De Ierse regering wankelt onder economische en politieke druk AAMBEIEN IRA-revolverjongens misbruikt voor onverantwoordelijk politiek spel Vijftig jaar geleden r Ook Frankrijk strijdt volgens Pineau tegen Sovjet-penetratie Van dag tot dag Recht en rede P.S, Algerije in de UNO Amerikaanse steun vrijwel zeker 3 k IEREN OP 5 MAART NAAR DE STEMBUS Examens Verlegenheid Behoedzaamheid V erantwoordelijkheid Koning Hoessein: Communisme legt alle Arabieren nieuw juk op Turks passagiersschip na aanvaring gezonken <ZPra.a.tótozl UNO-politie is thans zesduizend man sterk Slik dit tabletje en stil de pijn HEMOTABS Uit Haarlems Dagblad van 5 februari 1907 DINSDAG 5 FEBRUARI 19S7 De schade, die Horeca-bedrijven hebben geleden en nog lijden door het zondags rijverbod, is aanzienlijk en neemt toe naargelang het mooi-weerseizoen naderbij komt. Het is begrijpelijk dat de exploitan ten dezer bedrijven alle moeite doen om aan de voor hen nadelige situatie een ein de te maken en via hun organisaties de re gering trachten te bewegen tot het onge daan maken van de verbodsmaatregel. Dat zij echter plannen maken om de re gering aansprakelijk te stellen voor de ge leden schade zoals uit een persbericht blijkt lijkt ons wel wat te ver gaan. Men moet daarbij immers bedenken, dat de regering bij een eventuele schadevergoe ding uit de staatskas de Horeca-bedrijven hun gederfde consumpties vergoedt op re kening van de belastingbetaler. Nu zijn een aantal belastingbetalers waarschijnlijk wel in gebreke gebleven de Horeca-bedrijven te bezoeken op de zon dagen, waarop het rijverbod gold, doch dit bezoek was niet verplicht en de meesten hebben voor deze zondagen vermaken ge vonden die ook wel voldoening gaven. Café- en restaurantbezoek geschiedt vrij blijvend en niemand kan dus het pu bliek veroordelen tot een financiële ge noegdoening wanneer de omstandigheden dit bezoek drukken. Bovendien lijkt het niet houdbaar, de re gering te beschuldigen van een onrecht matige daad. Er was benzinegebrek dui delijk genoeg te constateren in oorzaak en gevolg en als voorzorgsmaatregel voor de ongewisse internationale toekomst was deze zuinigheid alleszins te rechtvaardigen. Achteraf vast te stellen dat de maatregel onnodig was, is op zijn minst een bewijs uit het ongerijmde. Wij veronderstellen dat de Horeca-be drijven met hun eis tot schadevergoeding aan dovemansdeur zullen kloppen, evenals alle anderen die het zondagsrijverbod als een onrechtmatigheid tegenover hun be drijf wensen voor te stellen. Er zijn immers nog veel meer gedupeerden. Dat de om standigheden op zeker moment een tak van het bedrijfsleven schade toebrengen is niet te voorkomen in een samenleving, die prijs stelt op zo min mogelijk reglemen tering en een zo groot mogelijke vrijheid. Als de regering op een bepaald punt meent te moeten ingrijpen, geschiedt dat om een algemeen belang te redden. Het zou dwaasheid zijn, dat zij achteraf daarvoor op rekening van het gehele volk zou kunnen worden beboet. (Van onze reisredacteur DUBLIN, februari Het slaat nu wel vast, dat de lieer Costello de titel taoiseach (spreek uit: tiesjoch), zoals men de premier van de Ierse republiek pleegt aan te duiden, niet lang meer zal voeren. Hij heeft de twee moties van wantrouwen, die op 13 februari in de „Dail", letlands parlement, ter tafel zouden komen niet afgewacht, het ontslag van zijn kabinet aangeboden en verkiezingen uitgeschreven op 5 maart.. Het parlement wordt op 12 februari ontbonden. Costello had- geen meerderheid meer, waarmee hij regeren kan in het Ierland van vandaag, dat belegerd, wordt door hevige problemen van economische, sociale en politieke aard. De economische en sociale vraagstukken zijn op zich al ernstig genoeg. Ierland, dat in de tweede wereldoorlog een betrekkelijke welstand beleefde, heeft sindsdien op zijn. spaarcentjes geleefd. De handelsbalans gaat zwaar mank en importbeperkingen hebben een vermindering van de industriële bedrijvigheid gebracht. Er zijn honderdduizend werklozen in Ierland en de laatste week trekken werklozen in Dublin voortdurend in protestmarsen door de natte straten, een grimmige herinnering aan Europa voor de oorlog. Die werkloosheid heeft Ierlands eeuwige plaag, emigratie op grote schaal, weer doen toenemen. Jaarlijks vertrekken vijftigduizend leren overzee en er werken er al 850.000 in Groot-Brittannië. Mensen die schrijven brengen hun ge dachten, die niet direct te maken hebben met het behandelde onderwerp, doch er indirect toch wel mee in verband staan, gaarne onder in een P.S. Welnu, dit P.S.-je doet aan het eerste onderwerp van deze rubriek niets af, maar wel heeft het er enig verband mee: het is namelijk iets over de „verboden Rijzondag". Maar dan iets, dat we slechts schoorvoetend ten beste geven. Het is im mers in onze tijden van toenemende moto risering welhaast Don-Quichotterie, een lans te breken voor de niét-gemotoriseerde mensen dat zijn de aardbewoners die in steeds afnemend getal zich door middel van hun benen voortbewegen. Benen en spieren gebruiken om vooruit te komen is een ouderwetse methode, toegegeven. Maar als er mensen zijn, die dat willen doen en willen blijven doen, moeten we die mensen respecteren. Zij beweren dat de mens zijn spieren voor dat doel gekre gen heeft, en dat het lichaam er wél bij vaart. Wel, laten we dus schroomvallig en met een duizendvoudig excuus aan allen die er andere meningen over hebben, eens even aannemen dat het prettig is, rustig te kunnen wandelen of zonder onrust zijn kinderen de straat op te kunnen sturen om wat frisse lucht te happen. Zou het dan niet prettig zijn voor deze natuur mensen, wanneer zij bijvoorbeeld één zondagje per maand de gelegenheid kre gen die ouderwetse en potsierlijke ge woonte van lopen of wandelen te be oefenen? Het idee stamt uit Zweden, beste men sen, dus geen verwijten aan ons adres! Wij kunnen het heus niet helpen, dat nog niet iedereen overtuigd is van het feit, dat de enige zondagse levensvreugde gelegen is in het zich motorisch voortbewegen! Eén zondagje per maand eenahum rijverbod. Permanent. Altijd. Zomer er. winter. Jaar in, jaar uit. Eén zondagje van ongestoorde, zuivere rust op de we gen, in de bossen en op de landerijen. Eén zondagje, waarop de atmosfeer gelegenheid krijgt zich te zuiveren, waarop de oude van dagen genoeglijk over de straten kan sukkelen, waarop de kinderen op hun een tje een fietstochtje kunnen maken, waar op de afgesloofde moeder en de moege werkte vader de benen kunnen strekken en hun getergde zenuwen tot rust kun nen laten komen. Eén zondagje en dan houden de gc- motoriseerden er nog drie per maand over. Is het teveel gevraagd? Waarschijnlijk wel. NIJMEGEN: Doctoraalexamen 2e gedeelte geneeskunde: de dames C. L. M. van dei- Zee, Bolsward; A. C. O. M. van Kalmthout. Gennep; E. M. E. W. Mares, Maastricht; en de héren H. P. J. M. Beerepoot, Overasselt; Chr. J. Th. M. Veraart, Venray. Deze ernstige situatie heeft in de afgelo pen twee maanden extra relief gekregen door de verscherping van Ierlands emotio- neelste politieke probleem: de „partition", zoals men de verdeling van het Ierse eiland pleegt aan te duiden. Aan de ene kant de vrijwel geheel rooms-katholieke „26 graafschappen", verenigd in de Ierse republieke die zich van Groot-Brittannië heeft losgemaakt, aan de andere de in meerderheid protestantse „zes graafschap pen", di men Noord-Ierland of Ulster noemt, en die zij het met een grote mate van lokale autonomie deel uitma ken van het Verenigd Koninkrijk. Een groot deel van de zuidelijke Ieren heeft zich met deze situatie in 1921 geschapen bij de totstandkoming van de Ierse Vrij staat en in 1925 bevestigd bij het grens verdrag, nooit willen neer leggen. Er is geen politieke partij in de repu bliek, die de opheffing van de Partition en de hereniging van Ierland niet in haar vaandel heeft geschreven, maar aangezien de tweederde protestantse meerderheid in Ulster er hoegenaamd niets voor voelt onder een rooms-katholiek regime te ko men, of de economische en sociale voor rechten te verspelen, die voortvloeien uit haar Britse status, en aangezien er geen enkel praktisch middel voor handen was, om haar zover te krijgen, bleef het parti- tie-probleem in het vat, voornamelijk ge schikt, om-gelijk-de Ierse whiskey, de ge moederen van de bewoners van het groene eiland af en toe op otes winden. Men praatte erover, maar deed niets. Totdat op 12 december van het vorig jaar gemaskerde mannen in de nacht over de gehate grens slopen om een Britse kazerne in Ulster op te blazen. De ontploffing, die de nachtelijke stilte verstoorde, zou de eerste zijn van een reeks, die sindsdien met min of meer succes onroerende goederen van het Britse leger en de politie van Ul ster heeft beschadigd en vier mensen het leven heeft gekost. De IRA (het Ierse Re publikeinse leger) was begonnen met een terreurcampagne om de hereniging van Ierland gewelddadig af te dwingen. Het ziet er niet naar uit, dat deze ille gale organisatie van jonge heethoofden, ge leid door een aantal verbitterde politici en keiharde terroristsen (a la James Ma son in de film „Odd man out") haar doel zal bereiken, maar zij bracht de Ierse re gering in de grootste verlegenheid. Het is verbazend onprettig wanneer jeugdige re volverhelden het eigen grondgebied ge bruiken om een georganiseerde geweld- campagne in een nabuurstaat op touw te zetten en het was nog onprettiger te con- Breed en rustig stroomt de Liffey, die Dublin in twee delen snijdt, onder de oude bruggen door. Langs de kaden, die bekoorlijke namen dragen, staan de achttiende eeuwse huizen, oud, ver weerd, een beetje somber en niet erg mooi. Maar ze zijn wel schilderachtig en scheppen een sfeer, die ge nergens anders ter wereld zult aantreffen. De sfeer, die „thuis" betekent voor de Ieren over de gehele wereld. stateren, dat een tamelijk groot deel van het Ierse publieke, met traditioneel mede leven voor de rebel of achtervolgde en even traditionele anti-Britsheid, zich aan genaam gestreeld voelde door het geknal aan de overzijde van de grens. Weliswaar werd de actie door alle verantwoordelijke personen, inclusief het episcopaat, veroor deeld, maar, zo zei een Ierse collega tegen mij, „In Ierland zijn de onverantwoorde lijke personen altijd in de meerderheid". Zolang de openlijke steun aan de IRA en de twee concurrerende splintergroepen, die ook met ontplofbare waar in de weer zijn, voornamelijk beperkt bleef tot Sinn Fein (wij zelf) de organisatie, die in de twintiger jaren Ierlands onafhankelijkheid bevocht maar thans is gedegradeerd tot een verzameling derde-rangs fanatici, ge frustreerde puriteinen en onaangenaam fascistische aandoende extremistjes, ging het nog, hoewel de hernieuwde politieke activiteit van Sinn Fein in de huidige situatie enige zorg baart. De zwak staande Ierse regering ging met behoedzaamheid te werk, veroordeelde weliswaar in scherpe termen de actie van de IRA, maar zorgde er wel voor geen martelaren te scheppen. De revolverjon gens van de IRA, die in de kraag gepakt werden, kregen lichte straffen van enkele maanden, de splintergroepen bleven zelfs ongemoeid, vermoedelijk met het oogmerk, daarmee twist te zaaien tussen de concur renten in de „strijd om Ierlands eer". Pre mier Costello's hoop zo tussen de klippen door te zeilen, is echter teniet gedaan door een verklaring als een donderslag bij hel dere hemel van Sean MacBride, oud-mi nister van Buitenlandse Zaken en als zo danig welbekend in de Raad van Europa, en leider van de Clann Na Poblachta, een splinterpartij, die met haar drie leden in de „Dail" echter op de wip zit tussen Cos tello's Fine Gael-partij en de Fianna Fail, de oppositie-partij van „Grand old man" F.amon de Valera. Na een scherpe aanval op het economisch program van de rege ring betichtte MacBride de regering ervan „ten behoeve van Groot-Brittannië politie agent te spelen tegen een deel van het Ierse volk", daarmee doelend op het tijde lijk gevangen zetten van de IRA-terroris- ten. De vraag, hoe een oud-minister, die althans enig begrip hoort te hebben van internationaal recht, tot zulk een schan dalig onverantwoordelijke insinuatie kan komen, kan slechts beantwoord worden door het feit, dat ook bij Ierse verkiezin gen iedere stem er één is. Die verkiezingen staan voor de deur. Naast MacBrid's motie van wantrouwen ligt die van De Valera's Fianna Fail en de regering zal die niet overleven. Moge lijk nog deze maand zullen er in de Ierse republiek verkiezingen worden gehouden. Hoe eerder hoe beter trouwens, want het zou nuttig zijn Sinn Fein niet de kans te geven een verkiezingskas en -organisatie op te bouwen en daarmee mogelijk een wip-positie in het parlement te krijgen. Zoals in Ierland op alles gewed wordt, ge schiedt dat ook op de komende verkiezin- John A. Costello, de 65-jarige premier van Ierland, werd in 1948 opvolger van Eamon De Valera, die zestien jaar ononderbroken premier was geweest. Costello is lid van de Fine Gael, de partij die op vreedzame wijze de her eniging van Eire met Ulster, dat tot het Verenigd Koninkrijk behoort, wil bewerkstelligen. AMMAN (Reuter) Koning Hoessein van Jordanië heeft zaterdag zijn premier Moeleiman Naboelsi gewaarschuwd voor het gevaar van communistische infiltratie in de Arabische wereld onder een nationa listische dekmantel. In een speciale bood schap verzocht hij de premier en de rege ring de nodige maatregelen te nemen tegen de communistische propaganda en bij de strjjd tegen het communisme de wetten van het land toe te passen. De koning verklaarde, dat buitenlandse opvattingen en „bepaalde beginselen, die in strijd zijn met de onze, begonnen zijn in Jordanië door te dringen". Tenzij aan deze opvattingen een halt toegeroepen wordt, zullen zij het bestaande imperialisme ver vangen door een andere soort, die als zij eenmaal vast. geworteld is, niet meer ver dreven zal kunnen worden. „De Arabische wereld zal nooit vergeten, dat het ooste lijke kamp onze vijand (Israël) geholpen heeft een zeer dierbaar deel van onze natie (Palestina) te stelen", aldus de verklaring. „Wij zien nu het gevaar van communis tische penetratie in de Arabische wereld en van bepaalde elementen, die zich uit spreken vóór het Arabisch patriotisme, maar die tegelijkertijd met de vijanden van de Arabieren samenwerken". De ko ning waarschuwde die elementen, dat Jor danië zich bewust is van hun activiteit. De Arabische staten zullen Arabisch blij ven, zo betoogde hij. De Jordaniërs zullen niet toestaan dat hun land een strijdperk van de koude oorlog wordt door niet-Ara bieren toe te staan dat zij toetreden tot de Arabische gelederen. Door het onderhou den van communistische beginselen zou Jordanië zijn gehele erfgoed verspelen, al dus de koning. Hij waarschuwde, dat de levensstandaard van het volk verhoogd moet worden om een vrij leven, dat een binnendringen van communisme en bolsjewisme zal voorko men, te verzekeren. „Wij zullen strijden tegen een ieder die zich tegen onze neigin gen en opvattingen verzet", zo besloot hij. gen. En De Valera, thans in de zeventig en bijna blind, krijgt de meeste kans. Men hoopt blijkbaar dat het verantwoordelijk heidsgevoel van de Ieren de overhand zal krijgen. Mocht De Valera aan het hoofd van de nieuwe Ierse regering komen, dan zal het met de IRA snel zijn gedaan. Noch aan 's mans patriottisme, noch aan zijn persoonlijke moed kan worden getwijfeld. Toen de IRA in 1940 van de Duitse op mars gebruik poogde te maken om haar duistere doelen te verwezenlijken, liet hij een hele serie leiders tegen de muur zetten en de rest ging zo lang de gevangenis in, dat de.smaak van illegale acties haar ge ducht verging. Mocht „Dey" onvoldoende stemmen win nen, dan is het gevaar van economische De drukste verkeersader van Dublin, de historische O'Connell-Street, met een indrukwekkende rij standbeelden, waar de pilaar van Nelson hoog boven uit torent. Bij de zware gevechten om het hoofdpostkantoor in 1916 werd deze boulevard bijna geheel verwoest. Maar O'Connell-Street herrees en is nu op de piekuren een zee van auto's, dubbel deksautobussen, voetgangers en fiet sers, die er bijna even talrijk zijn als in Nederland. De rivier op de voor grond is de Liffey. en politieke des-integratie van de jonge republiek en daarmee de kans op nood lottige interne conflicten niet denkbeeldig. nn NEW YORK (U.P.) De Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Christian Pi neau heeft in de politieke commissie van de UNO, sprekend over Algerije, Caïro „de hoofdstad van de opstandige beweging tegen Frankrijk" genoemd. „Het staat vast", zo zeide hij, „dat de Sovjets de Al gerijnse opstandelingen steunen. Egypte echter, hiertoe in zekere mate door de Sovjet-Unie aangezet, verleent de rebellen de meest effectieve steun". Tenzij de UNO met twee maten wil meten, dient Egypte te worden veroordeeld, aldus de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken. „Indien Frankrijk op dit moment het gezag aan de rebellen zou overdragen zou den dezen niet bij machte zijn het land te besturen, maar in de volslagen anarchie, die hiervan het gevolg zou zijn, zouden zij het leven voor de Europese minderheid on draaglijk maken". De Egyptische interventie zou zowel het maken van propaganda als de opleiding van vrijwilligers voor de rebellen omvat ten. Met betrekking tot het eerste punt citeerde hij radiouitzendingen van Cairo en Damascus. Via Lybië, Tunesië en de voor malige Spaanse zone van Marokko zou- INSTANBUL (Reuter) Het 6.041 ton metende Turkse passagiersschip „Izmir" is zondag na een aanvaring met het Ameri kaanse vrachtschip „Howell Lykes" (7821 ton) ter hoogte van Izmir (Smyrna) gezon ken. De „Izmir" had 243 passagiers aan boord. Veerboten uit Izmir hebben de op varenden van boord gehaald. Een passa gier is dood in zijn hut aangetroffen. Twee leden van de bemanning worden vermist. Verder werd een passagier ernstig gewond. den de vrijwilligers naar Algerije worden gezonden. Hij bracht hierbij tevens de inbeslagne ming van de „Athos", vorig jaar oktober, ter sprake. Zoals men zich zal herinneren, onderschepten Franse patrouilleschepen de „Athos", een schip dat van Egypte uit met wapens geladen op weg naar Algerije was. Volksdemocratie? Pineau zeide, dat het uiteindelijke doel is de vestiging van een Algerijnse volksde mocratie, die als basis zou dienen voor Sovjet-penetratie naar het gebied van de Atlantische Oceaan en Midden-Afrika. Pineau zeide, dat het scheiden van Alge rije en Frankrijk gelijk zou staan met het veranderen van de Franse landsgrenzen. Alleen Frankx-ijk heeft het recht te beslis sen, welk politiek systeem Algerije zal worden toegekend. „Hieruit volgt, dat Frankrijk op geen enkele wijze een aanbeveling van de Al gemene Vergadering inzake Algerije kan accepteren. Wij waarschuwen de UNO plechtig, dat wij ons op geen enkele wijze gebonden zullen voelen aan een dergelij ke resolutie", aldus Pineau. Afro-Aziatiscli plan De delegatie van Amerika by de UNO zal tegen de Afro-Aziatische resolutie over Algerye stemmen wanneer deze de UNO verzoekt „goede diensten" te bewy- zen bij het regelen van het probleem". De resolutie van de Afrikaans-Aziati sche landen vraagt om erkenning van Al- gerijë's zelfbeschikkingsrecht, en om een onmiddellijk staken van de vijandelijkhe den. Tevens wordt erin aangedrongen op het vormen van een „commissie van goede diensten" die Frankrijk het probleem uit handen neemt. De algemene staking in Algerije, die volgens de Fransen een mislukking was, is vandaag beëindigd en het leven heeft vrijwel helemaal zijn gebruikelijke gang hernomen. Leger en politie zetten hun acties tegen de rebellen voort en hebben bij een overval in de Kashbah van Algiers een grote hoeveelheid wapens en munitie, waaronder 45 pistolen, buitgemaakt. €)p ds Een nieuwe lente Jongens, de dagen beginnen alweer aar dig te lengen. Dringt dat wel goed tot u door? De ochtend begroet mij alweer met een lichte hemel wanneer ik de gordijnen open en de nieuwe dag mijn klein vertrek, mijn wereld, laat binnenstromen, met juichend hart omdat alweer een ganse stapel werk op afdoening wacht. Het gaat zo snel. Het vorig jaar hebben wij drie vol- zomerse dagen gehad. Ik wil met u wedden - in ieder geval met u hopen - dat het er dit jaar wel vier zullen zijn. Wie weet, misschien wel v ij En is dit niet een mooi en goed ding om naar vooruit te zien? Daarom nu reeds het emmertje en het zandschopje voor de dag en uit het vet gehaald. Mijn rolschaatsen staan al voor het grijpen en ik koop mij een nieuw bad- broekje van 't jaar. Zo wordt alles goed. Weet ge wat er al leeft en streeft naar het daglicht onder de nu nog zwarte win terse aarde? De sneeuwklokjes en de cro- cussen werken zich omhoog, om u en mij met hun prille tederheid te verrukken. Er kan nog winter komen. Wellicht staat ons nog een mooie fikse elfstedentocht te wachten. Goed, als het zo moet zijn, zult ge mij door Frieslands greiden zien snel len. Van Workum naar Hindelopen, door Sloten naar Snits. Als het moet zal ik de ijzers, blij van zin, onderbinden. Doch niettemin luister ik reeds in het oude onderbewustzijn naar het lied der zoete vogelkelen en zie ik prins leeuwrik ten hemel stijgen, jubelend om 't voorjaar over 't land. Hoe lang nog helemaal? Dan tooi ik mij weer met een bloem in het haar of achter 't oor en loop ik dromerig langs de water kant, als die jongen in mei, zacht fluitend mijn wielewalewissewasje. Jongens, ik ruik de lente al! Zeker, sneeuw en hagel, ijs en knerpende koude kunnen ons nog komen belagen en wie weet of de altijd-bezige tong niet nog vastgeklonken raakt aan de graag-belïkte leuning van de brug. Doch reeds maakt de ooievaar zich op, via Lollobrigida het oude heem der lage landen te bevliegen, reeds verheugt de zwalxLW zich op de lange vlucht naar de lage landen bi der See. Schept goede moed. Vier (l vijf zoele zomerdagen wachten u. Elias NEW YORK (Reuter) Op het hoofd kwartier van de UNO te New York is zondag meegedeeld, dat de zaterdag in Port Said aangekomen 480 man Brazili aanse troepen de sterkte van het interna tionale politieleger van de UNO op 6000 man brengt. Hiermede is de sterkte van het politieleger sinds de aankomst op 15 no vember in Aboe Soeweir van de voorhoede (45 Denen en 50 Noren) in tien weken in overeenstemming gebracht met de sterkte, die Dag Hammarskjoeld nodig achtte om het politieleger zijn taak te kunnen laten vervullen. 'Voor het internationale politieleger zijn troepen geleverd door Brazilië (500 man), Canada (1.000 man), Columbia (520 man), Denemarken (390 man), Finland (250 man), India (940 man), Indonesië (600 man), Noor wegen (460 man), Zweden (330 man) en Joegoslavië (740 man). ADVERTENTIE *n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die p ij n 1 ij k e aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. 'n Product van E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester. LONDEN. Naarmate het oogenblik nadert, dat het Britsche Parlement het vraagstuk van den tunnel onder het Ka naal in behandeling zal nemen, verdub belen de tegenstanders ervan hunne pogingen, deze onttrekking van Groot- Brittannië aan z'j-e afsluiting te verhin deren. Deze tegenstanders, staatslieden, militairen en ingenieurs, willen den tun nel onder geen voorwaarde. Zij betoogen dat in ieder geval gewacht moet worden op den wereldvrede of althans op eene gedeeltelijke ontwapening. Zelfs chroni sche lijders aan zeeziekte verklaren zich tegen aanleg van den tunnel.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5