Uitvoering van nieuwe plannen dient niet te worden belemmerd De heer Slagveld bedankt als lid van de Zandvoortse raad Hoe kunt U sparen zonder geld...? Vooral utiliteits- en wegenwerken moeten snel worden uitgevoerd prima wijkbezorger een flink meisje voor de dieetkeuken WOENSDAG 23 JANUARI 1957 -f HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT il Zandvoorts burgemeester in nieuwjaarsrede: LISSE Jaarfeest J.V. en M.V. „Donau-avond" van N.R.V. Jaarvergadering K.A.V. BENNEBROEK Burgerlijke Stand van Bennebroek HILLEGOM Zendingsavond Verdachten zinspelen op „politieke intriges" Benelux parlement voor het eerst in februari bijeen Scheepvaart a. arbeiders voor algemene werkzaamheden b. personeel ter opleiding voor rangeerder vaklieden Voorlichtingsavond EEN PORTIER Op het T elefoonkantoor te Haarlem meisjes jtf ZIJN NIEUWJAARSREDE heeft de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, dinsdagavond aan het begin van de raadsvergadering uitvoerige aandacht geschonken aan de belangrijkste feiten van het afgelopen jaar en heeft hij voorts gesproken over belangrijke plannen, die nog tot uitvoering moeten worden gebracht. De burgemeester liet vele feiten en kwesties de revue passeren: het wegen- plan, het toerisme, de financiële positie van de gemeente, de woningbouw, de ver keersmaatregelen, de ontwikkeling van het culturele leven en het werk van de ge meentelijke instanties werden belicht. De burgemeester memoreerde het overlijden van enige verdienstelijke inwoners - het raadslid M. Weber en de brandweercom mandant, dc heer D. van Noort. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de instanties het uitvoeren van plannen niet zullen remmen, dat zij zich niet teveel zullen voordoen als „hindernissen", doch veeleer als „service-stations". geschiedt, in plaats van door B. en W. Uitvoerig ging mr. Van Fenema m op de financiële positie van de gemeente. De overspanning van de geld- en kapitaal markt, aldus de voorzitter van de raad, noopt helaas tot beperking van de inves teringen. Voor Zandvoort betekent deze situatie een ernstige tegenslag. Verheugend 'noemde spr. het, dat getracht wordt de woningbouw voortgang te doen vinden. De gemeenten zullen het hare ertoe moeten bijdragen, dat dit pogen zal slagen. Echter dient met voortvarendheid te worden ge werkt aan die plannen, die voor een har monische ontwikkeling van de gemeente noodzakelijk zijn. Deze plannen moeten gereed zijn op het moment dat weer meer financiële armslag zal worden verkregen. Met name de plannen voor utiliteitsbouw en wegenbouw mogen in geen geval wor den vertraagd, aldus spreker. Sinds de bevrijding is in Zandvoort voor ruim 36 miljoen gulden gebouwd (inclusief de scholenbouw). In die periode verrezen 1220 woningen. Dit jaar komen 140 wonin gen van de bouwvereniging „Eendracht maakt Macht" gereed in het uitbreidings plan-Noord. Begonnen zal worden met de uitvoering van negen bouwplannen voor 161 huizen. Verwacht wordt, dat eveneens kan worden begonnen met de bouw van het complex aan het einde van de Zee straat. De herbouw van het Zuiderbad is nog in studie. Wat betreft de woningbouw laakte de burgemeester het tekort .aan coördinatie tussen de gemeenten. Door nauwere samen werking tussen gemeenten en bouwbedrij ven zouden meer woningen kunnen worden gebouwd. Spr. achtte het niet uitgesloten, dat een aantal gemeenten in Kennemer- land wat betreft deze nauwere samenwer king initiatieven zal ontwikkelen. In groter verband bezien vond mr. Van Fenema in ternationaal overleg gewenst Hij vroeg zich af, of deze kwestie op het internatio naal congres van gemeenten, dat dit jaar in Den Haag zal worden gehouden, aan de orde zal kunnen komen. Het was de vaste overtuiging van de voorzitter, dat sneller, efficiënter en goedkoper zal kunnen wor den gebouwd. Hoger bouwen In „Taveerne" te Lisse waren dinsdag avond de leden van de gereformeerde jon- gelings- en meisjesverenigingen bijeen als mede vele vertegenwoordigers van zuster verenigingen en ouders, ter viering van het gecombineerde jaarfeest van de beide ver enigingen. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer C. Ouwehand, werd het jaarverslag uitgebracht. Nadat enige afge vaardigden van de meisjes- en jongensclubs het woord hadden gevoerd, hield de heer J. Mosselman een inleiding over „De zin van het leven", waarop een levendige dis cussie volgde. De heer A. van Eijpen droeg een gedicht voor. Ds. K. Schouten hield een collecte voor het nieuwe jeugdhuis, die 25 gulden opleverde. Na de pauze trad een „Don Kozakken- koor" op en bracht enkele kolderliedjes ten gehore. Nadat enige jongeren het to neelstuk „Het verdwenen parelsnoer" had den opgevoerd en G. van Pijpen een episode uit het verpleegstersleven had voorgedra gen, sloot ds. Schouten de avond met gebed. Spreker brak een lans voor hoogbouw en hij vroeg zich af, waarom men om betwist bare redenen vasthoudt aan de traditionele vier woonlagen. Dat ook hoger kan worden gebouwd, werd in Zandvoort bewezen door de bouw van het fraaie flatcomplex aan de Brederodestraat. Dit soort bouw van allure had ik ook graag aan de kustboulevards zien verrUzen, aldus de burgemeester. Spr. pleitte voor verdere voorbereiding van het doorbraak-plan van het zogenaamde Zwar te vel<J naar de Burgemeester Engelbert- straat. Het wordt tyd dat de bewoners van het Willemstraatkwartier in de naaste toe komst een geheel andere en betere woon wijze in uitzicht wordt gesteld. De voorzitter zei, dat plannen voor aan- ieg en verbetering van verkeerswegen naar en rond de badplaats in voorbereiding zijn. Voorstellen zullen de raad worden gedaan betreffende het eindpunt van de bus. Spr. memoreerde de wegenplannen, waarbij hij nogmaals pleitte voor aanleg van zeer brede en kruisingsvrije wegen, met ge scheiden banen voor snel en langzaam ver keer, waarlangs de toeristen snel en veilig hun doel kunnen bereiken. De voorzitter achtte het gewenst, dat aan de badgasten meer recreatiemogelijkheden tijdens perio den van slecht weer worden geboden. Voorts dient men meer aandacht te schen ken aan het voor- en naseizoen en dienen plannen voor een Thermaal-instituut te worden verwezenlijkt. Nadat de burgemeester de pensionering van de heer P. van der Mije, voormalig chef van de afdeling bevolking, had ge memoreerd, sprak hij over het treffen van nieuwe vooi-zieningen aan het raadhuis. Plij deelde mede, dat de heer J. F. Erdtsieck, de chef van het bureau huisvesting, dit jaar zijn functie zal neerleggen. Spr. gewaagde van de plannen tot stichting van een ge meenschapshuis, waarna hij zei, dat de tot standkoming van een nieuw gebouw voor de dienst van sociale zaken op korte ter mijn niet te verwezenlijken is. Maatrege len tot het treffen van noodzakelijke voor zieningen in het huidige gebouw verdienen overweging. Ten aanzien van de plannen voor het lopende jaar wordt getracht de bouw van de rioolzuiveringsinstallatie aan te besteden. Uitbreiding van de remise aan de Noorderduinweg staat op het program ma, alsmede de bouw van een nieuw post kantoor. De verbouwing van de oude u.l.o.- school tot gemeenschapshuis annex open bare leeszaal behoort ook tot de plannen. Aan de Duinweg dienen twee werkplaatsen te worden gebouwd. Gestreefd wordt naai de bouw van een garage achter het politie bureau en naar uitbreiding van de begraaf plaats. Tenslotte wijdde de voorzitter in rijn met veel cijfers gedocumenteerde nieuwjaarsrede aandacht aan de activitei ten van politie en Bescherming Bevolking, waarover hij met veel waardering sprak. Nadat de voorzitter zijn nieuwjaarsrede had beëindigd, heeft de heer Slagveld (Pl. Bel.) hem namens de raad zijn wensen voor het nieuwe jaar aangeboden. Verheugend voorstel t Bij de behandeling van de agenda werd korte tijd gesproken over het voorstel tot instelling van een stichting „gemeenschaps huis Zandvoort". Deze stichting zal het in <le toekomst tot dorpshuis omgebouwde schoolgebouw van de u.l.o. dienen te be heren. Mevrouw Moll (Arb.) toonde zich na mens haar fractie verheugd over dit voor stel. Zij zou graag zien, dat het Humanis tisch Verbond wordt opgenomen op de lijst van instellingen en organisaties, die voor de stichting van dit gemeenschapshuis worden geïnteresseerd. De heer G o s e n (A.R.) achtte het ge wenst, dat de benoeming van twee gemeen telijke vertegenwoordigers door de raad Uitvoerig werd gesproken over de finan ciële consequenties van het stichten en in standhouden van een dorpshuis. Wethouder Kerkman zei, dat de ver- bouwingskosten van het schoolgebouw tot dorpshuis niet meer dan twee ton dienen te kosten. Gepoogd zal worden van het mini sterie van Maatschappeiyk Werk een sub sidie te verkrijgen. Ten aanzien van de opheffing der oude, gesloten algemene begraafplaats pleitte de heer Paap (Arb.) voor overbrenging op gemeentekosten van de stoffelijke resten, als deze overbrenging door minder-draag- krachtigen niet kan worden bekostigd. Voorts zou hij graag zien, dat de twee gedenktekens op de oude begraafplaats, gewijd aan ds. Swaluë en dokter Smit, eveneens door de gemeente worden over gebracht. De heer G o s e n (A.R.) zou graag zien, dat te zijner tijd ook de r.k. begraafplaats uit het hart van het dorp verdwijnt. Nadat de heer Slagveld (Pl. Bel.) naar voren had gebracht, dat hij de vorm, waar in de wethouder van Publieke Werken dit voorstel had gedaan, minder piëteitsvol vond, gaf de heer Koning (A.Z.B.) als zijn mening, dat de gemeente beter alle «verbrengingen kan bekostigen. De wethouders Van der Werff en Kerkman vroegen zich af, of de nabe staanden van de op de oude begraafplaats begravenen voor de overgebrachte stoffe lijke x-esten ook op de nieuwe begx-aafplaats een graf zullen wensen. Hiernaar zal een onderzoek worden ingesteld. Nog geen concierge Bijna een uur had de raad nodig voor het nemen van een beslissing inzake het voor- stel tot het instellen van de functie van concierge aan de nieuwe u.l.o.-school en het bouwen van een conciex-gewoning bij deze school. Het waren de heren Lindeman. Gosen, Tates, Siegers en Koning, die de wenselijkheid van een en ander wel in zagen, doch de noodzakelijkheid niet. De heer Diemer (Ax-b.) vex-dedigde het voorstel met klem, daarin bijgestaan door wethouder A. Kerkman, die in een be wonderenswaardig betoog telkens opnieuw de vele ingebrachte bezwaren wist te ont zenuwen en er tenslotte in slaagde de aan vankelijk nog aarzelende raadsleden tot andere gedachten te brengen. Na langdurige discussie werd tenslotte een tussenvoorstel ingediend door de heer Siegers (K.V.P.) aangenomen, waarin besloten werd, dat aan architect Stevens opdx*acht zal worden gegeven een schetsplan uit te wex-ken voor de uitbx-eiding van de nieuwe school met vier klasselokalen en een woning. Daarna zal opnieuw de aanstelling van een con cierge aan de school door de raad in be handeling worden genomen en tevens wor den beslist, welke bestemming aan deze woning zal wox-den gegeven. De overige in ons blad gepubliceerde voorstellen werden aangenomen. Bij de rondvraag verzocht de heer Ko ning de begraafplaats zondags van tien tot vier uur en 's zaterdagsmiddags van twee tot vier uur te doen openstellen. Dit zal worden bezien. De heer Gosen wilde meer weten over het te stichten „Recreatie-oord Zandvoort" aan de kop van de Zeeweg. De voorzitter deelde mede, dat zeer waarschijnlijk in de volgende raadsver gadering de plannen van de stichting met een zeer uitgebreid advies aan de orde zullen komen. Tenslotte pleitte de heer Gosen voor verbetering van de achterbouw van de huizen aan de Zandvoortselaan langs de trambaan. De voorzitter noemde de toestanden daar eveneens onhoudbaar. Hij was ervan overtuigd, dat als de trambaan straks ver- keersbaan wordt, het aanzien zal verbete ren. Om kwart voor elf ging de raad in besloten zitting, teneinde te spreken over de bouw van twee woningen voor grote gezinnen. Zaterdag 2 februari zal het consulaat Zand voort van de Nederlandse Reisvereniging in restaurant „Zomerlust" te Zandvoort een propaganda-filmavond houden. Vertoond zal worden onder regie van de heer C. H. Groen de door de heer J. P. D. Kennedy opgenomen kleurenfilm „Die schone blaue Donau". De heer Groen zal de film toelichten, doch bovendien zullen de Weense zangeressen Susi Rothmayer en Erika Hirsch volks- en jodelliederen, die worden gezongen in de streken, waarvan men in de film een over zicht krijgt, ten gehore brengen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Dinsdagavond bood de K.A.V. te Lisse haar leden met haar echtgenoten een feest avond aan in het K.A.B.-gebouw. Na het zingen van het verenigingslied sprak de voorzitster mevrouw De Bruin-Weyers. Zij deelde mede, dat het ledental 300 bedraagt; volgend jaar zal de K.A.V. haar tienjarig bestaan vieren. liet toneelgroepje van de K.A.V. bracht het toneelspel „Blanke han den" op de planken-, dat met veel waar dering werd ontvangen. Op 22 februari zal de jaarvergadering worden gehouden. KATHOLIEKE ARBEIDERSBEWEGING De afdeling Bennebroek van de Katho lieke Arbeidersbeweging houdt vrijdag in. het r.k. Verenigingsgebouw de jaarlijkse algemene vergadering. Op deze vergade ring treedt het gehele bestuur wederom af; het stelt zich met uitzondering van de heer Van Staveren niet meer herkiesbaar. GEHUWD: P. v. d. Marei en E. M. v. Zij- verden. GEBOREN: Gerarda Apollonia Maria, d. van H. v. Rooijen en J. v. Waarde. OVERLEDEN: E. Reitsma, v., 86 j., wed. v. J. Wiersma. Onder grote verwondering van de Zand voortse raad heeft de heer S. Slagvelü (Pl. Bel.) in de dinsdagavond gehouden vergadering medegedeeld te zullen bedan ken als lid van de raad. De heer Slagveld heeft zijn standpunt in een uitvoerige mo tivering verklaard. Het scheidende raadslid zal worden opgevolgd door de heer L. J. van der Werff. De heer Slagveld deelde mede, dat hij zijn ontslag-aanvrage zo spoedig mogelijk zal indienen. Dit zal de laatste raadsver gadering zijn, die hij meemaakt. Het schei dende raadslid verklaarde, dat het hem zeer veel moeite gekost heeft, zijn besluit te nemen. In verband met zijn gezond heidstoestand en huiselijke omstandighe den kan hij echter niet anders handelen. „Thans acht ik de tijd gekomen, dat jon geren mijn plaats innemen", aldus de heex Slagveld. Spr. bracht hartelijk dank aan de voorzitter, burgemeester mr. H. M. van Fenema, met wie hij meer dan vier jaar- als wethouder heeft samengewerkt, een periode, waarin ook het veelvuldig contact Dinsdagavond werd in het jeugdhuis „Weltevreden" te Hillegora een zendings avond gehouden, georganiseerd door de kerkex-aadscömmissie voor de zending in de Hervormde gemeente te Hillegom. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. C. Eerhard, enx. predikant. Door middel van een aantal kleurendia's werd de aan wezigen een inzicht gegeven over de pro blemen van het onderwijs in het oerwoud. Een geluidsfilm over de problemen in Oost-Afrika werd vertoond. Ds. F. van Nieuwpoort, die binnenkort als studenten- px-edikant naar Soerabaja vertrekt, was aanwezig om afscheid te nemen. Deze oud- Hillegommer vertelde iets over zijn toe komstige arbeid. Gx-oot zijn de kansen voor het Evangelie in de Indonesische studentenwereld. De studenten, plotseling ovex-geplant uit een primitieve samenle ving in een moderne wex-eld, voelen zich losgeslagen en zoeken houvast, aldus ds. Nieuwpoort. Merkwaardig is, dat vele Mohammedaanse studenten zich hebben aangesloten bij de Christen-studentenver eniging. Nadat ds. F. Brouwer de avond had gesloten, maakten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik, persoonlijk van. ds. Van Nieuwpoort afscheid te nemen. Proces-Montesi VENETIë (Reuter) De jazz-orkestleider Piero Piccioni, zoon van een vroegere mi nister van Buitenlandse Zaken in Italië, heeft voor de rechtbank te Venetië alle schuld aan de dood van Wilma Montesi ontkend. Zijn verdediger heeft een terechtzitting op de plaats van de beweerde misdaad ge- vraagd, opdat bepaalde onjuistheden in de acte van beschuldiging zouden kunnen worden aangetoond. Piccioni ontkende ooit van Wilma Montesi te hebben gehoord. Op de vraag wanneer hij voor het eerst over haar dood had vernomen, zei Piccioni: „Dat kan ik niet zeggen. Mogelijk heb ik er over in de kranten gelezen". Piccioni zei verder dat zijri naam voor bet eerst ge noemd is in verband met de geheimzinnige dood van Wilma Montesi door politieke tegenstanders van zijn vadex\ Polito, de 78-jax-ige vx-oegex-e hoofdcom missaris van de Romeinse politie, verklaar- de dat hij Piccioni maandag voor het eerst heeft ontmoet en wel in deze rechtszaal. Hij schreeuwde, bijna huilend van woede: „Edelachtbare heren, gelooft u mij, dit is een verschrikkelijk iets voor mijvan hoofdcommissaris van Rome tot deze be klaagdenbankHij ontkende Piccioni te hebben geholpen de politie te ontlopen. Op de vraag of de eerste onderzoeken grondig zijn geweest, antwoordde hij: „Neen, wij hadden geen reden aan te nemen dat Wilma vex-moord zou zijn". Ook hij verklaarde dat het verbinden van zijn naam aan de zaak-Montesi een „politieke speculatie" is geweest. De rechtbank heeft het verzoek van de voornaamste verdediger van de verdachten Piccioni, Montagna en Polito, tot scheiding- van de zaak van de drie hoofdvex-dachten van die der elf anderen, van de hand ge wezen. Ook de bezwaren tegen anonieme verklax-ingen en afgeluisterde telefoonge sprekken als bewijsmiddelen werden dooi de rechtbank afgewezen. Het oude Rialto paleis waar de zaak- Montesi dient, is door politie in motorboten geheel afgezet. Alleen mensen met speciale passen kunnen het gebouw betreden. De regeringen van de Benneluxlanden plegen overleg over een bijeenkomst van het Benneluxparlement op 22 en 23 febru ari in Brussel. Zeer waarschijnlijk zal de eerste zitting van het parlement der drie landen op deze data worden gehouden. met wethouder Kerkman een groot genoe gen was. Voorts sprak de heer Slagveld woorden van dank tot de raadsleden, met wie hij in px-ettige verstandhouding heeft kunnen samanwex-ken; waarbij men steeds de belangen van de gemeente voor ogen hield. De voorzitter verklaarde te begrijpen, dat dit voor de i-aad onver-wachte voorstel de heer Slagveld moeilijk moet zijn geval len. „Meer dan tien jaar, aldus mr. Van Fenema, was u een waardig lid van de raad. Uw oox-deel was principieel, uw be sluiten waren overtuigend en correct". De voorzitter sprak de hoop uit, dat het schei dende raadslid zich niet uit zijn talrijke nevenfuncties zal terugtrekken, zodat het contact met de raad toch gehandhaafd zal blijven. Spr. sprak tenslotte dankwoorden voor hetgeen de heer Slagveld in het be lang van de gemeente had gepresteerd. Het besluit van de heer Slagveld kwam geheel onverwacht en de raadsleden wa ren er kennelijk zeer van onder de indruk. Na afloop van de vergadering bespraken zij met het scheidende x-aadslid nogmaals de motieven, die hem tot zijn besluit heb ben geleid. De heer Slagveld, die in de raad zitting had voor „Plaatselijk Belang" zal worden opgevolgd door de heer L. J. van der Wex-ff. Deze is secretaris van de strand- pachtersvereniging, één van de oudste strandpachters in Zandvoox-t en evenals de heer Slagveld een Zandvoorter van ge- boox-te. De heer Van der Werff heeft steeds een grote belangstelling voor het gemeen schapsleven getoond. Hij is lid van de C.H.U. en van het algemeen bestuur van de stichting „Touring Zandvoort". De intrede van de. heer Van der Werff betekent een versteviging van dè C.H.-frac- tie. Het oprichten van de partij „Plaatselijk Belang" was indertijd slechts bedoeld om de heer Slagveld, die op de lijst van de C.H.U. geen verkiesbare plaats had verkre gen, toch in de raad te benoemen, hetgeen inderdaad lukte. Intussen zijn de toen ont stane moeilijkheden met de C.H.U. reeds lang opgelost en werd „Plaatselijk Belang" in feite opgelost in de C.H.-ïractie, Bij de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen behoeft niet te worden verwacht, dat „Plaatselijk Belang" opnieuw aan de ver kiezingen zal deelnemen. Caltex Nederland, 23 v. Kopenhagen n. R'dam. Cleodora, 23 te Abadan. Delfland, 2X v. Las Palmas n. Recife. Delft. 22 te La Gualra. Dorestad, 22 v. Miri n. Singapore. Drente, 22 te Belawan v. Singapore. Daphnis, 27 te Houston v. Puerto Cabello. Delfshaven, pass. 21 Gibraltar n. Marseille. Dordrecht, 23 te New York. Doris, 24 te Curasao verw. Esso Den Haag, 21 v. L. Palmas n. Mcna Al Ahm. Eenhoorn, pass. 22 Finisterre n. Hamburg. Elisabeth B, pass. 2L Key West, 24 te New Or leans verwacht. Esso Amsterdam,, pass. 22 Ouessant n. Antw. Etrema, 22 te Puerto La Cruz v. Curasao. Eemdijk, 22 te Le Havre v. New Orleans. Felipes, 21 te Makassar v. Pladju. Gaasterkerk,, 22 v. Casablanca n. Rotterdam. Gadila, 23 te Singapore. Giesscnkerk, 22 v. Brisbane n. Sydney. Gordias, 21 dw. Oostpunt Kreta n. Alexandrië Groote Beer, 21 300 m. o.n.o. Cp. Race n. Halifax. Guineekust, 22 te Lobio v. Novorendondo. Gooiland, pass. 22 Ouessant n. Amsterdam. Haarlem, 22 v. Paita n. Manta. Helicon, 23 te Maracaibo. Haarlem, 22 t, Paita n. Manta. Hoogkerk. 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hecuba, 22 te Ciudad Trujillo. Hilversum, 20 140 m. n.o. Comore eil. n. Landsend. Hermes, 22 v. Le Havre n. Amsterdam. Hestia, 22 te Rotterdam n. Hamburg. Houtman, 21 te Hongkong v. Shanghai. Haulerwijk, 22 v. IJmuiden n. Hampton Roads. Ittersum, 20 te Avonmouth. Ivoorkust, 23 te Le Havre. Iberia, 22 v. Rotterdam n. Onton. Japara KRL, 23 te Makassar. Jagersfontein, 23 te Kaapstad, verm. 26 v. Kaap stad n. Las Palmas. Jason, 22 v. Amsterdam n. Guanta. Joseph Frering, 23 te IJmuiden. Johan v. Oldenbamevelt, 23 rede Las Palmas. Kopionella, 22 te Curacao. Kota Gede, 23 te Tj. Priok. Kota Baroe, 21 90 m. w.n.w. Muscat n. Bombay. Karimata, 22 te Sorong v. Sandakan. Kabylia, 22 te Maracaibo. Kaimana, 22 te Pandjang v. TJ. Priok. Kota Inten, 21 90 m. o. Gibraltar n. Dakar. Kellia, 22 te Aruba. Keizerswaard, 22 v. Fao n. Balikpapan. Kermia, 23 te Rotterdam. Kenia, 23 te Mena Al Ahmadi. Laertes, 22 v. Tj. Priok n. Singapore. Lemsterkerk, 22 dw. Casablanca n. Las Palmas. Louis Lantz, 21 110 m. z.z.w. Pt. Etienne n. Einden Langkoeas, 23 te Dakar v. Rotterdam. Larenberg, 23 te Amsterdam v. New Orleans. Lombok, 22 te San Francisco. Langkoeas, 23 te Dakar. Lekhaven, 23 te Santos. j Limburg, 23 te Rotterdam. Leopoldskerk, 22 v. Kaapstad n. Las Palmas. Moordrecht, pass. 21 Kaapstad n. Landsend. Macuba, 21 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Montferland, 22 v. Santos n. Bahia. Mijdrecht, 22 te Fao. Mylady, 22 te Kopenhagen. Marpessa, 21 v. Norrkoplng n. Curasao. Myonia, 21 te Asab v. Abadan. Macoma, 23 te Saigon v. Singapore. Marisa, 22 te Tripoli. Modjokerto, 22 v. Kaapstad n. Hamburg. Mentor, 23 te Amsterdam. Nigerstroom, 21 v. Dakar n. Amsterdam. Nanusa, 22 te Portland. Nestor, 22 v. Pta. Cardon n. Aruba. Nieuw Amsterdam, 22 v. Cobh n. Halifax. Oberon, 21 te Trinidad. Ootmarsum, 22 v. Hauston n. Brownsville. Oranje, 22 v. Colombo n. Kaapstad. Ouwerkerk, pass. 22 Dakar n. Kaapstad. Overijsel, 23 te Melbourne. Papendrecht, 21 290 m. n.o. Fayal n. St. Kitts. Poelaulaut, 22 rede Kuweit. Peperkust, pass. 21 Kaap Verde n. Antwerpen. Pr. Fred. Hendrik, 21 33 m. o. Gibralt. n. Antw. Pendrecht. 23.te Napels. Prins Willem van Oranje, 21 te New York. Pieter S, 22 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Willem IV, 23 te Rotterdam. Prins Willem V, pass. 23 Gibraltar n. Genua. Roëbiah, 21 v. Richmond n. Longview. Raki, 19 te Marseille n. Amsterdam. Riouw, 23 te Amsterdam. Sarpedon, 21 v. Paramaribo n. Amsterdam. Stad Schiedam, 20 te IJmuiden. Schie, 21 v. Alexandrië n. Vassiliko. Saroena, 23 te Tj. Priok. Slamat, 22 te New York. Stad Maassluis, 23 te Narvik. Straat Torres, 22 v. Brisbane n. Makassar. Sunetta, 21 70 m. n.w. Timor n. Port Moresby. Siberoet, 23 te Belawan v. Singapore. Stanvac Benakat, 22 te Bangkok. Sumatra, 22 te Port Swettenham n. Singapore. Stentor, 21 v. Demarara n. Nickerie. Senegalkust, 22 te Bordeaux. Stad Alkmaar, pass. 21 Key West n. Bermuda. Stad Rotterdam, 23 te Philadelphia. Sloterdijk, 23 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Breda. 22 v: Rotterdam n. Narvik. Statue of Liberty, 24 te Rotterdam verw. Tomini, 21 te Khorelmufatta. Trajanus, 21 120 m. z.w. Az. n. Santiago de Cuba. Tjibantjet, 21 100 m. o. Hainan n. Tj. Priok. Trompenberg, 22 te Houston v. Antwerpen. Tamo, 22 te Antwerpen v. Bremen. Taria, 22 in Golf van Mexico n. Corpus Christi. Tegelberg, 22 v. Hong n. Singapore. Tjisadane, 23 te Port Elizabeth. Van Cloon, 21 v. Hongkong n. Shanghai. v. Waerwtjck, 21 180 m. o.n.o. Mahe n. Mombasa. Van Riemsdijk, 22 te Priok. Willemstad, 23 v. Brighton n. Barbados. Wonosari, 22 v. Mogadiscio n. Aden. W. Alton Jones, 21 1480 m. z.w. Fayal n. R'darn. Willemstad, 22 v. Port of Spain n. Brighton. Waal, 21 v. Saloniki n Bourgas. IJssei, 22 te Pta. Cnrdon Zuiderkerk, 22 v. R'dam n. Noordzee (pr.tocht). Zonnewijk, 22 v. Ceuta n. Mobile. KLEINE VAART Albatros, 22 v. Duclair te Londen. Algarve, 22 v. Cardiff te IJmuiden verw. Boreas, 21 v. Brlndisis n. Palermo. Brouwersgracht, 22 v. Mantyluoto te IJmuiden. Bab T, 21 v. Bayonne te West-Hartlepool. Concepcion, 21 dw. Terschelling n. Antwerpen. Canada, 22 v. Ipswich te Huil verw. Eljo, 21 te Amsterdam. Flevo, 21 te Amsterdam v. Lissabon n. R'dam. Ilias, 21op Elbe v. Kopenhagen n. Amsterdam. Johannes, 23 v. Requejada te Dordrecht verw. Joost, 21 v. Gefle n. Zaandam. Kaap Falga, 21 v. Southampton n. Eling. Kaap St. Vincent, 20 v, Vestervik te Rotterdam Manlo, 22 te Palermo n. Oron. Menje, 22 te Amsterdam. Midas, 22 v. Cartagena n. Malaga. Nero, 21 v Bilbao n. Oporto. Netta, 21 dw. Florie Moirana n. Hamburg. Notos, 21 60 m. z.o. Kp. St. Vincent n. R'dam. Phidias, 21 v. Savona n. Barcelona. Philetas, 21 v. Faro n. Lissabon. Plata, 22 v. Malta n. Venetië. Pavo, 19 v. Skutskaer te Zaandam. Ponza, 20 v. Goole te La Rochelle. Tilly, 21 v. Stocks n. Zaandam. SLEEPVAART Clyde, 19 v. proefvaart te Maassluis. Cycloop, 21 te Maracaibo. Ebro, 19 v. Umulden te Maassluis. Gele Zee, 20 v. Port Said n. Split. Hector, 20 n. Yarmouth. Humber, 20 140 m. z.o. St Vincent n. Hamburg. Noordzee, 19 380 m. z.w. Guardafui n. Mombasa. Oceaan, 19 v. IJmuiden te Maassluis. Oostzee, 20 dw. Sharksbay n. Hongkong. Thames, 20 v. Lissabon n. Rotterdam. Witte Zee, 19 te Lissabon. Zwarte Zee, 19 te Port Said. Albireo, 22 te Antwerpen. Alphard, 22 te Montevideo. Adonis, 22 te Amsterdam. Algenib, pass. 22 Kaapverd. eil. n. Rio de Janeiro. Arnedijk, 22 v. Le Havre n. Antwerpen. Attis, 22 te Philadelphia. Arendsdijk, 21 750 m. w.z.w. Landsend n. Antw. Amstelland, 21 dw. Terschelling n. Hpt. Roads. Atje Ray S, 28 te Rotterdam verw. v. Norfolk. Abbedijk, 22 te Los Angeles. Alkaid, 22 te Montevideo. Alphard, 22 te Montevideo. Angolakust, pass. 22 Las Palmas n. Dakar. Argos, 23 te Amsterdam. Axeldijk, 23 v. Rotterdam n. New Orleans. Aalsdijk, 23 te New York. Almkerk, 22 v. Marseille, 23 te Barcelona. Alpherat, 23 te Santos. Amstelmeer, pass. 22 Kp. De Goede Hoop n. Dakar. Averdijk, 22 v. Antwerpen n. Havana. Baarn, 24 te Willemstad verw. Bali, 23 te Makassar. Balóng, 22 te Baltimore. Barentsz, 23 te Bangkok (ex-Van Heutsz). Bennekom, 21 v. Tam pa n. Nederland. Britsum, 20 2103 m v. Key West n. Baton Rouge. Batoela, 26 te Singapore v. Radangbaai. Bawean, 22 te Calcutta. Breda, 21 te Callao n. Paita. Beninkust, 23 te Hamburg. Banka, 22 v. Amsterdam n. Marseille. Billiton, 23 te Karlshamn. Cottica, 22 te Amsterdam. Caltex Utrecht, 22 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Pernis. 22 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex, Rotterdam, pass. 22 Muscat n. Rotterdam. Coryda, 23 te Cebu. Cradle of Liberty, 22 te Mena Al Ahmadi. Camerounkust, 21 v. Dakar n. Freetown. Congokust, 22 te Monrovia, 29 v. Freetown naar Monrovia. Caltex, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, 21 te Venetië. Camphuys, 21 v. Makassar n. Ambon. Clavella, 22 te Rangoon v. Singapore. Charis, 22 v. Pta. Cardon n. Maracaibo. OFFICIëLE PUBLIKATIE UITKERING AAN EX-KRIJGSGEVANGENEN VAN JAPAN Het Ministerie van Buitenlandse Zaken maakt bekend, dat thans een aanvang zal worden gemaakt met de uitbetaling van de uitkering uit hoofde van artikel 16 van het Vredesverdrag met Japan, welke bestemd is voor alle gewezen krijgsgevangenen van Japan c.q hun nabestaanden. Aan allen, die zich reeds voor deze uit kering, dan wel voor de uitkering uit de opbrengst van de Birma-spoorweg hebben aangemeld en sedertdien zijn verhuisd zon der van hun adreswijziging te hebben kennis gegeven, wordt verzocht daarvan alsnog opgave te doen aan de Directie overgangs zaken Indonesië, Vfdeling AA/I, Grote Markt 22 te 's-Gravenhage. Op de opgave te vermelden: Uitkering aan ex-krijgsgevangenen" en de naam van de ex-k r ij gsge vangene. Zij die zich nog niet eerder hebben aan gemeld ook nabestaanden van overleden (ex)-krijgsgevangenen dienen dit alsnog schriftelijk te doen, bij voorkeur per brief kaart, aan bovenstaand adres onder vermel ding van naam en voornamen, rang en stam boeknummer, geboorteplaats en -datum, onderdeel op 8 maart 1942 en de kampen waar de krijgsgevangenschap werd doorge bracht, zomede het huidige adres. Indien de opgave een overledene betreft, bovendien plaats en datum van overlijden, naam en adres van degene die de aanmelding ver richt, zomede diens familiebetrekking tot de overledene. Aan degenen die zich reeds eerder voor deze uitkering, dan wel voor de uitkeri-g uit de opbrengst van de Birma-spoorweg hebben aangemeld, wordt dringend verzocht geen tweede aanmelding in te zenden, aan gezien zulks slechts vertraging in de uitbe taling veroorzaakt. 's-Gravenhage. 23 januari 1957. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HOOGOVENS EN STAALFABRIEKEN N.V. EN AANGESLOTEN BEDRIJVEN N.V. MEKOG, CEMIJ N.V. EN BREEDBAND N.V., IJMUIDEN. In verband met grote uitbreidingen die bij onze bedrijven plaatsvinden vragen wij: De tewerkstelling geschiedt hoofdzakelijk in ploegendienst. Voor hen, die 23 jaar of ouder zijn bedraagt het bruto weekloon In ploegendienst ca. f 77.- tot f 81.- (hier Is bij Inbegrepen de 5.6% loonbljslag l.v.m. de invoering van de Algemene Ouderdomswet). Er zijn goede kansen om door opleiding en ervaring op te klimmen naar hoger betaalde functies. Min. leeftijd ca. 21 jaar, max. ca. 45 Jaar. De opleiding duurt ca. 8 a 10 weken. In aanmerking komen zij die goed gezond zijn en geen bril dragen. Max. leeftijd ca. 32 jaar. Aantrekkelijke loon- en arbeidsvoorwaarden. c. zoal» bankwerkers, mach.- en constr. bankwerkers, gereedschapmakers, weegwerktulgenmonteurs, Instrumentmakers, lassers, draaiers, elektriciens. Het aanvangsloon is afhankelijk van de functie en de mate van vak bekwaamheid. Min. leeftijd ca. 25 jaar, max. ca. 45 jaar. Onze personeelsdienst zal op vrijdag 25 januari a.s. 's avonds van 7-9 uur zitting houden In het Arbeidsbureau, Kleine Houtweg 18 te Haarlem, alwaar men geheel vrijblijvend alle gewenste Inlichtingen omtrent loon- en arbeidsvoorwaarden, de aard der werkzaamheden, enz. kan ontvangen. GEVRAAGD: Aanmelden 9—18 uur: Melkerij MARIëNBOSCH, Aerdenhout. Industrieel Bedrijf te Haarlem vraagt voor spoedige indiensttreding Gepensioneerden met enige administratieve ervaring genieten voorkeur. Leeftijd max. 60 jaar. Br. met uitv. inl. onder no. 4621 bureau van dit blad. Bij het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS NABIJ SANTPOORT (Gem. Bloemendaal) kan binnenkort worden geplaatst: In- of uitwonend. Salaris nader overeen te komen naar gelang van ervaring. Schriftelijke sollicitaties onder Ietter DK aan de Econo- misch-Directeur of persoonlijke aanmelding bij de afd. Personeelszaken op iedere werkdag van 9—12 en van 24 uur (behalve zaterdagmiddags). kunnen die een prettige werkkring zoeken, geplaatst worden als telefoniste. Leeftijd 17-30 jaar. Vereistediploma M. U. L. O. of bewijs van overgang 3e naar 4e klas H. B. S. of Gymnasium. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Teleioondistrict Haarlem, Zijlstraat 44 te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9