d a g „Kwartjespool" met maximaal acht kolommen per lid OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Israel bereid sancties te HET WEER economische trotseren cfee' M Amerika zal ons wellicht geleide projectielen leveren Hammarskjoeld sprak vergeefs met Eban „Acht van Oxford" verongelukt Uitslag - zo mogelijk - al op zondagavond DIT JAAR: 112 DODEN 71e JAARGANG No 181 ZATERDAG 9 FEBRUARI 1957 302e JAARGANG No 29 Staatssecretaris Moorman in Washington direct leverbaar Opnieuw een bejaarden moordzaak in Engeland Onderzoek in tehuis in B landford Gezamenlijk communiqué Saoed-Eisenhower Grensincidenten in Israel Nederlandse Kamerleden op bezoek bij Franse collega's Frisse wind Een roeier zvordt vermist DEZE WEEK IJS ERBIJ 1 1 wfiuy! m HUKKÜ vqoieypuhw/: Kwestie-Kasjmir in de Veiligheidsraad Het woord is aan... DE POOL VOOR LEDEN VAN DE KNVB Overleg in Den Haag over de onderwijzerssalarissen Voorstellen voor organisa ties onaanvaardbaar Mr. B. W. Biesheuvel geen staatssecretaris Nasser zal kanaalgeld van Britten en Fransen direct opeisen Twee doden in het verkeer Verkeersongelukken Eisenhower zou MacMillan en Mol let apart spreken Nederlandse scheepskok te Kaapstad verdronken Billy Graham kan zijn werk niet langer aan Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (0 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N., Soendaplein, Tel. 122-30. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, fr. p.p. 7.65. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Nederlandse staatssecretaris van Ma rine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, heeft in Washington verklaard, dat het voor de verdediging van Europa zeer ge vaarlijk is wanneer een der leden van de NAVO zijn strijdkrachten beperkt. Hij doelde hierbij waarschijnlijk op het Engel se voornemen, tot inkrimping van de Britse strijdkrachten. „Een vermindering van de NAVO-strijd- krachten is niet alleen een militair, maar ook een politiek gevaar", zo zeide de staatssecretaris. „Wij kunnen uitsluitend de vrede met de communisten handhaven wanneer wij sterk blijven". Staatssecretaris Moorman heeft bespre kingen gevoerd op het NAVO-hoofdkwar- tier voor het gebied van de Atlantische Oceaan in Norfolk, Virginia en op het ministerie van Defensie te Washington. Hij zei dat de levering van geleide pro jectielen door Amerika een der voornaam ste onderwerpen van gesprek was geweest. „Ik heb het volste vertrouwen dat Ne derland geleide projectielen voor het ge bruik op schepen tegen luchtdoelen zal ontvangen, zodra andere NAVO-landen deze wapens ook krijgen", zei hij. Het Amerikaanse ministerie van Defen sie is in principe bereid tot deze levering. De Amerikaanse autoriteiten hebben het volledige vertrouwen, dat het personeel van de Nederlandse Marine deze wapens zal kunnen bedienen en dat in hun handen de technische geheimen goed bewaard zul len blijven, aldus bericht United Press. De staatssecretaris was van oordeel dat wanneer de wapens eenmaal beschikbaar komen de Nederlandse schepen, die hier mede worden uitgerust, in de Amerikaan se oefengebieden zullen kunnen trainen. Een dergelijke opleiding zou niet al te veel tijd vergen, omdat de Nederlandse marine reeds de beschikking heeft over personeel, dat met de toepassing van elektronische wetenschap vertrouwd is. Tijdens een diner aan boord van de kruiser „Sequaia" was de staatssecretaris de gast van zijn Amerikaanse ambtgenoot. Vrijwel de gehele Amerikaanse marine leiding was aanwezig en voorts de Neder landse oud-minister van Financiën, prof P. Lieftink. De Amerikaanse staatssecretaris van Marine, Ch. S. Thomas, sprak zijn be- ADVERTENTIE B B B Gr. Houtstr. hoek Raamvest bankstellen vanaf 495. BLANDFORD (U.P.). - De politie in het Britse graafschap Dorset is bezig met een onderzoek naar de dood van een aantal bewoners van een tehuis voor ouden van dagen in Blandford. De berichten over dit onderzoek nemen thans de plaats in van de grote artikelen in de Britse pers over de zaak-Adams, die zich 160 kilometer ten oosten van Blandford in Eastbourne heeft afgespeeld en waarbij eveneens de doodsoorzaak van een aantal bejaarden is nagegaan. Inmiddels zijn reeds twee sociale werk sters in het graafschap Dorset gearres teerd onder verdenking van valsheid in geschrifte en heling. Het tweetal werd merkwaardigerwijze in Eastbourne opge pakt, maar hun aanhouding hield verband met het onderzoek in Blandford. Verschei dene familieleden van overledenen in het bejaardentehuis in Blandford hebben ver klaard, dat zij verhoord zijn of voor een verhoor werden opgeroepen. De leider van het onderzoek, de politie chef Ernest Rossiter, heeft doen blijken, dat hij speciale belangstelling heeft voor de dood van vier personen, namelijk Ger trude Brooks, een schoonheidskoningin omtrent de eeuwwisseling, die op 86-jarige leeftijd in dit tehuis is overleden - twee weken, nadat zij er aankwam -, Fred Brockway, een artillerist in het Britse le ger gedurende d§ Boerenoorlog, die in 1955 in het tehuis overleed, Rosa Derby, een vroegere Londense pruikenmaakster, die in februari 1956 in het tehuis overleed er. Charles Legg, een vroegere boswachter, die in december 1955 op 81-jarige leeftijd stierf. wondering uit voor de wijze waarop de Koninklijke Marine na de oorlog werd op gebouwd. Staatssecretaris Moorman dankte in zijn antwoord voor de vriendelijke woorden en voegde hieraan toe, dat de opbouw van de Koninklijke Marine slechts mogelijk is ge weest dank zij de steun van de Verenigde Staten. Hij zei te hopen dat deze weder zijdse samenwerking en waardering blij vend zouden zijn en nog zouden toenemen. Hij bood tenslotte zijn Amerikaanse gast heer en ambtgenoot een zilveren sigaret tendoos met inscriptie aan. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower en koning Saoed van Saoedi- Arabië zeggen in een vrijdag uitgegeven, uit zes punten bestaand gemeenschappelijk communiqué, dat zij overeenstemming hebben bereikt over Amerikaanse mili taire hulpverlening aan Saoedi-Arabië. Saoedi-Arabië heeft er in toegestemd de V.S. voor een nieuwe periode van vijf jaar het gebruik van de luchtbasis te Dahran toe te staan. De Verenigde Staten zullen Saoedi-Ara bië economische hulp verlenen, „ter be vordering van de gemeenschappelijke doeleinden en belangen der beide landen". Deze doeleinden omvatten het op rechtvaardige wijze regelen van de vraag stukken van het Midden-Oosten, zulks met vreedzame en wettelijke middelen, en in overeenstemming met het bepaalde in het Handvest van de UNO. „Aan el1™ aanval op de politieke onaf hankelijkheid of de onschendbaarheid van het gebied van enige staat in het Nabije Oosten moet weerstand worden geboden in overeenstemming met de beginselen en het streven der internationale organisatie", al dus de bekendmaking. Koning Saoed heeft verklaard nauw met de Verenigde Staten te willen blijven samenwerken. Hij heeft ook tegenover de Amerikaanse president uiting gegeven aan de uitdrukkelijke wens der andere Arabi sche leiders, om hun betrekkingen met Amerika te verbeteren. President Eisenhower heeft verklaard, dat de Verenigde Staten bereid zijn te helpen bij de versterking der Saoedi- Arabische weermacht. Militaire deskundi gen van beide landen overleggen thans over de levering van militaire uitrusting aan Saoedi-Arabië, Amerikaanse hulp bij de opleiding van Saoedi-Arabische militai ren en andere vormen van militaire hulp verlening, een en ander ter bevordering van de verdedigingskracht van Saoedi- Arabië en het handhaven van de binnen landse rust en orde in het koninkrijk. President Eisenhower en koning Saoed hebben persoonlijke geschenken uitge wisseld. Eisenhower schonk de vorst een in brons uitgevoerd bureaustel. Koning Saoed zal zaterdag in Eisenho wers vliegtuig van Washington naar de Azoren vliegen. Daar zal hij overstappen in een Spaans vliegtuig, dat hem naar Ma drid zal brengen, voor een bezoek aan Spanje. TEL AVIV (Reuter). Bij een botsing, ten westen van Beërsjeba tussen een Is raëlische patrouille en een groep Arabie ren zijn, blijkens een mededeling van een woordvoerder van het Israëlische leger, vijf Arabieren doodgeschoten en elf ge vangengenomen. De Israëliërs maakten ook automatische wapens en ammunitie buit. Radio-Damascus meldt, dat Israëliërs op twee Syrische grensposten hebben gescho ten Er waren geen verliezen. (Van onze correspondent in Parijs) Een delegatie van vijftien leden van de Eerste en Tweede Kamer is gisteren onder leiding van oud-minister mr. Sassen voor een driedaags bezoek aangekomen te Pa rijs. De komst van de Nederlandse parle mentsleden, mag worden beschouwd als een antwoord op het bezoek dat een groep Franse parlementariërs in 1952 aan ons land heeft gebracht. Gistermiddag heeft de voorzitter van de Franse Nationale Ver gadering, André Letroquer ter ere van de Nederlandse parlementsleden een receptie gehouden waarbij vele vooraanstaande Franse politici en de president van de se naat, Monnerville, oud-pi"emier Laniel, vele ministers, alsmede de Nederlandse ambassadeur en leden van de Nederlandse ambassade in Parijs aanwezig waren. De bedoeling van dergelijke bezoeken is verschillende probelemen te bespreken. Zo worden tijdens dit Parijse bezoek dan ook kwesties als de Euratoom besproken. TEL AVIV (Reuter en U.P.). De be sprekingen tussen de secretaris-generaal der UNO, Dag Hammarskjoeld, en de Is raëlische vertegenwoordiger bij de we reldorganisatie, Abba Eban, zijn in een impasse geraakt. Het overleg betrof de garanties, die Israel wenst alvorens zijn strijdkrachten geheel en al van Egyptisch grondgebied terug te trekken. Dit heeft de directeur-generaal van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken, Wal ter Eytan, vrijdag meegedeeld. Deze zei, dat Hammarskjoeld klaarblij kelijk nog niet aan Egypte de Israëlische vraag had overgebracht, of dit land thans bereid is tot overeenstemming over we derzijdse onthouding van oorlogsdaden. „Zolang Egypte niet bereid is een positief antwoord te geven, blijft Israel met het oog op zijn veiligheid bij zijn standpunt aangaande Gaza en de Golf van Akaba", aldus Eytan. Premier David Ben Goerion van Israel heeft vrijdag een nota van drie pagina's naar president Eisenhower gezonden, waarin hij diens verzoek tot terugtrek king der Israëlische troepen uit Egyptisch grondgebied van de hand wijst. Een Israë lische regeringswoordvoerder verklaarde, dat Israel zo ver is gegaan als het kon en dat een verdere terugtrekking niet moge lijk is. De nota van Ben Goerion was het ant woord op de door Eisenhower gezonden brief, die door welingelichte personen be schreven werd als een „beleefd, maar krachtig" verzoek dat de Israëlische troe pen achter de demarcatie-lijnen van 1949 worden teruggetrokken. Volgens een woordvoerder van de UNO heeft Hammarskjoeld Eban doen weten dat hij de Israëlische vraag niet eerder aan Egypte zou doorgeven vóórdat hij een ant woord op zijn vragen aan Israel had ge kregen. Deze luidden: (1) of Israel zich be wust is dat het krachtens de resolutie van de UNO zijn troepen en bestuursambte naren uit Gaza moet terugtrekken, en (2) of het zal toestemmen in de legering van het internationale politieleger aan de Is raëlische kant van de demarcatiegrens bij El Auja. Hammarskjoeld, wiens handen gebon den zijn door de noodzakelijkheid van Egyptische toestemming voor enig op treden of manoevreren der UNO-strijd- macht, zit in een moeilijk parket. Zolang de Israëliërs hun stellingen op Egyptisch gebied bezet houden zal hij van Egypte xoonnoooocooco VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk enkele buien, later ook opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en west. Minder zacht. Volledige wcerrapporten op pagina twee. 6 CQCCA. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ ln de Veemarkthallen te 's Hertogen bosch zijn vrijdag de centrale premie keuringen voor hengsten gehouden, georganiseerd door de koninklijke ver eniging „Hel Nederlandse trekpaard". Men ziet op de foto de keuring van hengsten uit de middenklasse. De Theems is gisteren buiten haar oevers getreden, nadat de zware regenval de stroom met grote snelheid had doen zwellen. De acht van Oxford, de universi teit die jaarlijks met een ploeg van Cam bridge de beroemde „boatrace' roeit, werd door het plotseling aanstormende water overvallen. De boot sloeg om en dreef met grote vaart tegen een pijler. Zeven roeiers en de stuurman werden gered, een roeier wordt vermist. V700CCCCOCOCCCCCCOCCCQCCOCCOOOOOOOC000000000000000000300 blz. Over de ingebruikneming van een nieuwe luchtlijn over de pool Een korte beschouwing over de deze week gehouden „Rock 'n roll- wedstrijden Bijzonderheden over de snelst groeiende stad van ons land Tien jaar geleden vielen in Rus land donderstenen I 8 3 8 Kort verhaal door Ferdinand 8 Langen 6 3 Verder onder meer de rubrieken:'?, Onze namen. In de Caravan. Voor de? microfoon en de afdeling voor de% jeugd. 8 OCOCOC<XOCOCOOCOCCOCOCOOOCOCOCOCOCC<XCCCOCCOCCOCCCOCC<X< geen medewerking krijgen bij mogelijke pogingen om Israel de verlangde garan ties te geven, of althans in het vooruit zicht te stellen. In diplomatieke kringen te Washington is men de mening toegedaan dat Israel zijn eis om duidelijke toezeggingen zelfs niet zal laten varen in geval van econo mische sancties. Noodprogram Op een vergadering van het secretariaat van de Mapai-partij heeft de minister van Financiën Levi Esjkol een noodprogram ontvouwd als tegenhanger voor het verlies van de Amerikaanse hulp, die werd opge schort toen de Sinai-campagne in oktober begon. De minister opperde een verplicht spaarsysteem zonder rente, verdere be snoeiing der overheidssubsidies en het ontslag van ambtenaren in die gevallen waar men het ook zonder hen kan stellen. Het partij-secretariaat benoemde een commissie, welke tegen zondag uit deze voorstellen een gedetailleerd plan gedes tilleerd moet hebben. Een merkwaardige aanblik leverde een vrachtwagen van Russische makelij op, toen door overbelasting de chassisbalk tussen cabine en laadbak brak en de wagen als een ezel op zijn staart kwam te zitten in een der stralen van de Finse hoofdstad Helsinki. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR HAARLEM - TEL 13439' FERO. BOtStR. 48 ADAM TEL /17162 Wollen waterdichte Tweediassen NEW YORK (UP) Vrijdagavond heeft de Veiligheidsraad van de UNO de kwestie Kasjmir opnieuw in behandeling genomen, naar aanleiding van de door Pakistan in gediende klacht, dat de Kasjmir door India „geïntegreerd" wordt. Op het ogenblik is een resolutie van de Veiligheidsraad van kracht, waarin een status quo gevraagd wordt zolang de UNO de kwestie in behandeling heeft. Pakistan vraagt het zenden van een UNO-strijd- macht naar Kasjmir, een volksstemming en demilitairisatie van Kasjmir. Met een rede, die de zitting weer ver voorbij de aanvankelijk gestelde sluitings tijd bracht, heeft Krisjna Menon voor de tweede maal het standpunt van India ver dedigd, dat de ontkenning van enige ver plichting beheerst ten aanzien van vrije verkiezingen in de Kasjhmir. Drie uur en 53 minuten achtereen sprak Menon. Met wat hij eerder aan spreektijd over Kasjmir in de Veiligheidsraad heeft volgemaakt, staat de Indiase diplomaat thans op een totaal van elf uur en 38 minuten spreek tijd over één onderwerp. Dat is een record voor de gehele wereldorganisatie. G. B. S h a w Vertel mij niets van vrouwen; zij ver tellen het zelf wel. De KNVB-voetbalpool zal definitief op zondag 24 februari in werking treden. Het eerste programma is reeds samengesteld door de heren Martens en Brunt die zich wekelijks met deze taak zullen belasten. De formulieren worden binnenkort aan de verenigingen toegezonden. De pool wordt een zogenaamde „kwartjespool", de inleg per kolom is dus f 0.25 (in tegenstelling tot de zogenaamde „dubbeltjespool" van de amateurverenigingen). Op elk formulier, dat van carbon is voorzien en in drievoud dient te worden ingevuld, komen acht ko lommen voor, minimaal dienen daarvan twee te worden ingevuld. Elk senior-lid van de KNVB mag slechts één formulier invullen. De eerste controle geschiedt door de verenigingen, die een der exemplaren van het formulier behouden. De eindcontrole werd aan een notaris in Den Haag opgedragen. Als bewijs van betaling zal het copie- formulier van een zegel per ingevulde ko lom en van een nummer worden voorzien. De formulieren moeten op uiterlijk de vrijdag voor de wedstrijddatum voor acht uur 's avonds worden ingeleverd bij de vereniging. Deze zullen de deelnemer tien cent voor onkosten berekenen. Bij de controle der formulieren worden dus niet de afdelingen der KNVB inge schakeld. Deze zorgen uitsluitend voor de verzending van de blanco-formulieren en voor het in ontvangst '-emen van de inge vulde formulieren. Aantal wedstrijden Het aantal wedstrijden, waarop weke lijks gewed wordt, is twaalf. Deze worden gekozen uit de programma's van de ere divisie, eerste divisie en tweede divisie. Indien de weersomstandigheden gunstiger worden, zullen mogelijk ook amateurwed strijden op de poolformulieren worden op genomen. Prijzen Er worden twee prijzen uitgekeerd, nl. een eerste pr'js, die zeventig percent, en een tweede prijs, die dertig percent van het voor prijzen beschikbaar gestelde be drag bedraagt. Indien meerdere deelne mers voor een prijs in aanmerking komen, wordt deze onder hen verdeeld, tenzij het te ontvangen bedrag dan minder dan f 2.50 is. In dit geval wordt de tweede prijs bij de eerste prijs gevoegd. Verdeling ontvangsteen Het aandeel van de verenigingen is veertig percent van de bruto ontvangsten, 4 percent van de bruto-ontvangsten zal worden afgedragen aan omzetbelasting en ongeveer zestien percent is bestemd voor bestedingen in KNVB-verband en onkos ten. De resterende veertig percent wordt uitgekeerd aan de prijswinnaars. Dit per centage zal mogelijk worden herzien als de onkosten te hoog blijken te zijn. Reeds 's zondagsavonds zal, zo mogelyk, de voorlopige uitslag worden bekend ge maakt. De verenigingen geven daartoe zo snel mogelijk de eventuele prijswinnaars telefonisch door aan de KNVB. Voor het bepalen van het aantal punten gelden alleen die wedstrijden mee, die re glementair geheel zijn uitgespeeld en die zijn gespeeld op de op het formulier ver melde datum. Proteste zullen buiten be schouwing worden gelaten. De uitbetaling geschiedt uiterlijk tien dagen na wedstrijd datum. Geschillen Reclames zullen tot uiterlijk de vrijdag na de wedstrijddatum door de KNVB wor den aanvaard. Indien zich tussen de KNVB en een of meer deelnemers geschillen voordoen, die niet binnen twee dagen in der minne worden geschikt, dan zullen deze binnen een dag worden voorgelegd aan de KNVB-commissie van geschillen, die een voor beide partijen bindende uit spraak doet. In Den Haag is gisteren tussen vertegen woordigers van de regering en van de on derwijzersorganisaties het overleg begon nen over verhoging der salarissen van het onderwijzend personeel. Er is nog geen enkele beslissing gevallen. Het overleg zal maandag worden voortgezet. Men neemt aan dat de vertegenwoordigers van de Al gemene Nederlandse Onderwijzers Fede ratie de voorstellen van de regering in principe aanvaardbaar achten. Het staat intussen vast dat minister Cals de bedragen, in deze voorstellen genoemd, niet wil verhogen. De voorgestelde verho gingen zouden variëren van ruim 13 gul den per maand voor een onderwijzer zon der hoofdakte tot ongeveer 68 gulden voor hoofden van grote scholen. Mr. B. W. Biesheuvel, lid van de Twee de Kamer, secretaris van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond en bestuurslid van het Landbouwschap, die door de minister van Verkeer en Water staat aangezocht was staatssecretaris te worden van zijn departement, met als voornaamste taak het internationale ver voer en de internationale scheepvaart, heeft heden aan minister Algera medege deeld de functie niet te kunnen aan vaarden. Verwachting in V.S. WASHINGTON (Reuter en A.F.P.) Volgens hooggeplaatste Amerikaanse functionarissen zal president Nasser waar schijnlijk eisen, dat Engeland en Frankrijk alle kanaalgelden aan Egypte betalen, in plaats van deze gelden op geblokkeerde rekeningen te Londen en Parijs te stor ten, alvorens hij zal toestaan, dat Engelse en Franse schepen gebruik maken van het Suezkanaal. Van gezaghebbende zijde is verklaard, dat Engeland en Frankrijk zullen weige ren in te stemmen met iedere regeling, die inhoudt, dat alle kanaalgelden aan Egypte moeten worden betaald. De beide landen zijn echter wel bereid een compromisplan te aanvaarden, dat voorziet in betaling van een gedeelte van de kanaalgelden aan Egypte en storting van de rest op geblok keerde rekening of bij de UNO of een an dere hiervoor in aanmerking komende internationale organisatie. Engeland en Frankrijk plegen thans, naar verluidt, met de Verenigde Staten overleg over de mogelijkheid van een der gelijke eis van Egypte, die door hen zou worden beschouwd als een ernstige nieu we hinderpaal voor de pogingen om te ko men tot een voorlopige regeling van het geschil ever het Suezkanaal. Hun stand punt is, zo meent men te weten, dat indien zij zouden toegeven het vrijwel onmogelijk zou worden president Nasser te bewegen tot een definitieve regeling, die doeltref fende internationale garanties voor de vrije doorvaart van alle schepen inhoudt. Generaal Wheeler, die namens de UNO het opruimingswerk in het Suezkanaal leidt, heeft bekendgemaakt, dat het ka naal vóór maart voor middengrote schepen zal worden geopend. Dit is eerder dan hij aanvankelijk had verwacht, zo verneemt A.F.P. De generaal deelde mee, dat het 162 km lange kan; al over een afstand van 154 ki lometer op twee wrakken na is vrijge maakt. Deze twee schepen, de „Edgar Bonnet" en de „Akka" zullen in de komen de dagen worden gelicht. Daarna moeten aan het uiteinde van het kanaal bij Suez nog vijf wrakken worden geborgen. Vóór maart hoopt men met dit werk klaar te zijn. Volgens de generaal zal dan 75 percent van de tankschepen het kanaal kunnen passeren. „Als alles goed gaat, zullen om streeks het midden van mei weer sche pen van alle tonnages het kanaal kunnen gebruiken", aldus generaal Wheeler. In de afgelopen nacht is in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo te Haarlem over leden de drieëntwintigjarige bromfietser P. Luimes uit Haarlem-Noord, die vrijdag morgen op de Vergierdeweg door een auto is aangereden. De bromfietser stak toen bij de Leeuwerikstraat de Vergierdeweg over. De bestelauto kwam van de Rijksstraatweg en reed in de richting Spaarndam. Gisteren is gemeld, dat de autobestuurder met vrij grote snelheid gereden zou hebben. Hij heeft verklaard een snelheid van veertig tot vijfenveertig kilometer gehad te hebben. Te Eindhoven op de Bosdijk is een 55-jarige wielrijder, toen hij plotseling de weg overstak, aangereden door een vracht auto. De man is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. Tengevolge van verkeersonge lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 112 personen, van wie 18 kinderen. WASHINGTON, (Reuter) Het Witte Huis heeft laten weten zich niet te zullen uitlaten over berichten volgens welke in maart op Bermuda een conferentie zal worden gehouden van de westelijke grote drie, voordat er volledige overeenstemming bestaat over een dergelijke bijeenkomst. In Washington verluidt, dat Eisenhower en premier Macmillan elkaar waar schijnlijk omstreeks 21 maart op Bermuda zullen ontmoeten. Premier Mollet van Frankrijk zou dan vermoedelijk tegen eind februari of in het begin van maart een bezoek brengen aan Washington. Een ont moeting van de drie westelijke regerings leiders zou voorlopig niet overwogen wor den. De 19-jarige Frederik Mijnhart uit Arn hem, hulp-kok op het Nederlandse m.s. „Bloemfontein", is vrijdag in do haven van Kaapstad verdronken. NEW YORK (Reuter) De Amerikaan se evangelist Billy Graham heeft in New York bekendgemaakt dat hij niet lang meer als massa-evangelist zal optreden. Hij zei dat zijn werk erg vermoeiend is en dat hij verscheidene „aantrekkelijke aanbiedingen van universiteiten heeft gehad om als bedelpredikant op te treden".

Haarlem's Dagblad | 1957 | | pagina 1