel. Theol. Cand. Gebouw Vrijz. Hervorm den, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Ka pel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinder kerk. Ds. A. J. van Rhijn. 10.45: Ds. J. A. de Klerk, van Heemstede. H. Av. Diacones- senhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. J. van der Wiel. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Jeugdkapel. Noord, Molenaer- straat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zo merkade 10: Dhr. D. Selling. West, Leidse- straat 10: Dhr. P. Knijff. Centrum, Oude Groenmarkt 10: Wika W. Veenstra. Eglise Wallonne 10.30 h.: Service présidé par le Consistoir. Deutsche Ev. Kirchengemeinde, Waalse- Kerk, 20 Uhr: Pfarrer D. Stein. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadel- fia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, gebouw ,,Beth-El" 3: Samenkomst, Evang. E. Ch. Hermes. Amsterdam. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Donderdag 2: Kumpulan Isteri (Zustersamenkomst) Zr. L. J. Weber-Immink, Heemstede. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en woensdag 3: Con tactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broeder- kerk. Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. D. Oskam, van Culemborg. Woensdag 7.30: Ds. Klein Kranenburg. Stads Evangeli satie, Lange Herenstraat 6. 10 en 7: C. v. d. Vlis. Vlaardingen. Woensdag 8: J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Z'uiderstraat 15. 10: Dhr. J. Kits, directeur van 't Brandpunt te Doorn. 5: Ds. J. Visser, Amsterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor, Amsterdam. Opwek kingssamenkomsten, Zuiderstraat 15. Don derdag 8: Nieuw-Guinea-avond. Spr. Zen deling W. Könemann, met kleurenprojectie. Broedergemeente, Parklaan 34. Zaterdag 8: Liturgische Zangdienst en laatste avond week der gebeden. Zondag 10.30: Ds. H. Schutz, Jeugddienst. Evang. Luth. Gemeente Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes. Be vestiging kerkeraadsleden. Donderdag 7.30: Ds. G. Kroes. Wees- en Oudeliedenhuis. 8: Vrijz. Luth. Kring, „Rustoord". Westerhout- park. Dr. G. J. Lindijer. Ver. Doopsgezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaayer. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal. Jeugddienst in de Peu- zelaarsteeg 3. 19.30: Ds. C. P. Hoekema, in wijkgeb. Ned. Herv. Kerk, Zomerkade, H.O. Remonstr. Geref. Gemeente. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. C. Goeman 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Ri chard Holkade 125. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Lvceum-Aula, ing. van Merlen- straat. 9: Dr. A. Dondorp. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Dond. 8: Ds. J. Geels, Bijbellezing Geref. Gemeente, L. Margarethastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Geref. Gemeente in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk. Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten- gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Leger des Heils, Schagchel- straat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsamenkomst. 7.30: Verlossingssa menkomst o.l.v. Brigadier J. H. Salomon. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Dhr. J. Versteeg, Haarlem. 7.30: Grote jeugddienst. 10: Zondagsschool. Dond. 7.45: Bidstond. Vrijdag 7.45: Jeugd. Vergadering van Gelovigen. Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeente, Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Dhr. W. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Op wekkingssamenkomst. Sprekers: G. van Po len en J. Versteeg, van resp. Den Haag en Culemburg. Donderdag 8: Gebedssamen komst ("voor gemeenteleden). Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 1.0: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Pre diking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10: Prediking. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. Centrum. 10.15: Dhr. E. Schuurman. 5: Dhr. S. Sagstrom, Arnhem. 10: Zondagsschool. Schotersingel 99. Donderdag 7.45: Bidstond schotersingel 99. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wil- helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente, Jacob ij nestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60. 10: Mensenwijdingsdienst. Donderdag morgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Interkerkelijk Evangelisatiecomité. Be gijnhofkapel. Vanaf 7.30: Zangdienst. 8: Evangelist Ed. Pera. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kek. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. G. Ph. Scheers, H. Avondm. 7: Dezelfde. Dankzegging. Immanuël. 10: Ds. G. Koch. Sionskerk, Eksterstaat. (Spaarn- dam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord, Bevestiging Kerkeraadsleden. 7: Ds. J. Kroon. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 5557. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord-Scho- terkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. P. de Ruig. Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Berkenstr. 10. 9: Leesdienst. 2.45: Ds. Bos. Clir. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. J. C. Maris. 5: Ds. D. H. Biesma. Leger des Heils, Ceramstr. 4. 10: Heili gingssamenkomst. 12: Compagnie. 7: Open luchtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. kapiteine Dijkstra. Maandag 7: Straat zang (Stoops Bad). Dinsdag 2.15: Gezins bond. Woensdag 2 en 3.30: Film. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl, Jeugd dienst. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. van Nieuwenhuijzen. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. J. de Vries. Nod. Prot. Bond Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, voorg. v. d. afd. Doopsgez. Kring, in „De Olijftak". 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. L Hoorweg 5: Dr. P. J. Richel. Camplaan 10: Dr. P. J. Richel. 5.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennepweg Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. J. Spij ker, Rem., 's Gravenhage. BENEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. C. Klapwijk, H. Avondmaal. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 11: Dr. J. H. Stelma. 9.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 11: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. A. van Biemen, Hv., Bentveld. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30 en 7.30: Ds. S. J. Popma, van Amsterdam-Zuid. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woens dag 19.30: Completen en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. M. van Asperen, van Haarlem. 19.15—19.45: Orgelspel door Egbert Vos, met medewer king van de dames C. W. van den Berg en M. Richard, viool. 19.45—20.15: Oecumeni sche Avonddienst. Voorganger: Dr. A. Don dorp, Geref. Pred, te Heemstede. 10.15: Zon- De rekeningen over het jaar 1954 van het waterbedrijf en het gasbedrijf der ge meente Bloemendaal sluiten met batige saldi van respectievelijk f 18.300 en f49.290. Geraamd was, dat de rekening van het waterbedrijf zonder saldo zou sluiten en dat met het gasbedrijf een winst van f 20.000 zou worden gemaakt. B. en W. geven de gemeenteraad in overweging de winsten aan de bedrijven uit te keren ter toevoeging aan de bij de bedrijven aange houden reserves voor vernieuwing en on derhoud. Nieuws in het kort dagsschool Julianakwartier. Kon. Wilhel- minaschool, Dompvloedslaan. 12-13: Zon dagsschool Ramplaankwartier, Beatrix- school en Irene. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. A. Oskamp. Heemstede. 7: Ds. Z. Moerman, Aalsmeer. Geref. Kerk. 9.30 en3.30: Ds. M. Ros. Geref. Kerk (art. 31) 8.30: Ds. C. P. Plooy. 3: Leesdienst. Chr. Ger. Kerk 10 en 7: Ds. Salomons. Woensdag 7.45: Dezelfde. Geref. Gemeente 10 en 3: Leesdienst. Doops gezinde Gemeente. 10.30: Ds. A. J. v. d. Sluys te Alkmaar. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. A. van Boven, Trocht, voorberei ding H. Av. 3: Ds. J. A. van Boven.Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Floor. ABBENES. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. van Bo)ven, voorber. H. Av. 3: Ds. M. C. Don. Bethelkerk. 10: Ds. P. v. d. Staay. Pniël. 10: Ds. M. C. Don. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 4.30: Ds. A. H. Smits, Loosduinen. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. Rang. RIJK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. W. Heine, Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. J. A. Mulder, Naarden. 18.45: Bijzondere Kerkdienst. Ds. D. ter Steege. Van 18.4519: Zangdienst. „De Toorts" 9: Dr. R. B. Evenhuis, Amsterdam. Doopsgez. Gemeente, Remonstr. Gemeente, gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75. 10.30: Drs. J. A. Schreuder. Chr. Geref. Kerk, Pniël-kapel, Pastorieweg. 10: Ds. D. H. Biesma. 4: Ds. J. C. Maris. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort, voorber. H. Avondmaal. ZANDVOORT.. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru. 19: Ds. A. A. Wild schut, pred. te Amsterdam. Jeugddienst. Ka pel Bentveld: 10.45: Mej. Ds. W. H. Buijs. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder, uit Haarlem. Kapel „Het huis in de duinen" 19.30: Ds. A. Steinhart, uit Haarlem. Geref. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter. TI. Avondmaal. 17: Dezelfde. H. Av. en dankzegging. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Dinsdag 3: Samenkomst in huize „Pniël", Zuiderslraat 3. Spr. Dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5: Ds. C. Jongeboer, Bed. en Dankzegging H. Avond maal. Ned. Prot. Bond 10: Dr. W. R. M. Noordhoff, van Rotterdam. Doopdienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. K. Schouten. Geref. Kerk art. 31 10 en 4.30: Leesdiensten. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. voorber. H. Av. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Dond. 7.30: Dezelfde. Oud- Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdiertsten. Dinsdag 7.30: Ds. B. Toes, van Kinderdijk. Abbekerk, 11 te Rotterdam. Angolakust, 10 te Amsterdam. Ariadne, 11 te Rotterdam. Albireo, 10 v. Gibraltar n. Barcelona. Aldabi, 11 v. Bahia n. Las Palmas. Appingediik, 10 te Angradosreis. Adonis, 13 te Amsterdam verw. Andijk, 11 te Bremen. Appingediik, 11 Angradosreis v Santos. Amor, 10 te Vassiliko. Aldabi, 11 v. Salvador n. Las Palmas. Annenkerk, 11 te Shanghai. Amsteldiep, 12 te Cristobal verw. Aalsum, 10 te Dagenham v. Amsterdam. Algenib, 11 te Rotterdam. Aagtekerk, 11 v. Genua n. Porto Grande. Alkaid, 12 te Rio de Janeiro. Almdijk, 11 v. Houston n. New Orleans. Arendsdijk, 10 v. Cristobal n. Antwerpen. Argos, 11 v. Zante n. Amsterdam. Atje Ray S, 11 v. Norfolk n. Rotterdam. Bawean, 11 te Singapore. Bengalen, 11 te Dakar. Bonaire, 11 v. Dover n. Barbados. Britsum, 11 v. Bremen n. Batonrouge. Billiton, 10 80 m. n.n.w. Kp. Blanco n. A'dam. Blommersdijk, 9 v. Havana n. Mobile. Boissevain, 12 te Buenos Aires. Caltex Nederland, 10 v. Fredericia n. Kopenhag. Camerounkust, 10 te Amsterdam. Camitia, 11 v. Adelaide n. Fremantle. Caltex Leiden, 10 6 m. n.n.w. Kp. Roca n. Sidon. Calamares, 11 v. Almirante n. Santa Marta. Callisto, pass. 10 Galveston n. Rotetrdam. Castor. 11 te Curacao v. Aruba. Congokust, 10 280 m. o.n.o. Kp. Villano n. Dakar. Charis, 10 360 m. z.w. Fayal n. Maracaibo. Cradle of Liberty, pass. 10 Kaap De Goede Hoop naar Mena. Caltex Nederland, 11 te Kopenhag. v. Fredericia. Clavella. 11 60 m. z.w. Poeloulaut n. Singapore. Caltex The Hague, 11 te Rotterdam. Caltex Delft, 11 v. Freeport n. Rotterdam. Diemerdijk, 11 te Antwerpen. Dordrecht, 10 v. Rotterdam n. New York. Dalerdijk, 11 te Antwerpen v. Bremen. Drente, 11 te Colombo. Daphnis. 11 v. New York n. Curagao. Delfland, 11 te Amsterdam. Esso Den Haag, 13 te Antwerpen verw. Eos, 14 te Rotetrdam verw. Esso Rotterdam, 12 te Amuaybay. Friesland SSM, 11 te Amsterdam. Graveland, 10 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Gaasterkerk, 10 315 m. o.z.o. Walvisbaai naar Las Palmas. Gordias, pass. 10 Burlings n. Tunis. Ganymedes, 10 240 m. n. Guadeloupe n. Curagao. Guineekust. 10 te Pointe Naire. Hersilia, 11 te Amsterdam. Heelsum, pass. 9 Key West n. Houston. Hector, 11 te Hamburg. Hoogkerk, 12 te Oran. Helder, 11 te San Juan Del Sur. Houtman, 11 te Moji verw. Hersilia, 11 te Amsterdam. Hilversum, 10 v. Saobar n. Landsend. Heelsum, 12 te Houston. Helena, 12 te Paramaribo, Hera, 11 v. New York n. Port Au Prince. Hispania, 11 v. Bilbao n. IJmuiden. Provinciale Staten. Tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland is be noemd de heer J. van Delden te Zwanenburg (gemeente Haarlemmermeer) als vertegen woordiger van de Communistische partij. Verbetering. In het concert, dat het Noordhollands Philharmonisch Orkest vrij dag 18 januari in Haarlem verzorgt, is niet zoals vermeld in de agenda „Uitgaan in Haarlem" van afgelopen vrijdag „Pini di Roma" van Respighi opgenomen. In de plaats daarvan wordt uitgevoerd het Concert voor klein orkest van Roussel. Land en volk van Nieuw Zeeland. De heer D. Hanekuyck uit Wellington zal op woensdag 23 januari in hotel „Boekenroode" te Heemstede voor de leden van het Buurt- belang Aerdenhout-Bentveld een inleiding houden over „Land en volk van Nieuw Zee land". Jubileum. De heer Th. F. Kalkhuis, commies I bij de N.Z.H.V.M. in Haarlem, zal op 17 januari het feit herdenken, dat hij veertig jaar geleden bij deze maatschappij in dienst getreden is. ADVERTENTIE Garage: Twjjnderslaan 35 Ivoorkust, 12 te Freetown verw. Jupiter, 11 v. Rotterdam n. Gibraltar. Johannes Frans, pass 10 Las Palmas n. St. Vine. Jagersfontein, 11 te Durban. Jason, 14 te Rotterdam verw. Japara, 10 te Sorong. Joh. v. Oldenbarnev., 11 v. Kaapst. n. L. Palmas. Joseph Frering, 11 v. St. Vincent n. IJmuiden. Kalianda, 10 te Makassar v. Mcnado. Kenia, 10 v Durban n. Mena Al Ahmadi. Korenia, 11 v. Cartagena n. Curagao. Kota Baroe, 11 te Basrah. Koningswaard, 10 te Marseille. Kota Inten, 10 te Genua n. Marseille. Koratia, 10 270 m. z.w. Diego Garcia n. Curagao. Kermia, 11 v. Oslo n. Rotterdam. Kopionella, 11 v. Kingston n. Houston. Kryptos, 11 te Punta Cardon. Kinderdijk, 11 v. Rotterdam n. New York. Krebsia, 12 te Kopenhagen. Lombok. 10 v. Vancouver n. Seattle. Lombok, 11 te Nanaimo v. Seattle. Leersum, 11 v. Bremen n. Hamburg. Lieve Vrouwekerk, pass. 11 Gibralt. n. Le Havre. Loosdrecht, 11 te Le Havre. Louis Lantz, 10 130 m. w. Conakry n. Monrovia. Laurenskerk, 11 v .Kaapstad n. St. Vincent. Lekhaven, pass. 11 Kaapverd. eil. n. Rio de Jan. Lissekerk, 10 v. Durban n. Las Palmas. Maashaven, 9 815 m. z.w. B. Aires n. Kp. Santa. Mijdrecht, pass. 10 Durban n. Perzische Golf. Montferland, 10 v. Buen. Aires, 10 te Montevideo. Malea, 12 te Balikpapan. Maas, 10 120 m. z.z.w. Sardinië n. Hamburg. Molenkerk, 11 te Antwerpen v. Marseille. Murena, 10 te Balikpapan. Myonia, 10 100 m. w. Runsaljebel n. Abadan. Metula, 12 te Balikpapan. Mariscal Lopez, 10 50 m. z.o. Santos n. Ilheus. Maashaven, 11 te Santos v. Buenos Aires. Mentor, 10 370 m. w.n.w. Finisterre n. Antw. Maasdam, 11 v. Cobh n. Southampton. Marpessa, 11 v. R'dam n. Stockholm. Nigerstroom, 10 te Lagos. Nias, 11 te Longview. Noordzee, 10 5 m. z.o. Dungeness n. Norfolk. Oberon, 11 te Madeira. Osiris, 11 te New Orleans. Ondina, 11 te Punta Cardon v. Port Au Prince Oranjefontein. 10 v. Las Palmas n. Southampton Oranjestad. 11 te Hamburg. Orestes, 11 te Antwerpen n. Amsterdam. Prins Casimir, 10 v. Amsterdam n. Kingston. Prins Willem V, 11 te Bergen. Purfina Hellas, pass. 10 Kp. De Goede Hoop n. Durban. Polyphemus, 11 te Djakarta verw. Prins Alexander, 10 270 m. n.w. Alexandrië naar Antwerpen. Pr. Frederik, 10 550 m. w. Finisterre n. Halifax. Prins Johan Willem Friso, 11 te Lissabon. Pgmalion, 11 v. Ponce n. Antwerpen. Peperkust, 9 te Lagos. Prins Willem van Oranje, 12 te Antilla (Cuba). Pieter S, 11 te R'dam. 12 v. R'dam n. Swansea. Reyniersz, 10 te Kwandang v. Donggala. Riouw, 10 v. Napels, 11 te Genua. Rotti, 10 dw. Kp. Agulhas n. Belawan. Rijnland, 10 v Montevideo n. Buenos Aires. Routla, 9 te Lagos. Rotula, 11 te Thameshaven. Rondo, 10 300 m. o.n.o. Diego Garcia n. Kaapstad. Raki, 11 te Napels. Riouw, 11 te Genua n. Amsterdam. Reyniersz, 11 te Menado n. Kwandang. Ridderkerk, 12 te Mombasa. Roebiah, 12 te Los Angeles. Samarinda, 10 te Penama. Stad Haarlem, 9 v. Philadelphia n. Nederland. Straat Mozambique, 10 van Buenos Aires naar Rio Grande Do Sul. Singkep, 11 v. Surabaja n. Padang. Straat Torres, 11 v. Melbourne n. Sydnev. Schelpwijk, 10 400 m. w. Bombay n. Balikpapan. Saidja, 11 te Pladju verw. Siberoet, 11 te Surabaja. Soestdijk, 10 400 m. z.o. Halifax n. New York. Statue of Liberty, 10 v. Sidon n Hamburg. Samarindo, 12 te Panama v. Los Angeles. Stad Schiedam, 11 155 m. o.n.o. Madeira naar IJMuiden. Stad Amsterdam, 15 te Bremen verw. Sarpedon, 11 te Curagao v. Aruba. Schie, pass. 10 Malta n. Beyrouth. Salatiga, 13 te Manilla verw. Stad Alkmaar, pass. 11 Key West n. N. Orleans. Tiuts, 10 v. Barbados n. Trinidad. Tegelberg. 12 te Nagoya. Tibia, 11 v. Las Palmas n. Mena Al Ahmadi. Tankhaven, 10 te Sungeigerong v. Belawan. Tiberius, 10 840 m. n.o. Mona eil. n. Kingston. Tiba, 11 te Antwerpen. Tjibantjet, 11 te Kobe. Teucer, 11 v. New York n. Houston. Titus, 11 v. Barbados n. Trinidad. Tamo, verm. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Tero, verm. 13 v. Buenos Aires n. Santos. Teiresias, 11 te Dakar. Tarakan, 11 te Amsterdam. Trajanus, 11 te Amsterdam. Utrecht, 10 v. Rotterdam n. Southampton. Van Riemsdijk, 11 te Makassar. Waal, 10 te Algiers. Wieldrecht, 11 te Rastanura. W. Alton Jones, 10 te Philadelphia. Witmarsum, 11 te Hamburg v. Bremen. Wieldrecht, 11 dw. Bahrein n. Rastanura. IJssel, 10 270 m. o.n.o. Azoren n. Pta. Cardon. Zijpenberg. 10 v. IJmuiden n. Pepel. Zeeland KRL, 12 v. Genua n. Barcelona. SLEEPVAART Cycloop, 10 890 m.z.w. Fayal n. Maracaibo. Noordzee, 10 90 m. z.o. eil. Masira n. Mombasa. Oceaan, 10 dw. Beachyhead n. Hamburg. Passaat, 10 60 m. z.w. Lissabon n. Curagao. Zwarte Zee, 10 dw. Bona n. Port Said. Vrijdag 11 januari 1957 Laagste Hoogste koers koers Alg Kunstzijde Unie 208'/! 216 Van Berkels Patent 182 183 Van Gelder Zonen 2041/s 206'/i Kon Ned Hoogovens 288 295 Ned Kabelfabriek 275 287 Philips 227 235 Unilever 346V4 358 Wilton-Fijenoord 22U/2 224V< Kon. Petroleum 164,60 168,20 Holland-Amerika Lijn 183Vï 188 Kon Ned Stoomboot Mij 171 173 Nederl Scheepvaart Unie 17U/2 174 Van Ommeren 280V4 283Va Amsterdam Rubber82V2 88V2 H.VA96'/2 103Vï Ver. Deli Maatschappijen105 1093/4 3-3%% Nederland 1947 83V2 85 3% Invest, cert. Ned 9OV4 91 3% Nederland 1962—64 89V4 90 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) (3 dagen): Aandelen 4.749.690,— Deze week (voorl.)Aandelen 8.105.025,— Laatste tijd v^ak 211V4 182 204'/2 288 275 2337s 35674 221V2 166,40 183'/2 171 173'/2 281 83l/ï 97Vi 105 84 90V2 89Vs koersverschil t.o.v. 4 jan. 6V2 2 33/4 10 16 47s 53/s 1,95 3'/2 IV2 17s 2VÏ U/2 lVu 78 Obligaties 6.100.913,- Obligaties 9.042.296,-

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9