Kerkdiensten Nieuwe brug bij Hillegom ten noorden van de bestaande SLOT DEFECT? van gisteren ZATERDAG 2 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 HAARLEMMERMEERPOLDER Amateurtoneel „Verdwijningen en verscmjnmgen Jaarvergadering C.B.T.B. LISSE Leven van Rembrandt Medische verzorging tijdens weekeinde „DE SLEUTELSPECIALIST" Burgerlijke Stand van Lisse Burgerlijke Stand van Hillegom Zandvoorts gemeente-arts uit ziekenhuis ontslagen Scheepvaart DE BEURS AMSTERDAM NEW YORK Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 28 januari tot en met 1 februari In de vrijdagmorgen gehouden vergade ring van hoofdingelanden van de Haarlem- mermeerpolder heeft de dijkgraaf, mr. J. K. G. baron van Hardenbroek van Berg ambacht, mededelingen gedaan over de plannen, om ten noorden van de bestaande brug over de Ringvaart nabij Hillegom een nieuwe brug te bouwen. Hiervan is mede deling gedaan op het wegenrapport 1957, maar dit betekent niet, dat dit jaar de plannen verwezenlijkt zullen worden. Een dezer dagen zullen over de eventuele bouw besprekingen worden gevoerd in Den Haag, waaraan het polderbestuur zal deel nemen. Van belang is daarbij het punt, waarop de brug in Hillegom zal aansluiten. In deze gemeente is een uitbreidingsplan in voor bereiding. De aansluiting te maken zal niet zo gemakkelijk zijn, omdat Hillegom geen ringwegen heeft zoals Lisse en Sassenheim. De dijkgraaf werkte op, dat er naar ge streefd moet worden, dat de weg in de Haarlemmermeerpolder een secundaire weg blijft. Dan zullen de kosten bestreden worden uit het wegenfonds. Indien de weg als secundaire weg geschrapt zou worden, dan zal de polder voor de lasten moeten zorgen. De vergadering was begonnen met een herdenking van de vroegerg loco-dijkgraaf, de heer C. M. Verkuyl en van de oud hoofdingenieur van de polder, ir. A. Meij- ers, die in het najaar zijn overleden. De dijkgraaf schetste de verdiensten van de overledenen voor de polder. Bij de mededelingen was een bericht, dat de drie landbouworganisaties een commis sie hebben gevormd, die als taak heeft de plannen van de aanleg van nieuwe wegen in de polder te bestuderen. In antwoord op een vraag van de hoofd-ingeland jhr. mr. L. M. E. von Fisenne of de polder een wa terstaatkundige taak heeft in dit pro bleem, antwoordde de dijkgraaf, dat er voor het polderbestuur geen moeilijkheden zijn op waterstaatskundig gebied. Hoe zeer het het bestuur spijt dat cultuurgrond ver loren zal gaan, zal de waterberging er beter door worden dan zij reeds is. De aan leg van wegen betekent eerder een voor deel dan een nadeel. Spoorwegen Het dagelijks bestuur werd machtiging verleend om te gelegener tijd over te gaan tot intrekking van de vergunning, verleend aan de n.v. Nederlandse Spoorwegen op 18 december inzake het onderhouden van de voormalige spoorwegovergangen. Vroeger heeft een spoorbaan door de polder gelo pen, die de provincie heeft gekocht. De spoorwegen willen van de voorwaarden af en die mogelijkheid bestaat thans. Zij zul len een bedrag betalen van 1400 voor het in orde maken van twee punten, waar vroeger een overgang was. Nieuwe tunnel Aan het rijk zal vergunning worden ver leend tot het uitvoeren van werken ten behoeve van de aanleg van de rijksweg 4a. Van de rijksweg AmsterdamDen Haag zal een weg naar het zuiden worden aan gelegd. Tussen Nieuwe en Oude Wetering zal een tunnel onder de ringvaart worden gehaakt. Overleg is gepleegd met eigena ren van gronden in de omgeving voor de te maken tunnel. Er werd gevreesd, dat de aanleg van een tunnel tot gevolg zou heb ben, dat er water door zou lopen. Getracht zal worden een verhoging te maken aan de zijde, waar de tunnel de polder verlaat. De vergadering besloot aan de brugwach- 1 De toneeluitvoering, welke de leerlingen van het Triniteitslyceum en Sancta Maria donderdag- en vrijdagavond in de stads schouwburg hebben verzorgd, zal in de her innering der schoolbevolking wel geboekt worden als een „goeie". Zo in de geest van een geslaagde mop. Andere pretenties heeft het door mr. H. M. Planten vrij vertaalde blijspel van Herbert Mupy „Cottage on the border", hier geheten „Verdwijningen en verschijningen", beslist niet. Het is, zoals de ondertitel zegt, een dwaas spel. In een landhuis brengt het twee jonge mannen samen, die het er eens een week van willen nemen. Maar rust wordt hen niet gegund. Het landhuis blijkt het centrum te zijn van een bende smokkelaars, een opslagplaats van verboden waar. De jongelieden komen er dus bepaald ongelegen. Achtereenvolgens verdwijnen er de werkster en een veldwachter. Daarvoor in de plaats verschijnen twee dames, van wie er een de echtgenote van een smokke laar blijkt te zijn. Die laatste dame zorgt ervoor dat zich de gekste tonelen gaan af spelen, waarin de jongemannen de rol van held afwisselen met die van opgejaagde vluchtelingen, want de vrouw van de een komt haar man rekenschap vragen van zijn daden en de bezorgde echtvriend van de werkster verdenkt de ander ervan zijn vrouw om zeep te hebben gebracht. Van het moment dat het doek opgaat tot het ogenblik dat het zich voor het laatst sluit is er dus drukte en roering op het toneel te over. Er ontwikkelen zich de vreemdste complicaties en bijna alle aanwezigen ge dragen zich als dol en uitzinnig. Aan het hoofd gaan de twee vrienden, die er zelf al zo'n vlotte levenswijze op nahouden, dat men bij hen alles voor mogelijk kan houden. Een stuk als dit is een kolfje naar de hand van een goedlachs publiek en een spelersbent, die er vuurwerk van weet te maken. Nu, dat geschiedde. Het gemak, de flair en de dynamiek waarmee de vertol kers van de hoofdrollen hun figuren voor het voetlicht brachten, rechtvaardigt onze oprechte bijval. Die rollen waren hen „op het lijf geschreven", de beide spelers waren zichzelf in verhevigde mate en maakten er briljante kolder van. Maar ook in de nevenfiguren trof ik heel geslaagde type ringen. De veldwachter en de oude gek, die de man van de werkster is, werden raak en grappig op poten gezet. De damesrollen, meer bescheiden kansen toebedeeld, bleken lang niet zwak bezet. Een fris jong meisje en een aardig naar het boosaardige getrok ken fatale vrouw leverden de vertolksters voldoendes der waardering op. De regie van de heer A. F. Heinrichs onderscheidde zich door een juist gebruik van de spelmogelijk- heden, een uitnemend tempo en een goed inzicht in het uitbuiten van de komische effecten. Als divertissement mocht deze schoolvoorstelling er wat men noemt zijn. P. W. Franse ters een toeslag te verlenen van drie gul den per week en aan het personeel een sa larisverhoging toe te kennen van zes pro cent en een verhoging ter compensatie van de premie, welke zal worden geheven we gens de uitvoering van de Algemene Ouderdomswet. Begroting vastgesteld Bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1957 deelde de dijkgraaf mee, dat er aanvankelijk een tekort was van 80.000. Het aanbrengen van bezuini gingen was niet mogelijk en daarom heeft het bestuur besloten voor te stellen de „om slag gebouwd" van 5 op 6% te brengen en de „omslag ongebouwd" van 31.50 per ha tot 35. Daardoor zullen extra-bedra gen van respectievelijk 17.000 en 63.000 verkregen worden. De post onvoorziene uitgaven vermeldt een bedrag van 23.000. DrH. J. M. Janzen bracht namens de financiële commissie verslag uit en deelde onder andere mee, dat een der leden der commissie van mening is, dat de inkom sten verhoogd kunnen worden door het verhogen van verpachtingen en door meer te vragen aan industrieën die in de polder gevestigd zijn. Hierover ontspon zich een gedachtenwisseling, waarbij werd opge merkt, dat de wegen door de zware auto's der bedrijven te lijden hebben. De dijk graaf zegde toe, dat het bestuur deze aan gelegenheid nader zal onderzoeken. Jhr. mr. vonFisenne merkte op, dat de verhoging der lasten eigenlijk op een ongelegen ogenblik komt. De eigenaren- grondgebruikers hebben een moeilijk jaar achter de rug; de prijzen waren laag en 35n/o der bouwboeren hebben winst geboekt en 65% geen winst of een verlies. Daarbij komt dat Rijnland de polderlasten ook verhoogd heeft. Spreker ziet echter geen andere mogelijkheid de begroting sluitend te maken dan door verhoging der lasten. Men hoort weinig over het beleid van het bestuur van de Haarlemmermeer en dat houdt een compliment in. Spreker kon zich overigens met de begroting en de voorstel len verenigen. Nadat de dijkgraaf een aantal vragen over de begroting had beantwoord werd zij goedgekeurd, evenals de voorstellen, die inhielden de inkomsten te verhogen. De dijkgraaf deed mededelingen ove>- de v rbètering van de Hoofdvaart b' de Leeghwater. Er wordt een proef ge> oen die 14.000 zal kosten. Er wordt vee1 suc ces verwacht anders zou men de Leegh water buiten werking moeten stellen of op een andere plaats een gemaal stichten, dat meer zal kosten. Vrijdagavond heeft de Christelijke Boe ren- en Tuindersbond (Z.D.) Noordholland in hotel De Beurs te Hoofddorp zijn jaarver gadering gehouden. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer C. van Beem, een terugblik op het afgelopen jaar, dat voor de landbouw niet rooskleurig is geweest. Spr. schonk aandacht aan het plan-Schiphol, waardoor veel kost bare grond voor de landbouw verloren gaat en de aanleg van nieuwe wegen. Voorts gewaagde spr. van de regerings- politiek ten aanzien van de landbouwprijzen. Na het zingen van psalm 84 3, kwamen het jaarverslag en de rekening en verant woording over het boekjaar 1956 aan de orde. De heren D. F. Hoogvliet en A. Verkuyl wérden met grote meerderheid als bestuurs leden herkozen. Nadat dit huishoudelijke gedeelte van de jaarvergadering was afge handeld, bracht de rest van de avond ont spanning. In een aantal tableaus werd de doelstelling van de C.B.P.B. (Chr. Boerin nen- en Plattelandsvrouwenbond) door enige dames voorgesteld en de taak, die de vrouw in het gezin, het bedrijf en de maat schappij op christelijke grondslag te ver vullen heeft. Na de pauze gewaagde de heer M. Vink, voorzitter van de Nederlandse Chr. Land- arbeidersbond van de nauwe samenwerking met de C.B.T.B. De bekende radio-reporter van de NCRV, de heer Johan Bodegraven, hield een vlotte causerie over een avontuurlijke reis per bromfiets, die hij enige jaren geleden teza men met de journalist Goos Kamphuis ge durende tien weken door een groot gedeelte van Europa heeft gemaakt. De heer P. Kis- temaker brak een lans voor de Goedzo- actie, en zo bracht een collecte op deze avond gehouden daarvoor nog het nodige geld in het laadje. De C.B.P.B. en C.J.B.T.B. presenteerden nog een aantal „plattelands geluiden". Het oud-Hollandse zaaltje van hotel „De Witte Zwaan" was vrijdag behoorlijk ge vuld toen mej. Kingsma, voorzitster van de afdeling Lisse van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen de ontwikkelings avond opende. Het onderwerp was het le ven van de schilder Rembrandt van Rhijn, waarover de heer J. J. A. Jongeneelen uit Utrecht sprak. Verleden jaar, zo zei de heer Jongeneelen, zijn, er ter gelegenheid van de herdenking van het 35Öste overlij densjaar van Rembrandt twee tentoon stellingen in Nederland gehouden, waar zijn schetsen, schilderijen en reproducties tentoongesteld werden. Deze tentoonstellingen kwamen volgens spreker op een gunstig tijdstip. Het werk van Rembrandt dreigde vergeten te ra ken, omdat men het als gewoon achtte dat zijn werk subliem en meesterlijk groots was uitgevoerd. Het was te bekend en men durfde er geen afbreuk aan te doen. Het werd niet meer bestudeerd zoals zijn werk vraagt: in rust, bezinning en stilte. Acht maal had spreker deze tentoonstellingen bezocht, maar het had hem niet gegeven wat hij er van. gehoopt had, omdat door de schuifelende mensenmassa's de rust ten enenmale ontbrak. Tijdens de vertoning van de lichtbeelden herinnerde spreker aan de „doorbraak" in zijn schildersloopbaan. In het begin van zijn loopbaan, die hij in zijn geboorteplaats Leiden begon, waren zijn schilderstukken wel groots door compositie en lichteffect maar het diepmenselijke ontbrak toen nog Dit kwam door de onbezorgde jeugd van de schilder die slechts roem vergaarde en nog geen slagen van het leven geïncasseerd had. In zijn eerste levenshelft was Rem brandt zeer gehecht aan aardse bezittin gen. Het huis in Amsterdam waar hij met zijn eerste vrouw Saskia van Uilenburgb woonde, was overvol met kunstvoorwer pen uit Oosterse landen, die de Oostindië- vaarders meebrachten. Hij hield aanvan kelijk ook te veel rekening met de wen sen van zijn opdrachtgevers, die hun por tret voor het nageslacht wilden bewaren In zijn latere leven, nadat Rembrandt vele slagen geïncasseerd had, worden zijn wer ken menselijker, ontdaan van de tire lantijnen uit zijn barokke periode. HAARLEM: Artsen: men raadplege telefonisch firma Mathot, tel. 11990. Dierenartsen: dierenarts Jan Heek, Ko ninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; apotheek Buizink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. HALFWEG (Zwanenburg): Artsen: dokter D. H. Honingh, Plein 13, Halfweg. BENNEBROTK: Artsen: dokter F. de Graaf, Rijksstraat weg 53, tel. 300. Wijkverpleging: zuster W. Stuiver, Eiken laan 1, tel. 618. HEEMSTEDE: Artsen: A. G., Degenaar, Pieter de Hoogh- straat 11, tel. 35008 en J. J. van Luin, Bronsteeweg 78, tel. 34445. Wijkverpleging: zr. G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, tel. 39509 (en in de week van 4 tot en met 9 februari, des avonds van zes tot elf uur). Apotheek: apotheek Schotsman, Binnen weg 206, tel. 38320 (tevens avonddienst in de week van 2 tot en met 8 februari, vanaf des avonds zes uur). ZANDVOORT: Artsen: Dr. B. Entzinger, Brederode- straat 1, tel. 2181. Dienst wijkverpleegsters, zondag 3 febr.: Zr. A. Langeveld, Gasthuishofje 27, tele foon 2791. Verloskundige: zr. G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Dienst apotheken, zondag 3 februari: de Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073 de gehele dag geopend en in de week van 4 tot en met 9 februari óók des avonds na 7 uur. Echter uitsluitend voor dokters recepten en spoedgevallen. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Zui- der Stationsweg 12, tel. 22261. Overveen: Dokter D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Overveen, tel. 24480. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgerweg 16, tel. 24413; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelierenlaan 5, Aerden hout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 02502-618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 9 fe bruari geopend de Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Aptheek, Bloemen- daalsestraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249 en Aptheek Schotsman. Binnenweg 206, Heemstede, tel. 38320. (Ook voor Aerdenhout). LISSE: Artsen: dokter F. J. L. M. Haase, Heere- weg, tel. 3685. HILLEGOM: Artsen: dokter C. M. Wijkmans, Stations weg, tel. 5771. H A ARLEMMERMEER: Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. Nieuw-Vennep: dokter Van der Weg, tel. 280 Badhoevedorp: dokter Den Ouden. Zwanenburg (ook Halfweg): dokter Ho ningh te Halfweg. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 ONDERTROUWD: Wilhelmus Engelbertus Plug en Elizabeth Akkerman; Simon Dirk de Joode en Catharina Alberdina van der Bent. GEHUWD: Johannes Petrus Weijers en Cornelia Johanna Steenvoorden: Jacobus Franciscus Schier en Agatha Johanna van Oosten; Hermanus Wilhelmus Stroet en Cecillia Maria van der Vlugt; Johannes Ni- colaas Cornelis Kling en Elisabeth Francina Maria van Haaster. OVERLEDEN: Cornelis Schrama; Joïian Adriaan Mooijekind; Petrus Johannes Suij- kerland. GEBOREN: Louise Alida, d. v. J. v. d. Jagt en H. M. Vis; Hendricus Christoffels, z. v. H. Chr. Mink en A. C. Klinkenberg; Jan, z. v. H. Spiering en J. L. Achterbes: Jacobus Wil helmus Cornelis, z. v. J. A. J. Berk en G. J. Warmerdam. ONDERTROUWD: J. A. M. Uitendaal en T nPPn^lfprk" GETROUWD: F. Verkerk en E. A. Beem. OVERLEDEN: E. C. v. Aller, 75 jaar, vr. Zandvoorts gemeente-arts, dokter J. van der Meer, die op 4 januari betrokken was bij een ernstig auto-ongeluk op de Zand- voortselaan en sindsdien in het Diacones- senhuis werd verpleegd, is vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen en in zijn woning aan de Julianaweg teruggekeerd. Het zal nog wel enige tijd duren, voor dat dokter Van der Meer zijn praktijk kan hervatten, doch zijn toestand is zéér goed vooruitgaande. Talrijke ingezetenen van Zandvoort gaven van hun medeleven blijk door het zenden van bloemen en geluk wensen, ZONDAG 3 FEBRUARI 1957 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 3: Consistoriekamer. Liturgi sche dienst voor slechthorenden. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. H. S. J. Kalf, van Bennebroek. 7: Ds. R. H. Olde- man, van Zandvoort. Jeugddienst. Noorder- kerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. A. J. van Rhijn. 7: Ds. R. Bijl, Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. R. Bijl. Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. G. J. Waar denburg. 10.30: Geen dienst, zie Nieuwe Kerk 7 uur. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Dr. A. van Biemen, van Bentveld. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. R. Wijers. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest. Aula Christ. Lyceum, Em- makade. 10.45: Dr. G. Snijders. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. G. J. Waar denburg. Janskapel, Jansstraat. 10.30: Ds. W. M. van Asperen. Jeugdkapel. Noord, Mo- lenaerstraat 10.30: Dhr. F. H. Geursen. Oost, Zomerkade 10: Wika W. Veenstra. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Cen trum, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, 10.45 h.: Pasteur J. F. Bau- draz, Service de familie. 19.45 h.: Groupe de Coligny. Deutsche Ev. Kirchengem. Waalse Kerk. Woensdag 6 febr.: Bibelstunde Church of England, Kinderhuissingel. Eve ning Service 7.30 pm. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. The Bethel Pente costal Temple Inc., Voorhelmstraat 3, geb. „Beth-El". 10: Bijzondere Evangelisatie- dienst, Verschillende sprekers. Nobelstraat 5, den Haag. 4: Contact werkers uit Nederland. Dinsdag 7.30: Bidstond. Br. N. A. Matray. Donderdag 2: Kumpulan Isteri (Zustersa- menkomst) Zr. L. J. Weber-Immink, Heem stede. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal 11.15: Engelse Taal. Woensdag, Lange Veer straat 16. 8: Avondbijeenkomst. Alle-Dag- Kerk. Maandag 7.30 en woensdagmiddag 3: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdagmiddag 3: Rondetafelbespreking. Broederkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisa tie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: Dhr. W. v. Oostende, van Onstwedde. Woensdag 7.30: Ds. Ottevanger, van Leiden. Stads Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Ds. Jac. Buiten. 7: J. F. Snoeks. Woens dag 8: J. Jansen. Zuiderkapel. Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Th. Dikkes, Evangelist te Leiden 5: Dezelfde. H. Avondmaal, vrij voor alle gelovigen. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Th. Dikkes. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Dhr. Jac. Klein Ha- neveld. Evangelist te Bodegraven. Vry Evang. Gemeente, Parklaan 2l. 6.30: Ds. A. H. v. Gent. Donderd. 8.15: Bijbellezing door Ds. A. H. v. Gent. Broedergemeente, Park laan 34. Zaterdag 7.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag 12: Zondagsschool. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Centrum, Westerhoutpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Ver. de Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann, Gr. Markt. 10.30: Dr. H. Jansen. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Prop. A. Steinhart. Vereenigde Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. Soutendijk. 10.30: Dhr. W. Dorrepaal, Jeugddienst in de Peuzelaarsteeg 3. Rem. Geref. Gemeente. 10.30: Prof. G. J. Sirks, van Leiden. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 5759. 10: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. C. Goeman. Lyceum-Aula, ingang van Merlen- straat. 9: Ds. C. Goeman. 5: Ds. D. J. Roos. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9: Leesdienst. 4.30: Ds. Bos. Chr. Geref. Kerk. Raaks. 10 en 5: Ds. J. P. Geels. Donderdag 8: Ds. J. P. Geels, Bijbellezing. Ger. Gem., L. Margare- thastraat. 10 en 4.30: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Dr. Steenblok. Oud-Geref. Gemeente in Ned. Parklaan 21. 10 en 4.30: Leesdienst. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30: en 19: Ds. J. van Dam H. Av. 20.15: Jeugd samenkomst. Dinsdag 20: Gemeenschaps avond. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openlucht samenkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst o.l.v. Kolonel W. Hoenderken. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Sa menkomst. (Broodbreken) Bijbelbespreking, Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Dhr. H. Meyer, uit Amsterdam. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Koudenhorn 46 A rd. Dinsdag 8: Samenkomst. Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evangelie Gemeenten (Pinksterge meente). Elim-Kapel, Paul Krugerstr. 36. 10: Dhr. W. Zeegers, H. Avondm. Vrij voor alle gelovigen. 12-13: Zondagsschool. 7: Op wekkingssamenkomst. Versch. sprekers. Don derdag 8: Gebedssamenkomst (voor gemeen teleden) Immanuelkapel, Nw. Kruisstraat 14 10: Dhr. v. Ingen, Overveen. 10: Zondags school. 7.30: Zendingsavond met lichtbeel den over Venezuela door Mevr. Vetter. Don derdag 7.45: Bidstond. Vrijdag 7.30: Jeugd dienst. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassau plein 8. 10.15: Dhr. S. Priester. 5: Dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondagsschool in de Co- lensostraat 2. Donderdag 7.45: Bidstond Schotersingel 99. De Christengemeenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst v. Kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Don derdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdiest. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeensch. Bij belstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Corne- lissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerk dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wil helminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Apos tolische Gemeente. Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Socfi-Beweging. Aula Stedelijk Gymnasium Prinsenhof. 11: Uni versele Eredienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdings morgen. Dhr. A. E. Wunderink, de Bildt. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag. 10: Dr. G. Ph. Scheers, H. Doop. Immanuëlkerk. 10 en 7: Ds. G. Koch. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West) 10.30: Ds. Jac. Poort. 7: Ds. Spruyt, Bijz. Kerkdienst. Ned. Prot. Bond. Berkenstraat 10 10.30: Ds. P. van der Veer. Ver. Doopsgez. Gemeente. Noorderkaoel, Indischestr. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Zuiderkapel afd. Noord Verenigingsgebouw Volkstuin „Zonder wer ken niets", Verlengde v. d. Geusevesperstr. 10: Dhr. A. H. Agtereek, te Amsterdam. Maandag 7.30: Jeugdevangelisatie. Woensdag 8: Opwekkingssamenkomst. Dhr. F. Nie- meyer. evang. te Alphen a. d. Rijn. Vrijdag 8: Bijbelbespreking. Geref. Kerk, Klopper singelkerk, Kloppersingel 55—57. 10: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. A. Pos. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstr 10: Ds. A. Pos. 5: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10 en 5: Ds. D. H. Biesma 5: Ds. J. C. Maris, Geref. Kerk, in geb. N. P. B., Berkenstraat 10. 9 en 2.45: Ds. Bos. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. van Dijl, H. Av. 19: Ds. Oskamp. H. Av. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. 19: Ds. Henkels. H. Av. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Dr. G. Sniiders.Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Dhr. De Vries. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Dr. C. J. Bleeker, Hoogl., Amsterdam. Geref. Kerk. Koediefs- laan. 10: Dr. P. J. Richel. 5: Ds. C. Klapwijk. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5.30: Dr. P J. Richel. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30 Dr. J. H. Stelma. 10.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in De Stal. 10.30: Zondagsschool in het Tyo H. van Eegheninstituut, van Lennep- weg. Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds H. J. Kater, N.H. Amsterdam. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9: Ds H. S. J, Kalf. 10.15: Ds. S. L. Knottnerus. 7: Ds. F. Off erin ga. Katwijk aan Zee. Geref Kerk. 10: Ds. C. Klapwijk. 5: Dr. A. Dondorp van Heemstede. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. H. G. Groenewoud, van Groningen. 11: Contactdienst. Ds. R. van der Mast. 9.30: Jeugdkapel, 12-15 jaar in Maranatha. 11: Zondagsschool, Kleuterschool Boslaan en Jeugdhuis. 11.45: Zondagsschool in Mara natha. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. A. G. van Wijk. Hv., Alkmaar. Geref. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Toornvliet. 3.30: Ds. J. Heule, van Rotterdam. 7.30: (Be langstellenden) Ds. G. van Duinen, van Wassenaar-Zuid. Vrfj Kath. Kerk. Popellaan I. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Com pleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. E. Drost. 10.15: Zondagsschool Julianakwar- tier. Kon. Wilhelminaschool, Dompvloeds- laan. 12-13: Zondagsschool Ramplaankwar- tier, Beatrixschool en Irene. Marine Hospi taal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. E. Zijlstra, te Aerdenhout. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. F. J. Wesseldijk. 5: Ds. S. L. Knottnerus. Ned. Prot. Bond. 10: Dhr. N. C. A. Pols. Geref Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. H. Schippers HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Eerhard, van Hillegom. 7: Ds. A. J. Krom hout, van Halfweg. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. A. J. Snaaijer, van Haarlem. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. D. Hoornstra. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9. Ds. J. A. van Boven. 10.30: Dezelfde, H. Doop. Abbenes. 9.30: Ds. M. C. Don. 5: Dr. H. v. d. Loos, van Haarlem-N. Bethelkapel 10: Ds. F. Visser, van Amsterdam. 7: Dr. R. B. Groenhuis, van Amsterdam. Geref. Kerk 10 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 4.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. Rang. SANTPOORT. Ned. nerv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. D. ter Steege, H. Doop. Voorbereiding H. Avondmaal. 19: Ds. D. ter Steege, H. Avondmaal. „De Toorts". 9: Ds. D. ter Steege, voorbereiding H. Avondmaal. „Jeugdhuis''. Jonge jeugdkerk. 10.30: Dhr. A. Kool. IJmuiden. Chr. Geref. Kerk. Pniël- kapel, Pastorieweg. 10: Ds. J. C. Maris. 4: Ds. D. H. Biesma. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Kousemaker, Jeugddienst 7.30: Ds. Jac. Poort. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, H. Doop. Medewerking v. h. kerkkoor. 7: geen dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Kapel „Het huis in de duinen". 19.30: Ds. A. J. Snaayer, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10.30: Ds. C. Goeman, van Haarlem-Zuid. 17: Ds. A. de Ruiter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Dinsdag 3: Dhr. H. Veldkamp, evangelist te den Haag. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. C. Jongeboer. 7: Ds. P. J. de Bruyn, uit Kethel, Jeugddienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk 10 en 5: Ds. G. v. Duinen, van Wassenaar. Geref. Kerk, art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gemeente 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Oud-Geref. Gemeente. 9.30 en 3: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. H. Wil- tink, van Doetinchem). Attis, 1/2 te Curacao. Alcor. 31 terug te Rotterdam v. proeftocht. Almkerk, 1/2 te Amsterdam. Arendsdijk, 31 v. Rotterdam n. Londen. Aldabi, 1 te Bremen. Alwaki, 1 te Bushire. Atje Ray S, pass. 1 Wight n. Haston Roads. Algenib. 1 te Rio de Joneira v. Rotterdam. Aritonia, 1 te Singapore. Alhena, verm. 1 v. Santos n. Rio de Janeiro. Aagtedijk, 1 te St. Vincent verw. Agatha, 2 v. Priok n. Surabaja. Almkerk, 1 te Amsterdam v. Antwerpen. Alblasserdam, 1 te Rotterdam. Amor, 2 te Rotterdam. Aagtedijk, 1 v. St.. Vincent na Durban. Aalsum, 1 v. Balboa n. San Francisco. Agamemnon, 2 te Londen. Alhena, 2 te Rio de Janeiro. Argos, 2 te Gdynia. Bengawan, 31 v. Freetown n. Durban. Baarn, 1 v. Punta Cardon n. Sura?ao. Bintang, 1 te Galveston v. Savannah. Breda, 1 te Balbao. Barentsz, 2 te Djakarta. Bonaire, 1 te Georgetown. Beninkust, pas. 1 Ouessant n. Dakar. Caltex Nederland, 31 v Rotterdam n. Fredericia. Corilla, 4 te Manilla verw. Coryda, 1 v. Balikpapan n. Singapore. Caltex Utrecht, 1 te Roterdam. Cleodora, 1 te Cochin v. Abadan. Crania, 2 te Curagao verw. Cradle of Liberty, 31 165 m. n.w. Cap Standre n. Philadelphia. Ceronia, 1 te Rio de Janeiro, v. Curacao. Callisto. 1 v. Antwerpen n. Rotterdam. Camerounkust, 1 op rede Accra. Caltex Delft, 4 v. Stockholm te Rotterdam verw Caltex Rotterdam, pass. 1 Pt. Elizabeth n. R'dam. Caltex Pernis. 2 te Rotterdam. Cottica, 1 v. Amsterdam n. Georgetown. Doris, 1 te Trinidad. Duivendijk, 1 te Antwerpen. Duivendrecht, 1 te Rotterdam. Dongedijk, 1 v. San Francisco n. Victoria. Delfland. 1 v. Recife n. Bahia. Erinna, 1 v. Pladju n. Singapore. Elizabeth B, pass. 1 Jamaica n. Trinidad. Etrema, 4 te Recife verw. Ena, 1 v. Curacao n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 2 Kaap De Goede Hoop n. Mena Al Ahmadi. Esso Rotterdam, 2 te New York. Farmsum, 1 te Bremen. Graveland, 1 te Itajai v. Santos. Gadila, 3 te Fremantle verw. Gaasterkerk, 1 v. Cadiz n. Antwerpen. Gabonkust, 1 v. Abidjan n. Freetown. Garoet. 31 v. Baltimore n. Kopenhagen. Guineekust. 2 te Freetown. Haarlem, 31 v. Santiago de Cuba n. Antwerpen. Hydra, 1 te New York. Hathor, 1 te Maracaibo. Helicon, 1 te Port Arthur n. Goniaves. Hermes. 2 te Antwerpen. Koningswaard, 31 te Kaapstad. Khasiella, 2 te Larnaca. Kaimana, 2 te Priok verw. Kopionella, 1 te Houston. Kara, 5 te Key West verw. Kellia. 6 in Kielerkanaal verw. n. Stockholm. Korenia, 1 te Berre verw. Korovina, 9 te Lyttleton verw. Krebsia, 1 te Stockholm. Katelysia. 1 te Philadelphia. Konigswaard. 1 v. Kaapstad n. Bahrein. Kermia. 2 te Rotterdam. Lekhaven, 31 v. Santos n. Buenos Aires. Lieve Vrouwekerk, 31 te Rotterdam. Larenberg, 1 te Hamburg. Liridekerk, 3 te Ummsaid verw. Lissekerk, pass. 2 Ouesant n. Le Havre. Loosdrecht, 1 v. Rotterdam n. Londen. Limburg, pass. 1 Kp. Finisterre n. Dakar. Lombok, 6 in Panamakanaal verw. Louis Lantz, 2 te Emden. Muiderkerk, 31 v. Las Palmas n. Le Havre. Meerkerk, 2 te Genua. Mentor, 31 400 m. o.n.o. Faval n. Pórt of Spain. Marpessa, 12 te Curacao verw. Mitra, 6 te Rotterdam verw. Murena, 7 te Niigata verw. Maetsuycker, 1 te Fremantle. Mylady, 1 geankerd op Elbe v. Slite n. Florida. Montferland, 2 v. Las Palmas n. Amsterdam. Maas, 2 te Amsterdam. Macuba, 2 te Rotterdam. Munttoren, 2 te Rotterdam. Noordzee, 1 te Cristobal v. Norfolk. Noordam, 4 te Rotterdam verw. Nias, 1 v. San Francisco n. Manilla. Notos. 2 v. Roterdam n. Malaga. Oranje, 31 v.e Kaapstad n. Las Palmas. Oranjestad, 31 v. Trinidad n. La Guaira. Oranjefontein, 1 te Antwerpen. Oostkerk, 1 te Genua. Osiris, 31 v. Port of Spain n. Londen. Ovula, 4 te Balikpapan verw. Ondina, 9 te Curacao verw. Prins Willem III, 3 te Le Havre verw. Pygmalion, 1 te Hamburg. Prins Casimir, 1 v. Cristobal n. Punta Renas Pieter S, 1 te Barry verw. Peperkust, 1 te Duinkerken v. Antwerpen. Poelau Laut 2 te Bahrein. Prins Willem V, 1 v. Vlencia n. Oslo. Purfina Hellas, 1 v. Mena Al Ahmadi n. Durban. Radja, 1 te Belawan. Rotula, 1 te Stanlow v. Oslo. Raki, 1 te Brake n. Amsterdam. Rijndam, 1 v. La Guaira n. Barbados. Rondo. 30 v. Dakar n. Napels. Schiedijk, 1 2 te Rotterdam. Senegalkust, 1/2 te Dakar. Stad Schiedam, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Swartenhondt, 1 te Tolitoli, Statue of Liberty, pass. 1 Kp. Vilano n. L. Palm. Salatiga, 1 te Khorelmufatta v. Colombo. Schiedijk, 1 te Rotterdam. Saidja, 2 te Pladju. Stanvac Selo, 1 te Sungeigerong v. Kuching. Statue of Liberty, 31 140 m. z.z.w. Ouessant naar Las Palmas. Slamat, 1 te Savannah. Solon, 1 te Port Au Prince v. Savannah. Senegalkust, 1 te Dakar v. Bordeaux. Sibajak, 1 te Sydney. ADVERTENTIE Straat Bankaf 1 v. Brisbane n. Sydney. Sunetta, 1 360 m. n. Pt. Moresby n. Suba. Sirrah, 1 360 m. z.o. Brisbane n. Wellington. Stad Arnhem, 2 te Rotterdam verw. Samarinda, 2 te Kaapstad. Sloterdijk, pass. 1 Vlissingen n. New York. Sommelsdijk, 1 v. New Orleans n. Corp. Christl. Schie, pass. 2 Gibraltar n. Hamburg. Sawega, 2 te Amsterdam. Seven Seas, 1 v. Rotterdam n. Halifax. Stad Arnhem, 2 te Rotterdam. Tawali, 2 v. Londen n. Las Palmas. Tiba. 2 te Rio de Janeiro. Tampomas, 1 te Ampenan v. Makassar. Titus, 1 te Savannah v. ^Jacksonville. Theobaldius, 1 100 m. z. Ras Al Hadd n. Mena. Van Noort, 30 rede Singapore. Willemstad, 31 v. Horta Azoren n. Plymouth. Woensdrecht, 1 280 m. o.n.o. Okinawa n. Miri. Waal, 2 te Palermo. Wonogiri, 2 te Rotterdam. v. Waerwijck, 1 v. Dar Es Salaam n. Fremantle. Zuiderzee, 31 1400 m. w. Finisterre n. Hamburg. Zijpenberg, pass. 31 Las Palmas n. IJmuiden. KLEINE VAART Alcetas, 31 20 m. o.z.o. Gibraltar n. Faro. Atlas, 31 30 m. w. Matapan n. Piraeus. Appingedam, 31 op Schelde v. Antw. n. R'dam. Admiraal Courbet. 2 v. Rouen te Waterford verw. Admiraal De Ruyter, 3 v. Dieppe te Dublin verw. Audacia, 1 15 m. n. Cherbourg n. Par. Bab T, 1 16 m. n.w. Bayonne n. Bayonne. Betty Anne S, 1 v. Billingham te R'dam verw. Bornrif, 1 v. Wismar te Gent verw. Eljo, 31 ten ankerin Bantrybay n. Galway. Ellewoutsdijk, 1 5 m. o. Wight n. Newross. Ferocia, 1 90 m. n. Vilano n. Bristolkanaal. Flevo, 31 60 m. n. Requiada n. Dordrecht.- Gefle, 1 te Rouen verw. v. Parijs. Ilias, 31 50 m. z.w. Kp. Silleiro n. Algiers. Inspecteur Mellema, 31 ten anker bij Tuscarrok n. Lissabon. Joost, 31 in Kielerkanaal n. Stockholm. June, 29 v. Helsingborg n. Droback. Kaap Falga, 29 v. Bordeaux n. Londen. Kaap St. Vincent, 31 v. Nprrkoping te Vestervik. Lijnbaansgracht, 2 te A'dam verw. v. Mantyluoto. Maymere, verm. 1 v. Rouen n. Fowey. Netta, 31 op Humber v. Hull n. Hamburg. Olivier van Noort, 1 v. Bayonne n. Wisbeck. Ponza, 30 v. Bayonne te Grimsby. Phidias, 31 55 m. n.w. St. Vincent n. Antwerpen. Spurt, 1 te Hamburg v. Lubeck. Tilly, 30 v. Zaandam n. Goole. Tiny, 1 te Hull verw. Wubbina, 1 v. Liverpool te IJmuiden verw. SLEEPYAART Ebro, 30 v. IJmuiden te Vlaardingen. Gele Zee, 31 480 m. w.n.w. Pt. Said n. Port Said. Humber, 31 te St. Vincent. Loire, 31 te Hongkong. Maas en Oceaan, 1 bij Dts. „Holnis" a.d. grond bij Schouwen-Duiveland. Nestor, 28 te Delfzijl. Noordholland, 27 te Portsmouth. Rode Zee, 30 120 m. o. Rio de Janeiro n. Triest. Titan, 1 „Tiny" vlotgetr. ing. Humber n. Hull. Het was vrijdag de laatste dag van de handel in de claims Philips, voortspruiten de uit de uitgifte van de 5 percent conver teerbare obligatielening, die een groot suc ces is geworden. De aanvankelijke vrees voor groot buitenlands aanbod in claims is niet verwezenlijkt; integendeel de claims zijn, na een aarzelend begin, vanaf 16 ja nuari opgelopen tot 28,20 en wisten de markt bijna op deze topkoers te verlaten. Aanvankelijk bewoog de claim zich vrijdag tegen de 28,aan, daarna ontstond een reactie tot 27,10. De grote buitenlandse vraag, vooral van Engelse zijde, naar de aandelen Philips heeft deze tot boven 250 opgedreven. Vrijdag bewogen de aandelen zich tussen 243 en 246. Er heerste weder om grote bedrijvigheid in de Philipshoeken en met belangstelling wordt nu de tftmdel afgewacht in de converteerbare obligaties die maandag gaat beginnen en waarvan de koers, op de huidige claimprijs, uitkomt op circa 111 percent. Overigens was de markt zeer rustig en merendeels voor internationale fondsen zwakker. Alleen Kon. Olie ontmoette enige steun en bewoog zich tussen 158,40 en f 158,60. Na bekendmaking hedenmorgen van het dividend van de Koninklijke Boot, onveranderd 10 percent, waren aandelen KNSM gisteren iets lager. Het voorstel stelde kennelijk teleur. Ook Holland Amerika Lijn en Rotterdamsche Lloyd konden zich moeilijk handhaven. De Twentsche Bank heeft haar dividend ver laagd van 11 tot 10 percent. Dit weer spiegelde zich in de koers der certificaten die 3 punten inzakte. De overige bank aandelen bleven vrijwel onveranderd. Indonesische fondsen verlaten. Neder landse Staatsfondsen goed prijshoudend. De nieuwste spoorweglening werd verno men op 101. De beurs sloot met grote be drijvigheid in de Philipshoeken. Prolonga tie 3 3/4 percent. (A.N.P.) Staal- en koper-aandelen verloren een tot meer dan twee dollar tijdens een markt, die het flauwe verloop had van elke nor male weekeinde-beurs. De omzet was de geringste sinds 12 november 1956. Behalve de verkoop bij staal, onder invloed van de teleurstelling over het dividend van Beth lehem Steel, en bij koper, in aansluiting op de dalende prijsontwikkeling van dit me taal, deed zich slechts bij enkele fondsen een flinke fluctuatie voor. Een lichte stij ging tegen het einde van de beurs bracht men in verband met termijndekkingen voor het weekeinde. Bethlehem Steel daalde bijna drie dol lar, ondanks de mededelingen na de divi dendbijeenkomsten over een blakende voorspoed van het bedrijf. Youngston Sheet en Tube moesten bijna twee dollar prijsgeven en Armco, U.S. Steel en Natio nal ongeveer een dollar. De verliezen be droegen voor koper meer dan twee dollar Laagste Hoogste koers koers Alg. 'unstzijde Unie 19972 20472 Van Berkels Patent175 17772 Van Gelder Zonen 1977* 202 Kt Ned. Hoogovens279 282 Ned. Kabelfabriek 274 279 Philips 236 250% Un'lever 335% 347 Wilton-Fijenoord 215 219% Kon. Petroleum 156,80 158,60 T-T-°land-Amerika LMn 175 180 Con. Ned. Stoomb: T"j16974 17l72 Ned Scheepvaart Unie16872 171 Van Ommeren 280 28174 msterdam Lubber 78 797* H.' .A957* 97 Ver. Deli Maatschappijen 1007s 10374 33%% Nederland 1947 8474 877s 2% Invest, cert. Nederland 90'7io 9174 3% Nederland 1962—64 907i6 917« Vrijdag 1 februari 1957 laatste koersverschil tijdvak t.o.v. 25 jan. 20072 177 202 281 275 24372 343 219 158,45 175 16974 1687s 281 7972 96 1007s 87 91'7s2 9172 57s 2 7 1 3 4 17» 1 0,95 6 274 472 2 7* 1 57s 2 Vb V/b Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Aandelen 8.412.704, Aandelen 7.527.634, Obligaties 9.291.740,- Obligaties 10.251.901

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 9