India legt resolutie van Veiligheidsraad ter zijde Huiscommissie akkoord met Eisenhower's plannen cfe'MORRIS HET WEER huiszoekingen en Djakarta Arrestaties en in Bandoeng Het Kasjmir-conflict Morgen wordt omstreden gebied in federaal verband ingelijfd Dulles noemt Frans-Brits beleid in het Nabije Oosten „koloniaal" Delegaties in Padang met grieven begroet Het woord is aan Drie doden in het verkeer REEDS 76 DODEN Resolutie over ontwapenin; krijgt Russische steun Westelijke diplomaten gaan rapporteren Bevestiging uit Boedapest Brits dodencijfer op Cyprus tot 98 gestegen Honderden Russen naar Joegoslavië gedeserteerd Koningin bij skispringen Kamerlid vraagt intrekking van zondagsrijverbod Nieuwe reeks kernproeven in de Verenigde Staten Op de huwelijksreis Dr. Adams komt in Londen voor de „Old Bailey" Prins van Hessen genoemd in het proces-Montesi Vader van ontvoerde was „katholieke stalinist" Enige regen Guerilla woedt voort 71e JAARGANG No 168 s VRIJDAG 25 JANUARI 1957 302e JAARGANG No 16 Haarlems Dagblad Hoofdredacteur: Simon Koster -r Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 TT 1 11 1 UitSave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (0 lijnen) Directie Redactie, Administratie. I I V I fl H I ^*NF r\ 1 Verschijnt dagelijks beh. op zon-en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- I I IJ IJ I M fTl V I J Ij l] fj I Ij fl Abonnement p. week 55 ct, p. kwartaal 7.15, kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 12230. X X Mi X X X X X O Xw# X 'Wfo fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directies P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Midden-Sumatra, deze raad klaar staat om met alle beschikbare middelen tegenmaat regelen te nemen. Voorts deelde de majoor mede, dat de afgezette gouverneur van Midden-Sumatra, Ruslan Muljohardjo, in Padang is en daar huisarrest heeft. De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasution, is donderdag avond in Padang aangekomen voor het voeren van besprekingen met de „Banten- graad". Eerder in de week arriveerde een regeringsdelegatie, die in de kwestie Mid den-Sumatra een oplossing moet zien te bereiken. In een bijeenkomst met deze delegatie, heeft de voorzitter van de „Ban- tengraad", overste Achmed Hussein critiek geleverd op de regeringsverklaring, welke premier Ali Sastroamidjojo deze week voor het parlement heeft afgelegd. Hij noemde deze verklaring „eenzijdig en willekeurig". Nieuwe autonomie-eisen Het aantal gebieden in de Indonesische archipel, dat de status van een afzonder lijke provincie wil hebben, is nu weer uit gebreid met de Noord-Molukken en Ma dura. Vrijdag arriveerde in Djakarta een dele gatie van de bevolking van de Noord- Molukken, om de centrale regering ervan op de hoogte te stellen, dat in Noord- Molukken voorbereidingen worden getrof fen om de administratieve banden met de tegenwoordige provincie Molukken te ver breken. De bevolking van de Noord-Mo lukken wenst een eigen provincie, „om de afscheiding tussen de Noord-Molukken aan de éne. en de Zuid- en Oost-Molukken aan de andere kant te voorkomen". Voorts heeft de vice-voorzitter ven de bestuursraad van Madura vrijdag mede gedeeld, dat Madura de status van pro vincie verlangt. Seneca: Wij leren helaas niet voor het leven, maar voor de school. Burgemeester en wethouder van Rozenburg in Brielse meer verdronken Donderdagavond omstreeks half elf van het veer Rozenburg-Brielle een pers> nenauto te water geraakt, waarbij de bu gemcester van Rozenburg en een v: de wethouders om het leven zijn gek men. De gemeentesecretaris, die de au bestuurde, kon worden gered. Burgemeester jhr. L. G. Just de la Pa sières had met de wethouder S. C. v; Helden en de gemeentesecretaris D. Kuip een vergadering te Brielle bijgewoori Zij wilden zich met de laatste pont we naar Rozenburg begeven. Toen men pont opreed bemerkte de heer Kuiper d zijn remmen weigerden. De auto rei door de slagboom, die de veerpont afslu in het Brielse Meer, dat ter plaatse v: diep is. De bestuurder slaagde er nog het portier te openen en kon zich uit i auto bevrijden. Door de veerknecht we: hij uit het water geholpen. Eerst tegi half een slaagde men er in met behulp v; het zandschip „De Morgenster" de auto lichten, waarin de beide andere inzittend' levenloos werden aangetroffen. Op de mr. Pieter Jelle Troelstra weg Leeuwarden is de vijfjarige Geert Kuperus bij haar ouderlijke woning aang reden door een auto op het moment, d het meisje plotseling de rijweg oversta In het St. Bonifatius-hospitaal is het kii korte tijd later overleden. 1 Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 195i j reeds om het leven gekomen 7( personen, waarvan 14 kinderen. NEW YORK (Reuter) De westelij mogendheden en de Sovjet-Unie hebb overeenstemming bereikt over een g meenschappelijke resolutie, volgens wel alle ontwapeningsvoorstellen van de la: ste jaren en president Eisenhowers pl tot wederzijdse luchtverkenning word verwezen naar de ontwapeningscommis; van de UNO-Assemblée. De resolutie, c wordt ingediend door Australië, Brazil Canada, Frankrijk, Groot-Brittannië, I dia, Japan, Noorwegen, de Sovjet-Unie, Verenigde Staten en Joegoslavië, zal, na men verwacht, vandaag eenstemmig wc den goedgekeurd door de politieke coi missie. In de resolutie wordt er bij de 01 wapeningscommissie op aangedrongen ha subcommissie spoedig bijeen te roepen vóór 1 augustus verslag uit te breng over haar vorderingen. De subcommiss waarvan Canada, Frankrijk, Groot-Br tannië, de Sovjet-Unie en de Verenig Staten deel uit maken, komt waarschij lijk in maart bijeen. De Veiligheidsraad heeft een resolutie, ivaarin wordt aangedrongen op handhaving van de status quo in Kasjmir zolang de raad het geschil tussen India en Pakistan over de toekomst van dit gebied nog in behandeling heeft, aangenomen met tien stemmen vóór en één onthouding (de Sovjet-Unie). Tevens werd in de resolutie gezegd, dat nog steeds behoorde te worden vastgehouden aan de wens van de UNO tot een vrije volksstemming. Na de stem ming verklaarde Menon, dat India zich niet door de resolutie gebonden acht. Premier Nehroe van India heeft vandaag verklaard, dat het besluit van de Veilig heidsraad der UNO inzake Kasjmir hem „zeer pijnlijk getroffen heeft". Het is vreemd, zo zei hij, dat de aange nomen resolutie kon worden ingediend vóór India zijn standpunt uiteengezet had Wij moeten die kwestie zorgvuldig bestu deren. Voorts legde de premier er de nadruk op, dat de grondwetgevende vergadering van Kasjmir zijn werk voltooid heeft en vrij dagavond ontbonden zal worden. Men kan aan deze kwestie niets meer doen. De po sitie van India blijft onveranderd, .us de premier. AFP tekent hierbij nog aan, dat de nieuwe grondwet van Kasjmir zaterdag van kracht zal worden. Menon sprak 7 3/4 uur Krisjna Menon heeft de Veiligheidsraad zeven uur en drie kwartier over de kwestie- Kasjmir toegesproken, hetgeen een record is. Hij begon woensdagochtend, ging des middags verder, om donderdagochtend zijn toespraak te voltooien. De vorige recordhouder was Sir Moham med Zafroellah Khan, in 1950 Pakistaans minister van Buitenlandse Zaken, die in dat jaar de Veiligheidsraad over hetzelfde onderwerp zes uur en drie kwartier, ver deeld over drie dagen, toesprak. De huidige Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Firoz Khan Noen, heeft betoogd, dat Menons verklaring „in hoge mate tendentieus" was. De verklaring was vol onnauwkeurigheden en „alles met elkaar misleidend". Menon bracht onder meer naar voren, dat de aansluiting van Kashmir bij India, die uit 1947 dateert, permanent is. Er be staat onder de grondwet van India geen mogelijkheid het gebied opnieuw af te scheiden en de Veiligheidsraad heeft vol gens Menon geen competentie om deze kwestie te beoordelen. India's aanbod, dat in het verleden werd gedaan om een plebisciet te houden, mag als „verlopen" beschouwd worden. De tijd daarvoor is verstreken, aldus Menon, om dat Pakistan haar troepen niet uit Kasjmir teruggetrokken heeft en evenmin de voor waarden geschapen heeft, waaronder een plebisciet gehouden moet worden. Toen Menon vijf uur gesproken had vroeg de Philippijnse afgevaardigde of het nog lang zou duren. Menon antwooordde, dat hij de zaak zo summier mogelijk zou behandelen, maar dan toch nog twee-en- half uur nodig had. Betogingen Studenten uit geheel India hebben woensdag te Nieuw Delhi tegen Pakistan betoogd. Dit geschiedde naar aanleiding van een oproep van Indiase studentenorga nisaties, om een „Kasjmir-dag" te houden. De studenten bleven weg van college en woonden vergaderingen bij, waarop reso luties werden aangenomen, waarin Pa kistan werd veroordeeld wegens „agres sie" in Kasjmir. In de resoluties wordt ook een beroep op de UNO gedaan, om tot „krachtige actie" over te gaan. De meeste betogingen hadden een vreed zaam verloop, doch in Trivandrum, in Zuid-India, moest de politie traangas ge bruiken en met de gummistok chargeren, om de demonstranten te doen ophouden met het gooien van stenen. In Djammoe, de (winter)hoofdstad van Kasjmir, hebben drieduizend studenten betoogd tegen de „agressieve oogmerken van de heersende klasse van Pakistan, die gesteund wordt door de imperialistische mogendheden". NICOSIA (Reuter) In Famagusta is een Britse burger die in dienst van het Britse ministerie van Oorlog was, doodge schoten in zijn auto aangetroffen. Hij is het 98ste Britse slachtoffer van aanslagen sedert de noodtoestand op Cyprus ontstond. Voorts is in Famagusta een Britse soldaat door revolverschoten gewond. Twee jonge mannen hielden zijn wagen aan, waarop een derde op hem schoot. De staking van Griekse Cyprioten te Ni cosia en Limassol en op de twee Britse militaire bases duurt voort. Het uitgaans verbod dat sedert woensdag in Nicosia voor Turkse jongemannen tot 21 jaar geldt, is uitgebreid tot alle Griekse jongemannen tot 21 jaar. Drie leiders van de Cyprische verzets organisatie E.O.K.A., op wier hoofd een be loning van vijfduizend pond sterling stond, zijn bij een Britse operatie in de bergen gevangen genomen. Bovendien zijn nog vijftien andere „hardnekkige" verzetslie den gevangen genomen. De operatie wordt door ongeveer 3000 Britse soldaten uitge voerd. Professor Nihat Erim, een gewezen Turk se vice-premier, zal in Londen met de Britse regering besprekingen voeren over de kwestie-Cyprus. Professor Erim is voor zitter van een commissie die het Turkse standpunt jegens de Radcliffe-voorstellen voor een nieuwe grondwet voor Cyprus moet formuleren. In het Zwitserse wintersportcentrum Arosa, waar zij een korte vakantie doorbrengt, heelt Koningin Juliana met grote interesse de ski-springwedstrij- den op de Plessur-schans gevolgd. De foto's tonen de landsvrouwe langs de lijn met in haar gezelschap jhr. mr. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht. Het Tweede Kamerlid mr. Burger (P.v.d.A.) heeft de minister van Econo mische Zaken gevraagd of deze bereid is het zondagsrijverbod in te trekken, nu de benzineschaarste zo weinig nijpend blijkt te zijn, dat de toch al beperkte besparing, welke een gevolg is van dat verbod, nog willekeurige uitzonderingszondagen toe laat. WASHINGTON (Reuter). De Ver enigde Staten .zullen laat in het voorjaar in de staat Nevada een reeks proeven met kleine kernwapens beginnen. De bedoeling van de proeven is „nieuwe belangrijke kennis voor de verdediging van de Ver enigde Staten en de vrije wereld" te ver werven. Bestudering van de uitwerking der wapens zal ook worden voortgezet om de militaire en burgerverdediging tegen aanvallen met kernwapens te verbeteren. De Belgische graaf Ever ar d van Lim burg Stirum, die vorige week is ge huwd met prinses Helène, een dochter van de graaf van Parijs, maakt met zijn echtgenote een huwelijkreis door Frankrijk. Deze foto werd gemaakt in Marseille, tijdens het ontbijt in Hotel Bristol. EASTBOURNE (Reuter). - De jury te Eastbourne heeft besloten dr. Adams in preventieve hechtenis te houden tot don derdag. Op die dag zal hij opnieuw voor de rechtbank verschijnen om formeel naar het gerechtshof „Old Bailey" in Londen verwezen te worden. Op de vraag of hij nog iets te zeggen had, antwoordde dr. Adams: „ik ben onschuldig en ik behoud mij mijn verdediging voor". Dr. Adams wordt er van beschuldigd dat hij de 81- jarige mevrouw Morrell heeft vermoord. De voornaamste advocaat van dr. Adams, Geoffrey Lawrence zei: „Ondanks het feit dat er ongeveer acht dagen lang getuigen verklaringen zijn afgelegd is er-niet vol doende bewijsmateriaal om deze verdachte verder in rechte te vervolgen". Lawrence zei voorts, dat het feit dat dokter Adams zoveel morfine en heroine heeft voorgeschreven nog geen bewijs vormt dat deze verdovende middelen zijn toegediend Het normale leven in de Indonesische hoofdstad werd vrijdagmorgen ingrijpend verstoord, toen gewapende troepen ver schillende delen van de stad afzetten voor het doen van huiszoekingen. In een dei- afgezette wyken zyn de woningen van vele buitenlandse diplomaten gelegen. Bij eerdere razzia's werden reeds 29 personen aangehouden, waaronder enige officieren. Volgens de plaatselijke politie worden zij ervan beschuldigd betrokken te zijn bij de beweerde staatsgreep van kolo nel Zulkifli Lubis, maar volgens andere berichten zouden de razzia's een actie zijn geweest tegen de Darul Islam. Donderdag werden in Bandung soort gelijke razzia's ondernomen. In een be kendmaking van de plaatselijke militaire commandant van Djakarta wordt er nog eens op gewezen, dat een ieder die in het bezit van illegale wapens wordt aange troffen, zich aan de doodstraf bloot stelt. Volgens majoor Sofjan Ibrahim, een lid van de militaire raad van Midden-Suma tra, welke in december het gezag over deze provincie in handen nam, bevindt kolonel Simbolon, de afgezette territoriaal com mandant van Noord- en Midden-Sumatra. zich op het ogenblik „ergens in Midden- Sumatra". Hij is daarheen gegaan „om een burgeroorlog te vermijden". Majoor Ibrahim waai'schuwde de re gering in Djakarta dat, als zij mocht wil len optreden tegen de „Bantengraad" van VENETIë (AFP/Reuter). - Een jachtop ziener heeft in het proces-Montesi te Venetië verklaard, dat er in het jachthuis van Capocotta nooit braspartijen zijn ge houden. „Ik heb behalve Anna Maria Caglio nooit een vrouw in Capocotta ge zien", zo zei hij. Anna Maria, een actrice en zangeres die „de zwarte zwaan" ge noemd wordt, is een van de voornaamste beschuldigers in deze zaak. De jachtopziener wordt verdacht van het afleggen van valse verklaringen tegenover een rechter van instructie. Hij ontkent dat hij de rechter heeft verteld over praatjes onder vissers, dat het lijk van Wilma Montesi - niet zou zijn aangespoeld, maar over land naar het strand zou zijn gebracht. De echtgenote van de jachtopziener ver klaarde, dat er op 10 april een auto op het landgoed is geweest, waarin prins Mouri- zio van Hessen (een neef van ex-koning Umberto van Italië) en Wilma Montesi zaten. Op de vraag van de rechter hoe zij dit zo zeker wist, antwoordde getuige, dat enkele dagen na het vinden van het lijk van Wilma een der advocaten van Markies Montagna tegen haar had gezegd: „Op de tiende is hier een auto geweest met de prins Van Hessen en Wilma Montesi. Je moet de volle waarheid over deze geschie denis vertellen". Een onderzoek naar de beweerde tocht van de prins Van Hessen door de rechter van instructie heeft uit gewezen, dat hij niets met de zaak-Montesi heeft uit te staan. WASHINGTON (Reuter-AFP) De commissie van Buitenlandse Zaken in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich met 24 tegen twee stemmen, bij een onthouding, akkoord verklaard met de plannen van president Eisenhower inzake het Nabije- en Midden-Oosten, zonder er belangrijke wijzigingen in te hebben aan gebracht. Het voorstel gaat nu naar het Huis, dat het dinsdag in behandeling zal nemen.Tevoren had de Democratische oud president Harry Truman zich in een brief aan de commissie vóór aanvaarding van de plannen uitgesproken, ook al is er, volgens hem, geen enkele garantie omtrent de wyze, waarop de gevraagde volmachten zullen worden gebruikt. De Democratische voorzitter van het Huis, Sam Rayburn, zei te verwachten, dat het Huis Eisenhower's voorstellen voor het einde van de volgende week met grote meerderheid zal goed keuren. De oppositie in de Senaat is veel krach tiger geweest, maar de voortgezette be handeling in de Senaat lijkt de mening van de Democratische senator Humphrey te bevestigen, dat het verzet tegen de voor stellen, die in een resolutie zijn vervat, „uiteen begint te vallen". Geheim Minister Dulles heeft er bij de senatoren op aangedrongen niet te verzoeken om in lichtingen van te voren over Eisenhowers plannen voor toewijzing van economische hulp aan landen in het Nabije en Midden- Oosten. „Wij willen niet, dat de communis ten van te voren tot op de laatste dollar weten, wat wij gaan doen," aldus de minis ter. „De politiek die de Britten en Fransen (in het Nabije Oosten) hebben gevoerd, is die van koloniale mogendheden" zei Dulles in antwoord op een vraag waarom Groot- Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Italië niet samen kunnen gaan met de Verenigde Staten in de politiek jegens het Nabije Oosten. Dulles zei niet te geloven, dat het Oosten op het ogenblik sterker kan worden gemaakt door landen „die verbonden zijn aan die koloniale tijd". Het laatste wat wij moeten doen, is de positie innemen van de koloniale mogendheden", zo zei hij. In antwoord op een vraag van senator Kefauver zei Dulles aan te nemen, dat de in te te de en Verenigde Staten in actie zouden komen, indien Russische vliegtuigen beginnen met wat er uit ziet als een gewapende aanval in het Nabije Oosten. De president zal be oordelen of het binnenvliegen van vlieg tuigen in het Nabije Oosten als een ge wapende aanval moet worden beschouwd. Verder zei Dulles te menen, dat een mili taire reactie van de Verenigde Staten de vorm zal hebben van een luchtoperatie. Bijdrage Een groep van zeventig Democratische leden van het Congres heeft Dulles in een open brief gevraagd er op te staan, dat president Nasser van Egypte een bijdrage levert aan de oplossing van de vraagstuk ken in het Nabije Oosten. De zeventig leden vragen Dulles ver zekeringen tegen terugkeer naar de om standigheden waaronder Nasser de Israëli sche scheepvaart door het Suezkanaal ver hinderde. De ontvoering in Polen WARSCHAU (U.P.) De ontvoering van de vijftienjarige zoon van Boleslav Piacetski, de voorzitter van de r.k. orga nisatie „Pax" in Polen waarover wij donderdag in „Wereldnieuws" berichtten is volgens vooraanstaande zegslieden in Warschau om politieke redenen geschied. Piacetski was gedurende de tien jaar van het stalinistisch bewind in Polen leider van de ((communistische) katholieke orga nisatie „Pax". Hij staat bekend als aan hanger van het stalinisme en heeft daar door veel vijanden in Polen. Politieke waarnemers geloven echter niet, dat de ontvoering iets uitstaande heeft met de strijd tussen de aanhangers van Gomoelka en de Stalinisten. Piacetski wiens vrouw gedurende de opstand in Warschau om het leven kwam, staat be kend als zeer rijk. Donderdag zou Piacetski telefonisch worden medegedeeld, hoe hij de losprijs, 4000 dollar en 100.000 zloties (ongeveer 25.000 dollar) moest overhandi gen. Dit is echter niet geschied. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR HAARLEM - IEL 13439 fERD. B01STR. 48 ADAM TEL 717162 ENGELSE DAMESVESTEN 29.50 PARIJS (AFP) Het Hongaarse pers bureau M.T.I. heeft bekend gemaakt, dat het Amerikaanse gezantschap, in samen werking met de Franse legatie, een bijeen komst van vertegenwoordigers van „zekere westelijke staten" heeft belegd, waarop be sloten is, dat deze diplomaten als vrijwil lige waarnemers een rapport over de toe stand in Hongarije zullen opstellen. Volgens het communiqué van M.T.I. achten de genoemde diplomaten „zich blijkbaar bevoegd om, misbruik makend van hun positie, zich te mengen in de Hon gaarse binnenlandse aangelegenheden". „Dergelijke praktijken, die duidelijk een schending betekenen van de niet-geschre- ven normen voor de internationale betrek kingen, verhinderen de ontwikkeling van goede relaties tussen de betrokken landen en de Hongaarse volksrepubliek", aldus de bekendmaking van het Hongaarse pers bureau. (In een resolutie van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa werd er bij de regeringen op aangedron gen, haar vertegenwoordigers in Boedapest te doen rapporteren over de ontwikkeling in Hongarije. Red.) •XCOCCOOOOOOOCOOOOOCOCCOCOOOO!XX)OCnoCOOry> VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen zwaar be wolkt met enige regen. Matige, tijdelijk krachtige zuidwestelijke wind. Iets zachter. Volledige weerrapporten op pagina twee. ,^XXXXjkAA^AXXXXXXXXXXXXXXXX5000CXXXXXXXXXX500000000C* DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S WENEN (Reuter en U.P.) Ongeveer 200 Hongaarse opstandelingen zijn bij nieuwe gevechten in een hcuvelgebied tus sen Eger en Miskolc in het noord-oosten van Hongarije gevangengenomen, aldus is donderdag te Wenen vernomen. Volgens deze berichten zou het gewapend verzet tegen de regering Kadar in verscheidene delen van het land toenemen. Hongaarse verzetslieden zouden vier of ficieren van de geheime politie onder wie de commandant van de kazerne te Miskolc, hebben gedood. Een aaltal soldaten zou zich bij de verzetslieden hebben aangeslo ten, maar een opstand in het gebied was onderdrukt en de leider der soldaten, ka pitein Karl Delkany, was gearresteerd. Te Wenen is nog geen bevestiging ont vangen van de berichten volgens welke generaal Maleter, de held van Boedapest, door de krijgsraad ter dood is veroordeeld. Onbevestigde berichten uit Boedapest maken er melding van, dat 500 Russische soldaten te Ba ja zijn gedeserteerd en naar Joegoslavië zijn uitgeweken. Omstreeks de 15e januari bereikte het aantal Russen, dat elke nacht de grens overschreed een record-hoogte. Zij vlucht ten in burgerkleding. Baja ligt 15 kilometer binnen de Hongaarse grens. Bijna dagelijks wordt machinegeweer vuur gehoord in de heuvels rond Eger. Ook bij het Balatonmeer en in het Ba- konywoud schijnen nog partisanen stand te houden. Uit Boedapest kwam het ontstellende bericht dat de bekende schrijver Domon- kos Varga door de politie was gegrepen. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nog geen antwoord gehad op zijn dringende verzoeken om inlichtingen met het oog op de verdwijning van drie Britse jongemannen en een meisje, die op 14 januari uit Joegoslavië naar Hongarije zijn gegaan, met de bedoeling daar een paar dagen te blijven. Het meisje is de 18-jarige Judith Cripps, een kleindochter van wijlen de vroegere Labourminister van Financiën, Sir Stafford Cripps. De mannen zijn haar mede-studen ten Roger Copper en Christopher Lord, beiden 21 jaar, en de 25-jarige broer van Christopher, Basil.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1