ROXY ruiken is ROXY roken! PHILIPS HOOGTEZON Frankrijk bijt van zich af in de politieke commissie Van dag tot dag Aan de leiband Mooi weer? Slecht weer! Algerije in de UNO Oud-resident Soustelle geeft geschiedenislesje aan Syriër Edele jacht <~P raat at oei 3 President Eisenhower: „Egyptische blokkade was verdragsschending" Politie vindt in Boedapest verborgen wapens H. J. Maertens N.V. Weer een aanval uit Jemen afgeslagen Lijk van vermiste Brit op Cyprus gevonden DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 k. i In de Verenigde Staten doet zich het merkwaardige verschijnsel voor, dat de regering niet bij machte blijkt een staats hoofd te ontvangen, wiens politieke op vattingen door een meerderheid van het Amerikaanse publiek worden afgekeurd. pe visite van de vorst van Saoedi-Arabië is nog wel doorgegaan, kennelijk omdat het publiek van de V.S. (buiten New York) weinig van Saoeds politiek afwist. De Joegoslavische regering heeft echter de consequentie getrokken uit de publieke verontwaardiging, die de in het vooruit zicht gestelde komst van president Tito in de Verenigde Staten gaande maakte, en heeft diens bezoek afgezegd. Hier wreekt zich een beleidsfout in de Amerikaanse buitenlandse politiek, die van zeer oude datum is. De Amerikaanse regering is gewend andere maatstaven bij het beoordelen van de gedragingen van buitenlandse regeringen aan te leggen dan die welke de praktische politiek voor schrijft, tenzij haar belangen zonneklaar zijn. De Amerikaanse diplomaat-in-ruste George F. Kennan heeft er in het boekje „American Diplomacy" op gewezen, dat de Amerikaanse diplomatie de laatste vijftig jaar bijna uitsluitend is geleid door dilet tanten en dat zij is gebaseerd op een lega- listisch-moralistische benadering van de internationale vraagstukken. De werking van deze doorzichtige diplomatie spreekt tot de verbeelding van het Amerikaanse volk en de openbare mening komt dan ook onmiddellijk in beweging als, zonder aan wijsbare voordelen, van dit beginsel wordt afgeweken. President Eisenhower had nauwelijks recht van spreken, toen hij er vorige week over klaagde, dat zijn rege ring niets kon doen om de spanning in de wereld te verminderen, als zij zich alleen zou verstaan met regeringen, waarmee zij het eens is. De Britse regering, die over een corps carrière-diplomaten beschikt en haar di plomatie vrijwel uitsluitend op de poli tieke mogelijkheden afstemt, heeft niet al leen maarschalk Tito kunnen ontvangen, maar ook premier Boelganin en partijse cretaris Kroesjtsjev, ondanks de tegen stand van een deel der publieke opinie, waarvan de verontwaardiging reeds was opgewekt door de komst van de wegberei der van de Sovjet-leiders, de veiligheids chef Serov. Het blijkt echter dat de Amerikaanse regering, door haar eigen fouten, in dezen aan de leiband loopt van de openbare me ning, hetgeen temeer te betreuren is, om dat Eisenhower volgens de „New York Times" van plan was, zich, na Tito's be zoek, nader te verstaan met de nieuwe leider der Poolse communisten, Gomoelka. Het ziet er naar uit, dat de weg naar een betere verstandhouding in de wereld, waarover de president in zijn jaarlijkse boodschap aan het Congres sprak, voorlo pig geblokkeerd is, althans voor zover de weg leidt van de V.S. naar de beide com munistische staten, die ernaar streven on afhankelijk van de Sovjet-Unie te worden cf te blijven. Er schijnt een ernstig verschil van op vatting te bestaan tussen de vaderlandse bedrijfstak die zich bezig houdt met het kweken en verkopen van bloemen en de instantie die de toestand van het weer ten onzent bepaalt. De kwekers van bollen en andere bloem soorten doen hun uiterste best, de groei kracht en het schoonheidsgevoel van de natuur dienstbaar te maken- aan het na tionale belang. Zij zorgen ervoor dat we ieder jaar een aantal „bollenzondagen" krijgen voorgezet, annex bloemencorso, die niet alleen een traditionele ontspan ning aan driekwart der Nederlanders bie den doch ook en dat is belangrijker talloze buitenlanders naar onze contreien lokken, zodoende Nederlands roem inrui lend tegen deviezen. Verder dienen de ge wassen dan nog als een zeer belangrijk ex portmiddel, zodat men met recht kan zeg gen dat deze soort van bedrijvigheid het mes aan drie kanten doet snijden, zo dat technisch mogelijk ware. Thans geeft het prachtige voorjaarsweer reden tot grote ongerustheid. Alles groeit, tegen de afspraak in, veel te snel en veel te vroeg. Alle data zijn waardeloos: ope ning van bloemententoonstellingen (tegen woordig flower shows geheten), corso, toe ristenwerving, buitenlandse reizen van bloemenhoogmogenden en wat er bij komt, het loopt allemaal verkeerd af om dat alles eigenwijs uitloopt. De enige factor in ons bloemenbeleid, die met goed vertrouwen aan de natuur werd o ergelaten, dreigt nu alle voorbe reidingen in het honderd te sturen. Wat is dat voor een natuur, waar men niet van opaan kan en die geen rekening houdt met het feit, dat een bloem tenslotte niet een willekeurig, frivool gevalletje is, doch een zwaarwichtig onderdeel van de Neder landse economie? Als men de data moet vervroegen, zal er heel wat geïmproviseerd moeten worden. Het is inderdaad, alle ironie terzijde, voor de betrokkenen een nare aangelegenheid. Maar hoe moei jk we het dan ook hebben met onze nationale economie en onder welke zorgen we gebukt gaan, één ding staat vast: We hebben er mooi weer bij WASHINGTON (Reuter en U.P.) Pre sident Eisenhower heeft op zijn wekelijkse persconferentie als zijn persoonlijke me ning te kennen gegeven, dat Israel gehoor zal geven aan de resoluties van de UNO en zich terug zal trekken uit het gebied van Gaza en Akaba. Toen hem gevraagd werd of de V.S. Israels recht om van het Suez- kanaal gebruik te maken, zullen bescher men, zei Eisenhower, dat de Egyptische blokkade een schending van het verdrag van 1888 was. Hij weigerde te antwoorden op een vraag naar tijd en plaats van een mogelijke sa menkomst met de Britse premier Mac Millan. Desgevraagd zei Eisenhower, dat hij geen brief van dr. Schweitzer met een verzoek om Amerikaanse steun voor Frankrijk in zake de kwestie-Algerije had ontvangen. Frans antwoord aan Dulles De Franse regering beschouwt zich nog steeds gebonden aan de driezijdige decla ratie van 1950 over het Nabije Oosten, wel ke een van de grondslagen van haar poli tiek voor het Nabije Oosten blijft, aldus verklaarde een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Dit was een antwoord op vragen inzake Dulles' uitlating op zijn persconfe rentie van dinsdag, dat de Amerikaanse regering de declaratie van 1950 nog steeds als een wezenlijk element voor haar poli tiek beschouwt, maar het niet zeker is of de andere partijen (Engeland en Frankrijk) zich er nog aan gebonden voelen. Schot in het werk Men verwacht dat het Suezkanaal op 15 februari voor schepen van bepaalde ton nage geopend zal worden, aldus heeft het Egyptische blad „Al Sjaab", een officiële bron citerend, woensdag bericht. Volgens deze bron is het einde in zicht van de bergingswerkzaamheden van de UNO. De scheepvaartmaatschappijen in Port Tewfik treffen voorbereidingen om het werk te hervatten en het douanekantoor in de haven is zijn normale werkzaamheden begonnen. De UNO heeft vorige week reeds bekend gemaakt, dat het plan bestaat om in het begin van maart een acht meter brede vaargeul het kanaal open te stellen voor schepen tot 10.000 ton. WENEN (U.P./Reuter). - Bij een razzia van militie en geheime politie op een fa briek in een buitenwijk van Boedapest, de tweede grote overval binnen een week, zijn blijkens berichten in de Hongaarse dagbladen „grote hoeveelheden wapens en andere militaire uitrusting" in beslag ge nomen. De regering speurt naar mensen die uit de dagen van de opstand wapens en munitie hebben overgehouden, en de personen die vluchtelingen hebben gehol pen op hun vlucht naar het westen. De geheime politie heeft een man gearresteerd die vijftig vluchtelingen geholpen heeft. Hij zou duizend tot tweeduizend forinten gevraagd hebben voor iedere vluchteling. De straf op het helpen van vluchtelingen is van een tot tfen Jaar gevangenisstraf verhoogd volgens 'een'nieuw decreet van de regering. Propaganda voor vluchten is strafbaar met zes maanden tot vijf jaar gevangenisstraf Wie van vluchtpogingen weet, doch dit tegenover de politie ver zwijgt, kan veroordeeld worden tot twee jaar. De Hongaars-Russische patrouilles, die de grens met Oostenrijk bewaken, hebben order onmiddellijk te schieten op ieder die het grensgebied betreedt. ADVERTENTIE Maak zo n pakje ROXY eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: n H0XV .ja graag i 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange ADVERTENTIE VERKOOP EN VERHUUR NASSAUSTRAAT 5 TELEFOON 15220 NEW YORK (Reutei-) In de politieke commissie van de Algemene Vergadering van de UNO is woensdag de door achttien Aziatische en Afrikaanse landen ingediende resolutie aan de orde gekomen. Frankrijk wordt verzocht „gehoor te geven aan de wens van het Algerijnse volk, om zijn recht tot zelfbeschikking uit te oefenen". In óe resolutie worden Frankrijk en het Alge rijnse volk uitgenodigd rechtstreekse onder handelingen te beginnen om een einde aan de vijandelijkheden te maken en te pogen ene vreedzame regeling voor het Algerijnse probleem te vinden. Voorts wordt secreta- dis-generaal Hammerskjoeld in de resolu tie, verzocht partijen zijn goede diensten bij besprekingen te verlenen en in de volgende zitting van de algemene vergadering ver slag over de stand van zaken uit te brën- gori.r De Britse gedelegeerde Allan Noble, schaarde zich in zijn toespraak aan de zijde van Frankrijk, door te verklaren dat de UNO geen enkel recht bezat zich met het Algerijnse vraagstuk in te laten, daar dit een louter binnenlandse aangelegenheid van Frankrijk was. Minister Noble beschul digde „bepaalde landen" ervan „niet met schone handen ter vergadering te zijn ge komen, daar zij in hun streven, om de poli tieke toekomst van Algerije te bepalen, een open oog hebben voor hun eigen belang, dat zij denken te bevorderen door uitbrei ding van hun invloed in Noord-Afrika". De Marokkaanse afgevaardigde zei in een lange toespraak onder meer: „Er bestaat niet langer enige twijfel aan dat de UNO het recht heeft zich in te laten met een gewapend conflict, waai-in een half miljoen Franse militairen strijdt tegen een volk, dat vrij wil zijn". De Spaanse vertegen woordiger, Lequerica betreurde het, dat de Franse regering in haar verklaring over hetgeen zij in Algerije wil doen, niet Spanje heeft genoemd als een land, dat zou kunnen helpen bij het tot stand brengen ener ver zoening". Amerikaanse steun De Amerikaanse vertegenwoordiger in de politieke commissie, Henry Cabot Lodge, verklaarde „dat zijn land tegen de Afri kaans-Aziatische resolutie is. De Verenigde Staten zijn er evenzeer tegen gekant, dat de UNO zich met de binnenlandse aange legenheden van leden-staten inlaten", zei hij. Cabot Lodge verklaarde ook, dat de Ver enigde Staten het Franse plan voor een staken der vijandelijkheden, gevolgd door verkiezingen en onderhandelingen, als een „aanzienlijke stap vooruit" beschouwen in het streven om een oplossing voor het Alge rijnse vraagstuk te vinden. Jacques Soustelle, voormalig resident- generaal van Algerije, die na Lequerica, sprak, is woensdag punt voor punt inge gaan op het geen dinsdag door de Syrische afgevaardigde Zeineddin over Algerije te berde was gebracht. „De Syrische afgevaardigde heeft Frank rijk ervan beschudigd in Algerije groeps- moord te hebben bedreven. Mag ik hem erop wijzen dat er in 1830, toen Frankrijk het bestuur over Algerije overnam, ander half miljoen Algerijnen waren, tegen nu acht en een half miljoen? De heer Zeineddin betoogde, dat de Alge rijnse grond in handen van „enkele Franse en andere Europese grootgrondzitters" was. In feite is het zo, dat er in Algerije 630.000 Algerijnse grondbezitters zijn, tegen 22.000 Europese en er is geen sprake van dat onder deze laatste groep bij uitstek de eige naren van grote stukken grond te vinden zouden zijn. „Geen Arabisch land De Franse vertegenwoordiger wees er ook nog op dat de samenstelling der Alge rijnse bevolking als volgt is: ruim twee mil joen Berbers de oorspronkelijke bewo ners van het land zes miljoen Arabieren en 1.20.000 christenen en joden. De laatstgenoemden wonen vaak al sinds generaties in Algerijë, waar zij geen vreem delingen zijn. Zij moeten dezelfde rechten hebben als de andere Algerijen. Er is dus geen sprake van, dat Algerije als een geheel Arabisch land kan worden beschouwd. Syrië en Egypte hebben geen enkel recht, ons namens Algerije te spre ken. Deze landen zijn de Panarabische ge dachte toegedaan, waarbij de nadruk wordt gelegd op de Arabieren als ras", aldus Soustelle. Soustelle zei ten slotte: „Ik moet de UNO waarschuwen tegen aanmoediging der Al gerijnse rebellen, die het conflict slechts kan rekken en die in strijd zou zijn met de letter en vooral met de geest van het Hand vest der UNO. Hierna werd de zitting der politieke com missie van de UNO tot donderdag 16.30 uur verdaagd. ADEN (Reuter). Regeringstroepen en stamleden hebben dinsdag in het gebied van Manawa, 30 km ten noordwesten van Beiham, een aanval van 150 invallers uit Jemen afgeslagen, zo is woensdag in Aden officieel bekendgemaakt. Drie Jemenieten zijn bij de aanval ge sneuveld. De regeringstroepen leden geen verliezen. Volgens radio-Cairo heeft de Jemeni- tische ambassadeur in Egypte verklaard dat behalve de 12.000 Egyptische vrijwilli gers zich ook vrijwilligers uit Syrië, Liba non, Jordanië en zelfs uit Algerije hebben opgegeven mee te helpen aan de verdedi ging van Jemen. „Deze volksstammen hiel den zich voornamelijk bezig met de jacht, de visserij, het dobbelen en het beoorlogen van andere stammen", zo leest men in menig geschie denisboek en ik kan mij niet herinneren dat ik als school kind aan een van deze oer oude bezigheden aanstoot heb genomen. Het woord „stam men" roept al een mensen soort voor de geest, waarbij zowel het achternazitten van dieren als het uitroeien van naburige dorpen volkomen past. Bovendien krijgt men visioenen van woeste bossen en maagdelijke vlakten, waar het leven een uiterst moei lijke karwei kon worden ge noemd en waar het hard- tegen-hard hoogtij vierde. Maar nu leven we in 1957 en als ik wel eens verneem dat goede bekenden hun vrije tijd besteden aan diezelfde oer-liefhebberijen behalve dan dat het beoorlogen van andere stammen niet zozeer meer met pijl en boog dan wel met giftige geschriften en achterklap geschiedt voel ik ernstige bezwaren rijzen tegen het voortbestaan van deze barbaarse gewoonten in een maatschappij, die nie mand meer verplicht op die wijze in zijn levensonderhoud te voorzien. Jagen is een liefhebberij, waarvoor vele excuses wor den aangevoerd. „De wild stand moet op peil worden gehouden": dit argument stelt de jager voor als een beklagenswaardig en opoffe ringsgezind mens, die veroor deeld is iets te doen wat hij verafschuwt, in dienst van het algemeen belang. „Het is een natuurinstinct des men sen": dit excuus geldt voor nog heel wat meer uitspat tingen, die bij de wet en door de moraal streng verboden zijn. En als het een natuurlijk instinct des mensen is, arge loze dieren een doodschrik op en een lading hagel door het lijf te jagen, dan lijkt me dat een instinct waarop we niet trots behoeven te zijn. „Het is een sportief genoe gen": dit zou moeten beteke nen dat het bij dag en dauw betreden van de natuur, het kennismaken met de wereld van vrije dieren en met de geheimen van het ongerept gegroeide en het ondergaan van de bekoring der stilte in bos en veld een weldadige combinatie vormen met de zucht naar prestaties: het ra ken van een vogel in de vlucht, het snappen van een vluchtend konijn of van een snelle haas, het met vaste hand ên sterk oog bepalen van een beslissende seconde. Het lijkt mij echter de moeite waard, dit sportieve genoegen theoretisch even te scheiden van het betreurens waardige, bloederige gevolg. Pas dan krijgt men een juist beeld van de mate, waarin men het met de argumentatie eens kan zijn. De combinatie tussen het sportieve genoegen en alle andere argumenten wekt im mers de onontkoombare in druk, dat het doden een in- haerent onderdeel van het genoegen uitmaakt. Wie als jager enkel de sportieve kant van het jachtbedrijf liefheeft en oprecht betreurt dat hij om het genoegen te kunnen smaken tenslotte een stukje brillant leven moet vernietigen, moge dan beden ken dat de vooruitgang van de techniek en de ontwikke ling der menselijke bescha vingsnormen niet los van el kaar staan. Als hij inderdaad het doden een betreurens waardige consequentie van zijn sport vindt, dan vergeet hij dat hij zijn jachtinstinct volledig zou kunnen aanpas sen aan de evolutie, die hij als mens achter zich heeft sinds zijn oervoorouders het wild jaagden in de voorhisto rische bossen. Want: niet het geweer is de veredelde vervolmaking van pijl en boog, doch een geheel ander instrument, dat ons door de techniek geleverd wordt in overeenstemming met de in onze tijden heer sende normen. Namelijk: het fototoestel. Deze idee drong zich on weerstaanbaar aan mij op, toen ik een juweel van een Tsjechische boekwerk onder ogen kreeg, dat in zijn twee honderd bladzijden een keur van bewonderenswaardige fotografieën onthulde: foto grafieën, die tezamen een blik gunden op het majestueuze leven der dieren in de uitge strekte Tsjechische bossen en op de glooiende vlakten aan de voet van het Reuzenge bergte. Deze blik openbaart een eenvoudige en toch impo nerende wellicht door haar eenvoud zo imponerende waarheid, namelijk dat de veelgesmade techniek met zijn vernuftige wonderen een miraculeus-passend onder deel van het zich vervol makende menselijke inzicht in de bedoeling der dingen zijn kan, wanneer men slechts de bezinning kan op brengen voor de vraag, waar die techniek moet worden ingepast. De maker van deze foto serie was een „jager" in hart en nieren. Een man die zich getrokken voelde naar de bronnen van de spontane na tuur, naar de oorsprong van het ongerepte leven. Hij voel de het bloed in zijn aderen tintelen, wanneer hij in de verloren vlakte het schichtige bewegen van een hert of een ever bespeurde. Hij werd pas mens wanneer hij door mans hoge varens en taai kreupel hout het spoor volgde van een dier, dat vluchtte voor de geur van het gevaar. Hij was de mens, voor wie de sport van de jacht een le venselixer betekende: het uit leven van een oerinstinct, dat in alle opzichten overeen kwam met de prikkels van de oer jacht, behalve met één: de laatste prikkel, het doden om te eten, was in hem een volkomen natuurlijke, mo derne dood gestorven. Wél bleef de prikkel der voleindende prestatie, de prestatie om de beslissende seconde te bepalen en in die seconde koelbloedig en des kundig te handelen. Doch de handeling zelf, het dodende schot, was van karakter ver anderd. Het was weliswaar een schot evenzeer koel bloedigheid en handigheid vereisend als welk ander schot ook doch een schot dat niets vernietigde en niet behoefde te worden betreurd in zijn consequenties. Het schot met de camera, dat de beslissende seconde vastlegde en de prestatie ver eeuwigde, en zodoende de volledige bevrediging der sportieve verlangens schonk zonder de bittere bijsmaak van bloed. Wanneer de camera een ge weer zou zijn geweest, zou de Tsjechische jager met zware buit zijn teruggekeerd. Doch wanneer men ziet welke fra giele momenten van vol komen leven het schot uit zijn camera vastlegde, dan wordt de gedachte aan bloe dende lijkjes en stukgescho ten ogen nog des te navran ter. Wat aan de jager met het geweer onthouden wordt, smaakte deze jager met volle maat: de voldoening dat zijn prooi voortleefde en voort- rende over de vlakten, ter wijl het beeld van het be wonderenswaardige schot in de filmcamera tot in de fijn ste details was ingeblikt. Waarom zou niet de camera de vervolmaking van pijl en boog kunnen wezen? En waarom zou het neerschieten van een vliegende vogel of het doden van een rennend hert niet nét een punt teveel kunnen zijn op het program ma van een natuurminnend mens? Het op peil houden van de wildstand zou dan kunnen worden gerekend tot de taak van hen, die behoren tot het zeer nuttige gilde der be- roepsdoders. Het jagen uit sportief genoegen zou er een grote voldoening bijkrijgen want wanneer men een mens ontmoet die ook maar een klein deel van de foto's, zoals die in het Tsjechische boek, als eigen werk zou kunnen tonen, zou men onge twijfeld tot groter eerbied en bewondering voor de presta tie vervuld worden dan bij het aanschouwen van het slapneerhangend lijk van een bloedend dier, dat als trofee en bewijsstuk ook kant en klaar bij de poelier te krijgen is. J. L. 0/3 dz De laatste loopjongen Die zijn er zo als u weet allang niet meer, loopjongens. Ze zijn nu allemaal fietsjongens geworden of zelfs bromfiets jongens. Ze némen die betiteling ook niet langer. - Ik was hier ergens in een winkel waar ik na mijn inkopen vriendelijk vroeg: „...en kan de loopjongen dat misschien even thuis brengen?" Ik zag de winkelier het bloed naar de kaken stijgen en schichtig omzien naar een hoek van zijn bedrijf waar een jeug dig heer zich moeizaam oprichtte, mij met een medelijdend lachje opnam om zich dan met lome schreden, een sigaret rol lend, naar voor mij onbekende duistere gebieden achter de winkel te begeven. Sindsdien gebruik ik dat woord niet meer. Ik zeg in die gevallen voorzichtig: „Heeft u een gedienstig persoon die het even bij mij kan aanreiken?" Of: „Mis schien is er iemand die bij me in de buurt woont en Ik wil maar zeggen, de loopjongen (waarbij ik de nadruk dan op „jongen" leg) heeft afgedaan. Gisterenhebik de laatste een hand ten afscheid gedrukt. Die was er dan toch nog in onze gemeenschap. Dolf-van- de-wijnhandel. Altijd even opgewekt, vro lijk met gezonde blozende kaken. Voor de laatste maal heeft hij mij, als een Thomas- vaer, met brede armzwaaien wat flessen wijn toegereikt. Ik zou hem in zijn functie niet meer terugzien, heeft ie gezegd. Het was voorlopig uit. Hij was fiets jongen in zijn vrije tijd. De minder vrije uren bracht hij door op een H.B.SOver enige maan den komt er een eindexamen en daar moet hij nu al zijn krachten aan gaan wijden. „Ik vind het maar jammer, meneer", zei hij. „M'n vader wil het niet langer. Het is een reuze baantje en ik verdiende er aardig mee. Hoe andere loopjongens het hebben weet ik niet, maar zoals ik nou, bij een rvijnhandel. Achter zeven van de tien deuren waar ik aanbel is het feest of er is er een op handen. Ik hoor dan muziek en ik zie altijd blije gezichten in hel deurgat. Dames in eestjurkjes, grap jes makende meneren, giechelende dienst bodes. En als ik nou mijn eindexamen achter de rug heb. Wat wordt het dan? Een donker pakkie, een schoon overhem- pie en de rest van m'n leven achter de tralies van een bank of zo. - Nee hoor. Geef mij maar een stevige fiets met een flinke mand voorop, volgeladen met ver snaperingen voor de blije mensen in de wereld". Met een forse schouderklop en een „cheer up" nam ik afscheid van hem. „Meneer", hield ie me nog even terug. „Misschien klop ik later nog es bij u aan. Dan moet u me onkenbaar maken en dan ga ik er toch nog es een keertje stiekum op uit!" „Goed", beloofde ik hem„Ik plak je een snor en zet je een ouwe. Eden-hat van mij op je knar. Een gulden als er dan iemand is, die je herkent". Luid lachend sprong hij met een acro batische zwaai op zijn fiets en weg was ie. De laatste loopjongen. Jammer. Jan van Ees ADVERTENTIE „BINNENHUISJE" No 9. (frits Flits:) Wij zijn bij Oma op bezoek En die bedisselt als een kloek Over haar man en nageslacht Kijk, zoiets dient in beeld gebracht. Gewoon in huis. Dat gaat patent Als je maar zo verstandig bent Dat in het flitslichtapparaat De „Photoflux" van Philips gaat. (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux^l Bij ieder filmpje een paar stuksl Het feilloze ajb - flitslampje ^3 CT NICOSIA (Reuter/UP) Het lijk van de Britse soldaat Ronald Shilton, die sedert vorig jaar april vermist werd, is in de buurt van Famagusta gevonden. Een on langs gearresteerde verzetsstrijder heeft de Britse autoriteiten inlichtingen verstrekt, die hebben geleid tot de ontdekking van het lijk, dat buiten de stad begraven was. De EOKA maakte vorig jaar mei bekend, dat Shilton, samen met een andere Britse militair, Gordon Hill, op 10 mei terechtge steld was, als vergelding voor de executie van Cyprische verzetsstrijders. In Nicosia is een vooraanstaand lid van de EOKA gevangen genomen, op wiens hoofd een prijs van vijfduizend pond ster ling stond. Met hem werd een andere lei der gearresteerd. Deze week zijn zeven Cyprische politieagenten en een inspec teur van politie gearresteerd op verden king, betrekkingen te onderhouden met de EOKA. In de afgelopen nacht zijn op Cyprus vier bomaanslagen gepleegd. Vier leden van de veiligheidstroepen zijn licht gewond. Een brug in het zuiden van Nicosia is vernield. Britse patrouilles hebben een aantal niet- ontplofte bommen gevonden en onschade lijk gemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 5