Vlees hooit erbij Burgemeester legt eerste steen van administratiegebouw Rijdende leeskliniek officieel in gebruik gesteld Meerderheid van college besluit straatbelasting niet te verhogen N.C.R.V.-televisie in Minervatheater Bestedingsbeperkingen bepalen in hoge mate gemeentelijk beleid ^jBrieven aan de redactie Amsterdamse Beurs MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Arbeidsinrichting in Schalkwijk UIT STAD EN STREEK Aankoop Funckler gaat niet door Ontspanningsmiddag voor Haarlemse bejaarden Huldiging J. de Smalen Gebedsgenezingsdienst wordt vanavond gehouden PRIMEUR VOOR ONS LAND Memorie van antwoord Heemstede verschenen Woning bouw Onderwijs HILLEGOM B. Frijlink neemt afscheid van gemeente Hillegom LISSE Geslaagd ZANDVOORT Filmavond Nederlandse Reisvereniging Toneelavond reisvereniging BENNEBROEK Jaarvergadering Ned. Bijbelgenootschap Materialen uit clubhuis ijsclub gestolen Vanmorgen om tien uur heeft burge meester mr. O. P. F. jvi. Cremers van Haarlem, na een kort inleidend woord van wethouder W. C. Bakker, de eerste steen voor het ad ministratiegebouw van de Centrale Ar beidsinrichting dei- Nazorg aan de Schalkwij kerweg in Haarlem gelegd. De plechtigheid werd onder meer bijge woond door ir. H. A. Breuning, hoofdinge nieur van Openbare Werken, hoofdarchi- tect D. Heiloo, de technisch ambtenaar, belast met het toe zicht op het werk, de heer W. Erdammers en de raadsleden H. C. I-Iennevelt en H. Verdoorn. Voorts waren de loco-ge meentesecretaris, de heer J. W. A. Stal pers, de directeur van het Buitenge woon Onderwijs der Nazorg, de heer E. P. Schuyt en de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau, mr. ir. E. R. Deves, aanwezig. De burgemeester kenschetste de steen legging als een symbool van de onver zettelijke wil van de gemeente Haarlem oin koste wat het kost met de bouw van het complex, ondanks de grote moeilijk heden, die zich voordoen, door te gaan. Volgens een rapport, dat de heer E. P. Schuyt in 1952 opstelde, bleek, dat men toendertijd al behoefte had aan ruimte voor 214 gehandicapten. De burgemeester loonde in warme bewoordingen de nood zaak van de bouw der overige vier pavil joens aan. „Het gaat in dit geval om het geluk van honderdzeslig mensen en hun gezinnen", aldus de burgemeester. Tot slot bracht spreker een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van het belangrijke werk. In het bijzonder bracht de burgemeester hulde aan de heer Schuyt, die altijd en onder alle omstandigheden zijn energie aanwendt om bij te dragen tot het levens geluk'van zijn „kinderen", de gehandi capten. In het administratiegebouw zullen onder andere een onderzoekkamer voor de dok ter en een directeurskamer worden onder gebracht. In de.toekomst zal het admini stratiegebouw worden uitgebreid met een recreatiezaal. Een aardige bijzonderheid is, dat de gehandicapten, die werkzaam zijn in het eerste paviljoen, verscheidene on derdelen, zoals deuren en kozijnen, voor het gebouw zelf hebben vervaardigd. Nittto* in het kort Feestavond. De speeltuinvereniging „Frans Hals" zal zaterdag 9 februari in hel gebouw „St. Bavo" in Haarlem een propa- gandafeestavond houden, waarvan de op brengst is bestemd voor de uitbreiding van haar trommel korps. Het Alkmaars Artiesten Bureau A.T.B. brengt een gevarieerd non stop cabaretprogramma onder het motto „Lachen is troef". Na afloop is er bal. Oud-Geref. Gemeente. Dinsdagavond houdt de Oud-Gereformeerde Gemeente een samenkomst in gebotiw Parklaan 21, waar de heer Mauw uit Vriezenveen zal spreken. Operette. De Zan-dvoortse Operette vereniging „Fiësta" zal op dinsdag 12 febr. in theater Monopole een opvoering geven van de operette „lm weissen Rös'l". Regie en algehele leiding zijn wederom in handen van de heer Sylvains Poons. Inbraak. Zaterdagavond is tijdens de afwezigheid van de bewoners ingebroken in een villa in Bentveld. Bij thuiskomst ont dekte een zoon dat men zich door het in slaan van een raampje toegang tot de wo ning had verschaft. Er worden twee gouden horloges vermist en enig buitenlands bank papier ter waarde van 200,Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Gedeputeerden keuren Haarlems raadsbesluit niet goed Naar wij vernemen hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland besloten hun goedkeuring te onthouden aan het besluit van de Haarlemse gemeenteraad om 212.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van hotel Funckler. Gedepu teerde Staten hebben hun afwijzing ge grond op financiële overwegingen. Daarmee is thans de épisode-Funckler in de oplossing van het Haarlemse hotel ruimte-vraagstuk van de baan. De ver nietiging van het raadsbesluit van 19 sep tember 1955 betekent slechts de bevesti ging van een toestand waarmee reeds lang rekening werd gehouden. Voor de hotel exploitatie van „Funckler" bleek al ten tijde van de aanvaarding van het voorstel tot aankoop door de raad geen gegadigde aanwezig, doch de raad besloot, na ge heime vergadering, uit andere overwegin gen namelijk om een stem in het kapit tel te houden bij de toekomstige bestem ming van dit voor het aanzien van de Kruisstraat belangrijke gebouw toch tot aankoop. De financieringsmoeilijk heden welke zich in de laatste maanden van 1956 gingen voordoen, waren er oor zaak van, dat men ook in de kringen van het gemeentebestuur een eventuele niet- goedkeuring van het raadsbesluit zonder veel spijt tegemoet zag. De eigenaar van Funckler is nu vrij zijn hotel te verkopen aan wie hij wil, omdat het voorlopig koopcontract met de ge meente heeft opgehouden te bestaan. Evenals verleden jaar heeft de Heemsteed- se toneelvereniging „Nut en Genoegen" za terdag ongeveer 150 Haarlemse bejaarden een ontspanningsmiddag in het gebouw van de buurtvereniging „Haarlem-Zuid-West" aan de Kamerling Onnesstraat te Haarlem be zorgd. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven van Stien de Bruin en Ben Heuer ..De Surprise". De aanwezigen hebben zich met het wel en wee van de familie De Rid der. de kwebbelgrage freule Sabine Van Wa- veren en vooral met de komische rol van het dienstmeisje, dat geen dienstmeisje bleek 'e zijn. uitstekend vermaakt. De regie was in handen van de heer L. Beek. De middag werd georganiseerd door de af deling Haarlem van „Humanitas", sectie be jaarden. De voorzitster van het bestuur, me vrouw G. C. Groeneveld-Oosterhuis dankte na afloop van de geslaagde voorstelling de spelers voor het gebodene. Reeds nu ver- blaarden de leden van „Nut en Genoegen" dat zij gaarne bereid waren bij een volgende gelegenheid de oudjes weer een prettige mid dag te bezorgen, welke mededeling met in stemming werd ontvangen. De heer J. de Smalen, die vijfentwintig jaar verbonden was bij de dienst van Sociale Zaken te Haarlem, is door de directie en het Personeel gehuldigd. De directeur, de heer D. H. Suerink, herinnerde aan de arbeid in de loop der vijfentwintig jaren verricht voor de gemeente en voor de bewoners. In de loop der jaren is er vee) veranderd en de jubilaris paste zich bij de tijdsomstandigheden aan, waardoor hij werkzaam was op verschillend gebied, onder andere bij de opleiding tot maatschappelijk werker en als leider van jeugdkampen. Namens het gemeentebestuur bood de heer Suerink een geschenk in enve loppe aan. Mr. J. A. Spijksma bood de gelukwensen aan namens de "chefs en de heer J. de Vries namens de jubileumcommissie van de dienst. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers bekijkt met welgevallen het staaltje van metselwerk, dat hij tijdens de eerste steenlegging van het administra tiegebouw heeft verricht. Ter voorkoming van misverstand delen wij mede, dat de door het Interkerkelijk Evangelisatie Comité in de Begijnhofkapel te Haarlem belegde gebedsgenezingsdienst vanavond wordt gehouden. In ons bericht van zaterdag werd ten onrechte gesproken van woensdagavond 4 februari. De v ethouder van Onderwijs der ge meente Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, heeft vanmorgen officieel de rijdende lees kliniek, bestemd voor het onderwijs aan kinderen met leesmoeilijkheden, in ge bruik gesteld. Deze leeskliniek is onderge bracht in een omgebouwde autobus, die vanmorgen op de speelplaats van de Floraschool ter bezichtiging was opge steld. Een klein gezelschap van genodig den heeft deze officiële ingebruikstelling bijgewoond. De rijdende leesschool is het resultaat van een studie, die een ambtelijke com missie bijna drie jaar geleden heeft gewijd aan het onderwijs aan woordblinde kin deren. In het verleden werden deze kinde ren, die achter zijn in het schrijven door dat zij van de afzonderlijke letters veelal geen woorden kunnen vormen en ook in vele gevallen het verband tussen de ge sproken en geschreven taal niet kennen, op een buitengewoon lagere school ge plaatst. Later bleek dan, dat deze kin deren een normale intelligentie bezaten. Door het geven van énkele speciale lees- en schrijfuren per week wordt getracht, deze kinderen op de lagere school te hand haven, zonder dat het normale onderwijs programma door het achterop geraken van deze kinderen in de war wordt gestuurd. Reeds zijn tweehonderd leerlingen van la gere scholen in Haarlem onderzocht en het resultaat hiervan is, dat voorlopig 34 kinderen van de rijdende leeskliniek zul len profiteren. In de verbouwde autobus zijn zes tafeltjes opgesteld, maar norma liter zullen vijf leerlingen tegelijkertijd onderwijs in de leeskliniek ontvangen. Het onderwijs is sterk visueel ingesteld: de woorden van voorwerpen en dergelijke worden verklaard met plaatjes, waaronder het betreffende woord is geplaatst. Wethouder Geluk heeft in het kort de bedoeling van deze leeskliniek uiteengezet en daarbij opgemerkt, dat een vrij groot aantal leerlingen van lagere scholen met leesstoornissen zijn behept. Deze kinderen horen niet thuis op een buitengewoon la gere school. Naar kan worden nagegaan, betekent de ingebruikname van deze rij dende leesschool een primeur voor het gehele land, een proef waarvan de resul taten nog moeten worden afgewacht. Ten slotte dankte wethouder Geluk allen, die aan de totstandkoming van deze leeskli niek hadden meegewerkt. De rijksinspecteur voor het lager onder wijs in de inspectie Haarlem, de heer H. J. M. Bouchette, sprak de wens uit, dat de proeven met de rijdende leeskliniek zullen slagen en dat dit initiatief overal in den lande navolging zal vinden. Spreker wees nog op het feit, dat het lager onderwijs te weinig gedifferentieerd is en te veel is ingesteld op het onderwijs aan meer dan normaal begaafde kinderen. Zaterdagavond heeft de N.C.R.V.-televisie een Heemsteedse familie betrokken in een programma, dat in het Minervatheater werd verzorgd en van daaruit werd uitgezonden. De televisie-uitzending, die zaterdag avond door de N.C.R.V. in het Minerva theater werd verzorgd, bevatte een origi neel verrassingselement in de vorm van het familiespel „Uit en Thuis". Goos Kamp- huys was een soepel spelleider, die zijn slagvaardige conférence voortdurend gees tig aan de omstandigheden heeft aangepast. Bovendien heeft men bij de N.C.R.V. een bijzonder gelukkige oplossing gevonden om de netelige kanten te omzeilen van een onverwachte confrontatie met het verleden, welke geruchtmakende VARA-stunt de dramatische ontmoeting van een moeder met haar naar Canada geëmigreerde zoon zoveel pennen van voor- en tegenstan ders in beweging heeft gebracht. Wanneer er zaterdag tranen zijn gestort, dan waren deze slechts het gevolg van een vrolijke lach om de verbazing van die mijnheer uit Den Haag, die op het moment dat hij vol gens opdracht „Whispering" wilde neu riën, plotseling achter zich het voltallige orkestje uit zijn hbs-tijd ontwaarde, waar van hij twintig jaar geleden een der en thousiaste leden was. Muzikanten, die hij voor het laatst als knapen had gezien met de ontluikende baard in de keel. Geheel in stijl was het slot van dit intermezzo, toen dit onverwacht herenigde muzikale en semble enige schlagers van vroeger ten ge hore bracht en waarbij mocht blijken dat het samenspel evenmin als het enthousias me onder deze lange scheiding had geleden. Op dezelfde manier werd mevrouw Hoe- yenbos van het Haemsteaeplein er aan her innerd, dat zij als jong meisje om een tros bananen had gewed, dat haar engagement slechts tijdelijk verbroken zou blijven. Hierbij gold als partnerin voor deze terug blik op het verleden de dame, met wie zij dertig jaar geleden deze vrolijke wedden schap had gesloten. Ook hier dus een har telijk weerzien, waarvan een ieder via het beeldscherm getuige kon zijn, zonder het gevoel te krijgen een onbescheiden blik te werpen in het intieme leven van een mede mens. Het familiespel „Uit en Thuis" heeft het grootste gedeelte van deze uitzending in beslag genomen. Het programma werd verder aangevuld met zang en muziek door het grote N.S.F.-koor met orkest en de voortreffelijke soliste Freddie Marshall, be kend uit de neger-opera „Porgy and Bess" van George Gershwin. Een ander toprium- mer was het optreden van de vermaarde Ulfi, de Zweedse draadartiest, die het klas sieke koorddansen met een verbluffend technisch gemak beoefent. Zijn beroemd geworden „onefinger trie": een hoogstand op het slappe koord op slechts één vinger van iedere hand, vormde in dit optreden de climax. Als geheel dus een programma, dat voor het publiek in de zaal en de kij kers thuis ongetwijfeld een onderhoudende avond van vrolijke divertissementen heeft opgeleverd. ADVERTENTIE Morgen is het „Klapstuk-dag" bij Uw slager Hutspot met klapstuk, een koningsmaal voor weinig geld! Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem Ook dit jaar heeft de gemeente Heemstede de begrotingsbehandeling in de open bare raadsvergadering doen voorafgaan door een behandeling van de hoofdstukken in de afdelingen van de raad. De hierbij naar voren gekomen vragen van de raads leden zijn beantwoord in een Memorie van Antwoord van Burgemeesters en Wet houders. Dit aandeel van het college in de schriftelijke gedachtenwisseling bevat, zoals verwacht kon worden, in de eerste plaats een verwijzing naar de voorgeschre ven investeringsbeperking, die veel van hetgeen gewenst is, voorlopig niet realiseer baar zal maken. B. en W. zijn voornemens de raad regelma.ig op de hoogte te houden aan welke besluiten als gevolg van de investeringsbeperkingen geen uitvoering zal kunnen worden gegeven. Het door verscheidene leden aan de dag gelegde optimisme over de financiële po sitie der gemeente wordt door het college niet geheel gedeeld. B. en W. zijn er, zo als zij meedelen, allerminst zeker van, dat de voorstellen van de commisse-Oud, die inderdaad gunstiger financiële perspectie ven voor de gemeente openen, ongewijzigd door de regering zullen worden overgeno men. Met het oog hierop willen B. en W slechts een bescheiden gebruik maken van de gemeentelijke reserves. Zij vinden het onjuist in een belangrijke mate te beschik ken over deze reserves in een tijd van hoogconjunctuur. (Verkort weergegeven) Kermis. Met gi-ote instemming hebben wij kennis genomen van de argumenten, die het actie-comité van Parklaanbewoners aanvoert in zijn adres aan de Haarlemse gemeenteraad inzake de dreiging van ker- misviering in het oostelijk deel van de Parklaan, die, ondanks de nabijheid van twee haar kruisende, zéér drukke verkeers aders, een zekere sfeer en een in zijn ge moedelijkheid toch ook bijna voornaam karakter wist te bewaren, niet in de laat ste plaats om de aanwezige bomen en aar dige plantsoenaanleg. Ook als niet-bewoner van deze buurt kan iedereen in Haarlem de juistheid en het goed-gefundeerde van de door het actie comité naar voren gebrachte bezwaren tegen kermislawaai, juist op deze plaats, erkennen en levendig met de Parklaan bewoners meevoelen. Zeer zeker hebben zij gelijk in hun mening, dat, als er per sé kermis gevierd moet worden, er nog wel andere terreinen beschikbaar voor zijn. Even steekhoudend is het argument, uit een oogpunt van stadsschoon, tegen de voorgenomen verwijdering van de gazons. Nee, géén kermis in de Parklaan! Fr. Althuizen. Ongepast. Pal voor mijn deur is een bus halte der N.Z.H. Bij slecht weer staan er vaak mensen te schuilen in mijn tuin, ach ter de heg, en zelfs wel in het portiek tegen de deur aan. Dat is tot daaraan toe. Maar dat mijn tuin(tje) altijd vol ligt met peuk jes sigaretten, lege sigarettendoosjes, oude buskaarten enzovoorts, dat vind ik onge past. Wie de schoen past, trekt hem aan. M. H. Verkeersscheiding. Elke dag, als we de krant lezen, schrikken we van het toe nemend aantal verkeersongelukken met dodelijke afloop. Hoevaak zijn er fietsers bij speciaal kinderen, die door een auto worden aangereden! Onwillekeurig zoekt iedereen naar een oplossing van dit pro bleem. Zou het bijvoorbeeld niet mogelijk zijn zoveel mogelijk de wielrijders van de rijweg af te houden door rijwielpaden aan te leggen. Ik bedoel hiermee, door een stukje van het trottoir of van de rijweg af te nemen en dit te reserveren voor de fietsers? Ik weet wel, dat dit niet overal kan maar neem nu bijvoorbeeld onze nieuwe Kleverparkweg. Een prachtige racebaan geworden voor het snelverkeer, maar de wielrijders bewegen zich met doodsgevaar hier tussen door! Iedere och tend en middag rijd ik namelijk óók deze weg en ik let dan altijd speciaal op het trottoir. Zo goed als leeg! Er loopt een postbode, een hondje en er staat een juf frouw bij de bushalte te wachten, terwijl de fietsers gedwongen zijn, zich bij drom men over de racebaan voort te bewegen naar school of werk. Zo zijn er overal trottoirs aan te wijzen, die te breed zijn die althans best gehalveerd zouden kun nen worden. Immers, het aantal voet gangers staat tegenwoordig in geen enkele verhouding meer tot het aantal fietsende lieden in het bijzonder langs de grote wegen, niet in de binnenstad. Als men zoekt naar een oplossing voor het steeds toenemend aantal verkeersongelukken, zou men hiermee dan niet eens een begin kun nen maken: Fietsers van de rijweg af! Ieder z'n eigen plaats. Het komt me voor. dat het niet eens zo'n heel erg kostbaar plan is. En ook voor autobestuurders moet het prettig zijn, als de fietsers hun eigen rijwielpaden hebben eventueel met nét als voor de voetgangers vaste oversteek plaatsen. M. R. SNELLER V. RAALT Naschrift: Wij zijn het volkomen met de suggestie eens. Het wonderlijke geval doet zich echter voor, dat bij zo genaamde wegverbeteringen in Haarlem weinig of geen aandacht aan de mogelijk heden tot scheiding van het verkeer wordt besteed. Een sprekend voorbeeld is de nieuwe Nassaulaan, waar duizelingwek kend brede ti-ottoirs zijn gemaakt met grillige uitstulpingen, die de fietsers dwin gen op de rijbaan te vluchten. Hier moet werkelijk worden gesproken van een ge brek aan verkeerstechnisch doorzicht. En zo is het elders ook zodat men kan zeg gen dat een groot aantal verkeersslacht offers (afgezien van onvoorzichtigheid en onverantwoordelijkheid der weggebrui kers) op rekening komt van ondeskundig heid bij het construeren van verkeers aders. (Red.). Naast deze algemene beschouwingen be vat de Memorie van Antwoord de verras sende mededeling, d: t de meerderheid van het college van B. en W. besloten heeft het voorstel tot verhoging der straatbelasting in te trekken. Verscheidene leden van de raad hadden zich reeds tegen de voorge stelde verhoging gekant, omdat zij deze niet naar draagkracht geheven belasting op dit moment ongewenst achtten. Deze leden wilden wel hun medewerking aan het voorstel verlenen, zodra een algemene huurverhoging haar beslag zal hebben ge kregen. De intrekking van het bewuste voorstel zal een mindere opbrengst van f 59.500 betekenen. Bij gebreke van andere middelen tot dekking van dit nadelige ver schil zal dit moeten worden gevonden door verhoging van het aan de saldi-reserve te onttrekken bedrag. Als de tijd daarvoor rijp is zijn B. en W. bereid de thans geldende tarieven voor gas, water en elektriciteit nader te be schouwen, waarbij de in de raadscommis sies gedane suggesties ernstig zullen wor den overwogen. Met betrekking tot de volksgezondheid had een lid gevraagd naar de mogelijk heid van een systematische doorlichting van de gehele bevolking. Het college is echter van oordeel, dat dit op bezwaren stuit, omdat de doorlichting niet verplicht gesteld is. B. en W. zijn van mening, dat de doorlichting slechts een tijdopname is en 'geen zekerheid biedt tegei het optreden der ziekte na de doorlichting en dus ook geen preventieve werking heeft. Naar aanleiding van een vraag over de aanleg van nieuwe zwemvijvers delen B. en W. mee, dat een nieuw schetsplan ont vangen is, dat aan de betreffende commis sie ter beoordeling zal worden voorgelegd. Het tijdstip van begin van de aanleg wordt ook weer bepaald door de duur de. inves teringsbeperkingen. Aan de drie speeltui nen zal een subsidieverhoging voor één keer van f 200 worden verleend. Met betrekking tot de woningbouw de len B. en W. mee, dat de bouw van de 114 woningen ten oosten van de Glipperweg niet naar wens verloopt. De aannemer heeft met moeilijkheden op personeels- en materiaalgebied te kampen en B. en VV zullen alles in het werk stellen om veran dering te brengen in de toestand. Verwacht mag worden, dat de eerste woningen eind maart gereed zullen zijn. De bouw van de zeven woningen aan de Molenwerfslaan is tot op de helft gevor derd, het tempo kan hier normaal ge noemd worden. Over de bouw van 48 woningen ten wes ten van de Glipperweg zijn nog onderhan delingen gaande om overeenstemming te verkrijgen ten opzichte van de prijs, waar door men hoopt toestemming tot gunning te krijgen van de Provinciale Directie van de Wederopbouw.Binnenkort zullen de raad voorstellen bereiken voor de bouw van 30 woningwetwoningen en 33 premiewonin gen op ten westen van de Glipperweg ge legen terreinen. Een voorstel van een der leden om over te gaan tot verkoop van gemeentewonin gen aan institutionele beleggers, nu zich bij de financiering van de woningen moei lijkheden voordoen, kon het college niet volgen. De huisvesting van bejaarden heeft reeds lang de aandacht van het college. Hierbij wordt de stichting van een gemeentelijk bejaardencentrum onder het oog gezien. Het voornemen bestaat om op verschei dene punten in de gemeente voetgangers- oversteekplaatsen te markeren. Voor het aanleggen van vluchtheuvels zijn B. en \V minder enthousiast, omdat deze dingen in sterke mate obstakels voor het rij verkeer vormen. Ten aanzien van het onderwijs willen B en W. de mogelijkheid onderzoeken van de aanstelling van een zangpedagoge o. zang- pedagoo die haar of zijn bemoeiingen tot alle lagere scholen zou moeten uitstrek ken. Als dit onderzoek in gunstige zin uit valt zal de raad hierover voorstellen be reiken. Op de vraag van enkele raadsle den over de mogelijkheid van weer aan stellen van ten minste één kleuterhelpster aan de openbare kleuterscholen antwoor den B. en W., dat zij het principieel niet juis1 achten reeds enige maanden later op een genomen raadsbeslui* terug te komen, zonder dat de omstandigheden, waaronder dit raadsbesluit genomen werd een ingrij pende wijziging hadden ondergaan. B. en W. juichen samenkomsten van on derwijzend personeel van all scholen toe. maar willen het initiatie' hiertoe van de leerkrachten zelf doen uitgaan. Komt dit initiatief tot stand dan is het college gaar ne bereid hieraan medewerking te ver lenen. Tenslotte herinnert het college nog eens aan de reeds gedane toezegging de moge- li. beid te onderzoeken in hoeverre pad- vindersgroepen onderdak kunnen vinden in het onlangs door de gemeente aange kochte „Oude Slot" en wordt toegezegd dat nader overwogen zal worden in hoeverre, behalve de reeds uitgetrokken bedragen hiervoor, herstellingen bekostigd moeten worden aan de biljartkoepel in Groenen- daal en het houten gebouwtje aan de Cru- quiusweg. i Na een dienstverband van 43 jaar heeft de heer B. Frijlink afscheid genomen als meter- opnemer-incasseerder bij het gemeentelijk gasbedrijf van Hillegom. Wethouder P. van der Boer, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, bracht de dank over van B. en W. voor het werk, dat zovele jaren door de heer Frijlink met accuratesse was verricht. De heer Frijlink heeft zich in deze jaren populair weten te maken. Aan de scheiden de functionaris werd een enveloppe met in houd overhandigd De directeur van het gas- en waterleidingbedrijf, de heer G. Fluks, sprak eveneens woorden van dank en waar dering. De boekhouder J. van Vlie' overhan digde hem namens het personeel een vul penset. Verder spraken nog enkele collega's, die op humoristische wijze beelden uit ver vlogen jaren in de herinnering rienen. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De heer A. Reijerkerk te Lisse slaagde voor het diploma Patroonsbekwaamheid in het motorrijwielbedrijf. In gebouw „Zomerlust" te Zandvoort. hield het consulaat Zandvoort van de Nederlandse Reisvereniging zaterdagavond een program ma-filmavond waarop de nieuwe film van de N.R.V. ,.Die schone blaue Donau" werd ver toond De regisseur de heer C. H. Groen lichtte de beelden tijdens de vertoning toe. „Die schone blaue Donau" geeft een beeld van de schoonheid der natuur langs de ge hele loop van de Donau waarbij ook de ver scheidene grote zijrivieren worden gevolgd. Kostelijke kijkjes in steden en dorpen tonen aan dat regisseur en cameraman geen enkel fraai detail verwaarloosden. De bijeenkomst werd verder opgeluisterd door het duo Susi Rothmayer en Erika Hirsch, die op kostelijke wijze volks- en jodelliederen ten gehore brachten Het wa ren alle liederen uit de streken die kort tevoren door de film waren getoond en hun optreden werd een enorm succes Met een ware ovatie dankte het publiek de beide artiesten voor hun optreden. De consul der N.R V., de heer N. Slootjes, die tevens met een kort woord de avond had geopend, vertolkte tenslotte in zijn dank woord de waardering van het publiek voor het gebodene door Susi Rothmayer en Erika Hirsch enkele fraaie handgedrukte kleedjes met Zandvoortse voorstellingen aan te bie den. De toneelgroep van de Nederlandse reis vereniging zal op vrijdag 15 februari in gebouw „Zomerlust" te Zandvoort voor het consulaat Zandvoort een opvoering komen geven van de comedie „Vogel, vlieg de we reld in", van A. P. de Dearsley. Zaterdagavond werd in gebouw „Reho- both" te Bennebroek de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling "van het Nederlands bijbelgenootschap. Nadat de voorzitter, ds. H. S. J. Kalf, uit de handelin gen der apostelen had gelezen, kwamen de jaarverslagen van de diverse bestuursleden aan de orde. Het verslag van de bibliothe caris. de heer W. de Kogel, vermeldde dat in het afgelopen jaar de verkoop van bijbels slechts 169.69 had opgebracht; er werd echter aan toegevoe0I dat de bijbelwagen voor niet minder dan ƒ717,— had omgezet. Over het optreden van de kunstenaar Coos van IToboken liepen de meningen uiteen, algemeen was men van oordeel, dat zijn prestaties stellig de moeite waard waren, maar dat het niet direct „aansprak". De be langstelling in Bennebroek was trouwens uitermate bedroevend geweest. De voorzitter deelde m*de, dat getracht zal worden de jeugd in te schakelen bij de propaganda voor ledenwerving De hoofd prijs is een reis en verblijf in de Congo van 3 weken, "oorts werd medegedeeld, dat op 8 of 10 april in de kerk van de stichting „Vogelenzang" ren grote openbare v\jeen- komst zal worden gehouden. Nadat de verslagen van de secretaris, de heer J. H. Granne ïan, en de penningmees ter, de heer J. de. Jong, waren goedgekeurd, had de bestuursverkiezing plaats. Bij accla matie werden de aftredende bestuursleden, de heer J. de Jong en de predikanten H. S. J. Kalf, C Klapwijk en S. J. Dokter herkozen. Na het officiële gedeelte hield ds. Kalf een boeiende causerie over de vondsten van oude Lijbelrollen in een grot aan de Dode Zee. De voordracht werd geïllustreerd met het vertonen van enige dia's. De penningmeester van de ijsclub „Nova Zembla" te Spaarndam ontdekte zaterdag om half drie tot zijn grote schrik dat de deur van het clubhuis op het ijsclubterrein was geforceerd. Bij controle bleek dat inbrekers twee kilo gram koperdraad, alsmede enige andere ma terialen ter waarde van tweehonderd gulden hadden gestolen. De politie stelt een onder zoek in. 3-3K°/o Nederl/47 3 °/o Neril 1962/64 A K U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogoven- Nederl Ford N Kabelfabrlek gew Philips Gloeil Dref Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoorri Hordtrehe Petrol Konkl Petroleum Vdam Rubber Hnll. Amer Lijn N Scheep v Unl' Phs v Ommerer H V A Verg Dell Mijer Amsterd Bank Ned Handel Mij Rotterd Bank Twentsche Ban! Anaconda Coppei Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors. Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 87 34 91% 200Vi 292 202 281 317 275 243-X 141 34334 219 795 X f 158,50 7914 175 16834 281 96 100% 220 168 185 186 69% 183 64 X 40/4 79 3513/ie Heden 13 45 uur 87% 91% 19934 292 200 280 315 275 247 141 34114 219 788 157,20 79 175 168X 281 95 101 220 169 185 186 68 179 63 X 40X 78 35

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5