Stug verdedigende Nederlanders in de tweede helft kansloos verslagen Robben" naar Zuid-Afrika Van der Hart speelde uitstekende match tegen grandioze Di Stefano Die Raeckse was niet o? dreef, maar won toch van VPSV-ers Spaanse voetballers heer en meester Tempo en techniek gaven uiteindelijk de doorslag Rapiditas verslagen door Die Raeckse-reserves DONDERDAG 31 JANUARI 1957 5 Faas Wilkes: nederlaag was onafwendbaar tegen deze ploeg Sebes wordt trainer DE VOLLEYBALCOMPETITIE Zwemmer John Marshall overleden Ford voor onbepaalde tijd geschorst Derde testmatch eindigde in een draw Zuid-Afrika in de tweede innings op 142 voor 6 Slecht schietend White Stars versloeg Arrows Kampioenschap hoofdklasse libre district Haarlem Onder de blauwe hemel van de Spaanse hoofdstad, in het schitterende stadion Charmintin, dat omstreeks 120.000 opgewonden toeschouwers herbergde, heeft het Nederlands elftal gistermiddag de veel-besproken „Helpt Hongarije Wedstrijd" tegen Spanje gespeeld en met 5-1 verloren. Een volkomen normale uitslag van een eenzij dige krachtmeting. De gastheren waren aanzienlijk ster ker dan de Oranje-spelers, stonden halverwege door voortreffelijk verdedigen van de Nederlanders en slecht afwerken van overigens schitterende aanvallen slechts met 1-0 voor, maar hebben waarschijnlijk het honend ge fluit van hun publiek, dat hen begeleidde toen zij in de rust de kleedkamers opzochten, als een waarschuwing om tot effectiever spel te komen, op de juiste wijze ge schat. Want in de tweede helft kon Nederland zich in de felle slag tegen het hoge tempo en de magnifieke combinaties van het beroemde binnen-trio Di Stcfano- Kubala-Suarez niet langer staande houden. Halverwege die tweede helft was de score al tot 4-0 opgelopen en wel scoorde Bosselaar uit een strafschop tegen, doch een minuut voor het einde werd de score al weer ongunstiger toen Di Stefano - de beste man - zijn derde goal scoorde en de eindstand op 5-1 vaststelde. Daardoor kreeg zijn ploeg dan toch eindelijk het wei-verdiende applaus van de zeer kritische menigte, die het dappere verzet van de Oranje-ploeg op hoge prijs stelde en daarbij over het hoofd wilde zien, dat het Nederlandse aanvalsspel toch eigenlijk maar pover was. Zelfs Faas Wilkes, die zijn - vermoedelijk - laatste voetbalbezoek aan Spanje bracht, kon vrijwel geen ogenblik de voorhoede vaart en stoot kracht meegeven. En - al is het onprettig om het te moeten constateren - de debutanten Van der Linden en Angcnent faalden bijna volkomen. Hetgeen uiteraard de aanvalskracht van de Oranjeploeg niet ten goede kwam. Kubala, de tot Spanjaard genaturali seerde Hongaar, die gisteren met de beroemde Di Stefano (ex-Argentijn) een ideaal combinatieduo vormde. In de kring van de Nederlandse Elftalclub is bekend dat Van der Hart altijd goed speelt wanneer hij vlak tevoren geklaagd heeft over een blessure. Wel, tijdens de vliegreis had hij het door een blessure helemaal niet naar de zin en praatte zelfs over uitvallen. Maar gistermiddag speelde Van der Hart een van de beste wedstrijden uil zijn lange carrière. Het is waar hij heeft Alfredo di Stefano, die honderdduizend gulden ontving toen hij Argentinië verliet om voor Real Madrid te gaan spelen, niet uitgeschakeld, maar wij zouden de stopper- spil willen zien, die daartoe wel in staat is. Di Stefano. die men vroeger de „witte bliksemschicht" noemde in Zuid- Amerika, is 31 jaar, maar sneller dan Moulyn en met rijker spelinzicht begiftigd dan Abe Lenstra. En al schijnen in Spanje verhalen de ronde te doen over de haat, die hij Kubala moet toedragen, omdat die hem zou komen becon curreren in het nationale elftal van die haat is gistermid dag niets gebleken. Integendeel, Kubala, die zijn eerste wed strijd in de paanse landenploeg speelde, en er kennelijk op gebrand was een goede beurt te maken, combineerde af en toe grandioos met Di Stefano en heeft er hard aan meegeholpen dat de ex-Argen tijn een hattrick scoorde. Zij beiden hebben er voor gezorgd dat Spanje zo overtuigend won. Van der Hart Oranje begon overigens verdienstelijk. Er werd rustig en tegelijk fel opgetreden. De eerste pass van Kubala borg echter al een groot gevaar in zich, want De Munck moest uitlopend redden op een schot van Gento, dat best direct een treffer had kun nen opleveren. Omdat men wist dat de Spanjaarden in een geweldig tempo van start plegen te gaan, werd gevreesd dat het Nederlands elftal in het eerste kwar tier overspeeld zou worden. Maar de tien de minuut brak aan en nog was er geen goal. Van der Hart greep zelfbewust maar attent in, Kuijs redde zich voorlopig goed tegen Miguei en Wiersma kon, zij het moeizaam, Gento blokkeren, terwijl Noter- mans onmiddellijk prachtig de scherpe doorstootpogingen van de aan talent zeer rijke Suarez opving. Notermans groeide trouwens al spoedig uit tot de allerbeste man in het Oranjeshirt, want met Bosse laar was hij eigenlijk de enige, die zich ook in soeplesse en startsnelheid met de gastheren meten kon. Zwak moment Omdat het aanvankelijk helemaal zo kwaad niet ging, was het jammer dat er na tien minuten toch een achterstand was nu een aanval, die er doelloos uitzag. No termans had met een formidabele sliding Di Stefano de bal ontnomen, maar die sprong weg voor de voeten van linkshalf Garay. Die keek op twintig meter van het doel verwijderd welke voorhoede speler hij bereiken kon. Het antwoord dat Garay zichzelf op die vraag gaf, luidde: niet één, en daarom besloot hij maar tot een ver schot. Hij haalde krachtig uit en kogelde naar het Nederlandse doel. De bal bleef zeker een meter binnen de palen en voor een doelman van De Muncks klasse is zo'n schot zeer wel houdbaar. Tot te leurstelling echter van het zeer kleine, mnr geestdriftige legioen, reageerde de Nederlandse keeper echter zo laat, dat hij de bal niet meer bereiken kon. Even later begon een periode van even eens tien minuten, waarin paniek de Ne derlandse ploeg in haar onprettige greep hield. Tegen de fel opdringende Spanjaar den verschrompelde het zelfvertrouwen van de verdedigers. Aanvoerder Wiersma bleef er niet vrij van. Hij trapte ballen over de achterlijn zonder dat er noodzaak toe bestond en De Munck was zo nerveus, dat hij een pantersprong ondernam naar een schot van Suarez, dat een halve me ter naast zou zijn gegaan. Ook die ver gissing kostte een hoekschop. Intussen was de Oranje-voorhoede bij na geheel weggevallen. Van der Linden poogde vruchteloos uit te komen boven het tempo, waarin men in Nederlandse competitiewedstrijden successen boeken kan. Angenent daverde een paar maal in de stijl van zijn clubgenoot en voorganger Appel langs de lijn, maar zijn technische beheersing was beslist onvoldoende om de hechte Spaanse defensie uiteen te rukken. Links stond toen helemaal niemand meer. Van der Linden liep overal, behal ve op de linksbinnenplaats. En toen Mou- lijn een kwartier lang tevergeefs had staan wachten op het moment, waarop een ander hem in de strijd zou betrekken, ging ook hij zwerftochten ondernemen. Wat er toen overbleef van een voorhoe de, die Bosselaar bij voorbaat al kwijt was, omdat de kanthalfs zijn steun zeer hard nodig hadden, laat zich raden. In feite moest het alleen van Faas Wilkes komen. In die eerste periode had men aan Wilkes echter weinig. Hij stelde zich goed op, speelde de ballen die hij kreeg snel weer af, deed dat met de accuratesse van de vakman, maar ondernam geen poging om het beeld van de strijd door solo werk te veranderen. En intussen hoopten de Ne derlanders al die tijd dat Wilkes eens zou losbreken en vreesden de Spanjaarden hem. Dat moment kwam. Juist toen het er uit zag dat da Oranje-defensie het onmogelijk meer zou kunnen houden, werd Wilkes door de enorm zwoegende Bosselaar in het spel betrokken. Het was een crosspass op 25 meter van het Spaanse doel. Wilkes legde schijnbaar aan voor een schot, maar schoof de bal toen met een fraaie voetbe weging naar de meegekomen Angenent, die vrij naar het doel kon oprukken en inschieten. Helaas toen hij daarmee doende was, struikelde hij in de haast over zijn eigen benen. En de bal sprong weg. Drie minuten later verspeelde men een nieuwe kans. Doelman Ramallets had een hoge pass van de voortreffelijk spelende invaller Klaassens onderschept, maar de bal in zijn handen gehad toen hij zich een halve meter buiten zijn strafschopgebied bevond. De goed leidende Engelsman L.eafe wees toen een vrije schop toe, waar mee niet Wilkes maar debutant Angenent zich belastte. Het boogballetje van deze Oranjeman kwam vlak over de kruising van lat en paal in het publick terecht. Daarmee bedierf Angenent twee mogelijk heden en meer kwamen er in de eerste helft niet. Behalve dan op het ogenblik vlak voor de rust, toen Wilkes even denken deed aan zijn grote tijd. In een snelle rush zigzagde hij langs twee verdedigers, zwenkte naar rechts toen de meesterlijke stopper Cam- panal dreigend voor hem verscheen en liet een voorzet los over Campanal's hoofd heen in de Spaanse doclmond. Angenent kreeg contact met de bal, Ramallets greep mts, maar linksachter Valero haalde de bal Tijdens het banket 's avonds in een der luxieuse hotels van Madrid heeft de voor zitter van de Spaanse Voetbalbond, dc heer Fuente Gaos, de hoop uitgesproken, dat het contact met Nederland, dat nu na 36 jaar hervat was, weer bestendigd zal worden in de nabije toekomst. Zijn rede voering werd beantwoord door de heer Schroder van K.N.V.B., die wegens ver hindering van ir. Hopster optrad als lei der van de Nederlandse delegatie. Scheidsrechter Leafe vond de wedstrijd nogal eenzijdig. Het tempo vooral had vol gens hem de doorslag gegeven. De beste Nederlanders vond hij Bosselaar, Noter mans en Wiersma. Wilkes zei o.m. dat de nederlaagin welke samenstelling het Nederlandse team ook zou hebben ge speeld tegen deze ploeg onafwendbaar was. Hij had er echter bezwaar tegen dat de keuze-commissie voor deze wedstrijd de debutanten Van der Linden en Angenent had opgesteld. „Dat had men desnoods kunnen doen tegen Spanje wanneer de wedstrijd in Nederland was gespeeld, maar nu in Madrid, in een dergelijke imposante omgeving, neen". De Spanjaarden zelf zijn overigens best tevreden. En de heer Meana loopt een goede kans, dat hij aanvaard wordt als de leider van het Spaanse voetbal. Hij had immers de opdracht gekregen een winnend elftal te formeren en nu heeft de Spaanse ploeg niet alleen gewonnen, maar het team is bovendien door de Spaanse pers uiter mate gunstig ontvangen. Men zegt zelfs dat de Spanjaarden toen zij met 30 voorston den niet meer alles op alles hebben gezet om nog meer doelpunten te maken, „Om dat Nederland zo sportief speelde". Verdere commentaren van de spelers waren: Di Stefano: Ik ben erg blij drie goals te hebben gemaakt. Rechtsbinnen Kubala: Ik geloof dat dit de beste wed strijd was, die ik tot dusverre in het Spaanse elftal heb gespeeld. De Neder landse verdediging was snel en goed. Spil Campanal: Het optreden van de scheids rechter was te streng. De Nederlandse coach Donnefeld betoonde zich niet bijzonder ingenomen met de re sultaten van zijn elftal. Met bepaalde wij zigingen zou een gelijk spel binnen het bereik der Nederlanders hebben gelegen. Het enige Nederlandse doelpunt. Kee per Ramallets is kansloos als Bosselaar (geheel links) de bal tul een strafschop inschiet. Verder ziet men Orue, Mou- lijn, Campanal en Van der Linden. (Telefoto) meer terrein vrij om hun vernuftige acties op te zetten en aangezien er een marge van twee treffers tussen beide ploegen was, hervonden de Spanjaarden het zelfver trouwen, dat door het verloop van de eer ste helft en de reacties van hun eigen pu bliek enigszins geschokt geweest was. Offensief je Na elf minuten spelen in de tweede helft werd het 30. De Munck was even vaar dig als moedig voor Gento's voeten gedo ken om een goal te voorkomen, maar toen een razende ren van de rechtsbuiten re sulteerde in een verre en hoge voorzet, die door linksbuiten Gento opnieuw in de Ne derlandse doelmond werd geplaatst, toen stond Kubala klaar om met een behendi ge omhaal De Munck kansloos te slaan. Tot een korte veldmeerderheid kwamen de Nederlanders daarna wel, maar Bosse laar dreef zo lang met de bal, dat er nooit meer een opening was te vinden als'Wil kes of Moulijn tot een schot wilden ko men en Angenent durfde niet goed meer te schieten na zijn missers van de eerste helft. Dat de nul desondanks verdween, lag aan een ondeugende inval van Campanal, die Moulijn vloerde in het strafschopge bied. Dat was een der weinige grove over tredingen in een overigens zeer sportieve wedstrijd. Maar scheidsrechter Leafe kon niet anders doen dan een strafschop uit delen. waaruit Bosselaar rustig in de hoek met een indrukwekkende bliksemsnelle omhaal nog juist van de doellijn weg. Maar met die 10 stand bij de rust mocht Oranje toch wel tevreden zijn. De Munck had zoveel angstige ogenblikken doorge maakt, dat hij de tel moet zijn kwijtge raakt. De cornerverhouding voor de rust spreekt echter duidelijke taal. Die was 10 2 in Spaans voordeel. B e slissing Het is jammer dat de feitelijke beslis sing van de wedstrijd die in de eerste minuut van de tweede helft viel via een onbevredigend doelpunt tot stand kwam. Suarez was tot de rand van het straf schopgebied opgerukt, waar hij door Wiersma in de richting van de hoekvlag werd gedreven. Vandaar zette de Spaanse linksbinnen hard en hoog voor. De bal schampte Wiersma en kwam daardoor veel dichter bij het doel terecht dan dc verdedigers hadden berekend. De Munck incluis, want door de merkwaardige boog, die het leer beschreef, kreeg Di Stefano ineens een kans om in te koppen. En die scoorde bekwaam. Dooi' dit doelpunt knapte er iets in de weerstand. Die bleef verdienstelijk, maar de felheid en vooral de overtuiging van de eerste helft liepen geleidelijk aan bij die voortreffelijke verdedigers Notermans, Klaassens, Van der Hart, Wiersma, Kuys en Bosselaar wat terug. Di Stefano, Kubala en hun mede-aanvallers kregen steeds Angenent (links) heeft de bal gekopt, maar keeper Ramallets grijpt de bal uit de lucht. Rechts kijkt spil Campanal toe. (Telefoto). schoot. Dat gebeurde in de eenendertigste minuut, maar zes minuten tevoren had Di Stefano een solo-actie met een gaaf doel punt besloten en na Bosselaars goal was dc stand derhalve 41 voor de Spanjaar den. Aan een slotoffensief kwamen de Ne derlanders niet meer toe. Dat de ploeg, die in de laatste periode Moulijn zag uitvallen en er Cor van der Gijp voor terug kreeg, vroegtijdig was uitgespeeld, mag overigens niemand verwonderen. Het tempo van de thuisploeg was moordend geweest en de omstandigheden Madi'id ligt zevenhon derd meter boven de zeespiegel en de tem peratuur was veel hoger (15 graden) dan in Nederland waren duidelijk in het na deel. Niemand kon daarom zeggen dat het een debacle is geworden. Dat was het niet, maar wel een duidelijke, hoewel eervolle nederlaag. Daarbij werd het hoofddoel van de match: geld voor Hongarije bijeen brengen, in elk geval volkomen bereikt. De Hongaarse regering heeft blijkens een bericht van radio Boedapest de aanvraag om ontslag geaccepteerd van Gustav Sebes uit de functie welke hij bekleedde bij het minis terie van sport. Sebes heeft reeds een con tract als trainer getekend met de club Dozsa. Die Raeckse heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem voor de hoofd klasse-West B gewonnen van het team van de Voorburgse politie, maar een inte ressante strijd is het zeker niet geweest. Die Raeckse kon moeilijk op dreef komen en zonder de gebroeders De Graaf had het er voor de rood-wittcn somber uitge zien. Zij bleken gisteravond de enigen die door hun goed verdedigend cn opbou wend spel de basis konden leggen voor een zege op een tegenstander, die het pu bliek door zijn penetratie-systeem soms aardige momenten bood maar toch te veel fouten maakte om Die Raeckse de winst uit handen te nemen. VPSV nam de leiding met 2—0, 41, 73, en 84. Toen wist Die Raeckse het tij te keren en de leiding over te nemen: 108, 12—8, 12—10 en 14—10 op welke stand VPSV met een time-out onderbrak. Zon der succes echter, Die Raeckse won de eerste set met 1510. In de tweede set konden de Voorburgse politiemannen na 22 gemakkelijk een grote voorsprong ne men, want Die Raeckse stapelde fout op fout: 156 voor VPSV. Slecht werk in het achterveld bezorgde VPSV in de derde game een 3—0 achter stand, die met harde Tsjechische serves van Akkerhuis (VPSV) na 32 in een 54 voorsprong voor de gasten werd omgezet. Na 6—6 was het wederom Akkerhuis die zijn team de leiding bezorgde (8—6), maar een wat grotere activiteit was voor Die Raeckse voldoende om VPSV, dat nog wel eens een steekje liet vallen, weer een ach terstand te bezorgen: 118. Nonchalant spel bracht nog eenmaal de leiding bij VPSV (1211), waarna De Leeuw met een harde smash een ommekeer bracht en Die Raeckse nu met enkele goede smashes het pleit beslechtte: 1512. In de vierde set was het uitstekend ver dedigen van Ad de Graaf een lust voor het oog. Steeds retourneerde hij de hard ingeslagen ballen en kon hiermede de serve lange tijd voor zijn team behouden. Zijn teamgenoten trokken zich op aan zijn spel en het was dan ook de enige set die door de Haarlemmers behoorlijk werd ge speeld. Via 6—3 liep Die Raeckse uit tot 133. Wetterhahn, die in de derde set voor Kloosterhuis was ingevallen, plaatste enkele goede smashes en het werd een ruime zege voor de rood-witten: 155 Verlies voor Rapiditas Het wisselvallige Rapiditas heeft tegen Die Raeckse 2, dat de laatste plaats in de eerste klasse heren bezette, een nederlaag geleden. Hierdoor is de spanning aan de staart van de ranglijst bijzonder gestegen. De Rapidianen moesten het buiten hun beste aanvaller Piet Herrewijn stellen en kwamen dan ook in aanvalskracht bij de reserves veel te kort, die door Wettei'hahn en v. Beekum grote druk uitoefenden. Behoudens de eerste set hebben de Ra pidianen voldoende gelegenheid gehad om tot een beter resultaat te komen zoals uit de setstanden dan ook wel is af te leiden: 15—8, 17—15, 14—16 en 15—11. Santpoort veiTaste in de eerste set lei der Vclox (15—13), maar kon de overige sets niet tot winst brengen. Velox met Frans Burger als goed verdediger won met 13—15, 15—3, 15—12 en 15—4. Dames Bij de dames ging de meeste aandacht uit naar de ontmoeting tussen de jeugdige ploegen van MHBS en AVC, die samen de tweede plaats op de ranglijst deelden. Nu bezet MHBS deze plaats alleen, want AVC leed een 31 nederlaag. José van Calmthout was bij MHBS bij zonder op dx-eef en zij was het die nadat de eerste set door beter aanvallen bij AVC terecht was gekomen voor de kentering zorgde door de tweede set met haar harde serves vrijwel geheel voor haar x-ekening te nemen. MHBS nam door haar serves een 50 voorsprong en toen zij wederom aan sexwe kwam, bracht zij de score van 54 op 144. Eindstand 157. De derde set werd door MHBS gewonnen met 154, de viei-de met 156. De Blinkex-t deed het niet onverdienste lijk door het opkomende OVRA een punt afhandig te maken: setstanden (de BI. OVRA) 10—15, 12—15, 15—7 en 15—11. HVS gaf Die Raeckse aanvankelijk goed partij, maar zag toch de strijd in drie sets beslist in het voordeel van Die Raeckse: 15—13, 15—12 en 15—6. 1000 leden Het duizendste lid van de NeVoBo, af deling Haaxdem, werd gisteravond door een bestuurslid van de NeVoBo, de heer J. Schöllex', een paar volleybalschoenen en een boekje met de spelregels aange boden. De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: RapiditasDie Raeckse 2 13. Die RaeckseVPSV 31. Santpoort Vclox 13. BoruEcelecta 2 04. OSS Gios 2 31. SpaaimestadCIOS 4 31. HBC 3—PWN 2 1—3. DSS—OVRA 2 3—0. OVRA 4—WIK 2 0—3. Dames: HVSDie Raeckse 03. De Biinkert—OVRA 2—2. MHBS—AVC 3—1. Die Raeckse 5VVSH 13. Spaarnestad JBS 3—1. DSS—Sizo 2 2—2. Vesmia 2— Boru 3—0. MHBS 2—HBC 3 3—0. Velox 2Die Raeckse 3 04. AWEclecta 2 3—1. Gios—SSO 3—0. De 26-jarige Australische zwemmer John Marshall is tengevolge van de verwondingen, opgelopen bij een auto-ongeluk, in een zie kenhuis te Melbourne overleden. Hij is vijf dagen buiten kennis geweest en niet meer tot bewustzijn gekomen. Op 25 januai-i werd hij bij een auto-onge luk. dat 160 km. ten noordwesten van Mel bourne gebeurde, zeer ernstig gewond. Hij laat een vrouw en een zoon achter. Max-shall is houder geweest van tal van wereldrecords en tijdens de Olympische Spelen 1956 te Mel bourne maakte hij deel uit van de Australi sche zwemploeg. Trevor Ford, een vroegere international van Wales en een van de meest besproken en hoogst betaalde profvoetballer, is voor onbepaalde tijd voor het Engelse leaguevoet bal geschorst. Ford had namelijk in een zon dagsblad artikelen van zün hand laten ver schijnen, waarin hij zeide. dat verschillende clubs langs illegale weg meer uitbetaalden en voordelen boden, dan reglementair ge oorloofd was. In de brief, waarin de Engelse Voetbal bond hem de schorsing meedeelde, werd ge zegd: „aangezien u niet bereid bent aan het door het comité gedane verzoek te voldoen, ziet de bond zich genoodzaakt van zijn be voegdheid gebruik te maken en u te ver bieden in het Engelse leaguevoetbal uit te komen". De derde testmatch tussen Zuid-Afrika en Engeland is geëindigd in een draw. De Zuid. afrikaansc ploeg kwam 47 runs te kort voor de overwinning. Het team scoorde in de tweede innings 142 runs voor het velies van 6 wickets. Engeland zette de vijfde en laatste dag van de ontmoeting zijn tweede innings voox-t en was all out voor 254. Douglas Insole was dit maal bij de Britten de grote man. Hij bleef met 110 runs not out. De Zuidafrikaanse bats- men kregen een zware taak. Zij moesten in amper vier uur een totaal van 190 bereiken om zeker te zijn van de zege. Aanvankelijk leek het erop dat de gasten voor de dei'de maai de overwinning zouden gaan behalen. De Zuidafrikancn vergaarden voor de eex'ste vier wickets slechts een schamele 49 runs. Ken Funston weex-stond vervolgens evenwel de Engelse bowlex'ij en hij werd topscorer met 44 runs. Tezamen met Russell Endean voegde hij 75 punten toe aan het Zuid afrikaans totaal. De scores van de derde testmatch zijn: Engeland: eerste innings 218 all out; tweede innings 254 all out. Zuid-Afrika eerste innings: 283 all out; twee, de innings 142 voor 6 (tijd). De eex'ste en de tweede wedsti'ijd van de serie van vijf ontmoetingen werden door Engeland gewonnen. De basketbalcompetitie Het damesteam van The White Stars heeft zich gisteravond in de Rotterdamse Energie, hal tegen het team van The Arrows door een kleine en benauwde 18-16 overwinning enigszins hersteld van de eerder geleden ne derlagen. Ook nu was het begin van de ont moeting voor de Haarlemse Star niet zo bijzonder gelukkig, want ondanks een lichte veldmeerderheid slaagde The Arrows er zeer geflatteerd in een 9-2 voorsprong te behalen. Een kleine omzetting in de Haarlemse ge lederen bleek gelukkig gezien, want de ach terstand werd weer geheel weggewexkt. zo. dat de rust alsnog met een volkomen ver diende 11-9 voorsprong van de White Stars inging. Na de hervatting bleven de Stars een veld meerderheid behouden, doch ofschoon de Stars vele prachtige scoringskansen kregen en de Rotterdamse ploeg slechts zelden ge vaarlijk was. konden de bezoeksters geen veilige voorsprong nemen. De vele kansen werden door de Haarlemse aanval op onbe grijpelijke wijze verknoeid. De laatste minuut ging in met slechts een kleine voorsprong (18-16) welke echter vol doende bleek voor de zege, want door uit stekend „bevriezen" van het spel slaagden de Rotterdamse dames er niet in een aanval op te zetten, zodat een laatst mislukt schot van Frankje van Veen het einde betekende, waardoor de Stars twee verdiende winst punten rijker zijn gewoi'den. Woensdagavond werden in „Het Hof van Heemstede" in Heemstede weer zes partijen gespeeld in het biljarttoernooi van de hoofd klasse libre, om het persoonlijk kampioen-' schap van het district Haarlem. De x-esul- taten waren: H. Ketel 250 27 0.25 74 2 M. v. d. Vaart 150 27 5.55 24 0 J. Sakkers 250 53 4.23 29 2 C. Hoek 232 53 3.93 31 0 C. Scholte 250 21 11.90 47 2 B. Bosse 144 21 6.S5 28 0 C. Scholte 250 36 6.94 47 1 J. Sakkers 250 36 6.94 26 1 B. Hoek 250 38 6.57 37 2 C Hoe 224 38 5.89 27 M. v. d. Vaart 250 29 8.62 45 2 B. Bosse 159 29 5.48 31 0 Er zijn nu zesendertig partijen gespeeld. Ofschoon ook hier uiteraard verrassingen niet uitgesloten kunnen blijven, hebben de onderlinge krachtsverhoudingen zich toch reeds enigszins afgetekend en moeten B. Bosse en C. Hoek, die respectievelijk uit vier en vijf partijen nog geen enkel punt hebben behaald, toch wel vrijwel kansloos worden beschouwd. Hedenavond wordt er niet ge speeld. Het toernooi wox'dt vrijdagavond om zeven uur voortgezet. 99 Een damesploeg van de Hilversumse zwemvereniging „De Robb e n" is woensdag onder leiding van trainer Jan Stender van Schiphol naar Johan nesburg vertrokken om in Zuid-Afrika Begin maart komen de meisjes terug. een aantal wedstrijden te gaan zwem men. De foto toont op de trap van het vliegtuig van boven naar beneden: Rita Kroon, Mary Kok, Greetje Kraan, Jan Stender, Atie Voorbij en Leny de Nijs.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9