VAN NELLE Sport in het kort HVS versloeg Wilhelmina met uitstekend volleybal H4,50 ^^3 Manchester United dank zij ruime zege in halve finale Europa-beker Regen op eerste dag van schaats wedstrijd Noorwegen-Nederland PIMltABÖ! Haarlemmers nu op de zesde plaats Atletico (Bilbao) met 3-0 verslagen Noren hebben geringe voorsprong: 37-35 7 DE VOLLEYBALCOMPETITIE Gillette Flamingo's te zwak voor ongeslagen The Arrows Basketbalplocgcn, die naar Gent gaan Atie Voorbij verbeterde wederom record „Europese Canadezen" weerstonden Amerika Stadion Feijenoord krijgt een lichtinstallatie Duitse chauffeurs stalen olie uit hun tankauto's Belastingambtenaren vragen herziening van salarissen „Statendam" vertrokken voor de eerste reis naar New York Postzegels met afbeeldingen van atleten DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 ADVERTENTIE f/een ook gen Gillette rocket voor super. snee scheren! HVS heeft gisteravond in het Krelage- huis te Haarlem de belangrijke volleybal wedstrijd tegen het Amersfoortse Wilhel mina voor de hoofdklasse west-A tot een goed einde gebracht. HVS speelde intelli gent, steeds werd de bal voor een aanval goed opgezet en de juiste afwisseling van harde en tactische slagen stelde de Amersfoorters voor problemen die zij niet tot een oplossing konden brengen. Het is dan ook geen boeiende strijd geworden. De Haarlemmers nemen nu op de ranglijst de zesde plaats in. Lange tijd wees het scoringbord 2-2 in de eerste set. Toen kon HVS, waarbij Clay als linksachter als penetrant fungeerde, tot 7-3 uitlopen. Even later was het zelfs 9-4 toen De Wilde (Wilhelmina) - overigens een uitstekende smasher - enige keren in het net sloeg. Een time-out bracht Wilhel mina succes (9-9) en zelfs kwamen de HVS'ers met 11-9 achter. Clay bracht met een harde klap de serve weer bij de Haar lemmers, die door nonchalant smashen van hun tegenstanders vrij gemakkelijk de eer ste set wonnen: 15-11. In de tweede game stapelde Wilhelmina fout op fout en kwam HVS na een time-out van Wilhelmina met 8-2 voor. Wilhelmina beet toen meer van zich af en reduceerde na vele malen serve over de achterstand: 8-2, 8-6, 9-6, 10-6, 10-10 en 11-11. De set werd echter door HVS gewonnen. Vooral Joop Petersen - die de gehele wedstrijd met tactische slagen succes boekte - had een belangrijk aandeel in de set-overwin ning: 15-11. In de derde set nam Wilhelmina de lei ding: 3-0, 3-2, 4-2, 4-3, 7-3 en 8-4, maar moest de voorsprong door slecht opvangen van de HVS-opslagen toch weer prijs geven (8-8). De Amersfoorters herstelden zich echter, weer en hoewel Clay met goede passes variatie in de aanvallen bracht, bleef de score ten gunste van Wilhelmina: De basketbalcompetitie De herenplocg van The Flamingo's is er niet in geslaagd de moeilijke uitwedstrijd tegen het Rotterdamse The Arrows in de dis tricts eerste klasse basketbal tot een goed einde te brengen. Hoewel de Haarlemmers zeker een voortreffelijke eerste helft hadden en slechts een kleine achterstand kregen (2016), bleken de bezoekers uiteinde lijk niet opgewassen tegen het nog steeds ongeslagen leidende Rotterdamse team met de uitstekend op dreef zijnde internationals Koemans en Rinus de Jong. Dank zij dan ook vooral de produktiviteit van deze twee srelers, die niet minder dan tweeëntwintig strafworpen feilloos inschoten, kwam de overwinning dan ook bij de Rotterdammers. De eerste helft gaf twee volkomen gelijk waardige tegenstanders aan het werk te zien en ook na de hervatting bleef de strijd vrij wel gelijk opgaan, ofschoon de Rotterdam mers de kleine voorsprong konden bewaren, zodat de laatste drie minuten ingingen met een stand 4535 in het voordeel van The Arrows. In deze laatste minuten probeerden de be zoekers nog door het spelen van een „man tegen man"-systeem verandering in deze achterstand te brengen, hetgeen echter niet gelukte. De thuisclub kreeg iets meer vrij heid, waarvan dankbaar gebruik werd ge maakt, Zo werd de eindstand 59—36, waar mede de Rotterdammers een volkomen ver diende, doch zeker geflatteerde overwinning behaalden. Protest afgewezen Het protest van de Haarlemse vereniging The White Stars is door de gewestelijke bas ketbal-overkoepelingscommissie in behande ling genomen en afgewezen. Dit protest was door White Stars ingediend na afloop van de dameswedstrijd Te Werve (Den Haag) tegen White Stars op zaterdag 26 januari, naar aanleiding van hc' totaal onbespeelbaar zijn van het veld in de Houtrusthallcn. Aangezien dit protest pas na afloop van deze ontmoeting was ingediend, achtte de overkoepelingscommissie geen termen aan wezig om hel protest toe te wijzen en de wedstrijd alsnog te laten overspelen. Voor de basketbalwedstrijden tussen Bel gië en Nederland (dames en heren), die op zaterdag 16 februari in Gent worden ge speeld, zijn de Nederlandse teams als volgt samengesteld: Dames: L. GarritsenVan Beek, C. Jan sen—Schram, A. Koper—Van Es, B. van Pet ten (aanvoerster), L. RemeyerVan hei- Velde! allen van Blue Stars), H. van Gent Jansen en G. Pootjes—Fronczek (beiden van D.T.V.), N. Overweel (Fortuna), F. Bloems- ma en D. Schipper (beiden AMVJ). J. Brou wer (Landlust) en G. Steyn (HAV). Heren: J. Jonker, G. Katee, H. Perrier (allen van Blue Stars), J. Cupido en J. Breu- sers ibeiden D.E.D.), R. Sterker (Landlust), A. Gootjes (AMVJ), C. Burgert (Mosqui to's), B. van Geuns (The Wolves), J. Ger ritsen (Herly), A. Koemans (aanvoerder) en R. de Jong (The Arrows) Een spelmoment uit de wedstrijd HVS- Wilhelmina gisteravond in 't Krelage- huis gespeeld. Wilhelmina tracht de door de HV S-aanvoer der Clay ge- smashte bal te blokkeren: het blok wordt goed door de Wilhelmina- midachter afgedekt. 11-8, 11-10, 14-10, 14-12 en 15-12 na een spannend slot. Men mocht verwachten dat Wilhelmina, nu de stand 2-1 geworden was, feller op zou komen zetten. Maar Wilhelmina bleek ook in de vierde set niet tegen het goede spelinzicht van de Haarlemmers op te kun nen, hoewel de zege voor HVS nog wel even in gevaar kwam. HVS startte goed: 2-0 en 4-2, de bal werd uitstekend opgezet en niet minder afge werkt en Wilhelmina werd overspeeld: 9-5 (time-out voor Wilhelmina). Koning en An- tonisse toonden zich goede aanvallers. Na 10-5 liep Wilhelmina in tot 11-10, maar HVS bleef het antwoord niet schuldig, Koning redde op fraaie wijze de serve en HVS won de vierde set met 15-10. Het was voor de toeschouwers jammer dat Wilhel mina niet zijn normale spel kon ontplooien. Nu moest men zich tevreden stellen met een vrij eenzijdige wedstrijd. CIOS won De eerste sets kon CIOS in de ontmoe ting tegen PSVH vrij gemakkelijk in zijn voordeel beslechten: 15-11 en 15-6. In de derde game nam PSVH direct de leiding en hoewel CIOS op de stand 11-5 door een time-out het tij trachtte te keren, lukte dit niet en won PSVH deze set met 15-7. PSVH probeerde in de laatste set nog een punten verdeling te verkrijgen. Lange tijd bleven de hardwerkende ploegen bij elkaar: 5-5, 6-6 en 10-9 voor de toekomstige sportleiders. Maar PSVH bleek- niet in staat om de ser ves naar behoren te verwerken, zodat de volle winst toch bij CIOS terecht kwam: 15-9. Dames Voor de eerste klasse dames had AVC weinig moeite met De Blinkert, dat niet op volle sterkte verscheen: 15-1, 15-10 en 15- 12. Vesmia klopte Velox, dat nog steeds op de eerste overwinning wacht, met 15-6, 16-18, 15-8 en 15-11. In de tweede klasse B dames bleef Gios door een zege op Sizo aan de leiding, ge volgd door Die Raeckse 3 dat SSO terug wees. In de tweede klasse B heren ver speelde PSCB het eerste punt aan de re serves van Eclecta, maar staat niettemin onbereikbaar aan de top. Bijzonder goed zijn de resultaten van OSSf de Zandvoor- ters staan zonder puntenverlies op de eer ste plaats in 3 B. De resultaten De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: HVSWilhelmina 3-1; Eclecta 2 —PSCB 2-2; CIOS—PSVH 3-1; PSVH 2— HVS 3 3-1; OSS—HBC 3 4-0; Velox 2— Rapiditas 2 1-3; Gios 3HPS en SV 3-1; AW—VVSH 2 3-0; SSO—Boru 2 3-1. Dames: SSODie Raeckse 3 1-3; Eclecta 2—Velox 2 2-2; Gios 3—PSVH 2 1-3; Velox —Vesmia 1-3; HBC 3—AW 0-4; JBS—Die Raeckse 5 3-1; Gios—Sizo 3-0; AVC—De Blinkert 3-0; BoruEclecta 4 4-0; Sizo 2 AVC 2 2-2; VVSH—DSS 3-1; SSO 2— Eclecta 3 3-0. In Zuid-Afrika Atie Voorbij van „De Robben" mo menteel op toernee door Zuid-Afrika heeft tijdens wedstrijden in Johannesburg op de 100 yards vlinderslag opnieuw een fraai succes geboekt. Zjj tikte als eerste aan in de tijd van 70.5 sec. Atie verbeterde hiermee het Zuidafrikaanse record met 0.1 sec., dat zij enkele dagen tevoren in Bloemfontein reeds met 70.6 op haar naam had gebracht. Doreen Templeman (Trans vaal) klasseerde zich tweede en Nora Simpson (Transvaal) eindigde als derde. Op de 100 yards vrije slag werd de strijd beslecht ten voordele van het Zuidafri kaanse zwemstertje Toy Myburgh, die lid was van de Zuidafrikaanse Olympische zwemploeg. Toy Myburgh veroverde de eerste plaats in 59.9 sec., terwijl Greetje Kraan zich met de tweede plaats tevreden moest stellen. Rita Kroon moest op de 100 yards schoolslag haar meerdere erkennen in het 15-jarige Zuidafrikaanse schoolmeisje Joan Rocchi, dochter uit een bekende Zuidafrikaanse zwemmersfamilie. Vanaf de start lag Joan Rocchi voor op Rita Kroon en het Robbenmeisje slaagde er on danks haar pogingen niet in, haar con currente in te halen. Met 0.3 sec. verschil bezette Rita de tweede plaats. De tijd van Joan Rocchi bedroeg 79.3 sec. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor de wereldkampioenschappen tafeltennis, die van 7 tot en met 15 maart in Stockholm wor den gehouden, hebben zich 365 deelnemers uit 38 landen gemeld- In de strijd om de Swaythling Cup (teamwedstrijden voor heren) zijn er 33 ploegen, terwijl 28 dames teams zullen uitkomen in de wedstrijden om de Corbillon Cup De wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europa-beker tussen Man chester United en Atletico (Bilbao) ein digde in een 30 overwinning voor Man chester United. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van de gastheren. Manchester United bereikte door deze 30 overwinning de halve finales door een be ter doelgemiddelde: 65. De eerste wed strijd was met 53 door Atletico gewon nen. De wedstrijd werd gespeeld op een mod derig veld voor 65.000 toeschouwers. De Spanjaarden waren onmiddellijk in volle actie en al in de eerste minuut kon de En gelse midhalf Jones slechts een doelpunt voorkomen door een hoekschop weg te ge ven. Daarna kwamen de gastheren aan het woord en volgden de aanvallen elkaar op in snel tempo. Viollet, Pegy, Edwards en Taylor namen het Spaanse doel om beur ten onder vuur, en Whelan miste een prachtige kans toen een listige pass van Taylor hem een open veld gaf en hij de controle over de bal verloor. In de Spaanse verdediging blonk de spil Garav uit en het was voornamelijk aan zijn kundig ingrijpen te danken dat een hele serie gevaarlijke Engelse offensieven geen doelpunten opleverde. Af en toe onderna men de voorwaartsen van Bilbao een snelle uitval, en een fraaie combinatie tus sen Merodio en Guinza eindigde met een schot, van laatstgenoemde in het zijnet. Tot vier minuten voor rust hielden Garay en de zijnen stand. Toen versloeg de Engelse linksbinnen Viollet keeper Car- melo met een schot van tien meter af stand. Na de hervatting vlotte het aan de En gelse kant nog beter. Op het zware terrein speelden de Mancunians met grote vaart en nauwkeurigheid en binnen twee minu ten lag de bal twee maal achter Carmelo. Maar beide malen weigerde de uitsteken de Duitse scheidsrechter Disch het doel punt toe te kennen, wegens buitenspel. De stroom van Engelse aanvallen hield aan en hoe kranig de Spaanse verdediging zich ook weerde, ze kon niet verhinderen dat Tommy Taylor met een schot van zijn linkervoet in de 26ste minuut de stand op 20 bracht. Hij liep, na een vrije schop, om een verdediger heen, pikte het leer op en schoot raak. Steeds weer kwamen de Engelse voorwaartsen terug en vier minu ten voor het einde bezweek Carmelo voor een kogel van de rechtsbuiten Berry, van ongeveer elf meter afgevuurd. In de laatste seconden hadden de Spanjaarden nog bijna succes met een felle tegenstoot: hun rechtsbinnen Marcaida schoot scherp in en slechts met de allergrootste moeite kon de Engelse keeper de bal in zijn macht krijgen. Grasshoppers verloor De eerste wedstrijd tussen Fiorentina (Italië) en Grasshoppers (Zwitserland) voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker, is geëindigd in een 31 zege voor Fiorentina. Deze stand was bij de rust al bereikt. De Italianen namen kort na de aftrap de leiding uit een snelle aanval van de vleu gel Montuori-Parodi. De bal kwam ten slotte bij de mee naar voren gekomen linkshalf Segalo, die met een kopbal de score opende. In de achtste minuut werd het 20 door toedoen van Montuori, die een zuivere pass gaf naar de ongedekt staande midvoor Taccola. Vier minuten la ter brachten deze twee spelers op vrijwel gelijke wijze de stand op 30. In de 31e minuut schoot de Zwitserse midvoor Vukosaljevic tegen de paal, waar na rechtsbuiten Ballaman de terugsprin gende bal bemachtigde en in het net plaatste. In de tweede helft stelden de Florenti.j- nen zich slechts ten doel de verkregen voorsprong te behouden, wat ook gelukte door het briljante spel van hun verdedi ging die alle Zwitserse aanvallen afsloeg. ADVERTENTIE De nieuwe BM shag van VAN NELLE ligt vooraan. In smaak, in geur, in kwaliteit De pure (lange Virginia tabak rolt gemakkelijk. U zult genieten van deze nieuwe VAN NELLE shag De op de IIOKY in Den Haag gespeelde üs" hockeywedstryd tussen een ploeg van de „Europese" Canadezen en de nationale ploeg van Amerika is geëindigd in een gelijk spel, 44. De tussenstanden waren: 22, 20, 02. Voor het nationale team van Amerika, overwinnaar van de Canadese ploeg tijdens de Olympische Winterspelen in Cortina d'Ampezio, was het gelijke spel wellicht nog een iets te hoge beloning. Een tiental minu ten voor het einde van de laatste speeltijd leidden de „Europese" Canadezen nog met 42 en de strijd leek beslist. En toen Mac Donald een penalty-shot kreeg te nemen, nadat de aanvoerder van de Amerikaanse ploeg hem had gehaakt, twijfelde niemand meer aan de uitslag. Mae Donald faalde ech ter en meteen daarop verkleinde Dougerthy in een periode van een numerieke minder heid van de zijnen de achterstand tot 34. Enkele minuten voor het einde buitte Kir- rene een fout in de verdediging van de „thuisploeg" uit door de gelijkmaker te scoren. ENGELAND B—SCHOTLAND B. In Birmingham is woensdagavond een lichtwed- strijd gespeeld tussen de B-pleogen van En geland en Schotland. De Engelsen wonnen met 41, nadat zij in de rust met 30 voor stonden. JEUGDIGE AMAZONE. De 14-jarige Duitse amazone Renate Freitag heeft tijdens het internationaal concours hippique in Ber lijn het amazone-springnummer gewonnen, door het 430 meter lange parcours, waarin 15 middelzware hindernissen waren opge steld, zonder fouten te rijden in 47 sec. GROTE PRIJS VAN CUBA. De Britse coureur Stirling Moss en de Argentijn Juan Manuel Fangio zullen deelnemen aan de Grote Prijs van Cuba, die op 24 februari wordt gehouden. Beiden komen uit met een Maserati, die hun persoonlijk eigendom is. In het stadion Feyenoord zal binnenkort een lichtinstallatie worden aangebracht. Dit besluit is onlangs genomen door de raad van commissarissen en men heeft inmiddels goed keuring verkregen van de gemeente Rotter dam. De aanleg van een lichtinstallatie werd wenselijk geacht, omdat Feyenoord in de toekomst, bijzondere en vriendschappelijke wedstrijden in de avonduren van de week dagen wil spelen. Op de vier hoeken van het stadino zullen vier ijzeren masten van 50 meter hoog wor den geplaatst. Boven in iedere mast komt een verlichtingsbord, dat ongeveer 6 bij 6 meter groot is. en waarin 48 schijnwerpers kunnen worden aangebracht met lampen van elk 1000 watt capaciteit. De masten komen te slaan op een beton nen fundering van 8 bij 8 meter. Bij avond wedstrijden zullen alle tribunes en 'trappen huizen worden verlicht, evenals de zes toe gangshekken. De directeur van het stadion Feyenoord. de heer Van Krimpen, deelde nog mede, dat ten gerieve van het publiek de restaurants op alle rangen worden uitgebreid. In Rotterdam zijn twee Duitse chauf feurs aangehouden, die regelmatig uit de tankauto's, waarmee zij spijsolie van Rot terdam naar Duitsland vervoerden, olie aftapten en deze verkochten aan een 67- jarige Rotterdamse oliehandelaar. Als de tankauto's in Rotterdam gevuld waren, werden de aftapkranen verzegeld. Een politie-agent ontdekte, dat de auto in een stille straat stopte, waarna een der chauffeurs de verzegeling verbrak en een vat met olie ging vullen. De politieman nam de beide chauffeurs mee naar het bu reau, waar zij bekenden, dat zij vóór zij de reis naar Duitsland begonnen, iedere keer twee vaten, elk met ee inhoud van 200 liter, aftapten en deze naar de olie handelaar brachten. Op deze manier had den zij de laatste zes maanden ongeveer f 4000 „verdiend". Tegen de Rotterdamse oliehandelaar is proces-verbaal opgemaakt wegens heling. Een zachte regen, die woensdagmiddag in het industriestadje Skiën in Zuid-Noor- wegen viel, hield ook de gehele avond aan, zodat de landenwedstrijden Noorwegen Nederland en NoorwegenFinland onder typisch Nederlandse omstandigheden ge houden zijn. Het ijs was zacht met een laagje water er op en de temperatuur was enkele graden boven nul. Toch omrandden nog een kleine 3000 toeschouwers de baan; een aantal, dat enkele duizenden minder was dan verwacht werd, omdat de beide Noorse cracks, die oorspronkelijk zouden starten, Knut Johannesen (tegen Neder land) en Roald Aas (tegen Finland) ten slotte toch niet verschenen. Beide rijders hadden besloten zich met het oog op het wereldkampioenschap, de volgende week, te ontzien en niet in een landenwedstrfjd te rijden. Noorwegen, dat twee ploegen had opgesteld, één van vier man tegen Neder land en één van vijf man tegen Finland, had na de 500 en de 3000 meter op beide fronten de leiding. Tegen Nederland met 3735 punten en tegen Finland met 40 32 punten. Op de 500 meter reed Wim de Graaff tegen Sverre Haugli. De rit werd met dui delijk verschil door De Graaf gewonnen in 47,4 sec., waarmede hij de derde plaats be zette achter Troeen en Kristiansen. Ook Jeen van den Berg weerde zich uitstekend en hij volgde met 47,6 sec. op de viei-de plaats, terwijl Kees Broekman vijfde werd met 47,7 sec. De snelste tijd van de avond kwam voor rekening van de Noor Elvenes in de wed strijd tegen Finland, waarin Noorwegen uiteraard de sterke sprinters had opgesteld. Elvenes noteerde 45,3 sec., terwijl Finn Hodt op hem volgde met 45,5 sec. Na de 500 meter stond Noorwegen voor met 20 punten tegen Nederland 16 punten. Achterstand wordt ingelopen Op de 3000 meter haalden onze landge noten echter een deel van de achterstand in. En dit was wel voornamelijk te danken aan de strijdlust van Jeen van den Berg en Jan Pesman, die respectievelijk tweede en derde werden. Pesman bewees deze week te Oslo reeds, dat hij een goede vechter is. Nu startte hij in de eerste rit weer tegen Troeen, die hij in 5 min. 14 sec. ruim ver sloeg. Jeen van den Berg had echter nu de kans om te laten zien, dat hij in aanmerking komt voor een plaats in de ploeg voor het Motie na protestbijeenkomst Aan het slot van de buitengewone alge mene vergadering van de Bond van Per soneel bij 's Rijks Belastingen is een mo tie aangenomen waarin wordt geconsta teerd, dat de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren aanzienlijk ten achter liggen bij het vrije bedrijf. De ho gere ambtenaren, aldus de motie, zijn reeds tegemoet gekomen door nieuwe ran gen en incidentele salarisverhogingen en daarenboven krijgt deze groep ambtenaren thans nog een nieuwe incidentele verho ging, zodat de afstand tussen de verschil lende groepen van het rijkspersoneel ver wijd wordt. In de lagere publieke organen wordt voor wat de promotiekansen betreft een soepele politiek gevolgd, terwijl, volgens deze mo tie, in de rijksdienst een grote terughou dendheid aan de dag wordt gelegd. In de motie spreken de leden van de bond hun diepe verontwaardiging uit over de wijze van handc1 a welke als onsociaal en con servatief wordt aangemerkt. De leden zeg gen in de motie van oordeel te zijn, dat aan de vage toezeggingen van de regering, ten aanzien van het rechttrekken van en kele salarissen en de toepassing van werkclassificatie, weinig of geen vertrou wen is toe te kennen en dat ook het cen traal overleg in de huidige vorm „vrijwel waardeloos" wordt geacht. In de motie wordt de ambtenarencen- trale en het ambtenarencentrum verzocht de regering van deze scheefgetrokken ver houdingen op de hoogte te stellen en een diepgaand onderzoek te doen instellen naar de werkelijke verhoudingen. Voorts wordt de ambtenarencentrale en het ambtenarencentrum verzocht alle ge- eigende middelen te beramer welke kun nen leiden tot verhoging van de salaris sen van lagere en middelLare ambtenaren. wereldkampioenschap. Immers, Nederland heeft weer met vier man ingeschreven, maar er mogen er maar drie starten. Waarschijnlijk zullen de vier rijders naar Oestersund vertrekken en zal ter plaatse de keus worden gemaakt wie van het vier tal aan de strijd zullen deelnemen. En voor de definitieve aanwijzing zullen de presta ties in deze landenwedstrijd zeer zeker meetellen. Van den Berg, die te Oslo als reserve moest fungeren, spande al zijn krachten in met het gevolg, dat hij de beste Nederlander werd op de 3000 meter met 5 min. 12,8 sec. en daarmede de tweede plaats veroverde achter Jan Kristiansen. Bovendien waren de tijden van Kristian sen en Van den Berg de beste van de gehele avond, want in de wedstrijd tegen Finland kwam men niet beneden de 5 min. 13 sec. Met bovendien een vierde plaats op de 500 meter vóór Broekman en Pes man mag Van den Berg zeer zeker tevre den zijn. Kees Broekman verloor zijn rit tegen de Noor Jan Kristiansen, die in Oslo reeds ge toond had in een uitstekende vorm te zijn. Broekman, die maandagavond met Van den Berg nog gereden had in Kongsvinger en daarbij de 3000 meter won in 5 min. 2 sec., had een lichte verkoudheid opgedaan. Ge lukkig had hij er onder het rijden niet veel last van, zoals hij zelf verklaarde, maar hij kwam toch niet verder dan 5 min. 14,8 sec., waarmede hij als derde Nederlander ein digde. Met Wim de Graaff tenslotte op de laatste plaats behaalde Nederland de over winning op de 3000 meter met 19 tegen 16 punten, waardoor de totaalstand na de eer ste dag werd Noorwegen 37 en Nederland 35 punten. Woensdagmiddag is de nieuwe „Staten dam" voor de eerste reis naar New York uit Rotterdam vertrokken. Het schip was geheel volgeboekt. De hoofddirecteuren van de Holland-Amerika Lijn en van de werf Wilton Feijenoord, de heren W. H. de Mon- chy en C. J. A. van Daalen, maken de reis mee. Bij de passagiers zijn 350 Nederlandse emigranten. Ter gelegenheid van de zestiende Olym pische Spelen te Melbourne heeft de P.T.T. der Dominicaanse Republiek, zo meldden wij reeds eerder, speciale herdc ikingspost- zegels uitgegeven met afbeeldingen va- be kende atleten. Naast het portret van de betrokken atleet verschijnt de nationale vlag van zijn/haar land van herkomst, het jaartal der overwinning alsmede het Olympisch embleem. Behalve de normale postzegels werden tevens getande en ongetande sou venir-velletjes verkrijgbaar gesteld, waar van de oplage echter slechts 25.000 stuks be draagt. De waarden -ijn als volgt: 1 c.: Fan ny BlankersKoen (Nederland) 1948; 2: Jesse Owens (U.S.A.) 1936; 3: Kitei Son (Japan) 1936; 5: Lord Burghley (Engeland) 1928; 7: Bob Mathias (U.S.A.) 1948 en 1952; 11: Paavo Nurmi (Finland) 1920 en 1924: 16: Ugo Frigerio (Italië) 1924; 17: Mildred Di- drickson (U.S.A.) 1932. Genoemde postzegels zullen wederom wor den uitgegeven op 8 februari met een toeslag voor Hongaarse vluchtelingen en het em bleem van het Roode Kruis en de U.N.O. De oplage van deze uitgifte bedraagt 50.000 series; er zijn slechts 5.000 souvenir-velletjes.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 11