Wij vragen COUPEUSE VOLSLAGEN NAAISTERS LEERLING-NAAISTERS WOENSDAG GEHAKTDAG TIJDREDE OLIESTOOK haardkachels horen hij eSkaar koffie en DINSDAG 29 JANUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 TONICUM NOURY HUWELIJK ENGLISH SERVICE TONIGHT Geen geschil over de Statendam Bericht van ochtendblad was volkomen nonsens Gezin vond woonruimte op plankier van eentoneel Straf van twee maanden voor makelaar Karei Prior naar de AVRO Mr. A. Jonker overleden Hoofdingenieur der P.T.T. in Amerika overleden Simbolon bij conferentie van troepencommandanten Na gesprek met Nasution ¥/eer een arbeidersraad in Hongarije ontbonden Waar blijven de films uit de Sovjet-Unie? Postboot aan de grond bij Schiermonnikoog Scheepvaart STyUËsJfCIALIST van &L2$kSEiSw Nutroma, de veredelde koffiemelk Verloofd: JOHANNA W. DOL en HENRI J. GéRARD Haarlem, 29 januari 1957. Duvenvoordestraat 53. Bennebroek, Meerweg 1. Heden overleed, geheel onverwacht tot onze diepe droefheid onze lieve man, zoon, broeder, behuwd- broeder, zwager en oom AREND VAN HEMERT op de leeftijd van 61 jaar. Uit aller naam: Zijn diepbedroefde vrouw Ch. S. van Hemert- Barmentlo. Haarlem, 26 januari 1957 Grote Houtstraat 187. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een dei- Rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 2—4 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden donderdag 31 januari a.s. te 12 uur op de Noorderbegraaf plaats. Vertrek Zijlweg 63 te 11.30 uur. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden tot onze diepe droefheid onze lieve dochter, zuster, behuwdzuster en tante JOANNA SOPHIA HERMES in de leeftijd van 37 jaar. J. Hermes-de Wijn Rotterdam: J. Hermes S. Hermes-Dil Ovcrveen: H. de Lange-Hermes M. J. de Lange Neven en nicht. Haarlem, 28 januari 1957 Anslijnstraat 61. Het stoffelijk overschot is opgebaard in een der Rouwkamers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur. Liever geen bezoek aan huis. De teraardebestelling zal plaats hebben op donder dag 31 januari a.s. te 1 uur op de Noorderbe graafplaats. Heden overleed na een langdurig lijden tot onze diepe droefheid onze lieve man, vader, behuwd-, grootvader, broer en huis genoot PETRUS SPAANDERMAN eerder weduwnaar van H. M. Ch. Swijter in de leeftijd van 77 jaar. Uit aller naam: A. M. S. Spaanderman- Kriboo Haarlem, 28 januari 1957 van Hogendorpstr. 16 Verzoeke geen bloemen. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op donder dag 31 januari a.s. te 12 uur op de Nieuwe Ooster- begraafplants te Am sterdam. De Heere schonk, voor ons onverwachts, op Zijn dag eeuwige sabbaths- vreugde aan Zijn kind, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader CORNELIS JOHANNES ZEMEL echtgenoot van Maria van Dilgt eerder echtgenoot van Willemijntje van 't Wout in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: M. Zemel-van Dilgt. Haarlem, 27 januari 1957 Voorhelmstraat 14 rd. De begrafenis zal D.V. plaats hebben donderdag 31 januari 1.30 uur, op de .Voorderbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haar lem. Tot onze grote droefheid overleed op 28 januari onze trouwe en langjarige medewerkster mejuffrouw JOANNA SOPHIA HERMES Zowel haar grote werkkracht en plichtsbetrachting als haar zeer sympathieke persoonlijkheid zullen een lich tend voorbeeld voor ons blijven. Directie en personeel Fa. ALVOCO Amsterdam. De teraardebestelling zal plaats hebben 31 januari a.s. te 1 uur op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. Onze afdeling reparatie KUNSTGEBITTEN is vernieuwd en gemoderni seerd. Reparaties vlug en solide Verlaagd tarief. Spoed-rep. in 1 uur. GR. HOUTSTRAAT 122 verdubbelt 56 jarige weduwe, gegoede middenstand, m. pensioen zoekt oprechte .kennisma king met zeer beschaafd heer m. prima positie; tot 65 jr. Brieven no. 4680. Heden overleed geheel onverwacht tot onze grote droefheid onze lieve man en vader PIETER CAREL LAGAS op de leeftijd van 74 jaar. A. L. Lagas- Steenland C. Lagas Haarlem, 28 januari 1957 Ipenrodestraat 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 31 januari a.s. te 2 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Liever geen bezoek. Church of Christ Ged. O. Gracht 47 (room 2) F. WORGAN Evangelist You are cox-dially invited. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 31 jan. 8 uur: door Ds. J. v. d. Schors over: „De crisis in het Midden- Oosten in het licht v. d. Bijbel". Verzuimt deze avond niet! Dames-, laat uw winter- en voorjaarsgarderobe verzor gen doo\- Modeatelier Lé BERKHOUT Ook knippen en pasklaar maken. Mevr. L. F. Verkaart-Berk- hout, Planetenlaan 146. Haar lem, tel. 23512. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van de Comm. Venn. G. M. Meubel fabrieken en haar beherend vennoot M. J. Metselaar, Herensingel 167-171 te Haar. lem, geëindigd. Haarlem, Kruisweg 61 rd. De Curator Mr. C. Blankevoort REHABILITATIE. Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Haar- 1 lem d.d. 28 augustus 1951 werd in staat van faillisse ment verklaard CORNELIA GIJSBERTA KAMPHORST, wonende te Aerdenhout, Ge meente Bloemendaal. Dit faillissement eindigde op 19 november 1956 door het verbindend worden der enige uitdelingslijst. volgens de- welke aan alle crediteuren, zo preferente als concurren te, 100 hunner vorderin gen werd betaald. Door Cornelia .Gjjsberta Kamphorst voornoemd is d.d. 3 januari 1957 een ver zoek tot bekoming van haar rehabilitatie bij voormelde Rechtbank ingediend, waar van, overeenkomstig de be schikking van die Rechtbank d.d. 19 januari 1957 en inge volge art. 208 der Faillisse- mentswet deze aankondiging geschiedt. -s De Procureur van verzoekster Mr. J. A. P. C. ten Bokkel Op z'n Oosters! Zet u koffie als Haroen al Ra- schid? En wilt u er koffie melk bij als een sprookje uit 1001 Nacht? Neem Nutroma - er is geen betere (al zoekt u van Istanboel tot Karachi). Want ho? u de koffie ook zet: het ware aroma vraagt om Nutro ma. Nutroma is immers de veredelde koffiemelk - blank en zuiver - van Nutricia. VOOR ONZE POMPAFDELING: welke uitsluitend zal worden belast met het afspelden en verzorgen der verkochte goederen in staat zelfstandig pompwerk te verrichten In een te Amsterdam verschijnend och tendblad is heden gemeld, dat er een ern stig geschil zou zijn gerezen tussen de Hol- land-Amerikalijn en de werf Wilton-Fijen- oord naar aanleiding van de interne af werking van de „Statendam" die, naar het blad beweert, niet aan de gestelde eisen zou voldoen. Het bericht stelt ver der, dat de rederij wellicht zelfs „betaling van de laatste termijn van de bouwsom wil weigeren indien het schip niet tijdig in prima conditie gebracht zou worden" Het blad zegt voorts: „Men meent, dat de aftimmering van het mailschip te haas- stig en met te weinig zorg is gebeurd. Het schijnt dat de werf in tijdno'od is geraakt doordat de H.A.L., ondanks de tegenslag bij de machineproefvaart, wilde vasthouden aan de voorgenomen opleve ringsdatum, die uiteraard moest samen vallen met de officiële proefvaart van ver leden week. Het geschil zal tot gevolg heb ben", aldus het Amsterdamse dagblad, „dat een werkploeg van Wilton-Fijenoord moet meereizen als de Statendam zijn maidentrip naar New York maakt. Of het schip inderdaad op 9 februari zal kun nen vertrekken, moet overigens nog wor den afgewacht". Het blad beweert ten slotte, dat „de diepere oorzaak van het ongenoegen tus sen de H.A.L. en Wilton gezocht moet worden in het personeelsprobleem bij de scheepvaart" omdat „een nieuw concern op dit gebied bij alle andere Rotterdamse scheepswerven vaklieden zou weglokken" Een woordvoerder van het directie secretariaat van Wilton-Fijenoord heeft ons vanochtend desgevraagd meegedeeld, dat er geen sprake is van een geschil tussen de Holland-Amerikalijn en de Schiedamse werf. Het bovengeciteerde be richt kwalificeerde hij als „onzin fen fan tasie". Natuurlijk heeft Wilton, evenals talloze andere bedrijven, met personeels tekorten te kampen, maar dit heeft geen invloed gehad op de voltooiing van de Statendam binnen de daarvoor gestelde termijn. Dat er hier en daar aan het interieur van het schip nog wat afge werkt moet worden, ligt voor de hand: dit is een gebruikelijk verschijnsel in de scheepsbouw. Er is echter geen sprake van, dat de Statendam daardoor niet op tijd voor zijn eerste oceaanreis zal kun nen vertrekken of dat er een werkploeg die reis mee zou moeten maken, zoals het Amsterdamse blad beweert. De directie van de Holland-Amerikalijn hebben wij eveneens naar haar mening over het bericht in kwestie gevraagd. Haar reactie luidde letterlijk: „Volkomen non sens" en „Klinkklare kolder". Kort geding te Dordrecht Reeds gedurende twee maanden woont in Mynsheerenland de familie J. Bol, man, vrouw en drie kinderen, op het toneel van het verenigingsgebouw „Irene". Op 26 no vember van het vorig jaar werd het gezin daar tijdelijk ondergebracht, omdat de woning, waarin het tot dusver verbleef, vrijwel in elkaar gezakt was. Op aan drang van de locoburgemeester van Myns heerenland stond de pachter van het ver enigingsgebouw de familie Bol toe voor één nacht op zijn toneel te bivakkeren. De locoburgemeester was van mening, dat het echtpaar de volgende dag wel te vreden zou zijn met een ter beschikking zijnde onbewoonbaar verklaarde woning. Het kwam echter anders uit. De familie Bol dacht er niet over dit huisje te Tje- trekken en ook een andere onbewoonbaar verklaarde woning, viel niet in de termen. Het echtpaar en de kinderen bleven zit ten, waar zij zaten. De pachter van het ge bouw, de heer J. Dirksen, heeft toen een kort geding aanhangig gemaakt, dat maandag voor de president van de Dordt- se rechtbank, mr. J. Hofdijk, gediend heeft. Namens de gedaagde trad op mr. Roodzand Visser uit Mijnsheerenland, die zich onder meer beriep op het huurcon tract van het verenigingsgebouw, dat voorschrijft, dat de gemeente voorrang heeft bij het pachten van de zaal en dus ook in dit geval beslag kan leggen op de door de familie Bol ingenomen ruimte. Mr. W. P. Bijleveld uit Dordrecht, die voor de pachter pleitte, zei dat alleen de gemeente en niet de heer Bol zich op deze bepaling zou kunnen beroepen. Hij eiste dat het gebouw vóór het einde van deze week ontruimd zal worden, omdat de pachter ernstig in zijn broodwinning wordt geschaad doordat hij de zaal niet kan verhuren. De president zal heden uitspraak doen. Het Amsterdams gerechtshof heeft van morgen een makelaar uit Haarlem veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee maanden wegens het opzettelijk onjuiste opgave doen voor de inkomstenbelasting. In 1951 had hij opgegeven, dat zijn inkom sten over 1946 f2816 hadden bedragen, maar de belastinginspectie was na een onderzoek tot de conclusie gekomen, dat het bedrag veel hoger moest zijn. De Haar lemse rechtbank had de makelaar veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden en veertien dagen geleden had de procureur-generaal bevestiging van de straf geëist. Vrijspraak Een Haarlemse garagehouder werd door het hof vrijgesproken van de hem tenlaste gelegde bedriegeliike bankbreuk. De Haar lemse rechtbank had hem op 1 november een gevangenisstraf van zes maanden on voorwaardelijk opgelegd. (Eis acht maan den). De procureur-generaal eiste veertien dagen geleden een voorwaardelijke straf van zes maanden, waarna de verdediger, mr. B. W. Stomps, vrijspraak pleitte. De garagehouder was in 1953 failliet verklaard en volgens de dagvaarding had hij meubi lair in pand gegeven, wetende, dat een faillissement niet te vermijden was; kas geld van f 300 zou hij niet verantwoord hebben en aan zijn curator had hij niet meegedeeld, dat hij een goed betaalde be trekking had aanvaard. Van de zijde der verdediging was opgemerkt, dat het fail lissement pas zeven maanden na het in pand geven is uitgesproken, dat verdachte liet kasgeld voor levensonderhoud heeft gebruikt en dat de curator niet gevraagd had mededeling te doen van verandering van betrekking. In Hilversumse radiokringen wordt thans bevestigd, dat de produktieleider van het Vara-zaterdagavondprogramma, de heer Karei Prior, heeft gesolliciteerd naar de functie van hoofd van de afdeling ver strooiingsprogramma's van de Avro. Het bestuur van de Avro, zo werd ons mee gedeeld, beschouwt de heer Prior als de beste kandidaat voor deze betrekking, die per 1 februari vakant is wegens het ver trek naar de Philips-Decca-verkooporgani- satie Phonogram van de huidige chef van de afdeling Lichte muziek, de heer Jan de Winter. De afdeling Lichte muziek wordt nu ge splitst in een afdeling ensembles en een afdeling amusementsprogramma's. Voor de leiding van eerstgenoemde afdeling is de Avro in onderhandeling met de heer Gijs- bert Nieuwland, de dirigent van de Mari- nierskapel. De heer Prior zou dan belast worden met de organisatie en voorberei ding van de verstrooiingsprogramma's. Er is hier zeker geen sprake van een „weg kopen" van krachten tussen twee omroep verenigingen. Voor de heer Prior betekent deze verandering namelijk een duidelijke promotie. Bovendien is de Avro bereid tot medewerking over het in acht nemen van een overgangstermijn, zo vernamen wij, omdat de heer Prior niet gaarne zijn „showboat" in de steek laat voor het einde van het seizoen. Van zijn onlangs begon nen rubriek „Dit is uw leven" is een twee de aflevering in voorbereiding, zo verna men wij. Ook de heer De Winter zal dit seizoen zijn amusementsprogramma's „Ra- dioscoop" normaal voortzetten. Te Emmen is in de leeftijd van 61 jaar plotseling overleden mr. A. Jonker, kan tonrechter te Groningen. Na zijn studie vestigde mr. Jonker zich in 1922 in Emmen als advocaat en procu reur. In 1923 werd hij benoemd tot plaats vervangend kantonrechter te Emmen en in 1942 lot kantonrechter. In 1955 werd hij tot kantonrechter te Groningen benoemd. Hij was voorzitter van de Provinciale Drentse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, vice-voorzitter van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer en lid van de Spoorwegraad. De hoofdingenieur van de P.T.T., ir. H. Kuiper uit 's Gravenhage is maandag in de Amerikaanse stad Detroit overleden. Hij is uit het raam van zijn hotelkamer gevallen. Ir. Kuiper die 38 jaar is geworden, was op 6 januari voor de tijd van drie maanden naar de Verenigde Staten vertrokken om de Amerikaanse P.TT. van advies te dienen bij de mechanisatie van het postbedrijf. Hij was hiertoe door de Amerikaanse autoriteiten uitgenodigd naar aanleiding van de resul taten die op dit terrein in Nederland zijn be reikt en waarin ir. Kuiper, die werkzaam was op het dr. Neherlaboratorium in Leid- schedam, een groot aandeel heeft gehad. De heer Kuiper was gehuwd en had twee kin- DJAKARTA, (ANP) De opstandige territoriaal commandant van Noord- en Midden-Sumatra, die na zijn mislukte greep naar de macht in Medan, naar Tapa- nuli uitweek, werd vandaag in Palembang verwacht, waar hij de conferentie van de chef-staf van het Indonesische leger met alle troepencommandanten van Sumatra zou bijwonen. Deze conferentie werd he denmorgen geopend. Intussen verklaarde de legerwoordvoer- der in Djakarta, dat buitenlandse elemen ten de hand hebben gehad in Simbolon's actie. De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Abdul Haris Nasution, heeft tevoren in Padang een onderhoud van drie uur gehad met kolonel Maludin Simbolon, de leider van de revolte in Noord-Sumatra. Simbolon was naar het oerwoud uitgeweken toen de macht werd overgenomen door een groep jonge offi cieren. Generaal-majoor Nasution werd begroet door een erewacht van troepen, die met kolonel Simbolon van Medan naar Balige, Tapanuli, uitweken. De delegatie onder leiding van de minis ter van Landbouw, Eny Karim, die in Pa dang besprekingen heeft gevoerd met de Bantengraad van Midden-Sumatra, is in Djakarta teruggekeerd. Minister Karim verklaarde tegenover persvertegenwoordi gers, dat de besprekingen in Padang tot „een grote mate van begrip" hebben geleid en dat hij bij de regering voorstellen zal indienen tot regeling van de kwestie-Mid- den-Sumatra. PARIJS (Reuter/A.F.P.) Radio-Boeda- pest meldt, dat de regering-Kadar een ein de heeft gemaakt aan de activiteit van de arbeidersraad van de Hongaarse spoor wegen. Premier Kadar heeft, aldus de ra-» dio, verklaard, dat de arbeidersraad zich meer met militaire problemen bezig hield dan met de belangen van de spoorweg arbeiders. Het Hongaarse partijblad „Nepszabad- sag", aangehaald door radio-Boedapest, schrijft dat er sinds oktober in Hongarije nog geen enkele Russische film is vertoond. Het blad vraagt zich af, of de exploitanten misschien bang zijn, dat het publiek niet naar Russische films komt kijken en spreekt de overtuiging uit, dat een goede Russische film in Hongarije evenveel suc ces zal hebben als de films uit het Westen. In de nacht van maandag op dinsdag zijn 45 Hongaren de Oostenrijkse grens over gekomen. In Belgrado is bekend gemaakt dat Joegoslavië dringend hulp nodig heeft om het toenemende aantal Hongaarse vluchtelingen te kunnen verzorgen. In Boedapest is een ondergrondse orga nisatie ontdekt, die twee jongens van tien en twaalf jaar gebruikte om militaire in lichtingen te verkrijgen, zo meldt het vak verenigingsblad „Nepakarat". De organi satie verspreidde opruiende vlugschriften en verschafte haar leden valse paspoorten, aldus het blad. Het blad maakt verder melding van talrijke wapenvondsten in de hoofdstad en in andere plaatsen. In Boeda pest zijn ten minste elf mensen aangehou den. om in een prettige omgeving en onder deskundige leiding te worden opge leid tot volslagen kracht. ir Maximaal loon en 3 weken vacantie per jaar Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan HOUTPLEIN 10 HAARLEM De postboot van Oostmahorn naar Schiermonnikoog, die maandagavond om half zeven op Schiermonnikoog had moe ten aankomen, zit op een paar honderd meter van de steiger vermoedelijk aan de grond. De „Ameland" heeft de tachtig pas sagiers overgenomen en op de steiger van Schiermonnikoog afgezet. De „Brakzand" is door de sterke wind op gronden oostelijk van de vaargeul ge dreven en er is voorlopig geen kans dat de „Brakzand" los komt. Antonia, 27 te Bangkok. Adonis, 26 v. Amsterdam n. Willemstad. Atje Ray S, 28 te Rotterdam. Aagtedrjk. pass. 28 Gibraltar n. St, Vincent. Annenkerk. 28 v. Shanghai n. Manilla. Amor, 29 te Rotterdam verw. Artemis, 28 13 m. z.w. Dungeness n. Rotterdam. Almkerk, 29 te Antwerpen verw. Akkrumdijk, 28 te New York v. Norfolk. Attis, 2/2 te Curacao v. New York. Aldabi, 28 te Hamburg. Amerskerk, 27 v. Lour. Marques n. Beira. Ampcnan, 28 v. Halifax n. Boston. Bonaire, 31 v. Amsterdam te Georgetown verw. Beninkust, 27 te Amsterdam. Bali. 29 te Tj. Priok. Bantam, 28 te Semarang. Bussum, 29 te Hamburg. Baud. 28 te Djakarta. Balong, 28 te New York v. Philadelphia. Borneo. 30 te Sint Vincent v. New York. Breda, 27 v. Paita n. Manta. Basilea. 28 te Amsterdam. Boskoop, 29 te Rotterdam verw. Baarn, 28 te Oranjestad. Bintang, 28 v. Savannah n. Galveston. Bonaire. 29 te Paramaribo. Breda, 29 te Buena Ventura. Britsum, pass. 28 Bahamas n. Batonrouge. Celebes. 28 v. Semarang n. Tegal. Cradle of Liberty, 26 90 m. o. Kuria Muria eil. Coryda, 31 te Balikpapan verw. naar Philadelphia. Ceronia, 2/2 te Rio de Janeiro. Camerounkust, 27 v. Takoradi n. Accra. Clavella, 28 te Calcuta. Charis, 27 v. Curacao n. Guanta. Castor. 27 180 m. o. I<p. Hatteras n. Plymouth. Calamares, 28 v. Cristobal n. Mobile. Cinulia, 28 te Cardon v. Curacao. Congokust. 28 te Takoradi v. Abidjan. Caltex Delft, 28 v. Rotterdam n. Gothenburg. Dorestad, 28 v. Singapore n. Colombo. Drente. 28 te Singapore. Dordrecht, 28 v. Philadelphia n. Liverpool. Delfland, pass. 28 Fern. Noronha, 30 te Recife verwacht. Erinna, 29 te Pladju. Elizabeth B, 23 v. New Orleans n. Trinidad. Eemland. 28 te Las Palmas. Eos, 29 v. Rotterdam n. Algiers. Enggano, 29 te Rijeka. Esso Nederland, 23 v. Amuaybay n. Philadelphia. Felipes, 28 te Pladju. Farmsum, 28 te Amsterdam. Gadila, 26 v. Singapore n. Fremantle. Gaasterland, 28 te Rio verw. v. Paranagua. Guineekust. 27 v. Pointenoire n. Freetown. Gaasterkerk, 29 te Marseille. Grootekerk, pass. 28 Gibraltar n, Marseille. Gooiland, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Helena, 27 v Trinidad n. Rotterdam. Hermes, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Hilversum, 27 15 m. z.o. Kaap De Goede Hoop n. Landsend. Hecuba, 28 te Santiago de Cuba n. Pt. Au Prince. Heidér, 28 v. Curacao n. Le Havre. Hydra, 27 100 m. o. Kp. Hatteras n. Morrisville. Iberia, 26 te Bilbao. Ilos, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Ivoorkust, 28 te Amsterdam. Jav, 28 te Amsterdam. Johan van Oldcnbarnevelt. 29 te Amsterdam. Kota Agoeng, 27 te Singapore. Khasiella, 29 te Malta. Kr.vptos, 28 te Bajogrande. Kaimana, 28 te Singapore v. Belawan. Kalianda. 20 te Makassar verw. Kasimbar, 28 te Gunungsitoli v. Singel. Krebsia, 28 v. Rotterdam n. Stockholm. Kabylia, 29 te New York. Laurenskerk, 28 v. St. Vincent n. Genua. Lissekerk, 28 te Las Palmas. Louis Lantz, 2/2 te Emden verw. Loosdrecht. 29 te Rotterdam. Laertes. 28 rede Belawan. Lissekerk. 29 v. Las Palmas n. Le Havre. Maasland, 27 te Santos. Malea, 27 te Singapore. Meiiskerk, 27 te Karachi.' Mataram, 29 te Cheribon. Meerkerk, 28 v. Las Palmas n. Genua. Metula, 29 te Surabaja. Mirza. 28 v. Miri n. Singapore. Mijdrecht, 28 v. Rastanura n. Las Palmas. Myonia, 28 v. Port Sudan n. Abadan. Mariso, 29 te Berre verw. Mentor, 27 dw. Portlandbill n. Port of Spain. Maureen, 28 300 m. w.z.w. Ouessant n. Jacks.ville. Mapia, 30 te Makassar verw. Muiderkerk, pass. 28 Dakar n. Las Palmas. Notos, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Osiris, 27 v. Brighton n. Puerto Ordaz.. Oranjefontein, 26 te Hamburg. Oldekerk, pass. 28 Mauritius n. Las Palmas. Ondina, 29 v. Las Palmas n. Curacao. Oostkerk, 28 v. Las Palmas n. Genua. Ouwerkerk, 31 te Kaapstad verw. Prins Bernhard,, 23 v. Demarara n. Nickerie. Pendrecht, 29 te Sidon verw. Prins Frederik Hendrik, 26 te Antwerpen. Polyphemus, 29 te Semarang. Prins Frederik Willem, pass. 28 Wight n. Cotonu. Prins Willem V, 28 te Marseille. P. G. Thulin, 23 v. Rastanura v. Cape Town. Pygmalion, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Casimir, 28 v. Kingston n. Cristobal. Peperkust, 29 dw. Wight n. Antwerpen. Prins Philips Willem, 29 te Dakar. Pieter S. 28 te Rotterdam. Prins Willem IV. 28 te Hamburg. Ridderkerk, 28 te Dar Es Salaam. Roti, 28 te Port Swettenham. Radja. 1/2 te Belawan verw. Rondo, 29 te Dakar. Roebiah, 28 v. Portland, 29 te Tacoma. Rijndam, 29 te St. Thomas. Rijnkerk, 29 te Amsterdam. Sarangan, 27 te Priok. Schelpwijk. 27 te Singapore. Schouten, 26 v. Singapore n. Sampit. Slamat, 28 v. New York n. Philadelphia. Straat Cook, 26 v. Mauritius n. Zanzibar. Stad Haarlem, 26 te Amsterdam. Scherpendrecht, 28 te Ceuta. Schiedijk, 28 te Antwerpen. Stad Breda, 28 v. Narvik n. Emden. Stad Schiedam, pass. 28 Lissabon n. Melilla. Sumatra. 28 v. Belawan n. Penang. Saidja, 28 te Pladju. Saroena, 28 te Poelaubukom. Sigli, 31 te Balikpapan verw. v. Singapore. Stanvac Pendopo. 28 te Singap. v. Sungeigerong. Solon, 28 te Savannah v. New York. Sibajak, 29 v. Wellington n. Sydney. Sloterdijk, 28 te Rotterdam. Telamon, 26 v. Fayal n. La Guaira. Tjisadane, 26 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Tjiluwah, 28 te Makassar. Tjipondok, 31 te Kobe v. Belawan. Tarakan, 28 verm. te Londen. Tilus, 28 te Jacksonville. Tjisondari, 25 te Beira. Tomori. 30 te Rotterdam verw. Teiresias, pass. 29 Mauritius n. Belawan. Van Neck, 29 te Penang. Waterman, verm. 29 v. Amsterdam n. Kaapstad Westerdam, 26 v. Rotterdam n. New York. Wonosari, 28 v. Salalah n. Bahrein. Woensdrecht, 28 te Kawasaki. Zuiderzee, 24 v. Hampton Roads n. Hamburg. KLEINE VAART Arnoudspolder, 28 170 mijl z.w. Ouessant naar Lissabon. Bab T, 27 60 m. n.o. Ouessant n. Rochefort. Boreas. 27 135 m. n.o. Oran n. Rotterdam. Batavier I, 28 15 m. o.n.o. Kp. Villano naar Ca sablanca. Bernard John, 23 Kp. Finisterre n. Liverpool. Bianca, 28 120 m. o. Hurnber n. Huil. Concepcion, 26 Margate n. Rotterdam. Dido. 28 bij Kp. Lahaye n. Rotterdam. Dietert. 28 60 m. n. Er n. Liverpool. Eljo, 27 te Falmouth n. Galwav. Flevo. 27 8 m. w.z.w. Hartland n. La Roebelle. Goote. 28 dw. Beachyhead n. Rotterdam. Haskerland, 28 10 m. z. P-2 v. Gothenb. n. Rouen Inspecteur Mellema, 26 Tuscarrock n. Lisboa. Joost, 26 v. Gefle te Zaandam. Kaap Falga. 23 v. Eling ti. Bordeaux. Kaap St. Vincent. 25 v. Gent n. Norrkoping. Lucas Bols II. 28 v. Mantvluoto n. Amsterdam. Midas. 28 20 m. n.o. Burlings n. Amsterdam. Matthew, 28 dw. Beachyhead n. Sables d'Olonnes. Mintaka, 28 40 m. z.w. Beachyhead n. R'dam. Mvpuck, 28 voor Waterweg n. Rotterdam. Nieuwe Waterweg, 28 bij Goeree n. Dordrecht. Nero, 27 10 m. n.o. Ouessant n. Amsterdam. Notos, 26 25 m. z.w. Goeree n. Rotterdam. Pavo. 23 v. Zaandam te Rotterdam. Ponza, 23 v. Zaandam te Rotterdam. Ponza. 26 v. Bayonne n. Grimsby. Phidias, 27 10 m. z.o. Adra n. Malaga. Paris. 28 v. Rouen n. Gothenburg. Spurt. 28 in Kielerkanaal n. Svendsborg. Stortemelk, 28 35 m. z.w. IJmuiden n. A'dam. Tilly, 26 v. Stocks te Zaandam. Tide, 28 12 m. w.z.w. Beachyhead n. Londonderry. Trito. 28 te East-Goodwin n. Amsterdam. 'Westerdok, 27 te Galloper n. Londen. SLEEP VA AKI Ebro, 26 te Maassluis. Gele Zee, 27 dw. Bari n. Port Said. Hudson. 27 100 m. w.z.w. Walvisbaai n. Matadi. Loire, 27 100 m. z.w. Manilla n. Hongkong. Nestor. 27 v. IJmuiden n. Ameland. Rode Zee, 27 290 m. z.o. Santos n. Triest. Witte Zee. 26 v.t Vigo te Ceuta. Zwarte Zee, 27 190 m. w. Kreta n. Tunis. 1 pond GEHAKT98 ct. V2 pond VET25 ct. i/S pond GEK. ROOKWORST59 ct. Alleen donderdag SPEKLAPPEN p. p98 ct. GROOT ERWTENSOEPPAKKET98 ct. DOORR. OSSELAPPEN p.p168 ct. Kruisstraat 20 naast Automatiek BECHT-DYSERINCK - SELEKTA - E. M. JAARSMA T. WATERBOLK GEN. CRON.TéSTRAAT 94 - TELEFOON 17845 Eén blik op de advertentie-pagina's in onze courant kan u overtuigen De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. Hoe U de koffie ook zet:

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 8